Bericht. Nederland en de Oorlog. N°. 17091 Zaterdag; if5 November. A0. 1915. geze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Vierde Blad. Officieele Kennisgevingen. UIT ONS LAND. Gemengd Nieuws, LEIDSCH DAGBLAD PBIJS DEB ADYERTENTTEN1 Van 18 regeli 31.06. Iedere regel meet JO. 171. Kleine edrertentiEn ean 30 woorden 40 Oenta oontanti elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor liet inoameeren wordt /"0.06 berekend. Bewijsnummer 6 Oents. PRIJS DEZER COURANTt Voor Leiden per 3 maanden 1.30per week.. j I f 0.09. Bniten Leiden en waar agenten gevestigd sijn per weet lts 0.10. Franco per post 1.65. Naar aanleiding van een besluit van de »Tereeniging „De Nederlandsche Dagblad pers", zal van 1 Januari 1916 af over don abonnementsprijs worden beschikt in de perste maand van het kwartaal. Als over gangsmaatregel zal over liet thans loopen- de kwartaal in de maand November be schikt worden. DIRECTIE L. D. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders tan Leiden; Gezien het vorzoek van M. J. LAFEBER Jr., c~a vergunning tot oprichting van een kuiperij in het perceel Oude Vest no. 79, Se tio H no. 1198, en van een zagerij in het perceel Oude Vest no. 77, Sectie H no. 3120, waarin geplaatst zullen worden 3 electromotoron, waarvan 1 van 6, 1 van 2 on 1 van 1 pk. tot hot aandrijven van 2 oirkel- zagen, 1 lintzaag, 4 drraibankeii en 2 slijpsteenen; Gelet op de artt. 6 cn 7 der Hinderwet Geven bij dozo kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter vioie eoleed is: alsmede dat op Zaterdag, don 27en November e.lc., des namiddags to halftwee, op het Raadhuis, gelegonheid zal worden gegeven om bezwaren togen dit verzoek in to brengen, terwijl zij er de aandaoht op vestigen, dat ni«u tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of oen zijner leden zijn vorsohonen, ten oindo hun be zwaren mondeling toe lichten. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgemcestor. TAN STRÏJEN, Secretaris. Leiden, 13 November 1915. DRANKWET. Eurgemeestor en Wothoudors van Leiden; Geltt op de artt. 12 cn 37 der Drankwot; Brengen tor algemeone kennis, dat door P. VAN ZWIETEN, tonende te Loidcn, een ver- roekschrift is ingediend, om verlof voor don verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in don winkel van het perceel Heerenstraat no. 85. Burgemeostor on Wothonders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 November 1915. LEIDEN, 13 NOVEMBER. Een brutale diefstal met braak. In den nfgelcopen nacht hebben dieven hun slag weten te slaan in het kantoor van de firmal 3. 3. ran Hoeken pn Zn., houthandel^ Mared^k 173. Door het uilanjjden van een ruit in het achterhuis, hebben de dieven zich toegang nveten te verschaffen, zijn door de huiska mer gegaan naar het kantoor en hebben daar de brandkast geforceerd, waaruit z(j een bedrag van Ü0OOI h f700 (het juiste bedrag wist men van morgen nog nio() wegnamen. (Voorwerpen van waarde, die natuurlek voor het meenemen waren geweest; hebben de ongenoode bezoekers onaangeroerd gelalen. Heel zachtzinnig z(jn z(j bij hun inspectie echter niet te werk gegaan. Alles was over hoop gehaald. Dot zij niet zenuwachtig zjjn geweest, blijkt wel uit het feit, dat zij de provisiekast hebben aangesproken en bljjkbaar heel sma kelijk hebben geluncht. Een en ander wijst er op, dat het men- Schen van het vak zijn geweest. Een gele- gpnkeidsdief gevoelt zich in zulk een po Bi tie in het huis van een vreemde minder goed op zijn gemak, ook al merken de bewo ners zrjn aanwezigheid niet. Het was geen aangename gewaarwording jfoor de bewoners bij het ontwaken, te moe ten bemerken, dat vreemden binnen waren gedrongen, en cr zoodanig hadden huisge houden. 