Nederland .en de Boring. 17019 Zaterdag 21 Augustus. A°. 1915. i§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Derde Blad. 17 7>, Gemengd Nieuws. PRIJS DER ADYERTENTÏEN ^aD iQ regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Kleine advertentiën van S0 woorden 40 Osnts oontant; elk tiental woorden meer 10 Gents, Voor het incaeseeren wordt ƒ0.05 berekend. Bewijsnummer 5 Gents. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per weel. l l f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. 2 l 9 0.10. Ilct Telefoonnummer voor de Administratie van het „L e i ci s c h |t a g b i a d" is voor de Redactie L507. LEIDEN, 21 AUGUST08. In het Bioscope-theater aan den Sta- Itionsweg wordt een interessant programma [gegeven. Het hoofd-bioscope-nummer verplaatst ons [in den Franseh-Duilschen oorlog van 1870 en doelt zelfs even op den huidigen krijg. Voorts treedt er weer op de uitmuntende, welbekende Eduard Tonaire, die, behalve knap op het gebied van voordragen, een ver dienstelijk violist is. Bovendien geeft een vliegende man met een zgn. ijzeren gebit kra-sso staaltjes van de reuzenkracht van zijn tanden. Hij vliegt o.a. de zaal door langs oen staaldraad, waarbij hij alleen zijn gebit gebruikt, en tilt een dame met fiets en al met zijn mond op. Gisteravond had een en ander van de in vrij talrijken getale opgekomenen een groot 6iicces. Bij de heden door den heer B. E. Spij ker Azn., architect, gehouden aanbesteding vanhet bouwen van oen kantoor en twoe v/oonkuizen op een terrein aan de Scheeps werf van Gebrs. Boot, te Leiderdorp" waren ingekomen 18 inschrijvingen, t.w. van de hee- ren M. van der Vliet, Den Haag, 18.900; J. H. J. Meijs do Veer, Rijswijk, 17.199 C. van Valderen, 15.995J. van Riet i s. oooV. de-Wolf on J. Warnars, 15.788 G. Bergshoef, Alphen a/d Rijn 15.700; Gebrs. Dansburg, Lisse, 15.313; J. Zitman, f 15.233 D. Hymand, 14.896; P. J. Gijsman f 14 840 G. Groenendijk, Leiderd., 14.155 A. G. van Ombregt, Leiderdorp, 14.127; {Tb G. Barten, f 14.000J. Jacobs en L. P. P. Smit, Den Haag, 13.998; P. J. Christi- aanse, Oegstgcest, 13.329; M. van der Vel den, Leiderdorp, f 13.300; H. Smittenaar en N. Stikvoort, 13.215 S. den Boer en J. Sijstenes, Hillegom, 13.025. Waar geon woonplaats staat vermeld, is deze Leiden. De heer Chr. Kok, alhier, is door den Min van Landbouw, enz. van 1 Sept. a.s. tot- 1 Sopt. 1916 weder benoemd tot leeraar aan de ^Rijkstuinbouwwintorsohool te Bos koop. Tot tijdelijk leeraar in het boekhouden' aan de R. H. B. S. te Goucla, is met in gang van 1 September benoemd de heer J. Tulleners, leeraar aan de H. B. S. alhier. En Piet komt. nooit weerom! Wat zoo'n vacantie een mensoh al niet brengen kan Onlangs vertel den wij van iemand, die bij thuiskomst tot de ontdek king kwam, dat de meter van de eleotrici- teit. was blijven noteer en nu liooren we weer van een vredig burger, die voor een week of wat ergens aan het genieten is en wien ook een prettige boodschap waoht bij zijn thuiskomst. U moet weten, dat niet alle huisgonooten mee. hadden kunnen gaan en zoo was Piet uitbesteed bij een goeden buur, bij den fa milieslager. Het was wel wat eng geweest-, die eerste intocht, door den winkel, die droop van bloed, waar die geweldige stuk kon biefstuk aan de halcen hingen, maar hij had zich flink gehouden en het gevoel was in de gezellige huiskamer gauw verdwenen. Daar merkte je niks van al dio scherpe messen En alles ging in de beste harmonie, totdat de kleine Mina van dén slager onrus tige blikken op de logé ging wcrpc-n. „Ja", vertelde de slager ons, ,,in een onbewaakt oogenbldk is zij er met. hem van door gegaan. Dat hoor je ook niet, veel. En wat moet ik in 's hemels naam zeggen, als die lui terug komen „Och, Mina komt wel terug, zoo'n