B. G. J. VAN OMMEREN, WASCHT Kluitkalk JE ADRES VULEMMERS De Leidsche Begrafenis-Onderneming. No. 17546. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 10 Mel. Tweede BlacL Anno 1917. Tweede Kamer. Rechtzaken. Vragen en Antwoorden. Bijkantoor van de Nederl. Coöperatieve Spaar- en Credietbank van Ambtenaren en Beambten. Dordrechfsche Metaalwapenfabriek voorheen Wed. De vanouds bekende firma C. DE BRUIJN, Superfijne Melange-Boter a f 5.50 p. 5 K.G. en f 1.20 p. K.G. Fijne Goudsche Kaas a f 1.20 p. K.G. Edammer-Kaasjes a f 1.80 p. stuk, wegende 2 K.G. GEBR. VAN R001JEN, „DE NIJVERHEID", LEIDSCH-ACCOUNTANTSKANTOOR De Sfoomwasscfoerij van Haarlemmerweg N°. 49a, met Ziektekiemvrij water. Opgericht 1 Juli 1876 door wijlen J. GOEDELJEE Sr. I [Vergadering- van gisteren. i (Voortgezet worden de beraadslagingen iover het voorstel-Van Leeuwen tot het be noemen eener Commissie tot het ontwerpen van een adres aan H. M. de Koningin in- eake vergrooting van het aandeel der Ka- ner in het béstuur der buitenlandsche aan gelegenheden. De heer SCHAPER zegt, dat het om het grootsto belang der volkeren gaat: om oor log o£ vrede; al bestaat oorlogsgevaar al- Igd onder het kapitalistische stolsel. Het gaat t m. of in het kabinet geheimzinnig zal wol ..en gekonkeld en beslist over het lot van millioenen, zonder voorkennis van het volk zélf. Die toestand mag in een democra tisch land niet blijven bestaan. In dit verband wijst spr. op do mogelijk heid thans geheime traetaten te sluiten, zon der dat de Kamer daarin noemenswaardig zeggingsrecht heeft. Eigenaardig noemt hij het, dat, als men iets nieuws wil invoeren, 3e conservatieven steeds opnieuw komen met een argument als: dat is in strijd met de prondwet. Waarlijk, de belangstelling der natio voor buitenlandsche politiek bestaat, maar dient ook gevoed door openbaarheid. Toch verlangt spr. -geenszins directe mede- doeling van alles, maar thans wordt er waar schijnlijk te veel onnoodig geheim gehouden. Wat openbaar gemaakt kan worden, moet ook worden gepubliceerd, en do commissie juist zal dit mede kunnen beslissen en op openbaarheid moeten aandringen als zulks gowenscht schjjnt. Spr. bestrijdt het cynis- mo van hen, die willen zeggen: aoh, zonder commissie worden we er tusschen genomen; maar met een commissie óók; het geeft niets. En wat een grondwettelijk bezwaar be treft, als men de zaak wil, is zulks wel te ontkomen. Het geldt niet de Grondwet al- leem maar do opvattingen der Kamer van die Grondwet. L#ten wij elkaar took niets wijsmaken over do constitutioneele vrijheden. Als er Staat: de Koning benoemt de loden van den Hoogen Raad, dan is de werkelijkheid, dat do Kamer deze leden feitelijk aanstelt. En wat de Ministers van Buitenlandsche Zaken betreft, in zijn 18-jarige parlemen taire loopbaan heeft spr. slechts één Mi nister, n.l. minister De "Beaufort, gezien, Hit het parlement gekomen. 3a, de Minister van Buitenlandsche Zaken heeft den Ministerraad naast zioh, maar kan die goed maken wat de ander mogelijk be derft? Neemt men het voorstel-Van Leeuwen aan, dan kan die commissie uit do volle Sta- ten-Generaal, d. w. z. uit Eerste en Tweede Kamer, worden gekozen, dat is bezwaar lijker, als men sleohts het Regl. van Orde wil wijzigen. Tooh, beide wijzen van doen zijn denkbaar, al prefereert spr. het voor stel zooals bet gegeven word. La3t de Re geering meewerken tot 'dezen stap in 'de goede riohting. De heer VAN RAALTE sluit zich in hoofdzaak aan bij hetgeen door den heer Van Limburg is gezegd. De vraag