No. 17324- Vrijdag IS A.ug-iB.stiis."' A0. 1916. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON, Het al te goede hart. Binnenland. Reohtzaken. LEIDSCH PRIJS DER ADYEKTENTIENi Von 15 regels /"1.65, Iedere regel meer f 0.20. Kleine advertentiën ?an 30 woorden 40 Cents contant) elk tiental woorden meer 10 Oenta* Voor het incaaseeron wordt f 0.05 berekend. Bewijsnummer -6 Cents. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden f 1.60 j per week. 2 2 f 0.12. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 2 2^ 0.12. Prance per post «21, 2. LEIDEN, 18 AUGUSTUS. In dc buitengewone vergadering van aandeelhouders der Electriciteits- cn Gas maatschappij v/h. De Vries en Stevens, is besloten het aandeelenkapitaal van 100.000 uit te breiden tot 200.000 en tot uitgifte vi\n 50.000 6 pCt. cumulatieve preferente vrimstdeelendc aandeelen. In verband mot de sportdenionstratiee, welke in September a.s. op „Houtrust", te 's-Gravenhag.e, voor bet gelieele leger wor den gehouden, welke sportfeesten worden georganiseerd door de aifdeeling Ontwik keling 'en Ontspanning" van hot Algemeen Hoofdkwartier, wordten te dezer st^de vóór- (leniortatraties gehouden in lichte athletiek. Deae vdórdemonstratias hebben plaats bp het Schuttersveld, op Maandag 21, Dinsdag 22, Woensdag 23 ien Donderdag 21 Aug., telkens van 's morgens 9 tot 's middags 1 uur. Zjj hebben ten doel, uit te maken, welke d,er 18 deelnemende ploegen der IVde Infanteriebrigade, deze zal vertegenwoordi gen bij de demonstraties op „Houtrust". Er is ifljen program van verschillende cc'feningsgi'oepen (bijv. gaan 'en Hoopeh, werpen, springen, hindernisioop, enz.), waar in ieohter aan den groepleider ruimte ge laten wordt om de oefeningen te kiezen en zijn ploeg van 50 man in te deel®. Elke gro.ep krijgt s/j uur. owl haar kun digheden te demonstreeren, waarbij een jury •la verrichtingen beoordeelt. Elke ploeg geeft op die wijze; een beeld an de geoefendheid van het onderdeel^ Welke de ploeg afvaardigt. Naar Zweedschen trant zullen de verschillende ploegen zin gend opmarcheeren Het ligt in de bedoeling belangstellende toeschouwers in de gelegenheid te stellen deza demonstraties bij t9 wonen tegen be taling van fO.IO per persoon. De opbrengst is bestemd voor een liefdadig doel, hetwelk nog nader bekend zal worden gemaakt. De regeling is opgedragen aan een com missie. bestaande uit majoor G. IV. Fris, voorzitter; majoor J. G. Leverland, kapi tein J. J. Cr. Baron Van Voorst tot Voorst c-n 1ste luitenant IV. J. M. Linden, secre taris. Muziekkorpen zullen zioh op bot versierde Johuttersveld doen hoorom, terwijl eenige enntines op het terrein aanwezig zjjn. Die Raad van Wpubrugge heeft be sloten niet in te gaan op hot verzoek van liet Dag. Bestuur van Deiden öm esn bjj- d-age in do kosten dor Arbeidsbeurs. Gisteruamiddag bracht H. M. do Ko ningin met klein gevolg een bezoek aan de St.-Willebrordus-Stiokting te Katwijk-Bin- nen. Geruimen tijd verbleef de Hooge Be zoekster in de inrichting, waar Zjj de ver schillende lokaliteiten met groote belang stelling met den uitgestrekt® tuin bezich tigde. Z. K, H. de Prins kwam per auto naar Katwijk-aan-Zee. Frausch© kinderen naar ons land. In z'n „Van Dag tot Dag", heeft de heer Charles Boissevain gepleit, om ook Fran- scho kinderen in ons land gedurende eenigo weken huisvesting te verschaffen en de Dut- sche kinderen niet te weren. Roman naa.r liet Duitsch van MARIE DIERS. (Nadruk Vorbodcn). 