's Nachts hadden zjj geen onraad vernomen. Fluics werd de politie gewaarschuwd, waarna do inspecteur, de heer Eskens, met Üen rechercheur Koster en een agent van jolitie onmiddellijk een onderzoek in loco instelden, waaruit bleek hetgeen wjj boven schreven. Een inbrekerswerktuig was echter door hen achtergelaten. Ook werden hier en daar vingerafdrukken waargenomen, die later als bewijsmiddelen zullen kunnen dienen. Do firma was verzekerd bij do Maat schappij „Mcrcurius". Er worden pogingen aangewen?, Hat hef bestuur van het Tehuis voor Militairen aan den Morschweg alhier, een tweede Te huis zal kunnen openen, en wel In het wjjk- gebouw „Staalwijk" aan de Heerenstraat,' in den omtrek waarvan thans zooveel militai ren verbljjf honden; ■- 1 -J u. 4. i u - j De gemeente Leiden en het Openluchtspel. Men schrijft ons: Meer dan ooit te voren staan we in [het teeken van de lichamelijke opvoeding. Waar deering voor !het openluchtspel heeft in tal van kringen baan gebroken. Nog eanige dagen geloden erkende de Tweede Kamer zonder beraadslaging en zonder stemming het algemeen nut, dat do onteigening vor derde van eigendommen ten behoeve van een voetbalterrein en een zweminrichting te Veendam. Onlangs lazen we, dat Den Haag ongeveer 15 H.A., Amsterdam ongeveer 10 H.A., Dordrecht, Rotterdam en Haarlem ieder 3 voetbalvelden en 1 korfbalterrein ter be schikking van het openluchtspel hebben ge steld, en neemt men dan nog in aanmerking, dat zoovele gemeenten, kleiner in zielen aantal dan Leiden, een uitmuntend sport terrein bezitten, dan gaat men zich weieens afvragen, wat doet onze gemeente in deze richting? We moenen, dat het hierop neerkomt: Er is aan den Zoeterwoudschen Singel een ter rein opgehoogd ter wille van de lustrum feesten. Verder vleide men zich het nog e enigszins productief te maken door er ten toonstellingen te houden en het te ver huren aan circussen en dergelijke. In de derde plaats zou het gemeentelijk sportter rein zijn. Men verhuurde dit terrein aan den N. B. v. L 0. Let wel! Men gaf het niet aan dien Bond, om het in beheer te nemen. Do huurprijs is gering, maar de gemeente kan er beslag op leggen, waarneer zij wil. De afdeeling Leiden van dien Bond werd ten slotte nog verplicht het hek te plaatsen, dat het terrein ran den Singel afscheidt. Tot zoover ging de goede ge zindheid van do gemeente Leidon ten op zichte van de lichamelijke opvoeding. Maar we willen de historie nog even vervolgen: Het terrein werd ingericht voor twee korfbalvelden en een voetbalspeelveld, dat veel te klein was. De groote behoefte aan een sportterrein hier ter stede bleek in elk opzicht. Niet alleen( dat het terrein al door te veel vereenigingen moest ge bruikt worden, de Bond moest telkens (nieuwe aanvragen afwijzen. Ten slotte haalde de gemeente de aardigheid uit, om het aan een circus te verhuren. Dat heeft voor de vereenigingen, die het later weer moesten bespelen, heel wat ellende gegeven. Eindelijk was het terrein zoo misbruikt, dat er op het eerste gedeelte bijna geen grasje meer te zien was. Het vele gebruik was hier echter niet alleen de oorzaak van.Na dien tijd staat het voetbalspel bij het gemeentebestuur iu een slechten reuk: op het verbeterde terrein aan den Zoeterwoudschen Singel mag niet gevoetbald worden; de personen, die land van de gemeente in huur hebben, mogen het niet aan voetbalvereenigingen onder verhuren. Nog was de gemeente Leiden in de ge legenheid om wat te doen, zonder eenige kosten. Zij kwam in het bezit van weilanden, die voor speelterrein geschikt zrjn. Ze zjjn verhuurd, maar de gemeente kan daarvan de huur binnen korten tijd opzeggen. De N. B. V. LI. O., die