is, hoe practisch een aanvullend contact tusschen Kegeering en volksvertegenwoordiging is te bereiken, voor zoover het buitenlandsch be leid betreft. Spr. heeft lof voor 's Minis ters beleid in het belang eener door allen verlangde strikte neutraliteit; al kwamen de mededeelingen we! eens wat Iaat. Daar- bg herinnert ispr. aan het geval der „Me- liia" (al of niet toelating van gewapende handelsschepen). Vindt spr. intus:-chen de grondgodaohte van het voorstel-Van Leeu wen al juist, ïn dezen vorm kan hij het eohter niet steunen, want het is hem niet duidelijk kunnen worden, wat het voorstel nu zoover omlijnd verlangt. Men behoeft bovendien niet aan do Re- geering als gunst te vragen wat men zelf kan tot stand brengen. Het geldt hier een nieuw instituut, waarvan men de kiemen zou kunnen neerleggen, maar dat moet dan geschieden niet door een motie, maar door iudiening van een schriftelijk voorstel, om volgens art. 144 van het Regl. van Orde dit reglement te wijzigen. REGELING VAN WERKZAAA1HEDEN. Besloten wordt Donderdag- en Dinsdag avond a.s. te vergaderen en den heer Mar- chant toe te staan zjjn interpellatie tot den Minister van Oorlog te richten en te doen houden na de behandeling van het w.o. tot wijziging der wet betreffende bijzondere maatregelen met betrekking tot de lichting 1918.. Tevens zal dan behandeld worden de mo- tie-Duys (betreffende het salueeren). Do hoer NOLENS constateert, dat, dank zij ■het buitenlandsch beleid, wij buiten den krijg zijn gebleven, hetgeen als het maximum ge luk voor een natie te bereiken is. De zaak, waar het hier om gaat, is ook voor het bui tenland van belang. Wat echter publiciteit betreft, inlichtingen over buitenlandsch be leid kunnen nu eenmaal niet direct worden verschaft, meent spr., omdat men eerst vast staande gegevens noodig heeft. Instelling eener commissie meent spr. ongewenscht. Het vlugst handelt men zonder te veel mensehen in zijn vertrouwen te nemen. De Minister dient alleen de verantwoorde lijkheid te dragen. Men moet vertrouwen op de vrijwillige medewerking van de Regee ring. Het is niet voldoende op een voorstel, als thans gedaan, het etiket vgn „democra tisch" te plaatsen. Ook spr. meent, dat boven dien wijziging der Grondwet noodzakelijk is. Spr. ontraadt dan ook het voorstel, maar hoopt, dat de Regeering uit een en ander de conclusie zal trekken, dat zij zooveel moge lijk voeling moet houden met de volksverte genwoordiging. Do heer DE SAVORNIN LOHMAN acht liet moment voor do behandeling niet guns tig. Het is ook zeer de vraag of het volk wij zer besluiten zal nemen dan de Regeering. Het volk is licht op te zweep en. Men verlangt datgene, waarin de groote mogendheden die nen vóór te gaan. Willen de grooten hun po litiek geheim houden, dan zullen zij geheel zwijgen tegenover de kleineren, die hun za ken in het openbaar behandelen. Men kan van zulk een voorstel eerst heil verwachten, ■als alle Staten gelijk gerechtigd zijn. Spr. ziet in het voorstel slechts een welwillende uiting van een pacifistisch aangedaan ge moed. De heer VAN IDSINGA is van mecning, dat de commissie alleen dient tot voorberei ding door een wijziging in de verhouding in zake het buitenlandsch beleid. Het verzoek aan de Koningin kan niet anders zijn dan een verzoek om een nieuwe Grondwetsherziening. Do heer Van Leeuwen dient te vragen, de benoeming van een commissie om te komen tot een vast omlijnd plan voor instelling der commissie als bedoeld; zóó heeft men geen houvast voor critiek. Intusschen acht spr. sneller