TWEEDE KAMER. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN, A dvertentiën. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Hoogste barometerstand boven 770 in Zuid-Duitsebland. Laagste 753.1 te Hapa- Tanda. XT Verwachting tot den avond van 23 .Nov. Zwakke tot matigen, later toenemende zuidelijke tot westelijken wind. Zwaar be wolkt tot betrokken. Later waarschijnlijk regen. Aanvankelijk zachter. Verder vernemen we ook nog uit Wash ington, dat-alle Duitschers last heb ben gekregen véér 15 Deoember Washington te verlaten. Van de operaties bij Kameryk heelt het Duitsche legerliericht gisteren reeds gesproken en daaruit was op te ma ken, dat er weer een klap was gevallen, dje aangekomen is. Het Duitsche avoDdcommuniqué is als Bteeds kort, maar geeft niettegenstaande dat, belangrijke aanwijzingen. Dit communiqué luidt: „Op het slagveld zuid-westelijk van Ka- jnerijk hebben de Engelsehen yamniddag op nieuw met sterke strijdkrachten aangeval len. De gevechten zijn nog aan den gang. .Vanmiddag zetten de Franschen lorsche v.oorwaartsche bewegingen op h^t front Craonue tot Berry-au-Bac in." Het Engelsehe communiqué is uit den aard der zaak uitvoerig. Het belaiig van liet ge vecht blijkt ook wel uit de mededeeling van Bonar Law in het Lagerhuis, dat er reeds 8000 gevangenen zijn geteld, waar onder ISO officieren. In het Engelsehe communiqué van gister middag doelende dus op de gevechten van Dinsdag lezen we o.m.: „Gisterochtend heeft het derde leger on der aanvoering van generaal Sir Julian Byng eenige aanvallen tusschen SL Quemin en de Scarpe gedaan. Deze aanvallen kwamen zon der gesehutvoorbereiding ios. Telkens werd de vijand dan ook volslagen verrast Onze troepen zijn ter diepte van tusschen fle zeven en acht kilometer over een breed front de vijandelijke stellingen binnengebro ken en hebben verscheiden duizenden gevan- enen gemaakt alsmede een aantal anonnen genomen. Bij onzen aanval op het voornaamste aan valsfront ging een groot aantal „tanks" in den opmarsch van de infanterie mee. Zo braken door do achter elkaar gelegen gor dels der Duitsche draadversperring, die zeer diep en stevig waren. Achterna komend door de bressen, door de tanks geslagen, liepen Engelsehe, Schotsche en Iersche regimenten 's vijands voorposten onder den voet Ze vermeesterden over het heele front het eersté verdedigingsstelsel der Hindenburglinie stor menderhand. Onze infanterie en tanks drongen in over eenstemming met liet program op en ver overden het tweede verdedigingsstelsel der Duilschers meer dan een mjjl daar voorbjj. Engelsehe regimenten scherpschutters én lichte infanterie stelden jich in het bezit) van la Vacquorie en verdedigingswer ken op den „uitloopex", die als Welsohe kam bekend staat. Andere troepen namen liet dorp Ribecourt en baanden zich een weg door het Ooutletbosch. Territoriale bataljons Hooglanders drongen Fles- q u i i e s binnen. Territorialen uit West Riding bemach tigden Havrincourt en de Duitsche loopgraafstelsels benoorden het dorp. En gelsehe, Schotsche, Iereche en Welsche ba taljons qamen Marcoing en het „Nieuwe B o s c h." De troepen uit West Riding, die Havrin court hadden .genomen, maakten beoosten het Canal du Nord vooruitgang van beteekenis; doordat ze de dorpen Grainoourt en Anneux na bestorming verover den en met de troepen uit Ulster, die be westen het kanaal aan den slag waren, de Duitsche linie noordwaarts tot de n weg Ba paume-Kamer ijk in ha ar geheel vermeesterden. Territorialen zjjn in de vijandelijke stellingen beoosten Epehy ge drongen. Iersche troepen hebben b e - langrijke stukken der Hindenburgli nie tusschen