LAATSTE BERICHTEN. telegrapiiiscii weekbericht, paar waarn. in. den morgen van 25 Aug. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Inst, te De Pilt. Hoogste barometerstand 767.9 te Vlissin- gen en De Bilt. Laagste stand 748.5 te Bodo. Verwachting tot den avond van 2G Aug. Moest zwakke veranderlijk© wind. Halfbe- wolkt, waarschijnlijk droog, behoudens kans op onweer, Dezelfde temperatuur. De Eurspeesciie Oorlog. Het Engelsche hof. De „Vossische Zeitung" verzekert, zonder vermelding van eenige bron, dat de Engei- 6che regeering, met het oog op de Zeppelin- aanvallen, haar hofhouding naar Noord-En- geland zal verplaatsen. Waar de „Vossi sche haar wetenschap aan ontleent, blijkt dus niet. Be Strijd in het Oosten. De Russen trekken nog steeds terug. En als zeker kan wel worden aangenomen, dat zij 't dan ook na hevigen strijd misschien, Brevst-Litowsk er aan gegeven wordt, want zoowel ten zuiden als ten noorden zijn de vijanden de linie, waarvan deze vesting een onderdeel uitmaakt, reeds gepasseerd. De Oostenrijkers en Duitschers zijn Kowel bin nengetrokken. De oorlogscorrespondenten van Weensche bladen zijn van oordeel dat de toestand der Russische troepen bij Brest-Litowsk van dag tot dag neteliger wordt. Het transport van troepen en voorraden is door de ver breking van do spoorverbinding Bia'ystok KlaszczeliPetrograd erg bemoeilijkt, zoo dat groote afdeelingen van het BoegWeich- selleger in de vesting zijn opgestuwd. Ook do Russische troepen, die voor het leger van prins Leopold van Beieren moesten wijken, zijn klaarblijkelijk ten deele naar de groote Boegvesting teruggetrokken. Men verwacht ontruiming van een groot gebied en ook wordt gesproken over tijde- Ijke verplaatsing van ae hoofdstad, wijl een opmarsch der Duitschers in die richting wordt venvacht. Hieromtrent meldt de Potrogradsche cor respondent van do „Times": „fjQ geruchten over een ontruiming van Petrograd, die door paniekmakers zijn rond gestrooid zijn ongegrond, in zooverre zij met de jongste gebeurtenissen in verband j werden gebracht, maar, in verband met de waarschijnlijkheid van aanvallen uit de lucht, is het mogelijk dat het hof en de regeering en het is wenscheljjk dat zulks gebeurde, haar elders worden overgebracht. Dit duidt evenmin op vervaardheid als het overbren gen van de Fransche regeering van Parijs naar Bordeaux." Eon Duitsch verhaal over de HaHaansche legerbevoSvoering. Uit het oorlogsperskwartier wordt aan het „Berl. Tageblatt" gemeld, dat de mis lukking ran de door de Italianen onder nomen pogingen om het Oosienrijksch-Hon- gaarscho front te doorbreken, aan een reek3 hoogero Italiaansche officieren hun betrek king gekost h,eeft Niet minder dan drie bevelvoerende generaals, vijf divisie- en bri gade-commandanten werden van hun com mando ontheven. De reeds gemelde onthef fing van generaal Ragni, die doorging voor een der bekwaamste aanvoerders van het Italiaansche leger, heeft buitengewoon veel opzien in Italië verwekt. Ragni, die vroe ger een bevel in Tripolis had, was nu be last met het bevel over het eerste leger korps dat te Turijn in garnizoen thuis hoorf^. en daarom beschouwd wordt als een sooro lijfkorps van den koning van Italië. Aan Ragni was opgedragen de hoogte van Pod- gora te nemen, die vóór de stad Görz op don westelijken oever van de Isonzo gele gen is en den toegang tot de stad verspert Ragni had als tegenstander den reeds door de Italiaansche verslagen bekenden generaal- joor Schneider, die met zijn troepen uit Dalmatië aan alle stormaanvellen van de