Uit de Omstreken. SPORT. menschen, die dieven aan het werk zetten. Zulk een „groot" man verdient een groote etraf. Spr. eischt schuldigverklaring en veroor deeling tot 5 jaren gevangenisstraf. De verdediger, mr. Kolandus Hagendoorn, concludeerde tot vrijspraak van bekl., om dat het wettig bewijs, slechts in één zaak van heling, die betreffende de inbraak te Alkmaar, is bewezen en in de andere zaken niet, terwijl het overtuigend bewijs in geen enkele zaak is bewezen. Subsidiair vraagt pl. clementie. Uitspraak 9 December. HAAGSCH KANTONGERECHT. Plaeké. De kantonrechter, uitspraak doende in de zaak van den heer H. J. J. Placké, bokser- worstelaar, die terecht stond ter zake van openbare dronkenschap, sprak beklaagde van het ten laste gelegde vrij. KRIJGSRAAD TE 's-GRAVENHAGE. De auditeur-militair bij dezen krijgs raad, mr. Palthe Wesenhagen, vorderde te gen A. B., milicien der vekbartillrie, afkom stig uit Leiden ,ter zake van verduiste ring van oen wollen deken, toebehoor end e aan het Rijk, 2 maanden militaire gevange nisstraf, in te gaan 16 November. D. S., milicien ^huzaar bij de veld-artille rie, afkomstig uit Leiden, ter zake van he ling van de wollen deken bovengenoemd, 6 weken gevangenisstraf, in te gaan 16 No vember. In deze zaak pleitte mr. W. do Clercq, die daarbij terugkwam op de vorige zaak, en betoogde, dat de bekl. B. nooit zal kun nen Worden veroordeeld, omdat niet vast staat wat er met de deken is geschied, of die is gestolen of verduisterd, daar dit ten eehenmale onopgelost is gebleven, weshalve die bekl. niet zou kunnen worden veroor deeld en daarmede valt volgens pl. ook deze zaak. Bovendien staat vast, dat door het Rijk geen deken wordt vermast. Voorts betoogde pleiter, dat de verkla ring van B., die herhaaldelijk van koers veranderde en andere ogarven deed, niet betrouwbaar is. Wijzende op bekl.'s zeer gunstig verle den en zijn goed gedrag in mUibadren dienst-, deed pleiter uitkomen dat. het z. i. niet is aan te nemen, dat bekl. zich aan het hem ten laste gelegde heeft schuldig ge maakt. Ten vlotte de dagvaarding besprekend?, zei de pl., dat deze zóó mag gesteld is, dat daarop geen veroordceling zal kunnen vol gen. Pl. conolucleert tot vrijspraak en onmid dellijk ontslag uit de preventieve hechte nis. Dit laatste werd door de rechtbank ge weigerd. RECLAMES, ét 40 cents per regel. 3629 62 KATWIJK. Hedennacht zijn langs den ~.~eweg in .'erschillende lantaarns ruiten ingeworpen, terwijl bij een fruitwinkelier appelen zijn gestolen. Een der vermoedelijke daders is gearresteerd door den nachtwacht en 'm voorloopige bewaring gehouden. KATWIJK-AAN-ZEE. Bij de te Utrecht gehouden aanbeste ding voor magazijn-goederen ten behoeve der Staatsspoorwegen, werd het laagst in geschreven voor houten gereedschappen door de firma J. Gesink en Zonen, alhier, voor f 1330.65; voor houten grindstampers voor f 65 door dezelfdevoor houten stophamers - met ijzeren beslag voor f 1000 door dezelfde. NIEUWEWETERING. In den nacht van 2 op 3 December is de brug aan de Nieuwe Wetering over de Ringvaart voor de derde maai kort achter elkaar aangevaren door do Delftsche pak schuit op Amsterdam, gesleept door de sleepboot „Voorwaarts 2". 