Bulleoourt en F o n- taine-Ies-Croiselles genomen. Het aantal gevangenen, kanonnen en oor logstuig. dat ons in handen viel, kan nog niet worden geschat. Het tijdje mooi, stal weer, dat de voorbereidselen voor onze aan vallen begunstigde, sloeg gisterochtend vroeg cm. Vannacht regende het, dat het goot. Nu stormt het." In sen uitvoerige mededeeling wjjdt Reuter uit over 'de sterkte van dit terrein, waarin zelfs geheeie tunnelgordeis liepen. De aanval was zoo in stilte voorbereid, ïeifs allo tanks bijeengebracht, zonder dat de Duitschers er iets van hadden gemerkt Uit Rusland komen belangrijke be richten. Het meest gewichtige is dat, waarin gemeld wordt, dat de regeering der maximalisten den opperbevel hebber heeft gelast een wapen- Stilstand aan te bieden. Welke ge volgen dit zal hebben? Practisch bestond eigenlijk die wapenstilstand reeds. Het be langrijkst is dan ook de verdere bepaling, dat dit moet dienen als inleiding van besprekingen over den vrede. Dit bericht is draadloos in Engeland op gevangen. Eigenaardig is 't daartegenover te vernemen, dat de „Köln. Ztg." weet te melden, dat Lenin zich verklaard heeft véér oen oorlog tot het uiterste. Of zou dit een binnenlandsche oorlog tot het uiterste zijn? Ei' is nu een maximalistisch kabinet saamgesteld. Daarin is ongetwij feld een bewijs te zien van de maoht, die Lenin en zijn volgelingen hebben gekregen. Het ministerie is als volgt: Benin, minister-president; Trotsky, buiten- la jsche zaken; Teosanof, verkeer; Krest- jaxiki. justitie; Eljebow, post en telegraaf; Lunatsjarski, levensmiddeienvoorzieniag. Tot onder-staatssecretarissen werden de volger.de personen benoemd: Mevrouw Ko lontali, voor sociale zaken; Wladimir Spiro, voor de posterijen; Uriteky, voor buitenland- sche zaken; Horvin, voor marino: Alexander Schlapmikof, voor arbeid. Beide laatstgenoemden waren politieke bannelingen en bevonden rich gedurende aen oorlog te Kopenhagen. Mevrouw Kor lontah werd indertijd op bevel van Kerenski als spion gearresteerd. Te Torneo aangekomen regeeringsverte- genwoordigers verklaren, dat de nieuwe regeering de passen der Russische consulaten e>n gezantschappen in fiet buitenland, die haar met willen erkennen, als ongeldig bischouwt. Dat zal nog wel eenige drukte geven, want de bondgenooten denken daar niet over. De Vereenigde Staten b.v. hebben alle oor'.ogs- contracteu ongeldig verklaard, totdat er weer een regelmatige regeering is. En er moet op 't oogenblik een volslagen anarchie heer- schen. Do beambten en ambtenaren in staats- en gemeentedienst weigeren voor de maxi malisten te arbeiden en dat is wel in staat de verwarring te vermeerderen. Aan verscheidenheid in de berichten is nog steeds geen gebrek. Omtrent Kerenski vernemen we nu weer, dat hij op weg is naar Parijs. Dus niet vermoord en ook geen zelfmoord gepleegd. „Berlingske Tidende'' verneemt uit Hapa- randa, dat in Finland gewichtige din gen op til zijn. De correspondent van het Deensche blad vernam uit betrouwbare bron, dat het tusschen socialisten en burgerlijke partijen waarschijnlijk tot een schikking zal komen, die tegen de Russische soldaten in Finland is gericht, met wie nu zou worden afgerekend. Hen zou Finland's eisch om onafhankelijk le worden, ernstig willen door zetten. En onderwijl duren gebrek en ellende voort, worden de groote steden met hongers nood bedreigd. Men krijgt den indruk, dat door het staren naar het vredesvraagstuk vergeten wordt, dat ook de daaraan vooraf gaande dagen moet worden geleefd. In Rus land is men nog heusch niet aan het eind ran de volksbewegingen. Zitting van heden. Staatsbegrooting 19X8. De