Gemeentezaken. Gemengd Nieuws. ingezonden. Rechtzaken. SPORT. Onz« Telefoonnummers. (Tegen bierliuisbezoek door jeugdige personen Bij circulairo van 2 Jan. 1917 verzochten Ged. Staten, namens den Min. van Binn. Slaken, aan de gemeente-besturen, om, indien daartoe aanleiding bestond, te be vorderen, dat de Baad een verbodsbepa ling tegon bierhuisbezoek door jeugdige personen in het leven riep, aangezien be kend is, dat in tal van streken in ons land nbor jeugdige personen veel gold wordt verdiend, wat zij voor een groot deel in bierhuizen verteren. B. en W berichtten, dat zij, hoewel de zaak zelf toejuichend, het meer rationeel zouden achten, indien een verbod kinderen beneden 16 jaar anders dun in gezelschap yan oen meerderjarige in de bierhuizen toe te laten in de Drankwet zelf werd opge nomen. Niettemin bleven Ged. Staten op zulk oen verordening aandringen, waarop do Oommissie voor do Strafverordening »en nieuw artikel in de desbetreffende verordening op te nemen, heeft ontwor pen, waarbij het den "houder van een voor het publiek toegankelijke inrichting, al waar alcoholh. drank, andere dan sterke drank voor gebruik ter plaatse wordt ver kocht, wordt verboden in die inrichting personen beneden 16 jaar andera dan in gezelschap van een - mee-rderj arige toe te laten. De Baad zal deze gewijzigde verordening ter vaststelling worden aangeboden. Salarisregeling leeraren(ressen) in de gymnastiek. Bij gelegenheid der herziening van de jaarwedden der teekonleerarên(essen) in 1916 werd door B. en W. toegezegd to over wogen in hoeverre in de regeling der sala rissen van hun collega's voor do gymna stiek herziening voroischt. "Uit dat onderzoek is hun gebleken, dat ook deze catagorie van leeraren in ver band met de geheole salarieering van on derwijzend personeel eenige verhooging toekomt. Een splitsing van de salarisson der gym- uastiek-leeraren bij het lager en bij het middelbaar gymnastiek-onderwijs zooals de Comm. Van Toezicht op het M. O. en Curatoren van het Gymn. het in overwe ging gaven, blijven B. en W. echter ont raden. Bij aannneming van de nieuwe regeling door B. en W. ontworpen zal 't stamtrak- tement voor leeraren f 1600f 2100 's jaars bedragen, dat voor de leeraressen f 1325 f 1665 met dien verstande dat do leeraren hun maximum kunnen bereiken na 15 de- leeraressen na 12 dienstjaren. Yolgens het nanta! dienstjaren en het aantal lesuren op 1 Jan. 1917 zullen twee der leeraren ieder f 560. do twee overige leoraren f 360 en de beide leeraressen ieder f 260 per jaar aan tractement meer ontvangen. De meerdere kosten zullen f 2360 per jaar bodragen. B. en W. stellen voor de jegeling op 1 Juli a.s. te doen ingaan. De toestand aan de Hem- brug. Op een Zaterdagavond vanwege de Alg. Ned. Ambtenaarsbond voor het administratief personeel aan do Artil'leric- inridhtingen ,,Hembrug" gehouden en druk bezochte openbare vergadering is na gehou den besprekingen de volgende motie met overgroot© meerderheid van stemmen aan genomen ,,De vergadering van Administratief Per soneel", werkzaam aan de ^Artillerie-In richtingen" Herrïbrug en onderiiebbende afdeelingen, bijeen in Hotel Belvédère" op 9 Juni 1917 gehoord de mededeelingen van het be stuur v. d. Groep Hembrug", georgani seerd in den ,,Ailg. Ned. Amb.-Bond" o. m., dat tijdens een bespreking met een der directeuren van de Art.-Inr. gebleken is. dat plannen bestaan, om de dienstrege ling van het adm.