Nederland en de Mog. feze Courant wordt dagelijksmet uitzondering van <§on~ en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. N°. 17051 ÜÖInsdlag September. h\ 1915. PE1JS DEB AJDVERTENTIEN: Van 18 regela Al.06. ledero regel meei f 0.17£. Kleine advertenties *an 30 woorden 40 Oenta oontant; elk tiental woorden jneer 10 Cents. Voor het inoaseeeren wordt A0.05 berekend, Bewijsnummer 5 Cents. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1,30; per week. i I Buiten Leiden en waar agenten gevestigd sijn per week. Franco per post i i 1 1 1,05, f 0.09. 0.10. Gffsoieele Kennisgeving. GEMEENTELIJKE INKOMSTENBELASTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen in herinnering, dat op den 30en Sept. a.s. de 3e termijn vervalt van de Gemeentelijke Inkomstenbelasting, dienst 1915, en dat alzoo op den Ion October d.Ov\. minstens dc helft van 'don aanslag moet zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien hela ghebbenden uit om, ten. voorkoming van vervolgings- liostcn tot (10 betaling van het verschul digd" ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan. Tevens worden de belastingschuldigen er op gewezen, dat, tengevolge van het aanhouden Jer bijzondere tijdsomstandig heden, ook dit jaar door le gemeen te vele buitengewono uitgaven moeten worden gedaan. Aangezien dc gemeentekas hicr- ioc niet altijd toereikend zal zijn, zullen grootere sommen voor kasgeld moeten .worden opgenomen. Teneinde deze on- noodigo kosten zooveel mogelijk te voor komen, worden de belastingschuldigen verzocht hun belastingpenni.sgen stipt op tijd te betalen. Het verdient bovendien aanbeveling om, zoo mogelijk, den gcheelen aanslag te voldoen. 'Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. ,VAN STRIJEN, Secretarie. Leiden, den 25en September 1915. LEIDEN. 28 SEPTEMBER. Kerkconcert. Er moesten sneer kenkconoerteor plaats hebben. Ongestoord een uur ernstige mu ziek te kunnen aanhoor en, dit genot doet ach te weinig voor. Zulk een uur brachten wij gisteravond in de Pieterskerk door, Waar de alt-zangeres mevrouw Marchant Rambonnet, uit Scheveningon, en de orga nist, de heer A. Wogerif, uit Den Haag een boeiend programma vertolkt hebben. Sedert wij deze alt-zangeres hoorden, in de klank van de stem veel voller gewor den. Slechts jammer, dat diit klankvolle ge luid niet altijd zuiver klinkt. Al dadelijk treft de duidelijke uitspraak en de welover- wogone voordracht, die hier en daar wat al te bedachtzaam was. De al te groote voorzichtigheid in de voordracht komt waarschijnlijk voort uit het zich aanpassen van den zang aan de orgelbegeleiding, wel ke begeleidingen ietwat langzaam van tem po waren. Overigens heeft de heer Wegerdf zich doen kennen, als een kundig en vaardig organist, die uit het orgel, dat in de lage tonen 'nog wat klappert, lienielsohe klanken wist voort te brengen. Denken wij slechts even terug aan Mahler's „Lied". Hoe fraai ko- raal-achtig kl-onk de begeleiding hierin. Dit lied „Ur licht" komt voor in Mahler's tweede symphonic en moet met steeds stij gende uitdrukking gezongen worden. Aan dezen eisch voldeed de voordracht niet ge heel. Het best door stom en voordracht ge slaagde lied was Schubert's „Grablied für die Mutter", waarvan wij buitengewoon genoten hebben, en Bach's lied en aria's; vooral in de Arioso uit Cantate 61 del een weekheid van geluid op te merken, dlie fraai klonk. Yoor de keuze van Brahms' „Emste Geringe", die te weinig gehoord worden, kunnen wij niet dankbaar genoeg zijn. Liszt's bewerking van Psalm 23 is ge weldig moeilijk, zoowel voor zang als voor de begeleidinghet was interresant om de ze bewerking