LAATSTE BERICHTEN. TELEGRAPHISCH weerbericht, jaar waarn. in den morgen van 8 Juni. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Inst, te De Bilt. Hoogste barometerstand boven 760 in Z.- paitechland. Laagste 751.1 te Skudesnaes. yerwachting tot den avond van den 9den juni: Meest matige kuïdelijkê tot westelij ken wind. Zwaarbewolkt met tijdelijke op- Haring. Waafschjjnlijk regenbuien met kans og onweer. Dezelfde temperatuur. punten van persoonlijken aard, waarom dit aunt wordt verschoven naar. het einde der igenda- i Onderwijszaken. lOo. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 September 1902 (Gem. Blad No. 19), betreffende de inwendige regeling van bet Herhalingsonderwijs en de toe lating van de leerlingen; b. o. q. tot wijziging van het raadsbesluit van 15 November 1906, in zake do ingobruikgeving van aenigo schoollokalen, aan de vereenigmg „Kennis te Maoht". De heer VAN HAMEL, minderheid in het college van B. en W., wil de herhalingsschool aan de Langebrug doen blijven. Voor een herhalingsschool voor meisjes acht hij deze school door de toegangen toch altijd het best celegen. Het hoofd der herhalingsschool Èeeft bezwaren tegen de plaatsing, ook van de toegangen. De ouders geven eveneens de voorkeur aan de oude school. Het motief dat Kennis is Macht" en de Langebrug-school eenzelfde hoofd hebben, doet niets ter zake, want de heer De Hondt bereikt binnenkort de pensioensleeftijd. Do VOORZITTER zegt, dat hier geen verband is. Voor B. en W. gold 't de princi- pieele kwt^tie, dat de herhalingsschool niet behoort in een 2de klasse-school. De heer VAN HAMEL acht dit bezwaar niet van genoeg belang. (De beer Van Hamel is aan de perstafel zeer moeilijk verstaanbaar). De heer ZWIERS vindt 't gelukkig, dat do wethouder van onderwijs zich tegen het voorstel verklaart. Hij ziet niet in, dat een sohool 2e klasse vernederd wordt, omdat er, sen herhalingsschool in is. Spr. heeft in het voorstel gemist het advies van het hoofd der herhalingsschool, door den heer Van Hamel thans meegedeeld. Hij is ook te gen plaatsing in de Plantsoenschool om de .«ingeving. De heer VAN ROMBURGH is tegen het foorstel en releveert, dat in de schbol le klasse de tuinbouwschool is ondergebracht, die geen roden tot klagen geeft. De heer FOKKER bestrijdt ook het voor stel en verwondert zich ovér de geringe toelichting voor een voorstel op principieel© gronden. De heer PERA verklaart zich voor de lOuding van de minderheid, nu hij hoort dat liiet de overplaatsing van „Kennis ia [Macht" de reden is voor het voorstel, maar ieu principieele beslissing om geen herha- igsschool in een 2de klasse school te bren gen. De VOORZITTER zegt, dat uo roden foor hot voorstel geen andere is dan dat rekening moet worden gehouden met de ge voeligheid der bevolking, die die school zal disqualificeeren. Met de wijkverdeeling zal dit later wol getob en moeilijkheden geven. Spr. onderschrijft niet de meening over de slechtere ligging van do Plantsoenschool. Aan de Langebrug is 't haast nog slechte'r. |.et voorstel is nuttig en zal vallen in den ;eest der bevolking. De lieer VAN HAMEL komt er tegen: 'op, dat de school-Langobrug in de opinie der bevolking zal dalen. De herhalings school is daar indertijd gebracht om de lig ging en niet omdat het een derde klassét- echood was, dat was slechts toeval. De VOORZITTER verdedigt nogmaals het voorstel. De heer FOKKER bestrijdt de hier ge maakte opmerkingen nog even. Punt a van het voorstel wordt hierop verworpen met 18 tegen 7 stemmen. Punt b vervalt hierdoor. Zweminrichting Poelmeer. Spoedeisehend wordt behandeld een vet- ek van den garnizoenscommandant om een zweminrichting voor militairen te maken in Poelmeer, bij den Leidschen tol. B en. W. willen dit voorstel toestaan, its adressant vergoedt de schade aan dén [achter van het vischwater yoor geleden schade en dat f10 per jaar ail .worden betaald. Ret voorstel wordt aangenomen. Plaats, directe belasting. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. RONDVRAAG. Scholen en militairen. De heer FISCHER deelt mee, dat de mili- tere autoriteiten hebben bericht, dat de gehot- en aan den Maresingel en Paul-Krugerstraat de Gehoorzaal door de militaire autori tten ter beschikking der gemeente zijn ge teld. De heer HEERES vraagt of hier onder- indelingen zjjn geweest tassckeu B. on |Ww de militaire autoriteiten, or dat de mili- jdre autoriteiten maar kalm mededeelingen "oen, wat ze moeten gebruiken. De heer FISCHER zegt, dat B. en W. teeda de belangen van het onderwijs op 't oog hebben gehad. De heer HEERES geeft te kennen, dat te niet is, wat hij wil weten. Hebben de autoriteiten maar aangegeven wat ze moo- eQ gebruiken of niet? Indertijd antwoord- o men hem in de Kamer op 'n interruptie *at de gein. autonoom waren later heeft Pr. meenen to moeten opmerken, dat dit zoo erg het geval was. Heeft de ge rente b.v. gezegd, wij moeten de scholen tebruiken en legt ckrt gewicht in de schaal De VOORZITTER geeft een overzicht, incfentijd de gehouwen zijn ter beschik- gesteld. Het is niet de vraag, hoe kom ■er in, maar hoe krijg ik ze er uit. Nu '1 heel anders gaan, waanneer alles rus- was. Het streven is steeds geweest in! 8 lun<ls belang in overeenstemming te bren- met de ondcrwijs-beï angen De heer HEERES wil graag weten, hoe de zaak "in elkaar zit. Is er b.v. wef %ens gedreigd niet inkwartiering, wanneer de scho fen worden opgeëischt? De VOORZITTER acht dit het logisch ge volg. De zaak is geen andere, $an ze zaten er in en al is de gemeente autonoom, krijg ze er 4an maar eens uit. Aardapp-elenvöorziening. De VOORZITTER bespreekt artikelen in de dagbladen over de aardlappel en voor ziening, de wijze waarop dit geschiedt. Voor een goedkoop artikel is steeds veel ambitie. Hier heeft men als 't ware het sy steem geheel van een gemeentewinkel. Spr. heeft nu een andere regeling gevon den voor de moeilijkheid voor uitreiking van bons en geeft uitvoerige mededeelingen over de aardappelenvoorziening. In het najaar van 1915 zijn aangekocht 4000 mud om te bewaren tot het voorjaar. Geduren de den winter zijn die gebleven, waar zo zich bevonden. Ia Februari zgn de Eigenheimers ver kocht voor 23 oent de Paarap-utten werden bewaard. Nog 8400 mud Bravo's werden gekocht en deze werden van de hand gedaan voor 29 cent. 300 mud die later gedistribu eerd zijn, gingen voor 33 h 35 cent Ge schat was, dat 1000 mud per week noodig was en dat men de nieuwe oogst kon af wachten. Dit bleek' niet juist. Er werd meer verbruikt. Onmiddellijk werden 20 wagens regee- ringsaardappelen besteld, op 22 Mei, hoewel nog niet zeker was, 'dat die zouden worden beschikbaar, gesteld. 25 Mei werden de laatste gemeente-aard&ppeeln afgegeven. 