No. 17341. De Europeesche Derloy. 412e Staatsloterij. mgezöftüea Uit de Omstreken. Vraggi) en Antwoorden. Do algemeene toestand. De voortgang dor Franschen en Engelschen duurt voort. De te genbewegingen der Duitschers zijn niet zeer krachtig, voor zoover die nog worden ondernomen en dat getuigt, dat de slag, hun toegebracht, raak is geweest. Het vuur der geallieerden is ontzettend geweest. Ka rei van Wiegand vertelt, dat zij wel tien maal zooveel granaten afvuurden als de Duitschers. Het licht gschut kon wegge- iufald, maar met de zware stukken was dit (werk to gevaarlijk door het welgerichte yuur op het achterliggende terrein en dat verklaart, dat zooveel zware stukken den Franschen in handen vielen. Het hevig machinegeweervuur belet den Duitschen soldaten uit de loopgraven te komen. Dc Engelschen hebben gisternacht het ge heel© Lenzebosoh in bezit gekregen. Havas meldt, dat reeds alle doelen, die men zich bij dit offensief gesteld had, be reikt zijn. En alle mededeelingen luiden, dat de Franschen zoo geringe verliezen le den bij deze operaties, in tegenstelling met de Duitschers. De Petit Parisien" heeft een berioht, dat er niet op duidt, dat de gestelde doe len bereikt zijn. In een artikel wordt ton minste gezegd, dat dit de inleiding is tot een offensief van groote afmeting, waaromtrent de staven van allo bondgenooten zijn ingelicht. Op alle fronten zou deze actie worden onder steund. Het tweede deel van het Havas-bericht wordt bevestigd in een beschouwing in het „Berl. Tagebl.", waarin o.m. wordt ge legd ,,De tot den hoogte-graad opgevoerde werkzaamheid der artillerie is het karak teristiek van do huidige Somme-slagen. De vijand heeft zijn middelen van oorlogstech niek op den voorgrond gestold. De geheelo geconcentreerde ondervinding van twee ja ren doet hij uitkomen in granaten en nog eens granaten. De Fransohman tracht zijn infanterie op iedere wijze voor de gevrees de loopgravengevechten to sparen. Hij dokt hun nabijsluipen met den gordijnsluier van een waanzinnig trommelvuur. Hij houdt de bezetting tot op het oogenblik der verras sing met g'ranaten in bedwang en laat het groote aantal van zijn vliegers met machi negeweren op het oogenblik van de bestor ming in den rug van den vijand operee- ren" Inhetooston schijnt liet to ch fortuin- lijkor to gaan voor de Russen, dan de korte communiqué's doen vermoeden. Dit nemen w? aan op gezag van een mededeeling uit Petrograd aan de .Daily Tel.", waarin zeer optimistisch gesproken wordt over Broessi- lofö laatste offensief, dat in het centrum op op den linkervleugel een dusdanig succes zou hebben gehad, dat daardoor de inne ming van Lcmberg en oen inval in do Hon- gaarsche vlakte aanmerkelijk bevorderd zouden zijn. Het Duitsche communiqué eu ook heb Oostenrijksche gaven toe, dat heb front der Centralen bij Iialicz is ingedrukt. Het Russisch legerbericht meldt hiervan ook iets en voegb er aan toe, dab in die streek 4500 gevangenen zijn gemaakt, waar bij 2000 Duitschers. Verder vernomen we dab in do Bosch-Kar- pathen de Russen voorwaarts rukken. Do militaire criticus van de „ltoeskoje Slowo" geeft een schatting van dé verliezen der Centralen op het Russische front vanaf eind Mei. Dit zouden meer dan 900.030 man zijn en 31.000 vierkante werst grondgebied Een terrein, grooter dan België. Van 't Oostenrijksch-Italiaan- s c h o front is alleen vermeldenswaardig een Oostenrijksche vliegeraanval op Vene tië, waarbij ze volgens eigen opgave één toestel verloren. Van de Roemenen vernemen we than j weinig. Of de werken bij Turtukai verloren zijn gegaan, melden ze niet. Van do gevechten in de Dobroedsja