IT. 17640 Donderdag 30 Augustus. Eerste Blad. A0. 1917. geze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Binnenland. DAGBLAD PRIJS DtiR ADVERTENTIEN: yan i5 regels 1.05. Ia-lero regel meer 0.20. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Con-8 c-ontantj elk tiental -woorden meer 10 Oents. Incasso volgens postrccbt. Bewijsnummer 5 Oents. Telefoonnummers: Administratie 175, Redactie 1507. l'KIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 1.60per week. 0.12, Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. J 0.12. Franco per post 2. Door papiersclmarschto zullen onze geïllustreerde bijbladen „Kikcriki" cu „Nieuwste Mode" Vcorloopig slechts eens per maand verschijnen Het loopcnde abonnement duurt dus voor dc „Nieuwste Mede" tot 31 December a.s. LEIDEN. 30 AUGUSTUS. Voor do te Amsterdam gehouden ver gadering der Ned. Maatschappij der Genees kunde was een voorstel ingediend door de ardeeling Leiden en Omstreken, om oen commissie te benoemen, aan welke is opge dragen te overwegen, ot ook, in aanmer king genomen do tegenwoordige tijdsomstan digheden, een wijziging in de actie der Maat schappij in het algemeen en ook op zieken- fondsgebied wenschelijk en noodzakelijk is, waarbij do sociaal-hygiënhclie belangen meer op den voorgrond gesteld worden en aan wie verder is opgedragen, om, indien zij do wijziging noodzakelijk acht, voorstellen daartoe ie ontwerpen en in de eerstvolgende algemeen© vergadering in behandeling te brengen. Bij de behandeling van dit voorstel werd er cp gewezen, dat dit tot do afdeeling zelf behoort en dat er reeds een voroeniging van geneesheeren bestaat, die zich op dit gebied beweegt Van het hoofdbestuur word er tegon ge waarschuwd dit voorstel aan te nemen, om dat het aanleiding zou kunnen geven tot botsingen tusschen verschillende leden uit staatkundige overwegingen. De secretaris van hat hoofdbestuur zette uiteen, dat reeds gewerkt wordt in de rich ting van hetgeen het voorstel bedoelt. Hg wees daarbij op de commissie tot onder zoek van de lichamelijke opvoeding der jeugd, waarin leden van do Maatschappij zitting hebben, en op do staatscommissie, waarin prof. Zwaardemaker zitting heeft. ITet zou daarom aanbeveling verbenen het voorste! thans in te trekken. Do afdeeling Botterdam verklaarde zich vóór het voorstel. Prof. Hijmans van den Berg (hoofdbe stuur) vond dit voorstel te breed opge zet, waardoor men er te weinig aan heeft De opdracht js te vaag. Het voorstel-Loiden werd ingetrokken. .Voor het examen voor* electrotech- rtavh monteur, in Den Haag en to Amster dam gehouden, zijn geslaagd de hoeren W. van Dijk, J. Hanograaff en R. Wink, leer lingen van den elecirotechnischen cursus van de Vakavondschool voor Volwassenen, verbonden aan do Ambachtsschool alhier. Bij den dosbetrcilenden ontvanger alhier is ingekomen .een bedrag van f 45°60 wegens bedrijfsbelasting 1913'14. Uit het advies, dah dc Commissie van Financiën heeft uitgebracht op de jaar rekeningen 1916 van de Stedelijke Fabrie ken van Gas on Electricitcit, blijkt, dat er tusschen den accountant van deze fa brieken, den heer Limpcrg, en den direc teur, ter zake van de boeking van ver schillende posten moeJDirngsvcrsehil bestaat In een conferentie met commissarissen, waarbij ook dc directeur en do accountant tegenwoordig waren, zijn daarop deze ver schilpunten ampel besproken. Zij komen alle in hoofdzaak hierop neer, dat de di recteur, meer dan door don accountant volgens de eischeai van een goede koop mansboeking strikt noodiig wordt geacht, de exploitatierekeningen, in het bijzonder die dor Gasfabriek, wensefht te drukken oh het vernieriwmggfoncb dezer fabriek wensoht te sparen, met het oog op de schro melijke verwaarloozing van dit fonds