Nederland en de Oorlog. N». 17296 Maandag 17 Juli. A°. 191Ü. fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nornmer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieeie Kennisgevingen. 03T ONS LAND. LEIDSCH M&BLAD PRIJS DER ADYERTENTEEN "Van 15 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.20. Kleine advertentiëa van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaaeeeren wordt ƒ0.05 berekend. Bewijsnummer 6 Oents. PKIJS DEZER COURANTS Voor Leidon per 3 meenden /AGO) per week. 0.12. Buiten Leiden en waar agenten geTestigd aijn per week. 0.12. Branco per post 2. MAXIMl M-GKOENTENPRIJZEN. De Burgemeester, 'der gemeente Leiden Brengt ter algemeene keunis, dat door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Hain- 'del de' navolgende maximum-prijzen zpn vastgesteld: GROSSIERSPRIJZEN: Bloemkool, lsta soort, 9 Ct. per stuk. Bloemkool, 2de soort, 5 ,Ct per stuk. Bloemkool, (uitschot), 2Va' Ct. per stuk. Peen (jonge) 1ste soort, 4 Ct per bos van 25 wortelen. Peen (jonge) 2de soort, 3 Ct. per bos van 25 wortelend Peen (zware) 1ste soort, 4 Ct. pej bos van 18 wortelen. i Peen (zware) 2de soort, 3 Ct per bos yan 18 wortelen. Doperwten, 1ste soort, 14 Ct. per K.G. Doperwten, 2de 30ort 10 Ct. per K.G. Tuinboonen, 4 Ct. per K.G. Kropsla, 1ste soort, 11.per. 100 krop. Kropsla, 2de soort, f0.75 per 100 krop. Vroege aardappelen (ronde), f6.50 par 100 K.G. Vroege aardappelen (muizen), f5.50 per 100 K.G. KLB1NHANDELPKIJZEN. (Afgehaald aan den winkel ol bp straatverkoop door venters, die geen winkel hebben.) Bloemkool, 1ste soort, 12 Ct. per stuk. Bloemkool, 2de soort, 8 Ct per stuk. Bloemkool (uitschot), 4 Ct per stuk. Peen (jonge), 1ste soort, 6 Ct. per bos van 25 wortelen. Peen (jonge) 2de soort, 4 Ct. per stuk van 25 wortelen. Peen (zware) lsto soort, 6 Ct. per bos van 18 wortelen. Peen (zware) 2de soort, 4 Ct. per lx» yan 18 wortelen. Doperwten, lsto soort. 19 Ct. per K.G. Doperwten, 2de soort, 15 Ct. per K.G. Tuinboonen, 7 Ct per K.G. Kropsla, 1ste soort, 2 Ct. per krop. Kropsla, 2de soort, 1 Ct. per krop. Vroege aardappelen (ronde) 9 Ct p. K.G. Vroege aardappelen (muizen) S Ct. p. K.G. Alle prijzen gelden voor versche waar ,van gewone hoedanigheid. De aardappelprijzen hebben alleen betrek king op do gewone vroege aardappelen en niet op de iijne zandaardappelen. Bij niet in-acht-neming van bovenvermel de maxima zal tot toepassing der. Onteige ningswet worden overgegaan. Klachten over niet in-acht-neming van bovenvermelde maxima, alsmede wenschen om voor bepaalde, niet op de lijst voorko- tnendo artikelen maxima vast te stellen, Oif wel om, met het oog op plaatselijke' omstandigheden, wijziging in de maxima te brengen, behooren te worden gericht tot den Burgemeester, Raadhuis Kamer No. 10, tot de Commissie voor de maximum-prijzen, Nieuwe-Rrjn 28, of tot het Distributieburêau, iVischmarkt IS, De Burgemeester van Leiden, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden. 17 Juli 1916 GOED1ÜOOPE EIEKEN, De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Leiden op een nader te be palen datum zullen worden beschikbaar ge steld GOEDKOOPE EIEREN, tegen een prjjs, 2 cent beneden dieu der z.g. regee- ringseieren, eu wel onder de navolgende voorwaarden: 1. Goedkoope eieren worden enkol ver strekt aan on- of minvermogende zieken en zwakken, die. naar het oordeel van den be- behandelenden medicus eieren noodig heb ben. 2. Ten einde een goede distributie der goedkoope eieren te verzekeren, doet de Bur gemeester een beroep op de medewerking van He hier ter stede praktiseerende medici, om goedkoope eieren niet voor te schrijven dan wanneer de betrokken personen deze inderdaad noodig hebben. 