komen de mededeelingen trouwens hoofdzakelijk uit Bulgaarsche en Duitscho bron. Waar het Russisch leger is, hoe 't voor waarts gaat, vernemen we niet. Wel komt een gerucht, via de ,,Magdeburgische Ztg.", tot ons, dat grootvorst Nico laas ditlegerzalaan. voeren. Die komt dus uit heb Kankasusgobied torug. In Roemenië gebeuren nog leelijfce din gen, die het legerbestuur heel wal nadoelen, kunnen hebben bezorgd. Het „Giornale d'Italia" meldt, dat op het postkantoor te Boekarest beambten depêches stalen, die zo aan het Duksche gezantsohap verkochten. Verschillende aanhoudingen hadden reeds plaats en daarbij van hooggeplaatste Duitschgezinde personen. Verder is er op geen der gevechtster reinen iets gebeurd. Het schijnt, dat de Russen tegen de Turken in Klei n-A zi met wat meer succes opereoren, dan dat dit in de laatste weken, hot geval was. Engel- schc pantserautors zouden hier vooral goed werk verrichten. Over Griekenland gaan nog al lerlei geruchten. Of de kroonraad gister ge houden is, vernamen we niet-, evenmin dus wat daar besloten is. De Kroonprins zou, naar Duitsche bla den melden, hebben geweigerd een regent schap te aanvaarden. Zijdelingsche erken ning dus, dat dit punt tor sprake is ge- weerst. Maar nu zouden de geallieerden de prin sen Nikolaas en Andreas, die hun zeer gunstig gezind zijn, uit Petrograd willen doen overkomen. Toch dus geen vol ver trouwen in koning Constantijn, wat ook uit komt in de Parijsche pers, die prins Geor ge, '6 konings broeder, zoo prijst. In Fran- fcche politieke kringen zou men zeer sterk 2>jn voor afzetting van Constantijn. Dit slechts met het oog op de veiligheid van het expeditieleger. Er heersch geen ver trouwen ten opzichte van dezen vorst. Doch op 't oogenblik is hij der Entente gunstig gezind. Wie weet, wat de eerstko mende dagen nog gebeurt. Maar fel blijft Constantijn gebeten op Venizelos, de vriend der geallieerden, en dit heeft hij niet alleen getoond, door Ve nizelos niet tot den kroonraad uit te noo- digen, doch tevens door te weigeren de de putatie te ontvangen, die hun Venizelos motie van de botooging op Zondag 27 Augustus zal overhandigen Na de aanvaarding, door de Grieksohe regeering, van de drie reeds bekende eischèn der Entente, gingen Engelsohe po- litie-agenten dadelijk over tot de arresta tie van een groot aantal personen, waar onder verscheidene Grieksche journalisten. Von Schenck, de bekende leider der Duit sche propaganda, barricadeerde zich in zijn woning. Hij stelde zich later ter be schikking van de Engelsche legatie. Men gelooft, dat een andere bekende Duitsche spion, Hoffmann geheeten, zich ergens in de stad schuil houdt. Zijn vrouw werd van daag gearresteerd. Verschillende andere verdachte personen werden door de Engel sohe en Fransche politie in hechtenis geno men. Onder deze-personen bevond zich ook de spion Riza pasja, die te samen met zijn secretaris, gearresteerd en aan boord van een oorlogsschip der geallieerden opgesloten werd. Do Engelsohe en Fransche gezanten deelden de Grieksche regeering mede, dat zij haar een volledige lijst zouden overleg gen van de namen der gearresteerde agen ten van den vijand. Zij gaven heden als noodzakelijk te erkennen, dat ook de Griek- soho onderdanen, die betrokken waren bij de propaganda van den vijand, gestraft zouden worden. Verder hadden er geen arrestaties plaats, behalve door de Grieksche autoriteiten. De Grieken, die reeds in hechtenis genomen waren, werden aan de Grieksche autori teiten uitgeleverd. üsemengd INieuws. Bedrog mob z. g. ,,Lim o n a d os." Dr. Van Hamel Roes schrijft In den tijd, aan vaoantio op bot land