in vorige jaren en de mogelijkheid, dat wel licht reeds spoedig tot den bouw eener nieuwe fabriek moot worden overgegaan. De Commissie waardeert deze opvatting van den directeur en wenscht zich in het algemeen tegen deze gedragslijn niet te verzetten, behoudens op één punt Do accountant wijst er n.l. op. dat de berekening van de jaarlijksoho uibkeering van het vernieuwingsfonds ditmaal voor het eerst geschied is over de oorspronke lijk geleende kapitalen, in afwijking met vorige jaren, toen rekening werd gehou den met de gedane aflossingen en dat dien tengevolge de einduitkomst van de beide fabrieken in vergelijking met vroegere jaren met f 31.000 is gedrukt. De Commissie van Financiën geeft gaar ne "boe, dat de fabrieken dit bedrag goed zouden kunnen gebruiken. Daar staat ech ter tegenover, dat ook dé gemeente, waar van de ontwerprekening sluit met een na deel ig saldo van f 630.529.66, meer met het oog op de kware lasten, welke het jaar 1913 nog zal opleggen, met deze f31.000 zeer zou worden gebaat. Het nadcelig sal do van den gewonen dion«t ad f 51-481.93% wordt dan mede tot f 20.481.93% terugge bracht. De Commissie stelt daarom den Raad voor, dc rekeningen van Gas- en Electri- eiteitsfabriok voorloop ig vast- to stellen," zooals zij in ontwerp zijn aangeboden, met dien verstande, dat de post „Ver nieuwingsfonds" onderscheidenlijk met f 23.000 en f 8000 worde verminderd en der halve de winstuitkeeringen met goHjke bedragen worden verhoogd. De afd. Leiden van den Jongelieden- Ohristen-Geheelontboudersbond (J. O. G. O. B.) had gisteravond te Leiderdorp in het gebouw „Irene" ©en openbare verga dering belegd, met het doel te komen tot de stichting van eon afd. van genoemden Bond aldaar. Als sprekers traden «op de hoeren C. Veerman, van Leiden, met het onderw.„Vliedb do begeerlijkheden der jonkheid," waarin spr. de gevaren, die do jeugd omringen, schetste, en krachtig pleitte voor een Öhr. Jeugdorganisatie, en de hoer Willem Scheps, Bondsseereta- rus, van Den Haag, met het onderwerp: „Jagend naar het Ideaal." Het zangkoor der Leidsohe afdeeJ'ing verleende'zijn me dewerking. De zaal was fliimk bezet en het resultaat van deze vergadering was, dat een afdee ling werd opgericht, met aanvankelijk tien leden. UIT ONZE 8TA0. Houten schoenzolen een Leidsche industrie. Zelfs vóór dat de militaire overheid besloot oen proef to nemen mot houten zolen, hadden de koeren Alberts on De Jong. timmerfabriek „Do Vlinder", Hooge-Rijndijk 42 alhier, deze zolen reeds -vervaardigd en er proeven op kleine schaal mee gonomom Daartoe uitgonoo- Aigd, hebben wij een bezoek aan deze firma gebracht en de zolen bezichtigd, los, zoowel als reeds bevestigd onder schoenwerk. De zolen, die in verschillende maten worden gemaakt, zijn van iepenhout vervaardigd. Zij hebben geheel don vorm van de voetzool en zijn cenigszin.s hol uitgewerkt, zoodat zij ge makkelijk aansluilon aan de onderzool. De fabrikanten hadden zelf de proef genomen en, naar zij ons verzekerden, met zeer bevredi gend resultaat Het hout slijt heel weinig en dc schoenen loopon lichter dan voorzien van loo ien zolen, terwijl de door ons gekoesterde vrees, dat. zij zouden ^.klossen'volgens hen, niet bestond. De prijs komt nauwelijks in vergelijking mei die van loeren zolen, zooals de lcerprijzen thans zijn. Wij zouden personen, die daartoe in de ge legenheid ziju, ernstig willen aanraden met deze zolen eens de proef te nomen. De keoren Alborts en De Jong wendden zich reeds lot den burgemeester, die hou, ten einde hij de politie een proef te nomen, naar den Com missaris van politie verwees, met wien een der beeren een onderhoud had. Ook dc militaire autoriteiten zijn met deze industrie in kennis gesteld. Wij wenschon