-personeel te wijzigen, wat met do tegenwoordig gevolgde baste van salarieering hoogstwaarschijnlijk voor velen met vermindering van inkomsten zal gepaard gaan; overwegende, dat ieder in de gelegenheid dient te blijven, om van zijn arbeid te kunnen bestaanbetwijfelen de of het. do bedoeling van Z. E. den Min. van Oorlog kan zijn, dat thans voor die categorie een ongunstige, financieele scha de aanbrengende wijziging zou worden aan gebracht in die salarieeriing, terwijl do commissie van onderzoek voor de Art.-Inr. nog steeds diligent is; spreekt den wensch uit, dat de directie van de Art.-Inr. bij het vaststellen der nadere dienstregeling met de<zo factoren en met de belangen van haar personeel voornamelijk rekening zal houdencn van meening zijnde, dat het tegenvvoordlig meer en meer usanoe is ge worden, dat bij dergelijke ingrijpende maat regelen vooraf overleg gepleegd wordt met de het lokkenen spreekt zij haar verwachting uit, dat do directie, alvorens deze dienst vast te stel len, voeling houdt met het bestuur der or ganisatie besluit deze motie ter kennis te brengen van Z. E. den Minister van Oor log, de directie der Art.-Inrichtingen en de pers; en gaat over tot de orde van clen dag." Te Briolle - heerscht ten go- volg© van de langdurige droogte groot gebrek aan drinkwater. Do regenbakken rijn bijna bij alle inwoners uitgeput. Yan gemeentewege wordt hier gedeeltelijk in voorzien door het kosteloos verstrekken van leidingwater. Zaterdag werden er 60,000 liters uitgedeeld, Zaterdagmorgen werd een troep soldaten bij Baggelshuisen door den hksern getroffen. Een soldaat werd ge- oodvijf anderen werden bewusteloos, "Ook konden spoedig worden bijgebracht. De vereeniging „Volkshuis vesting", te Schiedam, heeft dezer dagen het plan voor een tuinstad ter hand ge nomen. Een stamkapitaal van f 100,000 is daarvoor door een stadgenoot reeds toe gezegd. Noemt men aan, dat Rijk en ge meente in do gewone verhouding voor schot vc-rleenen, dan zou dit voorschot f 1,666,000 bedragen. Er zou dus voor ruim 17 ton gebouwd bunnen worden. In de nabijheidvandeNcs, aan den Amstel, had gisteren een tragisch ongeluk plaats. De 13-jarige v. V. was er 's nachts met zijn vader op uitgetogen, om te gaan visschen. Gistermorgen zou de moeder hen komen afhalen. Toen do boot in het zicht kwam, liep het knaapje naar den steiger, om haar af te halen. Hij ge raakte, waarschijnlijk door zijn haast of doordat hij struikelde, te water, on toen men hem ten slotte weder bovengebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. De gevaarlijke jager. Er zijn meer bijzonderheden bekend geworden over den moord op den jachtopziener Van Bock, te Wolfhezo, en den voortvluchtigen dader. Blijkens afgelegde verklaringen ver scheen hij, met buks en patroontasch bij zich, bij het hotel Wolfheze en vertelde er aan een kinderjuffrouw, dat hij konijnen ging schieten, terwijl hij de politie wel de baas zou blijven mot zijn wapenen, waar toe ook een revolver behoorde. De juf frouw begaf zich naar het hotel en ver telde het gebeurdo, waarop de heer O. (de hotelier) en de boschwachter Yan Beek aan het hotel verbonden, op den vreemde ling teegingen en hem vroegen of hij daar jagen mocht. Toen hij antwoordde geen vergunning te hebben, verklaarde Yan Boek hem dan zijn wapenen te moeten af- nemoïi en te moeten bekeuren. Eerst gaf hij zijn geweer af, en- vroeg hoeveel die bekeuring wel zou kosten; maar toen hij hoorde, dat een hooge boete 't gevolg zou kunnen zijn, ontstak hij in woede, wilde den boschwachter het geweer weder ontruk ken en geraakte met hem aan het worste len. Toen hij het geweer niet machtig kon worden, trok hij onverhoeds zijn revolver, schoot den boschwachter k bout portant neer en nam met zijn geweer do vlucht. De omstanders, die vol ontzetting Yan Boek dood voor zich