met zijn ver eenigingen voor langen tijd van het terrein aan den Singel verdreven werd, zocht overal voor zijn clubs onderkomen. Waarom nu dit land niet aan den N. B. V. L. O. te huur aangeboden, die graag den prjjs zou willen betalen, welke de gemeente nu ont vangt? Er waren toch belangen ran Lei den moe gemoeid. Het zou toch grootendeels voor ouzo mindergegoede bevolking geweest zijn. De afdeeling Leiden van den N. B. v. L. O. getroost zich nu groote financreele opofferingen om die voikselubs, die van den Singel verdreven zijn, te helpen. Maar dat kan niet lang duren en men zal die jongens weer los mooten laten, indien er geen uitkomst komt. Er zijn hier ter stede tal van vereeni gingen, die het openluchtspol onder het volk trachten te verbreiden. W(j noemen: de N. B. v. L. O., hot Leidscho Volkshuis, den Volksbond tegen Drankmisbruik, afdee ling Leiden, en de Vereeniging Voiksspeel- tuinen. Ook nog eenige hooggeleerde hee- ren zijn in deze richting werkzaam; maar alles stuit af op do onmogelijkheid om ge schikte terreinen te krijgen. Een tiental jaren lieert Leiden geen be hoorlijke zweminrichting gehad. Al dien tijd is er op datzelfde aambeeld gehamerd. Zal het nu nog 10 jaren moeten duren vóór Lei den eenige Hectaren la/nd beschikbaar stelt voor het openluchtspel? Den indruk, dien we nu hebben, is, dat Leiden voor zijn figuur een sportterrein heeft, maar dat het verder het openlucht spel tegenwerkt Wij vragen, lezers, geen financieelo opofferingen van de gemeente. Leiden kan op dit oogenblik iets voor de lichamelijke opvoeding doen, zonder dat het geld kost. De tijd zal komen, dat er geld bij moet „Er zullen In het Noorden van Eet land eigendommen onteigend worden ten behoeve van de lichamelijke opvoeding!" Andere avonden ook wel, maar Vrij dagavond toch in 't bijzonder, kan men zoo omstreeks tien uren een heel leger van sol daten van verschillende wapens over de Steenstraat zien trokken. Zoo ook gister avond weer. Al die militairen komen dan uit het Bios cope-Theater aan den Stationsweg, waar zij de lagero rangen dicht bezetten en dat hen wel loodst door een voor- cn achteruitgang, maar waardoor het samen optrekken kwar- tierwaarts over genoemde straat 'toch niet wordt voorkomen. Dit behoeft trouwens niet, want, do mannen marcheeren ordelijk door. Wat interessant is om te ziende uitin gen van vrees en ook van liefde van het vrouwelijk geslacht voor deze zonen van Mars. Sommige schoonen toch vluchten ang stig en gillond bij hun nadering of postee- ren zich vlak bij de politie of op een donkor plekje om niet gezien te worden andere ko men lachend hun te gemoet, loopen een eind met „de jongens" mee, geven hun handjes of dwalen met hen af op zijpaden, zeker om inniger te kunnen doen. „De Jongens", zooals de expliceerende di recteur van het Theater hen ook al noemt en die bijv. met een: „Jongons, stilte", „Jongens, _'s lands wijs, 's lands eer", „Jon gens, dat is toch niks voor jullie," uitste kend de orde onder hen weet te bewaren, zoodat andere bezoekers geen hinder van hen hebben, genoten gisteravond bij 't nieu we programma weer uitstekend. Doch zij niet alleen, maar ook de andere bezoekers, want de occarino-virtuoos. Jean Modern speeldio prachtig op zijn instrumentje van eenige stuiveirs en Rol and Mops, excentri citeiten, verrichtten zware en ook koddige toeren. Bovendien werden zeer goede bioscoop- nummers gegeven al was de belichting de zen avond niet zoo best als gewoonlijk - waarbij vooral bot Pathó Journal uitmuntte. Gon.