Nederland en de Oorlog. N«. 17020 Maandag S3 Augustus. Tweed© Blad. fro ^915. UIT ONS LAND. SPORT. LEIDSCH UIT ONZE STAD. STEUNCOMITÉ LEIDEN. Oorlogstoestand 1014. In de afgeloopen week meld den zich om steun aan. 3 pers. Maakt met diet totaal der vorige week ad 3223 Totaal. 3226 pers. Tot 14 Aug. waren behandeld 2460 aanrr. In de afgeloopen week kwa men in behandeling 2 Totaal. 2-162 aanvr. Buitendien waren op eerste aanvrage afgewezen 715 pers. In de afgeloopen week 1 Totaal. Thans worden nog 186 personen. 716 pers. ondersteund LEVENSMIDDELEN .VOORZIENING. Door. da hoeren P. Heemskerk, P. J. Bwnli en T. Eikerbout, vertegenwoordigen de bet Comité uit de Leidsche Vakcentrales: de Leidsche Bestuurdersbond, de afd. Lei den van den R.-K. Volksbond en de Chr. Besturenbond, is aan don Raad alhier, heden eeti adres yerzonden, waarin zy zeg gen met belangstelling te hebben kenuis ge nomen van de behandeling van hun adres, aan den Raad gezonden, in de Raadszitting van 15 Juli j.l., waarbg door den .Voor zitter werd te kennen gegeven, dat er wel licht ten opzichte van 'de voorziening van goedkoope levensmiddelen, door de gemeen te wel iets zou te doen zijn; dat niettegen staande de tijd dr.ngt om de zoo noodige maatregelen aan to vatten, van eenige voor bereiding daartoe nog niets te hunner ken nis is gekomen. Van meening, dat de belangen van de ar beidersbevolking dringend eischen, dat ook het Gemeentebestuur van Leiden alles doe om do prijzen der levensmiddelen zoover, naar beneden te brengen als in de huidige .omstandigheden mogelyk is; van meening dat, om dit te bereiken, het noodig is, dat ook door het gemeentebestuur van Leiden, in navolging van andere gemeenten in ons iand, bjj de Regeering worde aangedrongen cp zulke maatregelen ten opzichte van in- en uitvoer, dat voldoende voorraden levens middelen beschikbaar blijven en tevens op vaststelling van maximumprijzen van den groothandel en den tusschenhaiidel; dat daar naast door de gemeente zulke voorraden' levensmiddelen worden opgeslagen en door haar worden verkocht, om- daardoor naast het vaststellen van maximumprijzen voor den kleinhandel, door de gemeente prrjsregelend kan worden opgetreden, nemen zij de vrij heid den Raad dringend te verzoeken: le. Een vertoog te richten tot den Mi nister van Landbouw in den zin, als door hen hierboven is aangeduid en zooals door B. en W. van Amsterdam reeds bij hun mis sive van 26 Juli aan den Minister iê$ gezonden; 2e. Een commissie te benoemen a,s door den heer Sytsma bij de indiening van de motie in de vergadering van 5 Aug. is voorgesteld. In de Memorie van Toelichting b'j tit aires merken de adressanten o. m. op, dat het on betwistbaar genoemd mag worden, dat in het belang van een groote maas;:, der inge zetenen noodig is, .dat zoo spoedig mogelijk de onrustbarend liooge lcvensmiddolenprijzen omjaag gaan. De prjjzen van verschillende artikelen vcor dagelijksch gebruik kunnen h. i., omlaag gaan, aLs door de Regeering 8iï door het Gemeentebestuur krachtige po gingen worden aangewend. Het komt hun voor, dat bijv. voor het rundvleesch dezelfde maatregel zou kunnen worden getroffen als met de beschikbaar stelling van Regeeringsvarkens geschiedt- De sterke stijging van het rundervleesch- en rund vet gedurende de laatste maanden is oor zaak, dat dit, voor de