de Leidsche firma met deze nieuwe industrie, waarmede ook het algemeen belang kan worden gediend, succes UIT ONS LAND. Regeeringsmeel voor veevoeder. Tegen oenige broodbakkers to Delft is proces-verbaal opgemaakt wegens het verkoopen van regeeringsmeel voor vee voeder. Een der bakkers, die den inspec teur van politio f 50 bood voor zijn stil zwijgen, is geverbaliseerd wegens poging tot oriikooping. Een gedeelte van hc-b meed is in beslag genomen. Rogge in beslag genomen. Bij oen molenaar t.c Uffeite 'is eon groot aantal zakken rogge in beslag geno men, welke vermalen zon worden. Beperking banketbakkerij. Door de banketbakkers te Enkhuizen is in overeenstemming met de birand- sboffencommissie besloten, vanaf lieden 5 dagen per week niet te bakken. Zij werden voor de keuze gesteld hun bedrijf te concentreeren of met- genoemd voor stel genoegen be nomen. Beperking verkeer. Met 'het oog op de scbaarschte aan pe troleum is de dienst der motorschuiten van de Drentsdhe Stoomboot-Mijwelke varen van Meppel op Assen en Gronin gen, belangrijk ingekrompen. Spoorwegarbeiders gei raagd. De opperbevelhebber heeft bepaald, dat door alle korpsen zoo spoedig moge lijk een opgave moet worden ingediend fin alle dionstpiiclit%<hn, welke het be roep van spoorwegarbeider of spoor leg ger uitoefenen. Dit personeel zal alsdan ia aanmerking komen voor overplaatsing of detaoheering bij de apoorwegafdeeling. Beperking van don treinenloop. Naar het „Hbld." verneemt, zal de beper king in den treinenloop, tengevolge van den kolennood, op 24 September as. ingaan. Het aantal treinkilometérs zal met 35 k 40 pet. verminderd worden. De beperking is van dien aard, dat van een behoorlijk verkeer geen sprake iueer zal zyu. Men verwacht dan ook, dat het publiek zioh in zijn reizen zal be perken en dat het zooveel mogelijk de rei zen, die gemaakt .moeten worden, vóór 24 September zal doen. Ook hot goederenverkeer zal zooveel mogelijk beperkt worden. Vergeleken bij don toestand van vóór don oorlog (October 1913) zal op verschillende trajecten na 24 September het aantal trei nen als volgt verminderd zijn: AmsterdamHaarlem van 112 op 50; HaarlemLeiden van 71 op 31; Amsterdam Hilversum van 80 op 38; Amsterdam Zaandam van 62 op 36; Elecfcrische spoor Den HaagRotterdam van 54 op 30; Am sterdam W.P.Utreolit van 70 op 22; Rot- tordamGouda van 60 op 20; TJtrecht 'Arnhem van 38 op 14. Met name de forenzen zullen groote be zwaren van de nieuwe regeling ondervin den; het zal niet meer mogelijk zijn volledig to voldoen aan de belangen van lien, die voor onderwijs, werkzaamheden iu fabrieken of kantoren of benrsbezoek van de treinen mo'eten gebruik maken. Met de belangen van handelsreizigers is zooveel mogelijk reke ning gehouden, door handhaving van de treinen, die voor en na afloop hunnor werk-, zaanihoden loopon. Ongeveer alle evprestroincD Amsterdam Rotterdam zullen uitvallen mot name die van 7.45 en 8.45 's morgens uit Amsterdam. Tengevolge hiervan zullen dc andere trei nen dubbel belast worden. Het - gaat niet aan de treinen onbeperkt te verlengen, daar rekening moet worden gehouden met de lengte der perrons. Men zal de treinen zooveel mogelijk later doen beginnen en vroeger doen eindigen. Zoo zal dc laatste reis AmsterdamRotter dam en onigekcer te ongeveer 9 uur ziju; de laatste trein naar Hilversum en de Zaan zal te ruim 9 uur loopen. Door laat te beginnen en vroeg te eindi gen, hoopt men bok dc verwarming en ver lichting te beperken. Nog enkele voorbeelden: de vijf sneltrei nen AmsterdamGroningen vico-vcrsa wor den verminderd tot twee. De middag-sneltreinen van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam naar Groningen. Friesland, Limburg en Zeeland vallen ge heel uit. Een