Beurs vm Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN. telegrapmscii weerbericht, naar waarn. in den morgen van 3 Aug. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Inst, te Do Bilt. Hoogste barometerstand 7G9.9 te Vlis- lingen. Langste stand 74G.9 te Christian- eiind. .Verwachting tot den avond van 4 Aug. Zwakke tot matigen wind, uit westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of jeen regendezelfde temperatuur. de tijd daarvoor komt, deze misdaden niet ongestraft zullen bleven. De Engelsche re geering is vast besloten de misdadigers recht te laten wedervaren, onverschillig wie deze misdadigers zijn, en welke positie zij mogen bekleeden. Die krachtige woorden hebben de toejui chingen in hét Lagerhuis verworven. Ei* is in deze zaak van Duitsche zijde ook gesproken over een gouden horloge, dat de Engelsche regeering Fryatt gegeven had. De weduwe van den kapitein verklaart dit voor een verzinsel, want haar man had geen gouden horloge bij zich. Met zeven kinderen blijft deze vrouw ach ter, zes meisjes en één jongen. Het oudste dezer kinderen is achttien, het jongste drie Var. Een zeegevecht in <1® KoorcSzee. De Ncdor 1 andschc schepen „Niobe" van Bordeaux en „Eendracht" van Londen, zijn Dinsdagavond met vertraging te "IJmuiden binnengekomen en rapportoeren dat zij °P de Noordzee, voor het bereiken van de Noord-Hinder, ten anker moesten "•aan, omdat ze midden in een zeegevecht aren terecht gekomen. Dat gevecht had plaats van Zondagnacht op Maandagmor gen en wercl gevoerd tusschen torpedo- j age re, torpedobooten, duikbooten en Zep pelins. Meer dan 12 uur hadden de sche pen daardoor oponthoud gohad, en daarbij angstige oogenblikken doorgemaakt. De kogels vlogen over de schepen heen, zoo dat de bemanningen zich genoopt zagen plat op het dek te gaan liggen. De ..Niobe" zag vlak voor dren boeg een groote Duitsche duikboot boven water komen en nauwelijks ha'd deze het zoeklicht op de ,Niobo" gericht of do duikboot werd zwaar beschoten. Ook werd van de „Niobe" gezien, dat een torpedojager getroffen verd, in brand vloog en spoedig verdwe nen was. Van welke nationaliteit de boot was, kon m»n niet onderscheiden. Tijdens deai strijd werden ook Zeppelins boven de olaats waargenomen. !)e opstamd iu Arwhïë. De opstand in Arabië is nog niet gedempt, cooals Turkscho berichten hebben willen doen voorkomen. Een Arabische strijdmacht, af gezonden naar de kust van Hedjaz na de ver kering van Jeddah, heeft de stad Yanibo genomen, het garnizoen gevangen gemaakt, én kanonnen en ammunitie buitgemaakt lïo CSessische cijfers omtrent gevangenen zijn jnist. In tegenspraak met de beweringen van Duitsche en Oostenrjjksche agenten, die de aantallen der gevangenen door de Russi sche legerberichten gegeven, betwisten, ^n naar Havas uit New-York bericht deze als juist erkend door verslagen van Amerikaansche agenten, belast met een on derzoek in de kampen. IlJe l'pnitgcSfie veriiexeci. De Pruisische veriieslijston Nos. 580 t/m. 589 vermelden de namen van 42.405 gesneu velden, gewonden en vermisten. Totaal 'der Pruisische verlieslijsten t/m. No. 589 is 2.S43.926. Zooals we er reeds eerder op wezen, zr'n er dan nog honderden lijsten van Sak sische, Beiersche en Wurtembergsche