St.-Nicoëaas-Cadeaux. Agenda van de week, BINNENLAND. EMJ DE COLOGNE 1MPEKIME UIT DE OMSTREKEN MAISOra .LUXE", GEMFNGD NIEUWS n„moc en ®eereD Wildleer, Poau do Ud lllfclö- gnède, Nappa, Chevreatdaken Handschoenen. - H. A. TIMMERMAN, Hofl., N.-Ryn 46. 13364 Vrydag: „Prediker": Vergadering A.-R. Kiesver eniging „Nederland en Oranje". 8 uur. Openbare Leeszaal: Alg. ledenverg. Halfvijf. Schouwburg: „Dolle Hans". 8 uur. Stadszaal (foyer); Lezing over de Armeni sche kwestie. 8 uur. Zaterdag: Schouwburg: Opvoering leerlingen Mu ziekschool Maatsch. voor Toonkunst Half- acht. Zondag: Schouwburg: „De familie Lehmann". 8 uur. Stadszaal (foyer): Soirée dansante „Nut on Vermaak. 8 uur. Stadsza-al (kleine zaal)O. J. Akkerman en Hem*. Roland Holst. 11 uur. „Den Burcht"Soirée amusante. 8 uur. „Zomerzorg"Cabaret-avond. 8 uur. Maandag: Schouwburg: „Mijn Baby". 8 uur. Tot «n met 30 November: Van halfacht tot halftien tentoonstelling van Platen van Bali, in het Volkshuis. Tot en met 2 December: Van 10 tot 4 uur tentoonstelling van werken van dr. C. H. Dee in de zaal van het „Leidsch Dagblad". Dagelijks: „Hollandia-Bioscoop", Oranjegracht, Woens dag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 en van 5 tot 7 uur. Dagelijks om 8 uur. Imperial-Theater'Stationsweg, 8 uur Zaterdag en Woensdag St.-Nicolaas-Mu- tfnéee. „Thalia-Theater", Haarlemmerstraat 52, 7 u. ?e Zondags alleen 8 uur. (Woensdag- en Zater dagmiddag eok 2 uur). LeiAsche kunstclub „De Sphinx", Rapenburg 81. Werkdagen van 1012 en Tan 25 uur. Des Zondags van 24 uur. De neutrale scheepvaart en het versperde gebied. De „Deutscher Nachr.-Dienst" verneemt van ambtelijke Duitsche zijde: „Naar de Duitsche admiraliteit mededeelt, is de neutrale scheep vaart, evenals reeds vroeger geschiedde, ook ditmaal tijdig door het draadloozc station Nauen ingelicht omtrent de wijziging van het versperde gebied." Logger naar Emdcn opgebracht. x "Volgens te IJmuiden telegrafisch ontvan gen bericht ie de Neder!andechet zeillogger „Christin© Elisabeth" YH 421, die 10 Novem ber naar de visscherij vertrok en waarover men rich ernstig ongerust maakte, naar Ein den opgebracht, nadat de logger drie dagen bij het Borkumer rif aan den grond gezeten had Uit zee teruggekeerd. De Nederlandsche stoomschepen Beier land", „Gaasterlamd" en „Elsa" zijn uit zee teruggekeerd, daar zij het Engclsche con- vooi niet konden bijhouden. De meïkschaarschte en de bakkeryen. Naar het Hoagsche Correspondentiebureau verneemt, wordt het niet uitgesloten geacht dat, in verhand met de melkschaarschte^ ook dit jaar, evenals zulks verleden jaar het ge val was, een algemeene regoling zal worden getroffen, volgens welke het verboden zal zijn molk te verwerken in bakkerijen, ook banketbakkerijen, welke regeling voor ver schillende plaatsen afzonderlijk reed3 be staat. Hout vervoer. Do Minister van Landbouw beeft bepaald, dat bet verbod van vervoer van hout niet van toepassing is op: 1. teen- of griendhout, ook genaamd twijg hout; 2. waarden- of rijshout, mits geen brandhout zijnde; 3. esschenhakkout bestemd voor den tuin bouw of voor waterwerken. Houfstof als contrabande. „De Scheepvaart'' veneemt uit IJmuiden, dat de Duitsche regeering het artikel hout slof op do lijst van contrabande heeft go- plaatst. Vermoedelijk zal dit voor de im porteurs in Nederland nadeeligo gevolge® hebben, omdat het sedert een paar maanden an gang zijnde vervoer uit Noorwegen en Zweden zal moeten worden gestaakt. Beveiliging tegen vliegeraanvallen. Te Sas van Gent worden thans des nachts op de daken der beide suikerfabriken glazen transparanten in de nationale kleuren ver licht- In Engclsehen dienst gesneuveld. De familie kier te lande ontving bericht, dat de heer D. F. Püncke 26 October aan 't Canadcesche front in Frankrijk is gesneu veld. Tee naar