15) Ditzelfde spel werd nog tweemaal her haald. Tusschen do consulten in liop Hiine- feld brommend als een zacht kokende ketel in het vertrek op 'en neer. Hij zag* met wantrouwende oogen, dat Renate het vel letje omsloeg en eindelijk met het derde kantje aanving. Het spreekuur liep ten einde, de dokter moest weg naar zijn patiënten, bij wio Renate niets had te maken. _Z\j deed. dit aan de hand; dan schreef zij verder als hij weg, was. Neen, dat ging niet. Hij was ten slotte toch verantwoordelijk voor het meisje. Voor den drommel, zjj was nog maar zeventien jaar, al deed zrj ook nog zoc: zelfstandig en kordaat. Hij bekleedde 'hier de plaats van een vader. Was hij dan slechts enkel een hulpelooze dwaas, die in de kamer Rond loopt en zich dood ergert, terwijl zij, vlak voor zijn oogen doet, wat zij wil, en dolle dingen uitvoert! Hij kuchte eenmaal, tweemaal, driemaal. Zonder succes. Hij snoot zrjn neus en zei in zijn zakdoek: „Het spreekuur is nu afge loopen." Geen antwoord. De pen kraste, zoo dat het hem zenuwachtig maakte. „Ik moet nu weg," zei hij. Niets. „Ben je nog niet klaar?" „Ja, dadelijk," zei Renate. HÜ wachtte, maar dat dadelijk scheen nooit .te komen, Eindelijk Vermande lijj zioh. Met Hij verklaarde zich bereid in een comité zitting te nemen. Dit plan heeft instemming gevonden. Reeds dadelijk ontving het „Hbl." een chèque voor dit doel van f500, eenige giften en meerdere toezeggingen. Een vcor- loopig comité is al opgericht. Voorzitter is do heer M. P. Voute, secretaris de heer tor. dr. C. A. Vaillant, Hegrengracht 263, te Amsterdam. Dit comjté zal nagaan of het plato mogelijk is, onder welke voorwaarden het kan geschieden en of het de instemming der Fransche regeering heeft. Ben gronstoonceltje. Men pieldt aan de „Rott." uit Maastricht: Twee dametjes komen aan het grenskan- toor, om voor het passeereiu der grens zicli aan het gebruikelijke onderzoek te onder werpen. De opmerkzaamheid der ervaren douaniers wordt gaande gemaakt door den eenigszins ongewoneu stand en do houding van een der dames. Nadat de gebruikelijke vragen ontkennend waren beantwoord, gaan de ambtenaren tot handtastelijkheden over. Met £en dun rottinkje worden de dames beklopt en bestreken; echter zonder positief resultaat. Toch moet er wat verborgen zijn. Visiteuse juist afwezig. Goede raad duur. De dame wordt gelast vast tegen* den muur; te gaan staan. Deze kijkt angstig, denkt aan fusileeren. „Zoo, de Melen tegen den muur!" Aanwezigen zien nu verrast toe. Aan de voorzijde van liaaf kleöling, juist boven de knieën, vertoont zich nu Óen ongewone verhevenheid, een reusachtig abces gelijk. Plotseling komt de rechterknie van den amb tenaar, in ongevoelige: aanraking- met dit ongewone gezwel. Een klein gilletje, een klein knalletje, en de operatie is gelukt. De blaas is ♦gebarsten on de petroleum strooimt het slachtoffer uit de rokken. Tableau! Dame af met druipende rokken en de schoenen vol „petrol", doch zonder pro ces, omdat het corpus delicti moeilijk was te confiskeeron. Wat men „groente" moeint. Iemand to Maurik huurde dit jaar voor. f1000 land, dat hy met suikerbieten be zaaide. Deze week verkocht hrf het blad dei* vruchten voor f700. Het gaat naar Duifrsch- land als ingemaakte groente". Nederlander in Daitschland gevangen gebonden. Sedert 14 dagen wordt de 22-jarige ar beider W. Sch., te Glanerbrug woonachtig, door de Duitschers in de gevangenis te Gronau vastgehouden. Omtrent de oorzaak hiervan, weet ook zijn in ongerustheid ver- keerende familie niets t8 vertellen. Eiken dag brengt zijn vader hem wat te eten, doch deze heeft zijn zoon nog niet wedergezien of gesproken en of dus dit éten den zoon wel bereikt, valt moeilijk te zeggen. Er werd gemompeld, dat Sch. een Duitsch' deserteur zou hebben voortgeholpen, doch met zekerheid weet men niets te vertellen. Een Zeppelin. Woensdagavond