ver liezen en van de verliezen op de vloot. Dit cijfer heeft alleen betrekking op Pruisen én de kleinere staatjes. - De klacht van Dnitecho veehandelaren. In verband met den boter- en melknood klaagt de Duitsche centrale veehandelaars- bond er over, dat zooveel nog melkgevende koeien ter slachtbank gevoerd worden; op een plaats bleken van de 1200 te slachten runderen er 600 melkkoeien te zijn. Dagelijks kan men zien, dat vrouwen en meisjes in de stallen en zelfs in de vee treinen deze koeien komen melken en het is voorgekomen, dat een koe 8 L. melk gaf, waaruit blijkt, dat bij- de onteigening van slachtvee niet met den noodigen tact wordt te werk gegaan. Doordat wekelijks duizenden melkkoeien ge slacht worden, neemt het gebrek aan melk én boter meer en meer toe. Daarom wordt aangedrongen op de uitvaardiging van een verbod tot slachten van melkgevende koeien. !)c Duitsche lichtingen. Van de Duitsche grens schrijft men aan do „Tel." In (Jen laatsten tijd wordt er veel geschreven over de Duitsche jonge lingen van 17 jaar. Ziju zij opgeroepen of niet, is do vraag. De lichting van 1898 is vertrokken, be vindt. zich in de instructiekampen of in België (Bevorloo, Kortrijk, Gent, enz.) ter oefening. Is er plotseling hulp noodig, dan' kaalt men manschappen uit die kampen in België. Er zijn voorbeelden, dat men twee maanden na het vertrek reecis een doodsbericht van den opgeroepen© kreeg. De lichting van 1899 moet zich aan melden. Nog ziet men veel jonge soldaten in België on Frankrijk door clo volgende om standigheid: knapen van 17 jaar gingen Daar de instructiesehool cn werden er voor bet einde van hun cursus (bijv. voor onder officier) uitgehaald als „tucht-ige" soldaat, geschikt voor het veld. Yelen gingen op dien leeftijd als vrijwilliger, ofschoon nu de geestdrift daartoe geheel bekoeld is. Afzonderlijke bepalingen gelden voor plzafflotharingen. Uit vrees voor op stootjes, verkeerde stemming, enz. zijn daar alle- mannelijke inwoners van 16 tot JO jaar verwijderd. Wie te zwak is of te jj0ng is voor clen dienst, werkt in munitie- labrieken. Dit verklaart ook de aanwezag- heid van zooveel jonge Elzassers in België. Algemeen hoort men, dat er in Duitsch- land nog zooveel soldaten worden gezien. Dit is geen reserve. Het zijn herstellenden. Deze worden in de steden verpleegd. Te Yiersen zijn er doorloopend een duizend tal, to Kaldenkirohcn een tweehonderd, te Boslicim evenveel en zoo na-ar gelang de plaatsen. Yeel herstellenden schijnen ge zond en wandelen rond. Mau-r 's avoncis ziet mem al die soldaten naar de hospi talen gaan. Vertrekken ze, dadelijk komen er anderen. Weerbare mannen ziet men eveneens nog. 't Zijn van den dienst vrijgestelden als goede vakmannen voor do oorlogs industrie. Men vervangt hen gestadig door „untauglichen" voor het leger. Overigens zijn slechts knapen en ouden vrij. En Rus sen en andere gevangenen moeten werken. Dat men bovendien Belgische en Fransche burgers laat arbeiden, is voldoende bokend. Je Strijd in hei Westen. PARIJS, 2 Aug. (R. 0(Avondcommuni qué). Geen infanterie-actie ten noorden van de Somme. Twee tegenaanvallen van den vjjand op een loopgraaf te Deniécourt ten zuiden van de Somme werden afges'agen. De Fran.cken deden