Uit de Omstreken. SPORT. Vragen en Antwoorden. sen verwoest waren. Do beschieting begon Maandag, den Sisten Februari, 'a morgens om acht uur. Dien dag vielen" er ongeveer 30 granaten in "de stad. Dinsdag kwamen ei# 56 en Woensdag slechts 7 granaten neer. Den volgenden nacht begon de onafgebro ken beschieting. Er komen nu, ook verhalen van episodes uit dén geweldigen strijd, die daar meer dan een weck lang is gestreden. „Le Journal" geeft de volgende bijzon derheden over den'slag van Beis des Cau- res, die, zooals het blad zegt, met een vol komen vernietiging van een Dugitsehe divi sie eindigde. Noordelijk van Verdun, aan den weg bo ven Beaumont ligb Bods des Oa/ureS, aldus het blad. Het is een punt, waaraan de Duitsdhers veel gewicht hechten. Daarom krijgen zij bij al hun pogingen een zoo goed mogelijke ontvangst. Terwijl aan den zoem van het bosch onze troepen een kraêhtigien tegenstand boden, ondermijnde een luite nant van de genie met zijn manschappen het bosch zeer zorgvuldig. De Duitselierg, die meer en meer waren besloten deze positie te veroveren, rukten in massa's op ter stertike van meer dan een divisie. Onze soldaten trokken zich in het bosch terug en dé Duitsche rs, overtuigd, dat zij vlucht ten, gingen tot de achtervolging over en kwamen in het bosch onder het aanheffen van triomfkreten ,toen do laatste van onze mannen het woud had verlaten. Aan den andoren druikte iemand, die op een plek buiten Beaumont geposteerd was, op een knop, die met eon reeks electrisohe dra den verbonden was. Plotseling werd uit de richting van Bois des Oaurea een vree- eelijke slag gehoord. Boctoen eu vreemde gestalten vlogen de lucht in. Vreeselijko kreten werden gehoord, daarna heerschte' dfe stilte des doods. Het geheele bosch was vernield door een reeks mijn-ontploffl'n- gen en de Duitteohe divisie was verdwenen. Een ooggetuige schrijft in de „Petit Pari- sten": „Zonder ophouden barstten granaten van ieder kaliber om ons heen en de lucht daverde van den onafgebroken ontploffin gen. Duizenden projectielen vlogen in alle richtingen fluitend en huilend. Af en toe vloog er een luchjtorpeio langs ons heen, een geluid makend als een reusachtigen auto. Het vuur was zóó intens, dat de vernieti gende projectielen,die over een groote uitgestrektheid vlogen, tegen elkaar aan botsten. Overal spatten de scherven heen, wolken rook en aarde opwerpend. De sneeuwlaag werd allengs dikker. Het vuur van de Duitschers verminderde. Wolken rook en sneeuw trokken weg en toonden ons een onbeschrijfelijk schouwspel. De Duitsche infanterie rukt9 op lang? het dal. Op eenïgen afstand werden weer nieuwe linies geformeerd, die oprukten on der bescherming van het geschut. Onze eerste granaten kwamen terecht in rec-ht- sche infanterie-afdeelingen en voortdurend overstroomden wjj de vijandelijke stellingen meb een zondvloed van granaten. Hun positie werd zeer critiek. Heeïe risten mannen za>- gen wij vallen op en door elkaar. De eerste regimenten werdén gedecimeerd. De grond was overdekt met lijken. Reeds rukte een tweede aanvallende di visie op, die, ondanks ons hevig vuur, trachtte vooruit te komen. Echter te ver geefs. Opnieuw werd zrj teruggedreven. Onze granaten boorden ontzettende bres sen in de vijandelijke gelederen en weder om mislukte da aanval door de kracht van liet