Italianen het hoofd heeft weten te bieden. Op. uitnoodiging van Ragni was de Koning van Italië met den chef van den general en staf Cadorna persoonlijk voor Podgora ver schenen en moest 'in plaats van clen ver wachten intocht in de stad Görz, een on heilspellende decimeering beleven van de re gimenten, behoorende tot de brigade welke aan het huis van Savoje verbonden zijn en van de regimenten van de brigade Pistoja. Do Koning geraakte bij dit voorval buiten zichzelf; tusschen hem en Cadorna moeten ernstige uiteenzetlingen hebben plaats gevon den, aie met de afzetting van Ragni ein digden. De ontvluchting van Gilbert. De „Neue Zürcher Ztg." meldt naar aan leiding van de vlucht van don vlieger Gil bert, dat deze als officier zijn eerewoord had gegeven, dat hij niet ontvluchten zou. Men hield het daarom voor vanzelfsprekend, dat hij niet bij olke schrede bewaakt zou worden. Ja, dat weten we in Nederland ook, een eerewoord is niet veel waard. belangen heeft in Klein-Azië, vooral te Smyrna, waar de Italiaansche kolonie 20,000 personen telt, alsmede op andere plaatsen* Aan cte Servische grens. Aan de Servische grens wordt weer ge vochten, al is 't dan ook niet den grooten strijd, die eenige weken geleden werd voor speld. Een telegram uit Parjjs aan de Lyonee- sche „Nouvelliste" meldt, dat volgens be richten uit Nisj en Cettinje de schermutse lingen langs de geheele Servische en Monte- negrqnsche grens voortduren. Bjj Wodica, aan de Lowtsehen, hebben hevige*artiHene- gevechten plaats. De invloed van Ifaliö's oorlogs verklaring. Te Rome gelooft men, volgens den corres- pendent van de „Daily Tel.", in gezagheb bende kringen, dat de interventie van Italië van be6lissenden invloed zal zpjn op de opera ties in het Oosten. Vooreerst meent men, dat Italië's voorbeeld zal worden gevolgd door do Balkanstaten. Ten tweede zal Turkije gedwongen worden haar troepen te verdee- jen en ten derde moet het Ottomaansche leger zijn laatste munitie verbruiken. Van l de strategische plannen van Italië, do plaats j jvaar troepen zullen landen, enz., is niets j bekond, maar zeker is het, dat deze expe- dille met dezelfde' energie zal worden uitge- j voord als die tegen Oostenrijk. De bladen wjjzen er op, dat Italië groote J De torpedeering van de „Isidoro". De Duitsche gezant te Madrid heeft aan den Spaar.schen Minister van Bufcnlandsche Zaken de verontschuldigingen van de Duit sche regeering aangeboden voor het tot zin ken brengen van het Spaansche stoomschip „Isidoro". De Toestand in Rusland. De „Times" wijdt aan dit onderwerp een hoofdartikel en schrijft: „Het nieuws betreffende de gevechten tusschen de Russische en Duitsche zee macht in de Golf van Riga, stelt den toe- nemenden ernst van den toestand op het Oostelijk terrein in helder daglicht. De Duitsche bedreiging in de Baltische pro vincies, blijkt 't gevaarlijkste van de gan- •sche operatie te zijn. Het bezit van ltiga is een onmisbare voorbereiding van de poging de Russische macht uit 't front der Dwina- te drijven en daarom stellen de Duitschers zoowel ter zee als te land krachtige pogingen in 't werk, om spoedig hun intrede binnen de groote zeehaven te kunnen doen. Tot nu toe had de zeestrijd voor de Duitschers '.ware verliezen. De „Times" spreekt dan over de verlie zen en wijst op 'fc gebeulde in de Deen- sche watoren met den Duitschen onder zeeër „E 13", hevig geeselend de metho de van Duiteohland, dat, zegt 't blad, den oorlog vervormd heeft tot en moord in 't groot; onbekommerd om de voorschrif ten van menschelijkheid en de restricties door de beschaving opgelegd. Hot blad drukt de dankbaarheid en be wondering van 't Britsche volk uit jegens de officieren en manschappen van een Deensche torpedoboot, die „tusschen de moordenaars en hun weerloozo prooi stoomden". De ridderlijke Denen dwon gen den Duitschen vernieler het vuur te staken en redden aldus de nog ongewonde slachtoffers aan den ondergang. 