No. 17323 Donderdag XT Augusitu@. Eerste Blad. /V>. 1916. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommei' bestaat uit TWEE BSaden. Officieele Kennisgevingen. üederiaiisi en k Oorlog. Binnenland. Ujt de Omstreken. PRIJS DEE ADYERTENTIEN: Yea i5 regels f 1.C5. Iedere regel meer f 0.20, Kleine adyertentién Tan 30 woorden -40 Oents contantj elk tiental woorden meer 10 Oenta, Voor hot inoasseeren wordt /'0.05 berekend. - Bewijsnummer 6 Oents. PRIJS DEZER COURi-NT; Voor Leiden per 3 maanden 1.60per week. 2 f 0.12. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd aijn per week. t 0.12, Franco per post. l 2. DRANKWET. Burgemeester Wothouder3 van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemcenc kennis, dat -door J. TH. VAN ES,' wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor don verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor «rebruik ter plaatse van voittoop, m het heneden- lokaal van het perceel Morsclistraat no. 65. Burgemeester on Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAE. Burgemeester. VAN STKIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Augustus 1916. GOEDKÖOPE MARGARINE. De Burgemeester der gemeente Leideai brengt ter algemeene kennis, dat door de bemoeiingen der Regeering verkrijgbaar is NORMAAL MARGARINE, in qualiteit overeenkomende met die, wel ke thans voor. 50 cent per half Kilogram door den kleinhandel wordt geleverd. - Deze normaal-margarine is verpakt in perkamentpapier in stukken van en li K.G. en zal aan het publiek worden geleverd tegen ten hoogste 45 cent per K.G en 22% cent per K.G. De winkeliers kunnen deze margarine di rect bij de margarinefabrikanten bestellen en «ontvangen in kisten, inhoudende 10 of 15 K.G., tegen den prijs van 39 cent per K.G. netto contant zonder cenige kor ting. Personen, die deze normaal-margarine wenschen te betrekken en ze niet -bij hun gewonen winkelier kunnen verkrijgen, worden uitgenoodigd zich te wenden tot het Bureau Vischmarkt 18. De Burgemeester van Leiden, N. C. DE GIJSELAAE. Leiden, 17 Augustus 191G. SIJIKERBISTÏtlIIlJTIH. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt nogmaals ter kennis van belangheb benden, dat van het Suikerdistributiekantoor to Amsterdam, onderstaande circulaire ontvangen. „Ten einde te geraken tot een regelmatige verdeeling der suiker, welke gedurende het campagnejaar 19161917 noodig is voor de binnenlandsche consumptie en in de fa brieken, welke suikerhoudende goederen ver vaardigen, zal, vanaf 1 October 1916 of zooveel later als de nieuwe oogst voor de consumptie beschikbaar zal zijn, die suiker uitsluitend wórden geleverd door "bemiddeling en onder controle van het Suiker-Distributie- Kantoor, Oosteinde 16, Amsterdam. Commissionnairs en grossiers zullen alleen suiker kunnen ontvangen, indien zij als tus- schenhandelaar bij het Suiker-Distributie- Kantoor zijn ingeschreven, terwijl door deze ingeschreven tusschenbandelaars al'een sui kert" zal mogen worden afgeleverd aan bij het Suiker-Distributie-Kantoor ingeschreven kleinhandelaars, klein-bedrijven en fabrikan ten van suikerhoudende goederen, bestemd voor binnenlandsch verbruik. Voor de levering van suiker aan fabri kanten van suikerhoudende goederen, be stemd voor uitvoer, zullen nader aan te ge ven bepalingen worden gemaakt. De aanvraag, om ingeschreven te worden, dient te gesclr'eden op daarvoor bestemde formulieren. Blanco formulieren worden door het Sui ker-Distributie-Kantoor beschikbaar, gesteld. Formulieren, welke na den lsten Septem ber inkomen of onjuist of onvolledig