om 11 uur zweelde boven IJzendyko oen Zeppelin hoog in de lucht, uit westelijke richting in noord-oostelijke richting. Men zag enkele' malen zeer duide* Irjk de lichten. Smok kei aar doodgeschoten. In de nabijheid van Afferden is in den I afgeloopen nacht een ruim 60-jarig man, een grooten stap, met een geweldige uit drukking om den saamgeknepon mond trad hy gewichtig nader, ging breed naast haar staan en keek rechtstreeks en openlijk over haar schouder heen in den brief. En wat las hij nu? In roerende, hartverscheurende uitdruk kingen beschreef Renate clen heer Pagel den treurigen toestand van zijn neef en nicht. Alsof zij op het punt waren te verhonge ren. „Als haar zoon thuiskomt, treft liij haar schreiende aan. Hij heeft niets anders geleerd dan luitenant zijn en nu heeft hij het zoo vreeseïijk moeilijk. U heeft hom zoo opgevoed en dus moogt u hem nu niet in den steek laten. U moet hem dadelijk weer helpen „Kijk nu eens aan," dacht Hünefeld. „Be paald gebiedend. De oude kerel zal verwon derd zrjn. Hoe komt zij' er toch bij? Die edele neef moet haar zeker om haar voor spraak verzocht hebben. Dat is een gren- zenlooze laagheid. En zij doet het! Natuur lijk! Zonder zich te bedenken, zonder ver standige menschen om raad te vragen. Dat spreekt vanzelf. Die infame goedhartigheid van het meisie, men zou uit zyn vel kunnen springen. En wat zal 't resultaat zijn? Mis schien, dat de oude toegeeft na zulk een brief! Ziedaar, ik deed 't ook1 Dan zal de windhond in zyn vuistje lachen. Zoo'a laf bek zonder principes is immers toch slechts tot een enkele opvatting van zao'n bereid willigheid in staat Welja, zulke kleine meisjes en een luitenant van de garde! Wat doen die niet ter wille van zoo iemand! Neen, maar die schrijverij, gaat niet weg!" Hij balde zijn roode, groote. slappe vuist, sloeg plotseling zóó heftig, dat hrj er zelf van schrikte, op het blad der schrijftafel, zoodat allo voorwerpen rinkelden, een zegel die op smokkelen betrapt werd en aan het bevel der commiezen, om te blijven staan, niet .onmiddellijk voldeed, door drie kogiels getroffen. Na nog korten tijd gole:jfd te hebben, gaf hij den geest. Uitvoer verzocht. De Nederlandsche Bond yan Veehande laars heeft den minister van Landbouw ver zocht, de grenzen epen te stellen voor den. uitvoer van het overbodige kalfsvee on oude koeien tegen den staltijd, die weldra aanbreken zal. De gewonden van de „Koningin WiiheIminaM. De stoker Balleur uit Middelburg, een der gewonden van de ralnp der mailboot „Ko ningin Wilkelmina" op 31 Juli, heeft ge nezen hot St.-Joseph-Ziekenhuis te Vlissin- gen Verlaten en keerde Woensdag in zjjn, woning terug, die door de dankbare: vrouw en kindoren niet bloemen was versierd. De andere gewonden bevinden zioh nog in het ziekenhuis, maar beginnen ook langzamer hand te beteren. De vervalschtc coaaenieii. De hoofdcommissaris van politie te 's-Qra- venhage verzoekt de aanhouding en voor geleiding van Paul us Zwagerman, geb; te Twist (N.-H.) den 29sten Aug. 1874, han delsagent, gedomicilieerd te Amsterdam, (woonde daar indertijd aan de adressen Prin sengracht 153 ien *1079). Hij is als heer gekleed. Hij heeft zich in vereeniging met Franciscus Vingerhoed, oud 29 jaar, schul dig gemaakt aan valschkeid in geschrifte' en oplichting van f35.000, door een val- scheltjk opgemaakt consent voor den uit voer van 100.000 K.G. margarine te ver knopen. Bij eventueele arrestatie van Zwagerman wordt verzocht het op hem bevonden geld in beslag te nemen, een onderzoek te zijnen huize te doen naar valsche: stempels en ander drukmateriaal en dit eventueel in be slag te nemen. Hollnndsclie visschers