deel der overblijvende sneltreinen zal over een gedeelte van hot traject boemel- trein wónden. De treinen worden langer; de verwarming zal vermoedelijk geheel wordon stopgezet; dc verlichting zal tot een miuimum worden beperkt, lïet rijden niet wagens met door gangen zal eveneens zooveel mogelijk 1 te- perkt worden. Do Zondagsdienst zal nog iots meer worden beperkt, teneinde in de week nog zooveel mo gelijk treinen te kunnen laten rijdon. De spoorwegen bobben voor deze nieuwe regeling geen gelegenheid gehad het publiek to raadplegen, daar ccTst dezer dagen be kend werd, dat voortaan slechts ovc-r een be perkte hoeveelheid kolen kau worden be schikt voor den treinenloop. De vordering van hooi. De burgemeester van eeu Friesclue ge meente heeft onlangs den minister van Oorlog opmerkzaam gemaakt op 't feit, dat d:e legerau tori lei ton bij de vordering van liooi blijkbaar geen of weinig rekc- iniLng houden met die bepalingen der In- kwartierlnigswetin die wet tocfli is be paald, dab de vorderingen de krachten der ingezet-enen niet be boven mogen gaan niettemin nam de vordering soms zooda- nigen omvang, dat ernstige schade voor het veehoudersbedrijf tewachten was. Gevraagd werd daarom, zoodanige maat regelen te nemen, dat aan de betrokken veehouders als schadeloosstelling grooter bijvoer door de regeering zal worden ge leverd. Naar aanleiding hiervan heeft, zoo meldt hot „Nwsbl. v. Friesl.", de minister mee gedeeld, dat in een vergadering, samen- gestold uit vertegenwoordigers van de de partementen van oorlog en landbouw, zoo- mede ran hooiproducten en -handelaren, de onderwerpelijke aangelegenheid besproken is. Z,Exc. sprak zijn vertrouwen uit, dat dio besproking leiden zal tot het nemen van maatregelen, waardoor de bezwaren, aan de vordering van hooi onvermijdelijk ver bonden. op de meest Jjevre agende wijze zullen worden opgelost Meel aan bakkers zonder bons. De heer Van Best heeft, betreffende de ver strekking van mooi aan bakkers, zonder bons, do volgende vragen ingezonden: lo Is het den minister bekend, dat onder- scheddone malen door het DLstribn'.iebureau van Eindhoven on omgevmg op gcza£ van een ia- spocleur van het Rijksgraanbureau te 's-Gra- venhage, meel verstrekt is aan bakkers, zonder dat daarvoor bons zijn afgeleverd'? 2o. Is de minister bereid, mede lo deelenof er voor do uitzonderingen in do toepassing der Dis/tribirtieregelrng vaste regelen zijn gesteld en zoo ja, welke die zijn? De heer Poethuma, minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, heeft daarop geantwoord: lo. Hot is mij niet bekend, dat onderscheide ne rnalon door het Distributieburcau Yam Eind hoven en omgeving op gezag van-een inspecteur van hot Rijksgraanbureau te 's-Gravenhage meel is verstrekt aan bakkers, zonder dat daarvoor bons zijn afgeleverd. Wel is echter door een inspecteur van het Centraal Broodkantoor aan het distributiebe drijf te Eindhoven, na ter zake ingesteld onder zoek, in overweging gegeven aan een der bak kerijen aldaar, welke, naar het voorkwam te goödcr trouw, een niet voldoenden voorraad grondstof bleek te bezitten ,25 zak meel te ver strekken, onder nadere goedkeuring van het Centraal Broodkantoor en onder voorwaarde, dat, mocht deze goedkeuring niet wordon ver leend, cloze hoeveelheid meel geleidelijk maan delijks zoudo worden ingenomen. Goedkeuring tot het verstrekken van deze 25 zak meel is aan bet Centraal Broodkantoor nimmer gevraagd. 2o. Do inspecteur van het Centraal Brood kantoor heeft gomoond dit aan het distributie bedrijf tc Eindhoven te moeten adviseeren, om dat geblekon was, dat bovenbedoelde bakkerij bij het in werking treden der brooddistributie- rcgeling een tekort aan meel had, waardoor zij niet in staat was geregeld door te werken. 