3. Personen, die voor zich', of voor leden van hun gezin goedkoope eieren wenschen te betrekken, melden zich vanaf 19 Juli aanstaande aan bij het distributiebureau iVisehiuarkt IS, of bij liet Bestuur van een vei eeniging of organisatie, die zich tot me dewerking bereid vorklaren. Van het Bureau, of van het Bestuur der vcreeniging ontvan gen zjj een formulier ter invulling; hierop moet worden aangegeven: DOOR DEN AANVRAGER: a. naam en woonplaats van don aanvra ger; h. grootte van het gezin. DOOR DEN BEHANDELENDEN MEDI CUS: o. het aantal eieren dat gar dag voor de zieken in het gezin van den aanvrager noo dig zijn; d. den tijd gedurendeweiken de ver strekking van goedkoope eieren voor den aanvrager noodig is. 4. De aldus ingevulde Jermulieren Wor den wéder ingewacht aan het Bureau Visch- markt 18. 5. De aanvragers, die naar jiet oordeel van den Burgemeester, voor het betrekken van goedkoope eieren in aanmerking ko men, ontvangen een bewjjs, wnaropj, op een nader te' bepalen tjjklstip, de goedkoope eieren kunnen worden verkregen. Vereenigingen of organisaties, die zich met het afgeven van de sub 3 genoemde formulieren wenschen te belasten, kunnen deze op schriftelijke aanvrage verkregen aan het Bureau Vischmarkt 18. De Burgemeester yan Leiden, N. DE GIJSELAAR. Leiden, 17 Juli 1916. Vaccinatie. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het IN ENTINGSBUREAU in het ELISABETHSHOF gedurende de maand AUGUSTUS zal zjju GESLOTEN en vestigen en de aandacht op dat gedurende het overige van de maand JULI iederen DINSDAG, des namiddags te 2 UREN alsnog gelegenheid bestaat tot KOSELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 17en Juli 1916. LEIDEN, 17 JULI. Zaterdagavond liep het gerucht, dat H. M. do Koningin Zondag do -morgen godsdienstoefening in de Pieterskerk alhier zou bijwonen. Gevolg daarvan was een zóó groote en vroegtijdige opkomst naar, "dat kerkgebouw, dat er lang vóór den aanvang der, godsdienstoefening geen zitplaats meer was te bekomon. Toen do voorganger, dr. H. Schokking, van Den .iaag, die optrad in plaats van zijn broeder, mr. dr. J. Schokking, alhier, die ziek is, den preekstoel had betreden, was de kerk dan ook zoldzaaim vol. H. M. de Koningin verscheen evenveel niet, daar zij Zondagmorgen met gevolg de godsdienstoefening bijwoonde in de Ned.- Herv. Kerk te Katwijk aan den Rijn, onder gehoor van da. Bollee. Ds. Bollée sprak naar aanleiding van Matth. 13 45 en 46. In do Stedelijke Werkinrichting zjjn in de week van 9 tot en met 15 Juli opge nomen 206 volwassen personen en 42 kin deren; totaal 248 personen. B'ö beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsclie Zaken, is voor het tijdvak van 1 September tot en met 31 December 1916, benoemd tot assistente voor de pharmacie aan de uni versiteit alhier, mej. A. J. Steenhauer, alhier. Ten overstaan van de Commissie van de Kweekschool voor Bewaarschoolhoude- ressen alhier werd het diploma als hoofd onderwijzeres uitgereikt aan de dames; C. Bink en A. Dirkse, alhier, en XI. Reedeker, van Vlissingen. De dezer dagen alhier tot arts .be vorderde studont in de medicijnen, dé heer Ris, is bestemd om te worden benoemd tot officier van gpvondheid 2de kl. bij de zeemacht. Bakkersgezel U-nar tic. In een gisteren gehouden ledenvergadering van de bakkersgezellenvereeniging „De Vriendschap", werd met