zgn ingevuld, worden niet behandeld. Bafflnadeurs, wit-fabrikanten en kandij- fabrikanten, welke hun waren direct factu reren aan klem-handelaars, klein-bedrijven on fabrikanten van suikerhoudende goede ren voor binnenlandsch verbruik, moeten zich voor dezen handel als tusschenhande- iaren doen inschrijven. Tusscfienhandelaren, welke tevens iii eigen winkel(s)in het klein verkoopen, moeten zich voor dezen handel als kleinhandelaar doen inschrijven. BLANCO FORMULIEREN VOOR BOVEN STAANDE INSCHRIJVING ZIJN GRATIS VERKRIJGBAAR AAN HET BUREAU, VISCHMARKT IS. De Burgemeester van Leiden, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, Augustus 1916. LEIDEN, 17 AUGUSTUS. In de jaarvergadering van den Ned. Bond van Sigarenwinkeliers te Amsterdam, waarin o.a.. besloten werd, dat fabrikanten cn importeurs geen artikelen kunnen leve ren aan cantines, stations en verbruikscoö peraties, werd als lid van het hoofdbestuur gekozen de heer Johs. Dekker, alhier Den 21stcn Aug. a.s. hoopt de heer C. L. van Holden, assistent bij de controle- der pla atskaa r ten aan het station van die H. IJ. S. Mi alhier, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij die Maatschappij in dienst trad. De heer R. Riphaagen Jr., theol. doet. van hier, heeft zijn intrede gedaan bij. de Ned.-Herv. Gemeente te Westerbork (Dr.), na bevestigd te zijn door zijn voorganger ds. E. van Ruytenberg. De bevestiger had tot tekst gekozen 1 Kor. 3 9 en verzocht de gemeente haar nieuwen leeraar toe to ziijgen Gez. 91 3. s Middags sprak deze naar aanleiding van 1 Tim. 2 4a, waarna hij tot verschillende personen in het bijzonder het woord richt te. De consulent, ds. W. S. Winscnius, en ds. J. C. Roosc richtten tot den nieuwen leeraar hartelijke woorden, waarna de ge meente hem toezong de bede uit Gez. 21G 3. Beide koeren vulde een groote schare het kerkgebouw. Een beambte van de Gasfabriek al hier, W., belast met den verkoop van cokes> is sedert een paar dagen verdwenen. JDj heeft oen bedrag van f192 van de gemeen te in z\jn bezit. Aan den heer P. Engelbregt, eerste klerk aan de Stedelijke Gasfabriek alhier, is bij Kon. besluit een jaarlijk^ch pensioen toegekend van f681. Bij de door Dijkgraaf en Hoogheem raden van. Rijnland gehouden aanbesteding van het eenjarig onderhond van sluizen, bruggen, enz., in het hoogheemraadschap in S perceelen, was ingeschreven als volgt: Perceel 1. Gouwesluïs met brug en wo ning, 'Alphen a. d. Rijn; perc. 2. Zwieter- sluis, Weipoortschen Vliet, foeter wonde; perc. 3. Moïenaarsbrug en wachters woning, Oudsh'oorn; perc. 4. Zwammerdaiüsche brug en woning, Zwammerdam; perc. -5. Observa torium Oude-wetering; perc. 6. Sluizen Meer. burger- en Roomburgerwateringen; perc. 7 Rijnzaterwoudsche- en Langeraavsche brug. over de Leidscbevaart bij Rijnznterwoude en bij Langeraar; perc. 8. Oever weiken langs den zuidelgken oever van den Westeinder plas, Leimuiden: P. Stapp'ert, Alphen. perc. 1 12100, j>erc. 3 f770, perc. 4 1 740; P. Boot, Wioubrugge, 1. f1990, 3. f770; H. Turkenburg, Alphen, 1. f1930, 2. f83, 4. 1643, 6. f98; Gebrs.