Duitsehland. Naar „Do Veehandel" meldt, zijn er onder handelingen gaande over een uitvoer naar Duitsehland van 2500 rundoren. Aan den Hoek van Ho.lland hangen nog 300 van de beste koeien, die naar Engeland zou den worden geëxporteerd. De mogelijkheid bestaat, en het is wel haast zeker, dat deze eveneens aan Duitsehland ^zullen worden ge leverd. De lieéfc Niepage van do Duitsche Handels- stelle is naar Berlijn vertrokken, om een en ander na te regelen. Fabrieken stop gezot. De fabrieken der N. V. bontweverij „De Batavier" te Winterswijk zullen worden stop gezet wegens gebrek aan steenkolen. De katoenspinnerij „Bamshoeve" te Ensche de is wegens gebrek aan kolen, voor oribe- paalden :ijd stop gezet. De Grondwetsherziening. H. M. d© Koningin heeft do gisteren dber de Eerste Kamer goedgekeurde Grondwets herziening reeds bekrachtigd. Woensdag 12 December, des middags te twaalf1 uren, zal de plechtige afkondiging plaats hebben in de rechtzaal van den Hoogen Raad en in rechtzalen van alle Gerechtshoven en rechtbanken in het land, terwijl alsdan tevens va-n de puien der Raadhuizen in alle gemeenten een publi catie zal worden afgelezen. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de commissie van advies, bedoeld bij de artt. 60d., 50 e en 50f der Auteurswet 1912, ge wijzigd bij de wet van 29 Oct. 1915 tot lid en voorzitter, mr. P J. M. Aalberso, thans lid en plv. voorz., hoogl. aan de Technische Hoogeschool, wonende te Leiden (met toe stemming tot het gelijktijdig bekleeden van beide betrekkingen)tot lid en plv. voorz. mr. H. L. de Beaufort, te 's-Gravenmage. B. en W. van Den Haa-g hebben den Raad aldaar de volgende aanbeveling doen toekomen ter benoeming van onderwijzend personeel aan de 2de H. B. S. met 3-jarigen cursusA. voor een tijdelijk leeraar in het handteekenen1. A. L. Gerretsen leeraar in dat vak aan de bijzondere H. B. S. te Voorschoten2. K. A. van Eek, te 's-Gra- venhage. B. voor een tijdelijk leeraar in de gymnastiek1. W. Boer, onderwijzer in dat vak aan de openbare lagere scholen aan de Meidoornstraat en de Stevinstraat in Den Haag2. O. J. Hage. leeraar in dat vak aan de school voor M. U. L. O. van de Delflandsche Schoolverceniging te Voor burg. UIT NED. OOST-INDIE. Tekort aan officieren en kader In hef Indische leger. BATAVIA, 23 Nov. („N. Crt.") Wegens het tekort aan j^êcieren voor den actieven dienst, heeft het Dep. van Oorlog do onderofficieren in do gelegenheid gesteld, zonder exarnen tot ser geant-majoor te worden bevorderd. Soldaten en korporaals, die praotïsch geschikt zijn voor be vordering, zullen zonder theoretisohe voor-op leiding tot een hoogeren graad worden bevor derd. Koninklijke Paketvaarf-MiJ. BATAVIA, 23 Nov. De Kon. PaketvaaTt-Mij. heeft do twee gouverncmentsstoomschepen' „Bromo" cn „Arend" aangekocht. (De „Bromo" ia een oud marinevaartuig, dat in 1874 werd te water gelaten en dat thans als wachtschip dienst deed. De „Arend" is een oven eens oud gouvemementsvaartuig van 338 ton.) Bij informatie bij de directie te Amsterdam bleek ons, dat van bodoelden aankoop hier niets bekend is. De directie houdt het bericht dan ook voor onjuist. „Hbld." RECLAMES 40 CENT PER REGEL. Te Heel (Limb.) is gietermorgen de landbouwer R., die des avonds een feestje had bijgewoond, achter een hoop lupinen in het veld dood gevonden. 'ALPHEN. Men verzoekt ons te willen vermelden, dat ook de Ghr. Nat. Werkmansbond alhier voor den nieuwen Gemeenteraad candidaton zal stollen. („Ned.") HAARLEMMERMEER. De dienstbode van den landbouwer V., bij wien drie vreemden binnendrongen, toen zij al leen thuis was, is tengevolge van den schrik ernstig ongesteld. HILLEGOM. Door de R.