N°. 17126 "Vx*ydag 254 Decembei'. Derde Blad. A0. 1915. Officieels Kennisgevingen. Osider onze Vroede Vaderen Tweede Kamer. SPORT. VEE- en KAASMARKTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de VEE- EN KAASMARKTEN van Vrij dag 31 December a.s., zullen worden ge houden op WOENSDAG 29 DECEMBER te voren. Burgemeester en W ethouders voorn., N. Q. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 December 1915. OPENBARE KENNISCEVINC. MILITIE. Inschrijving. De Burgemeester <ler gemeente Leiden biengt ter kennis van belanghebbenden, dat op de aanplakborden dier gemeente is aangeplakt een openbare kennisgeving, betreffende inschrijving voor de Militie in Januari a.s., van de in 1897 geboren mannelijke personen. Voor bovenbedoelde inschrijving zal meer bepaald zitting worden gehouden in het Raadhuis (Kamer No. 9) alhier, van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 2 uur; op Maandag 3 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter A of B tot en met BI; op Woensdag 5 Januari a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter B van Bo af of C op Vrijdag 7 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter 1), E, F of (i op Maandag 10 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter II. I of J op "Woensdag 12 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter K op Vrijdag 11 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter L of M op-Ma au dag 17 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let tor N, O of P; op Woensdag 19 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt mef. de let ter Q of R op Vrijdag 21 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter S op Maandag 24 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt mot de let ter T, V of V; op Woensdag 26 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter W, X, IJ of Z. Door een ieder, die tot aangifte verplicht is, moet een uittreksel uit heb geboorte register, betreffende den in te schrijven persoon of heb huwelijksboekje van diens ouders worden overgelegd. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen worden verkregen aan de afdeeling „Mili taire Zaken" (Kamer No. 9) ten Raad- huize alhier, op werkdagen van des voor- middags 10 tot des namiddags 2 uur. De Burgemeester voornoemd, N. O - DE GIJSELAAR. Leiden, 15 December 1915. De Havenmeester te Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat er van af Woensdag 29 December a.s., te zijnen kantore, Hooge Rijndijk 40 a, op werkdagen van 111 uur des morgens, wederom gelegenheid zal bestaan zich op het havengeld te abonneeren. dat, teneinde hoogere- schatting te voor komen, geldige meetbrieven moetan wor den vertoond, van die vaartuigen, waar van zulks nog niet heeft plaats gehad, of die in den loop van het jaar een ver timmering hebben ondergaan, welke op het laadvermogen van invloed kan zijn. De Havenmeester voornoemd, J. ROMANESKO. Leiden, 24 December 1915. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gcltt op de artt. 12 37 der Drankwet; Brengen tor iJjremeeun kennis, dat door Wed. D. SC'lTüTJltlNGTen Haken, wonondo te Leiden, een .verzoekschrift is ingediend, om ver lof voor den verkoop van alcoholhoudende», an 'deren dan sterken drank, voor gebruik ter plaatao van vorlcopp. in liet achterlokaal van het perecol Janvossenatêeg no. 39. Burgemeester on Wethouders voornoemd. N. O. DB GIJ8ELAAE, Burgomoestor. VAN STB.IJEN, Secretaris. Leideu, 24 December 1915. Heb gebeurt dikwijls dat voor een ambte naar of voor een groep ambtenaren de or ganisatie! in de tores springt. Dat kan zijn nut hebben en moer effect sorteeren dan het optreden van den enkeling of van ©en losse groep Er zijn echter ook gevallen, waar het oude spreekwoord nog van kracht is, dat ©r niets voor den man zelf gaat. Bij bet College van B. ©n W., en in het bijzonder bij onzen - burgemeester, vallen deze alge meen© adressen zelden in goede aarde. Het bleek gisteren bij de behandeling van het adres van den Alg. Ned. Opzichters- en Teekenaarsbond, om de salarissen van de opzichters der gemeente te verhoogen. Het werd, ondanks de trouwens ook zeer alge- meene opmerking van den heer Botermans dat de opzichters en (.eekenaars slecht be taald worden, voor kennisgeving aangeno men. Dit zou waarschijnlijk niet het geval ge weest zijn, wanneer de Leidsche functiona rissen als afdeeling of als combinatie bet verzoek hadden gedaan; gesteld, dat het waar is wat in dit adre? werd gezegd. Nog vreemder deed het verzoek aan van de Leidsche politievereeniging inzake het beroep op den Raad omtrent de beslissing van B. en W. "over oen aanvullingspensioen. In een tweede verzoek deed de organisatie hot voorkomen, dat het hiermede een alge meen verzoek gold, maar daarmede weer spraken de lieerèn hun eerste adres. De Voorzitter was over dit laatste schrij ven slecht te spreken en kaatste het ver wijt, dat B. en W. het oorspronkelijk ver zoek verkeerd hadden geïnterpreteerd, met succes terug op adressanten. De hoer Sijtsma meende, dat de zaak zelf van te grooto beteekenis was, om haar op deze vormkwestie te laten stranden, wat ook niet niet behoefde, naar de Voorzitter opmerkte. De tijd, om bij den Raad in hoo- ger beroep te gaan, was voor den betrokke ne nog niet verstreken. Laat Copier nu zelf een adresje schrijven. Het voorstel van den heer Huurman tot wijziging der Bouwverordening werd van allen kant gesteund. 'Het betreft het stelsel van de z.g. beerputten, waarmoe niet het succes schijnt te worden verkregen, dat men er zich van voorstelde. Daar zijn in den Raad reeds herhaaldelijk aanvallen op die beerputten gedaan, waar tegen ook de bouwondernemers veel be zwaar hebben, omdat zij het bouwen duur der maken. De heer Korevaar, onder wiens wethou derschap deze beerputten zijn ingevoerd, heeft dae aanvallen nog altijd weten af te weren. Wij vermoeden, dat ditmaal de heer Fischer daarin niet zal slagen. Wij krijgen er evenwel nu een praeadvies over van B. en W. en zullen dan weer zien. Of het minderwaardig, zgn. zwak vee naar net verlangen van de afd. Leiden van de Holl. Maatschappij van Landbouw een apart plaatsje op onze veemarkt zal krijgen, 'zul len B. en W. uitmaken. Dc afdeeling had het verzoek gericht tot den Raaddo Voor- zittor zeide, dat de regeling der markten bij het Collego van B. en W. berust. Deze zullen intusschen hun aandacht aan de zaak wijden. Wanneer er, wat de vee houders en veehandelaren zelf het best kun nen weten, ziek en minderwaardig veo op de markt wordt toegelaten, dan komt bet ook oils, met het oog op den algemeeiien gezondheidstoestand van den veestapel bij zonder gewenscht voor, dat zulke beesten •worden geïsoleerd van het andere vee. Het verwondert ons zelfs zeer, dat deze regeling al niot lang bestaat. Komende tot de gedrukte agenda, trok de benoemingakwestie allereerst de aan dacht. Op de publieke tribune zaten een aan hl onderwijzers en onderwijzeressen met belangstelling af te. wachten wat er gebeuren zou. Het was te voorzien, dat de Raad niet voor de tweede maal de voordracht zou te rugwijzen, Daarmede zou hij alleen bewer ken, dat B. en \V. geheel hun zin kregen, doordat dan vrij zeker no. 1 der voordracht zou zijn benoemd. B. en W. hadden him eer6t ingenomen standpunt geiiandhaafd. De heer Pera meende, dat zij door anders te hande len, zichzelf zouden hebben gecompromit teerd, en wethouder .Van der Ljp bevestigde dit grootendeels. Wij zijn het daarmede volstrekt niet eens. Indien het belang van het onderwijs er niet door werd geschaad en ook na het tweede rapport van den schoolopziener het eenige stuk, dat bij tweede instantie in het geding is gebracht is ons dit nietJ gebleken, zouden wp $r voor B. en W. niets coinpromitteerends