vïiygolaton. De vissoh.er en rijn knechts oit Philippine, die te Gent waren omgesloten ondor verden king van spionnage, zijn in vrijheid gesteld. Alles berust op eon anonymen brief. Ook de schuit is teruggekeerd, maar lieeft veel schade Het opbrengen van visschers- vaartnigen. De bemanning van den logger „Nederland III" K.W. 166, rapporteerde den lOden dezer aan den schipper van den logger „Arbeid Adelt" K.W. 29, dat hij den 9den dezer had gezien, dat vier loggers tegelijk werden opgebracht. Door den mist kon de K.W. 166 ontkomen, doch do mist verhin derde hem de namen en de merken der op gebrachte schepen te onderscheiden. De K.W. 29 is gisteren te IJoiuiden binnenge komen. Duitsche deserteurs. Bij de marechaussee te Glanerbrug, meld de zich hedenmorgen een Duitsch militair, die, oorlogsmoede, het vaderlandsche stof van zijn laarzen had geschud cn hier den öfgeloopen nacht over de grens gekomen was. De desertie in Belgisch Limburg en Erabant houdt aan. - De Duitschers hebben gisteravond nabij Loramel cn Turnhout we der. elf Duitsche landstormmanr.en vcor den electrischen draad aangehouden. Ontvluchte Krijgsgevangenen. Te Maastricht werden weer negen Russin naar de hoofdwacht geleid, wien het gelukt ,was aan de Duitsche krijgsgevangenschap te ontkomen. In de buurtschap Radewijk, onder de ge meente Ambt-Hardenberg, is een Russisch krygsgevangene over de grens gekomen. Hy was gevlucht uit Marseburg en had de ge- heele reis te voet afgelegd in 30 dagen. Hrj was aanvankelijk voorzien van een kompas en een blaadje uit een zakatlas, waarop voor kwam Holland, Duitschland en een deel van Rusland, dus zeer kleine schaal. Onderweg is hy aangehouden door eeu Duitsch militair, die hem achter zich in het wachthuisje plaatste. Toen de Duits'chor een sigarette aanstak, heeft hij zijn kansje waar-» genomen en ofschoon hem een .paar schoten werden nagezonden, gelukte het hem toch te ontkomen. Later is hij nog eens ontdekt, maar wist hij zich nog juist tijdig te ver bergen. De man kon weten niet-meer iu Duitschland te zijn, omdat hy meer mannen opmerkte cn later zag hij een paar Holland- sche soldaten. Hij werd voor den grenswacht commandant geleid en is naar Rotterdam1 vervoerd. Lij' Aalten zijn twee Fransche ontvluchte kiygsgevaUgenen over de grens gekomen. Te Maasniel is gisteren een uit Duitsche krijgsgevangenschap ontvluchte Rus over de grens gekomen. De doodelijke draad. Drie Duitsche deserteurs zijn aan den dóodelijken draad, nabij Lommei gevon den. Er worden daar oo-k ontzettend veel honden, katten en andere clieren gedood. Geen broo-.i voor België. Naar oen onzer correspondenten meldt, zal do uitvoer van brood naar België de volgende week geheel worden stop gezet. Uitvoerverbod bananen cu zilvernien. Bij Kon. Besl. van 14 Aug. ia met ing. van 17 Augustus de uitvoer van bananeii ver boden. Do tijdelijke opheffing van het verbod van uitvoer van zilveruien is bij Kon. Besl. van 14 Augustus ingetrokken. in Den Haag (vacature-H. de Wilde), wer den uitgebracht 7913. geldige sten:men., Hiervan verkregen mr. H. A. van E.aalte (U. L.) 3913 en mr. J. A. de Wilde (A. R.) '1005 stemmen, zoodat gekozen is rnr J. A. de Wilde. De Nod. Dansonderwijzersbond heeft zijn jaarlijksch congres gehouden te Rot terdam. Don 2den en 3den dag werden door en drie leeraren, de heeren Gerard P. F. Goossens, H. J. van Leeuwen en C. P. Meulendijk, de nieuwste. Amerikaansche en Engelsche dansen onderwezen, alsook een nieuwe salondans (Valse Pirouette), muziek en dans samengesteld door den heer H. J. van Leeuwen, van Leiden. Z. K. H. Prins Hendrik zal Vrijdag 25 Augustus 's namiddags te halfvier, te Nij megen