-K. Kiesvereeniging ie besloten den heer P. Klaver candidaat te stellen voor den Raad, vacature-wijlen den heer A. Toppen. KATWIJK-AAN-ZEE. Te IJmuiden kwam binnen de loggesr „Mer- curius", KW 46, met f 1607 besomming. LEIDERDORP. Hedenmorgen passeerde de zoon van don landbouwer Verkleij, alhier, don Lage-Rijndijk met paard en tentwagen op weg naar de vee markt Plotseling maakt het paard een ge weldigen zijsprong, met het gevolg, dat het rij tuig tegen een boom werd geslingerd en het paard langs den wal met den kop in het water terechtkwam. Door het spoedig doorsnijden van de strengen werd het beest van den doodp gered. De inzittenden bekwamen geen letsel. Een rund van den landbouwer Vrome- steijn, op weg naar de Leidsche veemarkt, bleof onderweg plotseling dood. LISSE. De tooneelvereeniging ,,Nut en Ge noegen" gaf gisteravond in Hotel ,,De Witte Zwaan" haar 38ste uitvoering on de eerste in dit 6eizoen, wor kunstlieven de leden en donateurs. Opgevoerd werd „Baboe Bita", tooneelspel met zang in vier bedrijven. Er werd goed gespeeld en er was reel belangstelling. In het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond werd gisteravond een buiten gewone vergadering gehouden door de Mar-'jivereeniging en het Kniïsivorbond, waarin als .sprekers optraden mcj. A. M. O. Mooijman, te Haarlem, met het onder werp: „Roomsch Werken", en den wel- eerw. heer Roovers, in Den Haag, met 't onderwerp: „Beschouwingen over do grijsaard in betrekking tot Sobriëtas." NOORD WIJK. De heer G. Prins, vroeger onderwij zer aan de -openbare school alhier, is be noemd tot reserve-lste-hiitenant. Graaf L. van Limburg Stirum, tot dusver voorzitter .der Commissie van Toe- zioht op het L. O., heeft, in veband met zijn optreden als wethouder, voor eerst genoemde functie bedankt. NOOUDWIJK-BINNEN. Donderdagavond is in de Ned.-Herv. Kerk een concert gegeven ten voordode van het Ghr. Militair Tehuis. De twee Ghr. Zangvereenigingen van Noordwijk- aan-Zoe en mevr. HoogBerkemeier ver leenden hun medewerking. De kerk was vol belangstellenden. OUDE WETERING. Gisteravond vergaderde de IJsclub „Ijs vermaak zij ons Doel". Uit het verslag bleek, dat de Vereeniging 97 leden telt. In plaats van den heer G. N. Lemmerzaal, die om gezond heidsredenen ontslag had genomen, werd tot voorzitt. gekozen, de heer W. C. P. Jansz, ter wijl in diens plaats secretaris werd de heer P. de Jeu Lz. VOORSCHOTEN. Yan den heer Van Leeuwen, baas van het bouwwerk aan het Burgemecster-Vernèdc-Park word gisternamiddag dien.3 rijwiel, dat een oogenblik onbeheerd voor zijn woning aldaar stond, gestolen. WASSENAAR. Bij de politie alhier werd gisteren kennis gegeven, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag was ingebroken in een schuur op het buitengoed „Boekhorst Huize" van den heer v. O., te Rotterdam. Hoewel er verschillende waardevolle voorwerpen voor de hand lagen, wordt slechts een doos met schoenen vermist. Men vermoedt, dat de dieven, die door indruk king van een raam binnenkwamen, in hun ar beid werden gestoord. ZWAMMERDAM. Als nummer één op de voordracht voor onderwijzeres bij het opanh. lag. onderwijs te Rotterdam komt voor onze plaatsgenoote mej. G. A. Hoenson, onderwijzeres aan School no. 1, alhier. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Mededteeling o. a.benoemd is tot ge meente-werkman J. "Doornliei m, van Alphen. De vergadering gaat over in comité- generaal. Na heropening wordt het voor stel van B en W. tot aankoop van een stuk land van den heer D. Dorrepaal groot 7300 M2. voor 7500 tot stichting van een nieuwe begraafplaats, onder hoogore goed keuring, met algemeene stemmen aangeno men. Do begrooting van het Waterbedrijf 1918 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 3120. Do begrooting van 't Burgerl. Armbestuur 1918 wordt goedgekeurd in ontvang f 530 en uitgaaf f 525, batig saldo ƒ5, en de be- grooting voor'het Burgerl. Armhuis 1918 in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 2705. Vaststelling gem.