volksvoeding zoo be langrijk artikel, bijna geheel buiten het be reik van oen groot deel van het volk i3 gebracht. Als de Regeering met klein koD worden verzocht bovengenoemden maatregel te ne men en daarbij maximumprijzen vaststellen, en de gemeente kon op bescheiden schaal rundvleesch en rundvet beschikbaar stellen, dan zou ten opzichte van dit artikel een stap in de goede richting zijn gedaan. De stijging der groothandelsprijzen van rijst 'is gedurende de laatste maanden van dien aard geweest, dat, als door Regeerings- maatregelcn niet spoedig wordt ingegrepen, de reeds hooge kleinhandelsprijzen zeer zeker in de a.s. wintermaanden eveneens een be langrijke verhooging zullen ondergaan. Zoo ergens, dun is hier Kegeeringsbemoei- ing voor maximumprijzen voor den groot handel noodig, opdat de gemeente maximum prijzen voor den kleinhandel zal kunnen vast stellen. Ock voor gedroogde erwten en boonen van den nieuwen oogst zijn maximumprijzen, door de Uegeering vast te stellen, dringend noodig. Gedroogde erwten en boonen leenen 'Joh zoowel als rjjst uitstekend tot gemeen telijken lcjeinverkoojk Al» daarom jloou' tl» ite- geering door flinke uitvoerregeling gezorgd wordt voor flinke voorraden en 'de gemeente zorgt voor maximumkleiphandelsprijzen met geir.eonteverkoop, óm daardoor de regeling der prezen in de hand te hebben en te kunnen doorvoeren, dan is daarmede voor zeer belangrijke artikelen voor de volksvoe ding gedaan wat noodig ia. De abnormale prijzen der. vatgroenten in het laatst van het seizoen, in April en Mei j.l., dringt ook op deze artikelen de aan dacht te vestigen. Voor aardappelen levert de gemeente 'Am sterdam het bewjjs, hoe noodig ook ten op zichte van dit artikel gemeenteverkoop goed en noodzakelijk is. Ten opzichte der andere groentensoorten zouden zij hetzelfde willen opmerken, en ook wordt de aandacht gevestigd op de melkvoor- ziening. ZEEONGEVALLENWET. De vice-admiraal, commandant der marine, tevens commandant der stelling van Den Helder, heeft een waarschuwing vastgesteld, waarin o,m, wordt gezegd, dat het wen- sohelijk is schippers van kleine handels- en visschersvaartuigen zoo noodig daadwerkelijk! te beletten hun schip buitengaats te brengén, indien zij niet in het bezit zgn van de ver gunning, voorgeschreven in art. 4 der Oor- logszeeongevallenwet; dat zij, die niet vof- aoen aan seinen, aanroepingen of somtnatiën van de bevelhebbers 'der in de zeegaten van Texel, Terschelling, Ameland en c.q. ook Schiermonnikoog aanwezige onderzoekings- en bowakingsvaartuigen, zich blootstellen aan lijfsgevaar; dat op aanroe'ping óf wel op; h6t laten werken van he stoomfluit of si- rine van bedoelde marine-vaartuigen de schippers van de betrokken kleine handels- of visschersvaartuigen verplicht z^jn onmid- döil^k het aanroepende marine-vaartuig te naderen of 'bij te draaien. Bij niet voldoen aan dit bevel zal door net marine-vaartuig eon 10s sclioC als Som ma ties em worden gedaan en zoo noodig daarna worden voortgegaan met scherpe schoten tegen het in overtreding zijnde schip. Artikel 4 der Oorlogszeeongevallenwet luidt: 1. Het is den schipper verboden met zijn zeevaartuig een JNederlandsche haven of reede te verlaten om het buitengaats te bren gen, tenzij hij in het bezit is van een schrif telijke vergunning afgegeven 'dcor pf namens den hoofdinspecteur .voor de scheepvaart. 