Fransche geschut en het machte egeweer- vuur. Onze krachtige tegenaanvallen dre ven de Duitschers-.terug in hun op zoo dure wijze verkregen positie bij Douaumont. Het dientengevolge verkregen succes totont de macht van de verdedigingsmiddelen van Ver dun duidelijk aam Ondanks alle verliezen, bleven de Duitschers in enorme massa's aan rukken, terwijl onze artillerie hen voort durend bij hoopen wegmaaide. Het geheele dal geleek een vulkaan-krater in volle werking. De sneeuw viel nu iu dichte vlokken. De vjjand werd eenigszins rustiger en staakte den aanval op den heuvel van Talon en Poivre, terwijl hg .gijn aanvallen op Haur mont, de streek ten oosten van Poivre, Hardaumant én het woud ten oosten van Douaumont voortzette. De „Manch. Guardian" behelst een hoofd artikel, dat tot titel draagt: „De Fransche overwinning bij Verdun". De overwinning, die de Fransche troepen bij Verdun hebben behaald zegt het blad is van het allerr hoogste belang en zal, wordt ze doorgezet, op één lifn worden gesteld met den slag aan de Marne en den slag voor. Calais, als een van de beslissende slagen in den oorlog. .Weliswaar hebben de Franschen nog niet al het door de Duitschers vermeesterde ter rein heroverd, doch de poging om .Verdun zelf te vermeesteren is mislukt en zal een noodlottige mislukking kunnen blijken. De Duitsche regeering spreekt met twee tongen met de eene tot de buitenwereld en met de andere tot haar eigen volk. .Voor. de buitenwereld slaat ze een dapperen toon aan. Voor haaf eigen volk zoekt ze, onzeker ils ze is van haar vermogen oiji .Verdun te nemen, het zoo voor te stellen, dat ze lean beweren nooit ernstig voornemens te zijn geweest de vesting te vermeesteren en ajles ^e hebben gedaan wat zij zich voor stelde te (Hoen, namelijk de garnizoenen uit de buitenste vestingwerken te verdrijven en de Fransche aanvalsplannen voor het voor jaar bij voorbaat in de war te sturen. Deze twee gedachten heeft de Duitsche generale staf ongetwijfeld van dén beginne aan gekoesterd. Doch welk plan men ook gekoesterd heeft, zonder twijfel heeft men gehoopt, op een vermeestering van Verdun. Do toets is het aantal der verliezen. Tien duizend per dag is een niet te hooge raf- ming, is mogelijk nog te laag. Een verlies van 80.000 man ware eon te hooge prjjs voor de verovering van Verdun; voor de mislukkig eener verovering van Verdun en Voor een simpele verdrijving van voorposten ware het getal zoo monsterachtig hoog, dat men van een zware nederlaag zou mogen spreken. Do „Westm. Gaz." zegt: Vrj kunnen als vrij zeker aannemen dat Verdun bij den hui- digen aanval niet zal vallen. Wanneer een aanslag als deze in zeven dagen geen doel treft, loopt hij op niets uit. De Franschen gaan, na den Duitschen stormloop te hebben doorstaan, nu op huu beurt tot den aanval over. Een Fransche hnlpkrniser gezonken. De Fransehc hulpkruiser „Provence II", dio voor het vervoer van troepen maar Sa- loniki werd gebruikt, is clen 26sten in het micklengedieelto van do Midktéllan d s óhe Zee gezonken. Volgens te Parijs ontvangen berichten, zijn 296 schipbreukelingen naar Malta gebracht en ongeveer 400 naar Md- lo, dtaor Fransche en Engelsdhe patrouille vaartuigen (trawler en torpedojagers), diie aidh na ontvangst van de raclografkohe noodseinen, naar de plaats des onheil? be gaven. Volgens