Telegrammen. LAATSTE BERICHTEN. Advertentièn. TELEGRAPMSCn WEERBERICHT, ara waarn. in den morgen van 4 Aug. edegedeeld door liet Kon. Meteor. Inst. te De Pilt. Hoogste barometerstand 7G1.5 te Mün- hen; laagste stand 753.8 to Groningen. Verwachting tot den avond van 5 Aug.: 'eest matige noordwestelijke tot zuidwes- Jijken wind; tijdelijk opklarend, later ellioht weer regen; dezelfde tempera uur. .Daily Maal" beloofd, deze zaak aan éen auwkeurig onderzoek te onderwerpen en regojen. Meisjes beneden zestien jaar zu]len niat zonder geleide van een volwas- en familielid of misschien zelfs in het ge- eel niet meer mogen collecteeren. In de Duitsche derde klas wagons zijn nieuwe bordjes aangebracht, welke het opschrift bevatten: „SoldatenLaat u niet uitlioorerü" Dit ter vervanging van de oude bordjes, waarop vermeld stond: „Sol daten past op De Fransche vlieger Gilbert, die te An- dermatt (Zwitserland) ia geïnterneerd, heeft getracht naar'Frankrijk te ontvluchten. Hij had zich als vrouw0 vermomd en was vlak bij de grens, toen een schildwacht, wien het mannelijk postuur van de reizigster opviel, hem aanhield. Ook Berlijn krijgt nu een Hindenburg- beold, waarin tegen een bepaald bedrag, dat voor liefdadige doeleinden wordt ge bruikt, spijkers geslagen mogen worden. Het 12 meter hcoge, door den beeldhou wer Marshall vervaardigde beeld, linjgt een plaats op de „Dönhoffplatz". De Duitsche regeering schijnt het plan te hebben, evenals in Oostenrijk-Honga- rije, op bepaalde dagen den verkoop en het gebruik van vleesch te verbieden. Al thans die 6lagersvereeniging te> Berlijn, hseft er in een vergadering tegen gepro testeerd. To Glasgow is brand uitgebroken m een dor af deelingen vaa de Ardeer Factory. De brand werd gevolgd door verscheidene ont ploffingen. Yoor zoover tot heden kon wor den nagegaan, werden 11 man gewon»., en óón gedood. BUITENLANDSGHE BERICHTEN. 1 Militietroepeoi zijn opgeroepen om ge wapende Hongaarsche werkstakers te on derwerpen jn de aluminium-fabriek „Masse- na" te New-York. De abrieksamb ten ar en schrijven de beweging toe aan vreemde in vloeden. Een staker is gedood, een aantal werd gewond. MARKTBERICHTEN. tATWIJK-AAN-DEN-RI-TN, 2 Augustus. Op do Tciling der Tuiuboawvoroeniginp warou de prij- *ex7. aardappelen, Duke of York per mand f 2 tot 2.30, dito 'kleine por halvo H.L. f 1.10 tot 1J0, aardappelen ronde por mand f 2.20 tot 2.46. dito kloine per halvo f 1.20 tot 1.60, bloemkool N.-H. Ie kwal. f 8 tot 9.50, dito 2o kw. f 4 tot 5.60, peen per 100 boa f 4.50 tot 5, uien per baal f 3.65 tot 3.90. SCHIEDAM, 3 Aug. Noteoring van de Bcure- oommissie. Moutwijn f 19.— por Mederl. vat, zonder fust en zonder do belasting. Moutwijn, traag. Spoeling per ketel f 1.20. SCHIEDAM, 3 Aug. Graanspiritus f 34 tot 36. Kolasse-spiritus f 31, Enwe spiritus f 16.50 tot 15.75. MAASTRICHT, 3 Aug. Eieren. Aangevoerd 321700 stuks. Hoogste prijs f 6.90, laagste prija f 6 per 100 stuks. MAASTRICHT, 3 Aug. Botermijn. A-- evoerd 43.860 KG. Middenprijs voor bet buitenland 1.90, idem voor liet binnenland f 1.40 alge- meene middenprijs 1.78, per Kilo. TER AAR, 2 Aug. Ter-Aarscho augurken veiling. Aanvoer 703 manden van 25 K Fijn II f 7.55 tot 7.90, fijn III f 5.20, fijnbasterd I f 3.90 tot 410, fijnbasterd II f 3.40, basterd I f 3.05 tot 3.^0, basterd II f 2-60, grof I f 4 tot 4.05, groot grof I 1.50 tot 1.55, stek f 1.25. 8NEEK, 3 Aug. Vee. Aangevoerd 206 koeien (17 vette), 244 kalveren, 277 schapen. 