te volgen, maar van deze mu ziek is door vrijere voordracht nog meer te maken. Behalve de begeleidingen, hoorden wij van den organist benige solo-nummers, namelijk een altijd gaarne gehoorde „Fan tasia" van Bacheen Fuga van den Fran- Bohen organist Gualmant met moderne or- gelldanken twee ingewikkelde, zeer dui delijk gespeelde Chora-l-Vorspiele van Max Roger en een kra-chtik gespeeld Allegro van Gustav Merkel. Een klein, aandachtig publiek woonde dit Kerk-Coreert bij. LEIDSGHE SCHOUWBURG. „In Rok". Dat op het repertoire van „Die Spelers" een of andere oude klucht met een suecesrol van Cor van der Lugt Melsert een plaats zou vinden, was te verwachten. De keuze van „In Rok", het hoogst-komische satiriek blijspel van Gabriël Drégely, was èen heel gelukkige. Da,t bleek gisteravond ten overvloede. Maar wie de vorige vertolking hier ter plaatse heeft gezien, die zal zich lichtelijk teleurgesteld hebben gevoeld. Want onwil lekeurig gaat men vergelijken en dan Zijn we er niet op vooruitgegaan. Op twee na allemaal nieuwe gezichten en bijna alle acteurs, die hun sporen hebben verdiend. En toch, 't was geen vertolking van het oude ensemble van Van Bijsden. We hebben eens gezegd, dat zoo'n dolle klucht voor de Rotterdammers geen de geringste moeite was om er een aan de hoogste eischen vol doende vertolking van te geven. Het ensemble zat zoo in elkaar, dat men niet vermoedde, dat 't mogelijk was een vertoo- ning minder volmaakt te geven. Maar het kan toch ook minder schitterend zijn, al heeft men dan nog een voorstelling, die zeer I de moeite loont om te gaan zien. Maar de I meeste optredenden zijn gewend in een an- j deren st\jl te spelen. j Van der Lugt Melsert was in alle opzich- ten dezelfde, 't Was weer een en al leven, 1 wat er aan zat. Men verbaast zich steeds weer over het gemak, waarmee hij de diverse dwaasheden naar voren brengt Het over- drevene bemerkt men eerst later, want daar voor gunt kg zijn toeschouwers den tijd niet Er is weer onbedaarlijk gelachen en in een rol als deze is dat voor den acteur de grootste lof. Een tweede, die van de vorige bezetting gebleven is, is Dommelskuizen. Ook hjj is naar „Die Haghe-Spelers" overgegaan en heeft zijn beide rollen in dit blijspel, de graanhandelaar Stern en de kl eermak er Huber behouden. Voor beiden he:-ft hij een mooie uitbeelding getroffen. Hier gevoelden we dns geen gemis. Maar we misten wel Henri Morriën, als den spraak- gebrekkige Von Gahl. Wat Phil. Ja Chapelle gaf, was slechts een poging om zjjn voor ganger op zij te streven. Hoeveel komi scher deed ook Morriën's verschijning aan in de korte pantalon. En dan Von Silberberg van Nico de Jong. Alex Frank kon 't daarbij niet halen. Nog een derde moeten we hier aan toevoegen, de nieuw-bakken ridder Von Reirei. Herinneren zij, die de vorige ver tolking zagen, zich Poolman nog? Wat is er toen gelachen. Tourniaire amuseerde ons cok wel, maar lang niet in die mate. Een voortreffelijke echtgenoot© van Von Reiner kregen we te zien van M. Coelingh- Vorderman en een uitnemend geslaagde pro fessor Ahldorf was Anton 'Verheyen, die zich hiervoor een moeien kop hal gemaakt. Gabriëlle de Ridder was als zijn vrouw een verrukkelijke coquette oude dame. Dr. Sonnberg was aan Lobo toevertrouwd. Een goede uitbeelding van den kamerge leerde, die zich door iemand met een groe ten mond onmiddellijk van de wijs laat bren gen. De kleermakers Joch ter, van Hetty Beck, was een tikje te stijf, Annie van Eïes was als de dochter van Von Reiner voldoende, al had ze wel wat meer van haar rol kunnen makeD, maar Betsy Groothoff imponeerde met haar dankbaar rolletje van