do verklaring van BokanOwsky, afgevaardigd^ van. het Seine-d'epartement en attaché va n den gen orale n staf van het leger in het Oosten, is geen enkele peris coop waargenomen, noch vóór, noch na het zinken, terwijl ook geen enkel spoor van een torpedo of een waterzuil zich vertoon de op het oogenbldk, waarop de ontplof fing plaats haJ& Er werd voortdurend waakzaam uitgezien en de bediening der kanonnen bleef op haar post tot op het laat&te moment. Er waren ongeveer 1800 personen aan boord, de equipage inbegrepen. Het Was zeer helder wedèr. Hèt schip schijnt naar een van de zijden overgeheld te zijn. Het zonk in 14 minuten. Men Weet niet, of men de vlotten, die in voldoend aantal aan boord waren, kon gebruiken. Een tiental schepen Was op de "plaats des onheils aanwezig. Het reddings werk wondt voortgezet. De „Provence" is zeer Waarschijnlijk een der booten van de Compagnie Générale TransatJantique, welke op New-Yoik va- Ten, en thans door de Fransche regeering gecharterd. Volgens een officieel ocxmmuniqué van de marine, zijn op het eiland Mil'o 469 schip breukelingen van hét stoomschip „Provin ceaangekomen. Men verwacht nog de aankomst van 85 anderen, die zich aan boord van een patrouille-vaartuig bevin den. Het a&ntaJ] der overlevenden zou dus thans 870 bedragen. RECLAME H 40 Cts. per Regel. A LA CORSETIÈRE RAMONDT, LEIDEN Breestraat 34. Tel. Int. 1425. p n Q O F T Q 'n a^e maten en prijzen UUItOC ld steeds voorhanden. 6670 4 AALSMEER. Beroepen is bij de Doopsgez. Gem. alhier da. H. O. Barthel, ie Balk. BODEGRAVEN. De dames P. Soheer en M. Por tg ene, beiden alhier, komen voor op een voor dracht ala onderwijzeres aan een der open bare saholen te Dordrecht. Er worden pogingen gedaan om alhier een varkenamarkt op te lichten. Tot dit doel heeft zich een commissie gevormd, waarin zitting hebben leden van Land bouw, Vechoudersbelang, Middenstands- verceniging cn een varkenshandelaan^ Mej. J. van der Linde, alhier, is be noemd beft onderwijzers aan de Ohr. school te Zwainmerdam. HAZERSWOUDE. De vorplaatsing van den postbode A. Verhoorn naar Amsterdam, is op zijn ver- zotók weer ingetrokken. De genieentc-worknrtan O. Binnendijk heeft, na 32-jarigen diensttijd, tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag gevraagd en verkregen. KATWIJK. 1 '"i I 1 In Den Haag zjjn geslaagd voor hel visscherjj-examen voor steurman öp zeil- zeevisschersvaartuigen G. V. d. Plas, A den Hollander en J. van der Bent, allen 'alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond werd in de Gemeente zaal door het Kat wij-ca. Gemengd Koor eon muziek- en zangavond gehouden voor de militairen. De avond mag bijzonder geslaagd aordell genoemd. De verschillende zangnummers werden heel goed gezongen en ook de viool solo's door den heer Gründèr gespeeld, oogstten veel bijval. De zaal bleek te klein om aJ die moiiltairen oio om een plaatsje kwamen, te bergen. Aan het slot werd door den heer J. Hól- trust aan het Koor en zijn directeur, deD heer Bakker, de dank overgebracht van het Comité voor het Christelijk Militair Tehuis voor den genotvollen avond, die den militai'ren was bezorgd, LISSE. Gisteravond gaf de zangvereoniging „Kunst en Godsdienst", onderaideo Ling van de R.