Telegrammen. Rechtzaken. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Adver ientiën. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand boven 760 in Zuid-Duitechlandlaagste stand' 743.7 te Den Helder. Verwachting tot den avond van 10 Nov. Matige tot krachtigen, zuidelijke tot westelijken windbetrokken of zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk regenbuien; zelfde temperatuur. dat elke natie het recht heeft over haar ei gen lot beschikken. De voreeniging van Bosnië en Herzegowina met Servië wordt even sens als voorwaarde gesteld evenals het volledig herstefl van Servië en de vereeniging van dit land met Montenegro* Een paar staaltjes van de vervolging r der Italianen. De „Lok'. Anz." verneemt van haar oorlogs correspondent in Italië, dat de Italianen, toen de .Oostenrijkers Cervignano, aan de kust bij de grens, maar op Oostenrijks oh gebied, naderden, door een geweldige paniek werden aangegre pen. Zij hadden juist hun middagmaal bijoa op, maar lieten de rest staan en maakten zich nft de voeten. In allo straten stonden kanonnen. Do auto*9 iiie deze kanonnen moesten trokken, hadden londer hun vracht het hazenpad gekozen. Het is onbeschrijfelijk wat de Italianen on beschadigd hebben achtergelaton in het ver sterkte legerkamp van Palmanova, vlak over de grens. Niet alleen een reusachtige voorraad mu nitie, maar ook bijvoorbeeld alle telefoonver bindingen, die even goed dadelijk te gebruiken zijn als de bakkerijen. Kaarten en platto gron den zijn ter plaatse gebleven in denzelfden toe stand als zij waren. Over den oorzaak van den verloren slag wor den ook al hardo noten- gekraakt. Daaruit blijkt tevens dat de geringe troepenmacht tegen Tol- ïnein niet de eenigo leemte was in het Italiaaji- sche verdedigingsstelsel, dat al9 een kaartenhuis ineen is gevallen. Een gevangen genomen kolonel van do Itali- jiansche artillerie heeft over de oorzaak van de nederlaag aan een correspondent van de „Est" verteld: Onze dappere infanterie is niet to kort geschoten, maar do generale staf en zijn in lichtingendienst. Bij de voorbereiding van den twaalfden Isonzoslag was alle artillerie en de bijbehoorende munitie vas Tolmein naar het zuiden gezonden. Eer6t twee dagen, voor het offensief der cen- tralen begon, vernamen wij, dat het bij Tolmein zou loskomen. Do legerleiding stuurde toen in allerijl geschut naar het bedreigde punt, maar verzuimde er ook voldoende munitie heen fo Benden. Toen do aanval kwam waren wij ér ar- tilleristisch dan ook geenszins tegen bestand. Zal Jeruzalem vallen? De medeworker van het „Hbld." te Lausanne schrijft: Naar mij -uit Levantijnschen gering bericht wordt, verneemt men aldaar van welinge lichte zijde, dat Dzjemal pasja ter gelegen heid van een niotiofficicelen maaltijd te Jeruzalem verklaard heeft, dat de verdedi- ging6-linio (van offensief schijnt dus in die streek &een sprake^ meer te zijn) tegen het Engelsdie leger thans volmaakt in orde is. Desniettemin achtte hij achterwaartsehe bewegingen zijner troepen mot uitgesloten. Gevraagd of Jeruzalem gevaar loopt, ant woordde hij, dat geen enkele stad absoluut veilig is, maar dat hij zeker was, dat zijn troepen hun plicht zullen doen. De berich ten, dio men in dezen Levantijnschen kring krijgt over do Gnieksche volksgenooten in Klein-Azië zijn meer dan verschrikkelijk en doen in niets onder voor die over Armenië. Geheel© districten zijn reeds volkomen ont volkt. KRIJGSRAAD TE 's-GRAVENHAGE. Franschman