publiciteit wel gewenscht. Voor uitbreiding der controle op het bui tenlandsch beleid ziet spr. echter geen rede nen. Wel zou spr. willen onderzoeken of er niet een andere weg is te vinden om meer overleg te doen plaats hebben. Dc MINISTER VAN BUITENL. ZAKEN meent, dat het debat in zekeren zin langs hem heen gaat. De Kamer is vrij zulk een voorstel van een harcr leden al dan niet Aan te nemen. De onderlinge machtsverhouding tusschen Regeering en Staten-Generaal is in de Grondwet geregeld, en behoort uitsluitend aan de Kroon, zegt spr. Wat het voorstel-Van Leeuwen betreft, dat wil regelmatig overleg inzake buitenlandsche aangelegenheden en instelling eener commissie daartoe. Maar wat zal de taak der commissie zijn? Zij zal inlich tingen vragen aan de Regeering, maar zal dezo de gevraagde inlichtingen uitvoeriger verstrekken aan deze commissie dan aan een lid bij intorpellatie? Het spreekt vanzelf, dat de Regcering niet meer zal zeggen dan ge wenscht is in 's lands belang. En tegen on- gewenschto inmenging der commisse zal de Regeering moeten waken maar haar aanstel ling zal den verantwoordelijkheidszin van don minister allicht verminderen. Spr. vraagt of de heer Van Leeuwen zich wel ooit rekenschap heeft gegeven van diplo matieke onderhandelingen, waarbij dikwijls stilzwijgen geboden is. "Niet alleen bij onder handelingen van politieken aard, maar ook over handelsverdragen is absolute geheim houding ten opzichte van derden dikwijls noodzakelijk, omdat men met tegenstrijdige belangen veelal te doen heeft. Dan beschouwt spr. den toestand in andere democratische landen als Amerika, Noorwe gen, Zwitserland en Frankrijk, waar de mede zeggenschap van het parlement In het bui tenlandsch beleid volgens spr. ook niet zoo groot is te schatten, hoewel daar de Grond wet controle voorschrijft. Heeft het Nederlandsche volk do Regecring gewantrouwd? Spr. gelooft van niet. Maar schuilt in dit voorstel geen wantrouwen; waarom wil men de Regeering dan de macht uit de handen nemen? Van een vrijwillige geheimhouding is geensprake. Mededeelin gen in zake de „Prinses Melita" hadden niet eer kunnen worden gegeven, zegt spr., die zich overigens steeds bereid verklaart tot sa menwerking met de Kamer. De MINISTER VAN BINNENL. .ZAKEN wijst op het verschil tusschen medebestuur en de ministcrieele verantwoordelijkheid. Die verantwoordelijkheid op anderen te kunnen doen overgaan zou een verlichting voor den drager beteekenen. Maar het is in strijd mot de Grondwet. Er zijn slechts drie machten: do rechterlijke, de wetgevende en do bestuursmacht en deze laatste door den Koning, alleen niet gedeeld met een parle mentaire commissie zooals men thans zou wenschen. Spr. 8 ongeloovig ook wat betreft de macht van do democratiseering van het buiten landsch beleid als zouden dan rampen wor den voorkomen. De democratie moet leiden, maar wie leidt de democratie? Beslissende factoren zijn do hartstochten, de nationale eer en economische belangen. Het parlement te raadplegen bij do groote lijnen van onze politiek is gewenscht en ook geschied. Alles, wat gebeurt, is niet anders dan een uit vloeisel van den aangenomen beginselen. Of er een adres of een commissie komt, men moet zich geen illusies maken van grooter openbaarheid, dan thans geschiedt. De heer VAN LEEUWEN bespreekt nog maals zijii voorstel, waartegenover de Re gcering blijkbaar niot vijandig staat voor zoover betreft dc instelling eener commis sie voor Buitenl. Zaken, en daarom wij zigt spr. zijn voorstel in dien zin, dat men zal