-K. Vereeniging voor Volkszang te Lósse, onder de bekwame leiding van haar direoteur, den heer A. H. van den Boogaard, te 's-Gravenhage, haar eerste uitvoering, met welwillende medewerking van mej. Mien Driessen, soliste, te Leiden. Het bestuur van den Lisserpoelpolder heeft besloten om den vernielden molen weer in orde te laten brengen waarmede echter een bedrag van f 3000 b, f 4000 ge moeid zal zijn. Intussohen zal een stoom machine met centrifugaalpomp den polder bemalen. NOORDWIJKERHOUT. -Dinsdagavond vergaderde» in café ,,De Vlasoven" de Tuindersvereeniging „Eensge zindheid". De voorzitter, de heer J. de Groot, opende met eentoepasselijk woord. Aan de ordo is het punt Veiling van aard beien, gecombineerd met peulen en doperw ten. .Verschillende tuinders gaven groote hoeveelheden op, o.a. de grootste teelder van aardbeien, J. Slobbe, zal 5000 K.G. ter veiling brengen. Ook werden voor de aan staande Veilingen opgegeven 14,000 K.G. pelden en 7000 K.G. vroegs doperwten. De Voorzitter deelt mede, dat hij heeft aangekocht 20,000 zakken 12 ets. per zak. Deze zullen, evenals de oude zakken, van liet veilingsmerk „de twee sleutels" wor den voorzien, de daarvoor vastgestelde dagen voor Voorhout, Sassenheim, Noor.hrijkerliout en Noordwijk, zullen later bekend .gemaakt worden. Ei- zal 15 cents statie-geld voor de zakken worden berekend. Verder deelt de .Voorzitter mede, dat ge zorgd zal worden voor goede controle op alles wat aangevoerd zat worden, en dat er' öndérteekende contracten zijn opgemaakt» waarbij dö voorzitter Da Grook en de hee- pen E. Oostdam Hzn. en ff. Geerlings Czn. aansprakelijk zijn voor alle geldelijke bedra gen en voor de geheele veiling. De opkoopers en exporteurs, die ter vei ling komen, moeten allee content betalen, tenzij zij een soliden borg kunnon stellen, 's Vrijdags zal geregeld afrekening gehou den worden en iederen Zaterdag worden de boeken bijgeschreven. Een der leden stelt voor ook borgen aan te nemen voor het bestuur en op het laatst van het jaar moet een accountant de boe ken der Vereeniging aan een nauwkeurig onderzoek onderwerpen. Met algemeene stemmen wordt dit voor stel aangenomen en tot borgen worden ge kozen de heeren P. Yerdegaal en P. van Emmerik. Groenten uit Noordwijkerhout, Voorhout, Sassenheim en Noordwijk mag alleen .worden aangevoerd op de veilingsdagen tasschen Len 12 uur 'en 1 eu 4 uur. Neemt het steur nal dien tijd nog groenten in ont vangst; dan wordt het gestraft met f IQ boete per keer. Met 'algemeene stemmen wordt besloten bij den heer De Groot aan huis eeu telefo nische verbinding te doen aanbrengen voor tekening vqn het bestuur, RIJNSBURG. Gistermiddag werd bij het inrijden van een voer hooi in de sohiiur van den lieer D., de kap van de daar staande gaslantaarn geheel stek gereden. Dit leit is 't vermelr den eigenlijk niet waard; dat kan hersteld worden. Jlaar de gevolgen! 'sAvonds heerschte op dit gedeelte van de Zandlaan een zwarte duisternis; een ondoordringbare duisternis, en toen de melksljjter H. den H., met zijn karretje met bussen melk den dam van den heer v. D. op wilde rijden, mistte hij dezen toegang; een oogenblik zweefde Zjjn karretje en stortte daarna met de bussen melk in de drabberige sloot. Ternauwernood ontkwam hjj het 'gevaar mn materialen npi te tuimelen, 't Was zoo trouwens al erg genoeg; ail de kostbare melk weg en veif mengd met het vuile slootwater. 