de groote bloemen- en plantenkeu- ring van de Ned. Maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde bezoeken, welke van 25 tet 27 Augustus in „De Vereeniging"- aldaar gehouden wordt. Prins Hendrik kwam gisteren om 1 uur 28 m. met den gewonen trein uit Em merik te Arnhem aan. Z. K. H. maakte de reis in een gereserveerden wagon, die door de Duitsche spoorweg-autoriteiten raèt het personeel ook beschikbaar was gesteld voor de reis door Nederland tot aan Den Haag, Van Zevonaar af maakte de Duitsche vico- oonsul, de heer Buschhammer, de reis me de. Te Arnhem werd Z. K. H die er zeer opgewekt en welvarend uitzag, begroet door den burgemeester, baron Van Heem stra, den stations-commandant, kolonel Van Es, en den voorzitter van de Arnhem- sche afdeeling van het Ned. Roode Kruis, graaf Van Limburg Stirum. Het rijtuig werd gehaakt- achter den ge wonen trein, die om 1 uur 37 m. naar Den JEIaag vertrekt. Tot directeur der gasfabriek te Weef den ia benoemd de heer J. Baas, directeur, te Edam. De examens voor de hoofdakte te Haar-■ lcm zijn afgeloopen. In het geheel zijn geëxamineerd 11G mannelijke en SI vrou welijke candidatcn, waarvan zijn geslaagd respect. 67 en 49. Prof. Koch, die j.l. Vrijdag in het Acad. Ziekenhuis te Groningen een operatic aan" den blinden darm heeft ondergaan, maakt het zoo goed, dat hij zeer waarschijnlijk de volgende weck hersteld zal zijn. De gewone audiënties van de Minis ters van Justitie en van Binnenlandsche Zaken, zullen morgen niet plaats hebben. De Rijksmiddelen brachten in J uii van dit jaar 1S.11<>.832,10\£ op, tegen 15.673.519,3D/2 in Juli 1915. Bij dc gisteren gehouden herstemming ter verkiezing van een lid van den Raad AMSTERDAMSCJIE RECHTBANK. Verduistering;. Voor de vacantiekamer der Amsterdam^ scho rechtbank "stond terecht mr. D. A. E., 51 jaar, directeur der Amsterdamsche Hy potheekbank, wonende te Hilversum, thans gedetineerd. Hem zijn verschillende geval- (en van verduistering ten laste gelegd. Vol gens de dagvaarding was hij als directeur dor N. V. Amstel-hypotheekbank belast met de liquidatie dezer vennootschap, waartoe op een algemeene vergadering der aandeelhou ders besloten was, en wap hij de eenige ver effenaar dier vennootschap, Iu die hoeda nigheid heeft hij z'ch wederrechtelijk toege- eigend in April 1915 f3000 èn f4500; in Augustus 1914 f9250; in-Juli 1913 f9000. Bekl. bekende de hem ten lasts gelegde feiten. Toen hij als directeur optrad, had hij een vermogen van f 100.000. Als directeur, der Bank genoot hij een salaris van f1250 en toen in 1906 tot de liquidatie werd be sloten, had hij een salaris van f500. als li quidate ur. .Hij zou als directeur aandeel in de winst hebben gekregen, doch tantièmes zy'u ncoifc uitgekeerd; de Bank ging niet. ring een sprong maakte 'en Renate's pen in een plotselingon haal over het halve kantje heen streek. „Goede Hemel, wat is er?" riep zij. „Dio schrijverij gaat niet wog", zei do dokter, maar hij zei dat veel zachter dan hij van plan waa geweest en als met zijn for- schen vuistslag overeenkwam. „Wat bezielt u", zei' Renate ontsteld. „Die schrijverij gaat niet weg", mom pelde do dokter en wenddo zijn rooden. schecJel af om Renate's ejgenzinndgo, onbe schrijflijke, zelfstandige oogen niet to ont moeten. „Fooi" zei Renate als een eerwaardige bakviscli. „U heeft meegelezen. Dat vind ik al heel weinig netjes. Dat is zeer nieuws gierig." „Zoo zei de dokter beleedigd. „Dan ben ik maar nieuwsgierig. Het is mij onver schillig, hoé u het noemt. Ik moet op u pas sen u bent pas zeventien." „Och, onzin." zei Renate. „U behoeft niet op mij te passen. Gaat u nu toch weg; ik ben nu werkelijk