algemeene beschouwingen worden voortgezet. De heer NOLENS is ook van meening, dat dit extra-parlementaire kabinet spoedig zjjn taak zal hebben volbracht, en daarom acht hij een discussie met dit kabinet over hetgeen gedaan moet worden na den oor log, practisch van geen nut. De taak van dit kabinet besprekend, meent spr., dat, wan neer het parlementarisme in deze periode is verslapt, dit niet ligt aan dit extra-parle mentaire kabinet, 'maar aan de linkerzijde, welke in 1913 geweigerd heeft do gevolgen van haar politieke actie te dragen. Heeft spr. den heer Troelstra begrepen, dan is zjjn houding veranderd en zal hij in de toe komst wel ministerieele zetels aanvaarden. Als een der vele redenen van de verslapping van den invloed van het parlement, noemt spr. het indienen van talrijke moties, welk gebruik steeds meer en meer toeneemt. Eigenaardig noemt spr. liet feit, dat de Memorie van toelichting op het 150-opcen- ten-ontwerp, feitelijk een polemiek is met de memorie va» toelichting op het levensmidde- len-voorziening-ontwerp. Verschillende grie ven zal spr. voorbijgaan; alleen wil hij er op wijzen, dat er nauwer contact moet ko men tusschen Regeering en Parlement. Ook de al te enge opvatting der neutraliteit, ten opzichte van de vredespogingen door deze Regeering, kan spr. niet goedkeuren. In verband hiermede wijst spr. op de talrijke vredespogingen van Z. K. den Paus, zonder dat iemand hem zal verdenken van partij digheid. De Regeering. is verplicht elke po ging te steunen, welke de algeheel© ont wapening ten doel heeft, en zjj werke er toe mede, dat na den oorlog een internationaal scheidsgerecht wordt opgericht. De bezwa ren Jegen de rede van den Minister van Oorlog, te Leeuwarden gehouden, acht spr. overdreven. De stelling daar geopperd: Een goed leger of geen leger, is onaanvechtbaar, pen zeer verdienstelijke taak heeft de Re geering volbracht in de Grondwetsherziening. De strijd in het Westen. PARIJS, 22 Nov. (R.O.) Avondcommimiqué: Ten westen van La Miette deden we een aanval op een saillant dex Duitsche linie ten zuiden van Juvincourt over een front van 1 K.M. en een gemiddelde diepte van 400 meter. Ons doel word volkomen bereikt. "Wij namen sterke vijan delijke verdedigingswerken en 175 gevangenen. Tusschen La Miette en Aisne maakten patrouil les 40 gevangenen. Het artillerieduel was in dezo streek zeer levendig. LONDEN, 21 Nov. (R.O.) Officieel: Ondanks don zwaren regenval zijn opnieuw goede vorde ringen gemaakt ten westen en zuid-westen van Kamerijk. In allerijl aangevoerde vijandelijke stellingen werden uit een aantal dorpen en ver sterkte stellingen verdreven. Een groot aantal gevangenen is weer In onze handen gevallen. Bij het oprukken verleenden de tanke op nieuw krachtdadigen bijstand. Aan onzen rech tervleugel maakten wij vorderingen In de rich ting Crève Coeur aan de Schelde. Ten noord oosten van Masntères namen wij de vijande lijke dubbele loopgravenlinie op den oostelijken oovetr van het Scheldekanaal. In de buurt had een scherp govecht plaats en worden vijande lijke tegenaanvallen afgeslagen. Ten noorden van Marcoiug is hedenmorgen vroeg het dorp Noyelles aan de Schelde genomen. Ten noord oosten v. Flesquières veroverden Schotsche troe pen de verdedigingslinies ten zuid-westen van Cantaing en hot dorp zelf. Zij maakten daarbij 500 gevangenen. Ten noorden van Anneux kwa men bereden troepen in gevecht met den vijand ton zuiden en zuid-oosten van het Bour- lonbosch. Verder naar het westen passeerden Ulster regimenten den weg Bapaume-Kamerijk en rukten Moeuvres binnen. Overdag werden sterke vijandelijke tegenaanvallen in