-ma.joor Klerk de Reus, comman dant der eerste divisie, heeft een bezoek gebracht aan het Militair Tehuis aan den Morschweg, toen de veldpredikei ds. 3. G. H. Scliolten de vragen bus met de bezoekers behandelde. Bp' zijn komst werd het Wilhel mus aangeheven en toen de generaal met zijn officieren en den predikant na een uur ver trok, na'dat hij eenige vragen, het Tehuis be treffende, had gedaan, werd den vertrekken de toegezongen Psalm 134 vers 3. UIT ONZE STAD. Voor het Steuncomité. Door don penningmeester van do afdee ling Leiden vam den Bond van Nod. Ond. Is namens een deel van 'b onderwijzend per soneel der openbare scholen in deze ge meente, aila 13de bijdrage voor liet Steun comité „Oorlogstoestand 1914" gestort ƒ51.36. Voor Belgische Onderwijzers. Den 7den Nov. was het een jaar geleden, dat de AfcL Loiden van het Nederlandsch Comité voor huisvesting van uitgeweken Belgische onderwijzers haar liefdadigheids werk begon. Sinds dien datum is huisves ting verleend aan zes gezinnen, plm. 30 per sonen. De uitgaven hebben in dat jaar be dragen 3048.86&, de ontvangsten 3136 05, waarvan het hoofdcomité in Amsterdam 2330 bijdroeg. Met dankbaarheid herdehkb het Comité den steun, zoowel van financieelen als van anderen aard, dien het mocht ontvangen van verschillende zijden. Twee huizen, groot genoeg om vier gezinnen te huisves ten, werden al dien tijd gratis tot zijn be schikking gesteld; huisraad en «cuüegoed werd geleend of afgestaan. Zeer dankbaar is het Comité ook den heer J. v. cT. Stok, van „De Stad Maastricht", Haarlemmer straat, die al wat noodig was, bij de in richting in huur gaf en later verklaarde, dat alles gratis aan de vluchtelingen werd afgestaan. De Kelkoorlos in Amsterdam. „Hbla." „Tel." en „Volk", de drie invloed rijkste Amsterdamsche dagbladen blijven voortgaan met hun aanvallen op minister Pos- thumn. Zij allen wijzen op de onwaardige boun ding van dezen bewindsman tegenover den Amsterdamschen burgemeester, wat door de thans publiek gemaakte correspondentie van burgemeester Tellegen met minister Posthu- ma aan het licht is gekomen. De boeren hebben het pleit gewonnen, want, zegt minister Postkuma, 10 cent per liter is billnk. 's Ministers berekeningen moe ten het in ae bladen ook ontgelden. Te meer, waar eenige dagen geleden de secretaris van den Nederlondschen znivelbond heeft uitge rekend, dat f8.65 per 100 liter voldoende is. Ook minister Posthumai heeft dit (aan vankelijk verkondigd, ,j -' De zoetboeren zijn met 10 cent ook al niet meer tevreden. Ze vroegen eergisteren reeds 10y* en 11 cent en gisteren werd op de melkmarkt 13 en 14 cent gevraagd. Daar moet dan nog bij, wat de slijters moe-ten ver dienen, voor de hoofdstad gerekend pp 3. cent per liter. Regeeringsmelk wordt niet meer aange voerd; dat is zonder waarschuwing een paar dagen geleden eensklaps stopgezet Het da- geljjksch tekort i3 thans 63.850 liter. Dit cijfer is genoemd in een vergadering van de melkverkoopers. Deze laats ten .zullen een onderhoud met den burgemeester hebben, want 't wordt voor hen ondoenlijk het be drijf aan te houden. De maximumprijs toch, is verhoogd van 12 op 13 cent en daarvoor willen zelfs de meeste boeren do melk niet afstaan. Het „HbltL" oordeelt, dat thans na 's mi nisters beslissingen twee dingen vaststaan: lo. Dat nu door de regeering, die ver antwoordelijk is voor de vaststelling van de kooge melkprijzen in Amsterdam, thans maat regelen ter voorziening in de zuigelingen zorg of ter goedkoope verstrekking van melk in het algemeen genomen behooren te worden. 2o. Dat het, ook al is de prijs der door de zoetboeren geleverde melk thans voor den geheelen winter op 10 ct. vastgesteld, toch nog nagegaan moet worden of die be slissing op juiste en billijke gronden is ge schied. „Het Volk" heeft nog meegedeeld, dat een interpellatie van mr. Sannes aan den minister uitgesteld moest worden, wijl de minister ver kouden was. Boosaardig merkt het blad op, dat zelden iemand een ongesteldheid beter gelegen is gekomen, maar het hoopt dat deze melkkwestie den minister oen politieke verkoudheid mag bezorgen, m.a.w. 