131 lamme ren, 762 varkens en biggen. Prijzen van vet voo per halvo K.G.: varkens 43 tot 45 ct„ biggen voor Londen 38 tot 41 ot., Sojiapcn en lammeren gewild. Varkens vlug. Eest prijshoudend. WOERDEN. Aangevoerd 362 kaaspartijen. Prijs 50 tot 52.50, 46 tot 49, Zwaardere 51 tot 55, Rijks-, merk 50 tot 53. Handel matig. Varkens 30 tot 50, Biggen 12 tot 20. AMSTERDAM. Veemarkt. 155 vette kalveren lo kw. 1.20 tot 1.24, 2o kw. 1.15, 3e kw. 1.10; 40 nucbtoro kalveren 12 tot 20; 283 vetto varkens, Hollandsohe lo kw. 90 tot 93, 2e en 3o kw. 70 tot 88. Qoen Overzeesche, geen Geldersobe. GEMENGD NIEUWS. Namens de Directie van een der Stoomvaart Mij. te Amsterdam is aan gifte gedaan, dat gistermorgen aan een on bekenden schuitenvoerder 150 balen koffie ter waarde van 6000 zijn afgegeven, zulks ingevolge een telefonische opdracht van oen der veemen. Aangezien echter bij nader onderzoek bleek, dat aan het betreffende voom van een dergelijke opdracht niets be kend was, bleek oplichting in het spel te zijn. In verband hiermede zijn gisteravond een tweetal mannen door do recherche aange houden, verdacht zich aan deze oplichting to hebben schuldig gemaakt. AMSTERDAMSCHE BEURS. Offioieel 5 pCt. Staatsleening, groote 1(R%, Integralen 63%, Oblig. 63%. In dische leening 101%, Smelting 79, Vorsten landen 193, Nom. Actions 178, Mom. Koninklijke 511, Cigar 47, Perlak 36%, Zuid-Perlak 49%, Arner. Vaart 248%, Nieuwe Aandeelen 243%, Handels-Mij. Keacontre 162%, Topeka 101%, Car and foundry 57%, Rio 5%, Missouri 7%, Erie Hides 34, Rails 14%, Union 128, Steels 68%, Amals 75%, Coal 26%, Marine /s» Pref. 5%, Bonds 60%, Cert. 59%, Gulf 23%, Pr-sf. 54%, A'dam Rubber 138, Ned. Rubber 38, Oostzee 159, Boot 138, Niet-offic. Runland 1880 65%, Nieuw Ze- Sel 60, Hope 65%, Gecon. Holl. 164, P*ol. 2%. De Strijd in het Westen. PARIJS, - Aug. (R. O.). Avondcommu niqué Op het geheelo front is het kanon vuur verminderd. In de Angonnen wer den bommenaanvallen gedaande stel lingen hebben evenwel'daardoor geen wijziging ondergaan. BERLIJN, 4 Aug. (W. B.) Het hoofdtorar- tïer doelt mee, dat van hot westelijk' oorlogs- tooneel niets bijzonders to molden is. Een Verzoek tot Heengaan. TERNEUZEN, 4 Aug. (Part.). Dezer dagen is in Gent aan de Duitsche en Oos- tenrijksche families, die bijna allen se dert de bezetting door de Duitsehers zijn weergekeerd, dringend verzocht zoo spoe dig mogelijk de stad te verlaten.1 Dc Kantindustrie in België. ANTWERPEN, 4 Aug. (V.D.) Naar wij vernemen, zal door gebrek aan grondstoffen binnen onkele dagen de geheele kantnijver heid in België stil komen te liggen, en zal deze tak van industrie voorloopig ophouden te bestaan. De laatste maanden wisten de kantwerk sters (het is bijna uitsluitend huisindustrie) met hun kanten nogal aardig te verdienen. De kanten werden vooral door tusschen- komst van een Amerikaansch steuncomité, dat zijn Centrale te Antwerpen heeft, voor goede prijzen aan Amerikanen verkocht. Aan de Oost'enrijkschItaliaansche grens. ROME, 4 Aug. (R. O.) Communiqué De pogingen der Oostenrijkers oan den berg Me-cfetba en andere stollingen an Kardnthdë en aan dien 'berg dei Se-i Busi in het Karst- geb&ngte te heroverenwerden afgeslagen met zware verliezen. De Italianen gaan dn het Karstgebergte langzaam doch zöker vooruit en namen j.l. Maandag 345 gevan genen. UDINE, 3 Aug. (R. O.). Heb regiment Kaasersjagers, ctat bij een vTuchtelooze po ging der Oostenrijkers om den berg died Busi te hernemen, vernietigd werd, was juist van Weenen aangekomen, waar heb door den keizer geïnspecteerd was. Het had' den eed afgelegd, reedis van 1809 was overgeleverd, toen hun voorvade ren onder Aftdreae Hofer Tirol schR-terend verdedigd hadden