1 Juni begon de verkoop van regeeringsaard- appelen. Controle was noodig gebleken en daarom werden bons uitgereikt. Toch komt 't voor, dat meerdere leden van één gezin een bon krggen. Men is nu overgegaan tot een ander sy steem, n.1. aardappelka-arten, opdat de dis tributie regelmatiger kan gaan. Geleidelijk zal thans ook tot verbetering van het distributiestelsel voor andere ar tikelen worden overgegaan tot uitgifte van kaarten. De beer SIJTSMA vraagt, of B. en "Wl hun medewerking niet hebben willen ver- leenen voor levering door de Dninwatermaat- sehappg aan "Warmond en waarom en of dienaangaande inlichtingen kunnen worden verstrekt De VOORZITTER zou overwegen in hoé- verre op deze vragen antwoord kan worden gegeven. De raad gaat hierop in geheime zitting ter behandeling van punt 9. De StrUd in het Westen. BERLIJN, 7 Juni (W.B.) Het hoofdkwar tier meldt: Opper-Silezdscho en Würtem ber gsche regimenten hebben gisteren de En gelsche stollingen bij Hooge aangevallen. Het door den vijand tot dusverre bezette deel van het dorp en de westwaarts en oost waarts daarbij aansluitende loopgraven zijn veroverd. Het fort .Vaux ia sedert hedennacht in zijn geheel in onze handen. PARIJS, 8 Juni (Officieel). Avondcommu niqué. Links van de Maas bg hoogte 804 buitengewoon hevige artillerieactie. Rechts van de Maas wordt de beschieting van dé eerste en tweede Fransche linie tusschen Douaumont en Damloup met zeer groote he vigheid voortgezet De Duitechers meldden heden, dat zaj Dinsdagavond het fort Vaux hadden veroverd. Het fort was echter te vier uren hedenmorgen nog in. Fransche handen. Sedert dat oogenblik is echter wegens de hevige beschieting de verbinding met het fort verbroken. PARUS, 8 Juni. (Havae). Efce Duitsohers meldden, dat zdj het pantserfort Vaux heb ben genomen. Morgen kunnen wij waar schijnlijk den juisten toestand kennen, maar zelfs al nemen wij aan, dab het fort. Vaux verloren is gegaan, dan is dit be richt volstrekt niet van ernstdgen aard. Het fort was sinds lang niet meer gepantserd de zondvloeden van projectielen hadden het tot een puinhoop gomaakt, en het nemen er van heeft den vijand! ontzettende offers gekost, die niet in verhouding staan tot het behaalde voordeel. Voor ons was het fort Vaux slechts een waarnemingspost, van waar wij een blik konden slaan in de diepte der Duitsche li nies. Nu het in 'svijands handen viel, zal hij daardoor niet in staat zijn Verdun te nemen. Zelfs Duitsche schrijvers verklaren, dat het er niets toe doet of de Fransohen de ruïnes van het fort Vaux al daf» niet in handen hebben. Het bezit van hot fort kan aan den vijand slechts de uiterste punt geven van het terrein, waarvan het geheele bezit hem in staat zou stellen den heuvel te bestormen, die bij hoogte 388 het fo^t Souville draagt, dat weer gesteund wordt ten oosten door het. fort Ta vannes. Achter het fort Vaux -zal de vijand een verdedigingslinie vinden, die uitstekend is ingericht, zoowel door den toestand van liet boscha-ohtige terrein zelf, als door de aan gelegde krachtige verdedigingsmiddelen. LONDEN, 8 Juni. (Officieel). Gisternacht en heden artillerieduel ten oosten van Ype- ren. Do Duitschers veroverden gjstereh de eerste Engelsche loopgravenlinie in de püin- hoopen van het dorp Hooge. Op andere pun ten van de linie mislukten de aanvallen van den vgand. Ten westen van Hooge werd he denmorgen een kleine aanval afgeslagen. Australische troepen drongen in den nacht de vijandelijke loopgraven ten oosten van het Bois Grenier, binnen, brachten den vijand zware verliezen toe en maakten krijgsgevan genen. Ten oosten van Ouinchy hebben de Engelschen met succes een overval gedaan. BERLIJN, 8 Juni. (W. B.) Het hoofd kwartier meldt van het westelijk' oorlogste neel: De artilleriegevechten aan weerszijden van de Maas duurden met onverminderde hevigheid voort De zeeslag by het Skagerrak. BERLIJN, 7 Juni. .