in gezien hebben, dat zij rekening hadden gehouden met den zeer nadrukkelijk uitgesproken wensch van een groote meerderheid van den Raad. Het Col lege van B. en W. ©n den Gemeenteraad' staan toch niet tegenover elkaar als twee machten* prat om een pleit te winnen, veeleer als twee samenwerkende factoren tot een gemeenschappelijk doel: het gemeentebelang. De vrij groote meerderheid, waarmede nu no. 3 uit de bus kwam, is gerust te be schouwen als een protest van den Raad tegen de weinig tegemoetkomende houding van B. en W., in deze kwestie tegen de Raads- meerderheid aangenomen. Buiten de wethom. ders hebben blijkelijk slechts drie Raadsle den op den eerst voorgedragen© gestemd. Het warm pleidooi, dat de heer Reimerin^ ger hoeft gehouden voor het behoud van een twintigtal boomen aan 't Stconschuur, beeft niet mogen bewerken, dat deze zullen blij ven staan. Dat zij onder den bjjl des houthakkers moeten vallen,- hebben zij' te wijten aan den heer Mulder, die bij deze gelegenheid den wethouder Fischer als' deskundige ter zrjde stond. De heer en zitten er niet in^ zeide hjj, maar als zij door den bast heen konden kij ken, dan zouden zij weten, dat de pit er uit is, en dat ze, bij eenigen storm van beteekenis, een gevaar opleveren. Men is voor dit deskundig woord gezwicht, zij het ook met twijfel in het hart van sommigen. Wft beloven onzen lezers, dat wij, als straks de boomen zijn geveld, eens 2ullen nagaan of de werkelijke toestand dit deskundig oor deel bevestigt. Voor de toekomst is dit in ieder geval van beteekenis. Over het voorstel van B. en W., om de ruim 200 vierk. M. die het bouwterrein van ,,De Goede Woning" bij kadastrale mctdng grooter bledk, dan bij de aanvan kelijke' opmeting, op de kadastrale kaart, de Veroeniging niet in rekening te bren gen en deze veroeniging derhal ven 204 x f 5,25 cadeau te doen, zooals de tegenstan- ■clicrs heb noemden, is zeer uitvoerig ge sproken, De Commissie van Financiën had zich er tegen verklaard zich daarbij een goed wachter voor de gemeente-financdën toonend, waait naar streng recht, zou zeer stellig de gemeente deze'1000 hebben kun nen opeisohen. De heer Tepe, tevens voorzitter van de Vereenig&og, stootte 2ich zeer aan het woord „cadeau". De Vore ontging als zoo danig profiteerde allerminst van de ex ploitatie integendeel, de heeTen, die de zaak leiden, hebben veel werk er aan. Het bedrag zal ten goede komen aan de volkshuisvesting, want als d/e Veroeniging do f 1000 extra moet betalen, zal dit ge vonden moeten worden op de huur. Wel merkte de heeT Sijtsma op, dat dit zoo ongeveer één cent per week zou be dragen of wikle men het op een groep van 20 woningen verhalen, 5 oentfl per week. Ook dat was nog een groot bezwaar, meende mr. Tepe, en de heer Huurman, die op dit gebied zeker ervaring hoeft, beves tigde het. De heer Van der Pet, die het voorstel met taaiheid bestreed, ook nog teen het bleek, dat do meerderheid er met mee zou gaan, merkte nog op, dat de zustervereeni- ging „Ons Belang", die, wat de keuze van terrein aanging, al reeds in minder "goede conditie was, nu nog meer achteruit-gesteld zou worden en dt> meer bevoorrechte buur- zuster met schuine oogen zou aan zien, waarover de heer Fischer zich niet druk maakte. Do Voorzitter kwam ten slotte nog ver- teilen, dat cadeau of niet cadeau in ieder geval de gemeente slechts 3/5 van het bedrag zou toekomen. Het andere deel zou het Rijk in hap den vallen en het woningcol- logo had ook geen bezwaar, om vast te houden aan het oorspronkelijk bepaalde bedrag. De Raad lei er zich ten slotte ook met groote meerderheid bij neer. Over de bestendiging van den ver hoogden gasprija over het eerste kwar taal 1916 is niet gedebatteerd. De heer Van der Pot zeide, dat- in dit stadium nu de toestanden na Augustus ge lijk waren, gebleven, de tegenstanders zich niet zouden verzetten tegen