poes loopt niet weg uit een sla-gerijmaar die monscken d'r kanarie, die Piot, lromt nooit weerom." MH IT A IRPN netton, handschoenen en allo equipomenten. Nieuwe RJjn 46. H. A. TIMMERMAN, Hod Tel. 142. AGENDA VAN DE WEER. Zondag: „Zomerzorg". Conoert. Muziekgezelschap >»Appollo" Den Haag. (Zaterdag, Zondag 8 uur). Thalia Bioscoop en [7 ariété Théater, Haarlemmerstraat 52 6 en 8 uur. Zondags alleen 8 uur. (Woensdag- en Zaterdagmiddag ook 3 uur). De Nederlandsche Pers over de Rijksdag-Rede. Op de rede van den Rijkskanselier in den Rijksdag, waarvan we gisteren een uitvoe rig overzicht gaven, komt de „Tel." onder het opschrift „De tragische figuur" teriig voor zoover h. i. ons land daarbij belang heeft. Het blad schrijft dan: „In heel de wereld is ér sinds het uit breken van den oorlog geen tragischer figuur dan die van den Rijkskanselier Vod- Beth- mann Hollweg. Wij zijn overtuigd dat hij, noch de Keizer den oorlóg gewild hebben, doch zjj ten slotte gezwicht zijn voor de machtige kliek van Jonkerdom en militarisme en terwijl zijn Keizerlijke Meester thans slechts de trompet te steken on God te dan ken heeft voor de overwinningen in Polen, moet de arme Rijkskanselier een kwade zaak goed trachten te praten. Ook thans weer, na zijn groote rode in den Rijksdag, valt dit zeer sterk op. Ditmaal had hjj zich blijkbaar tot taak gesteld de beschuldigingen van den schrijver van „J'accuse" te weer leggen en do hagolwitheid van Duitschiands onschuld aan te toonen. .Voor het oogen- blik is dit niet voor ons het belangrijkste, al is het niet oninteressant, dat thans, na een vol jaar wachten, de Rijkskanselier ein delijk een niededeeling doet over hetgeen het Duitsche Witboek tot dusver angstvallig verzwegen heeft, n.l. de tusschen de Duit sche en Ooetenrjjksche redering in de dagen van crisis gewisselde telegrammen. .Voor ons, Nederlanders, heeft de rede een ander belang. Onmiddellijk in den aanvang zegt de Rijkskanselier over het zeer onbe- teekenende feit, dat wij de uit Engeland teruggekeerde zwaar verminkte Duitsche krijgsgevangenen brood en koffie hebben verstrekt,, een lievigheid aan het adres van het Nederlandsche volk. ,Van meer waarde zou 't zjjn geweest, als uit 'den mond des Rijkskanseliers woorden van lof waren gekomen over de liefderijke entvangst, die de Belgische vluchtelingen hier te lande genoten hebben. Het eerste woord daarover moet echter nog gezegd worden. De lievigheid in den aanvang is 'daar natuurlijk niet zonder bedoeling geplaatst en het waarom worit duidelijk voor den geen, die aan het slot de plechtige verkla ring leest: „Duitschland moet zijn stalling zoo Uit bouwen en versterken, dat andere mogend heden nooit meer aaneen insluitingspo- litiek kunnen denken." Hier spreekt de Rijksknasolier het dus eenigszins bedekt uit: de vrije Rijnmond moet Duitsch zijn. Engeland moet het onmogelijk worden gemaakt, Duitschland in te sluiten, m. a. w. wij raceten cms nestelen aan de kust der Noordzee, opdat wij vandaar een eeuwige bedreiging zullen zijn voor het Brit- sche eilanden-rijk. Wat klopt met den eisch van de „vrije zee''! Afgaande op deze uitlating, schijnt de rijkskanselier gezwicht te zijn voor den aan drang der militairen en politici van conser vatieven en nationaal-liberalen huize om Bel gië niet meer los t9 laten. Waar zelfs een Bismarck toe moest geven aan de pressie der militairen, die EJzss-Lotharingcn wensch- ten te annexeergn, daar lag het voor de hand, dat een zwak man als deze rijkskanselier niet in staat zou zijn voet bij stuk te houden. Welke stappen onze regeering thans zal doen? Zal men zich te Berlijn trachten te vergewissen van de draagwijdte van deze vcor do toekomst van ons land zoo betee- kenisvolle uitlating en zal, wat zijn buiten- landsch beleid betreft, dit Kabinet eindelijk hot Nederlandsche volk eens in zijn ver trouwen nemen? Ons volk dient te weten waar hét zich aan te houden heeft en de regeering heeft na de uitlating ran den rijkskanselier tot plicht van de Duitsche regeering een bon dige verklaring uit te lokken. _Daarop wacht thans het Nederlandsche volk." Het „Alg. Hbhl." schrijft o.m. het vol gende: „Duitschland jnoet zijn positie zoo uti- bouwen, bevestigen en versterken, dat an dere mogendheden nooit meer aan een m- siurtingspolitiek zuilen denken. .