2. De schipper is verplicht die vergunning op eerste aanvraag te vertoonen aan de amb tenaren, belast piet het opsporen van de bg deze wet strafbaar gestelde feiten. Door den Positie-Commandant te IJmui- den wordt aan belanghebbenden hetzelfde bekend gemaakt. KUNSTMESTYOÓRZIENING. De door de Regeering ingestelde Kuust- mostcomniissie heeft thans kaarten, waarop de landbouwers hun bestellingen aan kunst mest- voor den oogst 1916 kunnen opgeven, geven, op gropte schaal door bemiddeling van den handel verspreid. Iedere landge- bruiker is nu in staat om zijn bestellingen te doen en men mag aannemen, dat de over- groote meerderheid daarvan onverwijld ge bruik zal maken. Toch blijken er hier en daar nog landbouwers te zijn, die cr nog niec toe kunnen besluiten hun bestellingen reeds thans t-o doen. Hen zij er met nadruk op gewezen, dat buiten bemiddeling van de Kunstmest-commissie zeer waarschijnlijk weinig of in 't geheel geen kunstmest be schikbaar zal komen en dat genoemde Com missie bij de distributie van den kunstmest die afnemers, welke tijdig (d.w.z. vóór 1 Sep tember) bestelden, zal laten vóórgaan. Ieder wordt dus gewaarschuwd- zijn bestellingen vóór 1 September op te geven en zich daar toe te wenden tot zijn gewonen leverancier. HET GEBREK AAN AUTO-BANDEN. Belanghebbenden bij den invoer van auto- mobielbanden, vertegenwoordigers van ban den-fabrieken, taxi-maatschappijen en auto verhuurders, hebben, naar het „Hbld." meldt, tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel een adres gericht, waarin zjj zeg gen, dat het den minister bekend zal zjjn, dat sinds eenige maanden de invoer van automo biel-banden in Nederland, welke per jaar in normale tijden circa 8 a 'J millioen gulden bedraagt, geheel of nagenoeg geheel is stop gezet; dat, ten gevolge daarvan een ontzaglijk te kort aan automobiel-banden is ontslaan, waarin met den besten wil door de banden fabrieken in Nederland niet kan worden voorzien, en dat de behoefte aan banden steeds grooter zal worden, naarmate de nog aanwezig zijnde voorraden worden opge bruikt; dat zich langzamerhand een soort woeker handel in deze artikelen begint ta ontwik kelen; dat een eu ander een groot gevaar voor hun bedrijven en hun bestaan, zoowel als voor dat van hun personeel oplevert; dat het naar hun bescheiden meening, waar al hun pogingen tot ontheffing te. ver- vergeefsch zijn geweest, thans op den weg' der Nederlandscho regeering ligt, te trach ten, in Engeland opheffing van de gewraakte to .xerkuigea» HET UITVOEREN VAN KOPER. De uitvoer van koper ia verboden, naar men weet. Dooh de Duitsche agenten heb ben toch weer een middel gevonden, om uit ona land koper te betrekken. De uit voer van machines en machinedeel en is niet verboden. En nu koopen de Duitsche agenten, daar bij geholpen door Nederlandscho tussohen- personen, allerlei machines en machine doe len op, mits er voor één derde koper aan zat. Men begrijpt, dab de tussohenpersonen er wel voor zorgen, dat het vereischte kwantum koper aanwezig is aan de aange kochte machines. Te Amsterdam worden de koporoperaties geleid van uit een hotel in den omtrek van het Centraalstation. "Wellicht vraagt men zdch af of aan die ontduiking niets te doen is. Een Amsterdomsch koopman evenwel ie vrijgesproken van een