en die luidlb„Ik zweer onbuigzaam to zullen zijn, als ijzer, zoo waarlijk helpe mij God!" De Jagers stonden tegenover een regi ment bersaglderi en waren zoo overtuigd van hun onoverwinnelijkheid, dat zij hun dn het Italiaansch toeriepen, znch over te ge ven. Een sergeant uit Roane schreeuwde ten antwoord terug„Overgeven 1 Eerst zuJ'len wij jullie harten opvreten". Het vol- gemüe oogeniblik stormden. vierduizend bersaglieri met de bajonet op het geweer als een lawine op die Oostenrijkers- af. Eetn strijd op leven en dood van maai tegen man ontstond, waarin de geweren, de bajonet ten, ja zelfs de handlen werden gebruüfcb. Slechts weinige Jagers ontkwamen De Strijd in hefc Oosten. PETROGRAD, 4 "Aug. (P. T- A.). So- de-rc drie dagen wendt de vijand, kra-chtige pogingen aan, om ons fe verdreven uit den Naref-sector, tusschen Ostrolenka en Lomsja. In de streek van Edvabno zet de vijand den loopgravenstryd voort; in den loop der gevechten met mynen hebben wij steeds de. bovenhand gehouden. Aan het front van den Pisa, en de Stoa werden wij aangevallen door éen geheel vijandelijk leger, dat voorat "de uit Frank rijk gekomen versterkingen tegen ons had afgezonden. Toch zagen wij weldra de Duit sche aanvallen in men sector verflauwen, want de vijand had een week noodig oaru uit het dorp Servatka een regiment van onze achterhoede te verdrijven, terwijl het gevecht om het bezit van de Narefovergan gen bij Nbvogorod zelfs pog niet begon nen is. Bij de monding van de Stoa slaagde de vijand er in, dank! zy het kreupelhout, op den oostelijken oever van de Naref over te gaan, maar wij konden met succes beletten, dat de vijand zijn artillerie over de Naref deed komen, en met bajonetaanvallen ver nietigden wij de vijandelijke afdeelingen, die verstoken waren van de artilleriedekking. Deze tegenslagen poodzaakten den vijand uit dien sector de versterkingen, uit Frank rijk gekomen, weg te halen, om ze te ge bruiken voor de versterking van de troepen bij Rcshan, die sneller vooruitrukten. Deze troepen werden aanmerkelijk versterkt met hulptroepen, die van den linkeroever raai den Weichsel kwamen. Toch werden alle pogingen, pm naar. het oosten voort te rukken, gebroken aan dé rivier do Oje. De vijand veranderde daarop de richting van zijn aanvallen en wendt nu op het front tusschen de Naref en de Oje krachtige pogingen aan om; in Noordooste lijke richting vooruit te gaan, achter Ostrpr lenka om. In den loop van "de gevechten der jongste drio dagen ging de vijand herhaaldelijk met groote infanteriemassa's tot den aanval over, maar hij leed gedurende die periode herhaaldelijk ernstige verliezen en kwam] slechts twee en drie wersten vooruit. Op don 2den Augustus zagen onze troepen, tijdens den hevigsten Duitschen aanval, dien zij terugsloegen, de vijandelijke cavalerie op de eigen infanterie oharcheeren, om deze te noodzaken ons opnieuw aan te vallen. De Duitsche verliezen zijn hier zeer groot. In den zuidelijken sector, by eon gevecht bij liet dorp Poksohnvitza, concentreerde de vijand een groote .massa infanterie, om door bet dal van de Oje te g&an; mjaati onzo artilierio deed don aanval van den vn- and bij het begin reeds verloopen, en nood zaakte de Duitsehers zich ,to verspreiden. Onze verliezen zijn hier zeer groot,, maar odzo troepen bieden moedig weerstand aan de plannon, van den vijand omi aan de Na ref) inie een krachtigen stoot toe te brengen aan de Russische legers, die in het dal van de Vopsj het offensief van Maokensen tegen houden. 