do buurt van Bullecourt afgeslagen. Hot aantal gevan genen, dat reeds onze testations is gepasseerd, bedraagt 8000 onder wié 180 officieren. Het aantal veroverde kanonnen is nog niet vast gesteld. LONDEN, 22 Nov. (R.O.) Officieel: Gisteren doden onze vliegers moeite mode to werken bij onze operaties tusschen St. Quenfin en de Scarpe. Door laaghangende wolken, sterke wes tenwind,- motregen en af en toe zware regen go- durenden den geheelon dag moesten onze vlie gers op een afstand van slechts 50 voet boven den grond blijven. Bommen werdon geworpen op vijandelijke batterijen, voertuigen, vliegparken, transporten, en spoorlijnen en kleine af deelingen infanterie werden met mitrailleurvuur bestookt. Slechts vijf vijandelijke machines werden ge durende den geheelen dag gezien. 11 onzer ma chines zijn niet teruggekeerd, hetgeen is toe te schrijven aan den mist en do buitengewoon ge ringe hoogte waarop zij moesten vliegen. BERLIJN, 22 Nov. (W. B.). Het hoofd kwartier meldt van het westelijk oorlogs- tooneel: Legergroep-prins Ruprechfc van Beieren: In Vlaanderen beperkte zich de artillerie actie tot vemietigingsvuur, dat eerst tegen den avond tusschen Poelcapelie ea Paeschen- daele in hevigheid toenam. Aanvallen van Engelsehe afdeelingen t:n noord:-n van Lens en ten zuiden van de Scarpe werden afge slagen. Do hevige artillerie-actie, gister morgen bij Riencoiirt werd slechte gevolgd door tamelijk zwakke Engelsehe aanvallen, die in ons vuur mislukten. Dé slag ten zuid-westen van Kamerijk duurt voort. Door een massa-aanval van pantser-automobielen en infanterie en do-er het opdringen van z:jn artillerie teachtte de viijand zgn op den eersten aanvalsdag mis lukte doorbraak af te dwingen: Dil is hem niet gelakt. Wel kon hij door onze voorste linies heen een geringe terreinwinst behalen. Grootere successen kon hij niet verkrijgen. De door onze artillerie en machinegeweren krachtdadig aangegrepen en sterk gedunde 'troepen, werden door onze infanterie in een tegenaanval getroffen. Op der) westelijken oever der Schelde werd de vijand uit Anneux. en Fontaine op den poste- lijken oever in zijn uitgangsstellingen ten zuid-westen van Sunilv teruggeworpen. Voor en achter onze linie liggen op het gansche slagveld de overblijfselen van de tot puin geschoten gepunteerde auto's. Aan hun vernietiging hadden ook onze vliegers en automobielballons een werkzaam deel. Bij het invallen der duisternis nam de gevechte actie op het s'agveld af. Ten zuid-westen van VendhuiTe heeft de vijand zijn aanv'allen niet herhaald. Een sterke Fraasche af deeling drong onze eerste linies aan het zuidelijk front van Si Quentia binnen. In een tegen aanval werden zij teruggeworpen. Legergroep-Duïtscho kroonprins: In aan sluiting met een Engelschen aanval zijn ook de Franschen tusschen Craonns en Berry- au-Bac met hevige aanvallen tegen onze stellingen begonnen en hevige vuuracties, die van den vroegen morgen met korte pauzen den geheelen dag door aanhielden, ging daaraan vooraf. Ten noordoosten van La ville au Eois is een nest van Franschen achtergebleven. In de andere sectoren hebben wij den vijand door geschutvuur teruggeslagen. Eigen ondernomingen hadden succes en brachten gevangenen op. Het zeegevecht bij Helgoland. LONDEN, 22 Nov. (R. O.). De admira liteit publiceert het rapport der schepen, betrokken bij het gevecht van 17 dezer in de bocht van Helgoland. Daaruit blijkt, dat de Brifcsche strijdkrachten vier lichte kruisers in zicht kregen onder escorte van torpedojagers en mijnenvegers en patrouille vaartuigen. Deze laateten koersten noord oostelijk en één daarvan werd door kanon