3o. Voor uitzonderingon in de toepassing der brooddislributioregcling bestaan geen vaste re gels. Ieder geval moet op zichzelf worden be oordeeld. Wel wordt, indien bij een bakkerij een tekort aan bloem of meel bestaat eh de oorzaak hier van blijkbaar aan een niet richlige naleving dor distributie-regeling moet worden goweteo, in den laatsten lijd door het Centraal Broodkanloor bij do levering eoner extra hoeveelheid broodbloem zoo mogolijk een overeenkomstige hoeveelheid hanbethakkcrsblocm ingehouden, en bij levering van een extra quantum meel de volle prijs vao 25 40 gevorderd Eoii Ncdorlauder gcsucuveld. Do familie Fliek te Delft, ontving gisteren van het Noderlandsche oonsulaat te Londen het droevig borioht, dat haar 25-jarige zoon, dc hoor P. Flick, die in het Australische le- gor in Europa meestreed, in Frankrijk was gesneuveld. De heer Flick, die ruim zes jaar geleden naar Australië vertrok en aldaar door den oorlog zonder werk was gekomen, nam in '.915 -dienst in het Australische le ger, en werd voor ©enigen tijd wegens zijn bijzondere verdiensten op het slagveld bevor derd tot sergeant Op 23 Juli van dit jaar is hij gesneuveld. Dc biggen wordeu afgemaakt. Ten gevolge van gebrek aan veevoeder, worden bijna alle biggen, die iu den omtrok van Gorinehem tor wereld ko'mcu, afgemaakt Onze Scheepvaart. Gistermorgen kwam van New-York te IJmuiden binnen het Nederlandeche tank- stoomschip „Rotterdam", geladen met circa 4500 ton petroleum, geconsigneerd aan de N. 0. T. De „Rotterdam" was op 13 Juni - van Rotterdam naar Amerika uitgevaren en heeft over de reis niet minder dan tien weken gedaan. Op do thuisreis werd het stoom schip drie weken in de haven van Halifax voor het gewone onderzoek opgehouden. Daarna liep men de haven van Bergen bin nen oin nadere orders der reederrj af te wachten. In deze Noorsche haven vertoef de men ruim twee weken. Een zeesleep boot zou liet stoomschip tegemoetkomen om liet door de z.g. vrije vaargeul te con voy eer en. Met de Noderlandsche stoomschepen An- tonvan Driel'* en het tankstooinschip „New- York" kwam de „Rotterdam" Maandagmor gen bij Doggersbank Noord en trof daar den Nederlandschon schoener „Maria", tuuis- behoorende te Rotterdam, met een lading gezaagd hout van Zweden naar Rotterdam bestemd, aan. Dit scheepje verkeerde in nood, daar hot door den storm overvallen was. De voormast lag reeds over boord, de zeilen waren gescheurd en liet vaartuig dreef hulpeloos jrond. Eeni^e vrscherssche- pon waren in de onmiddellijke nabijheid om hulp te bieden. De zeesleepboot „Witte Z-ee" kwam echter juist aanstoomen en ging op het schoenerschip af. Het werd door de boot op sleeptouw genomen, waarna de reis naar Rotterdam werd aanvaard. De drie stoomschepen zetten eveneens de reis. resp. naar Rotterdam en Amsterdam fbort, ecu- tor zonder to worden geconvoyeerd door de sleepboot „Witte Zee". De tankboot „New- York" passeerde gistermorgen IJmuiden. Uitvoerverbod bloembollen. De uitvoer van bloembollen is. blijkens oen mededeeling in do „St-Crt/\ verbod:n. Duitsche tweedekker neergekomen. Gisteravond is te Valtliennond oen Duit sche tweedekker neergekomen, bemand met een korporaal en een sergeant De beman ning deed een proefvlucht en moest oen noodlanding doen. Ze zullen hoogstwaar schijnlijk geïnterneerd worden. Volgens een bericht in de „N. R. Ct* bestond de bemanning urb drie officieren. De Duitsche kinderen. Te Zevenaar kwam gisteren een Duitsch kindertransport uit JJiissoldorf ons land binnen. Ruimere verstrekking van aanvuUings- broodkaarfen. Door den minister van Landbouw is, in verband met den langeren geldigheidsduur der, broodkaarten, den gemeentebesturen me degedeeld, dat verwacht mag worden, dat