0 LONDEN, 4 Aug. (R. O.). De „Times" verneemt uit Warschau, dat den Sisten JuJi vrjf Duitsche vliegtuigen de stad een uur lang bescheten. Dien avond werden 'er zeven personen gedood en veertien gewond. BERLIJN, 4 Aug. (W. B.) Het Hoofd kwartier meldt van het oostelijk oorlogstoo- teel: Bij de vervolging van den wijkenden viand, bereiktenonze troepen gisteren de streek van Kupischki. Oostelijk van Poni- witz en noordelijk van Lonza werden de Russen in de vooruitgeschoven verdedigings stelling der vesting teruggedrongen. Pruisische regimenten" namen nog de veld- versterkingen, beschermende overgangen van de Naref bij Ostrolenka, na heftigen tegenstand. Verscheidene duizenden Russen werden gevangen genomen. Zeventrien ma chinegeweren werden veroverd. Ook hier zijn wij tot vervolging van den vijand over gegaan. Voor Warschau!, werden de Russen uit de Beonie-stelling ,in de uiterste forten- linie geworpen. Het leger van prins Leopold van Beieren bevindt zich in aanval op dc vesting Warschau. Op het zuid-oostelijk oorlogstooneel gaat bij de over den Weichsel doorgedrongen Duiteche troepen van het leger van generaal Von Woyi»cli de aanval voort. De Oosten- rijksch-Hongaarsche troepen van 'dit leger zijn in-het bezit van de westelijke deelen van de vesting Iwangorod tot aan den Weich sel. Tegenover do verbonden troepen van generaal Von Mackensen, beproefde de vij and ook' gisteren de achtervolging .tot slaan te brengen. Hij werd bij Lenczna, noordwes telijk van Cholm en westelijk van -den Boeg I opnieuw "verslagen. Sedert hedenochtend is de teruggewor pen vijand itf aftocht tusschen Weichsel en Boeg in over het algemeen noordelijke richting. Ook bij en zuidelijk van Uscilug aan de Boeg wijkt dc vijand. Kupischki ligt ongeveer 40 K.M. oostelijk van Ponivitz. Do Russen ter Zee en in de Lucht. PETROGRAD, 3 Aug. (R.O. (Officieel). In* de Zwarte Zee bezochten onze torpc jagers de geheele kust van Anatolië. Zij ver nielden meer dan 450 zeilschepen en vier scheepswerven. De bemanningen werden g. vangen gemaakt. Onze watervliegtuigen hebben bij Windau een Duitsch adviesjacht aangevallen en het gedwongen te stranden. Die zelfde water vliegtuigen hebben een' Zeppelin aangeval len en twee Duitsche vliegtuigen, waarvan een werd neergeschoten. De Zeppelin werd gedwongen terug te keeren. Enver Pasja cn Liman von Sanders. LONDEN, 4 Aug. (R.O.) De „Times" ver neemt uit Mytilene, dat volgens berichten uit Konstantinopel Enver-pasia een diner gaf aan alle 'ministers naar mengelooft, belangrijke besluiten genomen ten nadeele van de Duitsehers, daar geen der Duitsehers was uitgenoodigd aan het diner deel te ne men. Bovendien is het bekend, dat Enver- pasja ongenoegen had met Liman von San- dors, wiens terugroeping hij sedert ©enigen tijd heeft gevraagd. Het vertrek van baron Von Wahgcnheim wordt aan dezq twist toegeschreven. Griekenland en Seiwië. SALONIKI, 3 Aug. (W.B.) Vertraagd te legram). Ten gevolge van de toenemende ontvolking van Monastir hebben de Serviërs pogingen gedaan de gevluchte Grieken tot terugkeer te bewegen; zij zonden daartoe een deputatie naar Fiorina, die do begena diging van de Grieken en de wegneming van alle moeilijkheden beloven moest. De Grieken, die aan hun nationaliteit trouw willen blijven en in het Servische leger niet tot dienstneming willen gedwon gen worden, weigeren echter terug te kee ren. Botha over Duitsch Zuid-West- Vfiïka, JOHANNESBURG, 4 Aug. (R. O.). Aan •het groote feestmaal, te zijner eere gege ven, zeide Botha, dat de geestdrift van land en volk hem toonde, dat meer dan 90 pCt. de verovering van Dama-raJand wensohte. Wat hem aanging, hij achtte het onmo