zagen neervallen, poogden den moordenaar te achtervolgenmaar dreigend met zijn schiettuig, verdween hij in de bosschen, op een toeevallig in de buurb zijnden marechaussee een schot los send, zoodat deze alleen door zich op den grond te werpen aan den kogel ontkwam. Dadelijk werden maatregelen genomen om den onverlaat to achterhalen, zoodat een groote macht aan politie met speur honden en miltairen te voet en per rijwiel de bosschen doorkruiste. Do moordenaar bleek aan station Wolf heze gezien te zijndaar had hij onder be dreigingen water en eten gevraagd en er blijkbaar ook den nacht in een schuur door gebracht. In den loop van den morgen was hij gezien meer zuidelijk, in de buurt van den Utrechtschen straatweg naar Ede toe, waar hij op tweo passé erende soldaten 2 schoten loste, die beide doel troffen, zóó, dat één hunner in heb hospitaal to Arnhem moest worden opgenomen. Des middags concentreerde zich daarentegen de achter volging meer noordelijk, waar alle wegen door patrouilles waren afgezet en een drijf;-^ht gehouden werd. Zaterdagavond werd aan de politie te Arnhem medegedeeld, dat in hot volkslogo- ment van Heinemann een man vertoefde, die in heb bezit was van een revolver en die wel eens de dader kon zijn van den moord. Dadelijk ging do inspecteur van politie Lovink mot een tweetal recher cheurs er op af. In de gelagkamer vonden zij den man, die in een hoekje 'n courant zat te lezen. Toen zij op hem -toetraden, trok hij onmiddellijk weer de revolver en loste hij 4 schoten, waarvan een den inspec teur Lovink in het dijbeen trof. Do beide rechercheurs wisten den man te ontwape nen en te boeien. Door een der schoten was hij zelf aan den arm gewond. Aan het.politiebureel gaf hij op genaamd to zijn E. J. Boelofseii, geb. te Arnhem, oud 20 jaar, zworvend. Hij had de buks en de revolver gekocht om te jagon. Hij legde een volledige bekentenis af. De toestand der gewonden is bevredigend. De inspec teur is per brandcard naar het Diaeones- senhuis overgebracht. In het bezit van den moordenaar was nog-.eon revolver met een groot aantal pa tronen en ledige hulzen. Do buks had hij 's middags weggegooid, toen de politie hem op de hielen zat, nadat hij ook toon weer op de politio geschoten had zonder te treffen. Zwaar geboeid is hij naar het huis van bewaring overgebracht. Nog wordt, gemeld, dat do man is ge naamd Evert Johannes Boelofsen, gebo ren te Arnhem, 21 December 1S96, van be roep stoker. Den laat-sten tijd had hij te Breda gewoond in de Katholieke Leeszaal, daarna was hij gaan zwerven. Hij had dezer dagen een Amorikaansck jachtge weer, patronen, een bandelier en een revolver 9 m.M. met patronen gekocht. De man is voor korten tijd te Arnhem veroordeeld wegens muntmeter-lichten, terwijl hij ook reeds eenigen tijd in de tuchtschool hecfb doorgebracht. Zijn ouders wonen, volgens zijn verklaring, in Duitschland. De dader toonde volstrekt geen berouw. Het duinhuis van H. M. de Koningin. De driehoek-correspondent v. p,De Tel." schrijft/ Nog enkele weken en als de verwachtin gen niet worden teleurgesteld, zal de Ko ningin haar Duinhuis te Scheveningen kun nen betrekken.. Zooals men weet, heeft zij 'het vorige jaar met Prinses Juliana gerukaen tijd te Kat wijk-a an-tZee doorgebracht en deze proef schijnt uitstekend te zijn bevallen. Hierbij komt, dfat het verblijf op het Huis ton Bosch, waar do vorstelijke familie des ao- mers gewoonlijk is, wanneer zij in de Resi dentie vertoeft, voor de jonge Prinses niet in allo opzichten aanbevelenswaardig schijnt te zijn. Dit alles heeft de Koningin doen denken aan een duin villa-, dicht bij zee. Een overbodige luxe zal dit stellig niet-genoemd kunnen worden. Haar palei zen zijn over hot algemeen van een groote soberheid en in vele opzichentzclfs primitief 'Daarom is het verklaarbaar, dat een Ko ninklijk Duinhuis gwensc'ht werd geaoht. 