verscheiden échelon- aanvallen aan de rechterzijde van de Maas, van de rivier tot ten zuiden van Fleury, veroverden verscheiden loopgraven en ster ke punten, namen 800 man gevangen, maak ten 10 mitrailleurs buit en sloegen een tegenaanval met bommen af. BERLIJN, 3 Aug. (W, B.). Het hoofd kwartier meldt van het westelijk oorlogjs- tooneel: Ten noorden der Somme deed het sterke vijandelijke voorbereidingsvuur tus schen Ancre en Somme een groote beslis sende aanval verwachten.E Tengevolge van ons spervuur kwam het zoowel wat tijdduur als plaats betreft, slechts beperkte, maar hevige gevechten. Aan beide zijden van den straatweg BepaumeAlbert en \:*n oosten van het Tronesbosch mislukte sterke Engelsche aanvallen. Tusschen Maurepas en de Somme herhaal de zich cle Franscho bestorming zeven ma len. In de hardnekkige worsteling zijn onze troepen meester van hun stellingen geble ven. Slechts in het gehucht Monceau en in een stuk loopgraaf ten noorden daarvan is de vijand binnengedrongen. Ten zuiden der Somme werden bij Estrée Fransche aanvallen afgeslagen. Rechts van de Maas bracht de vijand op den Peper- heuvel en langs een breed front van het work Thiaumont tot ten noorden van het werk Laufée een sterke troepenmacht voor een aanval in het vuur. Hij heeft in het westelijk gedeelte van den Peperheuvel en ten zuid-westen van Fleury in gedeelte van onzo voorste linie vasten voet gekregen en in het Laufée-boschje cle eergisteren verloren stukken loopgraven heroverd. Bij het werk van Thiaumont en ten zuid oosten van Fleury werd de vijand volkomen teruggeslagen en in het bergwoud, na tjjde- lijk daarin t9 zijn doorgedrongen, door eon tegenaanval onder zware verliezen voor hem teruggeworpen. De vijandelijke bommena&n- vallen op Belgische steden werd o.a. te Meirelbeke, ten zuiden van Gent, 60 inwo ners, waaronder 9 vrouwen en kinderen, gedood of zwaar gewond. Onze avfateura vielen de vijandelijke eskaders aan en dwon gen hen tot den terugkeer. Een hunner nam over Nederlandsch ge bied de wijk. In een luchtgevecht werd eèn Engelsche a-eronlane, ten zuiden van Rous- selaere, een landelijke vliegmachine ten zdido-osten van Fëronne, neergeschoten. Door aïweervuur werd een vijandelijke aviateur bij Boesinghe en ten noorden van Atrecht naar beneden gehaald. Alweer eeio ^cppeiiuraid. BERLIJN, 3 Aug. (W. B.). Officieel: In den nacht van 2 op 3 Augustus hebben weder een groot aantal onzer marine-lucht schepen een aanval gedaan op do zuid oostelijke graafschappen van Engeland iöa voornamelijk op Londen. Op het vlootsteunpunt Harwich, de spoor- wegen en uit militair oogpunt^ gewichtige industrie-inrichtingen in het graafschap Norfolk, zijn met succes een groot aantal spring- en brandbommen geworpen. De luchtschepen werden bij hun aankomst door lichte strijdkrachten en vliegtuigen aange vallen. Bij hun aanval werden zij door tal rijke zoeklichten belicht en hevig beschoten. Alle zijn onbeschadigd teruggekeerd. LONDEN, 3 Aug. (R. 0.) Officieel: Een aantal luchtschepen kruisten opnieuw om streeks middernacht boven de oostkust van Engeland. Eet 'dool kon nog niet worden vastgesteld, daar de aanval voortduurt. Op verscheidene plaatsen werden bommen ge worpen. LONDEN, 3 Aug. (R. 0.) Officieel: Na der blijkt, dat de luchtaanval werd onder nomen door 6 of 7 luchtschepen, "die op de oostelijke en zuid-oostelijke graafschap pen een groot aantal bommen wierpen, zon der militaire schade aan te richten. Het afweergeschut was zeer actief en ten slotte werd gerapporteerd, dat een der luchtschepen getroffen was. Dc „Dcutschland." WASHINGTON, 2 Aug. (R. O.) De sleep boot „Tinimins" meldt, dat de „Deutsch- land" naar Virginië is gepasseerd om 8.30 namiddags. i i J Casement terecht gesteld. LONDEN, 3 Aug. (R. 0.)'. De terecht stelling van Casement heeft hedenmorgen 9 uur plaatsgehad. LONDEN, 3 Aug. (Parï.) Roger Casement is in do Pentonville-gevangonis opgehangen. Bij do terechtstelling werd geen publiek toe gelaten. Een kleine menigte had zich voor do gevangenis verzameld. Ue Duikbootoorlog. LONDEN, 3 Aug. (R. Do Engelsche trawlers „Smilingmorn" en „'Jftviddler" zijn door Duitsche duikbooten gisteravond in de Noordzee tot zinken gebracht. De bemannin gen zijn gered. Dc voeding inSDuHschland. BERLIJN, 3 Aug. (W. .B) Officieel: Op bevel van het bureau voor de oorlogs voeding van 2 dezer is het bestaande ver bod tot- het voederen van aardappelen aan dieren, opgeheven. Engeland op den tweeden verjaardag van zijn oorlogsverklaring. LONDEN, 3 Aug. (R. 0.). In het geheele Britsche rijk herdenkt men morgen de twee de verjaardag van de oorlogsverklaring. In duizenden stelen, dorpen en gehuch ten zal alsdan de volgende resolutie voorge- gesteld en aangenomen worden, „dat op den tweeden herdenkingsdag van de oorlogs verklaring de burgers, die op deze bijeen komst tegenwoordig zijn als hun onwrikbaar besluit te kennen geven, dat zij door willen gaan tot het zegevierend einde en zullen strijden voor het behoud van de vrijheids- en rechtvaardigheids-idealen, die het ge meenschappelijk en geheiligd goed der ge allieerden zijn." In Oost-Afrika, waar hij zijn zegevieren den veldtocht leidt, heeft generaal Smufcs een bijeenkomst georganiseerd in iedere kolonie, die eertijds Duitsch was; van Ka meroen tot Nieuw-Gfunea zullen Britsche onderdanen de resolutie aannemen. Generaal Botha zorgt er voor, dat in Afrika een aantal demonstraties met suc- suc gehouden worden en Britsche gezanten of gouverneurs doen in alle werelddeelen hetzelfde voor zoover het hun speciaal ge bied betreft. De wijze. waarop de dag herdacht wordt, moet den Duitschers te denken geven. Er wordt een plechtige eed gezworen, zooals de wereld er nimmer een lröeft gehoord. Een verzinsel. LONDEN 2 Aug. (R.O.) Met betrekking tot het bericht, dat de ,,Yoss. Ztg." va., zijn Amsterclamschen correspondent ontving als zou de slagkruiser Tiger" door een ontploffing zou zijn vernietigd en drie hooggeplaatste ambtenaren der admirali teit zouden zijn omgekomen vèrnccmt Reuter dat het ga-nsche verhaal een ver zinsel is. De Rijkskanselier. BERLIJN, 2 Aug. (W. B.) De rijkskan selier, dïo de af geloop en Week in liet hoofd kwartier heeft doorgebracht, is thans naar Berlijn teruggekeerd. Hoogverraad van Rijksdaglcdcn. WEENEN, 3 Aug. (W. B.) Het „Wee der Landwehrdivisionsgericht veroordeelde de rijksdagafgevaardigden Choe, Burival, Vojna en Netolicta wegens medeplichtig heid respectievelijk tot 6, 5 1 cn 1 jaar ver scherpte