(Wolff). Officieel Om militaire redenen is tot dusver afgezien van het bekend maken van het verlies van de schepen „Lützow" (linie-kruiser van 26.600 ton, van stapel geloopen in 1913) en „Ros tock" (kruiser van 4900 ton, van stapel geloopen in 1912). Tegenover de averecht- sche uitleggingen van dezen maatregel en vooral om ons te verweren tegen het vor men van Duitsche legenden over de ontzag lijke verliezen aan onzen kant moeten deze redenen nu terzijde gesteld worden. Beide zwaarbeschadigde schepen zijn op weg naar de naven, waar zrjherstéftf zouden women, verloren gegaan, nadat de pogingen mis lukt ijvaren om ze drijvende te houden. De bemanningen van beide schepen met inbe grip van alle zwaar gewonden zijn in vei ligheid gebracht. De slag op de volle zee van Skagerrak was en blijft een Duitsche overwinning, wat alleen reeds blijkt uit het feit, dat zelfs op grond van de in de offïcieele Engelsche be richten erkende verliezen aan schepen te genover een verlies van 60.720 ton aan Duitsche oorlogsschepen een verlies staat van 117.750 ton aan Engelsche oorlogssche pen. De Strijd in het Ooffcn. PETROGRAD, 7 Juni. (P.T.A.) Commu niqué van het Kauka-suslegerBij Erzind- jan werd een offensief van sterke Turksche strijdkrachten door ons artillerievuur ge stuit. In dö richting van Bagdad, nabij Ha- nelrin, bezetten onze troepen, na een ge- veoht, sterk bevestigde Turksche stollingen, terwijl onze cavalerie, een aanval doende op de Turksche loopgraven, verscheidene vijandelijke bataillons neersabelde. BERLIJN, 8 Juni. (Wl B.). Het hoofd kwartier meldt van het oostelijk oorlogstoo- neel: TJit Smorgon drongen Duitsche ver- kenningsafdeelingen vooruit tot voorbij ver scheidene vijandelijke linies tot aan het dorp Kunawa, vernielden daar 'de verdedigings werken en keerden terug met 40 gevange nen en 'een veroverd machinegeweer. Van het'overige 'front bij de Duitsche troepen geen bijzondere gebeurtenissen. Het Russisch ORensiei. PETROGRAD, 7 Juni. (P.T.A.) Officieel: De successen, door onze troepen in Wolhy- nië, Galicië en Boekowina behaald, breiden zich uit. Het aantal gevangenen en de buit, tijdens de verdrijving van den vijand uit zijn stellingen gemaakt, blijven aangroeien. Sedert bet begin der laatste gevechten, tot gistermiddag, hebben de legers van gene raal Broessilof 900 officieren en meer dan 40.000 soldaten gevangengenomen, 77 ka nonnen, 134 machinegeweren, 49 bommen werpers vermeesterd, en bovendien zoek lichten, telefonen, veldkeukens, veel wa pens en oorlogstuig en groote hoeveelhe den munitie. Eenige batterijen zijn in haar geheel door onze infanterie buitgemaakt, met alle ka nonnen en caissons. In Kasland. KOPENHAGEN, 7 Juni. (W. B.) Aan de „Berlingske Tidendfe" wordt uit Petro- grad geseindGisteren begon in do Rijks- doema de behandeling van het voorstel der commissie tot opheffing der beperking van de rechten der boeren en burgers tot heb bekleeden van staats- en stedelijke betrek kingen. Het voorstel beoogt een beperking van de voorrechten van den adel en de hoogere standen. Men verwacht heftige de batten, evenals bij de behandeling van het door de Kadetten ingediende voorstel om Joodsohe boeren en handelaren gelijk te stellen met Christelijke. Het Ministerie van Binnenlandsche Za ken te Petrograd en het ministerie van Ver keer hebben een verordening uitgevaardigd bepalende, dat een aantal ambten, die tot dusverre uitsluitend door mannen bekleed werden, voortaan ook door vrouwen uitge oefend kunnen worden. De verordening van het ministerie van Verkoer bepaalt, dat vrouwen de betrekkin gen van plaatsvervangend stationschef, con