't Blad stipt de uitbarsting van veront waardiging ir. Denemarken aan en vindt eeüigcn troost in 't feit, dat een Britsche onderzeeër een Duitschen kruiser in de Gölf van Riga getorpedeerd beeft. „De bewegingen welke Riga- en Dwina- fronfc tot doel hebben", vervolgt de „Times", is slechts een onderdeel van 'fc reusachtig plan het gevangennemen of vernietigen van de Russische Noorder- en centrumlegers, welks slagen „het gewel digst militair bedrijf ooit in de geschie denis" zou zijn. Het blad belooft niet, dat de Duitschers hun doel bereiken zullen, maar zij bren gen er toch groote offer3 voor, welke men als maatstaf mag beschouwen van hun eigen overtuiging ten opzichte v n de eind overwinning. De „Times" wijst op den hoogen ernst van den toestand. Rusland is zich wel bewust, dat de vol gende veertien dagen voor hem en dus ook voor zijn geallieerden een buitenge woon kritieke periode is. De leiders blijven vastbesloten en vol hoop. De „Times" geeft een kort overzicht van de krijgsverrichtingen en waarschuwt dan, dat do geallieerden de gebeurtenissen der eerstvolgende dagen met -panning moeten beschouwen, ofschoon het geruststellend bericht van den correspondent te Petro grad de onrust zal temperen. Het blad is er over voldaan, dat de Russische geering met de hulp der pers de legende als zouden de west dij'ke ge allieerden hun vol aandeel in den oorlogs last niet dragen, bestrijdt. Het begrijpt, dat in een tijd, dat Rusland zoo dapper pijnlijke slagen verduurt, kwaadaardige insinuaties in Petrograd en elders, waar men niet volledig ingelicht is, gehoor vin den. Maar wanneer de volledige feiten bekend worden, wanneer de duistern:-dii nu over nog veel phasen uit dezen krijg hangt, op geklaard zal zijn, moet 't blijken, dat Rus land geen reden hee't om te klagen over den steun, dien et van zijn geallieerden ondervindt en nog ondervinden zal. De actie aan de Dardaneden, zoo kost baar gebleken voor EngelMid en j -ankrijk, spreekt de legende reeds tegen, want ze werd hoofdzakelijk ondern jmea om don druk op Rusland te verminderen. Enge land cn Frankrijk hebben de laatste evo luties op 'fc Oostelijk terrein met innige be langstelling en warme sympathie gevolgd, maar ook met het vertrouwen, geboren uit het geloof, dat de kloekmoedige volhar ding der ge; llieerden in het eird triom feeren zal. W De Strijd in liet Westen. PARIJS, 25 Aug. (R. j.) Het communiqué van Dinsdagavond luidt Artillericactic van België tot de Oise. De Fransche artillerie bracht de Duitsche batterijen tot zwijgen, die Monfuidier bom bardeerden. Op verschillende punten in Champagne en Argonne bijna onafgebroken gevechten met handgranaten. Een eskader van zeven vliegmachines wierp in den nacht van 28 Aug. 80 bora- men op de stations van Tergnier en Noyo i. V irschillende branden werden waarge nomen. BERLIJN, 25 Aug. (W. B.) Het hoofd kwartier meldt van het westelijk oorlogs- tocneel: In Champagne diden wij met suc ces verscheidene mijnen springen. In de Vo gezen werd een vijandelijke aanval mot handgranaten bij Sch.atmann'.e afges'agen. Ten westen ran Sondernacht werd een ge deelte der 17 dezer verloren gegane stokken