kerkerstraf. Dc Strijd in liet Oosten. LONDEN, 3 Aug. (R. 0.) Stanley Wash burn seint aan de „Times" uit het hoofdkwar tier aan hek Stochodfront van 1 Aug.: Overal aan ons front is een strijd van het meest heftige karakter aan denv gang. De Duitschers, tot vertwijfeling gedreven door de verliezen"" aan mannen en kanon- nent ondernemen haast zonder onderbreking tegenaanvallen. Maandag en Dinsdag wer den versche divisiën ingezet, die met treinen naar de slagvelden werden gebracht endoor het Russische vuur werden neergeniaaid. Alle aanvallen zijn afgeslagen. Het geschut vuur duurt den geheelen dag voort en be reikt soms zulk ëen heftigheid, dat men (Ie afzonderlijke schoten niet meer kan hooren, maar een onophoudelijk gedonder hoort. De stad "(de naam wordt in het telegram niet genoemd) is vol van Oostenrijksche en Duit sche gewonden. Het blijkt meër en meer, dat de Duitschers de Stochod-linie tot het uiteyqte zullen verdedigen. Er heerscht hier groote verbittering wegens de volharding, waarmee vijandelijke vliegers hos-ri'.a'en en verbandplaatsen met bommen bewierpen. BERLIJN, 3 Aug. (W. B.). Het hoofd kwartier meldt van het oostelijk oorlogs- tooneel: Front Hindenburg1,: Aan het noor delijk gedeelte geen bijzondere gebeurtenis sen. Russische aanvallen, aan beide zijden van het Nobelmeer misluktefl. Een sterke aanval mislukte ten zuiden van Ljoebieszow. Bij do spoorlijn KowelTarnie oprukken de vijandelijke terailleurslinies werden door ons vuur verdreven. In het bosch bij Ostrow, ten noorden van. Kiesilin, werden meer dan 100 gevangenen gemaakt. Aan beide zijden van den spoorlijn, bij Brody voorgenomen vijandelijke aanval len kwamen slechts bij Ponifeowitsa tot uit voering, maar werden afgeslagen. Bij Rozvs- zczeen ten oosten van Torczyn werden Rus sische vliegtuigen neergeschoten. Leger Von Botlimer: Ten zuidwesten van Welesniou werden kleine Russische nesten gezuiverd In den Balkan. BERLIJN, 3 Aug. (W. B.) Hek hoofd kwartier meldt van het Balkanoorl-ogstoo- neelGeen nieuws. STOOMSCHEPEN. STOOM V.-MIJ. „NEDERLAND". „Sumatra" (thuisreis) vertrok 1 Aug. van Lo renzo Marauez„Timor" (thuisreis) arriveerde 1 Aug. to Suez. BOTTERDAMSGHE LLOYD. „Besoeki"- (uitreis) vertrok 1 Augustus van Suez. HOLLAND-AMERIKA-LÏJN. „Andijk" van Botterdam naar Ncw-York, ver trok l Aug. 6 u. 30 nam. van Kirkwall; „Noorder- dijt" van Botterdam naar New-York, vertrok 8 u. 30 nam. van Kirkwall; „Zuiderdijk" van Botter dam naar New-Orleans, vertrok 1 Aug. van Kirk wall. KOM. ROLL. LLOYD. „Rijnland" (uitreis) pasaoerdo 30 Juli Tenerif- fo; „Sallancl" (thuisreis) vertrok 2 Aug van Pal- mouth; „Zaanland" thuisreis) vertrok 1 Aug, van do Downs. De Amsrikaansche afdeeling was luste loos. De markt opende voor de meeste soor ten zonder handel. De markt week bij ver der verloop nu eens achteruit, verbeterde; daarna weer rationeel'. Het slot was stil. Locale waarden vrij vast. Tabaks-aandeelen iets luier. Voor Beli-Petroleunnaandeelen vast. Cultuur-aand. vast, met kalmer handel. Mfjhwaarden stil. Ketahoens vaster. Nationale staatsfondsen kalm. Staats!eening stil. 3 Aug. 1916. SLOTKOERSEN. Ned. Obi. Ned- W- Soh. Nederland, Cert. Ned. W. Sch. pGt. 5 VA 3 4 Hongarije, L. 1892.''10 Kr. 2000 Oostenrijk B. in Kr. Jan./Juli Portugal. Obl. BultenL Ie Sor. 3 30 .j Busland. 