-begrooting dienst 1918 in uitgaaf op 30,926.63 en in ontvang f 31,143.84; batig 6aldo 217.21. Naar aanleiding van een circulaire van Ged. Staten wordt de verordening op het onderwijzend personeel herzien en do traktementsregeling verbeterd, en een ver zoek van do onderwijzers en de onder wijzeres om een duurtetoeslag over 1917 wordt tocgbstaan elk tot een bedrag van 75. Aan den vertrokken gemeente-veldwach ter wordt over 1917 voor gedane werk zaamheden aan het distributie-bedrijf een gratificatie toegekend van 100. Een verzoek van den heer Sprey, direc teur van het distributie-bedrijf, om ver hooging van salaris, wordt toegestaan tot een bedrag van 100, zoodat het hono rarium wordt gebracht op 900. B. en W. etellen voor op een daartoe ge daan verzoek van den telefoonhouder P. de ligny dit bedrag van f 40 te brengen op f 100. Omtrent het voorstel,, vroeger gedaan door don heer Van den Berg, de vergade ringen te openen met gebed, stellen B. en W. voor" aldus te besluiten en1 de formule van Hazerswoud© over te nemen. By «lem ming bleek het voorstel aangenomen met vijf vóór en twee tegen. Tegen stemden d« heeren Blonk en Boer. Hiermede acht de Vooizitter liet .Rcgl, van Orde te herzien, hetwelk dagtcekent van 1880. Het concept-reglement wordt goedgekeurd. Tot lid van het Burgerl. Armbestuur wordt met algemeene stemmen herkozer. de heer Ant. van Egmond. Af- en overschrijving vindt plaats op de gemeente-begrooting dienst 1917 tot een bedrag van 332.50 en wijziging voor het bedrag groot 2000 voor het distributie bedrijf. Besloten wordt een leening aan te gaan groot 15000, tot dokking van Ue f 2000 voor het distributie-bedrijf f 5000 vlottende schuld voor den 6choolbouw en door den aankoop van de a.s. begraafplaats mot do kosten f 8000, zoo mogelijk tegen 5 pet. De Raad machtigt B. en W tegen de meest voordeelig© voorwaarden -deze lee ning, hetzij binnen of buiten de gemeente te sluiten. Bij de gebruikelijke rondvraag vestigt de heer Reyneveld de aandacht op het ongerief voor Koudekerk en Hazerswoude, dat de sneltrein 's morgens 8 uur niet aan ge noemd station st-opt en zag gaarne, dat Koudekerk met Hazerswoude pogingen aanwendt daarin verandering te krijgen. De heer Boor deelt mede, dat de visschers welke aan Meerwijk in den Rijn vis^hen, geregeld takken, blik on anderszins op de openbare weg werpen De heer Van den Berg, klaagt nogmaals over den slechten toestand, waarin dé Lagewaard verkeert, en zag gaarne spoe dige verbetering. De Voorzitter belooft aan de ter tafel gebrachte verzoeken en opmerkingen ge volg to geven en deelt mode, dat reeds aan de verbetering van den weg is begon nen. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoor dig 10 leden. De Voorzitter dost mededeeling van in gekomen stukken, w.o. een van de Sted. gas fabriek te Leiden, meldende, dat de druk niet meer zou verminderd worden, doch dat een verhooging van den gasprjjs niet zal uitblijven. Van den veldwachter w. deReufl is een verzoek ingekomen om toelage voor kleeding en schoeisel, hetwelk B. en 'W. voorstellen in te willigen en op f85 bepa len, wat wordt goedgekeurd. Mej. Odendaal vraagt verhooging van f 50 op f 100 voor het geven van onderwijs in dé nuttige handwerken. Besloten wordt f75 te geven. De verzoekers J. Huisman en A. Ver steeg stellen B. en W. voor, reap, f50 en f85 verhooging te geven. Met den heer Van der Gugten oordeeïen enkele leden het minder goed, dat gemeente ambtenaren werkzaamheden bij particulieren verrichten, wat anderen toeschrnven aan de te lage salarieering. Er werd bijna mede- lyden betoond. Tot de verhooging werd be sloten. Mej. De Zwart vroeg f7.50 meer loon, doch de heer Schoneveld wil flO en alzoo het loon dezer wrerkvrouw op f60 p*r jaar brengen. Besloten werd