of Hollander. Deze Krijgsraad heeft den milicien-sergeant G. N. Dafkomstig van Lolden, dio in Franschen krijgsdienst was, veroordeeld als de serteur en gestraft met één dag militaire de tentie. Beklaagde, die op last van hot Franschc ge zantschap, door mr. Bourlior was verdedigd, heeft tegen dit vonnis geappelleerd. J. E. D., afkomstig van Leiden, landstorm- plichlig soldaat, heeft niet voldaan aan do op roeping om onder de wapenen te komen. Na zijn arrestatie is- beklaagde nog tweemaal gedeserteerd. Als reden gaf boklaagde op, dat zijn negotie, hij was reizend parapluie-koop- man in handen achterbleef van zijn vrouw, hetgeen hij niet vertrouwde. Eisch 15 weken militaire detentie: J. B., landstormplichtige, afkomstig van Leiden, ia na zijn verlof niet meer naar zijn corps teruggegaan en 7 weken weggebleven. Beklaagde deelde mede, dat hij bericht kreeg van do buren, dat zijn vrouw met een andere man zich ophield en de kinderen verwaarloosde Eisch 2 maanden militaire detentie. H. G. G milicien-kanonnier, afkomstig van Leiden, heeft in den nacht van 13 op 14 Juni ingebroken in het tuighuis aan den Burcht en daar enkele wollen dekens gestolen. Beklaagde bekeude, liij was dien nacht bij het tuighuis. Toevallig pastte een zijner slept els op de deur van het tuighuis, waardoor hij in staat was con 14-tal dekens weg te nemen. Beklaagde heeft ze dien nacht gebracht hij den caféhouder H. Swets op do hoek van de Langebrug. De auditeur-militair eischte 5 maanden ge vangenisstraf. Do verdediger Mr. Telligen, pleitte clementie. HAAGSCIIE RECHTBANK. Deze rechtbank heeft L. de W., die terechtstond wegens poging tot moord op haar vroegeren verloofde, vrijgesproken. C. H. M. G. N., assistent aan de Rijks universiteit te Leiden, is in beroep gekomen van een vonnis van den kanton rechter, waarbij hij was veroordeeld tot een boete van 50 ots., ter zake, dat hij met een rijwiel, bestemd voor één persoon, gereden had door het Haagsche bosch, met een Weeden persoon op het achterwiel. Eischbevestiging van het vonnis. HET MAK I MALI STISCH REGIEM IN RUSLAND. PETROGRAD, 7 Nov., 7 u. 36 's midd. (R.O.) Trotzky, voorzitter van den soviet te Petrrgrad, zeide in eon vergadering van bols- jewiki, dat maatregelen zijn genomen, om bui tensporigheden tegen te gaan en dat de mili tie last heeft om plunderaars te arresteeren. Trotzky verklaarde dat vrijwel alle troepen aan de zijde van de maximalisten staan en dat mitrailleurs worden opgesteld op de da ken van verschillende huizen. Hij wees er op, dat op aandringen van di maximalisten de kruiser „Aurora" weigerde te gehoorza men aan het bevel van de regeering om zee to kiezen en nu geankerd is bij do Nicolaas- brug. Aan alle regimenten m de buurt van Petivgrad zijn draadloozo ordérs gezonden om te vooikomen dat de regeering troepen naar de hoofdstad zou overbrengen ter onder drukking van de maximalistisehc bweging. Vertegenwoordigers van het vijfde leger verklaarden, dat dit leger zich bij de maxima listen aansluit. De z.g. Toode garde van Petro- •grad is tot de tanden gewapend. Het maximalistische militaire revolutionaire comité vaardigde eon proclamatie uit aan do bevolking, waarin er op gewezen wordt'dat de contra-rovolutio haar misdadig hoofd op steekt en gewaarschuwd wordt tegen de mo biliseering van de krachten van het Korni- loffisme. In de buurt van de ambassades der. geal- lieorden, js alles rustig. WEENEN 8 Nov. (Korr. Bur.) Uit het