- A. en J. den Ouden, Oudshoorn, 1. f1925, 3. f715: L. Gesman, Oudshoorn, 1. f1913, 3. f675, 4. -f620; J. Vermeer, Hekendorp, 1. f1894, 3. f690, 4. f637, 8. f799; J. Gesman, Alphen, 1. f1880, 3. f708, 4 f597; W. A. van Rijn, Zoeterwoude, 2. f75, 6. f85; M. Schoemaker, Alkemade, "5. f54.50; G. Reineveld, Rrjnza- terwoude, 7. f72; G. Boot, Oude-Wetering, 8. f737; J. Rolloos,, Capelle a. d. IJsel, S. f716; J. Sarras, Oude-Wetering, 8. f695. Voor de wed. van den noodlottig omge komen steenhounwerskneeht, ontvingen wij nog va»n twee zusjes A. en M. v. D. 0.50, N. N., ƒ3.! Totaal /2072T ÜÏT ONZE STAD. Duitsoiic kinderen in Leiden. Ook in onze gemeente en omgeving is eeli zending kinderen uit Duitschland aan gekomen, voornamelijk uit Rheinland en West falen. Het zijn de heer en mevrouw prof. A. W. Nieuwenhuis, de heer B. F. Krantz en de dames Böhl en enkele ande- sen,' die zich voor deze zaak interesseeren. Gisteren zijn een 36-tal kinderen aangeko men, meest alle van Katholieke ouders, en voor zoover dit het geval is, bij Katho lieken ondergebracht. Deze kinderen, waaronder er bij zijn van 14 a 15 jaar, zagen er over 't alge meen nogal goed uit. UIT ONS LAND. Uitvoer van rundvee? In Friesland wordt in de laatste dagen tegen flinke prijzen rundvee opgekocht, om einde September a.s. te leveren. Men beweert, dat met 1 October a.s. de uit voer van dit vee weer geopend zal wor den. Wat de Kalwijkers nlt Engeland schrijven. Het „N. v. d. D." schrijft: Uit Grangemouth, in Schotland, hebben eenige Katwijksche yisschers, die daar ge ïnterneerd zijn, aan hijn familie ia Katwijk brieven geschreven, welke ons door een in gezetene vain 'deze visschersplaats welwil lend ter inzage verstrekt werden. Onze visschers hebben het daar lang niet naar hun zin, zooals uit hun brieven aan vrouw en kinderen blijkt. Zij, mogen niet aan den wal vertoeven, zij mogen zelfs geen victualiën inslaan en krijgen steeds hetzelf de rantsoen. Bij het lezen van die brieven komt men tot de conclusie, dat onze Kat- wijkers liever in ruw en zwaar weder in- 'jpen zee zijn, dan in Engeland in een vei lige haven, waar zij naar familie en vader land verlangen. Schipper Jan Plug, van de „IJM. 295", schrijft o.a. het volgende uit Grangemouth, dato 9 Augustus: „Wij hebben eerst 17 dagen in Leith ge legen en toen zijn wij versleept naar hier, maar, het is overal niets gedaan hoor. Wij liggen hier met z'n 21 vaartuigen, maar. wij mogen den wal niet op, alleen op den kant staan, meer niet. Als je wat noodig hebt, clan halen de soldaten het voor je. Het is een zuinige boel aan boord. Het is van daag al negen weken en je begrijpt wel, dat het hier dun gaat worden; geen suiker meer, alles is op. Het is iederen dag boo nensoep. Wij verdienen geen cent en dan zitten wij hier met die kostelijke 18 last haring, die goat ook hard achteruit. Wij zouden net nog een nachtje visschen, toen wij opgepakt werden. Het hangt me hier al lang de keel uit. Als het nog een dag of acht is, zeg je voor uit, maar het is vandaag al drie weken, en wie weet hoe lang Weet wel, dat-ik zoo mager als eea konijn zal zijn, als ik thuis kom." Een matroos schrijft o. m. aan zijn vrouw, dat hij nieuwsgierig is, of zijn zoon ook opgebracht is en gaat dan voort: „Ik lig hier, voor onbepaalden tijd. Ik hóór, dat de vrouwen op Seheveningen f9 per week krijgen. Ik zal dus maar kopen, dat u ook wat krijgt. Ik wensch, dab u niet zoo kniest als ik Uit een brief van schipper Gijs van den Oever nemen wij het volgende over: b,Toen kwamen er twee oorlogsschepen bij ons, en er werd geschoten, dat wij stoppen moesten en direct de vleet inhalen. Een der schepen sleepte vier visscherstootcn achter, elkaar naar Engeland. lederen dag lig ik nu maar uit te kijken, of er uitkomst komt.Wij mogen niet aan den wal komen. Wij liggen wel aan den kant vast." Vcevocderburcaox. De minister van Landbouw, wenscliende uitvoering te geven aan heb Kon. besluit van 11 Aug., no. 6, heeft ingesteld. Vee- voederbureaux, welke hun werkzaamhe den uitstrekken over de provmoiën