dezon tijde!ij ken maatregelalleen verzochten zij vóór 1 Maart een overzicht van do exploitatie in 1915, wat de Vooratter toe zeide. Daarop werden de deuren gesloten en na heropening werd aan een gemeente-ambte naar, n.l. aan den heer Van Ammers, ad- junct-direoteur van de Lichtfabrieken, oen zeer aangename Kerstverrassing bereid, in den vorm van sala-risforhooging van 1000. Dezo zaak was natuurlijk reeds in geheime zitting beklonken. De tegenstanders men zie daarover het verslag elders in dit blad hebben kor te verklaringen afgelegd', mr. Briët zijn stem voor gemotiveerd cn daarna is het voorstel met zeer groote meerderheid aan genomen, wat mede in verband met hot besluit, dat de verhoogde gasprijs voorloo- pig nog drie maanden blijft bestendigd, niet zal nalaten indruk te maken, al heb ben deze beide zaken feiteijk* niets biet olkaar uit te staan. Beschouwt men deze vorhooging als een gewone promotie aan een ambtenaar toe gekend, dan zal zij haast wel een unicum zijn, daar de heer Van Ammers nog slechts vier jaar in gemeentedienst is. De Raad heeft zich Vermoedelijk echter gesteld op het standpunt van eigenaar van een commercieel bedrijf, voor wien het van groote waarde is een eminenten bedrijfslei der te bezitten en die er iüet tegen opziet zulk een man zoo mogeljjk aan het bedrijf te verbinden al kost hem dit een groot sa laris. Voor boever daarvoor in dit geval reden bestaat, kunnen wij natuurlijk niet beoor- deelen. Dit weten B. en W. en vooral Com missarissen der Stedelijke Fabrieken beter en van hen zpJ dé drang tot verhooging waar schijnlijk ook wel zijn uitgegaan. Van den anderen kant zal men opmerken, dat de ex ploitatie der Electriciteitsfabriek m denlaat- sten tjjd toch niet zóó schitterend ging, waar tegen dan weer zou kunnen worden aange voerd, dat, zij ondanks de ongunstige tijds omstandigheden, in den laats ten tijd weder floreerb en de rekening in 1915 waarschijn lijk weder een winstcijfer zal aanwijzen. Dit is, indien er geen ouitengewone om standigheden zich voordoen, de laatste Raads zitting in het oude jaar geweest. De Voorzitter wenschfce met zijn gewone hartelijkheid bij het heengaan den Raads leden een prettige Kerstmis en een gelukkig Nieuwjaar. Zitting van gisternamiddag. Bp) de voortgezette beraadslaging over hot „uitstelwetje" wensehte de lieer TYDEHAN kort zijn standpunt tegenover het omwerp uiteen te zetten. Hij begrijpt de bezwaren tegé: het wetje niet. De VOOItZITIEK ztgt, dat de heeren, die op de perstribune zijn gezeten, den heer Tydeman tijdens diens rede door luidruch tigheid hebben gehinderd. Hij hoopt, dat dit de eerst» en de laatste maal zal zijn, da, hij de heeren moet waarschuwen. De heer R00DHUYZ1EN had gehoopt, dat de discnssie3 op de hoogte zouden zijn ge bleven, waarop zij gebracht waren door een heer De Geer. Do heer Van der Molen heeft or evenwel een per tij zaak van gemaakt- En dat het dit zou zijn, betwist spr. Minister CORT VAN DER LINDEN betoogt, dat, wanneer het zeker was, dat een definitieve regeling spoedig tot stand zou komen, eon uitstelwetje onnoodig zon zijn; daar zulks evenwel - onzeker is. moet hel niet geheel van den dam worden ge nomen. De heer VAN DER MOLEN is bereid over een halfjaar heen te stappen. De heer DE GEER dient een amendement in om den uitsteltermjjn te verkorten tot 1 Juli 1916. De MINISTER neemt dit amendement over, waarna het ontwerp zonder stemming wordt aangenomen, evenals de ontwerpen betreffende plaatselijke belastingen ten be- hoeva van de gemeenten Helder, Vlieland en Ylissingen, wijziging der Justitlebegrooting 1914, wijziging der begrooting van Buiten- Iandsche Zaken 1814, de Middelenwet, tot voorziening in het kastekort van den Indi- schen dienst in 1916, t,t verlenging van de termijnen voor de afsluiting der Staatsbe- grooling over 1914, tot aanvulling van de wet van 3 Aug. 