dadelijk klaar." Zij boog zich over haar brief en maakte achter den grooten haal een kort eind aan den zin, het een of ander hulpwerkwoord, dat er nog aan ontbrak, want zij kon nu den zoo ruw afgebroken gedachten gang ndeb moor voort zotten, ondterteekende met haar eigenzinnig kinderschrift„Uwe zeer dienstwillige Re nate Gropius", vouwde het .velletje dicht, kcok rond naar een couvert, vroeg ook nog in haar naïeve onverstoorbaarheid: ,.Mag ik een postzegel nemep adresseerde, likte aan het couvert, drukte dat toe, stond op en zei met schitterende oogen „Zoo. Nu ben ik klaar." Alsof Hünefcld's koenste wcnschen zoo schitterend mogelijk vervuld waren De doktor deecl nog een crbarmel ijken aanloop. „Laat dat, Renate. Verspilje medelijden niet op zoo'n dwaze manier. Een luitenant, die een geheel vreemd meis je om hulp bedelt, is niet waard, dat „Maar hij heeft immer in 'b geheel niet om mijn hulp gebedeld", zei Renate. „Wat stelt, u zich toch eigenlijk voor Met diic woorden schoof zij langs hq^i heen, knikte hem vriendelijk toe cn ver dween dtoor de deur. Hünefeld staarde haar na, „Dus dat nog niet eens! Dan nog des te ergerWat haalt zij toch uit! Wat heeft zij toch voorZij verspilt haar goeden naam en ik ouwe, suffe, onhandige ezel VIERDE HOOFDSTUK. Het .was zeer warm geworden. Na een regenachtig, droevig afscheid van de maand Mei verscheen Juni met een hel deren, bijna te sterken glans. In de kleine woning boven de stalhouderij was het druk kend warm. Als men dc -deuren en ramen wilde openen, kwamen do vliegen uit de paardenstallen aan den achterkant in zwer men naar binnen. Renate zag, dat haar stiefmoeder zeer onder de'hitte leed. Reeds toen haar vader nog leefde, in de groote, luchtige woning, was dit haar ergste tijd geweest. En toch had zij daar kunnen doen, zooals zij ver koos. Als zij aan tafel in een loskatoenen jakje versohoen, zonder kraag, wat nu niet hopaald een mooi gezicht was, dan had de dokter daarover, zeer toegevend en voorko mend, geen woord gezegd. Maar het had hem zeker niet verkwikt en hem zijn hui selijk leven niet. aangenamer gemaakt. Hij veroorloofde zichzelf geen enkele nalatig heid, ook niet bij de grootste vermoeid heid. Het kwam echter niet bij hem op van anderen te verlangen, wat hij zelf dage lijks cn elk uur betrachtte. Verstandige mensehen beweerden, dat dit verkeerd van hem was. Men had evenwel te veel respect voor hem, dan dat men hem die meening zou kenbaar gemaakt hebben. Zijn dochter was cr daarin erger aan toe. Maar zij kon ook nog niet hét respect om zich heen ver spreiden, waardoor zij de bcrispers op oénigon. afstand kon Jiouden. Zij zag nu, dat haar moeder het dikwijls to kwaad had en vreeseïijk onder de warm te zuchtte. En toch was zij, ook op het warmste middaguur, in een stijve klee ding gesnoerd, met oorset, hoogsluit ende taille, erf gekapt haar. Renate begreep dat niet. Zij wist wel, dat haar vader heimelijk onder haar verwaarloosd uiterlijk Lad gele den. Nu was hij dood en deed zij zich plot seling zooveel dwang aan. Renate zei„Maak het u tooh gemakke lijk, mama", waarop mevrouw Gropius uit voer„Ja, jij zoudt er natuurlijk niets ora geven, wanneer ik als een vogelverschrik- ster rondliep." Een nadbre verklaring -gaf zij niet. Zij was nu ook prikkelbaar tegenover haar stiefdochter. Nu de. gemakkelijke zorgloosheid an haar huwclijkstijd voorbij was, werd" haar bloed voortdurend door hedmolijken angst en zenuwachtigheid in een gejaagde beweging gehouden, door oen wachten cn loeren op hetgeen nog moest' komen, door een groot verlangen naar heb eeu of ander -toekomstig geluk. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 1