De Eiiropeesdie Oorl 411e Staatsloterij, Uit de Omstreken, I I U'-A"..,', I^i W t- TtfTPITWQTP modellen Heeren-Stroohoe- JX1E/U VÏ01L den. H. A. TIMMERMAN, Hofl., Nieuwe Rijn 46, Tel. 142. AGENDA VAN DE WEEK. Vrijdag: Eeidsohe yolksiïufe. Opvoering „EsmoreiP*, {avonds te halfnegei^ Zaterdag DiuurteHdemonstratie. Optocht en openb. Vergadering in uDe> Graanbeurs" halfzeven iep acht uren. Yrydag 9—13 Jnui; Nutsgebouw. Tentoonstelling vanwege do Leidscho Kunstvereeniging. Van één toe vijf uren, Dagelijks: Thalia Bioscope en Variété-Theater, Haar lemmerstraat 52, 7. uur. 's Zondags alleen 8 uur. (Woensdag- en Zaterdagmiddag ook 2 uur). meente door bemiddeling van mijn kantoor aardappelen te betrekken. „De pr^js daarvan is gesteld op f450 per 10.000 K.G. af plaats van inlading. „Zooveel mogdi\jk zal Roodo Star yan de klei worden geleverd. „Het is noodig dat bij een aanvrage om' beschikbaarstelling van aardappelen wordt overgelegd een verklaring dat de voorraden aardappelen in uw gemeente, wélke normaal brf handelaren in dit artikel aanwezig zjjn, zijn uitgeput. „Alvorens dus tot aanvrage om beschik baarstelling en gemeentelijke distributie over. te' gaan, verzoek ik u beleefd de aardappel- voorraden, binnen uwe gemeente te inven tariseeren." Weer varkens voor Dmitschland. Te Sas-van-Genfc werden weer 44 varkens in een motorboot geladen, met bestemming naar een exportslagerrj. Ook deze partij was door den Duitschen agent bij een tweetal vetmesters opgekocht voor een prijs, veel hooger dan de slagers kunnen maken. datum is door een poststempel aangegeven. De kaart kwam niet eens met de eerste; bestelling van 7 Juni mee. dat had toch wel gokund. Kintne|nkG(pt (wordt vanwege^ do Vereeniging tot 't houden van Jaarbeur zen in Nederland aan de Nederlandsche in- dustrieelen een omzendbrief gezonden, waarin uiteengezet worden de plannen voor een eerste Nederlandsche Jaarbeurs, Deze Jaarbeurs, waar fabrikanten en handelaren elkander kunnen ontmoeten om zaken te doen dus, geen tentoonstelling zal wor den gehouden te Utrecht, van 18 Septem ber1 October a.s. Te' Nieuwkuyk stoirbtle, tör- wijl men aan de in aanbouw zijnde magazij nen der graanhandelaren Hol en Pouwels bezig was den zolder te ankeren, een ge deelte van het gebouw, ten gevolge van de zwaarte der ijzeren balken, met geraas in een. Een timmerman uit Vlijmen werd ern stig gekwetst onder de puinen vandaan ge haald. De ingekwartierde stukrijder Reu vers uit Enschedé werd zeer ernstig ver wond. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Gister namiddag is de stoom- kuiperij van de firma Van Leeuwen en Ver- steeve te Vlaardingen uitgebrand. Een groo- te hoeveelheid fust is ve'rbrand. De vermoe delijke oorzaak is, dat vonken uit het for nuis gevallen zijn op het fustwerk. Hot pand was laag, de inventaris niet vereekerd, In den nacht is b ij de politie to Amsterdam aangifte gedaan, dat een man, in een rijtuig rondrijdende, in slaap is gevallen en beroofd van ongeveer f 1500. Dé koetsier en nog een jongeman, die in ge zelschap van dezen was geweest, zijn aan gehouden. Conflict bij de Ned. Scheepg- bouw-Mij. In een gehouden bespreking tussehen den burgemeester van Amsterdam en den voorzitter en den secretaris van de samenwerkende organ'satie?, betreffende het verzoek in het openbaar geld te mogen inzamelenj tot steun van de ontslagen werk lieden der Neder]. Scheepsbouw-Mrj., deed de burgemeester toezegging een poging tot bemiddeling te zullen aanwenden, om te trachten het conflict tot een oplossing te brengen. De groote bloemen- en plant en- keuring der Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, zal