gelijk dit gebied, aan Duitsohland terug te geven. Alle ernstige onlusten tijdens den Afrikaanschen oorlog waren het gevolg van Duitsche intriges. En bovendien was de Duitsche dnkn-cfeche politie een bron vqn gevaar voor'de Unie. Maatregelen tegen Mexico. WASHINGTON, 4 Aug. (R. O.) Zeer groote holangstelling trekt de aanstaande conferentie tusschen de Latijnsch-Ameri- kaansche republieken en de Vereenigde •Staten in zake den toestand in Mexico. Ge constateerd werd, dat de Vereenigde Star ten niet tot een of ander plan overhellen, maar aan de Latajnsche republieken zullen vragen daaromtrent voorstellen te doen. Verwacht wordt dat, welken koers ook zal worden uitgegaan, op de weerspannige Mexicaansche partijen dwang zal worden uitgeoefend door den invoer van wapenen te beletten. Het is echter duidelijk dat de (te overwegen plannen ten slotte toch tot een gewapend ingrijpen in Mexico zullen moeten leiden door de Vereenigde Staten of zod mogelijk in gemeenschap met ande- ro Amerikaansche Staten. Lansing, de minister van buitenlandsohe zaken van de Vereenigde Staten, deelt me de, dot hij bij Villa opnieuw heeft gepro testeerd tegen de inbeslagneming vatn eigendommen van vreemde kooplieden en niijnmaatschappijen to Chihuahua. Een, Geweldige Overstroom in g. NEW-YORK, 4 Aug. (R. 0.) Uit Erie (Pennsylvania) wordt gemeld; Ten gevolge van een waterhoos zrjn gisteren enkele" dij ken gebroken, waardoor "de handelswijk én de Wioningwyk der stad overstroomd zrjn. Het water bereikte de tweede verdieping der huizen en spoelde alle verlichting-, telefoon- en telegraafinrichtingen weg. De fabrieken staan stil. Men schat het aantal dooden op 25, de dakloozen op 2000, de schade be draagt mil lioenen. Naar aanleiding van de gevoerde bespre* hingen zullen nu bij de gemeenten inlichtin gen worden ingewonnen over de vraag, hoe ver haar medewerking op dit gebied zon kun nen gaan. LEIDSCHE BERICHTEN. Dc Verkooping der Carsjeiis"-Booteii. In het Notarishuis aan den Burcht alhier, had ten overstaan van de nolarissen Van Ha mel en Goebergh, de verkooping plaats van de stoom-, motorbooten en ijzeren dekschui- teji van de in faillissement verkeerende stoombootmaatschappij „Carsjens," De be langstelling in deze verkooping was bij zonder groot, zoodat de verkoopzaal eivol was en de temperatuur het gewone ver over schreed. Als volgt, werden de verschillende stoom- 'boo&en.' motor Doe ten enz. ingezet, en afge- mtnd. No. 1. Het s.s. „Amsterdam", ingezet op f9100, verkocht voor f9132. No. 2. Het s.s. „Kagermeer', ingezet op f8500 verkocht voor f8534. No. 3. Het s.s. „Leiden,"' ingezet op f7000, verkocht voor f 10.400. No. 4. Het s.s. Aalsmeer", ingezet op 13800, v erkocht voor f 5600. No. 5. Het s.s. „Overtoom'', ingezet op f1600, verkocht voor f1800. No. 6. Het s.s.» „Woubrugge", ingezet op f1500, verkocht voor f1925. No. 7. Het s.s. „Vereeniging 2', ingezet op f6200 verkocht voor f 7100. No. 8. Het s.s. „Rijn- en Gouwe", ingezet op f6600, verkocht voor f6600. No. 9. Het s.s. .Stad Woerden", ingezet op f5600, verkocht voor f5600. No.'10. Het s.s. „Haarlemmermeer inge- i zet op f 9000, verkocht voor f 9325. No. 11. Het s.s. „Boskoop", ingezet op 16600, verkocht voor f 6600. No. 12. Het s.s. „F. M. Carsjens", inge zet op f 1400, verkocht voor 'f 1600. No. 13. Motorboot „Noordwijk", ingezet op f3500, verkocht voor f3620. No. 14. Motordekschuit „Reserve I" in gezet op f4700, verkocht voor f4975. No. 15. Stoomdekschuit „Reserve II' in gezet op f2000, verkocht voor f2000. No. 16. Dekschuit, „Reserve 3", ingezet op f1200, verkocht voor