'Dit alles ten gevolge van het stek rijden van de lan taarn. I i VOORSCHOTEN. Voor een dichtbezette zaal gaf Vooft- schotens Mannenkoor Dinsdagavond sen uit voering in „De Groote Vink.'- De nummers van het programma» waar onder vele vaderiandsohe liederen, werden alle onder de bekwame leiding van den di recteur, den heer Com. A. Bontei, van Lel den, met veel animo ten gehoore gebraoht. Het meest in den smaak vielen: „Vaandel- marsch", van A. Waltman; „O, Goal verlaat mijn Neerland niet" en „Tineke van Henle", beide bewerkt door den directeur. De inzet had hier en daar wat zuiverder kunnen De soliste, mej. Cor. v. Batenburg (cel liste), kweet zich op schitterende wijze van haar taak. Met warme streek en groote zui verheid voerde zij uit: „Variations Sympho- niques", van L. Boellmann, „Andantino", van M. Kr^isler, „Le Cygne", van Sh-Saëns en „La Cinquantaine", van Gabriel Marie, daar bij zeer muzikaal begeleid door mej. Marie Batenburg. Zeer hinderlijk was het gepraat en het voetbeweeg van sommige aanwezi gen, onder deze solonummers, hetwelk niet getuigde van veel muzikaal gevoel. Na ieder nummer viel soliste en koor een dankbaar applaus ten deel. Het was een welgeslaagde avond, waarop Yoorschotensch Mannenkoor en niet het minst zijn directeur met voldoening kan te rugzien. i i 1 OUDSHOORN. Gemeenteraad. Voorzitter: de heer Van der Klooft Mey- burg, loco-burgemeester. Afwezigde heer Clant. Ingekomen eenige missive van Gedep. Sta/teneen schrijven van <len Raad van Alphen, dat tot lid dier oommdasie tot be heer der gasfabriek is herkozen de heer Van der Limden en toft plaatsvervangend lid, die heer Tb. Spray. Op verzoek van H. v. d. Wel om saLaros- vebhooging van f '25 als lantaarnopsteker in de Ridderbuurt Wordt na eenige dos- ousaie gunstig beschikt. Aangeboden wordt het verslag der Volks huisvesting en der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. De heeren Ten Harmsen v. d. Beek, R. v. d. Berg en C. Pannevis worden herbe noemd tot leden der Commissie art. 21 Regeling beheer Gasfabriek. Tot leden van het stembureau Verk. Prov. Staten worden benoemd de heeren Ten Harmsen v. d. Beek, voorz.v. d. Kloot Meyburg, plaataverv. voora.C. Pannevis en F. de Rooy leden, R. v. d. Berg 4de lid. Aan de Bad- en Zweminrichting wordt gelijke subsidie als het vorige jaar toege kend. Aan O. Donker wordt ontheffing ver leend van te veel betaald schoolgeld en op de reclame H. O. van Scherpenzeel wordt gunstig beschikt» Aangenomen wordt het voorstel von B. en W., dat de gemeonte de helft draagt van het ongedekte gedeelte van het risico van er edicten die verleend worden door de Mid'de.nstandscredietbank aan hen, die van- wego de mobilisatie steun noodig hebbeD. Hierna sluit de Vootz. de vergadering. .VOORSCHOTEN. Gemeenteraad, Aanwezig alle leden. Voorzitter: do burgemeester. Na opening der vergadering spreejtt do Voorz. een woord van herinnering aan het jaar 1915. Over 't algemeen zijn d9 toe standen hier niet ongunstig te noemen; zoo wel in den landbouw, als in do bloembollen teelt, evenals in do goud- en zilverindustrie zijn de toestanden van dien aard, dat zij reden tot tevredenheid geven. Het jaar 1916 belooft belangrijk te worden voor de ge meente, wat betreft woningbouw en elec- trische tram. De Voorz. hoopt dan ook,- dat Vaderland en Gemeente mogen gespaard blijven en de Raad voort moge gaan om veel goeds tot stand te brengen. Onder de ingekomen stukken zijn enkele missives van Ged. Staten en aanvragen om, Ontheffing van H. O. en schoolgeld wegens vertrek. Ingekomen is ook het verslag van do Comm. tot Wering van Schoolverzuim, waar uit blijkt, d,at 4 vergaderingen zijn gehou den en 4 ouders van den Voorzitter der Comm. feen vermaning hebben gehad we gens overtreding van de leerplichtwet. Een adres van den Ned. R.