oorlogspcrskwartier wordt gemeld: Het gis terenmiddag gepubliceerde Petrograder draadlooze bericht Itiidt woordelijk: De door do lattste gebeurtenissen in Rusland ontstane toestand blijkt duidelijk uit de volgende mani festen van den Petrograder raad van arbei ders en soldalen. In de eerste plaats is eon manifest gericht aan de legercommissaris van het frontleger en aan de raden van sol daten-gedelegeerden, luidend; Het Petrogra der garnizoen en proletariaat hebben de re- geering van Kerenski, dio zich tegen do rvolu tie en tegen het volk keerde, ten val gebracht. De omwenteling geschiedde zonder bloedver gieten. De raad van arbeiders en soldaten heeft de omwenteling plechtig erkend en tot de instelling van een regcering do macht van Let oorlogsrevolutie-coraité erkend. Do soldaten werden opgowekt controle te oefe nen rp de houding van aanvoering en auto riteiten. Officieren die zich niet openlijk en dadelijk hij de revolutie hebben aangesloten* moeten als vijanden worden gevangen geno men. De wegzending van onbetrouwbare troe pen van het front is niet tjolaatbaar en do wegzending is zco noodig met raecdoogonloos geweld te beletten. Het geheim houden van dit btwel voor de soldaten zou een zwaTc mis daad zyn jegens de revolutie en met allo strengheid van de revolutionaire wetten wor den gewroken. Soldaten! Voor den vrede, voor broocL voor land, voor volksmacht! Eon tweede manifest is gericht aan allo compagnies en gerechtscomités. Het luidt: Het Al-Russisch congres heeft besloten de door Kerenski weder ingevoerde doodstraf aau liet front op to heffen. Alle revolutionaire sol dalen en officieren, die wegens politeke over- tredngen in hechtenis zich bevinden, moe ten onmiddellijk in vrijheid worden gesteld. Verhoogde aandacht moet wordenn gewijd aan den ongehinderden toevoer van proviand naar de stad en naar het front. Do revolutio naire macht neemt de zorg op zich voor do verbetering van den na^terieelc-n toestand van het spoorwegpersoneel. Vertegenwoordigers van het personeel zullen in het ministerie van verkeer worden opgenomen. In een manifest aan de leger- en divïsie- comile's, wordt meegedeeld dat het Al-Rus sisch congres der Raden wordt geopend. De lcgercomité's weigerden eerst vertegenwoor diger? te zenden, maar in het manifest wordt nu voorgesteld nog gedelegeerden te zeDden. „Do weigering van de deelneming aan do op lossing van de vraag over het lot der revolu tie, zcu een .zonde, zijn, die de geschiedenis niet zou vergeven. Kiest dus een gedelegeerde op o'kc 25 000 man en zendt dezen naar het congres." PETROGRAD, 28 Nov. 12.45. (R. O.) Voor zoover is na te gaan, begon de bewe ging in den avond van 6 November op voorzichtige wijze door de bezetting van enkele punten zooals het P. T. A. kantoor enz., daarna werd bij het welslagen der onderneming en het ontbreken van elk ver zet overgegaan tot een stelselmatige bezet ting van de stad, de banken, stations, enz. Niet te ontkennen valt, dat gestreefd werd naar correct optreden. Den 7den werd 's morgens om tien uur een proclamatie afgekondigd van het mili tair rcvolutionhaire comité, waarbij de val van de voo?loopigo regcering werd afge kondigd en de overgang van het bewind in handen van de soviet. Niettemin bleef de oudo regeering zetelen in het Winterpaleis, waartegen de soviet nog niets had ondernomen. Hetzelfde was het geval met do ministerieel e departemen ten en don plaatselijken staf, die nog onbe lemmerd werkten. Kerenski