overgaan tot instelling van een motie van orde. De VOORZITTER stelt voor deze motie in behandeling te nemen. Hierna wordt de vergadering verdaagd tot Donderdagochtend te halftwaalf. [De motie van den heer Van Leeuwen luidt thans als volgt: „De Kamervan oordeel, dat het al gemeen belang verlangt, dat regelmatig overleg wordt gepleegd tusschen de Regee ring en de Staten-Genraal over de zaken van buitenlandsch beleid spreekt als haar meening uit, dat wijziging van het Regle ment van Orde tot stand behoort te ko men, ten einde door instelling van een vaste commissie voor buitenlandsche aan gelegenheden tot het plegen van zoodanig overleg te geraken. en gaat over tot de orde van den dag."] Burgerlijke Stand van Leiden. Geboren: Daniel Z. Tan N. de Wolf en G. van der Lelie. Helena Maria, D. van P. H. Landzaat en P. J. van der Reijden. Antonius, Z. van A. Tegelaar en A. J. M. Bloemendaal. Jacobus, Z. van A. Ver mond en J. M. Ligtvoet. Helena Elisabeth Maria, D. van 3. H. Korswagen en S. C. Stigter. Anjo Aleida, D. van J. de Gel der en G. Mulder. Abraham, Z. van D. van Veen en J. den Hertog. Johannes Ja cobus, Z. van J. van Tongeren en M. Does burg Lanooij. Annie, D. van J. van Nood en M. Bejjer. Cornells Leendert, Z. van L. Barendrecht en R. Mulder. Cor nelia. D. van H. van der Blom en C. Fakkel. Willem Frederik Johannes, Z. van W. F. J. Hakkaart en J. Kleinhout Izaak, Z. van J. J. Guldemond en C. M. Keereweer. Anthonie Thomas, Z. van N. J. de Jong en C. Koome. Johannes Antonius, Z. van A, G. Epskamp en W. Th. van Westing. Sofia Johanna, D. van J. J. Looyesteyn en J. S. Birkel. Anna, D. van P. van Dongen en Th. Vork. Carl Ferdinand, Z. van J. Onvlee en S. Enseling. Hubertus Leonardus Antonius. Z. van A. L. H. Righart van Gelder en E. G. Helvenstein. Johan Herman, Z. ran J. H. Krictemerjer en S. C. Nieuwenburg. Willem Frederik, Z. van H. van Weizen en E. Meijers. Jo hanna, D. van C. Freeke en 0. G. W. Petit. Hendrika Wilhelmina, D. van P. vau Kampen en H. C. Spierenburg. Gehuwd: G. A. Brandt jm. en J. Ba- velaar jd. J. G. A. Schreuder jm. en A. M. van Hooro jd. (Th. G. Buis jm. en S, J. Ter Voort jd. J. G. Borstrok jm. en M. C. de Greeff jd. Overleden: D. J. van Heusden wed. C. van Vooren 87 j. S. C. Braggaar wed. B. de Jong 79 j. J. Overduin, m. 49 j. C. J. van der Kley, z. 5 w. H. C. van Damme, m. 33 j. C. W. Dijk stra, d. 20 j. B. Maes, d. 2 d. D. Maes, d. 2 d. M. W. Lagerberg, d. 4 j. M. Woensdregt, w. S9 j. A. C'. Dage- let, ongeh. v. 50 j. M. C. Boelee, d. 17 j. A. Smits geb. Zwang, 57 j. A. Star wed. H. Haasnoot, 63 j. A. C. Thierens, wed. J. Schoenmakers, 87 j. F. P. van Meui'S, d- 15 j. A. van Rossen geb. Dul- Iemond, 65 j. A. van der Poel, m. 72 j. E. Buys, d. 14 j. D. Verhoef, w. 75 j. M. J. van der Zwet geb. Koenderman 47 j. H. Keizer, m. 62 j. M. J. K. de Groot, 9. 18 m. S. J. de Haan, Bijleveldshof 6. Mej. M. H. de Haas, Levendaal 50. A. B. Brce* baart, electro-teehnicus, Zijlsingel 1. Mevr. J. P. H. M. FilbryKloosterhuis, N.-Eijn 80. H. Hiemstra, Volmolen- gracht 2a. C. J. van der Nat, tuinman, Jan-van-Goyenkado 41. Opgave van Personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. A. P. vau Rossum en vrouw,- broodbakker, Raamstraat 16. R. Borgmeyer en ge'zin, Btoker, Narmstraat 7. Wed. C. M. E. PragerBuijs, Willemstraat 2a. W. M. Schenk dienstbode, Zoeterwoudsehe Sin gel 77. W. L. Overmeer en vrouw, schipper, 3e-Kooistraat 14. A. M. Voer man, dienstbode, Hendriktsraat 2. M. Meulenbrugge, dienstbode, Thorbecke- straat 30 Mej. C. E. Kaak, Prins-Wil - kelmina-straat 45. Mej. E. M. Kriest, Anna-Aalmoeshuishofjo 6. F. J. Milaan, leerling instrumentmaker, Jan-van-Goyen- kade 38. D. HL Jedeloo en vrouw, Stad houderslaan 24. Wed. A. Kriebel Landhwon en gezin Stadhouderslaan 24. H. Wiggers, opzichter van Rijnland, K.