f1209. No. 17. IJzeren dekschuit, ingezet op f400, verkocht voor f480. No. 18. IJzeren dekschuit, ingezet op f380, verkocht voor f500. No. 19. IJzeren dekschuit, ingezet op f1400, verkocht voor f1455. No. 20. IJzeren dekschuit, met houten dek, ingezet op f280. verkocht voor f296. No. 21. Lichterschip ingez^ op f1700, verkocht voor f1925. No. 22. IJzeren roeiboot ingezet op f76, verkocht voor f92. In volgorde der nummers, werden de stüombooten, ehz., toegewezen aan de volgende personen, als hoogste bieders of afmijners 1. J. Pierrot, Rotterdam. 2. dezelfde. 3. dezelfde. 4. dezelfde. 5. A. Rijndijk, Hendrik-Ido-Ambacht. 6. J. Pierrot, Rotterdam. 7. dezelfde. 8. H. Nieuwveen, Amsterdam. 9. dezelfde. 10. Mij. de Volharding, Lbiden. 11. J. F. Blazer, Amsterdam. 12. A. Rijndijk, Hendrik-Ido-Ambaeht. 13. Mij. de Volharding, Leiden. 14. dezelfde. 15. IJ. Nieuwveen, Amsterdam. 16. A. J. H. Rijuders, Aardenhout. 17. S. v. d. Kooy, Delft. 18. J. J. Popping, Delft. 19. J. v. Haastrecht, Amsterdam. 20. W. v. Rooijen, Leiden. 21. W. Volk, Amsterdam. 22. J. Splinter, Leiden. De Burgemeester van Batavia, Mr. G. J. Blissehop, secretaris van het departement van financiën, heeft volgens de „Dell Crt." groote kans om tob burge meester van Batavia te worden benoemd. Hij was vroeger secretaris van het Hoog heemraadschap Rijnland, alhier. Het YocdiiigSTraagstuk. Naai- wij vernemen, heeft Maandag j.l. in de De Lairessezaal in het gebouw van de Grafelijke Zalen t; 's-Gravenhage, een ver gadering plaats gehad, bijeengeroepen door het Bureau van de Commissie voor de voe ding van mensch en dier, en onder leiding van den Minister van Landbouw', Nijverheid en Handel, den lieer Posfchuma, in wélke vergadering tegenwoordig waren vertegen woordigers van de verschillende Nederland- sche gemeenten, n.I. voor de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, de voorzit ter, de heer Edo Bergsma, burgemeester van Enschedé en lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, voor de Vereeniging van plattelandsgemeenten, de voorzitter en de secretaris en voorts voor de gemeerilie Amsterdam de wethouder, de heer 'Wibaut, voor de gemeente Rotterdam de wethouder, de heer Stulemeyer en voor de gemeente Den Haag de burgemeester, de heer Van Karnebeek. Voorts werd d6 vergadering bijgewoond door afgevaardigden van eenige mdhtschapr pken van landbouw, als vertegenwoordigende de streken, welke aardappelen en peulvruch ten produceeren en w el die streken, waar zij het ipeest voor den handel geteeld worden; door den voorzitter en den secretaris van het Ned. Landbouw-Coniité en den voorzitter en den secretaris van den Ned. Tuinbouw- raad, als vertegenwoordigende de producen ten van groenten; en nog door eenige andere personen, die ervaring bezitten op het gebied 'der distributie. Doel der vergadering was, te trachten, ge»- 2ö men lijk tot een resultaat te komen, inzake de voorziening in de winterprovisie ran de gemeenten. -vj Engclands Uitvoerverbod voor Steenkolen. Men meldt ons uit Amsterdam In verband met óe steenkolen uitvoer uit Engeland vernamen wij van zeer bevoegde zijde, dat omtrent een verbod van uitvoer, van steenkolen naar neutrale la-den nog niets bekend is. Voorts betwijfelde moor of er veel waa.de zou zijn te hechten aan' een verbod van uitvoer met uitzondering van de Engelsche Koloniën zonder meer, aangezien door dezen maatregel ook Frankrijk en Italië zouden worden ge^ troffen. Mijnontploffing in Indië. Volgens een regeeringstelegram uit Nek?.