vuur tot zinken gebracht; een aantal opva renden werd gered, waaronder een luitenant ter zee en vijf minderen. De vijandelijke kruisers koersten naar Helgoland, door onz? voorste schepen door de mijnenvelden ach tervolgd. Er ontstond een loopend gevecht, totdat vier vijandelijke slagschepen en slag kruisers in zicht kwamen. Onze voorste schepen braken liet gevecht af en keerden naar de steunschepen buiten het mijnenveld terug. Met het oog op de mijnvelden was liet voor onze schepen noodig binnen de lijn der vijandelijke schepen te blijven en dienten gevolge konden de steunschepen niet manoeu vreeren. De vijand volgde onze schepen niet buiten het mijnengebied. Bij het gevecht maakten onze schepen een aantal treffers, een lichte kruiser werd in brand gezien, op een anderen werd een hevige ontploffing waargenomen, terwijl een derde blijkbaar beschadigd ach ter moest blijven. De vernieling dezer schepen werd alleen voorkomen door de aan wezigheid der greote vijandelijke schepen en door de nabijheid van Helgoland. Onze schepen kregen slechts geringe schade, doch eenige verliezen werden geleden onder offi cieren en matrozen, die het meest aan het vuur waren blootgesteld. De dnikbootoorlog. BERLIJN, 2*2 Nov. (W. B.) Officieel: Aan de Engelsehe westkust werden opnieuw 12000 ton in den grond geboord. Hot Franscli© Oorlogskabinet. PARIJS, 22 Nov. (R. O.) Het nieuwe oor logscomité is ingesteld onder voorzitter schap van president Poincaré. Er maken deel van uit: de eerste-minister, de minis ters van buitenlancïsche zaken, marine, munitie en blokkade. Dat comité zal belast worden met de opperste leiding van de oorlogspolitiek De strijd in Italië. BERLIJN, 22 Nov. (W.B.) Het hoofdkwar tier meldt van het Italiaansoho front: Tiroolsche keizerlijke jagers en Wurtembergscho troepen namen stormenderhand tusschen Brenta en Piava den top van den Monte Fontana Secea en van den Monte Spinucria. De strijd In het Oosten. JASSY, 21 Now. (R. O.) Het Roemeensch groot hoofdkwaAier meldt: Aan de west grens van Moldavië deden Russische pa trouilles verscheidene stoutmoedige verken ningstochten tot aan het vijandelijk net der prikkeldraadversperringen. Op de rest van het front geweervuur op verschillende plaateen en bombardementen. BERLIJN, 22 Nov. (W. B.) Het hoofd kwartier meldt van het oostelijk oorlogs- tooneel Niets nieuws. De toestand in Rusland. BERLIJN, 22 Nov. (W. B.) Het Jour nal des Déb&ts" heeft pas weer een scherp artikel gepubliceerd tegen Rusland. Ke renski heeft tegenover de partij van I-en in gecapituleerd. De aanvaarde voorwaar den bewijzen een volkomen gebrek aan politieken zin en een zoodanige onbe kwaamheid tot handelen, dat men zich de vraag moet stellen of Kerenski wel meer deugt dan Lenin. Bij Leatin weet men ten minste waaraan men zich te houden heeft. Alle ware Russische patriotten rullen zich thans weer tot Komilof moeten wenden. Rusland heeft een regeering noodig, die de waanzinnige verraders onschadelijk maakt. Die regecring moet ,,de koppen van die lieden laten vliegen". De Matin" is van oordeel, dat een -ver gelijk tusschen Kerenski en de Maximalis ten nog onrustbarender zou zijn dan een burgeroorlog met al zijn verschrikkingen. PETROG R AD, 21 Nov. (R. O-L Men- jinski, maximalistisch gevolmachtigde en kolonel Moerawjef, aan het hoofd van het Petrcgradsche garnizoen, een af dealing too epen eri een afdeeling roode garde met muziek, verschenen vandaag aam. de staatsbank en efechten binnen tien minu ten 10 millioen roebel. Menjimski verklaar de, dat een ieder, die zich tegen uitvoe ring van deze order zou verzetten, als ver rader behandeld