'dat ze aanleiding zal zijn tot Zrjn heengaan. M eikcommissie. De commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft nog de volgende melkcom- missies ingesteld Voor heb district 's-Gravenhage, omvat tende de gemeenten 's-Gravenhage, W a s- senaar, Ve u r, Stomp wijk, Voor burg, Rijswijk, Loosduinen, Wateringen, Zoetermeer, Zegwaard, Nootdorp en Pijnacker, de hoeren jhr. mr. L. E. M. von Fisenno, lid van Ged. Staten van Zuid- Holland, voorzitter, tevens lid; E. Coste- ris, chef der Melkinrichting De Bierkan; mr. P. Droogleever Fortuyn, wethouder, en L Hoejenbos, lid van den gemeenteraad, Den Haag;. N. Huisman, veehouder, Zoe termeer; O. NoordajEL, directeur der Melk inrichting De Landbouw; S. van der Stoel, veehouder, Wassenaar; J. M. Vas Visser, lid van het hoofdbestuur der Holl. Mij. van Landbouw, 's-Gravenhage. De politie te Vlissingen heeft aan gehouden een man, die van het transport invalide Engelsche burgers Zondagmorgen achterbleef, omdat zijn nationaliteit niet was vast te stellen. Hij is namelijk in Duitschland geboren en woonde vele jaren in Engeland. Zoowel de Engelsche als de Duitsche consul beweren, dat de man niet me er tot de onderdanen behoort van het rijk, dat zij vertegenwoordigen en beiden weigeren hem en pas te verstrekken. De jpolitie heeft den man nu tijdelijk in bè- soherming genomen. De commandant van het veldleger in Limburg enz., de luitenant-generaal Buhl- man, heeft aan een honderdtal personen, wien hot verblijf in het in staat van beleg verklaarde gebied was ontzegd, toestem ming verleend tot terugkeer naar hun woonplaatsen. De vereeniging van smokkelaars schijnt haar werk dus met succes bekroond té zien. We zullen nu moeten afwachten in hoe- verro do veiligheid van den staat met dezen terugkeer gebaat ia. Naar wij vernemen, overweegt de re geering, ten einde hot steeds toenemende smokkelen tegen te gaan, 'n bewakingslmie te leggen op een afstand van 10 K.M. van de grens. Daarlangs mag dan alleen pas- seeren wat uitsluitend dient voor dc dage- lijkscke behoeften van do bevolking, gele gen tusschen deze linio en de grens. De Raad van Veendam besloot aan öl gemeente-ambtenaren met een salaris bene den 1200 een duurtétoesD j té verleenen van 50. Door een patrouille van de grens wacht té Ottérsum (L.) werd op een stuk land nabij wachtpost 52 der spoorlijn (waar dezer dagen werd ge traant een paar zak ken meel in den trein té laden) op een stuk land, verborgen onder 'een hoop mest, gevonden: 50 K.G. boekweit, 50 E.G. maïs, 50 K.G. bloem en 10 liter petroleum. Het lijdt geen t ijfel, dat deze goederen eveneens voor don uitvoer bestemd waren. In verband mot den smokkelhandel in lijnolie op Duitschland is tegen dén win kelier S. te Rotterdam, procesverbaal op gemaakt wegens poging tot omkooping vaqi een ambtenaar der belasting, te Rotter daiS? gestationneeridi Deze ambténaar gaf va$ dit pogen dadelijk aan zijn chef kennis. Tö Rotterdam had zich een combinatie gw vormd, die groote partijen lijnolie opge- kocht heeft met het voornemen deze naa? Duitschlamd uit te voeren. Zoover 13 hei niet gekomen. In beslag genomen is et niets. Dé Sumatra-tabak-controle-comm'Bsio, gevormd op uitnoodiging van de N. 0. T. en welke zich zal belasten met de controls op ladingen Sumatra-labak, uit Nederlandsch- Indië Daar hier verscheept, is thans samen gesteld uit de heer en: H. C. van den Honert, voorz.; F. de Fr emery, I. N. Burger, F. O. van den Arend, W. A. van Nievelt, leden; jhr. II. 