poging tot uitvoer van 470 K.G. koper, in den vorm van schij ven. Die schijven waren ingeschreven als „maohine onderdeelen, koppelingen van ko per". De fraude was ter terechtzitting dui delijk gebleken, waar de metaalgieter, ala getuige gehoord, verklaarde bij do order tot gieten niet opgekregen te hebben hoe groot het gat van de schijf moest zijn. De vrijspraak berustte op de overweging dat hij niet getracht heeft de grondstof ko per uit te voeren, maar een fabrikaat in primitieven vorm! De gevolgen van de vrijspraak zijn ge weest, dat heel wat koper-fabrikaat dn pri mitieven vorm onze grenzen overgegaan is. En zij, die den mind er-primitieven vorm van machine of machine-onderdeel kiezen, kun nen met ddt vonnis in de hand, heel ons ilamd van zijn koper ontlasten, zonder dat er een verificateur naar kraait De gevolgen zijn te Amsterdam, waar de opkooperij georganiseerd plaats vindt, dui delijk merkbaar. DUITSCHE DESERTEURS. Aan het veerhuis te Boxmeer iarriveerde een Duitsche deserteur. Aangezien deze per soon veerman van beroep is, werd hij aldaar als knecht in dienst genomen. De electrische afsluiting aan de Belgisch- Zeeuwsch-Vlaamsche grens biedt blijkbaar geen voldoenden waarborg tegen het ont vluchten van Duitsche soldaten uit hun gar nizoensplaatsen en van het front. Wel kruisen onmiddellijk achter de 'front- zone tal van veldgendarmen door velden en bcsschen en houden iederen verdachte aan, om zich te overtuigen, of zij met een soldaat of burger te doen hebben, dooh ondanks dezen voorzorgsmaatregel weet toch nog •menig mannetje de plaat te poetsen en Hol land te bereiken. Zoo wist voor eenigen tijd nog een offi cier met 30 manschappen veilig op Zeeuwsch- yiaamschen bodem te geraken. Gezamenlijk en voor rekening van den officier verblij ven deze mannen thans in een door hem ge huurd huis in een klein grensplaatsje. Er zijn thaus weder nieuwe voorzorgs maatregelen op het platteland in bewerking. Zoo' bouwen de manschappen op groote hoe ven houten barakken, waarin zij den nacht en ook een groot gedeelte van hun vrijen tijd moeten doorbrengen. Gedurende den nacht staan voor deze ba rakken schildwachten met geladen geweer, terwijl bq dag de barak Onder voortdurend toezicht staat. Op een hoeve in de nabijheid van de Hol landse he grens staat reeds zulk een houten barak en de boer, op wiens erf zij is opge slagen, verzekerde, dat deze later een flinke aanwinst zou zijn en de mooiste koestal zou ztJn, dien hij zich had kunnen droomen. EEN MILICIEN DOODGESCHOTEN. Te Herkenbosch werd Vrijdagnacht cïe miliJen B., uit Bocholts (bij Vaals), mot zijn collega van den wachtpost komend, door een der patrouilleefende militairen doodgeschoten. Het was zeer duister. Het schot werd gelost toen dc getroffene op het herhaalde malen toegeroepen „halt" bleef doorloopen. De patrouilles waren van meening met smokkelaars »e doen te hebben UITWISSELING VAN GEWONDEN. Dinsdagavond worden per extra-trein te Ylissingen weder een aantal gewonden Ë11- gelachen vorwacht, die Woensdagmorgen per mailboot naar Engeland gaan, terwijl met dezelfde boot Donderdagavond zwaar gewonde Duitschers zullen medekomen, die per extra-trein naar Duitschland doorrei zen. De afdeeling Ylissingen van heb Roode Kruis zal wederom bij het overbrengen der gewonden haar medewerking verleenen. ZILVER