en oport gewijd, zal zoo menigeen na ecoi ver moeiend uitstapjo, verlangend -naar een frbsohen dronk uitzien, en aangelokt door fnaa<io etiketten, zich ©dn. heerlijke" frambozen- of citroen-,,limonade" bestel len in een of ander obscuur, landelijk ho telletje of herbergje. Meen krijgt dan in de meeste gevallen een nauwelijks drinkbaar vocht, samengesteld o.a. uit water met een weinig wijnsteenzuur, kleurstof en een spoortje ossonoe bobwolk evenveel of weinig* op echto limonade gelijkt, als het afbeeldsel van oen vetkaars op do zon. Wij behoeven nauwelijks te zeggen, dat do verkoop van dergelijk bocht nd-et geschie den kan in dio plaatsen, welke een behoor lijken keuringsdienst bezitten, daar bet aldaar uitdrukkelijk verboden is onder dien naam van Limonade" dergelijke meng sels to verkoopen, doch op het platteland, in talloozo kleine en grooto dorpen wordt aan do knoeiers ruimschoots gele genheid geboden hun schade in te halen (zonder namen op de etiketten!). Wij waarschuwen nadrukkelijk tegen het bodrog ,mefc dergelijke limonades" de koopera ontvangen een scherp, schier waardieloo3 vocht, dat door dikwijls onzui vere materialen bovendien nog schadelijk Werken kan. Hot 03 één voorbeeld, wij kunnen ge rust zoggen uit tallooae andere cüab oen Rijkswet tegen do Vervalsohiiigen, dus in allo gemeente geldende, dringend nood zakelijk is in heb hygiënisch en economisch belang van ons volk. Het kermisbezoek tc Alk ma ar heeft blijkbaar weinig te lijden gehad onder den druk der tijden, wanneer men weet, dat do verschillende schouwburgen aldaar ia de afgeloopen kermis week worden bezocht door 14.000 personen, de bioscopen door 10.000, cafê-dhantants door 13.000. Het geheele aan tal bezoekers van dergelijke inrichtingen bedroeg 40.000. De post te Hilversum deed een eigenaardige vondst. In een der hulpbussen was een enveloppe, waarin een brief en vijf centen. De buitenste enveloppe droeg het volgende dichterlijke verzoek: „Geachte Posterijen! Ik woon zoo dicht niet bij je. Ik woon zoo ver bij u vandaan, Ik kan niet meer ziaar de post toe gaan. Vijf centen zitten in de- envelop, Plakt u er nu den postzegel op?" Voor de R.-K. kerk te Loosdui- nea is Dinsdagavond een ongeveer twintig jarig jongmensch door een losse machine der WestLandsche stoomtram overreden £n geheel verpletterd, zoodat, toen dr. Bijl er bij kwam, deze slechts den dood kon con- s ta toeren. Dc pogingen der politie, om te weten to komen, wie het jongmensch is, hebben tot nu too gefaald. Een melkslijter, die het ongeval zag, zegt, dat hij eerst met zyn fiets naast de bram reed, zich aan het ballcón vasthoudende. By de nauwe passage van de Witbrug reed hij achter de tram, maar werd' toen door een volgmachine gegrepen. De zakken met boodschappen in de mand op do fiets dragen tot opschrift: Winkelvereeni- ging v.h. „Eigen Hulp", Den Haag. Heb vormeloos lichaam is door militairen gaar het l^kenhuisje gebracht. Te Helden is gisteren mej. P. J. aldaar, door de stoomtram VenloHelden overreden en gedood. Bij do verkooping in de Haar lemmermeer van 41 fokmerries voor reke ning van het Kijk, werden prijzen besteed van f670 tot £1500. Uit alle deelen van het land waren kooplustigen opgekomen. Dq ernstig© nie k te Te rsoh tunne len in dö gemeente IJselstein zgn bij bacte riologisch onderzoek' gebleken geen geval len van cholera te zijn, doch slechts zomer- dinrrhee. De oorzaak der ziekte is nog niet vastgesteld. De gevangene J. van Dissel, die in de gevangenis te Utrecht een et ai van ©enige jaren ondergaat, waartoe hij door verschillende rechtea.'