Vrljdag 4 Februari. Tweede X31axl. A0. Binnenland. CPGRT. FEUILLETON. Violette of de Schoonzuster. r«. 17160 IBSCI Naar wij vernemen, moet het lid der Tweede Kamer voor Tilburg, de heer Arts, officieel inlichtingen hebben ingewonnen ter hevoegder plaatse, naar aanleiding van het in de Katho'ieko pers medegedeelde omtrent een uitvoering, welke te Amsterdam in den circus Carré voor de gemobiliseerde troe pen heeft plaats gehad van do kluoht „Dés nachts tus3chen 12 en 1", door het gezel schap van Nap. d9 la Mar. Uit Amsterdam meldt men ons Naar wij vernemen is mej. Van Meekoren, die tijdelijk werkzaam was aan het „Alg. Handelsblad", thans definitief aan dat blad verbonden, terwijl de heer Schotting aan het Persbureau Vaz Bias is aangesteld. Deze twee behoorden tut uo vier door „Do Tel." ontslagenen. Het Kamerlid voor Den Helder, mr. De Meester, was wegens lichte ongesteldheid gisteren niet in de vergadering der Tweede Kamer aanwezig, en zou vermoedelijk die van heden ook niet kunnen bijwonen. De Gemeenteraad van Utrecht heeft benoemd tot directeur aan de gasfabriek den heer J. Ph. Bruiwold Riedel, directeur van de gasfabriek te Leeuwarden, no. 2 van de voordracht, met 23 stommen tegen 11 op dr. Heinsms, ondeT-drrecteuT te Rot terdam, no. 1 van de voordracht. Op 45-j arigen leeftijd is te Groningen j overleden mej. dir. M. E. Lake, sedert 1907 lector in de F ranscho taal aan de und- vorsdtedfb aldaar Vóór dien was zij leerares aan de H. B. S. voor Meisjes te 's-Graven- hage. Zij was d!e eerste vrouwelijke docent bij hot universitair onderwijs in Neder land en vele jaren secretaresse der com missie, belast met bet afnemen der examens Fransoh mdddtelbaar onderwijs. De heer CL B. Posthumus Meyes, Raads- en Statenlid voor Amsterdam', in wiens voor nemen het ligt de hoofdstad metterwoon to verlaten, zal 15 Maart a.s. zijn ontslag als Raadslid nemen. Zooals men weet, namen B. en W. van Amsterc<tm in 1906 het besluit om vrouwe lijke ambtenaren bij het aangaan van een huwelijk to ontslaan. Naar „Het Prinsenhof' mededeelt, hebben zij dezer dagen dit besluit ingetrokken. De R>ad van Amsterdam.' heeft do voorstellen van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan den directeur en den den onderdirecteur der gemeentewaterleidin- gen aldaar goedgekeurd. De heer Pennink is benoemd tot adviseur, de heer Hackstroh op wachtgeld gesteld. Als waarnemend directeur der gemeente- waterleidingen zal optreden de heer Ncis- zen, directeur der gemeentetram. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. to Schipluiden ds. P. G. de Voy Mcstdagh, te Goudswaard. Naar de „N. Z.-H." vernoemt, stelt mr. J. W. H. van Idsinga, lid der Prov. Staten voor Gouda, zich, om gezondheidsre denen, niet meer beschikbaar. Ook zou do heer Van Idsinga van plan zijn, zijn man daat als Kamerlid voor Bodegraven neer te leggen. Rapport Isovrcdigingscommissic. Men deelt aan „De Tel." mede, dat het rapport van de Bevredigingscommissie op onderwijsgebied waarschijnlijk nog deze maand lean worden verwacht De Watersnood in Nederland. Gedurende de laatste drie dagen is het water in den Oostzaander- en Lanasmeerder- polder steeds zakkende, en bedraagt het verschil in waterstand van Dinsdag tot Don derdagavond 35 c.M. De Kerkbuurt te Oost- aaan, ligt thans voor het grootste gedeelte weer droog, terwijl ook „de Keering" to Landsmeer weder boven water nitstcekt. Het Zuideinde te Oostzaan, zoover de nieuwe straatweg reikt, is weer te begaan. Vele huizen hebben sterk van het wat/er geleden, meubelen zijn door de vocht totaal bedorven, kasten en schilderijen hebben los gelaten en zijn uiteengevallen, deuren zijn ontzet en kunnen niet meer gesloten worden. In talrijke woningen wordt nu reed3 do waterrattenplaag gevoeld. De toegang voor.