ducteur, kaartjesverkoopers, enz. mogen bekleeden. Op den Balkan. BERLIJN S Juni. (W. B.) Het hoofd kwartier meldt: Dorpen aan het Doiranmeer Werden, door vgandelgke vliegers zonder, eenig succes mét bommen beworpen. Ontrnlming van Kavalïa. BUDAPEST, 8 Juni. (Part.) Volgons be richten uit Boekarest verneemt de j,Adé- verul", dat de GrieJcscho regeering order gegeven heeft Kavalla te ontruimen. Botha over JLord Kitchener. KAAPSTAD, 7 Juni. (R. 0.) Toen de Volksraad vanmiddag bijeenkwam, stelde ge neraal Botha voor den Gouverneur-Generaal te verzoeken, aan den Koning en den Mi nister van Koloniën do betuiging over te brengen van het leedwezen, waarmee de Volksvertegenwoordiging van de Unie het bericht ontving van den plotselingen dood van lord Kitchener. De Volksraad, zoo heette het verder in de door Botha voorgestelde motie, wenseht uiting te geven aan zgn deelneming met den Koning, die niet alleen een bekwamen raads man in de zaken van den Staat, inaar ook een persoonlijk vriend verloor, en te verkla ren hoe diep hg de droeve slag betreurt, die in deze ongeëvenaarde crisis in de wereld geschiedenis door Zr. Ms. regeermg in het bijzonder en het Rijk in het algemeen werd ondergaan. De Volksraad is overtuigd, dat het werk ter ontwikkeling van de kracht der natie, op zoo. schitterende .wjjze door dezen dapperen soldaat begonnen, met kracht zal worden voortgezet tot de overwinning op den vijand is behaald. Botha wees er op, dat Kitchener bij het uitbreken van den oorlog: dadeljjk bereid was een gemakkelijke positie op te geven om een post te aanvaarden zoo zwaar als goib door iemand werd bekleed. Men moest zijn reusachtig werk bewonderen om de leger- sterkte van honderden tot duizenden, van duizenden tot millioenen op te voeren; een werk ondernomen voor /3e vrijheid van zijn volk en land. Troost lag er in het feit, dat hij den dood vond tgdens den arbeid voor zijn volk. De reis naar Rusland op uitnoo- diging van den Tsaar toonde, wat die natie van zijn groote bekwaamheden dacht. Koning Victor Emmanuel ziek. KEULEN, 8 Juni. (Part.) Volgens een bericht in de „Köln. Volksztg." gaat het ge rucht, dat koning Victor Emmanuel in zeer zieken toestand per auto in Rome is aan gekomen. Griekenland. PETROGRAD, 8 Juni. (,,N. R. Ct.") VolgeDs de „Köln. Ztg." heeft het „Nowo- je W rem ja" een uiterst hartstochtelijk hoofdartikel gepubliceerd, dat gericht is tegen Griekenland en in het bijzonder tegen Koning Konstantijn. Het blad geeft in overweging, Griekenland een ultimatum te zenden, waafrin gedreigd wordt met een volledige blokkade van de Griekseke kust Op die manier moet Griekenland tot het besef worden gebracht, aan welke groote fouten de Koning en zijn regeering zich hebben schuldig gemaakt. lijjocanlaoong; president van China. PEKING, 8 Juni. (R. 0.). De vice-pre sident Lijoeanhoeng heeft hedenmorgen for meel het presidentschap aanvaard. Te Pe king is het rustig. Jubileum-Van bcrie. Heden herdacht onze stadgenoot, de heer P. J. M. van Oerle, hoofdopzichter der Rijksuniversiteitsgebouwen, clen dag, waar op hij 25 jaar geleden als bouwkundige bij het Rijk in betrekking kwam. Hoewel de eenvoudige man, wiens grootste lust is stil zijns weegs te gaan zich ongestoord te kunnen wijden aan zijn veelomvattenden werkkring, was het hem niet mogelijk zich. aan huldebetuigingen te onttrekken. Tal rijk waren de blijken va-n belangstelling, ook uit de kringen van hoogleeraren van musea en laboratoria. Ook jhr. De Gijse- laar bleef als curator der Hoogescliool niet achter. Vele bloemstukken werden aan