.ken is verooide l'l we gens diefstal, werd gisteren als getuige ge hoord in een meineed-zaak voor het Hof te 's-Gravenhage. Bjj terugkeer naar Utrecht wist hij aan'het station Staatsspoor "te !s-Gral- vonhage aan de hem begeleidende rijks veldwachters te ontsnappen. Even bulten het station werd hij door een militair gegrepen. De twee reeds voor verschil- lende feiten aangehouden Haarfemsche inbre kers hebben thans ook bekend de daders te zijn van de inbraak in Van Drjk's Beschuit fabriek te Schoten, in Juni gepleegd. De in brekers konden alleen wat sigaren buit ma ken. De politie heelt de inbrekers tot beken tenis gebracht, nadat ontdekt was, dat hun vingerafdrukken overeen kwamen met de gevonden vingerafdrukken bij bedoelde in braak. Uit Waterland wordt gemeld: In geheel onze omgoving hoerscht tevreden heid over de ongedacht gunstige "opbrengst van de landerijen, welke door het zeewa ter bedekt zijn geweest. Vele perccelen ge ven een zeer bevredigenden hooi-oogst. Het hooi is van goede kwaliteit en ook de twee de snede doet 'n flinke opbrengst verwach ten. Do kool, welke geplant is, groeit uit stekend, en zal, in de tegenwoordige om standigheden, nog meer opbrengen dan hot grasgewas. Over hot algemeen komt alles nog verre boven verwachting terecht. Een volkspark te Rotter dam. Een Rotterdammer had voor den aanleg van eed volkspark f 100.000 beschik baar gesteld. Hot bestuur van do afd. Rot terdam V der S. D. A P. vraagt thans in oen adres aan den Raad, om met den aanleg van dit park aan den linker-klaasoevoir zoo spoedig mogelijk een aanvang to maken. VIER DB KRASSE. Trekking van 7 September 1918. No. 667 26 000. No. 10013 11000. Prija6r, var. f 65. 464 524 783 859 8G7 1297 1SS1 1937 2017 2072 228-1 2316 2434 2551 23S2 2708 2819 3206 3460 3786 3895 4267 4404 4121 4647 4659 4676 5425 5935 6356 f.533 GG50 6811 6864 7314 7325 7915 S02G 8036 8151 84IS 8459 S697 9138 9635 10272 10109 10-135 10465 10654 10662 10867 10906 1098G 11011 11334 11687 117SS 12046 12326 12477 1297" 13034 14109 14136 14286 14516 14519 14581 14809 Io0l7 15052 15113 15335 15555 158G1 1(299 17397 17-182 17577 17744 13115 18206 18590 1SS07 18966 1SSS6 10011 19168 192-13 19287 19510 19938 20327 204)5 20425 20677 HAnn.i 4o Klasse 3e Ljjst: 727 m.z. 7027. De ferng aan den Blooge-RijndSjk. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het antwoord van den heer Fischer, wothouder, aan den heer Sijtsma in de jongste Raadszitting verzoe ken wij U beleefd plaatsing voor net vol gende. De klacht, door den heer Sijt-sma geuit, behoeft werkelijk niet in den wind te wor den geslagen. De heer Fischer kan daar best zelf over medospreken. Het is schandelijk van het hout, den £ijd, enz., welke daar verknoeid worden. Indien alles, zooals dat bij waterwerken behoort, op zijn plaats was, als het gebruikt moet wordon, zou het werk al lang vergeten zijn geweest; maar dat is de fout, welke zoowel opzichters als werklieden bij dit werk aan kleeft. Wij zullen do werklieden niet beticht-en, dat zij het er zoo slecht afbrengen het zijn timmerlieden en geen lui voor zulk werk. Het toezicht moet ook in dezo veel oeter zijn of alles op zijn tijdmaar waar een baas niet op zijn tijd is, volgt het restant vanzelf. Het 13 onbegrijpelijk, dat do heer Fischer het tegen, durft spreken. Nu, elk kan het zien en er zijn oordeel over vellen, hoe er met belastinggelden wordt, omgesprongen. Wanneer er in een volgende Raadszitting over gesproken wordt, is de brug vergeten; daarom achten wij het noodig, dat elk, die belang stelt in het werken van onze ge meente, het nu korne zien. EEN BELANGSTELLENDE. ALPHEN. A.s. Maandagmorgen te halftien zal de Raad