(Stormach- tigf bijval van alle zijden.)" „Wij zullen den strijd voortzetten... tot do baan vrij wordt voor een nieuw, van Fransche r ancune en Moskowitische ver overingszucht en Engelsche voogdijschap be vrijd, Europa." Die .woorden zijn niet oiüluidelijk. Dat Frankrijk, nadat "Duitschland's po sitie „uitgebouwd, bevestigd on versterkt" is, na al wat er gebeurd is, geen rancune zou kunnen gevoelen, is uitgesloten. Immers Duitschland denkt in het „nieuw Europa" niet de volkeren, ook die ran El- zas Lotharingen, zelf Ie laten kiezen tot wel ke volkerengemeenschap, zij willen behco- ren. Do passus over_Po!en toont dat aan. De Duitsche Rijkskanselier kan dus slechts be doelen, dat de machtspositie van Frankrijk een dusdanige moet worden, dat haar ran cune geen politieke bcteekenis meer heeft. Dat Europa van de Engelsche voogdijschap" bevrijd wordt kan evenzoo slechts beteeke- nen, dat Engeland's macht en invloed zeer gering zullen moeten worden. Twee vragen dringen zich op den voor grond: Welke invloed zullen die woorden of beter, die plannen hebben op den toon en den duur van den oorlog? En hoe staat Nederland tegenover dit Duitsche oor logsdoel, tegenover dis Duitsche politieke wenschen?" En verder lezen we: „Hoe staat Nederland tegenover dien wr-nsch van Duitschland om de volstrekte oppermacht in Europa te verkrijgen? Wij gelooven niet dat één goed Neder lander met onverschilligheid van de Duit sche eischen kennis heeft genomen. De vol strekte oppermacht van één staat, die met gc-en „rancune" geen eischen en wenschen en rechten van andere staten rekening be hoeft te houden, zou beteekenen, dat de onafhankelijkheid van ons land slechts zoo lang en in zooverre bleef bestaan als de be langen van het oppermachtige land dat toe lieten. Beter gezegd: zoolang en in zooverre als de regeerders van dat land meenen dat de belangen van dat land gedoogen. Ook zonder dat ons land tot eenig verbond ge dwongen wordt heeft zulk een oppermach tige positie invloed; wij denken, om een voorbeeld te noemen, aan onze vrije Rijn vaart. Er kan geon twijfel aan bestaan: het bereiken van het oorlogsdoel zooals dat door de Duitsclfe regeering is geformuleerd, is in lijnrechten strijd met de Nederlandsche be langen. Wt behooren niet tot eenige „oorlogs partij" en wit vragen niet dat Nederland thans zal gaan strijden om een oorlogsdoel tegen te werken, dat de ondergang van Onze werkefijke onafhankelijkheid zou üeteeke- nen. Zelfs al meenenden wij dat dit politiek gezien thans wenschelijk zou zijn wat vrij zeker niet" meenen dan nog zou zulk ten agitatie weinig nut hebben in ons door en door pacifistische land, unar men van niets zoo houdt als vau „de kat uit den boom kijken", niet gaarne door eigen kracht den weg vormt die men gaan wil. Zulk een agitatie zou geen de minste kans op slagen hebben en onzo internationale posi tie dus slechts nog zwakker maken dan zij reeds is. Doch wij moeten er de aandacht op ves tigen, dat wat de Rijkskanselier als het Duit sche oorlogsdoel heeft openbaar gemaakt onze Nederlandsche belangen ten nauwste raakt en in den weg staat. Alles beter dan een oorlog zegt bet „Nieuws van den Dag" en voegt er aan toe, wat komt het er op aan of een klein stukje van onzen grond ran ens wordt weggenomen (of enke'.e tiendui zenden Nederlanders tegen hun wenscb bij een ander land worden ingelijfd? voegen w'r ,er bij). Wij kunnen ons omstandigheden foorstellen, dat alles.