meerderheid van stemmen besloten zich op te lossen in 'dén Algem. Ned. Bond van Arbeiders en Ar beidsters in bet bakkers-, chocolade- en' suikerbewerkingbedrij f. Burgerlijke Stand van Leiden. Ondertrouwd: C. Vermey jm. 29 j. en J. XI. van Ark jd. 25 j. J. F. Xlekel jm. 26 j. en J. M. XI. A. Bögeman jd. 24 j. C. Hoogeveen 40 j. en F. C. Boc-zaart jd. 28 j. A. J. Vogelezang jm. 24 j. en _J. de Koning jd. 22 j. J. P. Perbal jm. 28 j. en A. Ciere jd. 29 "j. iWt 7. Batist jnv. 24 j. en J. Flippo jd. 21 j. iW. Dooren jm. 27 j. en A. C. E. Koop- mans jd. 25 j. J. Hoogerwerf jm. (25 j. en D. den Eugelseu jd. 24 j. A. Klop jm. 34 j. en C. A. Brouwer jd. 30 j. B. XV. Nicolaas w. 30 j. en L. C. Nieuwenburg jd. 38 j. E van der Schoot jm. 25 j. en W. Jansons jd. 26 j. K. van der Zwart jm. 22 j. en A. J. van Zjjll jd. 23 j. UIT ONZE STAD. De actie voor tijdelijke Loods- verhooging. Zooals is medegedeeld, zullen de organi- eafiën van werklieden, beambten en amb tenaren, in dienst der gemeente, heden avond in „De> Graanbeurs"- een huishoude lijke bijeenkomst houden ter bespreking; eener actie tot verhooging van liet loon of traktement in verband met de tijdsomstan digheden. Deze actie heeft een geschiedenis, waar op wij even de aandacht wenschen te vesti gen. Allereerst moeten wij wijzen op de dwaling, dat een verhooging van 'oon of salaris in verband met de heerseheude duurte minder gewenscht zou zijn, nu juist een Commissie uit den Raad bezig is het geheele loon vraagstuk voor deze gemeente aan een onderzoek te onderwerp an, om daarover B. en W. te rapporteeren. Men vergeet daarbij, dat de arbeid dezer Commissie betrekking heeft op normale toe standen en haar is opgedragen een alge meene regeling te ontwerpen, zoodat een in grijpen tijdens deze abnormale toestanden volstrekt niet een vooruit loopen is op 1-aar werk; dat trouwens zich niet zal bepalen tot de laagst bezoldigde ambtenaren. Wat nu d'e actie betreft, deze is een ge volg van de algemeene overtuiging onder ce werklieden en ambtenaren, dat de toege kende duurtetoeslag, gebaseerd op het aan tal kinderen en waardoor ongehuwden en gehuwden zonder kinderen van een toeslag uitgesloten zijn, niet meer voldoende mag worden geacht. Commissarissen der Stede lijke Fabrieken! van Gas on Electriciteit zouden dit reeds hebben erkend door uen stokers een tijdelijke loonsverhooging van 20 pCb. toe te kennen. Het bestuur der afd. Leiden van den Bond van Gemeentewerk lieden hield over dit onderworp reeds een bespreking met den Burgemeester en den Wethouder van Fabricage. Naar wij zijn ingelicht, zijn B. en W. met ongenegen mot een x oorstel bij den Ra-ad te komen tot een tijdelijke verhooging, waarin alle werklieden, beambten en ambtenaren zullen dcelen, die oen inkomen hebben tot een maximum van 1200. De kwestie loopt nog maar over het meer of minder. Daaromtrent zullen vermoedelijk vanavond in de bovenaangeduide bijeen komst de besprekingen loopen. De omstandigheid, dat ook in de parti culiere bedrijven de loonen in den laatsten tijd niet onaanzienlijk zijn verhoogd, zal ongetwijfeld tot het ondernemen dezer actie hebben bijgedragen en B. on W. welliokt mede aanleiding hebben gegeven zich niet meeïl togen een algemeene loonsverhoo ging gedurende den oorlogstoestand te ver zetten. Het is toch reeds voorgekomen, dat poli tieagenten, nog niet. lang aangesteld, hun wapenrusting hebben uitgetrokken en weder in particulieren dienst zijn terugge- koerd, terwijl het moeilijk valt de vacante plaatsen op behoorlijke wijze