-het publiek is te water nog steeds aan het passenstelsel onderhevig, langs de wegen echter niet moor. Enkele bewoners van de hoogst gelegen gedeelten zijn naar hun haardsteden terug- Do Opvolger van Prof. Van Blom. Volgens „De Tyd" zou or ernstig sprake van zijn, dat binnenkort tot hoogleeraar in de Staathuishoudkunde aan de Technisoho Hoogeschool te Delft zal worden benoemd pater mr. dr. CL Raagmakers S. J., als op volger van prol Van Blom, die onlangs tot hoogleenaar in hetzelfde vak te Leiden is benoemd. Het eerste zinkstuk is in het gat aan den Waterlandschen zeedijk, waardoor de zee vol komen vrijen toegang had, met goed gevolg gelegd. Het gat is hiermede driehonderd ku- bieken meter verkleind. Als eb en vloed het toelaten, gaat men geregeld voort Van de week wordt in ieder geval in het gat te Kat- woude ook het eerste zinkstuk gelegd. Arbei ders uit Sliedrecht zijn hiervoor gearriveerd. Met kracht wordt aan do spoorbaan ge werkt tot vervoer der materialen. Elevator, kranen, locomotieven zjjn reeds aangekomen. Men berekent, dat alleen in Waterland en de daarin liggende meren honderd tachtig millioen kubieke meter water zullen moeten worden uitgepompl Do werkzaamheden tot het stoppen van het gat in den weg langs de Van Ewycks- vaart, in Anna-Paulowna, worden met kracht voortgezet Hoe eerder dit gat gedicht is, deo te eerdor kan begonnen worden met het leegmalen van den Westpolder. Zoolang do werkzaamheden duren, kan ook niet op zee gespuid worden, door de sluis bij do Van Ewyoksluis, daar hierdoor een sterke trek door het gat zou ontstaan, dat het dichtma ken èr van, ten zeerste zou belemmeren. Het schip, dat men in het gat wil laten zakken, is reeds voor twee derdo met zand gevuld. Is dit vaartuig eenmaal gezonken, dan zal men de rest met zakken zand trach ten te dichten. Tusschen Kromme Tocht en Zandvaart ligt het mee6te land met de huizen en erven reeds weder droog. Alleen langs de Kromme Tocht is nog een strook land onder water. Het water in het nog niet overstroomde deel van don polder was ook gestegen door de doorsijpeling' van het water onder den spoordyk. De heeron J. E. W. Bugs en H. Cleijndert Pz., resp. secretaris en penningmeester van het wateronoodoomitó „Waterland", hadden deze week een onderhoud met den minister van Landbouw, Handel en Ny7erheid, ten einde de aandacht van den minister te vesti gen op de wensohelykheid van het peuten van enkele npecialo maatregelen, In verband met den watersnood. In het byzonder werd be sproken de wenschelgkheid om een rege ling te treffen, waarby het onmogelijk werd gemaakt, dat tot executie zou worden over gegaan van hypothecair bezwaarde boerde rijen en landerijen, waarvan de eigenaars niet konden voldoen aan de onmiddellijke be* taling van renten en aflossingen. Bepleit wer den maatregelen, waarby ten aanzien van vervallen schuldvorderingen in het algemeen, loopend ten laste van hen, die'door de ramp waren getroffen, uitstel van betaling werd toege3laan of op andere wijze werd gezorgd dat de getroffenen althans hiervan voodoo- pig geen last zouden ondervinden. De mi nistor daeldo mede aan den dezer dagen afgetreden inspecteur van den Land bouw, den hesr Löhnis, to zullen verzoe ken, oen onderzoek naar een en ander to willen instellen en oen rapport daarover aan Zijn Excellentie in te dienen, en verzoekt tevens aan 't comité „Waterland" hem ter stond van misbruiken op dit punt te willen mededeeling doen. Overstroomingen Öcmarang. Naar aanleiding van. een door dan Mi nister van Koloniën gedaan vorzoek om nadere inlichtingen omtrent de in de re sidentie Semaraiug plaats gehad hebbende overstroomingen, i3 uit Ned.