0UD-ADE. De uitslag van de aanbesteding alhier van heb bouwen van een bouwmanswoning fangs den Zrjldgk, onder Oegsfcgeosfc, is als volgt: Inschrijvers de hesren A. II. Volleberg, t-e Zoetenvoude, voor f12,139; Gebr. B;u- gelsdijk, te Warmond, f 10,241; De Boer, en Sijsener, to Hillegom. f 10,210; J. Hooge- doorn, te Leiderdorp, f10,020; -J. H. van der Velden, te Leiden, f9945; J. van Om- mering, te Leiderdorp, f9740; D. van Eg- mond, te Aalsmeer, f9454; J. Colijn, te Rijpwotering, f 94C0; P. P. Vreeken, te War mond, f9119; H. Verbij, te Hoogmade, f 9100; G. Boot, te Oudewetering, f 9075; 0. P. Jansen, te Rijpwetering, f9000; De Wolf en Warnaar, te Leiden, f S755; J. van der Sterre, te Koudekerk, f8638, en J. H. Sulkerland, te Lisse, f8445. Het afgelezen biljet fen name van P. de Vreugd, te Hillegom. moest zijn: De Boer 'en Sijsener. De Vreugd slonl als borg ge meld. Belanghebb:nden nemen hiervan co'a. De begrooling was f 8787.78. Onder voorbehoud van goedkeuring der bouwplannen van do gemeente Oegstgeest, gegund aan den laagsten inschrijver. SASSENHEIM. Dc Tol aan (lc Tcjfliiigcrlaaji. Zooals de lezers weten, is er vóór e enig en tijd over gesproken, den tol aan de Teylingerlaan van de aarde te deen ver dwenen. In den tegenwoordigen tijd met zijn druk verkeer, is er geen plaals meer voor zulke, het verkeer belemmerende oudheden. Maar zooiets is gauwer gezegd dan gedaan, want het is een kwestie van geld. Door B. en W. is een vergadering be legd van direct-belanghebbenden, dat zijn natuurlijk zij, die veel dien tol passeeren. Een veertiental waren t?r vergadering aan wezig. Deze personen hebben in beginsel besloten, financieel mode te werken tot op- v I i m verdwijnen van net tolhuisje. Door dit huisje toch wordt het vrije gezicht van af de Teylingerlaan be lemmerd en daardoor het gevaar vergroot. Directe belanghebbenden zouden dan bijeen moeten brengen eon kapitaal van f5000 in eens, of jaarlijks f250. Een commissie is benoemd, om het plan verder, uit te werken, 't Is te hopen, dat deze commissie flinke medewerking zal ondervinden. VOORSCHOTEN. De heer C. A. Dijkman, die benoemcf was tot diaken der Ned.-Herv. Gem., had voor deze benoeming bedankt, maar was bin nen den vastgestelden termijn weer op dit bedanken teruggekomen. Than|s heeft de Kerkeraad het eerste schrijven gehandhaafd. Er zal dus 'n nieuwe verkiezing voor diaken moeten plaats hebben. WADDINXVEEN. Gisteren had op eenvoudige wrjzc de plechtigheid der installatie plaats van den heer Heslinga als hoofd der openb. school aan de Brug. Uitgenoodigd daartoe waren het gemeentebestuur en de leden van den Raad en de schoolcommissie, benevens het hoofd der openb. school' aan heb Dorp em het personeel van school Brug. De heer Van Dort Kroon, als burgemeester, en de heer Bruins Slot, als voorzitter der com missie voor plaatselijk schooltoezicht, voer den het woord en heetten den nieuwbenoem de» onderwijzer van harte welkom in deze 'gemeente. De heer Heslinga bracht zijn besten .dank aan de autoriteiten voor het vertrouwen jn hem gesteld. Ook san den heer Hagen, die, gedurende eenige maanden de taak van hoofd der school tijdelijk had. waargenomen, werd door den burgemeester een hartelijk woord' van dank toegebracht. H A ARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester mr. Slob. Afwezig met kennisgeving de heeren Los en Van Zijverden. De onderwijzers Mastbergen, Hermsen en "Wierts betuigden hun dank voor den hun ver leenden toeslag en de doodgraver Hofstede voor de hem Verleende jaarwedde-verhoor ging. De heer Berrevoets bracht den Raad en B. en W. dank, voor zijn nieuwe gerieflijke woning en den gemeente-op zichtet vcor het plan daarvan. Yan den voorma igen geir.eenle v.l "wach ter A. J. van Roijen is diens aanstelling als onbezoldigd rijksveldwachter ingetrokken, doch in plaats daarvan is lig benoemd tot buitengewoon gemeente-veldwachter. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd de di verse Raadsbesluiten tot grondverko-op. Het bestuur van de afd. van „net Witte Kruis' heeft aan B. en W. gevraagd, vooralsnog in zake subsidie voor den aankoop Van een rijL tuig voor ziekenvervoer, geen beslissing te nemen, om redenen van verschillenden aard. B. en W. hebben daarom besloten hun ad vies tot nader order achterwege te doen blij ven. Van den commandant van het detachement te Halfweg, luitenant Droste, is een ver zoek ingekomen om het Schoolhuis te Zwa nenburg te mogen gebruiken voor het geven van diverse cursussen aan de manschappen van dat detachement. B. en W. stellen voor, een der vertrekken van dat schoolhuis ter beschikking te stel len. Na veel discussie wordt dit voorstel aan genomen. Een en ander is bedoeld als tijdelijke maatregel, daar het wel een paar maanden zal duren, vóór er jg, Zwanenburg een nieuw schoolhoofd zal zijn. B. en W. zijn thans in staat mededeelïng te doen van de finaricieele resultaten Van de genomen maatregelen in den nazomer 1914 en begin 1915. Op do oude tarwe heeft de gemeente een verlies geleden van f768.53, doch de winst op de nieuwe tarwe heeft bedragen f 3607.50, die op de rijst f 68.60, terwijl' hout en zakken hebben opgebracht f871.70, waardoor de gemeente een zuivere winst heeft gemaakt van f 1515.47. •Op daartoe gedaan verzoek, wordt aan den heer H. F. v. d. Hoek, onderwijzer aan School 11, eervol ontslag verleend tegen 1 Febr. a.s., wegens diens benoeming te Schiedam1. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand, vacature-Biesheuvel, wordt benoemd de heer L. van Andel. Goedgekeurd wordt vérder de verkoop van divers'e hoornen, zijnde 25 stuks, aan de Raadhuislaan, en 18 stuks aan de Marktlaan, telkens om den ander. Diverse leden begrepen, dat er eerst jiog gesproken zou worden over de boomen, staande om het Raadhuis. Na eenigo discus sie stelt de Voorzitter voor, deze te rooien en komt er een project ter tafel' van oen nieuwen plantsoenaanleg vóór het Raadhuis. Lang en breed wordt er over gediscus sieerd en voor- en tegenstanders doen ^ich liooren. Ten slotte wordt met S tegen ,7 stemmen besloten de boomen vóór het Raadhuis te rooien. Vóór slemden de heeren Borst, Van Rëeu- v>%k, .Van Mansum, Van Andel, Suidgeest, Kooi1, Verkuyl en 0vermeer. Tegen: de hee ren Knaap, 't Hooft> Slooten, Rombout, tVan der Laan, Kistemaker en Van den Heuvel. Besloten wordt het concoursterrein voor 4 jaar togen f400 per jaar te verpachten aan C. van Zijverden en de Strook om het ter rein aan C. Kager, voor f45 per jaar. Wordt er concours gehouden, zoo zal .Van Z. f60 vergoeding krijgen en voor een één- daagsche keuring f 25 en een twee-daag- s'che f40. Aangenomen wordt na lange diécussie en nadat de heer Overmeer verklaard heeft, dat hij niet met het voorstel kan meegaan, het voorstel van B. en W., om de 46 perceelen tuingrond van do boerderij-Vester onders hands to verhuren, deels aan ongeveer 25 personen en deels aan de vereeniging „Klein Grondgebruik", togeneen vasten prijs van f 150 per H.A. eu op nader door B. en W. en de