dit jaar te Nijmegen gehou den worden van 25 tot 29 Augustus e.k. Het Concertgebouw „De Vereeniging", ge legen ^an het Keizer-Karelplein, is door do af deeding Nijmegen der Maatschappij voor die gelegenheid afgehuurd. Effectondiefstal. Woensdag is bij een ingezetene van Otrecht gen huiszoe king gedaan door den rechter-commissaris aldaar, in tegenwoordigheid van don rech- tOT-eommiosaris te 's-Gravenhage, waar bij twee effecten werden gevonden, che aan leiding hebben gegeven tot de overbrenging van don betrokkene naar Den Haag. Men herinnert zich wellicht, dat gerui- mon tijd goleden to Utrecht een huishoud ster is aangehouden, zij werd later te 's-Gravenkago vc/roordeeld die in het be zit werd gevonden van een groot aantal ef fecten, welke zij had ontvreemd van een inmiddels te 's-Gravenhage overieuen neer, bij wien zij als huishoudster was werkzaam geweest. Niet alle effecten, dio ontvreemd waren do nummers waren alle bekend werden toen bij haar gevonden, doch slechts een gedeelte. Enkele dagen geleden nu is blijkbaar de Haagsche justitie op het spoo'r gekomen van andere personen, die bij dit misdrijf oetrok- ken zijn geweest. In verband daarmede heeft de rechter-commissaris te Utrecht den man, die verdacht werd, op de plaats, waar hij werkzaam is, aangehouden, waarna een huiszoeking in z'n woning plaats ha-u. Daar werden twee effecten gevonden, die num mers droegen van de indertijd ontvreomde- geldswaardigo papieren. Ook werden twee getuigen gehoord, na wier bezwarende aan wijzingen de verdachte naar 's-Gravenhage is vervoerd, waar rechtsingang tegen hem zal worden verleend. D.") Toen hedenmorgen de stuka- door V. zich vervoegde aan de woning van B. in do Korte "Pannckoekstraat te Rotter dam, om werkzaamheden te verrichten, kreeg hij geen gehoor. Hij waarschuwde de politie, die de deur openmaakte. Mo-i vood in do achterkamer het gaslicht branden en de kamer gevuld met gas. In de bedstee lag do bewoner S. B. bewusteloos en op een veldbed op den grond bij het vuur zijn 29- jarige) vrouw, eveneens bewustoloos. De' reddingsbrigade paste kunstmatige -adem haling toe. Een dokter constateerde bij B. den dood. Bij het openen van de deur had eon gasontploffing plaats en ontstond eon begin van brand. Het gas moet zijo ont- snapt door een gummislang bij het gaskom foor. VIJFDE KLASSE. Trekking van 9 Juni 1916. No. 7421 met premie van 18.000. No. 20653 400. No. 9630 £100. Prijzen van 170. 1724 2172 3405 6412 5824 6305 6586 7899 8142 8345 8625 11595 11860 12345 12725 18402 14314 10348 15887 16563 17279 19167 19184 Nieten. 163 246 550 790 1585 1669 2069 2292 2598 4471 .4681 4817 6236 5700 6888 6984 7061 7186 7854 7980 8051 8315 9164 9225 9404 9678 9707 10065 10211 10223 10656 10788 10945 12041 12743 13174 18185 13220 13614 18680 13735 14000 14303 14520 14688 14750 16217 15231 15774 15816 16862 15904 16913 15957 16076 16294 16918 17018 17025 17077 17451 17645 18162 18379 14800 19015 19200 19852 19887 20017 20066 20301 20478 5e Klasse 16e Lijst: 15081 m.i. 15088. ïfFr&wrr--.M»: RIJNSBURG. - T "a Spoedeieekeade Vergadering; van den Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. .Voorzitter: de heer Boase'hieter, burgemeester. De Voorz. stelde dadelijk voor over te gaan tot een vergadering met gesloten deu ren. Na heropening der openbare vergade ring deelde de Voorz. 