-niet beter is dan een oorlog. Op het ernstige gevaar dat het Duit sche .oorlogsdoel voor ons land inhoudt, moe ten wij wijzen. De regeering, die de volle verantwoordelijkheid voor het nageslacht ral dragen, indien ons volk, zonder één s'ag voor haar vrijheid gedaan te hebb-n, in een ge meenschap met andere oplitieke en sociale idealen, met een andere geestesrichting en een andere ontwikkeling, geabsorbeerd mocht worden, zal zeker dat gevaar ook zien en begrijpen." DE STEENKOLENVOORZIENING. Naar do „"NV R. CV' verneemt, ig te elfder ure nog de mogelijkheid ontstaan, dat een regeling zal worden getroffen, waarbij alle groepen van kolenïmporteurs zich zullen kunnen neerleggen en waar door dus voorkomen zou worden een ont eigening op groote schaal, welke niet alleen zou kunnen leiden tot groote onbillijkhe den, maar ook tot het uitschakelen van de activiteit van vele importeurs, die nuttig zouden kunnen medewerken aan de be strijding van do kolenschaarschte. Eén der bij het Kolenbureau aangesloten importeurs toch, blijkbaar verlangenin het algemeen belang tot een voor allo partijen billijko oplossing te geraken, heeft eon plan tot reorganisatie van het .Kolen- bureau ontworpen, waarmede de vrije importeurs zich wel schijnen te kunnen vereenigen. Hoezeer zij hun overtuiging niet prijsgeven, dat het niet noodzakelijk ware geweest ooit in den vrijen handel in te grijpen, zien wij, door de mededeelingen hun in de laatste conferenties gedaan, wel in, dat het thans zeer moeilijk zou zijn, de regeling van eon centrale distributie plotseling prijs te geven, en de meerder heid hunner is daarom bereid, zich neer te leggen bij elae distributieregeling, welke den eenen importeur niet in een gunstiger positie plaatst dan den anderen. Met wat goeden fwil aan den anderen kant *al de kwestie dus toch nog tot een allen tevre denstellende oplossing kunnen geraken. De a.s, aMandag te hemden vergadering der Nijverheidsoommissie zal hieromtrent waarschijnlijk zekerheid brengen. VERGOEDING KOSTWINNERSCHAP. De minister van oorlog heeft nader te kennen .gegeven, dat de beschikking omtrent het doorloop en van de uitbetaling der ver goeding wegens kostwinnerschap aan de be trekkingen .van militairen, wien verlof tot herstel, van gezondheid wordt verleend, uit sluitend betrekking heeft op militairen, die inderdaad in het belang van hun gezondheid voor korteren of langeren duur met verlof worden gezonden. Ten aanzien van militairen, die wegens ambtelijk geconstateerde ziekte verhinderd zijn, van bekomen verlof terug te keeren, wc-mschf de minister bij de beslissing omtrent dè vraag of hun betrekkingen de hun toe gekende vergoeding al dan niet ook over den duur van liet achterblijven van verlof zul len genieten, als tot nog toe elk geval op zich zelf te beschouwen. UITVOER VAN GROENTEN. Verschillende Hollandsche exporteurs van ingemaakte groenten naar Duitsch land zijn, met ht oog op het verbod van uitvoer, voornemens, om de versche groen ten naar sommige Diüiitadhe grensstations te zenden en daar te doen inzouten. MEELSMOKKELAARTJE. i Door de douane aan het station te Gen nep1, werd een knaap aangehouden, (ITe da delijks per spoor naar het Duitsche plaatsje Asperden en "terug reist> waar hij op eqn machinefabriek in de leer is. Op' vernuftige wijze waren onder zijn kleeding, .of' den rug, een aantal zakjes aan gebracht, -waarin hij enkele kilogrammen meel uitvoerde. Bij oppervlakkige beschou wing was van deze bergplaats niets te be merken. MELKHANDELARENACTIE. De melkhandelaren