commissie van gemeentewerken te stellen voorwaarden. Uit de discussie bleek, dat arbeiders-ge zinshoofden de voorkeur zullen hebben. Di verse wenschen worden door den Raad ge uit met betrekking tot de te .maken huur contracten. Afgewezen wordt een verzoek van K. van Noord, te Nieuw-Vennepom van de boer derij-Veste r ruim 1 H.A. weiland, te koo- p en voor f2000. Diverse financieele regelingen worden goedgekeurd. Bij' do rondvraag stelt de heer Slooten de vraag, hoe het met den post staat. Spr. noemt enkele staaltjes op, hoe het er thans mee gaat. De Voorzitter beloioft, dat B. en ,W. er over zullen spreken. De heer Van Mansum vraagt; hoe het staat met het advies van B. ,en W. op.het adres van „Het "Witte Kruis", van September. De Voorzitter, belooft dit zoo öpoedig mé- gelrk. Na nog medegedeeld te hebben, dat pie Raad a.s. Donderdag weer in comité zal vergaderen, sluit de voorzitter de vergade- rïng-. i. LEIDERDORP. Gemeenteraad. In de "isteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad waren, met den burgemeester, tegenwoordig zes lodenaf wezig was met kennisgeving die heer J. Moraal. Na opening met gebed, werd mededeo- ling gedaan Van het goedkeuren van raads besluiten en van d/'o begroeting voor 1916. Vervolgens kenit in behandeling het ver zoek van T. Duijn, onderwijzer te 'sGra- venhage, en ctrde anderen inzake de verla ging van het aantal vergunningen in deze gemeente. B. en W. advise eren het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, wijl het aan tal vergunningen in 1905 bij Kon. besluit is bepaald op 4, terwijl dat, volgens dc wet, zoude kunnen zijii 11 en er geen enkele re den is nég meer te vermin dieren. Met algemoee Stemmc-n wordt hiertoe besloten. Alsnu komt in behandeling het verzoek van het bestuur der bouWvereenigimg „Dorpsbelang" om goed te keuren do huur prijzen der verschillende woningen en de Maatschappij, waarbij de gebouwen tegen brancfeohade zullen worden verzekerd, tor- wijl tevens wordt gevraagd om een aan- vullingsvoorsohot uit 's-Rijksséhatkdst van f 2000 voor het bouwen van schuurtjes enz. Op voorstel van B- en W. worden de ge vraagde goedkeuringen met algoméene stemmen verleend, terwijl zij worden ge machtigd aan te vragen en te aanvaardlen do genoemde f 2000. Verder vraagt het bestuur dier Yereeni- ging te willen uitspreken of de Raad bereid is te bevorderen, dot de Vereeniging in staat wordt gesteld tot het bouwen van 60 huizen o.p een terrein thans eigendom van de firma Gebroeders Boot, alhier. B. en W. stellen voor aan het bestuur te berichten, dat de Raad, speciaal ook met 't oog op de plannen tot grenswijziging, onge neigd is zijn medewerking te verleenen tot t stichten van woningen daar ter plaatse, tot welk getal ook. Met algemeenc stemmen wordt hiertoe, na eenige bespreking, besloten. Vervolgons wordt besloten van den post „rente van geldleeningon" van do begroo ting 1915 af te schrijven f 176.2ö en over te schrijven op don post „Jaarwedde van den ontvanger" f 75 en op die van „Jaarwedden dor onderwijzers" f 101.25, teil einde daarvan te voldoen de belooning van een tijdelijke onderwijzeres en de verhoo ging van de jaarwedde van den onderwijzer Koun, wiens bezoldiging, overeenkomstig de verordening, met ingang van 1 October. 