locj graven heroverd. Een vechtvliegtuig schoot eergisteren bij Nieuwooort een Fran- schen tweedekker neer. D© Fransche Regeering en de Kamer. PARIJS, 25 Aug. (Havas). De jongste be sprekingen in de Kamer hebben getoond, dat de rogeering verzekerd ls van den steun van do overgroot© meerderheid van het land en van het parlement, cn dat de besprekin gen geen ander doel hadden, dan te zoeken naar een betere wijze om de nationale krach ten te gebruiken. De Strijd iL het Oosten. Rap- toe- Katoen contrabande. De nieuwe Amerikaanscho nota betref fende do liomiing van Engeland jegon, den neutralen handel, welke nota reeds gereed was, zal waarschijnlijk herzien worden nu katoen tot contrabande is verklaard. Men meent, dat do nieuwe nota formeel zal pro- testeeren tegen de plaatsing van katoon op j do contrabandelijst. Me.i verwacht een lang durige diplomatieke briefwisseling on ver moedt, dat de quaestie mogelij .jrwijze docv arbitrage zal worden opgelost, PETROGRAD, 25 Aug. (P. T. A.), port van den generalen staf: Bij Riga geen verandering in den stand. In de richtingen van Jacohstadt en Dnna- burg naar het westen hadden in den loop van 23 Aug. parlieele gevechten plaats met afwisselend succes. In de richting van Kovno naar Wilna bleef de vijand druk oefenen op onze troe pen, die zijn offensief tegenhouden. Tusschen Bohr en Naref trokken v/jj uit onze hoofdstellingen terug op den linker oever van de Bobr. In verband met die be weging ontruimden wij m den avond van 22 Aug. de verdedigingswerken van Osso- wietsj, welke een sector van genoemde stel lingen vormden. Na het terugnemen van de veldtroepen lieten we do werken van Osso- wietsj, welke een bruggehoofd vormden, in do lucht vliegen, terwijl do houten gebou wen verbrand werden. Tusschen den Boven-Naref en den Boeg duurden in den nacht van 23 Aug. en den volgenden dag de hardnekkige aanvallen van den vyand voort ten oosten van Bjelsk en in de sectoren van het front Klesjtsjeli Wysoko Litowsk-Orlia. Eenige van die aanvallen werden, niettegenstaande de nu merieke meerderheid van den vijand, meb groot succes afgeslagen door onze infanterie met medewerking van de cavalerie, waarbij wij krijgsgevangenen maakten en mitrail leurs veroverden. Aan den rechteroever van den Boeg hiel den wij in den nacht van 23 Aug. een poging tegen van den vijand om het offen sief to hernemen in de richting van Kowel. In de omgeving van Pischtscha duurt het gevecht, dat 23 Aug. begon, voort. BERLIJN, 25 Aug. (W. B.) (Officieel Heb hoofdkwartier meldt van het oostelijk oorlogstooneel: Legergroep Von Hindenburg. Noordelijk van de Njemen werden bij succesvolle ge vechten in de streek ran Birshi 750 Russen gevangen genomen. Het leger van Von Eichhorn drong ai vechtende met succes naar het oosten door. 1850 Russen geraakten in gevangenschap, verscheidene machinegeweren werden ver overd. Het leger van Von Scholtz bereikte do Berczowka, nam Knyszyn en drong zui delijk van Tykotzin de Naref over. Het leger van Von Daliwitz forceerde aan den straatweg DjokolyLialcstok den over gang over de Naref. De rechtervleugel slaagde er in, nadat de vijand teruggeworpen was, tot aan d6 0r- lancka te komen. Het leger maakte meer dan 4700 gevangenen, waaronder 18 officieren, en veroverde 9 machine-geweren. Legergroep van Prins Leopold van Beie ren: De vijand beproefde gisteren vruchte loos onze achtervolging tot staan te bren gen. Hjj werd aangevallen en in het Bialo- \siska-bosch teruggeworpen. Zuidelijk van dit boscli bereikten onze troepen de streek oos