-Indiö tele grafisch bericht ontvangen, dat in gemeld gewe&t 37 Inlanders zijn omgekomen en 8 zwaar gewond verwoest of zwaar bescha digd werden 1196 woningen, waarvan het huisraad grootendeeb verloren ging. Do totale op er vlakte overstroomde bouwvel- d'en ia nog niet vastgesteld naar schatting zijn 34,000 bouwa rijstvelden verwoest, waarvan echter een gedeelte- herbebouwd kan worden. Voorta gingen 616 stuks vee- verloren. Alleen in de of deeling Dema/k wordt voedsel van lancfewege verstrekt elders ban in de behoefte door de dorpe- rijstschurön worden voorzien Door den resident van Semarang ia oen cormtó opgericht voor de inzameling van gelden, terwijl hij verder lost gaf tot de uitvoering van onderrsteuningsrwerken. Van den gouverneur-goneraal van Ned.- Indië is b'j den Minister van Koloniën een telegram Ingekomen, waarin, met het oog op de ernstige schade, door overstroomingen op Java veroorzaakt, de stoun voor het moe derland wordt ingeroopen. Naar het „Hbl." verneemt, zal mr. G. Vis sering, president der Nederhndsche Bank, een commissio vormen, die zal trachten voor dit doel geld bijeen te brengen. TwCCiL ILrsor. Zitting van gisteren. TOESTAND VAN HET SPOOK. WEGPERSONEEL. Bij z^jn repliek zegt de heer KOSTER erkentelijk te zijn, voor de door den Minister gedane toezeggingen, doch dringt er op aan, .dat Z.Exe. nn ook van zjjn grooten invloed zal gebruik maken, om die toezeg gingen werkelijkheid te doen worden, ter wijl hij er op wijst, dat verbetering der rechtspositie van het personeel mogelijk is, zonder dat het den Maatschappijen een cent kost De hoer JANSSEN (Maastricht) is niet geheel bevredigd door de rede des Mi nistère. Er blijkt uit dio rede namelijk niet of Z.E10. voornemens u krachtig genoeg de uitvoering zijner goedo plannen door te zetten. Do heer BEUMER noemt hot antwoord deo Ministers onbevredigend. Z.Exc. heeft tal van punten onaangeroerd gelaten. Zoo is met geen enkel woord gesproken over do kwestie van de Zondagsrust Minister LELY dupliceert Hjj betoogt niet nader bepaalde mededeelingen te kunnen doen, omdat hj over zijn beslissingen nog de vakorganisaties zal en voigeDS do wet ook nog do Maatochappijen moet hooren. Imake het waarnemen van het Raadslid maatschap door spoorwegmannen kan Z.Eïc> niet ingrijpen. Den heer Van Hamel zegt spr. overweging zijner denkbeelden toe. Nogmaab zegt de Minister toe zijn plicht ook ten aanzien van hot spoorwegpersoneel to zullen betrachten. STAAT VAN BELEG. Aan de orde zijn de Algemeeno Beschou wingen over 5 ontwerpen tot bestendiging van den Slaat van Beleg. De heer MENDELS klaagt over de wille keurige en vexntoire toepassing van de wet op den staat van beleg, niettegenstaande do betreffende bepalingen met pijnlijke nauw gezetheid moesten worden toegepast, daar zy zeer diep ingrijpen in de gewone rechten der staatsburgers en den rechter geheel af hankelijk maken van de willekeur der. mili taire autoriteiten. Er dient dus te worden nagegaan of handhaving van dien toestand in de mate, waarin hij thans bestaat, wel noodig ia. En dit te meer, daar in de in staat van beleg vorkeerende Staten do civiele auto riteiten dreigen te worden gemilitariseerd. Met name klaagt spr. over het uitzetten uit die streken zonder mededeeling aan den betrokkene van de gronden, waarop die uit zetting berust Over het niet geven van ge legenheid tot verdediging aan den uitge zette en over hot verjagen van uitgezetten uit eon tweede gebied, wanneer ook dit in staat van beleg wordt verklaard. By de tot-stand-koming der wet op den staat van beleg, is gedacht aan acuut oor logsgevaar. Daarom mag nu maar niet kalmpjes met de toepassing dier wet wor den voortgegaan, doch moeten andere wet telijke bepalingen v/orden vastgesteld. Zoo gaat het niot aan, predikanten, die eerlijk hun meening zeggen, over te-leveren aan de arbitraire macht