het huis van den jubilaris bezorgd te/rwijl 't per soneel en enkele collega's hem van 'buiten huldigden in het bureau a&n de 5de Binnen vestgracht, dat door do goede zorgen van dit personeel met groene planten, groe pen en kleurige bloemstukken was ver sierd. Tegen elf uren 'svoorm. werd de heer Van Oerle met zijn gezin per ant-o van zijn woning gehaald,, en in het feestelijk getooi de bureau ontvangen, en in de eerste plaats toegesproken door den opzichter, den heer. P. de Wilde Pzn. Met genoegen dacht deze terug aan den tijd, dat de jubilaris hier zijn intrede deed. Dat de heer Van 0. het van volontair heeft kunnen brengen tot hoofd opzichter, dankt hij aan zijn voortdurende werkzaamheid om iets tot stanl te brengen en te regelen. Met trots mag u terug 'zien op den tijd, die achter u ligt en op ver schillende "bouwwerken, die hier ter stede onder uwe leiding tot stand zijn gekomen, zeide spr. "Bij de uitvoering dier bouwwer ken hebt j*ij te doen gehad met tal van personen. Door uw kalm en bezadigd optre den, hebt ge u overal vrienden gemaakt Spr. bood den jubilaris, namens alle leden van het personeel een fraaie gangbank aan, uitgevoerd in eikenhout, en sprak ten slotte den wensch uit, dat de heer Van Oerle nog lange jaren als hun chef mocht optreden, mede in het belang van het Rijk, dat hij zgn beste krachten geeft. De opzichter F. H. Arlamd, die bijna 20 jaren met en onder den heer Van Oerle werkte, sloot zich bij deze hartelgke woor den aan. Ook hij roemde de voortreffelijke leiding van zijn chef en noemde verschil lende Rijksgebouwen, die onder zrjn opper toezicht tot .stand zijn gekomen. Het was een voorrecht en genot tevens, deel te mo gen uitmaken van den generalen staf, aan welks hoofd den lieer Van Oerle staat en daarvoor dankte bij aan het einde dezen namens allen. De aanwezigen bezegelden'deze woorden niet een handdruk. De heer Van Oerle sprak eindelijk voor. het hem aangeboden liul leblrjk en voor de hartelijke woorden tot hem gericht, zijn ïnnigen dank uit. Hierna ging de eerewijn rond en bleef men nog eenigen tijd bjjeen. Bij het overgangsexamen ahu de Kon. Mil. Academie te Breda, is bevorderd van het eerste naar liet tweede studiejaar infanterie hier te lande de heer P. H. Steenhauer, alhier. De heereu R. Schuiling en J. van 'tRiet> beiden alhier, resp. art. Ned.-Indië en inf. Ned.-Indië werden voorwaardelijk bevorderd. Het jaarlijksch congres van den Mid denstandsbond zal alhier plaats hebben op 6 en 7 September. De Ned. Slagershond heeft een adres gericht tot den Minister van Landbouw met het verzoek den Bond niet langer te negee- ren in de zoo belangrijke kwesties van her nieuwde opening der grenzen en van bet af geven van consenten van uitvoer. Afschrif ten van het adres zijn gezonden aan de le den van Eerste en Tweede Kamer. 'ALPHEN. I i- r I In den heden gehouden Gemeenteraad is op voorstel van den Voorzitter besloten aan de Huistelefóonmaatschappij, Den Haag, op te dragen drie ëlectrische klokken in de gemeente aan te brengen. Tijdelijk is gehuurd de torenklok 'der R.-K. Kerk, yoot f 13 per. 3 maanden. i ii I I ACADEMIENIEUWS. Leiden. Geslaagd zijn voor het docto raal-examen in de rechten de heeren H, van Haeringen en J. H. Meyer, controleur B.B.voor het propaedeutisch-examen u} de medicijnen mej. J. M. J. M. van Vooret van Beestvoor het eerste natuurkundig- examen de heeren Ph. S. de Laat de Kanter en Oei Kiauw Pik. Beurs van Amsterdam. Ook heden was dé markt yoor 2en 8 pCt. W. S. met koopers ze«r willig ge,- stemd. Oliewaarden openden min o£ meef flanwer op 526, maar liepen spoedig op tot £534. Ook met nieuwe nandeelen was dit het geval, die £485 openden, om tot £493 te verbeteren. SLOTKOERSEN. Ned. W. S. 5 pCt. ÏOIWid. 