Lil li Stern heelemaal niet. Dat wist Martha Walden in dertijd beter te doen. De overige optredenden waren ook goed, maar in iets schoten bijna allen te kort, de snelheid waarmee zoo'n klucht moet wor den gespeeld. Daarvoor moet"men het recept maar eens vragen bij Van Erjsien en Pool man, die op dit terrein met hun Rotterdam- sche vrienden wonderen deden. Bij de te Haarlem gehouden B1 cemen ten ring vanwege do Algemeene Vereeni- ging van Bloembollencultuur werd toegekend het getuigschrift van verdienste aan Aster Jupiter, van den heer W. van Veen, alhier. Benoemd is tot hoofdbrievenbesteller ialhier de kantoorknecht P. M. van der Voort. Het bestuur eener Zondagsschool alhier heeft nu reeds circulaires met inteekenbil- jetfcen verzonden voor bijdragen voor de a.s. feerstfeestvierïng der leerlingen. Voorwaar Hiet te laatl AOADLMIENIEUWS Delft. Uit het studiefonds der Veree- nïging van Delffcsche Ingenieurs kunnen voor den cursus 19151916 eenige toelagen wor den verleend aan ingeschrevenen aan de Technische Hoogeschool, die door onvoor ziene omstandigheden financieelen steun noo- dig hebben tot voortsetting hunner studie en die van buitengewonen aanleg blijken heb ben gegeven. In de eerste plaats komen voor een ondersteuning in aanmerking zij, die het propaedeutisch examen reeds afgelegd heb ben; in geen geval kan een toelage worden gegeven aan hen, die voor de eerste maal zijn ingeschreven. Amsterdam. De Raadsleden Abrahams, Bellaar Spruyt, De Man, Nuyens, W. Polak en Kl eerekoper hebben, volgens het „Hbl.", naar aanleiding van de voordracht inzake de vacature-prof. Winkler, het voornemen den Raad voor to stellen niet aan te nemen het voorstel van curatoren om prof. Wert- heim Salomonson te benoemen tot gewoon hcogle&raar. Zij: geven in overweging over to gaan tot do benoeming van "een afzon derlijken, gewonen of buitengewonen boog ie eraar in de neurologie als opvolger van prof. Winkler in het Binnengasthuis (als zoodanig hebben de voorstellers geen be zwaar togen dr. Van Valkenburg) en lot de benoeming van een buitengewoon hoogleer- nar in de psychiatrie, die werkzaam' zal zijn in het WÜhel minogasthuis. UIT ONZE STAD. DUITSGHE ROODE KRUIS. 1 j Het comité te Leiden heeft een vijfde zen ding, van den omvang der vorige, naar de „Centralstelle, in Düsseldorf' verzonden. UIT m$ LAND. LICHTING 1916 EN LANDSTORM. In geval de heersohende buitengewone omstandigheden blijven aanhouden, ligt het in het voornemen, in het begin der tweede helft van December a.s. in te lijven de dienstplichtigen von de lichting 1916, toe gewezen aan het 1ste bataljon van elk der regimenten grenadiers, jagers en infante rie, en om na de oproeping der landstorm- p-licktigen der jaarklasse 1913, die op of omstreeks 10 November a.s. zullen moeten opkomen, dit jaar geen londstonnpLioktigen meer in werkeldjken dienst te roepen. HET S.S. „GRONINGEN". De equipage van het Engeüsche stoqm- I schap „Groningen", dat Donderdag 23 j dezer 's morgens bij het Thames-vuurschip I op een mijn liep, is gedeeltelijk te Harlan- gen gearriveerd De „Groningen" werd midscheeps ge troffen en zonk binnen drie minuten. De stoker Den Ouden van Rotterdam werd direct gedood kapitein Salmon be kwam een hoofdwonde en brak twee rib ben, terwijl ook de tweede machinist, de loods en timmerman Boonstra. de laatste ook oen inwoner van Harlingen, gewond werden. Een torpedoboot bracht de gekwetsten naar Gravensend en de andere opvarenden naar Londen. Het stoomschip dat speciaal voor Harlin gen was gebouwd, was geladen met 820 ton stukgoederen. AANVRAGEN OM VERGUNNING TOT UITVOER. De minister van Landbouw