-K. Bond van Bloemist- en Tuinarbeiders, in zake werk loosheidsverzekering, wordt gesteld in han den van 'B. en W., daar over deze zaak d.d. 19 Jan, 1916 een nieuwe -missive van den Minister is ontvangen. Do circulaire van de Commissie voor een tentoonstelling en congres op hst gebied vau gemeentefinanciën, wordt door den Voorz. nader toegelicht. Besloten wordt f 5 voot dit doel te geven. Tot agent van politie is benoemd D. Vonk, wiens pensioensgrondslag wordt vastgesteld Ingekomen is een verzoek van de Ger. Kerk, Nieuwe Rijn te Leiden, om een lokaal der openbare school af te siaan voor gods dienstonderwijs. Het advies van het H. d. S. luidt geen schoollokaal af te staan, wegeos verschil lende moeilijkheden wat betreft Sohoonmaak, toezicht, enz. B. en W, stellen voor een schoollokaal ai te staan tegen een vergoeding van f 2 per maand. Aan de Orde is thans de vaststelling van de verordening op wegen, lanen, enz. Daar deze omvangrijke verordening door de Raadsleden nog niet voldoende 13 kunnen bestudeer! worden, wordt de behandeling hiervan uitgesteld tot een volgende Verga dering. Thans wordt behandeld de vaststelling der verordening, ais bedoeld in art 7, 1, le der Drankwet. Del Voorz. zegt, dat met 1 Mei twee Vergunningen openkomen, en er drie aan vragen zqn. Door de meerderheid van B. "en W. wordt het niet wenschelijk gevonden Vergunningen te verleenen zoo ver buiten de kom der gemeente, daar het politie toezicht moeilqker wordt en de verleiding voor jonge mensohen er des te grooter door wordt, daar velen in 't dorp niet zoo gemakkelijk een herberg zullen bezoeken^ maar juist op zulke afgelegen plokken die plaatsen bezoeken. Vandaar dat B. en Wl voorsteilen geen vergunning te verleenen van den Paapweg tot Veur, van het station tot de grens vau Wassenaar, van St.-Nico]aasbrug tot de grens van Zoeterwoude en de St.-Nicolaas- laan. De Rijndijk valt buiten deze verordening, als zqnde een gedeelte apart, waar boven dien een Rijksveldwachter woont. De Jiesr Mens wil wel de vergunningen weglaten op zijwegen, maar niet op de hoofd wegen. De heer De Graaf is het met hem 'eens. De heer C. Bggink vindt het voorstel van B. en W. zéér nuttig, daar er op deze wijze èn door politie èn door de ouders contróle kan zijn, vooral over de jongelui. Da heer Kwak moet tot zijn spijt con- stateeren, dat vele leden van den Raad nog maar weinig studie hebben gemaakt van het alcoholvraagstuk en steeds stelselmatig elk voorstel tot beperking hebben afgewe zen. Hij heeft het voorstel van B. en W. bewonderd, waaruit spreekt de waakzaam heid van een vader, die alles doet om zijn kind onder 't oog te houden. Hij juicht het voorstal ten zeerste toe. Na nog eenige discussie wordt het voor stel in stemming gebracht en verworpen met 7 stemmen togen en 4 véór. (Véér stemden de heeren Van Kempen, Kwak, Bakker en O. Eggink). In antwoord op een vraag van den heer Da Graaf in een der vorige zittingen, over het doen arbeid verrichten van R.