1.1. bedraagt f 575. Daarna stelt de Voorzitter, namens de meerderheid van 't College van B. en W., voor, met het oog op de tijdsom standigheden en de duurte der levensbehoef ten, voor den dienst 1915, gratificaties toe te kennen en welaan het hoofd der open bare school f 60, aan de onderwijzeres Mej. Hoogwinkel f 50 en aan de overige beamb ten ambtenaar, bode, veldwachter, nacht wacht, asehophaler, gemeente-werkman, vroedvrouw éh onderwijzer van bijstand 8 hunner jaarwedden. Dit voorstel geeft aanleiding tot debat, waarbij alle leden hun oordeel to kennen geven, Ten slotte wordt het met algemeen© stemmen aangenomen, met het uitdrukke lijk beding, dat hierdoor niets1 bindend is voor volgende jaron. De reclames van de Haas en A. van Varick tegen hun aanslag in den hoofdei ij ken omslag, worden afgewezen, terwijl de aanslag van Th. Meijer wordt afgevoerd. De rondvraag levert niets bijzonders op en wordt de vergadering gesloten. N00RDWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond vergaderde de Vereeniging „Zeebad Noordwijk-aan-Zee", in café „Cen traal". De voorzitter, de heer W. van Beelep, opende de vergadering en stelde vast, dat thans allen mogen tevreden zijn over den af loop van het seizoen en dat jn de oorlogs periode de Hollanders Noord wijk beter heb ben leeren kennen. Uit het jaarverslag van den Secretaris, den heer H. Hoek, werd vernomen, (dat het aantal leden thans 55 bedraagt, dat door het informatiebureau 228 aanvragen voor pen sions, 49 voor villa's werden ontvangen, ter wijl bovendien 43 mondelinge inlichtingen werden verstrekt. Voorts wijdde het verstap een woord van hulde aan het overleden be stuurslid, wjjlen den heer M. Verloop. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer A Verloop, sloot met een batig saldo van f 18.62, bij een ontvangst van f 138.92 en een uitgaaf van f 120.30. De verkiezing van bestuursleden had tot uitslag, dat de aftredenden, de heeren W. van Beelen en A. Verloop, met nagenoeg jalge- meene stemmen werden herkozen. Vóór tot stemming van een bestuurslid jn do vacature M. Verloop werd overgegaan; gaf de Voorzitter den wensch te kennen daarvoor iemand te stemmen, die bekwaam geacht mocht worden, de leiding als voor zitter op zich te nemen. Srpeker wenschte als voorzitter af te tre den. De daarop volgende stemming en herslem ming had tot uitslag dat de heeren J. Over en H. W. Doorneveld een gelijk aantal stemmen bekwamen. Bij loting, zag de heer II. W. Doorneveld zich als zoodanig ge kozen. Het voorstel tot aanstelling van een rechts kundig adviseur der Vereeniging, werd na i langdurige bespreking, geamendeerd door den heer G. A. E. Duyster, aangenomen. Inzake het electrisch licht werd besloten aan B. en W. als de meening der Vereeniging mede te deelen, dat men met tde voorgestelde vei laging van het enkel tarief van f 0.35 op f 0.30, voor de maanden Juni tot September, en op f0.25 voor de overige maanden gaar ne pieeging, tegen het tweede voorste), <om voor inrichtingen met dubbel tarief om nor maal f0.38 per eenheid te laten bestaan, en voor verlaagd van Ï0.18, f 0.16, f 0.14 op fQ.12, f0.10, fO.OS te brengen, bestonden vele bezwaren. Het bestuur stelde voor het normaal tarief op f0.30 te stellen, .terwijl op, voorstel van den heer W. P. de Vreede voor verlaagd tarief 8, 7, of 6 cte., .werdi voorgesteld. De heer Doorneveld bracht hulde aan het College van B. en W., voor zjjn demo cratische geest, sprekende uit dit overleg met „Zeehad". Overeenkomstig deze voor stellen werd' daarop met algemeene