achter de navolgende plaatsen genoemd te Amsterdam voor Noord-Holland te Groningen voor Groningen, en Drenthe; te Leeuwarden voor Friesland; te Roer mond voor Limburg; te Rotterdam voor Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland; to Utrecht voor Utrecht; te Zwolle voor Gelderland en Overijssel. Benoemd tot leden dezer bureaux o.m. te AmsterdamF. H. Meijer, Haarlem W. Visser, KnollendamK. Breebaarfc Jzn., Winkel; H. W. Kuhn, Naarden; J. P. Meurs, Schagen-; te RotterdamP. Spierenburg, aid.; J. J. Poortman, Seheveningen; J. C. Clabbers, A. P. PI. Derksen, beiden Rot terdam; Tj. B. Kielstra, Middelburg; J. van der Koogh, MiddelharnisJ. H. van Rede, Rotterdam; J. T. Dielen, Eindho ven te Utrecht G. Hooghiemstra, J. Das Dzn.^Th. A. van Eyck, allen aid. A. J. Looxma van Weldercn baron Rengers, Amersfoort; M. baron Taets van Ameron- gen, Renswoude. Waar blijft liet regeeriagsspek? Men schrijft uit Weesp Door de enorme hooge prijzen van het vleesch, is er natuurlijk geen sprake van, dat in het huis van den werkman een stuk je vleesck op tafel komt, uitgezonderd mis schien des Zondags. Om de ondervoeding ctar werkmansbevolking tegen te gaan heeft onzo regeering aan de gemeentebesturen beschikbaar gesteld z.g. „Tegoeringsvar- kens" zoodat dan in allo gevalle do werk man goedkoop cn in voldoende mate regeeringsspek of vette lappen kan krijgen. Doch ook hiermee schijnt verbazend ge knoeid te worden. Reeds weken lang werd ons uit zeer be trouwbare bron medegedeeld, dab op de meeste dagen van dc week bij do slagers geen vette lappen verkrijgbaar waren. We sprakon zelfs een ingezetene, die één dezer dagen alle slagers had afgeloopen in de ochtenduren en niets had kunnen krijgen Doch het schoonste van de geheele ge schiedenis is dit: Ons werd verzekerd, dat in Weesp net zooveel varkens aankomen, ja zelfs meer, dan in normale tijden. Nu vraagt men zich afwaar blijft dat regeeringsspek? Het wordt beschikbaar ge steld in voldoendo mate, voor de arbeiden- do bevolking on het meerendeel van hen, kan niets ontvangen. Yleesch kunnen-de werklieden niet beta len en het spek of de vette lappen zijn noodt in voldoende mate aanwezig. De algemeene vraag is dan ook: „Waar blijft djat regeeringsspek blijft, dat in Weespof gaat het ergens anders heen? Mogen do bevoegde autoriteiten te Weesp eens ernstig hun aandacht daaraan .schenken en deze kwestie eeüs grondig on derzoeken. Te slim af.' Een Fries, die langer dan 20 jaren in Duitschland was, kreeg* voor een paar dagen bezoek van de politie, -om zijn nationaliteits- bewgzen. Hij antwoordde, ze direct in Fries land te zullen aanvragen. Den volgenden morgen werd hij op het stadhuis ontboden, waar men hem een stuk ter teekening aan bood. Nationaliteitsbewijzen waren dan niet meer noodig. Teekende hij niet, dan werd; hij over de grenzen gezet. Hij weigerde, want door onderteekening was hij Duitsch onderdaaïi geworden en waarschijnlijk da delijk in militairen dienst gesteld. De man is "nu in Friesland, heeft zijn na tionaliteitsbewijzen gehaald en heeft plan weer naar Duitschland te vertrekkeir. ïageuïcnrs onder de wapens. Bij de korpsen van het leger is volgens de „Avp." een opgave gevraagd van reser ve-, militie- en 'landweer-officieren, die in hun burgerwerkkring als civiel, electrotech- nisch óf werktuigkundig ingenieur werk zaam of hiervoor in opleiding zijn. Duitsclic deserteurs. Gistermorgen vroeg zijn twee Duitseha' soldaten aan de Maagd van Gent (Water vliet) over de gkens gekomen. In de grensplaats Oeding, nabij Winters wijk, is een Duitsch