zou worden. De bestuur ders van de batik en afgevaardigden van den gemeenteraad en, yan den boerenbond vergaderden in een 'vertrek, waarin de de uren ;yan .de voornaamste brandkasten door schildwachten van het Semenofski- regiment bewaakt werden. Zij weigerden eenstemmig, aan den eisch gevelg te ge ven, wat ook de gevolgen mochten zijn. Nadat de tien minuten verstreken wa ren, werd er een. eind aan het onderhoud gemaakt', uit hoofde, dab noch Menjmski, noch M«oerawje£ eenige order van den raa'd van gevolmachtigden der maximalis ten hadden voor de requi&itie. De afgevaardigden van het front, die tegenwoordig waren, sloten zich vervol gens aan bij het protest tegen den. inval in het bankgebouw. Moerawjef trok'daar op de troepen terug en bezocht den raad van vertegenwoordigers der maximalisten. Hij keerde een uur later terug met de boodschap, dat de raad erkende, dat dé eisch niet in overeenstemming was met de wet en Moerawjef betuigde zijn spijt over het aandeel, dat hij in het incident had gehad. De maximalistisch o „Prawda" meldt, dat er bij Yiborg gevochten wordjt tus schen de roodc en de witte garde. D.e. spoorweg is opgebroken. Generaal Brnesilof. ST. PETERSBURG, 21 Nov. (R. O.) Generaal Broesilof is te Moskou door ren motorlorrie overreden. Hij heeft een been gebroken. De Ver. Staten en Rusland. NEW-YORK, 22 Nov. (R. O.) 10,000 ton suiker vóór de revolutie door de Russische regeering gekocht en hier opgeslagenzijn door de overheid in beslag genomen om hier wegens do plaatselijke schaarschte. te worden gedistribueerd. Aan lief Ptlaccdonlsch front. BERLIJN, 22 Nov. (W. B.) liet hoofdkwar tier meldt van het Macedonisch front: Niets nieuws. Meer zeegebied afgesloten. Onze regeering heeft een officieel© mede deeling van de wijziging door DuitscMand in het afgesloten zeegebied aangebracht, ontvangen. Men meldt ons uit Den Haag Wanneer het Wolff-bericht omtrent de wijziging in het door Duitschland versperd1© zeegebied juist is, dan ia de beteekenis van dezen maatregel, naar ons uit inlichtin gen van uitnemend deskundige zijde is gebleken practisch voor Nederland de navolgende De vrije zone langs de Nederlaudsch© kust van do Schelde tot IJmuiden wordt pl. m. 13 zeemijlen vernauwd. "Verder om de noord is de vrije geul voor d© scheepvaart naar Udsire over een groot gedeelte met. pl. m. 13 zeemijlen verbreed vanaf 55 gr 10 m. noord is de geul om de noord hetzelfde gebleven. Do scheepvaart om dé noord wordt er dus door gebaat doch de vaart van Neder land op Engeland is moeilijker gemaakt. De Nederlandsehe visschers vloot heeft een breeder© geul gekregen voor do uitoefening van de viselivangst. Zand- en grintdoorvoer. Door den hoer Van Hamel zijn aan den Minister van. Bautënlandsche Zaken de volgend© vragen gericht- In antwoord op de vraag door den «on- dergeteekende den 23on October 1.1. ge steld, verklaarde de Minister zich gaarne bereid, de met de Duitsche en de Britsche regeering gevoerde briefwisseling over den doorvoer van zand eai grint van Duitschland naar België en van metalen in omgekeerde richting, aan de Kamer over te leggen, nadat overeenkomstig in ternationaal gebruik, de toestemming der betrokken regeeringen, ieder voor haar deel, daartoe verkregen zal zijn" alsmede ,,de beide rapporten, door de Nederland sehe genie-officieren zoodra mogelijk aan de Kamer te doen toekomen". Nademaal tot op heden, 20 November, geenerlei overlegging heeft pl*ata gehad, veroorlooft ondergeteekende, zich to vra gen Heeft Z.Exc. reede zekerheid verkregen omtrent de houding, door de betrokken regeeringen, ieder voor haar deel, ten aan. zien van den wensch