- Ind. had op 14 Juni in de Ombi 11 enmdjnen bij Padang Pandjang 'n gasontploffing plaats, waardoor een man gedood werd, terwijl drie doodelijke brandwonden bekvvanwani De mijn werd niet beschadigd. Hierop volgde den. (kien Juli in mi jak schacht A. een instorting, waardoor aaht n\an, bedolven werden. Zes van hen worden gered. Do directeur van het gouverne- mentsbedrijf droeg toen den chef van hefc mijnwezen op naar de plaats des oiuheils te gaan. Na aankomst van deze had 20 Juli in dezelfde schacht, maar in een ander, gedeelte van hét mijn veld een nieuwe in storting plaats gehad, waardoor 15 mart bedolven werden. Slechts een hidrvaml werd gored, die evenwel don volgenden dag bezweek. De instorting wordt toege schreven aan het werken in de bedoelde' schachten met zoogenaamd lang werk*- front. Smokkelaars. Gisternacht werden door de Nederlandsch'ö grenswachten aangehouden een 20-tal smok kelaars, welke in bezit werden bevonden van' 15 zakken meed, en 15 man dia tra,chtlen een' brandbare vloeistof, welke gebruikt wordt voor bespuiting der loopgraven, alles te za- men 750 liter, over de grens te voeren. Spionage. Te Vlissingen is gearresteerd een Fracsch- man. Boundi genaamd, verdacht van spion- na ge. Hij is 'naar R-otberdain overgebracht omi door den officier van Justitie te worden gehoord. RAAD VAN STATE. Bij de heden in de openbare vergade ring van den Raad van State, Afdeeling voor de geschillen van bestuur, medege deelde Koninklijke besluiten zijn de vól gende beslissingen -genomen Op het beroep van den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, is op f 6849.76?; bepaald het bedrag der Rijksbij dragen over 1914 voor de bijzondere lage re school Dorpsstraat 85 te Leiderdorp van do Vereeniging van Christelijk lager en meer uitgebreid lager onderwijs en be waarschool aldaar. Gedeputeerde Staten hadden 6849.76.toegekend. Aan H. Blok te L e i d c. -n, laatstelijk boomsnoeier aldaar, is, overeenkomstig het advies van den Pensioenraad, een pensioen van 175 verleend. In Amsterdam is een vergadering ge houden, waarin besloten is tot oprichting ran c-en nieuwen schippersbond. Reeds 100 schip pers zijn toegetreden. De vergadering word geleid door den secretaris van het Hoofd bestuur van, „Schuttevaer denheer Vlie ger. In do eerste plaats zal men trachten een' minimum vrachttarief ycor het geheelo landl tot stand te brengen. Gisterenmiddag hadden de heeron AI- barda, lid der Tweede Kamer, en Elfers, voorz. van den Mijniwerkorahoud, een confe rentie met- Minister Posthuma over het te werk stellen van geïnterneerden aan de steenkolenmijnen en over de arbeidsvoor waarden bij de Staatsmijnen. Güsbercn werd door H. M. de Kcmin- *gin ten paleïzc te 's-Gravenhag© een depu tatie uit de Peaisioen-vereenaging van Bur gerlijke ambtenaren ontvangen, ter aam bieding van een adres onderteekend door pl.m. 37.001) burgerlijke ambtenaren in ver band met de Burgerlijke Pensioenwet en de Wechiwenwet voor do ambtenaren. Ondertrouwd: 2401a; 6 NICOLAAS A. SLOOS en HELENA J. CKR1STIAANSE. Oegstgeest, 4 Augustus 1915. (Leidsche Straatweg 23a en 21). Getrouwd: G. A. PRINS, i Arts, en WILLY H. TEGELAAR. De Heer en Mevrouw PRINS— TEGELAAR betugen, mede namens wederzijdscbe Familie, bun harten- lijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij bun Huwe lijk ondervonden. 7055 12 Getrouwd: B. VAN DEN BURG én MARGO DE VOGEL, die tevens hartelijk dank zeggen voor do belangstelling bij bun Hu welijk ondervonden. 22S5a 8 Leiden, 4 Augustus 1915. Getrouwd: 7054 tk W. BRUMMEL, Commies H. S. M., 1en i' V MEIKE WLINANDTS. - Leiden, 4 Aug. 1915. -s.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3