brengt ter kennis dat hot in den laatoten tijd' herhaal delijk voorgekomen is, dat aanvragen om vergunning tot uitvoer op ongezegeld pa pier waren gesteld. Aangezien het volgens de bepalingen der Zegelwet verboden is te besluiten op eenig stuk, dat niet van behoorlijk zegel is voor zien, worden belanghebbenden gewaar schuwd, dat in dien vervolge aan deze bepa lingen streng de hond zal worden gehou den, DE GEREDDEN VAN DE „KONINGIN EMMA." De „Times" heeft van zes geredde passa giers van de „Koningin Emma" den volgen den brief ontvangen. Voor wij Engeland verlaten, tekenen wij het ons tot plicht te zeggen, hoe dankbaar wij zijn voor de liefderijke behandeling, welke wij ontvangen hebben aan boord van Z. M.'s ..Lurcher" en „Ganges", qa de schip breuk van de ^Koningin Emma." Wij kunnen niet met genoeg lof gewagen van het dap pere reddingswerk door de Engelsche sche pen, vooral door de „Lurcher", verricht Mj net verleenen van hulp aan het tot den onder gang gedoemde schip, maar wij wenschen te verklaren, dat het ons niet zal verrassen, als wij later geboekstaafd vindon de groote 'dsaa door het kleine vaartuig verricht, dab in de toekomst in onze oogen s'teeds een groot schip zal blijven. Niet de afmetingen van het Schip, maar het edele gedrag van den kapitein qn de bemanning is het, dat het een plaats verschaft in het groote bock der En gelsche zeehistorie. Wij danken u zeer voor uw gastvrijheid! Dit werd onderteekend door Jan fan der Heil, den heer en mevrouw A. R. Heringa, den heer en mevrouw J. C. Han B:auw Sing eh Ed. van Nierop. SMOKKELEN VAN TIN. I Door de N. 0. T. is een boete van f120.000 opgelegd aan een firipa, wegens; het smokkelen van tin. SPION-N AGE. „DE EEMDIJK SLUIS ZONDER GAS. I Zondagmiddag hebben de aviateu-rs der go allieerden bij Brugge en Ostende voortdu rend bommen geworpen. Plotseling werd de gastoevoer naar Sluis, dat bij Brugge is aan gesloten, verbroken. GEBREK AAN VERFSTOFFEN. "f Het bestuur der Vereeniging vatf Tilburg- sch'e fabrikanten van wollen stoffen meldt, dat in dc algemeene vergadering der vereeni ging rali Tilburgsche fabrikanten van wollen stoffen op 25 Sept. j.l. is overwogen om, aanvangende 7 October a.s. de fabrieken vcork'Opig niet twee dagen en vervolgens met drie dagen per week stop te zetten, in verband met het gebrek aaJn verfstoffen. Een definitieve beslissing zal dezer dagen vol gen 1 IJ I iSËü Men deelt mede, dat de spionnagezeak, waarin de consul van Duitscliland te Rot terdam genoemd is, nog steeds bij de be trokken Haagsche autoriteiten in onderzoek is. Bedoelde consul moet echter reeds over de grens zijn. Wanneer de „Tel." juist is ingelicht, dan moeten verschillende feiten grond geven voor het vermoeden, dat hij' nog in andere zaken dan het gemelde spionnage- geval betrokken is geweest. DE GRAAN-POLITIEK DER REGEERING. In „De Telegraaf' van IS September had G. P. het over „de verdwenen goedkoope tarwe" en waagde de veronderstelling, dat „de voor en door Nederland gecontracteerde goedkoope tarwe in het buitenland is ver kocht voor li oogeren prijs." De Driehoek-correspondent van dit blad heeft daaromtrent bij een bevoegd persoon inlichtingen gevraagd, d.w.z. geïnformeerd of het juist kon zijn, dat door onze regeering tarwe aan het buitenland is verkocht. Ziehier zijn antwoord. Hij deelde mede de correspondent laat die mededeeling natuurlijk volkomen voor zijn rekening dat in den loop van dit jaar 35,000 ton regeeringstarwe is verkocht aan de Belgisch-Ameri'aaansche Rellef-commissie. Dit betreft dus tarwe, die voor ons land was aangekocht, doch die nu naar België ging. Waarom dit gebeurd