Uit de Omstreken. SPORT. De Binnenland. Europeesche QorI HAARLEMMERMEER. De heer J. A. Huisman, hoofd van den landbouwcursus te Halfweg maakte met een groep-leerlingen, een 7-tal, van dien cursus een excursie. Reeds vroeg vertrok men per epoor naar Purmerend, waar men te ruim 8 uur arriveerde. Yan hier werd de tocht per fiete voortgezet naar Middenbeemster, waar de heer A. J. Waiboer, gemeenteraads lid en secretaris der afd. van dc Holl. Mij. van "Landbouw hen hartelijk ontving en tot gids diende. Hier werd de kaasfabriek „Bamestra" bekeken en een bezoek ga- bracht bij mej. de wed. Beets, ter bezichti ging van prachtig stambockvee. Bij de hee- ren J. H. Köhne en P. Jongens, de laatste bekend om zijn export naar Amerika, Japan en Oost-Indië, werd weer mooi stamboekvee gezien. Koeien van ltXX) gulden zijn iets heel gewoons. Dat het fokken met buitengewone zorg geschiedt, spreekt wel van zelf. Yan M.-Beemster ging dc tocht per rij wiel naar Hoorn, waar o.a. een proef zui- velboerderjj werd bezocht. Hier kregen de excursisten machinaal melken te zien, wat niet weinig de belangstelling wekte. Als; proef werden 9 koeien gewoon en 9 koeien machinaal gemolken. De dieren lieten deze laatste wijze van melken heel gewillig toe. Verder werd een bezoek gebracht aan het proefstation, waar do directeur, de heer De Bruin, hen zeer welwillend omtrent ver schillende zaken inlichtte. Nadat nog een bezoek was gebracht aan het West-Friesch museum keerde men vol daan en heel wat rijker aan kennis, per spoor terug naar Amsterdam. HILLEGOM. Het einddiploma van de Chr. Burger school alhier is uitgereikt aan H. M. Veld- huyzen van Zanten en J. H. Veldhuyzen van Zanten; H. A. van Waveren is toegelaten tot de Middelbare Technische School „Am sterdam" 2e afdeeling. "Voor het M. U. L. O. examen te Utrecht slaagden de leerlingen P. J, W. van Til (diploma A met handels kennis), G. Vlasveld (idem) en AV. R. van der Heijden (diploma A met wiskunde). KATWIJK-AAN-DEN-R1JN. Fanfare.Katwijk gaf gisteravond in de muziektent aan de Turfmarkt een welge slaagde uitvoering. Niettegenstaande het weer vrij ongunstig was, hadden velen zich opgemaakt om naar do muziek te luisteren. De regen viel reeds vrij hevig, toen de mu zikanten er nog dapper op los bliezen, wat sommigen niet belette te blijven vertoeven, anderen hadden een toevlucht genomen in „Do Roskam". Fanfare heeft er oor zorg gedragen, dat 2 Augustus niet ongemerkt voorbij ging. De heer V. J. Beukens alhier, slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor Engelsoh M. O. A. KATWIJK-AAN-ZEE. In den afslag van gasteren we reten te samen 6 partijen pekelharing geveald. Voor volle ha-ring werd betaald van ƒ33.40 tot ƒ36.95, maatjesharing 32.90 tot 33.80, makreel, ƒ12.50 tot ƒ15.75, stukken ƒ13.25. Gisteravond vergaderde de A.-R. Kiesverc-eiuging onder voorzitterschap van den heer D. Ouwehand Azn. en de C.-H. Kies ve ree naging met den heer AV. v. d. Ak ker als voorzitter. Ka gehouden besprekin gen in verband met dc a.s. verkiezing van een Gemeentenaa-dslid, noodig geworden door het bedanken van den heer AVRaad- sen, zijn beide vereenigingen besloten, de heer Meerburg caoidicBaat te stellen. Gistermiddag drie uur werden vanwe ge de strandvonderij aan de bergplaats dier strandvonderij, erf van clen heer W. Taat alhier, publiek verkocht, de, op de Noordzee door haringloggers gevdsohben 16 vaten boter. Er was voor deze verkoo- pdng bijzonder veel animo, zoovicl van win keliers als van particulierentrouwens voor de zuiverheid van de boter werd in gestaan door het Rijks Zuivelstation te Lei den, waarheen do boter voor onderzoek was gezonden. Gemiddeld was de opbrengst ƒ60 per vat van 50 K.G., voor welken prijs de bakkers