deT Nederlandsehe regeering, aangenomen; en wanneer ia de overlegging van de briefwisseling en van de rapporten der genie-officieren te ver wachten Do bemanning der K.W. 85. Men meldt ons uit Katwijk-aan-Zee: Do bemanning van (le „K.W.85", die met een duikboot naar een Duitsche havenplaat* was meegevoerd, Is-gisteravond'alhier terug gekeerd. Katwijksche logger opgebracht. Volgens een te IJmuiden ontvangen be4- richt, is de zedllogger Katwijk 137, Vriendschap," schipper Dirk Kuyt, van de reederij N. Parlevliet, to Katwijk, welk vaartuig 13 November van IJmuiden uit zeilde, door een Duitsch marinevaartuig op zee aangehouden en naar Bremerhaven opgebracht. De vangst werd aldaar ver kocht en bracht 1800 mark op. Mijn. aangespoeld. Men meldt ons uit Katwijk-aan-Zee: Nabij den Vuurtoren is een Engelsehe m|jn aange spoeld cn onder militaire bewaking gestel-L Met het oog op de legging zal het voorwerp nog heden door de militaire autoriteiten wcr den gedemonteerd. ACADEMIENIEUWS. Amsterdam. Bevorderd is tot arts die heer J. Brandon, geb. te Amsterdam. FAILLISSEMENTEN. M. A. de -Jong, koopman, Den Haag. G. L. M. Hack, arts, Den Haag. C. H. Piët, winkelier, te Haarlem'. MARKTBERICHTEN. I.EIDF.N.. 21 Nov. Groenten. Andijvie f 0.60 a 1.80 peon f 3.50 a 5, selderij f 1.S0 a 2.50, prei 1 3.50 a 6, groene kool f 3 a 4.50, bloemkool 12a 2.50, alles per 100, spruiten 1 1.C0 n 2, kroten 1 0.65 n 0.75, beide prr kin handel matig. 22 Nov. Ochtendvciling. Nero, binnenland, geen ecn\ oer. TC ATWIJ K-A AN-DEN-RIJN, 21 Nov. Veiling der Tuinb.ver. ,,K. on O." Bloemkool I f 8.50 a 13.50, id. voor export t 16 a 21, peen per 100 bos f 3 a <1, breekpeen per 100 K.G. f 2.40, uien per 100 K.G. f 15 a GS. witte kool 1 41 a 45, gele kool t 60 a 70, roodc kool I 60 a 70 per 1000 K.G. GOUDA, 22 Nov. Kaas aangevoerd 6 partijen geen handel. Boter redelijke aanvoer, handel matig. Goeboter f 1.45 a 1.50, veiboter 1 1.SO a 1.40. Melkvee red. aanv. handel en prijzen vooruit gaand. V. varkens red. aanv. handel vrijwel 50 a 60 et. per pond, mindkr gewicht 45 a 55 ct.. magere biggen goedo aanv. handel vrijwel per week 40 a 80 ct., v. schapen geen aanvoer, lammeren groote aanvoer, handel vlug! 22 a 28.80, nuchtere kalveren redelijke aanvoer, handel vlug f 10 a 18. groskalve- ren eenige aanvoer, handel vlug 50 a 70 lokkalve- t 20 o 32. Eic-ren weinig aanv., handel flauw f 18 p. 100 tic Getrouwd: 129SO T. LODDER Burgemeester van Kesteren* EN JANNY VAN DER VALK BOUMAN, die, ook namens wederzyd- sche familie, hartelijk dank zeggen voor de ondervonden belangstelling. Leiden, 22 Nov. 1917. Leidsche Tuinders- en Bloemisten-Vereeniging „DOOR EENDRACHT VERBONDEN". Opgericht 5 Maart 1889. Koninklijk Goedgekeurd 28 December 1903. B|j deze vervalt het Be stuur den treurigen plicht, haar leden in kennis te stellen mét het overlijden van haar geacht lid, den Heer EÏERT KWAADGRAS. in den ouderdom ran 62 jaren. Zyn nagedachtenis blyv© bjj ons in dankbare her innering. M. GALJAARD, Voorzitter. J. v. d. BERG, 12991 Secretaris. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlyden van onzen geliefdon Zoon, Broeder en Behuwdbroeder 12948 GERHARD JAN C&RISTIAANSE betuigen wjj onzen harteiyken dank. C. OHRISTTAANSE Jr H. J. CHRISTIAANSE— BREUKISK. C. CHRISTIAANSE Czs. J. CHRISTIAANSE— Groexeveld. H. J. CHRISTIAANSE. W. C. CHRISTIAANSE— Spaargaren. Leiden, 21 Nov. 1917. Voor de ons betoonde deel neming, na het overlijden van onzengeliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Wed. C. FILIPPO 12992 VAN WIJX'QAARDES» Hazehbwocdb, Nov. 191T.

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 3