'Maar Ook hier hebben de bijzondere omstan digheden weer haar invloed doen gelden. Het oorspronkelijk plan kon niet worden uitgeroerd en daarom wordt er nu 'n klein en eenvoudig huis gebouwd, met een be perkt aantal vertrekken, dat bestemd is later dloor een ander te worden vervangen. De Koningin hoeft bezwaar gemaakt, me dedeelingen over de inrichting van dti Duin huis te laten verstrekken, alvorens het ge heel is voltooid en wij moeten dit natuurlijk eerbiedigen. Maar wij zijn eens gaan zien naar de plaats, waar het gebouwd wordt. Het is van twee zijden te bereiken. Men kan bij de Witte Brug achter het hotel omgaan, dien Van-Lennepweg woorbij, en dan den wandeling volgen langs de gevan genis naar hot Pompstation. Of men kan den hooien Nieuwen Scheveningschen-weg afloopen en dan den Harstenhoekweg op gaan. Maar het Duinhuis van de Koningin ligt een flink eindje van de bewoonde stra ten af. Het is er een prachtige, rustige om geving, midden tusschen de schoonheid der duinen, waar de schaterende zeewind over heen giert en alle rumoerige drukte van stad en strand wordt gemist. Een echte duinen-natuur. Wie in de buurt van het huis wil komen, moet voorloopig nog volop kla-uteren, berg op, berg af, want het ligt een heel eind liet blonde heuvelland in. Van den Harstenhoekweg af is het niet te zien. Het Duinhuis ligt verscheidene honderden meters binnenwaarts. Dit heeft het maken van een communicatie noodig doen wordenmen was dan ook druk be zig met den aanvoer van klinkers voor den straatweg, die wordt aangelegd van de vil la naar den Harstenhoekweg, en waarlangs de auto's en rijtuigen de stad zullen moe ten bereiken. Binnenkort hopen we over het huis zelf eenige mededeelingen te kunnen doen. Het is zoo goed als voltooid en spoedig zal do vorstelijke familie er gaan wonen. In een duinkom. De opper be ve1hebber heeft de volgendie order gericht aan de land- en zeemacht ,,Het heeft H. M. de Koningin, beant woordende een telegram van deelneming en gelukwensch door den opperbevelhebber ook n amens do land- en zeemacht, tot EDoogstdezelve gerioht naar aanleiding van den voor H. M. gunstógen afloop van liet spoorwegongeluk bij Schalkwijk, behaagd mij onder dankbetuiging voor die geluk- wonsehen mede te dooien, dat H. M. getui ge mocht zijn van het reddingswerk, waar bij de medereizeude militairen zich onder scheidden door hulpvaardige plichtsbe trachting. Aan de commissie van onderzoek ten aan zien van het ongeluk zal 'n secretaris wor den toegevoegd. In. tal van bedehuizen is dankend her dacht, dat de Koningin gespard, ja onge deerd is. Nogmaals aangeklopt! Mijnheer do Redacteur Hiermede zag ik gaarne het onderstaan de ,in Uw geëerd Blad geplaatst. Naar aanleiding van hot stukje onder bovengenoemd opschrift, voel ik mij ge dwongen er iets over te schrijven. Na geruimen tijd in Endegeest" ver toeft to hebben, is mijn ondervinding deze Dat do externe gedipl. verplegers cn de gedipl. vorpleogsters to weinig salaris genieten voor hun niot to betwisten las- tigen taak, die heusch niet licht to schat ten is, om aan zielszieke patiënten een kal meerenden invloed te schenken. Het gevolg van deze slechte arbeidsvoor waarden is dat zij, die gediplomeerd wor den, spoedig een beter oord opzoeken en is het niet treurig, dat met hun vertrek ook weder een steun aan den geneesheer onttrokken wordt, aangezien de