-K. ar beiders op R.-K. feestdagen, zegt de Voor zitter, dat het vrij geven aan zulke arbei ders een onbillijJrheid zou- zijn tegenover anderen. Willem zjj op zulke feestdagen vrij af hebben, dan moet dat van de andere verlofdagen worden afgetrokken. Natuurlijk zal hun de gelegenheid gegeven worden tot vervulling van hun godsdienstplichten. Na eeu langdurige discussie wordt be sloten, dit aan het beleid van B. en W. Over te laten, om deze zaak met de betrok ken personen zéd te regelen, als in het belang van het werk mogelijk 1b. Een alge meene regel hiervoor te stellen, kan niet. Da Voorzitter deelt thans mede, waarom hier van zyn kamt nog geen stappen zijn gedaan tot het houden van oen collecte voor den Watersnood. Hij had ml. eon cir- •cuiaire, van den Commissaris der Koningin ontvangen, waarin, uit naam van den--Mi nister verzocht werd, geen collecte te hou den, maar af te wachten tot daartoe een verzoek kwam van de Alg. Watersnood- commissie. De heer Van Kempen vindt, dat waar zulk een beleefd verzoek is ingekomen, voorshands geen collecte moet gehouden worden, maar eerst opheldering te vragen 'over deze zaak en inlichtingen te vragen of een collecte nu gewenscht is. Dit wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag brengt de heer Mens ter sprake het snoeien der hoornen langs de Wingerdenlaan door een vreemden snoeier. Hij- vindt, dat in de gemeente wel mensohen zijn, die dit ook kunnen. De Voorz. deelt mede, dat hij deze Werk zaamheden aan den heer C. Egginlc heeir verzocht te leiden. Deze deelt nu mede, dat hij op advies van een boschlaas het snoeit aan dezen werkman heeft opgedragen, daar deze man de kunst practiseh verstaat en do boomen nu eon beurt krijgen, die ze al jaren geleden hadden moeten hebben. De heer R. Eggink is het met de manier waarop de boomen gesnoeid worden, niet eens. Zooais zij nu gesnoeid worden, wor den het wel zware, opgaande boomen, maar, laanboomen worden het niet. Hij wil oen deskundige hierover raadplegen en stelt voor den onderdirecteur van Gemeentewerken van'Den Haag daartoe uit te coodigen. Besloten wordt, dat da heeren C. en E. Eggink met dezen deskundige do zaak zul len bespreken en naar diens aidvies maat regelen zullen nemen. Da Voorzitter sluit hierop de vergadering. Standen op Maandag 28 Februari 1916. Korfbal. NEDERLANDSOHB KORFBALBOND. Eersto Klasso Zuid, Vereenigingen gosp. gew. gel. verl. pt. voor t, gom. Vitesse (Leiden) 9 7 1 1 15 60 19 1.66 Vitesse (Den Haag) 11 9 - 2 18 46 23 1.63 Fluks 10 6 2 8 12 46 19 1.20 H. 8. V. 10 6 2 8 12 84 28 1.20 Velox 9 8 - 6 8 21 54 0.66 A. L. O. ,10 2 8 4 29 60 0.(0 O. 8. 0. It. 11 1 1 9 S 29 61 0.27 Nog kans óp da eerste plaats: Noa. T en 2. Nog kans op dej laatste plaats: Nos. 6 en 7. Derde Klasso Zuid A> Fluks II 6 4 - 1 6 17 S 1.60 Vitesse H (Leiden) 8 1 2 7 21 16 1.16 Residentie 6 1 2 3 4 13 23 0.66 A. L. O. II 6 J 1 8 3 12 16 0,60 KampioenFluks II (Leiden). Nog kans op da laatste plaats: Nos. 3 en 4. Voetbal. LEIDSCHE VOETBALBOND, öj Eerste Klasse. L. F. C. D. L. V. L. V. V. II Bereateyn Lugdunum Alpben II De Sportmai AJax H Nog kans ög dei eerstel plaats Nos. 1, 2, 3, 4 en 6. Nóg kana op del laatsto plaats Nos. 2. 