510de, dat hjj volgens' den wensch van dein Raad de noodlge st3j>- pen had godsan tot aankoop van het perceel land aan de Kerkstraat, groot 1 H.A 2 A S3 C.A., voar bouwterrein. Hjj la daarin naar wensch geelaagd; nog dezen dag is ldj daarvoor naar Amsterdam geweest en heert het perceel nn van mevrouw Büchner, in koop voor f20.000. Het perceel is tot Kerst mis 1917 verhuurd, terwijl de gemeente het land met Kerstmis 1916 moet aanvaarden. In overweging nemende, dat dit land een zeer geschikt bouwterrein is, waaraan de gemeente groote behoefte heeft, z66 zëtfe, dat zij, die willen bouwen, daarvoor terrein buiten de gemeente moeten zoeken, gtellen B. en IV. voor genoemd perceel voor 120.000 te jacoepteeren. De heer S. Schoneveld zegt, dat dit voor stel zjjn .volle sympathie heeft. Deze koop is al eenige jaren geleden ter feprake ge weest; de prjjs was toen echter te s^jf, n.l. f25.000. Hij stelt het op prijs, dat door den Vooratter zoo spoedig met gunstig re sultaat werk van- deze zaak is gemaakt. Met algemeene stemmen werd daarna bei- sloten tot den aankoop over te gaan. De Voorzitter deelt verder medes dat een paar ingezetenen bij hem hadden geklaagd over den hoogen prijs der aardappelen. De gemeente nu kan aardappelen betrekken voor f450 per 10,000 K.G. Daarbij komt dan nog eenige vracht, enz. Hij st9lt voor een post op de begrooting1 te brengen om tot distributie van aardappelen over te gaan. De heer D. v. d. Eijkel vraagt of 10,000 K.G. niot te vee! zal zijn. Dr. Jonker vraagt of de Voorzatter al een idéé heeft bos de zaak zal geregeld worden. Dp heer Schoneveld wil ook voorloopig met de helft volstaan, vooral omdat men niet ■weet hoe de kwaliteit is. Do heer v. d. Gugten wil een oproep doen wie aardappelen wil betrekken, men kan dan zijn berekening maken. Ten slotte wordt besloten voor dezen aan koop een post op de begrooting te brengen. Van de rondvraag maakte alleen de heer C. v. Delft gebruik om te spreken over een kolk in slechten toestand, die z. i. diende vervangen to worden door een ijzeren kolk. VOORSCHOTEN. Hiertoe in staat gesteld door eenige giften, werd gisteravond den hier vertoe- venden militairen een feestje aangeboden door de afd. Voorschoten van de N.O.G.V. Mevr. Van Kol had bereidwillig haar fraaien tuin voor dit doel afgestaan. Met de lampions, die later op den avond wer- den aangestoken, had deze een zeer feeste lijk aanzien. De militairen werden flink onthaald en ge noten van muziek en vuur werk. Tot laat in den avond bleef men bij een, toen de kapitein het sein tot vertrek gaf na, namens de aanwezige müifcairen, een woord van hartelijken dank te hebben gebracht aan het bestuur van hot militair tehuis, inzonderheid aan mevrouw Van Kol en haar zoon, die zich zooveel moeite getroostten tot het welslagen van dezen gezel! igen avond. De zeeslag bij het Skagcrrak. Wo weten nu, dat de „Lützow" en de „Rostook vernietigd zijn. Dat de bewe ring, dat nu alle verliezen zijn opgegeven, niet zoo maar geloofd wordt, behoeft nu wat gebeur-d is, geen betoog. Wie waar borgt dat „strategische'- redenen niet nood zaken tot nog meerdere geheimhouding. De Duitschars blijven er bij, dat zij do overwinning bevochten, want hun verlies is 60.720 ton en dat der Engelschen 117.750 ton. Het laatste getal is volgons de Engel- schc opgaaf 110.850. Zoodat dus de Duit- stfhers een verlies toegeven van 60.720 ton en de Engelschen van 110.850. Wie die cij fers bekijkt zal toegeven, dat het verlies voor de Duitsehers lang zoo goed niet te dragen is al-s voor de Engelschen. Dat veT- eoliilt nogal wat. En dan nog altijd aange nomen, dat de Duitsohe opgave juist is. Nog een ander bewijs voor de weinig be trouwbare berichten is, dat de Engelsche kruiser „Buxminghaim' die vernietigd zon zijn thans ia gezien door den kapitein van den IJmuider trawler „Greuvers". Het schip stoomde na den slag full spoed en vertoonde goen scheuren in het pantser