zelf bleef den goheelen nacht tot 'a morgens 7 uur op het bureau van den plaatselijken staf, confe- reerdo met generaal Manikovsky on den president van het vóór-parlement. Kort daarop, is men zijn spoor bijster geworden, maar den geheelen dag loopen geruchten, dat hij tegen 0 uur is vertrokken om de troop en tegemoet te gaan, welke door hem van het front zyn ontboden. Do ledon van die regcering in het Winter paleis besloten minister Kichkin met buiten gewone volmacht to bekleeden om de orde in do hoofdstad te herstellen. Een der eer ste maatregelen was kolonel Polkovnikof a.ls gouverneur te ontslaan en generaal Ba- gratoeni, plaatselijke commandant, in rijn plaats te benoemen, die echter de benoe ming niet aanvaardde. De minister van binnenlandscho zaken heeft een circulaire gericht aan alle regeoringscommissarissen In de provincies, waarin hij hun modedee- ling doet van de wanordelijkheden in de hoofdstad en hen 'uitnoodigt alle mogelijk© maatregelen te nemen om de orde in hun district te handhaven. In een manifest van vice-president Kono- valof aan do troepen aan. het front worden deze uitj;enoodigd zich rondom d9 voor- loopige regeering te scharen en haar te steunen tegen do beweging van de soviet. Terwijl deze beweging zich voortdurend uitbreide, neemt de onrust in het Winter paleis toeuit de handelingen van do voor- loopige regeering spreekt geen enkel stel selmatig planmen gevoelt vooral, dat deze niet de krachten kent, waarop zij kan rekenen. Blijkbaar zijn deze zeer zwak en wellicht niet snel genoeg gegroepeerdrij worden nu door de beweging overvleugeld1, welke 6pocdig overslaat op het geheele garnizoen, terwijl er feitelijk geen verzet wordt geboden. De kozakken verklaren neutraal te blijvenonder hen heerscht een geheel bijzondere stemming, welko men in vele kringen vindt en welke voor een deel te verklaren is uit de afwezigheid van elk verzot of reactie. De debacle in Italië. ROME, 8 Nov. (R. 0.) Uoyd George, Painlevé, Smuts en andere leden van de Britsche en F!ransche missiën bezochten he den het Italiaansche front en confereerden leenige uren met den kening. Zy inspecteerden de Britsche en Fransche troepen. BERLIJN, 9 Nov. (W.B.) Het hoofdkwartier meldt van het Italiaansche front: De Livenza is overschreden. In rusteloos voorwaarts drin gen trokken de verbonden legers langs bergwe gen en in de vlakte den tegenstand van de Italiaansche achterhoede brekende, in sneeuw jachten en den neerstroomende regen naar do Piava op. De strijd in het Westen. LONDEN, S Nov. (R. O.) Officieel: Ten noorden van Fresnoy deden wy een geslaag den aanval en maakten 21 gevangenen. Ome veroverden wy een machinegeweer. De vijand leed zware verliezen toen hij bij zyn poging om te ontkomen, in ons spervuur kwam. „Vijandelijke reserves, die' poogden op te trekken, leden eveneens zwaar door ons mitrailleurvuur. Bij Passchendaele was de vijandelijke artillerie actief. Omtrent de luchtactie wordt nog gemeld; Gisterochtend beletten laaghangende wolken het werk der aviateurs, maar 's middags werd het beter. Toen werd veel verkenningswerk gedaan teil bate der artillerie, foto's genomen, bommen geworpen en schoten gelost op vijandelijke werken, 's Nachts werden 3 ton bommen ge worpen op vliegvelden te Gontrode, St-Denis Westrem en in het dal der Lys, benevens op spoorwegen. Er werden slechts weinig vyandelijke vliegtuigen ontmoet^ waarvan een tot dalen werd gedwongen. Ook werd1 een kabelballon