te Hillegom heb ben een adres aan den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel gezonden, waarin zij er de aandacht op vestigen, dat- door Verschillende groothandelaren in zui velproducten de prijzen der melk zeer hoog worden opgedreven. Dit doen zij, door veel meer voor dc melk'te bieden dan gangbaar is zelfs op sommige plaatsen 3 cents per li ter méér, dan als hoogste j>rijs ivoorfieen besteed werd en zelfs boven den detail prijs, waarvoor gowone handelaren aan consumenten afleveren. Een gevolg is, dat de prijs der melk moet stijgen over geheel Noord- en Zuid-Holland. Bovendien wordt hierdoor een groot deel der melk aan de circulatie onttrokken. Dit kan, zooals in de oirculaire wordt aangeduid, de meest ernstige gevolgen na zich sleepen. Practisch komt het neer op een vermindering van gebruik voor het overgroot© deel der bevolking. Redenen, waarom requestranten zioh tot den minis- tor wenden met het eerbiedig verzoek, even als voor versohillonde andere noodzakelijke voedirLgsa.rtikelen, een maximum-prijs te willen bepalen, waardoor voorkomen wordt, dat het overgroote deel der bevol king ccn zoo uitnemend voedsel moet der ven, althans het gebruik daarvan belangrijk zal moeten beperken. GOEDE ZAKEN! 1 1 Dat in de gemeente Harderwijk bij het opmaken van het primitief-kohier der plaat selijke directe belasting naar het inkomen, rekening is gehouden met de door de nering doenden gen aak Ie extra goede zaken, door do aanwezigheid van het interneeringsdepöt en het verblijf van zoovele Belgische ge zinnen in die gemeente, moge hieruit blijken, dat drie neringdoenden, die over 1914 aan geslagen waren naar een inkomst van- resp. f 1600, f 1200 en f 1100, over 1915 aange slagen zijn naar een inkomen van achtereen volgens f20,500, f15,000 en f 10,000. YEEPRIJZEN. De veeprijze zijn wel ongekend hoog te- gonwoordig. Voor lammeren wordt op Texel tot f 25, voor schapen 50 per stuk betaald. Een veehouder kon voor al zijn schapen ƒ45 per stuk ontvangen. Het bod werd eevnwel niet aangenomen. GEEN DUURTE-TOESLAG. Op een veTzoek aan personeel van Je staatsspoorwegen om eenduurtebijslag van 2 per week op salarissen beneden de ƒ1500 per jaar, h,etf de directeur-generaal geantwoord, dat inwilliging van dit. ver- zode een uitgave van 39,000 per week zou vorderen, en de Maatschappij, afgezien van andere bezwaren, een dergelijke uitgave niet kan dragen. MIJN AANGESPOELD. Aan het strand onder N o o r d w ij k-a a n- Z e e, een uur ongeveer van de bebouwde kom der gemeente, is oen Fransche mijn aangespoeld. De mijnen, die geladen i§* werd onder railitadre bewaking gesteld. Door de militaire «autoriteiten wordt over wogen de mijn te laten springen. Nu de Chr. School voor Schip» perskinderen te Vreeswijk op het punt staat, geopend te worden, is het wellicht niet ondienst-ig, er een korte beschrijving van te geven, die het publiek va-n de uiter lijke inrichting der school op .de hoogte brengt. De school is verrezen (volgens plannen van den Utrcchtsohcn architect M. E. Kui ler) aan den ingang van het dorp op een terrein, dat tussohen de twee takken, waa-r- in de Vechtsche Rijn. daar zich splitst, ligt. Het gebouw ziet e'. van buiten keurig uit, ligt aan een stille straat, zoo dat geen last van straatgeruchten zal worden ondervon den, en ia vatbaar voor uitbreiding. Ook het interieur is aantrekkelijk. Beneden zijn de zalen en vertrekken van den huis- li oude lijken diensteetzalen, keukens, een bestuurskamer, enz. Boven zijn 4 ruime les lokalen, met- volop lioht, en het. a-ller-1 nieuwste sehoolmeubilair. Het internaat bestaat uit 4 flinke, frissohe, vriendelijke slaapkamers, twee voor jongens en twee voor meisjes, slaapvertrekken voor de juf frouwen van de huishouding, een badkamer, een