al leen twee groote bruine plekken. Overigens zat het sohïp netjes in de grijze verf. Het terrein van don zeeslag is diaht- bezaaid met wrakhout en lijken. Het Zweedsche stoomschip „Vanda" voer drie uur lang tusechen wratketukken door. Van verschillende zijden komen thans ge- lukwensohen in Engeland binnen met den goeden afloop van den slag. Zoo van den toaaxr en van president Poancaré. Botha over het zeegevecht geïnterviewd, heeft gezegd, dat Zuid-Afrifca en de dominions groot en dank aan de Britsohe vloot voor haar schitterend werk verschuldigd zijn. De veiligheid van Zuid-Afrika berustte op de kracht der Briteche vloothet was va/n het hoogste belang, dat deze heerscheres ter zee bleef. Dank aan den moed van Jellicoe en Beatty, hun officieren en manschappen. Deao eerste poging om de Britsoho supre matie aan te raden, is volkomen mislukt. Hij betreurde het verlies der duizenden dappere mannen en leed met het Britsoho volk mede. Maar de dood dezer helden zou bot volk in zijn besluit alles te doen om een volkomen overwinning te behalen, ster ken. Er wordt thans nog een andere veronder stelling geopperd voor het verzwijgen eerst ïzsïim-.f.öniT-:s-<—i van het verlies van de 4000 ton groote „El- bing" en langer nog van het verlies vari de 4900 ton groote „Rostock" en de 'Lüt, zou/w" vau 26.600 ton. De nieuwe credieten moesten in deni Rijksdag behandeld en daarvoor werd eeh vlooteuoocs gunstig geoordeeld. De dood van Kitcheaer. Over den ondergn-n# van de „Hampshire"' wordt niet veel vernomen. Het öenige Sa éen bericht uit de „Times", dat do zware zeeën, de booten, die men van het schip zag afsteken, deden omslaan. Men vermoedt ook, dat spionnen Kitcheners vertrek heb ben verraden en er zijn thans beperkende bepalingen gemaakt omtrent landing vpft passagiers op 'de Oikney-eilanden. Misschien zullen we van de ramp nu, meer hooren, want hét laatste bericht jler. admiraliteit is, dat aan de Engelsche kust een vlot is komen aandrijven, waarop bén officier en elf man van de equipage van de „Hampshire." Allen yvaren in leven." Overal heeft Kitcheners dood. ontsteltenis veroorzaakt, in alle kolonies en de New- Yorksche Maden bespreken in lange arti kelen dit groote verlies voor Engeland en de geallieerden. Baron - de Brocqueville heeft Asquitk uit naam a r Belgische regeering deelneming betuigd. Balfour heeft over Kitcheners dood gfspieken niet alleen als over een nationaal maar als een internationaal verlies. Zijd heengaan, zeide hp, is geweest zooals hij zelf dat waarschijnlijk zal hebben gewenscht, plotseling en op het toppunt van zrjü roem. Er wordt weer een nieuwe naam genoemd van den ver moedel jjken opvolger, hl. Lloyd George. Er zijn er, die hem de meeste kans geven minister van oorlog te worden. Bomrnoa op d© scheepswerven te Au t werp en. Een eskader vliegtuigen der geallieerden heeft, volgens „Les Noovelles" bommen gé- worpen op 3e werven Hoboken te Antwer pen en allo werven, waar pontons vervaar digd worden, vernield. Het eskader keerdo terug, zonder verliezen geleden te hebben. Belgisohe vliegers hebben bommen gewor pen op kanonnen, die pas van Buitschland naar Mene vervoerd waren. Verscheidene stukken zwaar gesohut werden vernietigó en 11 kanonniers gewond. Het nieuwe oorlogscredlet iu Dnitschland toegestane. De Duitscho rijksdag heeft gisteren de begrooting definitief aangenomen; tegen stomden de beide sociaal-democratische frac ties. Verder heeft de rijksdag het nieuwe .oorlogscrediet van 12 milliard mark toe gestaan; alleen de sociaal-democratische ar beidersgemeenschap stemde tegen. He leiders der Tsec2iem ter dood veroordeeld. Do bekende