- Hansenstraat 8 R. van de Mast, zadel maker, Oude-Singel 228a. M. van de Klundert en gezin, fabrieksarbeider, Rijn kade 6. F. A. J. van der Stok, Bree- straat 149. H. M. Kuypers, los-werkman, Varkenmarkt 7. J. D. A. Hellema, ver pleegster, de Laat-de-Kantcrstr. 1. C. J. C. do Haan, surnumerair der registratie en domeinen, Breestraat 24. M. J. van Don kelaar, los-werkman, Pieterskerkchoor- steeg 14a. A. Ruigrok, kuiper, 3-Octobcr- straat 8a. S. J. Bannet cn vrouw,. Rijnsb.- singel 3. C. P. Bik, elcctriciën. Zonne veldstraat 10. P. T. Bereveld, Buiten ruststraat 8. J. W. Vuijk, timmerman, 3- Octoberstraat 57a. P. M. Letterie, con troleur B. B., Groenhovenstraat 19. W. F. Jongejan, 2e-Huigdwarsstraat 9. A. Korteweg en gezin, adj.-commies P. en T., Vree wijkstraat 17. B. Nyhof, bankwer ker, Heerengracht 45a. J. S. Theunissen, schoenmaker, Maredijk 37a. Mevr. de wed. O. J. C. Udo de Haas—Weerst en ge zin, Oegstgeesterl. 12. Mej. B. J. Kooij- man, Haarl.str. 267a. J. Lardee, smids knecht, Br-andewijnsgracht 4. K. «T. P. Boon, kellner, Magdalena-Moonstraat 47. J. H. dc Köningh en vrouw. Zonneveld- straat 1. W. M. G. de Roos. part. ver pleegster, Prins-Fredorik-straat 10. K. Marek, microtechniker, Heijnsiusstraat 2. J. A. Lacombló, Hoogewoerd 84. Mej. A. M. Pelt, Terwcepark 3. J. -I. H. Vink en gezin, kapitein der infanterie, Schelpenkade 39 G. A. Suermondt, N.- Mare 3. Mej. B. de Munnik Krijnen, gouvernante, Ceciiiastraat 55. H. van Dalen, arts, Breestraat 152. H. Jonker en vrouw, photograaf, Zoeterwoudsehe Sin gel 6. A. J. Westerman Holstijn, student, Gangetje 1. Mej. A. Romeins, Hooi gracht 5. Mej. M. Paardekoop er-Van der Kwaak, Oranjegracht 41. A. C. Rooj'ak- kers, dienstbode, Maaspoort 1. IT. O. T. P. Lo Roux en gezin, Botermarkt 19b. Mej. J. Uitenbroek, Nïeuwsteeg 10a. H. Kroeze, melkslijtcr, Lammermarkt 15. P. H Boerma on gezin, ambtenaar P. cn T., 3 Octoberstraat 35a. M. M. O ver vliet, dienstbode. Rijnkade 13. BH. Slum- pel, notaris. Hooigracht 40. J. A. hl. Engelbregt, winkeljuffrouw, Vischmarkt 9/10. P Buitendijk, dienstbode, Plan tage 9, Wed. P. Gcer6sma-Van der Terp en gezin, Groenliazengracht 7. Wed. A. Haasnoot-Star, Hansenstraat 41 c. Mej. KRIJGSRAAD TE ARNHEM. De gevolgen van een gemisten trein. Voor den krijgsraad te Arnhem stond te~ recht de milicien-soldaat van het 8ste reg. inf. A. J., beschuldigd van doodslag (al thans zwaar lichamelijk letsel toegebracht te hebben), gepleegd op B. G. R. te Ze venaar. Subsidiair was hem ten laste ge legd, dat het aan zijn schuld te wijten is, dat genoemde R. is overleden, doordat be klaagde gróvelpk roekeloos en onvoorzich tig in strijd met de voorschriften zijn R\jksgeweer geladen met scherpe patronen in handen heeft genomen en heeft doen afgaan. Uit de behandeling bleek, dat bekl. zuken- verlof had wegens het overlijden van zijn vader. Bij dit verlof kreeg hij zijn geweer en een aantal scherpe patronen 'mee naar huis. Den 28sten Januari moest hij 's avonds in zijn garnizoensplaats terug zijn; daart-oe liep hij 's avonds van Babberich, waar hij woonde naar Zevenaar doch miste daar den trein. Hij liep Zevenaar in, .ont moette er zekeren B. P., voor hem een on bekende, en deze trakteerde bekl., die zelf ook al