telijk van Wierchowicze, Er werden meer dan 1600 gevangenen gemaakt. Legergroep Von MackeusenDezo groep na-derde bij de vervolging van den versla gen vijand de hoogten op den westelijken oever Yan de Lefna, d. i. noordelijk van Brestr-Litowsk. Op zuid-westelijk front ran Brest-Ldtowsk, bij Dobrynka, braken giste ren. de O ostenrijksoh-H ongaarsch o en Duit sche troepen door de vooruitgeschoven stollingen van deze vesting. Op den oostelijken oever van den Boeg, noord-oostelijk van Plodava, dringen ge deelten van het leger van Von Ldnsingcn al veohtende door naar het noorden. Duitsche tegenspraak over de gevechten bij Riga. BERLIJN. 25 Auêt. QV. B.) Uit betrouw bare bron vernemen wij, dat sedert de laat ste dagen van Russische en van Engelsche zijde met de waarheid m strijd zijnde berich ten Verspreid worden over de gebeurtenis sen in de golf van Riga, die geëindigd zijn met het verdrijven van de Russische strijd krachten. Daarin wordt van een grooten slag ge sproken en beweerd dat de Russen een groote schitterende overwinning ter zee be vochten en de Duitschers verdreven hebben, na dezen zware verliezen te hebben toege- tocgebracht. Zonder op- de onderdeelen van deze Rus sische beweringen in te gaan dient 'c na volgende uitdrukkelijk te worden vastgesteld. Ten eerste: In de golf van Riga binnen gedrongen Duitsche zee-s-rrjdkrachten von den daar slechts zwakke Russische krach ten, die verdreven of vernietigd werden. Van een gnooten zeeslag kan dus vol strekt geen sprake zijn. Ten tweede: And ore dan de in de offi- cieele Duitsche berichten aangegeven ver liezen werden niet toegebracht; geen groot schip en geen kruiser is gezonken of ernstig beschadigd. Alle Russische berichten die an ders luklen. 5jn -onjuist. Ten derde: Van het afslaan van een lan dingspoging bij Pernau kan geen sprake zjjn. Zulk een poging is niet ondernomen, noch bedeeld. Een torpedoboot-afdeel ng, die hier verscheen, had tot doel de afzetting van de haven te dekken. Hier ontwikkelde zich een artilleriestrrjd met de haven- en veldbatt©- rijen, waarbij de havenbatterrjen tot zwe gen gebracht en de veld batterijen met suc ces beschoten werden. Een Russisch stoomschip en zes Russi sche zeilschepen werden bovendien opge bracht en tot zinken gebracht. Ten vierde: De in de Russische berichten als buitgemaakt aangegeven schepen zijn stoombooten, die door ons waren tot zin ken gebracht om de vaargeulen te versper ren. Fransche sympathie met Rusland. PARIJS, 25 Aug. (Havas) Sympathiebe tuigingen hebben gisteren in geheel Frank rijk plaats gehad, met den heldhaftigen te genstand der Russischo legers, die binnen korten tijd zullen voorzien worden van do middelen om hun zegevierend offensief te hervatten. Duitschland cn de Ver. Staten. WASHINGTON, 24 Aug. (R. O.). Het verzoek van den Duitsohe ambassadeur om nog geen beslissing te nemen naar aanlei ding van het in den grond boren van de „Arabic" tot alle feiten bekond zullen zijn, word gocSaan in het volgend© telegram aan het departement van B uiten] andsche Za ken „Er is nog geen officieele mededeeling ontvangen betreffende het in den grond boren van do „Arabic". De keizerlijke regeering vertrouwt, dab de rogeering der Voreenigda Staten nog geen definitief standpunt zal innemen op grond ran de be richten, ontvangen van slechts een zijde, welke berichten, volgens de meening der keizerlijke regeering niet overeenkomstig de feiten kunnen zijn, maar dat ook aan Duitschland gelegenheid zal gegeven wor den, gehoord te worden. Ofschoon de kei zerlijke