Tsecliasche leider dr. Karl Kramarz is wegens hoogverraad ter dood voroordocl-d. Etebzelfölo vonnis is ge>veld over zijn medebeschuldigden dr. Alois Naeahdn, den boekhouder Ziuiiasol en den secretaris der redactie van de „Narodny Listy", Cervinka. OorBogswinstbelastittg in Spanje. De Spaausohe minister van financiën kondigde een wetsontwerp aan o>p oorlogs winst-belasting, dlie op de buitengewone winsten sinds 1 Januari 1915 zal drukken voor aille takken van handel en nijverheid, geleid - door personen in Spaansok-e of vreemde maatschappijen, zal gelden en van 25 tot 40 pCt. zal bedragen. Geen belasting op oorlogswinst ie EÈTraqSand. De Russische rijksraad heeft heb voorstel om van oorlogswinst belasting te heffen, met 70 tegen 43 stemmen verworpen. Het pamilet tegen den Hnitscben rijkskanselier. Volgens het „Berl. Tageblatb" is de di recteur-generaal van de provincie Oost- Pruisen, "VVolfgaDg Knapp, dien de rijks kanselier in zijn redevoering van Maandag genoemd heeft als den schrijver van het pamflet tegen hem en tegen de rogeering, een van de bekendste figuren van Oost-Prui sen. Zijn vader Knapp, vroeger afgevaar digde van den Rijksdag, moest in het revo lutiejaar uit Duitsehland vluchten en Wolf- gaDg Knapp ia op 24 Juni 1858 te -xew-York geboren en trad, na zijn studies in de rech ten volbracht te hebben, in 1878 in Pruisi- schen staatsdienst. In 1902 was hij gedele geerde bij de Duitsch-Russisoho onderhan delingen te Petrograd. Sedert 1006 is hij als directeur-generaal van de provinces Oost-Pruisen werkzaam. De polemiek over het ontstaan van den oorlog. De heele Zwitsersche pers vestigt de aan dacht op de ernstige beteekeuis, welke voor het vaststellen van de verantwoordelijkheid voor den oorlog moet worden gehecht pan een artikel hieromtrent in het officieus© Bongaarsche orgaan de „Pester Lloyd" van 27 Mei. Wanneer Grey schrift de „Pes ter Lloyd" wil weten, hoe innig en onher roepelijk onze wensch was om het geschil met Servië tot een oplossing te brengen op een wijze, die eens voor al de misdadige be dreiging van deh vredo uit de wereld zou helpen, zoo kan hem jdit blijken uit het feiiy hetwelk wij hier in allen ernst vaststellen: Wanneer de Russische regeering zich hac onthouden van mobilisatie die ondanks Üe schijnheilige beloften en toezeggingen in 'fc geheim voortgang vond ja zelfs, indien zij de mobilisatie had onderbroken, dan nog zou Oostenrijk-Hongarije aan geen enkele Conferentie hebben deelgenomen, doch het zou er op zijn bljjven staan, zija,zaak met Servië overeenkomstig de noodzakelijke eischen voor zijn toekomstige veiligheid y. regelen, zonder daarin te worden belemmer* floor vredelievende' tusschenk'omst er bij Uwe Excellentie op aan, direct maat regelen te doen nemen, opdat zoo spoedig' mogelijk te Amsterdam een voldoende hoe- Veelheid aardappelen tegen redelijke prijzen kan worden gedistribueerd." Gisteren zijn in Friesland 70 wagons aard appelen onteigend. Deze: aardappelen, merk ;,Red Star", zullen per snelste gelegenheid naar de hoofdstad worden .verzonden. Ook in den KottcrdajiLScheu gemeente raad is gisteren ernstig geklaagd over heb tekort aan levensmiddelen en vooral over den aardappelnood. De heer Spiekman bracht er de zaak ter sprako en vroeg of de regeoring schandelijk en gewetenloos be drogen is door winstjagers, of dat er een tekort van R-ege e ri ngsbel ei d en -in zicht is? Hem is medegedeeld, dat het s.s. „Zuidt- Hollaud", volgeladen niet met fabrieks aardappelen, zooals is voorgegeven, doch met consumptie-aardappelen ligt en dat in de Waalhaven vele lichters vol met voor uitvoer bestemde aardappelen liggen. Kan