van een militairen com mandant. In dit verband behandelt spr. het geval der uitzetting van ds. Van Wyhe, waarvan het initiatief is uitgegaan van den burge meester van Winterswijk. De heer VAN NISPEN TOT SEVEN AER betreurt eveneens, dat uitzettingen plaats vinden zonder proc©3 en zondor mededeeling van feiten. Hy zou althans een proce3 wil len geëischt zien, wanneer da uitzetterijen verlengd worden tot bijv. boven 2 maanden. Voorts vraagt spr. waarom niet overal kan worden gehandeld als in Zeeland, waar terugkeer mogelyk is, mits aan zekere voor waarden wordt voldaan. Het verbod tot het weiden van paarden binnen 2 K.M. van de grens, waarover spr. in Jnli 1915 klaagde, is niet alleen niet in getrokken of verzacht, doch door den ter ritoriale commandant van Zwolte voor de ge meente Herwen en Aerdt zelfs uitgebreid tot de koeien. Iet3, wat grooto schade veroor zaakt aan de boeren. Spr. verzoekt intrek king van het verbod. Do landbouwers zyn beroid oen merk op bun vee 'te laten aanbrengen en een cautie te stellen. Te halfvijf werden de beraadslagingen verdaagd tot Vrydag halftwaalf. Tweede Klasse. Noord wijk„Nor- vicus"„Ajax Hl"; Voorschoten: „Bere- steyn II"„Lugdunum II". Derde Klasse. Leiden: „U. V. S." „Noordw ijker hout"; Wassenaar: „Backers- h8gen"„De Sportman III". Korfbal. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Eerste Klasse Zuid. Den Haag: „Velox"„Fluks"; „H.S.V."—„Vit.ss (L) Derde Klasso Zuid A. Leiden „Fluks II"„Vitesse IP* (L.). Voetbal. Wedstrijden ten behoeve van het Watersnoo d-F onds. In 'de Officieele Mededeelingen van den N. V. B. is de eerste lijst gepubliceerd van de bedragen, die door verschi.lende wedstrij den zijn bijeengebracht. Het totale bedrag van do oerste lijst is f 709.44. Voranderingen in hot W odstrijdprogram ma. Voor Zondag a.s. is uitgesteld de ontmoe ting „L. V. V. II"„Beresteyn II'. Door den ,,N. V. B." is voor Zondag 13 Februari ingelaschb de we tatryd ,.L. V. V." „Gouda", waardoor ,,L. V. V. III' „Lisse" voor do -tweodo klisse van den „L. V. B." komt te vervallen. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. Wedstrijd-Programma voor Zondag: Voetbal. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Westelijke Afdeeling. Derdo Klasso D. Leiden: „De Sportman"„L. V. V." LEIDSCHE VOETBAL-BOND. Eersto Klasse. Leiden: „Lugdu num"—-„Alphen II"; „Ajax II"—„L. F. C." Ernstig Ongeluk met een Stoom pont. In den vroegen morgen van 31 Januari heeft, naar uit Boedapest aan de -Berlijnsche bladen gemeld wordt, een ernstig onceluk plaats gehad by den styger van een stoom- pont, die naar do kade van Ni_uw-Pest vaart. Een der stoombooten van do Bo?dap ster Pont-ondernemingen, dio niet m:er dan 240 personen mag bevatten, werl voor het ver trek door ongeveer 350 mannen, vrouwen en mehjee, marktventsters uit naburige ge meenten bestormd. Toen de pont gereed was om van wal te steken, hoorde men plotseling aan den kant van den steiger de houten verschansing kraken, dio begon uit te buigen. Er schreeuwde iemand: „Het schip zinkt!* en dadelijk drongen alle opvarenden, die dicht op elkaar op het dek stonden, naar den kant van do boot, dio naar don steiger was toegekeerd. De pont begon daardoor sterk over te hollen. Er ontstond een paniek, en iedereen, trachtte met geweld van de boot ai te komen. De verschansing en do -rotte scheepsbetim- mering konden dezen druk niet weerstaan, en verscheidene opvarenden vielen in het water. Door de tegenwoordigh id van g est Van den stuurman, dio een vletje uitzette, konden 10 menschen gered worden. Het juiste aantal verdronkenen is nog niet bekend, daar do meeste passagiers ver koopsters uit omliggende gemeenten waren, die pas Zaterdagavond uic de stad terug- keeren. Tegen de pontmaatschappij is rechtsin