regeering niet twijfelt aan de goe de trouw der getuigen, wier verklaringen door do Europeesohe pers zijn meegedeeld, dient in het oog te worden gehouden, dat deze verklaringen werden afgelegd ondor den invloed der opgewondenheid, die ge makkelijk een verkeerden indruk kon ver wekken. Moohten werkelijk Amerikanen het leven hebben verloren, dan zou dit na tuurlijk in strijd zijn geweest met onze be doelingen. De keizerlijke regeering zou zulks ten zeerste betreuren en betuigt aan die van Amerika haar warme sympathie." BOSTON, 25 Aug. (R. 0.). Op een confe rentie van gouverneurs van twintig staten, is een motie aangenomen, waarin vertrou wen in Wilson werd uitgesproken in het uur van ernstige internationale ongerust heid en waarin zij verzekeren tereid te zijn heir, te volgen op eiken weg, dien hij als de beste zal kiezen ter verhooging van de eer en het handhaven van den vrede en het welzijn van het geheele volk. Keuring Landstorm. Naar wij vernemen, zijn de Commissaris sen der Koningin uitgenoodigd om over te gaan tot regeling van de keuring voor de jaarklassen 1914 en 1913 van den Land storm ia dier voege, dat die keuring zoo mogelijk voor half September afloopt. De bedoeling is om de manschappen van de jaarklasse 1914 in werkelrjken dienst te stellen omstreeks 1 October en die van de jaarklasse 1913 omstreeks 10 November. Spionnage. Nader verneemt men, dat de gisteren voor de Rechtbank alhier terecht gestaan hebben de II. Dirks, niet was Duïtscher, doch Zwit ser van gebrorte. De qualificalie van het hem ten laste gelegde fe.'t is: het opzettelijk verrichten van handelingen, waardoor de on zijdigheid van Nederland in gevaar zou zijn gebracht. Deze handelingen bestonden vol gens de dagvaarding in het bewegen en aannemen van jongelui om twi behoeve van het Duitsche legerbestuur spionnage- en an dere diensten te verrichteu. Het Openbaar Ministerie, waargenomen door den subst-.-officier van justitie, mr. P. W. J. Bijnen, achtte beklaagde schuld g aan het ten laste gelegde feit en eischte bekl.'s vc-roordeeling tot één j?.ar gevangenisstraf. Mr. J. H. Rolandus Hagcdoorn, beklaag- des gekozen raadsman, concludeerde tot ont slag van rechtsvervolging, aangezien de dag vaarding g£cen strafbaar feit zou inhouden, subsidiair tot vrijspraak. Uitspraak 2 September. j: j -t LISSE. Hedenmorgen geraakte do 16-jarigo J. Police tusschen een in werking zijnde stoomdorsclimaohino op do tuinen van don bloemist G. van der Veld, met het onge lukkig gevolg, dat hem een der beenen bijna werd afgekoeld. Hij is per auto naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. STOOMSCHEPEN STOOM V A A RT- MI JN F. ER LA N D „Floros", van Buenos-Ayres naar Am sterdam, passeerde 28 Aug. Dover„Kam- bangan", thuisreis, arriveerdo 21 Aug. te Suez; „Koningin Emma", thuisreis, ver trok 23 Aug. van Sabang; „Radja uit reis, passeerde 24 Aug. Ouessant; „Rem brandt", thuisreis, vertrok 23 Aug, van Perim. ROTTERDAM SCHE LLOYD. „Besoeki", uitreis, passeerde 23 Aug. Dungeness; „Wilis", thuisreis, passeerde 23 Aug. Gibraltar. KON. U0LL. LLOYD. „Hollandia", thuisreis, vertrok 24 Augr van Santos; „Gelria", thuisreis, vertrok 24 Aug. van Lissabon; „Rijnland", arri veerde 24 Aug. van Amsterdam to B\ienoa« Ayres. LEIDSCHE BERICHTEN. Geslaagd is in Den Haag vqor het examen in de Hoogduitsche taal L. O* mej. D. C. E. VoTtenan, alhier. AMSTERDAMSCHE BEURS. 5 pöt. Staatleening, groote 102^, Inte gralen 66%, Oblig. 