BONS. De minister van Financiën brengt ter ken nis, dat, ingevolge het Koninklijk besluit van 21 April 1915 (Staatsblad no. 204), de ingetrokken zilverbons van f 1, f 2.50, (ouden vorm) en f 5, alsnog, tot en met 31 December 1915, ter inwisseling kunnen worden aangenomen b;j het agentschap van het Ministerie van Financiën xe Amster dam (Korte Spinhuissteeg no. 3). Desverlangd kunnnen de bons per post aan bovenstaand adres worden gezonden, met. duidelijke opgave van naam en adres van den inzender: Ter bevordering van een spoedige afdoening, zul'e-i dc inzenders goed doen, bij de bons te v>egcn een be hoorlijk gefrankeerd aan hen zeiven ge adresseerd formulier van een postvisv.-l ten beloope van heD bedrag dtr dooi* hen inge- zendeji bona. Wandelen. Wandeltocht der L. S. O. De door de Leidsche Sportorganisatie voor gisteren uitgeschreven afstandsmarscb, heeft onder in alle opzichten gunstige om standigheden plaats gehad. In de eerste plaats mag dan het weer genoemd worden, dat zich bijzonder goed heeft gehouden. Droog en zonnig en toch niet te warm. Precies uitgezocht voor een flinke wande ling. In de tweede plaats geen stolfige we gen, die zoo hinderlijk kunnen zijn voor wandelaars, vooral bij het passeeren fan tuffende auto's. 's Morgens tegen acht uren kwamen de deelnemers en belangstellende kijkers op zetten. Van het Dag. Bestuur der L. S. 0. waren aanwezig de heeren A. Dirks, S. J. Sala, J. F. la Rivière en P. A. Wernink. Ook de heer H. W. Fischer, voorzitter van de afdeeling Leiden van den Bond voor L. O. en wethouder dezer gemeente, was te genwoordig. Het bleek dat 117 deelnemers soar den tocht present waren, waarbij vier militairen. Onder de liefhebbers was echter geen enkele dame, zoadat in dat opzicht de w ensch van het bestuur niet bevredigd werd. Laat men onder leiding van een voorstaand vrouwelijk lid der L. S. 0. mevrouw Die benKonings, bjjv. maar een3 een soort gelijke wandelmarsch voor dames uitschrij ven, dan zal er wel animo zijn. Zeer gewaardeerd werd de 'tegenwoordig heid van den tamboer Van den Berg. Na enkele aanwijzigingen, waarbij het organi- seerend talent van den secretaris der L. S. O., den heer Dirks, goed te pas kwam, werd op de maat der trommel, in gewoon marsch- tempo do wandeling begonnen. Ieder mocht zich een buurman kiezen en na het vertrek werd echter een volgnummer uitgereikt, zoodat het viertal voor liet vervolg aan el- Kaar gebonden was. 'De opgewekte stoet had reeds in Leiden veel bekjjks. Het be stuur maakte wandelend en fietsend den tocht mee. Gewandeld werd langs Kraaier- straat, Hoogewoerd, Watersteeg,- Hooigracht. Pelikaanstraat, Oude Singel, Mare en Haar lemmertrekvaart naar Noordwijk (11.65 K.M) Daar werd een kwartier gerust. Toen werd gewandeld naar Katwijk (16.87 K.M.), waar weer een kwartiertje werd gepauzeerd. Daar op zette men de pas er weer in tot Wasse naar, waar men reeds 23.8 K.M. had afge legd. Doorgemarcheerd wer'd naar den Devl waar een rustpoos 'van een halfuur werd gehouden. In Voorschoten (19 33 KM) rustte men nogmaals een kwartiertje en toen gmg het met dezelfde opgewektheid terug naar huis, en even vier uur, eeu halfuur vóór den vastgestelden tjjd, kwam' de stoet bijna even frisck en mon'rer als hjj vertrokken was in Musis Sacrum aan. Men had den af-- stand van 35.8 K.M. afgelegd