gang wegens veroorzaken van dood dooc schuld verleend. De Zelfmoord van den Turkschen Troonopvolger. De officieele lezing van den zelfmoord van den Turkschen troonopvolger noemt „zwaarmoedigheid" als oorzaak van deze daad. Zwaarmoedigheid echter heerseht in het geheele oosten sedert de Duitschers daar de Uit het Engelsch van Miss YONGE. (Nadruk Vorboden). „Wolk oen verstandig aangenaam mensch ia die oom van u", sprak Theodora, toen Violette na den maaltijd een oogenblikje op de sofa lag te rusten, en inmiddels al do kleine geschenken, die men haar uit Wran- gerton gezonden liad, nog eens door haar handen lieit gaan. Terwijl Yioletto's glim- laahje haar dankbaarheid en haar genoe gen over die lofspraak uitdrukte, zette Theodora er zich toe, om, zooveel in haar vermogen was, al die geschonken te bewon deren, en zij was zoer tevreden, toen zij bemerkte, dat men niet van haar vergde om een wonderbaarlijk geborduurd reuk kussentje, door de bruid gewerkt, nooh oen Paai- opziohtigo vuurschermpj es ram Ma/- thilda's hand mooi te vinden, maar dat het langst verwijlde bij eenige sohet- Scn van Wmogorton-Park, en Violette bo- ven alles waarde scheen te hechten aan paar sokjes voor Johnnie, die met een keurig steekje gebreid waren. »Die liove, lieve mama! Dat is haar eigen beeldig patroontje, het rozenblaadje, gi dat heeft zij voor mijn Johnnie gebreid! np. we!, gauw groot/mama's sokjes ken- n -en zij stak haar vingors in oen daar in om de grootte te zien en den steek te oowonderen. Theodora kon haar thans zoo iets men &T1' haar van kinderachtigheid te „Theodora, lieve", zeide zij na ©en pauze, „er 13 iets, dat ik al zoo lang verlangd hob u te zeggen. Indien het mocht gebeu ren, dat ik weder zoo erg word als verlo den, ©a als ik eens kwam to sterven, zou ik zoo gaarne hebben dat Theodora drukte haaT do hond, want sij kon niet cpreken. „Ik zou zoo gaarne wallen, dat ik er op kon rekenen, dat zijn grootmama, ad ware het sloohta éénmaal, mijn Johnnie kon zien. Ik weet, dat Arthur het niet zou kun nen verdragen mij over zoo iets te hooren spreken, en hij is al angstig genoeg, waar lijk, maar wilt gij het hem dan zeggen 1 Wilt gij er voor zorgen, dat mijn moeder hot kind to zien krijgt? Zoudib gij mij dat willen beloven?" „Ik zelve zal hom naar Wrangorton en bij haar brengen." „Ik ben zeer tevreden, dat hij -voorna melijk onder uw opzicht zal zijndat weet gij wel. nc ben blij, dat gij hier zoo long ge weest zijt, dat hij u zoo goed kent en zoo veel van u houdt. Ik kan er zooveel beter aan denken, hem on zijn lieven papa mis schien te zullen moeten verlaten, nu fk weet, dlajt gij bij hen zijt." „Maar, Violette, zoo moogt gij Met spre ken", hernam Theodora met een half ge smoorde stem. „Neen, ik mag mijzelve niet aan het schreien brengen", zei Violette bedaard. „Ik zal ook ïieta meer zeggen, als ik u nog maar één ding mag vragen, en dat is, pm aan John te schrijven en hem te zeggen, dat ik hem dank voor alles, wat hij voor mij gedaan beeft en dat dit laatste jaar een gelukkig jaar voor mij geweest is. Gij en John zult hem dantroosten. Violette hield hier eensklaps op, daar aj haar tranen cl echte met moeito kon bedwin gen; en zij had zich toch voorgenomen, zioh tegen al to grooto aandoening te verzetten. „Al waó gij wensen^, wil ik doenl" riep Theodora uit, „maar waarlijk, gij moet niot denken, dat er vreos bectaat voor „Ik zal er ook niot moer over spreken", gaf Violette op haar zochten, onderworpen toon ten antwoord. „En gij moogt er ook niet over denken 1" „Ik doe mijn bost dit zoo min mogelijk bo doen. Ik ben blijde, dat gij hier fijt." Gelukkig voor Theodora was het reeds duister, zoodat men niet zien kon, dat haar oogen zich met tranen vulden, welke zij hun vrijen loop liet. Het