stem men besloten. Tot de stemming van een Voorziiter over gaande, werd als zoodanig benoemd met meerderheid van stemmen de heer H. W. Doorneveld, die verklaarde deze benoeming aan te nemen, echter a's zijn verwachting uitsprekende dat onder bestuur en leden steeds een eendrachtige stamenwerkrag zal heerschen. Ten slotte bracht spreker den aftredenden voorzitter hulde. De heer Duyster had gaarne, dat de leden beter zorgden voor de mededeelingen aan'fret informatiebureau: de heer Over typeerde nog een staaltje van minder vriendschapszin, waarop de Altredende voorzitter met een opwekking tot nauwere aaneensluiting, deze vergadering sloot. Mond- en Klauwzeer. Met ingang vaji 3 Dec. is verboeten het vervoer van herkauwencto dieren en var kens uit, naar of binnen de gem. Oud- Vroenjhovcn, een kring in de gem. Bergh, een kring ïn de gem. Rotterdam, omvat tende het gedeelte tussohen do Nieuwe Maae, Oude Plantage, Ceintuurspoorbaan en 's-Gravenweg, in de gem. Klaaswaal. Voor laatstgenoemde gemeente geldt ook het verbod op het vervoer van voor veevoe der bestemde bijproducten der zuivelberei ding, welke te voren niet- tot 80 gr. C. zijn verhit. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. STADSTIMMERWERF. TELEPH. 127. Oeopend: van 's morgens 9—12 uur en dea middags van 2—5 unr. aanvraag van werkzoekenden. 1 Reizigr. 1 Incasseerder, 15 Timmerlieden, 1 Mach Houtbew., 1 Betonwerker. 5 Opperlie den. 2 Steunhouwers. 15 Metselaars, 1 Voeger. •1 Stucadoors. 20 Schilders, 2 Behangers, 1 Stoker, 1 Kantoorbediende, 2 Smeden, 5 Typografen, 3 Broodbakkers. 1 Koetsier, 1 Schipper. 1 Bloe mist, 20 Grondwerkers, 6 Loopknechten, 35 losso Werklieden, 6 Werksters, 2 Breisters, 1 Jongste Kantoorbediende (Meisje). Wedstrijd-Programma voor Zondags Korfbal. Nederlondsohe Korfbal Bond. Eerste Klasse ZuidLeiden „Vitesse"-» „O. S. C. R.'\ Derde Klasse Zuid ADen Haag,,A L. O. IT'—„Fluks II". Voetbal. Nederlandsohe Voetbal Bond. Westelijke Afdeeldng. Tweede Klasse B Alkmaar„Alcmaria Yictrix"„Ajax". Derde Klasse D: Alphen* „Alphen"—. „L. Y. Y.". Leadsahe Voetbal Bond. Eerste KlasseLeidon„L. Y. Y. II' „Alpheai II". Leiden: „Ajax II"„Lug- dunum". Leiden: „L. F. C."„De Sport man II". Tweede Klasse: Leiden: „Norvicue"— „D. L. Y. II" („D. L. Y."-terr$in, 2.15 u.). Lisse: „Lisse"„Lugdtunum II". Derde Klasse: Noordhvij'k: „Norvicus II" „Backershagen". Leiden„De Sport man III"„Noordwijkerhoait"r Koperen Jubileum van den „N. K. B." Donderdag, dén dag, waarop het twaalf en een halfjaar geleden was, dat die „N. K. B." werd opgericht, versoheen een ex tra-nummer van het officie'el orgaan van dien bond. Het bevat „Korfbal Herinneringen" van dr. M. Meyers en „Yan bevriende zijde" waarin Warner, voorzitter van den „N. Y. B." en Joh. Heyne-n, voorzitter van het „Nederl. Gymn. "Verbond" getuigen, hoe hun bondJen in samenwerking met den „N. K. B." de a'lgemeene lichamelijke opvoe ding van ons volk beoogd hebben. In het artikel „Het Zuiden" geeft K. J. Heyboer den belangrijken rol aan, dien de Zuide lijke olubs in den „N. K. B." gespeeld hebben en hoe uit het Zuiden en speciaal uit Leiden de technische verbetering van het spel gekomen is. Behalve de bedrijgen„Uit 'n oude sahrijfba.felladlo in Utrecht", „Het Oosten" „Algemeene Beschouwingen", „Yoorheen en Thans" van C. A. W. Hirschmon, secre taris van het „N. O. C.", die verdér het blad vullen, bevat het ook nog eenige spcl- kdeken uit den wedstrijd ,,D. Y. D."