bezet te krijgen. I>e in Engeland aangehouden posipaketten. De heèr Limburg heeft in zake in Enge land aangehouden postpaketten do volgen de schriftelijke vragen ingediend 1. Is het den Minister bekend, dat, wan neer uit Nederland afgezonden postpaket ten in Engeland worden aangehouden, hier van aan de afzenders geen 'kennis wordt ge geven 2. Ia de Minister bereid het hoofdbe stuur der posterijen op te dragen, in geval van zulke aanhouding terstond aan de af zenders daarvan kennis te geven mot opgave van de bijzonderheden omtrent schip, tijd en plaats, dde de afzenders voor de verde diging hunner rechter kunnen noodig heb ben? 3. Is de Minister bereid het hoofdbestuur der posterijen op te dragen alsnog zoo spoedig mogelijk aan de betrokken afzen ders gelijke mededeeling te doen omtrent de aanhoudingen, die tot nu toe hebben plaats gehad? Hierop heeft de Minister van Water staat geantwoord lo. Het hoofdbestuur der posterijen krijgt van de aanhoudingen van paketpostzen- clingen uit Nederland door de Engelsche autoriteiten alleen kennis door berichten van de bet-rokken stoomvaartmaatschap pijen, die meermalen eerst geruimen tijd na de aanhouding daarvan bericht ontvangen van haar gezagvoerders. In vele gevallen zijn de postpaketten reeds uit Engeland doorgezonden, vóórdat die berichten omtrent aanhouding hier te lande zijn ingekomen. Welke postpaketten uit die zondingen door de Engelsche autoriteiten in beslag zijn genomen, wordt door de Britsohe re geering medegedeeld aan den consul-gene raal tier Nederlanden to Londen, die daar van opgaaf doet aan het Dep. van Buiten- landscho Zake®, welk departement dio op gaaf bekend maakt in de „Noderlandsche Staatscourant'Bij uitzondering ontving het hoofdbestuur der posterijen nochtans mededeeling van de stoomvaartmaatschap pijen „Nederland" en „Rotterdamsche Lloyd", dat haar door den consul-gene raal was medegedeeld, dat postpaketten, verzonden met de stoomschepen „Vondel-' en „Rind-jani", onderscheidenlijk 4 Maart jl. van Amsterdam en 15 Maart j.l. van Rotterdam naar Batavia vertrokken, in be slag zijn genomen. De afzenders van deze paketten zijn door de postadministratie met de in-beslag-ne- ming in kennis gesteld. 2o. Aan den Minister vam BuiteniamJ- sche Zaken is verzocht om den consul-gene raal der Nederlanden te Londen te willen opdragen in het vervolg zoo spoedig moge lijk en rechtstreeks aan het hoofdbestuur der posterijen op te geven, welke postpa ketten, uit Nederland verzonden, blijvend zijn aangehouden (in beslag genomen). Aan het hoofdbestuur der posterijen is opgedragen, om, na ontvangst van die op gaaf, van zulke aanhouding terstond kennis» te geven aan de afzenders, zooveel moge lijk met vermelding van bijzonderheden. 3o. Wat betreft de aanhoudingen van postpaketten, die tot nu toe hebben plaats gehad, moge worden verwezen naar het me degedeelde sub lo. Er wordt evenwel on- derzooht welke andere postpaketten dan cle hiervoren bedoelde, verzonden met de stoomschepen „Vondel" en „Rindjani", door de Engelsche autoriteiten in beslag zijn genomen. De afzenders daarvan zullen c. q. alsnog zoo spoeclig mogelijk worden ingelicht. Een audiëntie. Zaterdagmiddag werd do deputatie uit •het Rcvol. Socialistisch Comitc, mevrouw Ivoomans en de he eren Wijnkoop en Meis- ner door den Minister van Binnenlandsche Zaken op zijn Departement ontvangen ter toelichting van het adres inzake de levc-ns- midcstelenpolifcick der Regeering, door het Comité den Minister jl. Dinsdag aangebo den. Naar de delegatie