1914, houdende verbad van uit- en vervoer van sommige artikelen, tot wijziging der Marinebegrooting voor 1914. Aan de orde is dan het wetsontwerp tot het langer-in-dienst houden van ingelijfden bij de militie. De heer DUYMAER VAN TWIST stelt voor met het oog op de belangrijke Nota naar aanleiding van het verslag de behande ling uit te stellen tot Dinsdag. Dit voorstel wordt verworpen mat 49 te gen 17 stemmen. De heer DUYMAER VAN TWIST maakt eenige opmerkingen over de positie der in gelijfden hij tie bereden korpsen. Hij acht het niet billijk, dat de oudste lichting der bereden korpsen in dienst wordt gehouden; wat niet noodig zon zijn geweest, als van de lichting 1915 1216 man meer was ingelijfd bij de bereden wapens. Verder vraagt spr. inlichtingen, over de voorgenomen oproeping der militie-lichting 1916 in deze volgorde; één derde in Januari, één derde in den zomer en één derde in het najaar. In den considerans van de Landstormwet wenscht spr. deze wijziging, dat de Land storm ook zou kunnen gebruikt worden tot aflossing van oudere militielichtingen, ter- wjji hij nog aandringt op verhooging der vergoeding aan de gezinnen van Landweer mannen van f 1.50 tot f2 per dag en klaagt over het niet verleenen van Kerstmis- en Nieuwjaarsveriof. De heer TER LAAN (Den Haag) betoogt, dat het ontwerp niet is aan to nemen, om dat de militielichting 1908 ook moet over gaan naar de Landweer, ten einde te kunnen worden afgelost door den Landstorm en dit ook nn moet worden vastgelegd. Ook hij meant, dat de oudste lichting der bereden wa pens met verlof moeten worden gezonden en is het te dien aanzien geheel eens met den heer Van Twist. Minister BOSBOOM zegt toe, dat de Landstormwet zoodanig zal worden gewij zigd, Hat ook de Militielichting 1908, of schoon zij Militielichting blijft, op den ge wonen tijd, dat is kort pa 31 Juli 1916, door Landstorm zal worden afgelost. Wat de h ;- reden wapens betreft, te veel indeefen bij dia wapens zou moeilijkheden opleveren voor de toekomst. Evenwel zal vermoedelijk de oudste lichting met 1 April met verlof kunnen gaan. Ten aanzien van het verlof zai zooveel mo gelijk ohn de verlangens worden voldaan. De heer DUYMAER VAN TWIST re pliceert. De heor HARCHANT meent, dat na de verklaringen des Ministers het ontwerp niet veel pracfische beteekenis meer heeft. De heer TER LAAN is het daarmede eens. De MINISTER meent, dat de heeren er meer achter zoeken, dan er achter zit- lij} wh vooral db lichting 1908 bij de militie houden, ten einde te voorkomen, dat de Mili tiebataljons uit al to jonge menschen zul len beslaan. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 51 tegen 10 stemmen, die der socialisten. Zonder stemming worden eveneens aange nomen d© wetsontwerpen tot bet langer in dienst houden van dienstplichtigen bij de landweer en betreffende een buitengewoon oorlogscrediet van 50 millioen, nadat ten aanzien van clit laatste de heer L0HMAN beeft verklaard, dat hij niet meer zal voor stemmen als zulke ontwerpen weer zoo laat inkomen on de heer DUYMAER VAN TWIST hcaft geklaagd over het weinig or- ganiseerend talent ten aanzien van admi nistratie, waarvan het Departement van Oorlog blijk geeft, waardoor de Kamer niet verneemt van de besteding van de toege stane gelden, waarbij de beer TER LAAN zic-h aansloot. Bij de aanvraag van een overzicht van d« besteding der gelden en bij de klacht over gebrek aan zuinigheid, klaagde ook de heor, MARC HA NT over het ontbreken dar gele genheid om controle te oefenen op de be steding der gelden, terwijl de beer ELAND opmerkte, dat, wanneer aileen de neutraliteit van ons land zou zijn gemarqueerd, men vrjj zeker meer dan 290 millioen kwijt zou zijn geweest, waarop de MINISTER mededeelde, dat hij zoo laat is gekomen met het ontwerp, omdat liij een becijfering der uitgaven voor 1914 bad willen geven, wat hem echter