deze noodzakelijke vermindering, een ver meerderde vraag naar aanvullingsbroodkaar ten ton gevolge zal hebben. De minister heeft er geen bezwaar tegen, dat bij de overweging van daartoe strekkende verzoe ken, door de gemeentebesturen aan ~de® eïsch, gesteld bij de ministerieele circu laire van 28 Maart 1917, dat voor uitrei king eener aanvullingsbroodkaarfc in het al gemeen slechts in aanmerking komen zjj. die in den loop van den dag niet een wara. maal kunnen gebruiken, niet langer de hand zal worden gehouden. Na 2 September aldus zegt de minister zal aan iel er een eerste aanvullingsbroodkaarc nitgereikt mo gen worden, die door spierarbeid den kost verdient. Ds. J. Hooijkaas, te Amersfoort, hoopt Zondag 2 September a. s. afscheid to nemeai ran de Remonstrantedh Geref. Gem, te Amersfoort- en Zondag 9 Septem ber zijn intrede te doen bij de Remonstr.- Ger. Gom. te Arnhem, na bevestigd te zijn door prof. dr. G. J. Heering, van Leiden. De herdenking van het 50-jarig bes taai van de Ryks Hoogere Burgersohool te Leeu warden is bepaald op Zaterdag 13 October aanstaande. Met ingang van 1 October a.s. is aan den dYèOtour van hot post- en telegraafkan toor te Bergen-op-Zoom, den heer D. J. Buisman, op zijn verzoek, als zoodanig eer vol ontslag verleend. Prof. S. Hoogewerff, oud-hoogloeraar aan de Technische Hoogeschooh is giste ren ter gelegenheid van zijn 70sten verjaar dag te 's-Graven' age d or ta'ryke vie .don, vereerders en oud-leerlingen gehuldigd. Namens de chemische industrieën en an dere firma's, waaraan technologen zijn vor« bonden, werd hem o.a. medegedeeld, dat reeds voor ruim f 100.000 aan bijdragen is ingekomen om een Hoogewerff-fonds te stich ten, om daaruit tolken jare een prijs uit te lov'eri voor verdienstelijk werk op heb ge bied der chemische industrial Christelijke Volkspartij. Men schrijft aan „De Rotterdammer": Wij zijn thans in slaat omtrent de plannen, welko bestaan tot oprichting eener Christe lijke Volkspartij, het volgende aan „De Rot terdammer" te berichten: In klein aantal is een circulaires bedoelen de tot een samenkomst te komen, verzondeiu Onderteekenaars zijn de heer O. Los, te Am sterdam, vroeger te Leiden, schrijver van de ten vorigen jare verschenen brochure; „Waarom een Christelijke Volkspartij? en do heer W. Strijbis, te Zaandam, vrijgestelde van den Chr. Fabrieksarbeidersbond. In het schrijven wordt voorgesteld do Christelijke-Sociale Party en den Bond van Christen-socialisten in de nieuwe partij fee doen oplossen. De organen dezer ^partijen, „De Volkseenheid" en „Opwaarts'zullen worden opgeheven en vervangen door eer ander blad. De beginseverk'adng zou kunnen luiden: „Do Christelyke Volksparty streeft) voor Staat en Maatschappij naar een toepas sing en doorwerking der Christelijke begin selen op alle levensterrein, opdat de ge meenschap daardoor worde gebaat en do cere Gods bevorderd". In 1918 zou men bij do verkiezingen dan candïdaat wilton stolen do heeren mr. Van de Laar, ds. De Ligt en A. P. Staalman. De vergadering, waarop in beginsel d<. nieuwe partij zal werden opgericht, stollen de onderteehenaars zich voor te houden op IS September, ten huize van den heer Les. Op die vergadering hoopt men aan wezig te zien: afgevaardigden van dc Chris- tel ij' -S.ciale Par ij; afgeva rdigden van dea Bond van Christen-Socialisten; den lieer A. P. Staalman, van Den Helder; den heer W. Strijbis, van Zaandam, en den heer G. Goos- sen van Den Haag, voorzitter van de Chr. Sociale Vereeniging. Echter wensc-hf, naat wij verder vernemen, de heer Goossen niefe mede te werken tot het deel, wyl zijn Ver eeniging slcchlö de bestudeering van so ciale vragen op het oog heeft.

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 1