genot van naar waarde geschat te worden en het volkomen ver trouwen, dat Violette in haar stelde, gaven haar oen gevoel van geluk, zooals zij nog zelden gesmaakt had. Wat zou het clan niet later zijn, wanneer zij die zuster zou hebben bijgestaan en alles olies voor Arthur ge weest? Nu zij voo*" Violette en Arthur to zorgen had, gevoelde zij dat zij nog tot iete nut was op de wereld. HOOFDSTUK XVIII. „Zij vraagt naar uzei Arthur tot Theo dora, toen deze deo morgens te negen uren uit de kerk thuis kwam. Violette's hoofd lag bleek als een witte leli op haar kussen en naast haar een lief kopje met donker haar en donkere oogjes. Een gevoel van te lhat te zijn gekomen, van plichtsverzuim an teleurstelling beving Theodora en gaf een geheel andere uitdruk king aan haar gelaat dan die de jonge moe der verwacht had, toen zij met stralende oogen en een zwakke stem zeide: „Daar hebt gij uw nichtje, beste Theo dora." „Ik wiet or cicte van waren Theodora's eerste woorden, 'terwijl haar cntevred&n toon Arthur reeds spijt deed gevoelen, dat hij haar zoo plotseling had binnongo- bracht; doch zij herstelde zich weldra en gaf met oen enkel woord haar vreugde te ken nen en haar hoop, dat Violette zich nogal redelijk gevoelen mocht. „O, ja, dank u, ik ben heel wel. Ik boa zoo dankbaar en zoo gelukkig met alles; nu zal Arthur hoop ik,den I2den ook nog kun nen gaan." „Praat maar zooveel niet. Komaan, Theodora", sprak hij, als verlangase hij slechts om haar uit de kamer te krijgen. „Ik heb het kind nog niet eons gezien. Wat een mooi kindje!" En zij maakte zich gereed het op te nemen. „Och, doe dat niet!' zei Violette, „zij zal weer beginnen te schreeuwen t" En daarop, toen zij zag, dat haar gelaat weer betrok, vervolgde zij: „straks moogt gij haar hebben, tante-lief, als zij wasser is; vinut gij het niet een beeldje?" Arthur, met zijn hand aan de deur, haast te Theodora weder om heen te gaan. „Ik zal wel komen", riep zij met onge duld. Ik zal strata na het ontbijt bij u ko men zitten, Violette; maar waarom heeft men mij niet geroepen? Ik had dit zoo •tellig verzocht." „Ja, ik weet wel, dat gij zoo vriendelijk zoucrt geweest zijn", 6prak Violette, haar hand vasthoudende' en haar aanziende, om te bespeuren of haar misnoegen geweken was; „maar ik vond het zoo jammer u te storen. Wees er niet boos over, ik zal u nog last genoeg veroorzaken. Zij wond zïchzelvc zoo op. dat de baker ec\ Arthur er ongerust over werden. „Dat gaat niet aan zei hij, zijn hand op zijn zusters arm loggende en haar bijna met geweld uit do kamer trekkende. „Gij moet u stil houden, Violette." „Dat wil ik ook wel, maar Theodora „Zij zal alles doen wat gij wensent als gij u maar rusfcdg houdt", zei Arthur, zijn zustor nu netjes de kamer uitschuivende en toen weder binnentredende„tig nu maar stil en denk over niets dan over uw mollig kindje; dat is ai wat gij te doen hebt.' „Als zij maar niet verstoord as.' „Och kom, wat verbeeldt gij u toch? Doch toen zij buiten gehoor van Violette was, kon hij niet nalaten Theodora zijn on genoegen te kennen te geven. „Ik dacht, dat gij wijzer waart; anders had ik u niet bij haar gelaten." „Lx wist er niets van. „Dat is uw eigen schuld; waarom loopt gij zoo vroeg im den morgen ook al uit Ik ben boven aam uw kamer geweest', om u te roepen, en kon m.J begrijpen waar gij gebleven waart.'- „En waarom mocht ik haar nu niet op passen?" „Wel, gij geeft er een mooi staaltje van; gij maakt haar zoo zenuwachtig met uw donker gezicht, dat zij zich bijna de koorts op het lijf praat:" „Maar zij bevindt zich toch wel?" „Zij was ten minste wel, totdat gij mot uw kwaad humeur alles in do war hebt ge bracht." „Ik begrijp niet wat gij bedoelt." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1916 | | pagina 1