slechts globaal is gelukt, en dat hrj de an dere opmerkingen bij de behandeling der oorlogsbogrooting zou beantwoorden. Zonder stemming werd voorts aangeno men een wetsontwerp tot wijziging der Su- rraaamsche begrooting voor 1914, nadat de beer DE MEESTER verklaard had, dat het nu maar eons nit moest zijn met het in dienen van zulke onlwerpeu. Te kwart over vjjven werd de vergadering verdaagd tot Dinsdag halftwee. Nieuwe Wetsontwerpen. Bjj de Kamer is ingekomen een wetsont werp tot tijdelijke afwijking van de Kies wet, zoomede een w. o. tot wijziging van het Tvc-éde Boek van het Wetboek van Koophandel in verband met do op 23 Sep tember 1910 te Brussel ges] -ten verdragen betreffende aanvaring en hulp en berging. Wedstrijd-Programma voor de Kerstdagen, Voetbal. Eersten Kerstdag. LEIDSÜHE YOETBAL-BOND. Eersto Klasse: Leiden; L. V. "V. IID. L. V. Tweede Klasse: Leidon: Lugdunum II D. L. V. U., Derde Klasse: Leiden: De Sportman III- U. V. S. Vriendschappelijke ontmoetingen: Leiden: AjaxDe Meeuwen. Tweeden Kerstdag. LEIDSCHE VOETBAL-BOND. Eerste Klasse: Leiden: De Sportman II Alphen H. Tweede Klasse: Leidén: L. V. V. IH L. P. C. H. Derde Klasse: Leidon: L. F. C. III— Norvicus n. Vriendschappelijke ontmoetingen: Leiden: Concordia. De Wedstrijden van de Kerstdagen. Ons Kerstprogramma is kort. De Sport bonden maken er meer en meer een ge. woonte van om de vereenigingen cp deze da. gen niet lastig te vallen met 'competitie wedstrijden. Ook de „L. V. B." heeft de vereenigingen zooveel mogelijk met rust ge laten. Hij heeft het programma beperkt tot enkele wedstrijden, op die terreiimen, die overbelast zijn, of waarover de betrokken vereenigingen in het voorjaar weer gaarne voor een ander doel beschikken. Ten op zichte van „Ajax" gelukte deze goede op zet niet, daar voor de vriendschappelijke spélen van „Ajax I" twee wedstrijden ver vielen." Wij kunnen het echter niet anders dan toejuichen, dat „Ajax" voor eenige wed- stipden heeft gezorgd. Het waren anders hier al zeer stille dagen geweest, daar de Korfballers zich ook al kalm houden. Toch is de onderneming met het oog op den tjjd en het weer zeer risquant en het is niet onmogelijk, dat al de moeiten tevergeefsch zijn en de wedstrijd 'in het water valt. Do tegenstanders, dio „Ajax" bereid ga. vonden heeft, om naarLeiden te komen. 2^jn wei partijen, waarvan men wat goeds ver wacht. Vraagt men een eerste-klasse-elftal,- dan gebeurt bet zoo zelden, dat liet bij dergelijke gelegenheden volledig komt Het gevolg is dan gewoonlijk teleurstelling voor het publiek. „Dc Meeuwen" vormen een combinatie uit Amaterdamscho iweede-klassers, die vorige jaren met succes verschillende wedstrijden speelden en „Concordia" kent men van vroe ger. Dc indeeling beeft ze gescheiden, maar d3t men elkander nu weer zoekt, is een be wijs, dat.men prettig tegen elkander gespeeld beeft. Op beide dagen wordt er thans voor elke klasse van den „L. V. B." één wedstrijd ge speeld. Hét tweede elftal van „L. V. V."- ontvangt ,,D. L. V." ,dat den vorigen Zon dag met zulke eigenaardige cijfers van ,,L. F. C." verloor. (De „D. L. V."-ers hadden tegen het volledige „L. F. C." vier invallers, wat de oorzaak eenigsziGS verklaart). De eer ste ontmoeting tussclien deze elftallen ein digde in een gelijk spel en morgen za! bet er zeker weer spannen. Verder wordt „Lug- dunum II" in de gelegenheid gesteld den derden thuiswedstrijd te spelen. De eerste ontmoeting tegen ,,D. L. V. II" was oen nederlaag, terwijl het nu wel een overwin ning zal zijn. De derde-klassers „U. V. S." en „De Sportman Iü", zijn misschien beide candi- daten voor de eerste plaats. „U. V. S." al thans gaat vanaf zqn eersten wedstrijd bo venaan, terwjjl „De Sportmau III" Stemdag bewees lang niet mÏB te zijn. „U. V. S. zal dienen op te passen. i l

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 13