dezer gemeente vergaderen. HAZERSWOUDE. De „Unie"-collecte heeft alhier (Dorp) opgebracht f 326.82. HILLEGOM. Gisteren zijn de volksspelen der turn- vereeniging ,,K. D. O.", alhier, goed ge slaagd. Door het mooio weer waren velen uitgelokt een bezoek op het terrein aan de Haven te brengen. Het begon 's morgens met een tocht door de gemeente; 's mid dags voortzetting der spelen en wedstrijden die tegen zeven uren eerst afgcloopen wa ren. De dag werd besloten met een feeste lijke bijeenkomst in „Flora", waar de prij zen en medailles worden uitgoreikb. De voetbalwedstrijd Viod-Hillegom te gen S. O .H.-Haarlem, had 1—0 voor Viod tot uitslag. LEIDSÖHENDAM. Do „Unie"-colleote heeft alhier en te Stompwijk, Wilsveen on Your opgebracht f CO., De ,,Sts.-Crt." bevat do statuten van „Het Groene Kruis", alhier. LISSE. De ,,Sts.-Crt." bevat de statuten van de Ver. van R.-K. Geitenhouders voor Lis- se en Omstreken ,,De Werkmanskoe", alhier. ZOETERWOUDE. Te Rolduc slaagde voor de tweede-klasse der H. B.-S. aldaar J. Varkevisser, alhier. S2ar(!di'averij. Gisteren werden hier, ondier begun stiging vaai prachtig weer, opgeluisterd door muziek en önd-er belangstel ling van 'n voor hier ongekende menigte bezoekers, de harddraverij on volksspelen gehouden. De verschillende kinderspelen gaven veel aardigheid voor de jeugd, terwijl het mu ziekkorps vain, het Qde bataljon 4de reg. inf. uit Leiden, onder leiding van den heer Bolder dijk, de gezelligheid nog aanmorke- lijk verhoogde en de „rondo dans" om de tent tot bet einde er in hield. Do prijzen voor do harddraverij, waar voor 9 paarden waren ingeschreven, wer den gowormon: 1ste prijs f 100 door Cor nelia I" zwaarte ruin, eigenaar de heer Th. S oh reuder to Watergang, berijder K. Sohreuderdie eerste premie f 50, door „Anomil II", vosmerrio, eigenaar de heer J. Donker, te Ilpondam, berijder M. Has- terdo tweede prijs f 20, dooT „Juliana", sahimmolnierric, eigenaar do heer D. v. d. Wel, to Alfen, berijder de eigenaar. Do troostprijs, f 30f 10 werd gewon nen door „Present", bonte merrie, eige naar de heer H. Schrijvers, Den Haag, berijder D. d-o Vlieger. Na afloop der draverij werden door dien burgemeester van do tribune de prijzen aan do winnaars uitgereikt, waarop die menigte zich in uiterst vroolijk gezellige stommong begaf naar do gelegenheden van vermaak, die aanwezig waren, en die niet behoefden, to klagen over gebrek aan be- 1 an gs tolling. 't Is, totaal genomen, een goed geslaag de feestdag geweest. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezigalle leden.er is éen vacature. 1. Voorlezing en goedkeuring der notu len. Ingekomen is een verzoek van den Mi nister om bij de demobilisatie eenige dagen alle localiteiten der vergunningen te laten sluiten, ten einde drankmisbruik door mili tairen te voorkomen, aan welk verzoek zal worden voldaan. Verder een verzoek uit Leiden om bij te dragen in de exploitatiekosten van de Dis trictsarbeidsbeurs. Berekend was, dat wij V\ of Vh cent per inwoner zouden betalen. Het wondt 2.50 de 1000 inwoners, en daar wij 1 Januari 1915 meer dan 4000 inwoners telden, zal het voor ons f 10 bedragen. Besproken wordt dus 10 gld. hiervoor uit te trekken. 