afdeelings- geneesheer op zijn echtcndvisjte ongeveer eon 200 patiënten passeert, en de ver plegers en verpleegsters dagelijks pl. m. 40 en 45 patiënten moeten nagaan, en zou den de inlichtingen, van geoefend jparsoneel niet meer waarde en voor de dokter en voor patiënten hebben dan die van een leerling, daar hun de afwijkingen geleerd zijn op den daarvoor gegeven cursus en ondervinding 1 Is dit nu geen motief, om vurig te wen- schon, dat de Baad en Commissie zal trach ten om onze medemenschen en mogelijk ook ons zeiven door verbetering in de positie van het verplegend personeel en wat daaruit voortvloeit een betere keuze van het gehalte, zooveel mogelijk hun eischon te rechtvaardigen? Aan wie zijn do kranken boter toever trouwd aan geschoold personeel of aan leerlingen, die, meer het idee hebben van straf bewaker dan van "medelevend ver pleger. Maar wat aangehaald wordt van mar garine, dat vind' ik flauw, daar in dezen abnomialen tijd zeer vele burgers zich ook met een boter-surrograat tevreden moeten stellen. Nu, geachte Redacteur, dankend voor de plaatsruimte en hopende dat de Raad mag inzien, dat er geen winst gezocht moet worden bij de lijdende menschhoid(waar zij zelf tegen strijden door de uitoefening, geplcogd door de kwakzalverij) maar een groote verbetering voor patiënten en ver plegend personeel in 't leven roept. Eengoed vanhetfeit door drongen e x-E ndegeester, [Over deze aangelegenheid is nu o. i. weer genoeg in-ons Blad gezegd. Bed.] CORRESPONDENTIE. - Een Opmer ker Uw stuk is te lang. Wij zullen den in houd er van hier kort weergeven Om 7 of 8 uren 's avonds spelen jongens in de Witte-Singel, bij de Heerenstraat met een schuit van de Gemeentereinigjng. De politie lette er ep Dit uittreksel st-rekke anderen lange- ingezonden-stukken-schrijvers tot voor beeld KANTONGERECHT TE LEIDEN. D. v. D., te Rjjnsburg, heelt mest aldaar te lang op de losplaats laten liggen, wat volgens hem door v. d, H. had weggehaald moeten worden. Eisch f 2 of 1 dag. J. H., te Leiden, heeft in de Poelwetering,, onder Warmond, geviseht. Beklaagde heeft schriftelijk verlof van den pachter van het vischvater, en zegt dat het Poelmeer ook door Leiden is ver pacht. Notaris Frglinck van Warmond, geeft een nadere omschrijving van de situatie van do eigendommen v.gn het vischwater, voor zoo ver dit aan douaière Geversbehoort, en eveneens aan Leiden, aan de hand van de kaart. Beklaagde verklaart het niet te hebben geweten, dat hij daar niet visschen mocht, en was van meening, dat het heele Poelmeer er bjj behoorde. Eisch f X of 1 dag, met teruggave van het in beslag genomen vischwant. Ik, te Leiden, gedetineerd te 's-Graven- hage, kwam in verzet tegen twee vonnissen wegens dronkenschap. Hij meende die al betaald te hebben, en kon dat waarschijnlijk wel bewijzen met briefkaarten. Hoelang dat zoeken naar het bewijs zou duren? Zoodra ze mjj in Den Haag loslaten, ant woordde de beklaagde. Hij heeft anders wel een twintig van die kaarten leggen. De zaak wordt aangehouden tot over veer tien dagen. In nog een verzetzaak, is de beklaagde Km, drankverkooper te Leiden. Hij was ver oordeeld wegens het verko .pen van sterken drank aan jongens bereden den leifiiji Beklaagde ontkent aan deze jongens en eveneens aan jongens beneden 16 jaren verkocht te hebben. De jongens verklaren van wel. Ook de andere mei-gedagvaarde jongens zullen nu worden gedagvaard. Aangehouden is ook deze zaak tot over veertien dagen. Roeien. „Ho llandia"-wedstrijden. Jonge Twee; PoseidonLaakAmstel. Laak met twee lengten als eerste. Daarop volgde Amstel, die Poseidon eenige boots lengten achter zich