heel wat op had. To zamen dronken zij nog verscheidene glaasjes, zoodat zij geheel beschonken waren. In dien toestand ontmoetten zij bij een café den verslagen B. CL R.; er ontstond een vechtpartij, een schot viel en R. viel getroffen neer. Hoe dat alles gegaan is, was niet duidelijk; be klaagde wist zich niets meer te herinneren; alleen herinnerde hij zich gevochten en een schot gehoord to hebben. Ook B. P. was te dronken geweest, om zich iets te herin neren. Bij het verhoor door de marechaussee had bekl. vroeger verteld, dat hij reeds eer zijn geweer geladon had en van den verslagene een klap had gekregen. Daarop had B. P., die met den verslagene geen groote vrienden geweest moet zijn, geroe pen, den boel maar neer te schieten, waarop hij zijn geweer gegrepen en R. neerge schoten had. Van dit alles wist bekl. nu niets meer; ook wast hij niet meer dit vroeger verteld te hebben. De auditeur-militair eischte wegens dood slag twee jaar gevangenisstraf. De verde diger, mr. Wolff, pleitte vrijspraak, subs, een onderzoek naar de mogelijkheid van op heffing van bekl 's aansprakelijkheid wegens affrethandeling. Hij drong aan op onmid dellijke invrijheidstelling van den bekl. Do uitspraak volgt later. tg Vraag: Wanneer is de vischtijd geopend voor het visschen met den hengel? Antwoord: Het Binnenvisscherijregle- ment bevat omtrent het verbod om te vis schen ook in verband met de verschillende! soorten van visch, een reeks bepalingen, die een hengelaar moet kennen, maar die wrj hier niet alle kunnen opsommen. Er is een heel handig boekje: „Vademecum voor den Hengelaar", door J. C. H. G. van Duin, in den handel, dat moet u zich aanschaffen. Het kost maar f0.25. Bg art. 10 van genoemd Reglement is echter het hengelen van 23 April tot 31 Mei over het geheel® Rijk verboden, 'uitgezonderd in de Zuid-Hollandsche bene denrivieren (voor Leidsche hengelaars ech ter niet van belang). Bg uitspraak van den Hoogen Raad wer den in 1913 echter een paar Zwolsche vis- 6chers vrijgesproken, die in dit tijdvak met den hengel hadden gevischt, omdat in art. 10 van het Binnenvisseherijregl. de hengel niet wordt genoemd. Of het artikel na dien tgd ook is gewijzigd, weten wij niet. Is dit nog niet het geval, dan kunt u ook nu met den hengel visschen (evenwel niet met knnstaas). Morschweg 12, te LEIDEN. Tel. Int. 1669. Hoofdkantoor: Keizersgracht 569, AMSTERDAM. CREDIETEN met en zonder persoonlijke of zakelijke zekerheid. SPAARGELDEN: rentevergoeding 3.6 pCt. 20 pCt. van de winst der Bank komen ten bate van de Spaarders. Kantoor geopend: Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. 2209 Bekkers Zoon Dordrecht. 9573 BOTER- en KAASHANDEL. te Stompwijk, levert in plaats van dnre Roomboter i 2754 EBST" Franco rembours door geheel Nederland. "©S ƒ240.per wagon, op kern* ge leverd franco tStation Leiden. Te vens 250 duizend IJselsteenen a 5.30 franco. 5131 Oostdorperweg, Wassenaar. Beter middel dan de KRUIDEN van JAGOBA MARIA WORTELBOER. is niet denkbaar. 4855 voor het aanbreien van kousen is de Machinale JBreiiurichtiiig 40 Haarlemmerstraat 40. 1710 onder Directie van: R. A. J. VAN GA ALEN en N. G. SPAARGAREN Jr. Lid le Klasse Nat, Org. Haagwcg 85 Leiden. van Accountants. Tel. Int. 1173. 3986 Belast zich met ALLE ACCOIIXTAXTSIVKRRZAAMHEDEX Kantoor geopend van 712i/2 en van 2—7 uur. Telefoon Int. No. 291. Directeur: Kantoor: J. DIRKSS Jzn. HOOIGRACHT 33. TELEFOON 453 4277 912 A. G. HQ OU EB, Beècdigd Taxaieur. Oude Vest 11a Teleph. 572e

Leidsch Dagblad | 1917 | | pagina 5