is, verklaarde deze zegsman niet te weten. De mogelijkheid be staat, zeide hij, dat de regeering aldus winst heeft kunnen maken, om daardoor verliezen j op andere aankoopen te dekken. Bovendien rijn verkocht 30.000 t-oii maïs en 600 ton tarwemeel en bloem. DE BEMANNING VAN De kapitein, de officieren en de beman ning van „De Eemdijk", totaal 39 perso nen, vertrokken gisteravond van Fen church-street station. Zij gaan met Se Maatschappij „Zeeland" naar Vlissingeu Zij kwamen in Londen aan en legden een verklaring a" voor den Nederlandsehen consul-generaal. Dc mannen zagen er allen welvarend uit en waren opgeruimd, on danks het feit, dat zij twaalf angstig0 uren op zee hadden doorgemaakt in hun eigen booten, voordat de Zweedscke stoom boot hen oppikte. „De Eemdijk" zonk spoedig, nadat twee hevige ontploffirgen werden gehoord, toen het schip op de mijn liep. De bemanning heeft alles verloren, doch is dankbaar, dab zij tijd genoeg had om het loven te red de on ongedeeld is gebleven. Hot bericht, dat een man licht gewond werd, is onjuist. MLJN IN DE VLEET. Te Vlarrdingen is binnengekomen het zee- visscliersvaartuig Sch. 43, stm. M. Mos, met verlies van bijna de geheel© vleet, veroor zaakt door het ontploffen van een mijn. j BINNENLAND3CHE KAASGROS SIERS. De binnenlandsche kaasgrossiers meen en redenen te hebben om zich over den tegen- woordigen gang van zaken te beklagen. Da exporteurs hoopen alles op en op de vrije markt is voor den binnenlandsclien handel, die de prijzen, welke voor export besteed worden, niet kan betalen geen kaasje te krijgen. In Café d© Pool te Amsterdam kwamen ze j bijeen om hun belangen te bepraten. V er.chillende grieven werden in de ver gadering geuit. In Friesland b.v. is het ver schil in prijs voor de grossiers en winkeliers slechts 2 ct. De winkeliers voorzien zich ö;- root bij het Rijks Distributiebureau (dat 20 van de geëxporteerde kaas ontvangt). In Noord-Holland is de grossiersprijs 4 ct. per pond lager. Maar de exporteurs, die met de producenten het heft in handen heb ben, bedienen het eerst de winkeliers, zoo- da/t er om zoo te zeggen toch geen Kaasje te krijgen is. En hebben zij al iets, daD is hun winst beperkt tot het verschil tusachen winkeliers- en grossiersprijs. Daarin willen de binnenlandsche kaasgros siers, die nog vele andere grieven hebben verandering zien gebracht on om te begin nen richtten zij nu de „Vereeniging voor dec Binnenlandschen Kaashandel" op. Tn het bestuur werden gekozen de heeren J. R van der Hoek, D Hegener, P. Schots, F G. Piersma en J. Verbeek Sr. Inmiddels werd thans reeds een motie aan genomen, waarin.de wenschelijkheid wordt uitgesproken dat do kaas die de exporteurs tor beschikking hebben te stellen de z.g. „regeermgskaas" dus voortaan zal wor den gelaten aan de ingeschreven binnen landsche kaashandelaren, oncler vergemak kelijking van die inschrijving. DE STEENKOLENQUAESTIE. De heeren prof. De Vooys en Fentener v« Vlisangen, onderscheidenlijk voorzitter ea, secretarr-s van het Kolenbureau, zijn terugi gekeerd van hun reis naar Berlijn. Naar wij vernemen, heeft hun reis niet het gewensch- te resultaat opgeleverd. Men was niet ge-» neigd af te zien van de door de „Kohlen- Ausfuhrst elle West" aangekondigde vermin?» dering in de aflevering. Naar aanleiding daarvan had prof. De Vooys gister een conferentio met den Mi-> nister. in de afgeloopen week werden door 7. stoomschepen uit Engelsche en Schoteche havens 8.226.200 kilogrammen steenkolen langs net Noordzeekanaal ingevoerd tegen 14.300.300 kilogrammen in de daaraan voor afgaande week. HET LEV"ENSMIDDELENVRAAGSTüK. Nu het zich laat