in 7uur, de rustpoozen inbegrepen. Niemand w'as uit gevallen. Overal langs den weg waren de wandelaars vriendelijk ontvangen en hier en daar zelfs toegejuicht. In den omtrek van Musis wa% het ook heel druk. Natuurlijk was na zulk een stevigen rnarsch een rustige stoel en een frisschen dronk aangenaam, al was men al lerminst oververmoeid. Tsen anen gezeten waren, beklom öe hooidieiaer, cïe neer Dirics, een stoei 'om met een opwekkend woord, waarin hij de kranige wandelaars, waarvan de oudste 57 en de jongste even 16 jaar. dank zeide. Hjj merkte daarbij op, dat zonder te .groote inspanning, deze tocht in 7 uur kan worden volbracht. Den tamboer werd onder ap- p_au9 der deelnemers een bijzonder woord van dank gebracht. Een dip.omavan onze wakkere L. S. 0. zal als een herinnering den deelnemers latei- worden toegezonden. Lawn-Tcnnis. Internationale Wedstrijden van de Noordwjjksche Sportvereeniging. Met het verloop" van dit tournooi- gaat het niet al ts best. Zaterdag kon er geen enkele wedstrijd gespeeld worden en Zondagmorgen waren de banon nog onbespeelbaar. Zon dagmiddag om een uur of drie is men nog begonnen, al liet de toestand der banen hier en daar nog veel te wenschen over. De wedstrijden zullen nu de volgende dagen voortgezet worden, maar niet ielereen heeft te beschikken over deze da»'en, waarmee de duur verlengd wordt, zoodat al vele partijen te noteeren vallen, waarin de tegenpartij ver hinderd is op ta komen, 't Is dubbel jam mer, dat de Noordwjjksche Sportvereeniging het zoo slecht met het weer getroffen heeft, gezien de groote animo, die er onder de speelsters en spelers is om aan haar wed strijden deel te nemen en de flinke belang stelling, die men ondervindt, wat in de enkele uren van Zondagmiddag gecons'ateerd kou worden. Hieronder de uitslagen: Heeren-Enkelspel. Tweede ronde: Mr. M. v. d. Feen, P. Sigmond en 0. Bossaert komen in de derde ronde wegens niet op komen van den tegenstander; G. Castendijk si. G. D. Ribhius 61, 64; „Never More" si. B. B. C. Felix 64, 64; W. J. Woldring v. d. Hoop sl. J. Schaep- man S6, teruggetrokken; A. Diemer Kool sl. F G. de Serrière 63, 61; M. E. L. van Voorst van Beest sl. H. J. Strumphler 75, 57, 75. Dames-Enkelspel. Tweede ronde: Me.i. D. Boo! sl. mej. R. van Lelyveld 60, 60. Heeren-Dubbelspei. Eerste ronde: G. D< W. Boissevain en F. van Blommesteyn sk Koos Mees en H. de Grave 6—3, 3—6, 6—1; A. E. Othen met Oosterwjjk én W. Louis met jhr. Van Tet3 komen in de tweede ronds wegens niet opkomen van ae tegenstanders» Tweede ronde: A. v. d. Willigen en B. B, C. Felix sl. J. Wiegman en J. Hendricha Heemstede 75, 75; J. Haver Dr^se en S. Hoogerzeil sl. C. da Kernpenaer en Wt- Willinghe Brantsnia 4—6, 6—3, 75; A, E. Rahusen en J; E. van Hemerfe komen in de derde ronde wegens niet opkomen van da tegenstanders; W. van den Berg en M. .E. L. van Voorst van Beest si. J. Ruys en G. R. Castendijk 6—2, 6—3; H. Kolff en C., Kolff sl. W. Louis en Jhr. Van Tela 61-- 61; if- v. d. Feen en „Racket" sl. L. van Eeghen en J. Woldring v. d. Hoop 62,- 6—0; B. Knowles en H. J. Strumphler sl, „Never More" en A. Broese van Groenau 6—1, 6—4; J. van Breda Kolff en H. Wi, V3n Ereyburg sl. F. Holleman en Nol Jur-c gens 8—6, 6—2. Dames-Dubbelspel. Tweede ronde: Mej. B, Wisboom van Giessendam en mej. S. M. den Bleker sl. mej. H. Brandt