liet. Oude Vier: NereusNautilusDordt. Deze race, onder een regenbui gehou den, was de meest spannende van den dag. „Nautilus" won met een haïvo lengt?. Dordt 3 lengten achter. De tijd is niet opgege ven wegens een defect aan den chrono meter. Jonge Overnaadsche Wier voor dames: De LaakSpaarneNereusDa Vliet (Lei den) Do Hoop. De uitslag, was; lo. De Laak; 2o. De Hoop; 3o. Nereus. Deze damenwedstrijden, die geen snel heidswedstrijden zijn, worden beoordeeld naar lichaams- en s'idingswerk, waterwerk en ensemble. De belangstelling voor deze ploegen was groot en de jnrv had het niet gemakkelijk. Pr wordt door de dames mooi geroeid. Oude Twee: LaakNereus. In 'dit nummer had Laga zich terugge trokken en kwam ook Poseidon niet uit. Het liep dus tusschen Do Laak en. Nereus. Gewonnen door De Laak in 9 min. 121/5 sec. Do Nereus-slag werd midden in de baan onwel. Jonge Acht: NereusTriton en Njord. Dit interessante nummer ging tusschen Nereus, Triton en Njorcl. Bij deze mooie race was Njord goed op dreef en won onder geweldig applaus van de vele Lei- denaars in 7 min. 10 1/5 sec. Er werd door de Leidenaars uitnemend geroeid. Oude Sciff: TritonDordt. Daar Amstel zich had teruggetrokken, ging het tusschen Triton 'en Dordt. Deze race werd gemakkelijk gewonnen door Tri ton (Fuliri Snethlage) met drie bootslengten voor. Oude Acht: NereusNautilus. Nadat een vierriemsboot van scholieren van de Amsterdauische Zeevaartschool „Zee manshuis" nog had geroeid, werden deze zeergeslaagde wedstrijden heloten met een race tusschen Nereus en Nautilus in het nummer Oude Acht. Het werd onder luid gejuich der Amsterdammers gewonnen door Nercim in 7 min. 81/5 ssc. Zeilen. ,.H o 11 a n d i a"-w e d s t r |j d en. Zondag werden onder begunstiging van mooi weer de jaarljjksche zeilwedstrijden gehouden. Leek de lucht 's morgens niet bijzonder gunstig en scheen er te weinig wind te zullen komen, weldra brak de Juni zon door en kwam er een frisschen bries opzetten, die het zeilen een lust deed z|jn. .Do belangstelling was buitengewoon groot Zelden zagen we zooveel jachten en boeien' bijeen. Het aantal deelnemers was ook ze?r bevredigend. Voor de eerst? maal deed nu ook de Regenboog-klasse mee. De regeling was, zooals wjj dit van „Hollandia" gewend zijn, weer uitnemend. De uitslagen zgn: Boeiers boven 9.5 W. H.: Ist9 pr. „Da Zeeuw", van P. Blom, Hilvorsum, in 1 uur 56 min. 6 sec. Boeiers t/m. 7.5 W.M.: „Kita" van J. G. L. Appols, Amsterdam, zeilde in tijd- vergoeding tegen de jachten der vorige klasse, doch kon geen eersten of tweeden prijs behalen. Handicapklasse JV: 1ste pr. „Sterna" van H. Endt, Zaandam, in 1 uur 38 min. 55 sec.; 2do pr. „Dux" van De Kon. Marine Jacht club (stuurman luit. t/z. J. H. Coolhaas), in 1 uur 43 min. 58 soo.; Sdo pr. „Sehol- levaer" van A. van Kuyk, Bussum, in 1' uur 53 min. 52 sec. Handicapklasse B: 1ste pr. „Caroline" van A. de Geus van den Heuvel, Amsterdam, in 1 uur 20 min.; 2de pr. „Fortuyn" van De Kon. Marine Jachtclub (stuurman luik t/z. Greve), Willemsoord, in 1 uur 22 min. 36 sec.; ode pr. „Banjaard" van W. B. Bolle, Rotterdam, in 1 uur 25 min. 15 sec. Handicapklassa' C: 1ste pr. „Ingeborg" van Gerbrand Visser, Zaandam, in 1 uur, 29 min. 42 sec. Handicapklasse D: 1ste pr. „Narmada" van H. W. de Voogt, Heemstede, in 1 um 31 min. 13 sec.; 2de pr. „Amada" van H. Hieronimus, Warmond, in 1 uur 36 min. 30 sec. Handicapklasse V: 1ste pr. „Vjüjbuiterf" van W. J. van Vollenhoven, Rotterdam, in 1 uur 26 min. 27 sec.; 2de pr. „Rijnstroom" van C. J. van Wijk,- Den Haag, in I uur 33 min. 42 sec. 75 Kwadraatmeter-kruiserklasse1ste pr. „Sally" van M. de Wit, Zaandam, in 1 uur, 41 min. 28 sec.; 2de pr. „Woelwater II" van J. A. C. van Haagen, Warmond, in V uur 42 min. 33 sec. 45 Kwadraatmeterjkruise.klasse: 1ste pr. „Lucie" van H. J. Pluygers, Rotterdam, in 1 uur 54 min. 45 sec. Nationale Klasse: prjs „Inge' van D. H. de Vries, Baardwijk, in 2 uur 1 min. 59 sec. Nationale Hiddenzwaardklassc: lsto pr. „Maria Jeannette" van P. van Calcar Jbzn., Koog a/d. Zaan, in 1 uur 43 min. 18 sec- Schouwen, groot boven 5 t/m. 6 W.