3, '4, 5, 6, m 8< j Tvröedo Klasso, Elsse 8 8 16 47 13 2.— D. L. V. II 6 4 f 2 8 10 16 1.33 L. F. 0. II 7 4 - 8 8 16 17 1.14 AJax Hl 4 2 - 2 4 9 10 1.- Lugdunum II 9 i 1 4 9 14 24 1.— Norvicua 7 2 - 6 4 11 17 0.67 Beresteyn II 9 2 1 6 5 15 20 0.65 L. V. V. Hl 4 - - 4 - 3 14 Nog kans öp dé eerste plaats Nos. 1, 2, 3, 4, 6, 6 en 8. Nog kans op dé laatste plaats Nos. 2. 3, 4, 5, 6, 7 en 8. U. V. S. 7 Llsso II 9 De Sportman III 3 Noordwykerhout 7 Norvlcus II 6 L. F. a IU B Backersbagen 3 11 9 1 1 10 40 14 1.72 9 5 2 2 12 42 13 L83 9 8 1 8 11 24 20 1.22 9 4 1 4 9 17 16 1.- 8 3 1 4 7 16 10 0.S7 10 8 2 6 S 25 29 O.SO II 8 8 2 1 6 6 12 S3 0.62 1 7 1 0 89 0.12 Dorde Klasso. 6 1 13 19 3 lJfc 4 2 8 10 28 38 1.11 1 1 1 8 10 6 1.- 2 a 2 7 15 - 11 1.- 1 2 3 4 18 10 0.63 2 3 2 4 22 0.40 1 2 1 6 10 0.33 Vraag: Waarvoor moet in het beschrij- vingsbiljet der plaatselijke directe belas ting in vraag 1 de naam en voornaam wor den opgegeven en in vraag 6 de juisto naam en voornaam van de echtgenoote'I Antwoord: Vermoedelijk heeft de er varing geleerd, dat de naam der echtgenoo- te niet altijd juist werd opgegeven, waar voor wel eenige reden kan bestaan, omdat vooral vrouwennamen nog al eens worden verhaspeld om ze z.g. mooier te maken. Bij een zoo noodig onderzoek in de registers van den Burg. Sitand zou dit last en misverstand kunnen veroorzaken. Weet iemand een meer plausibele reden, dan houden wij ons voor mededeeling aanbevolen. Misschien is bet ook 'n aardigheid van den samensteller v*d de vragenlijst om de belastingschuldige eens een puzzle aan te bieden. Vraag: Kunt TJ mij ook zeggen, of do tegenwoordige Hoogeschool (Kapenburg) vroeger een klooster is geweest? Antwoord: Ja, de tegenwoordige Hoogescjiool is vroeger een klooster ge weest der Witte Nonnen, waarnaar do straat nog Nonnensteeg genoemd wordt. Dit klooster bestond van pl.m. 1400 af tot 1581, toen de Hoogeschool er in overgebracht werd, die te voren gevestigd was in het St. Barbara^klooster en St. Agniete4dooBtei\ Vraag: Ik ben student in de medicgnen, heb m'n late Natuurkundig examen gedaan en wilde een verbintenis aangaan tot Off. v. Gezondh. bg het Nederlandsche Leger. In Februari komt gewoonlijk de oproep daar- van in do Staatscourant; is het u soms be kend, iof dit al heeft plaats gehad, en ja^ in welk nuznmer? Verder is voor bo vengenoemde verbintenis een borgstelling noodig. In het Reglement van de Opleiding v. Studenten in de Geneesk. tot Off. van Gezondk. wordt gesproken van een Naam- looze Vennootschap, die voldoet aan de voor waarden van de Borgtochtenvet. Weet u soms welke Naaml. Vennootschap zich hier mee wil belasten? Antwoord: Wij meenen, dat de aankon diging van het aantal studenten dat tot offi cier van gezondheid kan worden opgeleid, nog niet in de „St.-Crt." heeft plaats Se' had. Niet slechts door een Naamloozc Ven nootschap, maar de zekerheid nis waarborg Iran ook gesteld worden door als borg te doen optreden twee personen die bekend staan, als genoegzaam gegoed om hoofdelijk te kunnen voldoen aan de geldelijke verplich tingen, die zij op zich nemen. De wetenschap, welke Naamlooz'e .Ven nootschap zich met uw zaak zou willen be lasten, kunt u opdoen door het plaatsen vafl een advertentie in ons blad.

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 6