do burgemeester daarop geen beslag leggen? vroeg hij. De heer De Korver klaagt er over <3at er een uitvoerverbod komt, als de ergerlij ke en ruime uitvoer reeds heeft plaats ge had. Spreker is verzekerd, dat - de nieuwe oogst reeds is opgekocht en als er niet wordt gezorgd, over de grenzen gaat. De heer Diemer, lid der Levensmidde len-commissie, heeft hooren klagen over verkoopers, die alleen aan klanten verkoo- pen of moeilijkheden maken. Daartegen zal door de politie worden opgetreden. De toestand is onheilspellend treurig. Zoo werd /order geklaagd. Een steen des aanstoots was in het bij zonder voor Rotterdam de aanwezigheid in deze haven van een aantal schepen met aardappelen, die inmiddels in 20 van de 23 sohepen liggen te verrotten. De inbeslagne ming, waartoe de burgemeester door dc-n minister is aangezocht, zal dus niet veel meer kunnen opleveren. Zoo wordt omgesprongen met voedings middelen. Liover verrotten <3an opeten, als er geen oorlogswinst is t-o maken. Ofschoon er in do haven voldoende,voor raden lagen en er" telkens dagen lang aan gedrongen werd en ge informeer tl, kwamen de zendingen niet af, zedde wethouder Stulemeyer. ttillioemen kilegramaaeni liggeu, in schepen opgeslagen, te verrottenn. Spreker weet niet of verder aandringen effect zal hebben. De regeering in Den Haag ajitwoordb niet. Schandalig, spreker roept dit uit, is do houding vau kleine handelaren, die hun klanten dwingen ook groenten te kaopeü en zelfs voor hooger prijzen aardappelen slijten dan ze mogen verkoop en. Dit doet ook een zeer gefortuneerd spekslager, die zijn spek voor meer verkoopt dan hij mag (geroep: „schandelijk"). Hoort men dit, dan kookt het iemand (zeer juist). Wellicht zal men er toe moeten komen do Regeeringslev ensmiddel en door de Gemeente zclt te doen verkoopen. Verbetering acht spreker mogelijk als de Regeering den uitvoer in handen neemt, doe zioh inlichten welko do behoef ten rijn en, geleerd door die ondervinding, houde buiten de distributie vooral allo be langhebbende, dio niet onbevooroordeeld kunnen adviseeren. Er moet komen een levensmiddelendictator. Aan alle burgemeesters in Friesland is opdracht gegeven, de in hun gemeenten voorradige aardappelen, welke niet noodig zijn voor de plaatselijke consumptie, in be slag to nemen. De voorraad wordt nog ge schat op 1 millioen kilogram (100 wagons). Het bleek, dat betrekkelijk groote hoeveel heden in handen van opkoopers waren. Te Rotterdam werden alle ladingen, welke op stroom lagen, onteigend. Ook op ae Zuid-HolLandsche eilanden, Hoeksche Waard, Goeroe en Overflakkee zijn groote hoeveelheden in beslag genomen. Alleen in de Hoeksche Waard was nog een voorraad van 20.000 H.L. In Zeeland konden de onteigeningsmaat- ïegelen nog niet toegepast worden, omdat de militaire commandant de aardappelen niet vrij wil geven, niettegenstaande men in be voegde landbouwkringen de wetenschap heeft dat er in die provincie tot den nieuwen oogst in ieder geval voedsel genoeg is. Ter plaatse waar de distributie geregeld Wordt, wijt men den aardappelnood in de grootö steden vooral aan dezen militairen maatregel, ten gevolge waarvan zoovele dui zenden hectoliters aan de binnenlandschei consumptie werden onttrokken. De directeur van het Rijks Centraal Ad ministratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen, heeft aan de burgemeesters Van verschillende gemeenten de volgende rirculaire verzonden: „Ik heb de eer u mede ie deeleü dat fclsnog 'gelegenheid bestaat voor uwe ge Do Zakeii-Sekröder. De procureur-generaal bij het Amstor- damscho Hof heeft ook tegen heb arrest van dit Hof, d.d. 31 Mei, waarbij de