ziekenkamer vopr de afzondering vain ongesteld zijnde kinderen, een linnenkamer 6trijfckamer, verstelkamer (waar de meisjes ook les in het verstellen zullen krijgen), en een gemeenschappelijke zitkamer voor het vrouwelijk personeel der huishouding. "Verder bevat het gebouw flinke zolders en kelders, die met elkaar en de andere ver diepingen in gemeenschap staan door mid del van een lift. De inrichting zorgt voor haar eigen water door een pomp, die 20 M. diep geboord is. De directeur deT school is de heer H. v. d. Mey. De school gaat beginnen met S0 leerlingen. („Ned."). Een vrouwe i)ij kerijwieldief. Dat mannen rijwielen stelen, komt.in onze groote steden vrijwel iederen dag voor, en zoolang eigenaren van rijwielen niet te ge nezen zijn van de gewoonte, hun fietsen on beheerd ergens te laten staan, zoolang zal ei wel geen dag voorbijgaan, dat geen ver missingen van rijwielen worden aangegeven. Maar dat vrouwen er haar beroep van gaan maken om fietsen te stelen, is tot dusver nog niet gebleken. Thans heeft de Utrecht- sche recherche een vrouw voor dit misdrijf aangehouden. Zij huurde bij rijwielrepara teurs cn verbuur-inrichtingen fietsen, zooge naamd voor enkele uren, maar de aldus ver kregen machines bracht zij alle naar parti culiere beleeningsbanken, waar zij de rij wielen verpandde. Dat heeft, zij gedaan mot een stuk of 5, 6 fietsen. Het duurde niét lang of dc bedrogen rijwielhandelaren kwamen zich bij de politic beklagen en waar direct vermoed werd, dat de fietsen waren beleend, werden verschillende bankhouders gewaar schuwd, geen rijwielen van deze vrouw, wier signalement kon worden opgegeven, meer aan te nemen. Dezer dagen liep zij in de valde -recherche hield haar aan en bij on derzoek bekende zij op deze wijze zes fietsen te- hebben verduisterd. Zij verklaarde, zich aan het misdrijf te hebben schuldig gemaakt, om aan geld te komen voor haar levenson derhoud. Zij is al 54 jaar en reeds grijs; haar man werkt op een fabriek in het noorden des lands, maar al een jaar vertoefde zij alleen te Utrecht en kwam zoodoende zonder mid delen van bestaan. Toen rijpte bij haar het idee door verduistering van rijwielen wat bij elkaar te krijgen. De ongelukkige vrouw zal ter beschikking der justitie worden gesteld. („U.D.") Ernstig aut o-o ngeluk. Men meldt uit 's-HertogenboschGistermiddag is een militaire auto, op weg naar Nijmegen, door een tot nu toe onbekend defect, even voor Heesch tegen een boom gereden en to taal verbrijzeld. Yan de vijf inzittende of ficieren en de chauffeur is deze laatste ern stig geblesseerd. Den chauffeur J. Wassen- berg, uit Haarlem is de borstkas en de kin ingedrukt en drie ribben zijn gebroken. Hij is naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch vervoerd. Yan de vijf officieren heeft de ka pitein Dudok van Heel twee beenen gebro ken. Hij is onmiddellijk naar Breda ver voerd de andere vier officieren bekwamen allen min of meer kwetsuren en werden naar het ziekenhuis te 's-Bosch getranspor teerd. De overblijfselen van den auto zijn op twee militaire transportwagens vervoerd en gedeponeerd in een auto-reparatie inrich ting te 's-Boseh Dr. Yan do Hoyden, uit 's-Bosch, verleen de met twee doctoren en een verpleegster uit Oss ter plaatse geneeskundige hulp. De toestand van den chauffeur is zeer zorgwekkend. Gistermiddag werd om .vier uren to Amsterdam op de Geldersehekade bij de Kromboomsloot de vijfjarige F. Donkersloot door een motorwagen van lijn 8 overreden. Een der omstanders nam het slachtoffer,, dat zware wonden aan 'thoofd en 't been had gekregen, op en ijlde, me4 het kind in 7ijn armen naar het Binnen gasthuis. Bij aankomst bleek het knaapje» reeds overleden to zijn.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1