aanzien, dat de bijzon dere maatregelen, die genomen zijn met? het oog op de bijzondere tijdsomstindighcden,- van langoren, duur zullen moeten zijn en dat er waarschijnlijk nog nieuwe bepalingen zullen moeten worden gemaakt, heeft mi nister Posthuma oommissies benoemd om liemj in het vervolg in deze materie ter zijde tq staan. Morgen komen we hierop nader terug. POSTWISSELS NAAR RUSLAND. De directeur-generaal der posterijen en! telegrafie maakt bekend, dab postwissels, voor Rusland weder kunnen worden aango- Binnenland. -o Men schrijft uit Groningen Zondag herdacht Pater F. J. A. Voogd dei dag, waarop hij vóór vijftig jaar in de Sociëteit van Jezus trad. Pater Vooigel be zit uit de Lombok-expeditie van 1894, waar aan hij als aalmoezenier deelnam, groote bekendheid. Sedert 17 jaren is hij als Pater aan dc Onze-Li eve -Vrouwen-Parochie ver bonden, in welke betrekking hij zich ze>er. bemind heeft weten te maken. De Minister van Koloniën zond een tele- grafischen gelukwensch. In de kerk van 0. L. Vr. Onbevlekt Ont vangen werd 'een plechtige H. Mis opge dragen, gecelebreerd door don jubilaris. Door het zangkoor werd de „Missa Festival- van Philip Loots uitgevoerd, terwijl na het H. Misoffer de geloovigen gezamenlijk een lied van hulde zongen. Het hoogaltaar was keurig versierd. Later werd een receptie ge houden, waarvan zeer vele van de aanzien-- lijkste Gronmgsche katholieken gebrufl£ maakten. De heer J. Otté, voorzitter van het hub dïgingscomité sprak den jubilaris toe 'etf overhandigde hem een geschenk in geld ender enveloppe, als huldeblijk van Gronin-- gen's katholieken. Voorts werden hem een fraaie boekenkast en een prachtige fauteuil ten geschenke aangeboden. Pater Vocgel, zijn erkentelykheid uitsprei kend voor de hulde, bracht allereerst dank' aan God, aan Wiens bijzondere bescherming! hij het te danken had, dezen dag te mogen vieren. Het hem geschonken bedrag in geld zeide hij toe grootendeéls aan de Kerk tö zullen schonken. De3 avonds had een Lof met „To Deum* plaats, waaronder een feestpredikatie werd gehouden. Men meldt uit Apeldoorn d.d. 27 Seipt. :1 Z. K. H. Prins Hendrik arriveer de bö 4.47 per trein, vergezeld van zijn adjudant, jhr. Backer, aan het station alhier. Per gereedstaande auto begaf Z. K. H. zioh naar, het pal-ois Het Loo. Naar „Het Vad." kan verzekeren, stond de gistermiddag gehouden Minister raad in geen enkel verband met d)en oor logstoestand. Door het kiescollege der Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam is ter voorrieming in de vacaturo-O J. Lamimerink, het volgende drietal opgemaaktde. M. van Grieken te Delft, cis. W. de Lange te Woerden, en ds. A. B. te Winkel, te Arnhem. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit zijn benoemd do vol gondel burgemeesters to Grave W. J. M. Oh. Friessente Aarle- Rixtel A. E. Albers Pistorius; te Woudri- ohem P. Verhagen to Stad aan 't Haring vliet O. J. Sterk, secretariste Nieuw-Lek- kerland L. F. J. van Vliet, secretaris; te Ankeveenmrr. D. J. A. baron van Ha ïti nxma thoe S loo ten te 's-G ravel and mr. D. J. A. baron van Harinxma tboo Slooten te Assendelft K. de Boer Czn., secretaris; te Krommenie P. Lammensch-aogto Ylis- skigen jhr. mr. A. A. van Doorn van Kou dekerk© te Vinkeveen jhr. A. E. J. van Grotenhuis van O ostein te Loosdreeht j hr. Q. J. van Swónderen te Borne jhr. E. J. J. S. von B nninghausen te Zuidbroek B. W. Siemens is aan P. Gallas, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Nieuw-Helvoet- is pensioen verleend aan A. E. J. Bortling,- Minister van Mnoncr o van f 3579-

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1