omtrent de conferen tie, welke ongeveer een uur duurde, mede deelde, is de Regeering niet voornemens op <3en eisoh van liet Comité tot het tref fen van een absoluut uitvoerverbod in. te gaan. De Minister is van meening, dat de Distributiewet voor een voldoende .levens middelen voorziening van de Ned-erlancbche bevolking voorloopig voldoende is/ Toegezegd werd, dat scherpe maatrege len zouden worden genomen bij niet-nale- ving van de maximum-prijzen. Het door het Comité in het adres aan gevoerde, dat de levensmiddelen-politiek der Regeering het oorlogsgevaar vermeer derde, werd ten stelligste door den Minis ter ontkend. Eenige honderden personen vertoefden tijdens den duur der conferentie op heb Binnenhof te 's-Cravenhage. Iteserve-yehlpreilikcrs. Bij bcsohikking van den Minister van Oorlog zijn benoemd voor den tijd van oor log bij heb leger te velde tot reserve-veld prediker de heeren ds. A. G. J. Barmen 'b Loo, be Standdaarbuiten ds. P. Bootsma, te Balkds. J. J. Creutzberg, te Blokzijl ds. L. J. S. Crousaz, te Maassluis; ds. M. van Empel, te Middelburg ds. F. S. Ivnip- schcer, te Zaltbormnelds. B. C. Koolhaas, te Zuicïlandds. J. P. van Meile, te Kra lingen ds. R. J. van der Meulen, tc Am sterdam; ds. J. J. Meijer, te Wynaldum ds. E. L. Nauta, te Warfhuizends. W. Bronneger Onnekcs, te Helder dr. L. A. Rademaker, te Scheveningen ds. Th. J. L. Ruys, te.Lopikerkapelds. J. H. Ruyseh van Dugteren, te Hoek-van-Hollandds. C. O. Wagenaar, te Usquertcis. Th. G. Stellwog, te MecDamblikds. Ph. L. G. Steenbeek, te Bodegraven dr. W. G. Har- rens'tein, te Noord-Scharwoude ds. J. G. Geelkerken, te Overtoom ds. F. G. Pe tersen, te Veenclamdr. R. Miedema, te Schoonhovends. J. W. Geels, te Haar lem, en els. J. J. van der Schuit, te Amster dam. Smokkelarij-prakt ijken. Men schrijft uit Limburg aan het ,,Hbld.": Herhaaldelijk komt het den laatsten tijd voor, dat personen zich uitgeven voor be lastingambtenaar en in deze aangenomen kwaliteit Duitschen vrouwen en kinderen de smokkelwaren ontnemen. Evenwel doen zij dit niet om do belastingadministratie de behulpzame hand te bieden, doch zoo gauw zfj er. kans toe zien, brengen zij, het aldus afgenojnen goed zelf de grens' over. Het is "natuurlijk een uitzondering als zulke personen betrapt worden, daar buitenlan ders toch zelden of ooit verder iets hooren omtrent tegen hen ingestelde bekeuringen. Toevallig echter zijn thans nabij Venlo een' paar ambtenaren getuigen geweest van zulk een truc. 's Nachts surveilleerend in het veld, troffen - zij een militair in uniform doch ongewapend aan, terwijl hij bezig was een troepje DuitSchejs te ontlasten van hun; smokkelwaar. Daar do persoon in kwestie' höcli een aanstelling bezat als onbezoldigd; rijksveldwachter, nöck als buitengewoon; commies en hij zich tegenover de vreemde lingen had uitgegeven voor 'belastingamb tenaar, bestaat thans de mogelijkheid vootf de politie-autoriteiten om eens en vooral een voorbeeld te' stellen ten einde dezej praktijken den kop in te drukken. Deze geschiedenis heeft eön vervelg. In denzelfden nacht, dat ambtenaren den, militair, op zijn da&d befrapten, werd dootf Yenlosche politieagenten een groepje Duit- schers aangehouden, die ten uitvoer verbo- den goed medevoerden. De menschen ga-* ven teekenen van verwondering en veront waardiging, ^toen hun boeltje in beslag werd genomen. Éven te voren toch had een. mili* tair hen gevisiteerd, alles laten behouden; en hun den weg gewezen naar dö Heimat,: voor welke vriendelijkheid ziji hém ruim