en ook enkele particulieren kco- pers waren. LEIDERDORP. Een Jubileum. Hei was gisteren voor den heer G. van der Valk Bonman, burgemeester alhier, een gedenkwaardige dag. 1 Augustus was het 25 jaren geleden, dat hij zijn functie als secretaris dezer gemeente aanvaardde. Vanmorgen werd hem, vóór het raadhuis, een tweetal liederen toegezongen en een bouquet overhandigd door de kinderen van „Voordorp", onder leiding van den directeur. Te halfdrie werd een buitengewone zitting door den voltalligen Gemeenteraad gehouden in de daarvoor, met vele bloem geschenken versierde zaal. Nadat de vergadering door den Voorzitter met gebed waa geopend, word het woord ge geven aan den oudsten AVethouder, den heer J. van Leeuwen. Deze zeide o.a.: De benaming burgemeester zegt niet volledig, wat ge alhier geweest zijt, dan drukt het woord Burgervader" beter uw werkzaamheden alhier uit. Gij hebt ee-n gave ontvangen, welke niet iedereen bezit, namelijk, dat ge geen onder scheid maakt tusschen rijk en arm; aller belangen worden door u behartigd en wat meer zegt, ge doet dit niet al zuchtende, omdat ge het u tot plicht rekent, maar met geheel uw hart. Moge het God behagen nog vele jaren fian uw loopbaan toe te voegen." Do Voorzitter dankt ontroerd voor de har telijke en waardeerende woorden en brengt in herinnering de voornaamste gebeurtenis- Ben, die gedurende de Jaatste 25 jaren in de gemeente hebben plaats gehad. De A'oorzitter deelt eenige cijfers medo waaruit o.m. blijkt dat, niettegenstaande de verbeteringen, do hoofdelijke omslag glechts bedraagt 1.4 pCt Na het sluiten der vergadering treden de beide oudste ambtenaren der gemeente, namelijk de entvanger en de opzichter, de zaal binnen en beluigen den A'oorzitter dank voor al hetgeen hij voor hen heeft gedaan. Een commissie, bestaande uit een elftal leden, biedt den jubilaris, bij monde van ds. Nierstrasz, daarna een prachtige doos aan waarin een album, bevattende verschil lende afbeeldingen van (le gemeente en de daarin uitgeoefende bedrijven betrekking hebbende, voorzien van een keurig uitge voerde opdracht en bevattende de namen van bijna alle gezinshoofden der gemeente. Het was voor den burgemeester een zeer treffend oogenblik toen 'een tweetal kleine Belgische vluchtelingen meisjes van 6 of 7 jaren hem naderden en onder aan bieding van' een reuzenbouquet, waaraan een strik in de Belgische kleuren met opdraht^ toespraken uit naam van alle Belgen. Van de gelegenheid om; den burgemeester geluk te wenschen maakten zeer velen ge bruik. Te 9 uren 's avonds, werd den burge meester een serenade met fakkellicht ge bracht door een groot aantal vereenigingen. De algemeene voorzitter, de jieer W. Sa-m- scrc, hield vóór het raadhuis een van groote waardeering getuigende rede, die door den burgemeester werd beantweord. Allen werden ten raadhuize genoodigd om eenige ververschingen te gebruiken. Te halfelf was alles in de beste orde aigo- luopen. Ket kan niet anders of 2 Augustus J95 zal bij den burgemeester steeds in aan gename herinnering blijven. Ten slotte zij nog gemeld, dat het politie personeel heeft aangebeden een zilveren pen houder en dito potloodhouder, die gaarne werden aanvaard en terstond in gebruik ge nomen. NOORDWIJKERHOUT. In de dicht bevolkte Dorpsstraat brak gisteravond een felle brand uit in. de maga zijnen van den heer T. Reyneveld. Door het flink optreden van de brandweer was men het vuur spoedig meester. XOORDWIJK. Mejuffrouw Th. J. AVuisman heeft gis teren te 's-Gravenhage, met goed gevolg het examen lager onderwijs Engelsoh afge legd. NC0RD WIJK-A AX-iEE. Onder eenige alhier logeerendö dames rijpte het denkbeeld, evenals vroeger reeds meermalen plaats vond. een wedstrijd te or- organiseeren