tofc het eerste. Door den Bond van Secretarie-ambtenaren is een verzoek ingekomen om verhooging van de salarissen van de ambtenaren in deze gemeente. De jaarwedde van den ambt. Secretarie wordt daarop voorgesteld <>p; f800, met vier tweejaarlijksche verhoogin- gen van f50. De heer Schoneveld berekent, dat dit méti inbegrip der verhooging Ambt. van den Burg. Stand f300 wordt, wat nogal een ruime verhooging is z.i. Vooral met het oog hierop, dat bij ook te Valkenburg werkzaam is. merkt de heer Van Delft op. De heer Van der Gugten zegt, dat het z. I altijd een verkeerd systeem is geweeafc het burgemeesterschap met het sscrefc.iris-ambt te vereenigen. De heer Schoneveld wenscht wel verhooging, doch in anderen vorm, n.l. toeslag voor diploma, en verhooging Ambt. v. d. Burg. Stand. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer P. Brussee vraagt tegemoetko ming in de verplegingskosten voor zijn doch ter. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. Zelf stelt hy voor 1/2 te betalen. Deze zaak zal verder behandeld w'order in geheime zitting. Verder is ingekomen een schrijven van den Inspecteur der Volksgezondheid, die b^j de vele slachtingen van rundvee het wen- schelijk oordêelt de keuring daarvoor uit te breiden en niet alleen te bepalen voor nood- slachtingen. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Hierop komt de voorloopdge vaststelling; van de begroeting aan de orde. De heer Schoneveld geeft zijn verwonde ring en teleurstelling 12 kennen, dat de be grooting, 3 H maanden geleden aangebo den, nog geen 2 maal 24 uron in zyn berit is en hem de gelegenheid heeft ontbroken zich er in te werken. De Voorzitter zegt, dat dit zijn oorzaak vindt in de te laat ingekomen regeling voor do distributieregeling op financieel gebied. By post jaarwedde Ambt. v. d. Burg. Stand, wordt de voorgestelde f 100 afge stemd; de f50 (voorstel Schoneveld) aan genomen. Bij den post wegenouderhoud is £1500 geraamd. Als het heele bedrag nu maar be steed wordt, meenden meerdere leden. Bij „onderhoud plantsoen" \v«.rd gevraagd het eenige plantsoen, vcor het Raadhuis, toch in een houdbaren staat tc brengen. By den - post „jaarwedde Onderwijzers", deelt de voorzitter mede, dat de verordening, daarop betrekking hebbend, nog dit jaan gewijzigd moet worden, waarna de concept verordening werd voorgelezen, waarbij de jaarwedden als volgt geregeld zijn: Voor. hoofden, aanvang f 1200, loopend tot f 1600: onderwijzers aanvang f 700, loopend tos f950. Bezit hoofdakte geeft f200. Eén ou* f verplichte akte f 100, meerdere i 200 in! totaal. Herhalingsonderw ijs f0.60 per uur. Hierna wordt gepauzeerd. De vereenigde vergadering van hoog heemraden en hoofdingelanden van Delf land heeft de begrooting van dit hoogheem raadschap, dienst 1918, vastgesteld in ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van 550,955. Het sluisgeld werd vastgesteld op f 8.50 per Hl. (v. j. f 9 per H.A.). Bij de verkiezing in district 9 te Am sterdam voor de Provinciale Staten (vaca ture-Vliegen) zijn uitgebracht 4728 geldige stemmen. De heer J. van Eizinga kreeg 3041, do heer W. Oosterbaan 1687 stem men, zoodat gekocen is de heer J. van Eizinga De Raad van Amsterdam heeft be noemd tot directeur der gemeentetram den heer I E van Putten, thans onderdirec teur. De heer D. Fokkinga, te Aalsmeer, is, zoo meldt „De Stand.", benoemd tot leeraar in de oude talen aan het Geref. gymnasium te Kampen. De heer Bogaardt heeft bericht gezon den, dat hij wegens ongesteldheid, den eersten tijd de zittingen der Tweede Kamer niet zal kunnen bijwonen. Gistermorgen om 10.49 arriveerde te Assen Z. K. H. Prins Hendrik ter instal latie der financieel© commissie voor de afd. Drente der Vereeniging „De Nederland sche Padvinders". De installatie had plaats in de Gedepu teerden zaal