deserteur aangekomen. Ontvluchte Krijgsgevangenen. Te Swalmen passeerden weer twee Russen de grens. Gisteren kwam te Venlo een tweetal uit Duitsche krijgsgevangenschap ontsnapte Rus sen over de grens en een Eelg, niet-militair. Te Oeding zijn vier pntvluchte Franschen aangekomen. Dinsdag zijn te Winterswijk twee' ont vluchte Fransche krijgsgevangenen aange komen, de sergeant-majoor G. Glugue en de sergeant E. Lebbond, die in den nacht van 25 op 26 Juli uit Meschede. ontvlucht- wa ren. Van eerstgenoemde was het reeds de derde ontvluchting. Ook nu warerf ze te Herbern bij Hamm aangehouden en in de gevangenis gezet, doch ze zigen kans to ontkomen. Te Oldenzaal werd voor den commandant der grenswacht geleid een Fransche krijgs gevangen soldaat, genaamd Francois Car- lotti, afkomstig van Corsica, die, uit Duit sche krijgsgevangenschap ontvlucht, onder de gemeente Losser over de grens was ge komen. Gistermorgen werden twe3 door de grens wacht aangehouden Belgische krijgsgevan gen soldaten aangebracht, ontsnapt uit hun krijgsgevangenschap te JBovigsteinfurt en dio onder Glane over de, grens waren gekomen. Beiden werden met den Franschen soldaat onmiddellijk naar Rotterdam' getranspor teerd. - 'Na hun vertrek werden nog aangebracht de Engelsche soldaten Charles Brash, 35 jaar, afkomstig uit Edinburgh, en Thomas Mc. Donald, 27 jaar, uit Dundee, die, na gevangengenomen te zijn in België, 23 maan den in Duitsciie krijgsgevangenschap hadden doorgebracht. Ook dezen werden naar Rot terdam gebracht. Uitvoerverbod van ganzen en kalkoeucn. Het Stbl. no. 397 bevat een Kon. besluit van den 11-den dozer, houdende verbod van uitvoer van ganzen cn kalkoenen, zoowel levend als geslacht, met uitzondering van ongeplukte wilde ganzen. Neder!andseh schip opgebracht. Men seint uit Hamburg aan de „N. R. Crt." De Hollaudsche tjalk „Progress", van Kopenliagcn naar Rudkoebing, dn Drogden, is door een Duitsche patrouilleboot aan gehouden en opgebracht. Binnenlandsche aardappelen voor Buitenlandschc verbruik. Op de te Hoorn gehouden vergadèring der Hollaudsche Maatschappij voor den Landbouw werd door clen heer Jonker, uit Andijk, medegedeeld, dat de zoogenaamde drielingen, welke voor binnenlandsoh ge bruik bestemd', op slinksche manier voor het buitenland worden gebezigd en naar Duitsohland uitgevoerd. Tc Bovenkarspel worden ze door de kooplieden voor 70 cent de H.L. opgekocht en al dan niet vermengd met andere soorten aardappelen den vol genden dag te Enkhuizen ter markt ge- bracht en voor ƒ2.50ƒ2.80 per H.L. ver kocht, ten einde ze voor den export naar Duitschland gereed te maken. Het toe zicht op dc maat der aardappelen laat dan ook te Enkhuizen veel te wenschen over. Onze Noordzcevisschcrij. Dc commissie uit lJmuiden, die. sedert drie weken te Londen vertroeft, om bij de Britsche autoriteiten do belangen te verde digen van de Nederlandsohe haringvis- seherij, heeft- haar werkzaamheden daar volbracht en zal eerstdaags naar Nederland terugkeeren. Het bericht, als zou een vertegenwoordi ger van do N. O. T. zijn toegevoegd aan do commissie van haringreeders, welke in Engeland verder de belangen van de Nc- derlandschc haringvisseherij zal voórst-aan, is niet geheel juist. Dc zaak zit zoo. Voor do behartiging van verschillende handels belangen zal de heer Th. Delprat naar Londen vertrekken cn de .commissie zal nu tijdens haar verblijf aldaar bij haar werk zaamheden met- dezen heer'voeling houden. Dc hoeren Dirkzwager, Den Duik oi Pari e vliet hopen Zaterdag a.s. weder te vertrekken. („N. R. Crt-.") De bemanning