2. Voorloopige vaststelling rekening 1915. Ontvangsten 3S007.59; uitgaven 34137.01batig saldo 3570.58 3. Levensmiddelendistributie. Voorge steld wondt hiervoor een post op de begroo ting uit te schrijven. Gevraagd is varkens te leveren, waarvan de gemeente ook een gedeelte bijbetaalt. De heer A. Francken: Wanneer wij goedkooper va-rkensvleesoh la ten leveren, komt dit ook ten goede a-an den gegoeden stand. De heer A. van Ex ter zegt, dat er bij den werkenden stand hoofdzake lijk naar spek, vet, reuzel en vette lappen wordt gevraagdDe VoorzitterLaten we die varkensgeschiedenis apart behandelen of liever er van afzien en wachten tot.er een andere regeling aan de hand wordt ge daan. Wij kunnen dan misschien het spek en het vet minder in prijs stellendat komt dan toch hoofdzakelijk ten goede van den werkenden stand. Besloten wordt dus voor de levensmiddc- lendistributie, rooals rijst, suiker, enz., een post op de begrooting uit te trekken. 4. Gratificatie en duurtetoeslag. De om standigheden zijn-sinds het vorige jaar niet veranderd. Do werkzaamheden zijn ver meerderd en alles is duurder geworden. B. en W. hebben niet dadelijk overeenstem ming gekregen omtrent do bedragen. Do gratificaties wilden zij bepalen zooals het vorige jaar, op 200 voor den secretaris eü f 100 voor iederen ambtenaar. Do duur- tet*>sslag van 20 gld., zooals verleden jaar, vonden zij wat te laag. Het dubbele er van was niet to veel. Do heer C. Wezelenburg vindt, daar de secretaris geen kinderen heeft, een grati ficatie van 200 gld. wel een beetje te hoog. Hij wil den secretaris 100 en den ambte naren ieder 50 gld. geven. De VoorzitterHij heoft wel kinde ren Het hangt hier af van do verbazende werkzaamheden. De heer O. Wezelenburg zegt, dat er al tijd werkzaamheden zijn gëweest. Dan zou hij andere jaren weinig hebben gedaan. De Voorzitter merkt op, dat Ged. Sta ten liet beter beoordeelen; zij vinden het noodig het traktement te verhoogen en hij vindt het niet te veel. De lieer Veel-enturf oordeelt 200 gld. niet te veel. De heer A. Francken wil den voorzitter in dozen vertrouwen. Duurtetoeslag wordt toegekend aan twee wegwerkers, twee veldwachters en den bode De heor Weseling stelt voor om den on- derwijzor, die gehuwd is, ook in dien duur tetoeslag to betrekken. Die valt onder den rijksduurtetoeslag, zegt de Voorzitter. En het is wel een beetje eigen schuld. Als hij do hoofdakte had, zou hij al dadelijk meer hebben, maar denkelijk doet hij wel gauw zijn examen en dan is het in orde. Na de besprekingen komt de Voorzitter tot het voorstel om ook den onderwijzei in den duurtetoeslag van 50 gld. te doen deelen. De heer C. Wezelenburg stelt voor te stemmen over de gratificatie en den duurte toeslag. De gratificatie wordt aangenomen met 1 stem tegen en de" duurtetoeslag van 50 gld. voor de 6 genoemde personen me'' algemeene stemmen. Wijziging begrooting 1916. Van do onvoor ziene uitgaven wordt afgenomen een post van 10 gld. voor de districtsarbeidsbeurs. Do post van onvoorziene uitgaven be draagt 1408 gld. Daar wordt afgenomen 700 gld. voor dc gratificaties en duurtetoe slag. Voorgesteld wordt om 1000 gld. vooi de wegen van het saldo van het dienstjaar 1915 te brengen op dat van 1916, daar we gens de duurte van den keislag zooveel to meer gield noodig is. Hiertoe werd besloten. Verder brengt de-Voorzitter ter kennis, dat 14 Sept. aan de openbare school proef les zal worden gegeven en dat er voor de. leden van den Raad gelegenheid bestaat, die bij te wonen. Den 12en Sept. zal er Raadsverkiezing zijn. Nu komt nog aan de orde' het voorstel van den heer C. de Bruin van de vorige vergadering, omtrent heb afschrappen van de wielen. Besloten wordt de artikelen, daarop betrekking hebbende, die in do polderverordening staan, aan de politie verordening toe to voegen. Bij de gebruikelijke rondvraag vraagt de heer VeeJenturf, wanneer de lantaarns zullen branden, wraarop de Voorzitter me dedeelt: Donderdag 14 September en weer tot 's avonds 10 uren. WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitterburgemeester A. J. Schöl- vinck. Afwezigdfö heer Kruzema-n. Na behandeling van eenige ingekomen stukken, kwam in behandeling het punt Le vensmiddelen voorziening". De Voorzitter zegt, dat aan de hand van de Distributiew:et, de gemeente voor 1/lQ van den toeslag komt te staan, wat in be trekicing tot de distributie van Regeerings- varkens nu reeds direct een beslissing noo dig maakt. De Voorzitter meende, dat het hier in heb belang van de gemeen ten aren was, dat voor een redelijken prijs varkensvleesch was to verkrijgen, en had daarom voorloopig reeds toezegging gedaan, wijl anders de af levering al was gestaakt geworden. Het zal de gemeetote ongeveer 25 per week kosten. Eenige leden zouden het echter aange" nomen willen zien, in navolging van Kat wijk, voorloopig voor een maand, waartoo dan ook besloten werd. Van de weduwe van den vroegeren veld wachter Moor was een adres ingekomen one een pensioen to mogen ontvangen, op den voet zooa-Is dit gegeven zou worden, indien zij niet precies naast de nu geldende rege ling was gevallen Dc Voorzitter, die door haar op de hoogte gebracht was van haar toestand, zou, al waren er geen andere termen aanwezig, uit het oogpunt, dat adressantos echtgenoot vele jaren de gemeente trouw gediend had, er wel voor voelen haar, a-1 was het dan maar eon pensioen van 100 toe te ken nen wat na eenige bespreking mot 5 stom men togen 1 stem werd goedgekeurd. Hierop kwam in behandeling een aanvul ling van de Bouwverordening, op advies van de Gezondheidscommissie to Alphen, om to verbieden het bouwen van fabrieken tus- schen het station en het Warmonderhek. Ook geldt dit verbod voor kleinere wonin gen dan 60 Ma. De Raad kan in buitenge wone gevallen ontheffing verleenen. Do heer Van Stijn is hier tegen, en noemt het erg ingrijpend, juist op een tijdstip, dat er een perceel gekocht is voor de oprichting een-er fabriek en arbeiderswoningen D-o Voorzitter ze?t, dat de Raai het recht van beslissen houdt, en he'; oikel is met hot oog op het ontsieren van de omgeving op dat punt, hetwelk voor villabouw be stemd is, en waarop reeds eenige villa's verrezen zijn. Bovendien, a's het een fa briek is, die aanspraak kan maken 07 een. schoon en fraai gebouw en arbeiderswo ningen, aIs van het Philipslorp te Eind hoven, er bij den Rand geen bezwaren zu'l n zijn. Maar voor ontsiering moet gewaakt. Met 1 stem tegen wordt dit g e "gekeurd. Ten slotte werd besloten, dit ter Secre tarie weder een ambtenaar zou worden aan gesteld op een jaarwed'o van f500 waarbij do heer Van Stijn, om alle moge ijkacdn to voorkomen, B. en W. in overweging gaf zoo mogelijk iemand uit do gemeente daar voor aan to wijzen, waarvoor hij een voor beeld aanhaalde als hal plaats gevonden in Noordv/yk en waarmede men zeer fc?vro- den was. Bij de rondvraag brengt de heer Yao Stijn ter sprake do oprui.mag van mo t- hoopen onder ramen van s apkamers. we ke klacht ook bij B. on W. was ingekomen, doch aio men meende, dat reeds opgeruimd waren. De heer De Vroom on vroeg nog naar oer adres over heb secretarie p.r onvo', k-Ue.k ingekomen zou zijn. De Voorzitter zegt. dat dil aan B e 1 W1 gericht was en dit college voorloopig liever nog geen mededeeling ,:eod, waarmede de heer Do Vroomen genoegen kon nemen, en waarop de vergadering worl gesloten. V raag: Op hoeveel tijd staat hefe wereldrecord wielrennen van 1 K.M. 1 Antwoord: D (Spart avieté avoc en» trameurs Gombault 53 S/B. Depart a vie té flams entraineurs Dupró l,143/c. Déparb lansé flveo ecitraineurs Guiynard 373/s. Dé part lancó sana entraineurs Dupré 1,K>7S.

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 5