van het Provinciaal Bureau, alwaar met den Prins en zijn adjudant jhr. von Mühlen, aanwezig waren de Commis saris der Koningin in Drente, mr. J. T. Linthorst Homan. de heeren Van der Kop, ondervoorzitter, Van Hasselt en Tegelberg bestuursleden der vereeniging, en de heer jhr. mr. Sandberg, districts-commissaris voor Drente. Na afloop der installatie van de finan cieel© commissie werd met deze vergaderd, waarbij de heer L. O. Rambonnot als voor zitter en jhr. mr. H. do Jong van Beek en Donk als secretaris werden aangewezen, terwijl jhr. mr. B. W. T. Sandberg zich bereid verklaarde het penningmeesterschap o-p zich to nemen. Om 12 uren had do Prins een onderhoud met den Commissaris der Koningin en den heer Van Kuyk, reap, voorzitter en secre taris-penningmeester vpn het Centraal Provinciaal Comité tot hulpverleening bij rampen van algemeenen aard in Drente, waarbij Z. K. H zirii liet voorlichten over do werkzaamheden van het comité én van de plaatselijke comité's, in verband met den veenbrand in Enunen en Odoorn, waarna het noemmaal werd gebruikt in het Gou- v ©memento-hotel. Daaraan zaten met den Prins en de andere bestuursleden der pad- vindersvereenigingen aan, de financieel© commissie en mevr. Linthorst Homan Staal. Na het dejeuner werd een bezoek ge bracht aan het Provinciaal Museum, het "Wilhelmina-ziekenhuis én de Ambachts school, waarna 'n autotochtje over Loon en Rolde werd gemaakt. 13365 Wed. J. H. y. ROSSOM DO CHATTEL Zn. Haarlemmerstraat 82. Goud. - - Zilver. - - Antiquiteiten. Zilveren Potiooden en Tandenstokers vanaf 10.60. Gouden Heeren Horlogekettingen vanaf 118.25. 13370 Breestraat 63. Haarlemmerstraat 98. Bijouterieën Lederwaren. Kuime keuze in: Kammen, Ach- ter- en Zljspelden. 13367 De R ij ksposts paarbank is voor een vrij aanzienlijk bedrag opgelicht. Hierbij moet als volgt to werk zijn gegaan: Eenige maanden geleden werd telkens op anderen naam een kleine inlage gedaan ten kantore to Amsterdam, Rotterdam en 's-Gxa- veiihcLge. Deze inschrijvingen worden ver- valscht tot één bedrag van f 100. In het be gin van deze maand deed de inlegger zich binnen enkele dagen het maximum, dat zonder machtiging van den directeur der Rijks postspaarbank kon worden terugbetaald, uitbe talen. Bij verificatie aan het hoofdkantoor te Amsterdam, kwam de vervalsching aan het licht. Daar sinds de uitbetaling enkele weken zijn verstreken, zal het niet gemakkelijk zijn den sluwen oplichter tc vinden. Een bouwkundige heeft bij de Haa.gsche politie aangifte gedaan, dat hij i9 beroofd van f 2345.50 in een perceel aan de Spnozastraat te 's-Gravemkage. De correspondent te IJmuiden van hot „N. v. d. D." meldt: Gistermiddag is een joDgeman, die op de Zui- dorpier zat te visschen, vermoedelijk een Am sterdammer, wiens naam nog onbekend is, door een grondzeo van de Zuid-pier te IJmui den geslagen en verdronken. Ook zijn fiets werd in het water geslingerd. Een tweede persoon, die op ecaiigen afstand stond fo vis6chen, word tegen den grond gesla gen, doch wist zich aan de vast te klem men. Naar het lijk wordt georogd. Ter waarschuwing van visschers wijst de cor respondent er op, dat het na een hevigen storm op de pier zeer gevaarlijk is, wegens de nog lang loopende grondzeeën. Bij een winkelier aan de De 1.1- straat te Rotterdam vervoegde zich gisteren een stoker, die 1600 lire Italiaansch geld ter inwis- eeling aanbood. De winkelier meende goede za ken te doen door f 100 voor het pakje bankpa pier te geven. Bij nador onderzoek bleek editor, dat de Italiaanscke papiertjes kunstig nage maakt waren. Te Deurne, op den Ringelenbexg, zijn gisternacht twee groote boerderijen afge brand. Drie paarden, tien koeien en vijf varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade.

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 2