'W. Röell, E. H. Rodel Bienfaity A. do Stoppelaar Blijdestein, D. Haagmans, J. van Hoboken Azn., plaatsvervangende le den; W. Moens, secretaris. De kina-controlejcommissie, gevormd Op uitnoodiging van 'de N. 0. JT. en welke zich zal belasten met de controle op ladin gen kinabast, uit Nederlandsch-Indië naar hier verscheept, is thans samengesteld uit de heeren: J. Vorstelraan, voorzitter; W. F. van den Broek, mr. W. Suermondt Lzn., en $1. Loch, leden; J. F. de Beaufort, F. van den Berg, A. Ed. Dinger, D. R. J. ba ron Mackay, plaatsvervangende leden; ,W. Moens, secretaris. Het arbeidsconflict te Henge lo. Men schrijft uit Hengelo aan „Dé N. Crt.": Ala 'dé werkzaanuh c-den aan de Hengelo- scho Bontweverij weder zullen zijn hervat, kunnen alle wevers, die twee getouwen ha-dr den, er drie, en zij, die er drie hadden, vier getouwen krijgen. Naar men verneemt, heeft men aan dé -lx011. Weefgoederenfabriek niet aan aille verzoeken van de arbeiders kunnen voldoen, wegens gebrek aan grondstoffen. Naar „De Tel." verneemt, zijn do fabri kanten ten opzichte van do bemiddelings poging van B. en W. nogal sceptisch ge stemd. Meoi gelooft niet, dat deze proef neming tot een goed resultaat kan leiden, daar do arbeiders, wanneer zij een even- tueelen gemeentelijken toeslag zouden ont vangen, gelijksbaande met het bedrag, dat zij door de nieuwe regeling op hun loon zouden té kort komen, allo aansporing zullen missen door verhoogde prodluctie tot een zoo zuiver mogelijke proefneming mede to werken. Binnenkort zou een voorstel in den Gemeenteraad komen, een bedrag van pl.ra. ƒ900 tot het geven van dien gemeen te-lijken toeslag uit to trekken. Door B. en W. van Hengelo is gisteren aan do commissie uit de directies der vier Bont weverijen, onder modedeeling van het bij hen ontvangen schrijven van do gecom^ bimeorde besturen der Arbeidersorganisa ties van textielarbeiders, vertegenwoordi gers van wevers der Hengeloséhe Borwfrwe- verij, het volgende schrijven verzonden: „Gaarne zonden wij van u vernemen, dat' wij do in sba-kmig zijnde wevers aan do Hen- gelosclié Bontwevcrij kunnen mockdeelen, dat de directie der Hengeloscho Bontwevé- 'rij genegen is in bedoelde drie maanden tot eon zoodaaiigo technische hervorming van haar bedrijf over té gaan, die do volwas-: sen wevers in staat stelt vier getouwen be hoorlijk te bedienen. "Wij zullen dan trachten het daarheen té leiden, dat bedoelden wevers gedurende dé drie eerstvolgende maanden het uurloon verzekerd' wordt, dat zij gemiddeld in dé laatste vier weken vóór de staking kondein verdienen. Het zou kunnon zijn, clat do di rectie van do Hengelosohe Bontweverij meent bovenbedoelde toezegging aan do wevers wel in overweging te kunnen nemen zonder echter daaromtrent vóór 16 dezer tot een besluit té kunnen komen. En bo vendien is cr casu quo voor ons College eenige tijd mee gemoeid, vóór wij aan do bedoelde wevers die toezegging van loon' kunnen doen. In verband hiermede en tevens met hef oog op het groote nadeel, dat voor do ge meente van de door u gevoerde uitsluiting het gevolg zal zijn, hopen wij een krachtig beroep t© mogen doen om deze uitsliiiting nog e enigen tijd op té schorten." FAILLISSEMENTEN, W. Meijer, antiquair, te Woerden. J. A. Bouma, filiaalhouder, te Utrecht. J. M. Stijiunan, broodbakker^ te Hille- gotrn. J. Zeilmaker Jbz., té Hoorn. A. Lemert, Amsterdam. W. Wijsbck, fabrikant van ohaiupagne* pilz, Amsterdam. W. H. Roskam, bakkersknecht, Dei( Haag. I. Benjamins, vroeger koopman in omge* regelde goederen, thans winkelbediende, tél Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1