1854 Binnenland 4 1680 Bb. 625 4 Oblig. 1909 VA Beo. v. Oblig. 1906 5 1867'M 100 Nicolai 4 1889 Eb. 625. Bothsch. 4 Hope Bb. 625 4 1694 6o Em. Bb. 625 4 Turkije, Obl. Geunif. S. fr. 500 4 Argentinië Cedulla L. Japan. Tabaksleeüing Oblig. VA Mexico, Binn. Aflosb. V* Serie 6 Brazilië. San Paulo 1913 "'m 6 Funding Leening 1898 5 Columbia 100500 3 Venezuela, Diplom. Soil. 1905 3 Peruv. Gert-, v. Aand. pref. Aand. ItaLie. Obl. Z.-Ital. Spoor A.H. 3 Aand. Boxtel—"Wezel Busland, Obl. Gr. B. Sp. S. 1890 4 Aand. N. Afr. Handelav.achap Amerik. Smelters Seo. pref. Smelt. Bef. O. v. A. Anglo Amcric. Telegr. O. v. A. Aand. Int. Cr. en H. V. R'dam Koloniale Bank Cult. Mij- Vorstenland Winstaand Kon. Petroleumbronnen Gecona- Iloll. Petroleum United Cigar Aand. Standard Milling pref. Aand. Ketahoen gew. Aand. pref. Paleleh. gew. A. pref. A. r Great Cobar Aand. Per lak Petroleum Steaua Eomana Sumatra Palembang Moeara Emm Zuid Perlak. - Orion Lei 2000 Intercontinental Rubber Aand. N. W. Pac. Ilyp.-Bank Aand. N. W. Pac. Bew. v. deelg. Aand. Ned. Handel-Mij. Rese. i Ho 11. IJzeren Spoorw. .j Mij. tot Expl. v. St.spw. Amerikaansche Vaart Amerika, Aand. Atcliisou Top. Car Foundry O. v. A. h A. Der.v. Eio Grande ,t Miss. Kans. Texas ,-g Brie Spoorw .-Mij. Ontario Wost. w Soulb Pac- O-, Q. A. Mex. Nat. 2e Pr. A. a Amer. Can Cy. G. A. w Hide Leather A. South. Iïailw. O- G. A. lV Union Pac- Gew. A. n Rock Island Gew. A. r. Unit- St. Steel G. A. Wab. Pittsb. „Term. u Wabash Sp. Termin. -%i Wabash Sp. Pref. A. u Anaconda Copper Unit. Copper C. v. A. Pittsburg Coal. Int. M. M. afg. G. A. n .i P. A. w Kans- City 8. Rw. A. P. A. Hongarije, Theiss-Loten. Turkije, Spoorw.-Lctea 3 Spanje, Madrid-Loten. I Amsterd. Langkat Gew. Aand. Pref. Deli-Maatscliappij A. Bindjey T:\ba-k Aand. Senembah Mij. A. Krapoh Tabak-Mij. Aand. Besoeki Tabak Aand. Deli-Cultuur-Mij Cert. v- Aand. Arendsburg Aand. Redjang Leboug Rottcrdam-DeLi. Prolongatie ren to WISSELKOERSEN. Rotterdam, 2 .uxg. Londen 11.53, Ber lijn 43.17-V^, Parijs 40.95. Amster-dam, 2 Aug. Londen 11.53%, Berlijn 43.20, Parijs f 41.02^», Zwitser land 45.62Ween en 30. 1 MARKTBERICHTEN. LEIDEN. 2 Aug. Groentenveiling. Aangevoerd 4292 bloemkool, 646Ö krop Ealade, 7800 stuks andij vie, 2155 bos peen. 1442 bc-n postern. Prijs binnenland, bloemkool I ,10.40—13.75. II T 6 50—9, roode kool f 11.2015, savoyckool f 11.20 13.50, salade f 1.60Z65, andijvie 11.202.70, peen f 6-257.40, snijboonen f*0.6ü0.77, heerOnboonien stok f 0.180.27, stam 0 160.20, komlcommers gele I /"8 20—11. II f 5 60—7.20, groene f 2.50—4.25, alles per 100. stuks. Uien f 2.80—4.2-1, kroten f 44.55. selderij f 1.90— 2.40 per ICO' bos. Doperwten 0 90. raspers f 1-05—1.30, bruine oapujMjnera f 1.10—1.25, krombekken f 0.90—1.10; framboczen! f 3.904.