van den logger „Wilhel- m-ina IV", K.W. 148, deelde mede, den 9cn Aug. op 55 gr. 20' Noorderbreedte en 1 gr 9' Oosterlengte te zijn gepraaid door den logger „A\ E. Maas", SCH 252, die rappor teerde, dat den vorigen dag twee Kat wij ker loggers, waaronder de K.W. 55, door een Engclsoh oorlogsschip waren opge bracht. Een IJmuider logger wist- door he' kappen van een deel der netten te ontko men. Mr. A. G. W. baron Bentinok, burge meester van Stad en Ambt-Ommen, heeft met ingang van 1 October c.k. -eervol ont slag aangevraagd. H. M. de Koningin-Moeder schonk 50 aan het „Fonds voor 'Nederlandsche Beel dende Kunstenaars"te Haarlem, als be wijs van Hr. Ms. belangstelling in deze voor de kunstenaars zoo nuttige inrichting. Telegrafisch wordt aan „De Tel.'' ge meld uit Weltevreden: Te Soerabaja ic overleden dr. A. J. A. Prange, directeur der H. B. S.„te Soerabaja. Dc te LJmuiden in aanbouw zijnde vis- soherijschcol is zoo ver gereed, dat de ope ning op 5 September a.s. is kunnen woTden vastgesteld. Het nieuwe gebouw is eer groote aanwinst voor een vissoherijplaats als lJmuiden. Voor het Staatsexamen tot toelating aan de universiteit werden to- Utrecht ge examineerd 15 candidaten voor do facul teit der godgeleerdheid, enz. en 4 candida ten voor do faculteit der geneeskundfo, enz. Geslaagd voor diploma AA. de Boer, W. M. A. Rank, W. C. Burger, R. H. Nicr- strasz, A. W. Westra Van Hol the, J. D. Zimmerman, P. J. Stigtër, F. Philips, W- J. Rijkens cn E. W. 11. M. van der Kun, en voor diploma BA. G. C. Dingemans Wierts, H. de Jong, J. J. Riotema Polman, J. Rijnenberg, A. J. Ingenhousz en J. dc Wit Het examen wordt voortgezet met Vier can dictaten. Na voortgezet examen van cle vorige groep nog geslaagd voor diploma AC. J. M. Sohaepman. Z. K. H. Prins Hendrik sou heden middag t-o ongeveer 2 uren van zijn Zwit- serseho reis te Arnhem arrivé eren, om vair daar door to reizen naar Den Haag. Zaterdag wonen H. M. do Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik het concours-hip- pique op „Houtrust" bij, om daarna naar Het Loo te vertrekken. De gemeente-architect te Delft, do hoer M. A. O. Hartman, heeffe met ingang van 1 December e. k. eervol ontslag ge vraagd. Gistermiddag deed de nieuwbenoemde burgemeester van Heemstede jkr. J. P. W, van Doorn, zijn intrede officieel in die ge meente. -Om 4 uren had in tegenwoordig he ld van vele belangstellenden de instal latie plaats. Dit geschiedde met een harte lijke toespraak dcor den waarnemenden burgemeester, wethouder Yan Houten. De burgemeester zeide, zijnerzijds al zijn krach ten te zullen aanwenden ten einde de be langen van Heemstede te bevorderen. De Synode der Nel-Herv. Kerk heeft haar instemming betuigd met het beginsel van het modus-vivendi-ontwerp en besloteii het aan de ontwerpers terug te zenden, met verzoek, het in reglementairen vorm te brengen, omdat het ontwerp in zja tegen- wcordigen vorm niet a.in de consideration der Kerk kan worden onderworpen. UIT NED. OOST-IN DIE. Onrust op Atjeh. Men seint uit Weltevreden aan „Do Tel.": Een benclo Atjchers trachtte zich meester te maken van het tiende militaire bivouac. Sergeant Otten en twee marechaussees werden gewond. Na een hevig gevecht, nam de bende do vlucht met achterlating van twee dooden. AALSMEER, Op een adres aan den Raad van de touwvereeniging „Volksbelang", om vrijdom van erfpacht voor het bouwen van een com plex arbeiderswoningen, werd voor enkele maanden geleden afwijzend beschikt. Doordrongen van de groote behoefte,

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 1