en baronesse H. van Pallandt 6—2, 6—1; Mevr. J. E. van Rossern en Mevr. Veder komen in de derde ronde wegens niet opkomen van de tegenstandsters; Jkvr. Engelen van Pijlsv weert en mej. Phaff sl. Mej. A. Drjck-: meester en mej. A. G. Hasselman 6XL 6—1; Mej. R. Alting Mees en Mej. M, Wjjlacker sl. Mej. A. van Vliet en Mej. D, Bool 6—2, 4—6, 6—3. Dames- en Heeren-Dubbelspei. Eerst» ronde: Mej. L. Biijardb en J. Ruys komen; in de tweede ronde wegens niet opkomen van de tegenstanders; Mevr. v. Rossern en W. Louis sl. Mej. L. v. Steeden en J. B, Kosters 62, 6—2. Tweede rende: Mevr. N. v. Oven m'et T. Beukema toe Water en Mevr. Veder met Th. Mundt komen in de derde ronde wegens niet opkomen van de tegenstanders; Mej. M. Castendijk en G. Castendijk sl. Mej. L. Sweija en D. W. Boissevain 9—7. 97; Mej. A. Blom en W. Cramerus sl. Mej. H. Wijnands en H. F. Wjjnands 75, 75. Dames- en Heeren-Dubbelspei met voor- gift. Eerste ronde: Mej. B. Wisboom v. Giessendam met W. J. Woldring v. d. Hoop en Mej. M. Missotten met Oh. Polis komen' in de tweede ronde wegens niet opkomen van de tegenstanders. Tweede ronde: Mej. W. v. d. Willigen mot B. B. C. Felix en Mej. R. van Breda Kolff mei D. von Freyhurg komen in de derde ronde wegens niet opkomen van de tegen standers. a Cricket. Om 't Kampioenschap der 2de klasse. V Haarlem: „Ajdx"„Haarlem." In de Spaarnes'ajl :a „Ajax er in geslaagd van „Haarlem" te winnen en voornamelijk! door het goede werk van de twee Leidsch» bowlers. „Haarlem,dat eenige spelers meed in zjjn elftal telt, die geregeld punten ma ken, werd beide malen voor een lager totaal,- dan „Ajax" 'gemaakt Pad naar'huis gezonden door den sterkeren Leidschen aanval. Vooral de aanvoerder deed schitterend werk en nam in het geheel 11 wickets voor 38 runs, terwijl hij van de 186 pun ten, (lie door „Ajax" gemaakt waren, es 57 had. „Ajax'; 73 en 113. „Haarlem": 64 en 63. „Ajax" wint niet 59 punten. Om den Telegraafbeker. Den Ha3g: ,,V. R. A."„Rood en Wit"; „Rood en Wit" wint met 204 punten, _j Waterpolo. Eerste Klasse. Rotterdam; „Maas"„D. J. K.'! 110. Athlctick, Het Kampioenschap van den N. V. B. Het ath!et'ek-kampioen:chap vcor voetbal lers went dit jaar gewonnen door H. B. S. Nieuw r ecord over 800 Meter. Ter gelegenheid van de nthletiekwedstrjj- den van den N. V. B. te Rotterdam, heeft Gryseels een nieuw record op zjjn naami gebracht, nl. 800 M. hardloopen in 2 min. 5 2/5 sec. (oud record 2 min. 6 7 10 sec). Wielrennen. De Baankanvpioenschappen \an MJi den N. W. B. i Kampioenschap over 1 K.M. voor ama teurs: Gewonnen door jhr. G. Bosch van Drakesteyn. Kampioenschap over 1 K.M. voor onaf- hankelpken: Gewonnen door L. Didier. kampioenschap over 1 K.M. voor beroeps rijders: Gewonnen door J. Tulleken. Kampioenschap over 30 K.M. met tandem- gangmaking voor amateurs: Gewonnen 'door, jhr. G. Bosch van Drakesteyn. Kampioenschap over 30 K.M. met tan- de mgangmaking voor beroepsrijders en on- afhankelijken: Gewonnen door P. Straat. Zeilen. Wedstrijden b(i Aalsmeer. Op de Westernaer p'.assen bij Aalsmeer heeft gisteren de jonge zeiivereeuiging „De Nieuwe Meer", haar eerste nationale en on- onderknge zeilwedstrijden gehouden en deze vereenigmg kan zekerlijk met het resultaat van den dag tevreden zijn. Wel werden ioi

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5