-10, klappers f 1.30—1.60, alles per 10 p. Groote boonen f 0.41—0.50 per kin, postelein ,'0 38—0 52. spinazie ƒ0.42—0.49, per ben, perziken I 0.11-0.16. II r' 0 OG0.09, III f 0.0-1-0.05 per stuk. Prijs, buitenland: bloemkool I f 13.50—16.25, II f 6.25—8.30, per 100, groote boonen f 6.708.20 per 100 kilo. Handel vlug. KATWIJK-AAN-ZEE, 2 Aug. Veiling der Tuin- bomvv. K. en O. Fijne zandaardappelexr Duke of York grooten /'ISO—2.50. dito kleinen ƒ1—1.20. ronde grooten ƒ185—2.15, dito kleinen 1—1.25 per mand van 35 K. G. Peen 7S, bloemkool I 10-14.50, dito buitenland ƒ14—18.60. GOUDA, 3 Aug. Granen wogons geringen aan voer geen noteenng. Kaas Aangevoerd 21 partijen, handel vlug. Ie kw. 56—58 met conditie. Gestempelde 58. Boter weinig aanvoer, handel vlug. Goebotcr 1.65-1.70, Wciboter 1,55-1.60. Veemarkt. Vette varkens redelijke aanvoer, handel matig, per ló K. G. 42—52. Magere ^biggen goed© aanvoer, handel matig per week 1.40—1.80, votte schapen geen aanvoer, Lammeren geen aan voer- Nuchtere kalveren redelijke aanvoer, han- de' vlug 1?—13. Gra^kalveren 18—36. Eiereu goedo aanvoer, handelvrij wel per 100 stuks 77.25. DELFT, 3 Aug. De handel in binnenl. granen was zonder eenige beteekenis. Prijzen evenwel on veranderd. Witte. Tarwe f 19.30—20.50. Roode Tarwe 19 73-20 6Q, Jarige Gerst /14.2P-14.80, Haver ƒ9 80—10.20. Witteböonen ƒ39—41. Bruineboonen 47—50, Groeneboonen ƒ45—49, Kanariezaad 28— 29, nieuw Koolzaad f 23—24, alles per H, L. Voriga Koere Koers H eden 102% 103 63% 63% 73% 73% 45% 45% 45 40% - 41 54% 58% 58% 66>JO 78 61% 62% 61% 65 64% 65 63% 45 81% - 20% 20% 90% 92% 42 46%, 27% 27% 45% - 13.% 61 100 82% 8S% 69 21% 213 136 137 222 222% 1220. - f 222 - 495 498 192 193 52 51% 81% 23% 24% 40% 43% 17 57% I 42%' 46 125 2'2o 226 229% 230 73 78 61% 65% 13%6 124% 143.— 182% 161% 925.0 93 97% 403 401 10%%' 104% 53ex 57% 14 1 14% 5% 5% 34% 34% 23% 28% 95% 7=5.0 54% - 53 1 52%. 22%' 1 22 135 135 S2% 62 Ti 6 30 161 161 27% - 2 Ulo 23% 85% 63% 24% 57% ex 57% 113 40 59 252 243 300% 554 552% 83% 532 532 83 153 153 207% 208% 700 15S 251 253 1% Op het felicitatieregiater ten paleize Soestdijk werd gistermorgen druk getee- kend. Ter eere van den verjaardag der Ko ningin-Moeder, ambachtsvrouwe van Baarn, gaf het fanfarecorps „Crescendo", aldaar, gisteravond een concert op den Brink. Engelseh vliegenier gered. Men seint uit Hoek van Holland: Het hedenmorgen binnengekomen Belgi sche stoomschip An vers" heeft in de Noord zee een Engelschen vliegenier uit een war tervlie^tuig gered; de geïeele vliegmaclimo kon met worden scheep genomen, alleen heeft men den motor er uit gehaald en daarna het vliegtuig tot pinken gebracht. Do vlieger is hier aan wal gebracht en voorloopig geïnterneerd. Zeppelins boven Nederland. Men seint uit Egmond a-an Zee Do Zeppelin ..L. 2" verscheen te 5.45 van morgen ten zuidwesten van Egmond en ver dween te 6.15 over het dorp in de richting van Alkmaar onder geweervuur van dei Van Speyktoren. Uit Vlieland wordt ons geseind Hedenmorgen kwamen, twee Zeppelin.", vlas hoven ons dorp, naar schatting op 3500 en 2:000 meter hoogte. Na beschoten te zijn. verdwenen zij in noordelijke richting. Van Terschelling seint men Hedenmorgen zes uur voer een Zeppelir zeer langzaam recht over de volle lengte van Terschelling in oostelijke richting. Er werd van verschillende kanten op geschoten, maar het luchtschip bewoog zich veel te hoog on. getroffen te kunnen worden. Men seint var» Schiermonnikoog: Hedenmorgen zes uur passeerde een Zep pelin nabij de kust. Door de militaire wacht werden er enkele schoten op gelost. Uit Hoorn wordt geseind Hedenmorgen