vernield. "Een onzer, machines keerde niet terug. BERLIJN, 9 Nov. (W. B.). Hef hoofd kwartier meldt van het westelijk oorlogS- toaueeï: Legergroep-prins Ruprecht van Beieren: De artiUeriestryd in Vlaanderen groeide in den namiddag in liet Yser-gebied by Poed- capelle en Passchendaele tot groote hevig heid aan. In Artois leefde pp verscheidene plaatsen liet vuur op. Engelsche verken- ningsaanvallen ten zuiden van Aoheville en ten noorden van de Scarpa werden afge slagen. Legergroep-Du.tsohe kroonprins: Geen be langrijke voorvallen. Legergroep-prins Albrecht van Wurtem- berg: In de Sundgau werden na hevige vuur- golvem aanvallen der Fransche stelling- troepen teruggeworpen. In luchtgevechten en door afweervuur verloren de tegenstan ders 13 vliegtuigen. Luitenant Müller won zyn 32ste, luitenant Von Bülow zijn 25ste, luitenant Böhme zijn 22ste en luitenant Von Bongartz zyn 31ste luchtgevecht. Da strijd In het Oosten. BERLIJN, 9 Nov. (W.B.) Het-hoofdkwartier meldt van het oostelijk oorlogstooneel: Geen groote gevechtsactie. Aan het Macodonlsch front. BERLIJN, 9 Nov. (W. B.) Het hoofd kwartier meldt van het Macocjonisch front: In de Tsemaboökt .brachten Duitsch© en Bulgaarsdh© afdeelingen uit vijandelijk© loopgraven gevangenen en 1 machine geweer mede. In de Stroema-laagvlakte bukten Elmgelsohe compagnieën tegen Kjüpzi en Prosenk op. Krachtige tegenaan vallen van Bulgaarsche troepen dreven ze terug. Z. D. H. de Bisschop van Haarlom heeft benoemd tot pastoor te Haarlem (H. Antonius v. Padua) den weleerw. pa ter fr. J. P. Reynenberg O. F. M. uit het klooster te Woerden; tot kapelaan te Gouda (H. Joseph) den weleerw. pat/er fr. E. Pli. Kraayvaaiger O. F. H.tot ka pelaan te 's-Gravenhage (H. Antonius v. Padua) den weleerwpater fr. Th. Kok O. F. M.tot assistent te Rotterdam (H. Antonius van Padrua) den weleerw. pater fr. M. R. Schoenmaeckers O. F. M.tot kapelaan te Sloterdijk den weleerw. pater fr. M. Th. Koevoet O. F. M. Naar wij uit Don Haag vernemen, heeft H. M. de Koningin de wet-Limburg bedoelende het einddiploma H. B. S. met 5-jarigen oursue voor de universitaire etudiie gelijk te stellen met het diploma B van het Gymnasium, bekrachtigd. Het nieuwe gebouw van het Depar tement van Landbouw, Nijverheid en Han del, aan het Bezuidenhout in Den Haag, zal zeer waarschijnlijk in de tweede helft dozer maand door den Minister kunnen worden betrokken. Aan de voor den Mi nister en den eecretaris-generaal bestemde vertrekken, wondt thans de laatste hand gelegd. Sinds het begin dezer maand is reeds de afdeeiling „Zuivelaangelegenheden", on der leiding van dr. Swaving, die tot dus ver in een gebouw aan de Heerengracht gevestigd was, naar het nieuwe Departe mentsgebouw overgebracht. Bommen op Nederlandsch grondgebied. Nader meldt men ons uit Sas van Gent: De hier neergekomen bommen vielen aan weerszijden van de in het kanaal liggende grintschepen, waardoor de meest naar het oosten liggende ernstig beschadigd werdL Do menschen, die het eerst op het dek waren, verklaren twee vliegmachines te heb ben waargenomen, waarvan de uit België komende de andere achtervolgde. Uit Bel gië klonk Sirenengehuil. "Volgens de mee ning van sommigen is op bet werpen der bommen een luchtgevecht gevolgd; beweerd wordt dat ook "het geluid van machinegewe ren in de lucht gehoord is. Volgens me- dedeelmgen moeten er in denzelfden nacht bommenaanvallen hebben plaats gehad op Gent en Antwerpen. Zooals begrijpelijk is, heerscht