-M.: lste pr. „Annemie" van J. P. Spaan, Am sterdam", in 2 uur 3 mui. 33 sec.; 2de pr. „Watergeus" van F. W. G. Metelerkamp Cappenberg, Amsterdam, 2 uur 6 min. 18 seconden. Schouwen, groot fc/m. 5 W. M.lsto pr. „Mobilisatie" van B. A. Lehmann, Amster dam, in 1 Uur 3 min. 57 sec.; 2de pr. „Pelikaan" van J. S. Pel, Delft, in 1 uur 4 min. 43 sec. Tjotters, groot boven 5 t/m. 6 W. MF.i „Dë Helna" van G. H. Mohr, Hilversum, zeilde in tjdvergoeding tegen de volgende klasse, doch kon geen eersten of tweeden prijs behalen. Tjotters, groot t/m. 5 W. M.: lste pp. „Rian" van F. Oly, Rotterdam, in 1 uur 5 min. 30 sec.; 2de pr. „Hilda" van N. H. van Schelven, in 1 uur 5 min. 34 sec. 12 voets-standaardjollen (dinghies): lste pr. „Liberty" van J. Swarj Westzaan, in 1 uur 12 min. 8 sec.; 2de pr. „Maria Hendrika" van John M. G. Kievit?, Dordrecht in 1 uur 13 min. 31 sec.; 3dë pr. „Woel watertje" van P. A. Wernink Jr., Oegst- geest, in 1 uur 17 min. 29 sec. Zesmeterklasse: lste pr. „Neerlaudia V" van W. Schoutenj Dordrecht, in 1 uur, 37 min. 52 sec.; 2de pr. „De Kaag" van L. Doedes, Den Haag, in 1 uur 40 min 33 see- Kegenboogklasse: lsto pr. „Schelm III" van J. R. Carp, Leiden, in 1 uur 44 min. 52 sec.: 2de pr. „Wielewaal" van D. F. en F. H. Pont, Leiden, in 1 uur 45 min.; 3de pr. „Atina n* van P. A. Wernink Br., Oegstgeest, in 1 uur 45 min. 10 sec. Voetbal. Bondenwedstrijden t? Alpien. ^Niettegenstaande met een zeer onvolle- digen ploeg moest gespeeld worden is het „L. V. B."-elftal er in geslaagd den eind strijd te bereiken. Eerst speelde Rotterdam tegen Gouda ge lijk, en won Rotterdam, toen na een kwartier verlenging nog niet gedoelpunt was, bij lo ting. Rotterdam was gedurig sterker ge weest, doch de Goudsche doelverdsdiger was niet te passeeren. Leiden versoheen met Kruvt. L. F. C., Hüter en v. d Vlugt, Lisse. 'Gulöch, v. d. Meyden, L. V. V., /anson, Sportman, Peter en Kimmenade, L. V. V., Hordijk, Lisse,, Barends, Ajax, BurggTaaf, L. V V. Voor de rust was de achterhoede niet op dreef, doch gelukkig- bleek Kruvt voor zijn taak berekend te zijn. Hordijk speelde toen midhalf, doch het liep niet erg. Na rust- toen deze Llssenaar voor oinir spelen en Van dor Meyden oeuterbatf. ^ing, het veel beter pn zoowaar scoorde Hord/K de eenige goal van den wedstrijd. Het Dordt- sche elftal, dat eenige oefenwedstrijden had gespeeld, en voor zeer sterk doorging, werd dus door onze sfcadgenooten geklopt. In den eindstrijd speelde Leiden stukken minder dan Rotterdam, zoodat Rotterdam verdiend won met 20. Uitslagen. Alphen: GoudaRotterdam 00. Lei- dcnDordt 10. - Leiden-Rottsrdaim 02. NEDERLANÜSCHE VOETBAL-BOND. Kampioonschap v. Nederland:; Tilburg: Willem' IIGo Ahead 12. Vriendschappelijke wedstrijd. Leiden: Fortuna IIVoorwaarts 12. Wij verzoeken nogmaals dringend voor onderwerpen van gesprek, de R e d a c t i o betreffende, alzoo voor nieuwsberichten, verslagen, ingezonden stukken, recensies of besprekingen, aan te vragen No. 1507 en voor die, de Administratie aan gaande, dus voor advertenties, bezorging van het Dagblad, airesveranderingen, No. 175.

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 5