twintig minuten na zes pas seerde op groote hoogte een reusachtig be stuurbaar luchtschip in oostelijke richting Hoorn. Het snorren van den motor was dui delijk hoorbaar. Het luchtschip verdween in de richting Schellinkhout. Uit Zwolle seint men Hedenmorgen 7 uur bewoog zich een Zep pelin op vrij groote hoogte over de stad. De militairen aan de Pelikaan, juist gereed staande uit te rukken, kregen heü commando om te vuren. Het luchtschip verdween in noord-oostelijke richting. Men seint uit Almelo: Boven het terrein, waarop het nationale padvindersfeest gehouden wordt, gelegen op een uur afstands van Almelo, dreef heden morgen zeven uur een Zenpelin van grijze- kleur, die in noordoostelijke richting ver dween. Uit IJmuiden. wordt nog gemeld, dat daar hedennacht tusschen een en drie uur kanongebulder is gehoord Te vier u ir ver scheen een Zeppelin, die in N.O.-richting verder voer boven de territoriale wateren. Te kwart voor zes verscheen een tweede Zeppelin, die zoo dicht bij de kust dat de kustwacht te IJmuiden er op schoot, echter zonder het luchtschip te raken. Wéér landweer naar huis, De dienstplichtige onderofficieren, kor poraals en minderen, van de landweerlich- ting 1916a (voormalige militie-lichting 1903) worden pp 18 Augustus e-.k. in het genot van onbepaald klein verlof gesteld. Het s.s. „John Wilton" getorpedeerd. Naar wij vernemen is het Noorsche stoom schip „John Wilton," thuis behoor end to Stavanger, op reis van Rotterdam naar Lon den, gistermorgen om 8 uur, op ongeveer 25-mijlen west van het lichtschip ,,Maas'\ door een Duitsche onderzeeboot getorpe deerd, die de s'oepen gesleept heeft naar het lichtschip Sohouwenbank. Alle opvaren den zjjn gered. Êr zijp. ^een gewonden. Eeni ge Nederlan Jsche torpedo-booten hebben de schipbreukelingen aan boord. Zij zijn on derweeg naar Vlissingen. Men meldt ons uit Vlissingen, dat de équipage door twee torpedob:olen daar is aangebracht. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is weder bijeengeroepen tegen Dinsdag S Augustus a. s-, des avonds 81/2 uur. KATWIJK-AAN-ZEE. Het aantal badgasten, dat thans alhier gelogeerd zijn, om niet te spreken van het dageliiksche bezoek, is dit jaar bijzonder groot. Hun aantal is belangrijk grooter dan 't vorig jaar. Alles zit propvol en menige aanvrage ihoept thans worden afgewezen. Opvallend is 't, dat er dit jaar veel meer gemeubileerde woningen of kamérs zonder pension zijn verhuurd, dan bij vorige ge legenheden. Door de Stafmoziek van het 4de Reg. Infanterie- te Leiden, wordt hedenavond van 7.30 tot 9 30 in dë muziektent op dt Boulevard aan de alhier gekanfonneerde troepen een concert aangeboden. Heden kwam alhier een art ij pekel haring aan de markt. Voor dc volle haring werd besteed 48.30, maatjesharing f 46.60 Makreel f 47.60, 47.55 en 45.15 alles pex kantje. Alhier kwamen aanvliegen een tweeta' - postduiven. De een is gemerkt- 15 E M 16 O en de ander A .B 16, 912. LEIDERDORP. Bij het examen Fransch L. O. is heden te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. van Berkel, alhier. FAILLISSEMENTEN. J. Uphoff, koopman, Bloklandstraaï 184, te Rotterdam. R. Heise, koopman, te Erica, gemeente Emmen,

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 3