onder de grintschippers en de be woners van Sas van Gent groote ontsteltenis. ACADEMIENIEJIJWJS. Leiden. Geslaagd zijn voor het docto raal examen in de rechtswetenschap de heeren H. C. Hintzen en J. A. C. M. Lees berg; voor het- doctoraal examen in de geneeskunde de heer J. J. do Jong. Bevorderd is tot arts de heer G. G. J. van Berckel en toegelaten als semi-arts d© heer J. A. H. van den Berg. Amsterdam. Tot arts is bevorderd de heer F. P. Schuitenmaker, geb. te Arn hem. Groningen. Bevorderd is tot arts do heer J. van der Velde, geb. te Giülem- borg. Rotterdam. Gisteren heeft de rector-magnificus der Ned. Handelsschool prof. mr. G. W. J. Bruins, bij gelegenheid van het dies der hoogeschool, in een open bare senaats-vergadering verslag uitge bracht over de lotgevallen der hoogeschool in do bedde afgeloopen studiejaren. FAILLISSEMENTEN. S. Paardje, perser. Amsterdam. Geëindigd is hot faillissement van L. v. Amsterdam, aannemer te Roelofarends- veen. G. van Doesburg, timmerman en aan nemer, to Tiel. LEIDEN, 9 November 1917. Veo, 1531 runderen 55 kalveren. 1619 schapen,. 7 stieren f120 a 500. 41 kalf. en meükkocden 1' 250 a 365. 861 varekoeien f 125 a 290 227 vette koeien en ossen f 160 a 450. Sohoon a.'d. baak f 0.90 a 1,26. 395 eraBkalveren f 35 a 65. 31 vette kalveren f 30 a f 140. Schoon a. d. haak f 0.95 a 1,25. 24 nuchtere kalveren f 7 a* f 12. 304 vette schapen f 22 a 65. Sohoon a. d. haak 10.68 a 0.68. 1215 -wedde eohapen f 18 a 35 226 Magere varkens f 10 a 60. 273 biggen f 1 a 4. Geen handel. 1 paard f 325. 1 veulen f 130. 8 bok. ken of geiten f 3 a 14. Kaas. Aangevoerd 46 partijen. Besteed werd voor lê soort, Leideche kaas. per 60 E.G. f 63 a 65. 2de eoorb Leideche kaas,' per 50 E.G. van f 58 a f 62. Geen handel voor Goudeohe kaas. Voor Loideche kaas matigo handel. Aan de Stadswaag gewogen: 26 partijeD, 1116 erttuke. 8295 E.G. LEEUWARDEN. 4118 runderen. 797 schapen. 525 varkens, 30 bokken en geiten. 20 paarden. Enterstóeren f 81 a 150. TwenterBtieren f 150 a 420 Os#en f 190 n 300. Vette koeien f260 a 400. Molk. cn kalf koeien f200 a 280. Pinken f50 a 160. Vette kalveren f 65 a 80. Graskalveren f 30 a 75. Nuchtere kalveren f6 a 11. Vette schapen f 35 a 50. Weidg 6chapen f 18 a 23. Lammeren f 10 a 18. Vette varkens f 90 a 140. Magere varkens f 45 a f 60 Wetto biggen f 50. Paarden f 90. Votito koeien lo kw. f 0.57 a f 0.60. 2e kw. f 0.56 a f 0.58. 3e kw. f0.54 a f 0.56 per Ya K G. Stieren lovend gewicht: lichte f 0.28 a f 0.30 per J4 K.G. Zware f0 30 a f0.32 por E.G. Vette kalveren f 0.65' a fb.70 per y3 E.G. Vette varkens f 0.45 a f 0.60 per '/a E.G. Vette biggen f 0.38 a f 0.40 por Ya E.G. z GOUDA, 8 Nov. Veemarkt. Melkvee weinig aanvoer, handel traag. Vette varkens, weinig aanvoer, handel matig, f0.52 a 0.61 per E.G. minder gewicht f 0.38 a f 0.45 per '/a E.G. Magere biggen redel. aanvoer, handel gewoon, f 0.40 a f 0.70 per week Vette Bchapcn goede aanvoer, handel vluc, f25 a f36. Lammeren redel. aanvoer handoi matte, f 17 a f 24. Nuchtere kalveren ro del. aanvoer, handel vlug. f 14 a f 18. GraskaJ- veren redel, aanvoer, handel Vlag, f40 a f70. Fokkalvoren f 18 a f 20. GOUDA. 