2'/, pCt. 63>.id. 3 pCt. 731Oostenr. Jan.-Juli 48'*Rusl. 1880 59>fNicolai 64, 1889" B.1.625 65, Hope 64, Smelters 82L Sm. Ref. Vorstenl. 203"6Kon Petrol. 530, Geeons. Holl. 242'.Cigar 53'*Perlak 44, Romana 238, Sum Pal. 238, Enim 258, Zb Perlak 76, Orion 64, Handels-Htj. Holl. Spoo: Am. Vaart 360, Atch. Top. 104'f. Car Foundry 5914Denver 14, Miss. Kans. 5K Erie 37;»South Pao. Hide Leather 4511South Railw. 2234 Roek Isl. 54ün. Steel 7914Anac. 16S, A'damLankat ,Deli-Mij. 527 Sen. 511, Besoeki ,DeliCult. 186'i Redj. 185, R'damDeli Prol. 2H. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 7 Juni 1916. Groenten. Aangevoerd: 4S250 liroppen Sla. 8-150 Bloeinkoolen, 701 ben Spi nazie, 1974 ben Postelein, 2950 Babarber, 1895 bos Peen, 530 pond Aardbeien, 1260 pond Peulen. Prijs Bloeinkuol le soort f 18.50 a 22.50, idem 2e soort 8.— a 17 Sla lo soort f 1.10 a 1.45, idem 2e srt. f 0.80 a 1.10; Babarber f 2.50 a 3.50 per 100 stuks; Poen f 15— a 21.— per 1G0 bos; Postelein f 0.53 a 0-85; Spinazie f 0.46 a 0 56 per ben; Aardbeien f 0.32 a 0.38 per pond; Peulen ƒ1.25 a 1.50 per 10 pond; Doperwten f 1.20 a 1-40 per 10 pond; Gele Kom kommers f 0.14 a 0 20 per stut. Handel zeep vlug-. GOUDA. "Witte Poldertarve f 14.— a 15- Zeeuw. Poldertarvre Harige f 16.a 16.50; Mindere soort Zceuwsche Tarwe f 15.a 15.50; Afwijkende ƒ14.25 a 14.50; Wintergerst ƒ12— a. 12.50; Zomer- gerst 11-75 a 12.— Cliovoliei*gcrst t 14— a 14.50; Haver per H-L f 8-50' a 9.—; Haver per 100 K.G. 17.25 a 17.75; Erwten 30 a 32.— Duivenboonen 24.— a 24.50; Paardenboonen 24 a 24.50; Brui ne boon en f 26.a 30.—. Kaas. Aangevoerd: 223 partijen, handel vrijwel, le kw. f 55— a 57.—, 2o Jctf". f 51.— a 54—; Zwaar dere f 57.— Noord-Hollandsche Gestempelde met conditie 57.50. Boter. Weinig aanvoer. Handel vlug. Goeboter 1.55 a 1.60; Weiboter f 1.30 a 1-35. Yee. Melkvee geen aanvoer. Vetto varkens goe de aanvoer, per half K.G. f 0.40 a 0.48Biggen voor Engeland geen aanvoer; Magere biggen red. aan voer, handel matig, per week f 1.60 a 180; vette schapen geen aanvoer; Lammeren red. aanvoer handel vlug, 17 a 24; nucht. Kalveren red. aan voer, handel vlug, 17.a 24.Fokkalveren 20— a 45.—. Eiereu. Goede aanvoer. Handel vlug. f 6.— a 6.75 per 100 stuks. Adveirterstlën. Ondertrouwd: 3847a 7 C. ZUILHOF. en S. A. LEZWIJN. Leiden, 8 Juni 1916. - Lage-Rijndiik 8e. Garenmarkt 19. Gehuwd1915 5 W. VAN DER MADE EN W. WIJKING. Soerauaja, 7 Juni 1916. Heden ontvingen wjj, tot ons aller diepe droefheid, be richt van het overlijden te Los Angeles, U. S. A., van onzen innig geliefden Zoon, Broeder en Behuwd broeder, HENRI GERARD VAN STEYN, Buitengewoon Luitenant ter Zee le klasse der Kon. Ned. Marine-Reserve. Soesterberg. Wed. E. J. C. VAN STEYN, Dorrepaal. Wassenaar. L. C. STORM VAN 's-GRAVESANDE, Van "Steyn. B. Ph. S. A. STORM VAN 's-GRAVESANDE. Leiden. A. H. VAN STEYN. 6 Juni 1916. Eenige en algemeens ken nisgeving. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. 1881 30 Heden overleed, na een kort stondig lijden, tot. onze diepe droefheid, onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en I Grootmoeder Mejuffrouw MARIA CATHARINA LE MA1R, geboren RIEBEEK, in den ouderdom van ruim .69 jaren. Uit aller naam: P. J. LE MAIR. Leides, 7 Juni 1916. ■•(Pieterhuibertshol 21.) Algemeene kennisgeving.) 1893 17

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 3