beloond haddén. Gezamenlijk werd toen gér1 zocht naar den bewusten militair. Hij werd ook werkelijk gevonden, verhoord en ini arrestgesteld. Den vólgenden dag bleek, dat men te doen had met denzelfden per soon, die zich voor, commies had uitge geven. Al naar gelang het hem profijt kon' opleveren wisselde 'deze menschelijke came-' leon van huid. i Tijdig ontslag van voor den dienst afge keurde militairen. De noodzakelijkheid is gebleken onder de aandacht van de korpscommandanton te brengen, dat militairen, die blijkens rapport van den inspecteur van den Geneeskundigen Dienst der Landmacht voor, de verdere waarneming van 'den militairen dienst de finitief zijn afgekeurd, voor zooveel voor, hun ontslag de machtiging van den Mh nister van Oorlog niet wordt vereischt, niet langer in den dienst behooren te worden, gehouden dan in verband met de; omstan digheden strikt noodzakelijk is. Ten aanzien van hen, voor wie de datum van het ontslag door den minister, van oor log wordt vastgesteld, zullen tijdig de noo- dige maatregelen moeten worden genomen om te voorkomen, dat die datum wordt overschreden (behoudens het geval, dat de toestand van den afgekeurde; niet gedoogt,- dat hij 'de zieken inrichting op den aange geven datum verlaat). In Duitsclie gevangenschap. Blijkens een ingesteld onderzoek zitten; een drietal Hollandsohe arbeiders uit Wes- tervoort reeds geruimen tijd in Duitschland gevangen. Het is gebleken, dat het vermoeden, 'dat deze mannen werdén gearresteerd, beschul digd van het helpen ontvluchten van Rus-1 sische krijgsgevangenen, juist is geweest. Inderdaad worden zij daarvoor vastgehouden. Omtrent do hun opgelegde straf kon men geen zekerheid verkrijgen. I Duilsohe stooiubootcn uit de Rotterdam- selic haven. Do Duitscho stoomboot-en „Bussard" en: „Eduard Martini", die gedurende den oorlog in de haven te Rotterdam hebben gelogen, zijn vertrokken. De „Bussard", liecft zee gekozen -en do reis voortgezet. De „Eduard Martini" is,., na buitengaats tc zijn geweest, weer teruggekeerd. De Duitsche gezagvoerder gaf voor, dat zijn machine schade had gekregen. i>och ver-« moed wordt, dat hij bevreesd voor een ontmoeting met Engelsche oorlogssche pen, rechtsomkeert heeft gemaakt on do neutrale wateren weer opzocht. Kaas on Melk. De Rijkscommissie van Toezicht op do beschikbaarstelling en den uitvoer van kaas heeft, daartoe gemachtigd door den Minister van Landbouw, den burgemees ters bericht, dab, ten gevolge van cfo daling van do kaasprijzen, de toeslag voor consumpfiemelk, welke tot dusver een cent per liter bedroeg, niet ongewijzigd kan blij ven. Hieraan voegt zij to.cDank zii do breede opvatting, welke de Kaasverccni- ging vim haar taak hoeft getoond -tc bezit ten, is het ons mogelijk ,de vermindering geleidelijk tc doen plaats hebben. Tenzij een aanmerkelijke verhooging van do kaasprijzen mocht intreden, zal de toeslag van 1 cent voor het laatst worden uitge keerd- over de week, eindigende met Zater dag 22 Juli. Zij wordt cian op een halvon cent gebracht, en de halve cent wordt voor het laatst uitgekeerd over do week, eindi gende Zaterdag 5 Augustus. Met ingang van laatstgemclden datum wordt slechts een kwartcent vergoed, en de uitkeering eindigt geheel op 29 Augustus. Onze margarine-industrie. Het- gaat met de margarine-industrie in ons land goed. De bekende firma Yan den Bcrgh ziet zich zelfs genoodzaakt ruim 7 millioen tc leenen om te kunnen uitbrei den. Do circulaire, waarin omtrent 1

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 1