„Vi tesse" (L). die te Haarlem op 13 April 1913 om het Kampioenschap van Nederland ge speeld werd. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is aan mr. J. L. A. Nep- veu, op zijn verzoek, met ingang van 1 Ja nuari 1916, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het Hoog Mili tair Gerechtshof, onder dankbetuiging; is benoemd tot notaris te Naarden K. Hoeflake, candidaat-notaris to Utrocht. ia mot ingang van 16 Januari 1916, be noemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Dedemsvaart J. Schaap man, thans in gelijke betrekking te Velsen; is aan A.i S. Talma, oud-minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van den Mijnraad, onder dankbetuiging is met ingang van 1 Februari 1916 be noemd tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Den Burg (Texel), J. A. Jonker, thans commies der posterijen en te legrafie 2de klasse. KUNST, LETTEREN, ENZ. Charles Gillmys. De tooneolspeler Oh. Gilhuys, die het laatst dleel uitmaakte van Louis de Vries' Indische gezelschap, is bij de N. Y. ,,Het Tooneel, dir. Willem Roy aards, geënga geerd. STOOMSCHEPEN. stoom va art-msj- „nederland". .Kraltatau" (uitreis) vertrok 2 Dee. van -*> ..Grotius" (uitreis) arriv. lo Dcc. te Geaufti Kaxabancou" (uitreis) arriv. 30 Nov. te Bata via; ..Biliitcn' (thuisreis) is 1 Deo. Perim ye- passoervl; ,,/an Pietcraz. Cocn" (thuiareU) ver trok 1 Deo. van Port-Said; ..Kangean" arriv. 2 Deoeirbor van Java te Amsterdam..Timor" (uitreis) ii 30 Nov. Kaap Spartel pepasnerd. rotterdamsche lloyd. ..Djocja" (uitreia) passeerde 2 Dee. den IToord- Jlinder: ..Mcrauke" (thuisreis) passeerde 2 Dee. Sunk Vuurschip koh. west-1nd. maildienst. „Prins Willem I" vertrok 1 Dec. van New-York naar W. Indië; „Jan van Nassau" (uitreis) pas seerde 2 Dcc. Bevczier; „Fauna" (thuisreis) ver trok 1 Dee. van Horta. holland amerika lijn. „Amsteldijk" van Botterdam naar Ouba. Mexico en Nev«*-Orlea.ns, passeerde 30 Nov. Fayal; „Cul- listo" arriv. 2 Dec. van Savannah to Bott .rdara „Noorderdijk" vertrok 1 Dec. van New-York naar Botterdam; „Sloterdijk" arriv. 20 Nov. van Bot terdam tc Ncw-Orleans. kon. holl. lloyd. „Gelria" (uitreis) vertrok 1 Dec. van Lissibon: „Tubantia" (thuisreis) vertrok 1 Dec. van Rio Janoiro; ..Amstolland" (thuisrei?) vertrok 2 Dcc. van Las Palmas. BURGERLIJKE STAND-OMSTREKEN. KATWIJK. Geboren: WiUemina. D. van W. v. Beeleu en J. de Jonff. Jacoba. D. van G. Benimelzwaal en P. Hoek. Jan, Z. van A. Hoek en M. Kuijt. Gerrit, Z. van t dc Be^t en N. v. d. Eijkol. Piet Adrianus. Z. van T Swots en A. Muller. Leendort. Z. van O. Hovers en IJ. do Jong. Jacob Willem. van D. H. Bakker en M. G. Beekman. Soma Maria. D. van F. E. Corncels en A. R. van Opstal. Simon Pieter, Z. van S. P. Burgerliou» en J. Brussec. Overleden: Jannetjo v. Beelen, 62 3 eohtgenoote van G Meijvogel. Willem Korkman. 5 w.. Z. van O. Korkman en C. van Boelen Jacobus Engelbert v. Buien, 5 m., Z. van JW' v. Beelen en J. M. Mugge - Arie van dor vee'-, 12 i- i-f Gehuwd: E. Meijvogel. jm., on J. jd. D. van Duvjn. jm._. en M. v. d. Plas. jd. A. do Lange, jm., en A. v Duijvcnbode jd. 0. v. d. Bent, jm.. en O. Guljt, jd. Ondertrouwd: L. van Duijn? int. A. Vooijs. jd. - M. v. d. Plas. jm., on J. Guut jd. P. Duindam, jm.. en J. Guljt. jd. v. Beelen, jm., en G. van Dubn jd.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 6