hoof el-re dacteur va-n de „Tel." de heejr J. C. Schro der, werd vjrij geep roken van het hem ten laste gelegde (het in gevaar brengen van de onzijdigheid van den Staat „do schur ken van Europa" cassatie aangetee- keaid bij den Hoogen Raad. De „Thor" en „Barcndsz" vrijgelaten. Volgens een te IJmuidcn ontvangen te legrafisch bericht-, rijn do naar Cnxhaven opgebrachte stoomtrawlers „Thor" en „Ba- rendsz" vrijgelaten. Verboden DraaiTloozc Installafïes. In Den Haag zijn Woensdag bij velschil lende ingezetenen draadlooze installatiën ontdekt en in beslag genouien. Tegen de houders is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van artikel 100 sub 2o.- van het Wetboek van Strafrecht (heb in tijd van oorlog overtreden van eenig voorschrift, van regeeringswege in het belang der vei ligheid van den staat gegeven en bekend ge maakt). Van regeeringswege is n.l. heft ge bruiken door particulieren van zoodanige installatiën verboden. Rcddingsehip „Atlas". Het departement van Majrine deelt offi cieel mede dat de dienst van het redding schip „Atlas"o welk schip 27 Maart in do Noordzee in de nabijheid van het lichtschip „Noord Hinder" was gestationneerd. met den datum van 7 Juni j.l. is ingetrokken in verband met de gewijzigde route der groote stoomvaartlijnen, waardoor de kans op on gelukken zeer veel is verminderd. In deze dienst zal worden voorzien door Hr. Ms. politiekruiser „Zeehond" voor zoo ver dit met de overige diensten van dat schip overeenkomt. Dit schip zal geen bij- zondero kenieekenen als reddingschip voeren. Nederlandsche Vliegers in het Franschc Leger. Naa>r de „Tel." verneemt, hebben de ge broeders Do Rauw, Nederlanders, afkom stig uit Den Haag, die voor den duur van den oorlog als aviateurs dienst hadden go- nomen in 't Fransche leger, voor do be toond© dapperheid, de militaire medaille gekregen, benevens nog eenige andere me dailles en eervolle vclnneldingen^ Op de scheepswerf te Heusden zijn eenige geïnterneerde Belgen werkzaam, ge steld. Vermoedelijk zullen er in het geheel 40 komen. Men meldt uit Maastricht: Woensdag avond is aan de grens l;ij Veldwezelt een werkman, die te Maastricht bij een aan nemer werkzaam was, en aan zijn vrouw een pakje met levensmiddelen over den elec- trischen draad, wilde overgooien, op Bel gisch grondgebied, door een Duitschen schildwacht doodgeschoten. De stoomtrejler „Louisa", IJm. 121, heeft te IJmuiden aangebracht 'een zwemvest,, een portemonnaie, inhoudende: eenig geld en een militaire penning, en eenige schrif turen, afkomstig van het lijk van een matroos van het Duitsche oorlogsschip „Frauenlob", welk lijk in het net werd opgevischt en weer aan de zee is toevertrouwd. RECLAMES h 40 ets. per Regel. A LA CORSETIÈRE RAM0NDT, LEIDEN Breestraat 34. Tel. Ini. 1425. P H R Q T T Q a'le raaten en Prijzen ÜUndL I u steeds voorhanden. 6670 3 4 Oemengd Nieuws, In Den Haag ia eea 2fj arig kind op den Noordwal door een met paard bespannen wagen overreden. Het kind was onmiddellijk dood. Te Haarlem is ingebroken ïn het kantoor en kaaspakhuis van den heet Kooper aan de Nieuwe Groenmarkt. Uit 't kantoor is f 72 weggenomen en uit het pakhuis een kaas en eenige worsten.. Poststukken zijn somlal an g onderweg, maar dat een briefkaart 13i jaar noodig heeft om van het Arnhemsehe post kantoor in de woning van een Arnhemmer te komen za.1 wel een zeldzaamheid blijven. Een inwoner van Arnhem ontving een brief kaart, die 13 December 1902 aan het post kantoor alcfaar aankwam blijkens het post stempel7 Juni 1916 werd de kaart bij den geadresseerde thuis bezorgd; ook deze

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 2