8 Nov. Kaas. Aangevoerd 31 par tijen. Geen handel. Boter. Redel, aanvoer. Handel traag. Gooboter 11,50 a f 1,75. Woibotér f 1,35 a f 1,50 per y2 E.G. Eieren p. 100 etuke f 18.20. HOORN, 8 Nov. Kaas. Aangevoerd 43 stapels kleine fahriekskaaa f 57.50 52 kleine boerenkaas f 57 dO. 58 boeren-commis8iokan8 f 56^50. Totaal 182 stapels, wegoïide 165.622 E.G. Handel traag. MEPFEL, 8 Nov. Votte varkens per K G. f104 a f 110. Drachtige varkens f35 a f60 Ma gere drachtige varkens f30 a f50 per stuk. Kleine biggen f3 a f 5 per stnlc. Friesche schapen f20 a f 40. Drentscho schapen f 12 a f 18. Zoo de Heer wil en zy leven, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders CORNELIS DE RUITER en 0530a - LIJDIA DE BEST, den 19den Nov. a. s. den dag te herdenken, waarop zy voor 60 jjnar in den echt werden verbonden. Hun dankbare Kinde ren, Behuwd- Klein- en Achterkleinkinderen. Katwijk a/d. Rijn. Met dezen vervullen wjj den droeven plicht kennis fc.- g, wn van het overlijden van onz&n innig geliefden Ec&t^ei-oot en der llinde- I ren zcr gt an>< r- Y a acr. Zoon Behuwdjcón, Browder, Be- huwdbieeder ei: Oom, I den He8r AREND G0LLEE, in den ouderdom van 38 jaar, mvj Dfclc tends vijf kinderen, te jong om dit zware verlies te kunnen beseffen. 12490 Mede namens mijne Kinderen en verdere Familie Wed. A. COLLEE— G. Stoeken. Leiden, 7 Nov. 1917. (Morschstraat 44). De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag te half twaalf uur op de be graafplaats „Rhijnhoi". Algemeene kennisgeving. Geen kaarten. Ondertrouwd: 0528a DIRE C. DE JONG j en i JOHANNA E. v. BIEMEN. 9 November 1917. Rembrandtstraat 15, iLeiden. Hoog). Kerkgiaoht 25, Huwelijksvoltrekking Haan- Bag 26 Nov. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch smartelyk lijden, ons innig geliefd Dochtertje en Zusje, MARIA JA C0RA, op den jeugdigen leeftijd van ruim 9 jaren. De diep bedroefde Ouders Zusters, llroeders en Verlooiden. C. G. VERHAGEN, W. VERHAGEN— Bonefaas. Leiden, 8 Nov. 1917. Decimastraat 13. Algomeene Kennisgeving. Geen Kaarten. 12511 I Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge- dragen lijden, nog onver wacht, onze geliefde Zuster ELISABETH GATHARINA JOHANNA G0UVÊE, Rotterdam A. COUVÉE. Leiden: K. COUVÉE. GEZ. COUVÉE. Leidkn, 8 Nov. 1917. Hoogewocrd 34. Eenige en Algemeene Kennisgeving: 12497 Heden overleed, nog ge heel onverwachts, onze lieve Man, Vader, Behnwd- en Grootvader, de Heer PETRUS JOHANNES WILHELMUS PRANGER, in den ouderdom van 64 jaren. Uit aller naam; Wed. W. PRANGER— Voordewind. Leiden, 8 Nov. 1917. Bilderdykstr. 18a. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De begrafenis zal plaats hebben Maandag a.s., 11.40 nur, op de Begraafplaats Rhynhof. Algemeene Kennisgeving. Geen Kaarten. 12512 Heden overleed de Heer P. W. J. PRANGER, die, gedurende 36 jaar met onze boekhouding was belast. 12505 Wy gedenken in hem een accuraat en vertrouwd employé. H. E. VAN DER HEIDE ZONEN. Leiden, 8 Nov. 1917. Voor de vele bewijzen van deelneming, welke wij na het overlyden van onzen dierbaren Echtgenoot en Vader mochten ondervinden, betuigen wij, uit sluitend langs dezen weg, hartelijk dank. 12489 Mw. R. TÜRKSMA DRILSMA. Stille-Rijn 4. By deze betuigt de familie van Mej. J. F. LOEFAn- driEssen haar hartelijken dank aan al degenen, die Mej. LOEF behulpzaam zijn geweest bij het treurig onge val, dat haar 1.1. Zaterdag avond is overkomen; inzonder heid aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. QUANT. De familie dankt tevens de directie N.-Z.-H. Traraweg-Maatschap- py voor de attentie, aan de overledene bewezen. 12472 Uit aller naam: N. A. v. d. BRUGGEN. A. C. v. d. BRUGGEN— Andriessen. Sassenheim, 8 Nct. 1917,

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 3