76%, Ind. leening 102, Rusland 1880 64V4, 1906 81%, Consols 34%, Hope 64%, Oostenrijk Juli 56%, Smelting 79, Kon. 503, Gec. Holl. 152, Cigar 44%, Perlak 35%, Zuid-Perlak 56, Amerika Vaart 247, Nieuwe aand. 244, Topeka 100%, Car Foundry G6%, Rio 6%, Erics 26%, Missouri 8, Hides 35%, Rails 16%, Union 129%, Steel 73'/if., Amals 73%, Coal 29%, Marine 2%, Pref. 7%, Boads 66%, Cert. 62%, Gulf 26, Pref. 55%, Deli- Cultuur 118, A'dam Rubber 151, Ned. 45,- Handelsv. A'dam 281, Paleleh 21%, Prol. 2%. MARKTBERICHTEN. IfAASTHICHT, 24 Aug:. Aan don Botermijn ap hier zijn aangevoerd 4442-5 K.G. IToofjato prijs buitenland f 1.89, middenpriji buitenland f 1.82, laagste prijs buitenland f 1.70t MLAASlTiICHT, 24 Aug. Eeioren. Aangevoerd 296530 stuks. Hoogste prijs f 8.laagste prijs f 6.30 per 100 stuk3. SNEEK, 24 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 298 koeien f 190 a 390, 1 stier. 4 kalveren, 73 nuch tere kalveren f 7 a 12, 209 schapen f 30 a 48, 643 lammeren f 16 a 30, 207 varkens f 50 a 105, 76 biggen f 10 a 15. 465 graskalveron f 40 a 65. Vette koeien 46 a 50 ct. Varkens 34 a 40 ct. per pond. Handel in xnelke en kalflcoeien, vette koeien en kalveren gewild; schapen vlug; lammeren prijshoudend; varkens, biggen on nuchtere kak veren traag. TER AAR. 24 Aug. Ter Aarsche AugurkenJ veiling. Fijn I f 10.— tot 10.15dito EE f 8.15 tot 8.35: dito UI f 6.35 tot 6.40; fijnbasterd I f 4.83 tot 5.dito TL f 3.35, basterd I f 3.25 tot 3.45; dito TL f 2 20 tot 2.25; grof I f 2.20 tot 2.30; groot grof f 0.90 tot 1 1.— stippellijn f 2.40 tot 2.45; stek 155 tot 1.65. Aanvoer: 987 manden van 25 K.G. AMSTERDA.3I, 24 Aug. Tor veemarkt waron hode» aangevoerd. 98 vetto koeien, Ista lew. t L22—fl.26, 2de kw. fl_20-« f 0 3de kw. 11 15—f0.— filolk- en fvalfkonien l tot f vetto kalveren Isto kw. 10.f0.—2de kw. f0.— 3do kw. 10.—. 6t nuchtere kalveren 12—13. 309 vette varkens Gcon handel. WOERHEN", 21 Aug. Aangevoerd 423 kaaspartyen. Prijs lo kw. 51—54.—, 2e kw. 1G—50. Zwaardore 51—54.—. Rijksmerk lo kw 50—53.—, handel matig. Varkens 35—55. Biggen 12—25. Advertentiên, Heden overleed, na lang durig lijden, onze geliefde Tante, Mejuffrouw LENA VAM SER LEE, Wed van den Heer J: VER- DüIJN, iu den ouderdom van 72 jaren. T. VAN DER LEE, Exec. Test. Alphen a/d. Rijs, 23 Aug. '15. Eenige Kennisgeving. 7664 13 Heden overleed te mijnen huize mijn geliefde Zuster Mevrouw A. M. G. KAP, Weduwe van den Heer C. P. T. DE JONGH, in den onder- dom van 79 jaar. Mevr. de Wed. W. J. JANSEN—KAP. Leiden, 24 Augustus 1915. (Zoeter'woudsche Singel 59). Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Algemeene kennisgeving. 7727 1 9 Hiermede vervullen wy den treurigen plicht, U kennis te i geven van het overlijden van onze innig geliefde en zorg zame Moeder, Behuwdmoeder, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. ELISABETH GARREE, Wed. van den Heer J. M1D- DERHAM, in den ouderdom van byna 80 jaar. Ntimens Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen. Leiden, 25 Aug. 1915. (Rijn- en Sehiekade 58 O.) Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. 7724 20 Langs dezen weg' brengen wij oprecht harteljjken dank, voor do veelvuldige bewijzen van deelne» ming, in het smartelijk verlies van ous geliefd Dochtertje LOUISE. P. v. d. BERG. C. L. v. d. BERGBlom. (Haarlemmerstraat 35.) 3583a 9 Voor de zeer vriendelijke deel neming ons betoond na het onver wacht overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wij onzen harteljjken dau'k. W. F. VAN DER HETDEN. W. F. VAN DER HEYDEN Jr. ts-Grayeniiage, 24 Aug. 1915. 7702 8

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3