aan het strand, in het bouwen van zandburgen, enz. Voorschrift was daarbij, dat met geen an- andere materialen dan die aan het strand gevonden worden, mocht gewerkt, boven dien mochten de mededingers geen hulp-, in welken vorm dan ook, van ouderen erlangen. Deze wedsthjd vond plaats aan het strand voor het K#rhaus, Huis ter Duin, en werd heden door prachtig weer begunstigd. De deelnemers werden in drie verschil lende groepen verdeeld, de eerste omvatte kinderen van 68 jaar, de tweede van 911, de derde van 1214 jaar. Totaal ramen 64 kinderen aan dezen wedstrijd deel. Prijzen werden uitgeloofd voor eigenaar digheid en schoonheid, terwijl ook nog en kele prijzen beschikbaar waren voor vlijt. Het behoeft nauwelijks betoogd dat de kleinen op het sein van den slxandwachter Dirk Admiraal, om halftien met enthusiasm© aan het werk togen, en toen de jury des namiddags te drie uur haar beoordeeling aanving, bleek haar dat de jongelui voor het overgroote deel begrepen haddeD, met elkander te'moeten weqijveren. Wij zagen o.m. (en wie zou bet in onzen tegenwoordig en tijd anders verwachtheb ben) nabootsingen van loopgraven, forten omgeven van .verschansingen, een imitatie van het Kurhaus Huis ter Duin, met haar verscheidene toegangswegen naar het strand, een roeiboot, waarin de roeier heel parman tig de komst der jury afwachtte, weer an deren gaven op heel aardige wijze hun liefde voor ue tennissport te kennen, door een fi guur van een paar rackets met de daarbij- behoorende ballen, enz. Het was reeds vrij laat geworden, eer de jury haar beoordeeling had ten einde ge bracht en de mededingers de hun toebe dachte prijzen, bestaande uit allerlei speel goederen, konden in ontvangst nemen. De jongelui hadden een genoeglijken dag en zullen zeer zeker nog lang met prettige herinnering aan dezen intiemen wedstrijd terugdenken. De dames Van Eijck Bijlevehl en Frank, beiden van Zwolle, die het initiatief tot de zen wedstrijühadden genomen, kunnen over den afloop' zeer tevreden zijn. NIEUW-VENNEP. In het hotel „De Gouden Leeuw" al hier, hield dc tuinbouwvereeniging V en- neps Cultuur" een ledenvergadering. Naar aanleiding van stappen, die gedaan waren, om blijvende aansluiting tc krijgen met de tuinders- en veilingsvereeniging te Haarlem, hadden uitvoerige besprekingen plaats. Be sloten werd niet tot aansluiting over te gaan, daar tot «spijt der vergadering, de voorwaarden te bezwarend waren. Het be stuur werd gemachtigd de belangen vercenigïng naar bevind van zaken zoo goed mogelijk te behartigen. De verzending zal voorlcopig op de gewone wijze geschieden. OUDEAVETERING. Tot hoofd der bijzondere school alhier h benoemd de heer Meyer, onderwijzer tc Middelstum. RIJNSBURG. De veilingen (avond) vanwege de voi ling vereeniging „Tuinbouwproducten" zijn gesloten. Het sluiten der grenzen voor aardappelen maakte dit noodzakelijk. Do veilingen aan de Kanaalbrug van aardap pelen en groenten voor binnenlandschen handel worden echter op de gewone tijden voortgezet. VOORHOUT. Aran den landbouwer P. van Rijn, aan de Zandsloot,alhier, wiens zoono gisteren den hooibouw verder binnen zouden halen. vielen niet minder dan drie wagenvrachten hooi «in de wegbermen om. Om een gang of meer uit te sparen, waren de wagens zoo hoog mogelijk opgeladen, vooral daar bet hooi ver van huis gehaald moest worden. Het eene voer was nog tot bijna aan het semonario Hageveld gekomen, waar het in het bosch terecht kwam, het tweede kwam nog over de brug aan den Noordwijkerhoek met de derde lading kon men echter niet verder komen dan tot op den Lagenweg. De hooivrachten en de bovenbouw der wagens, veroorzaakten, daar het omvallen juist naar den goeden kant waa geschied, geen belemmering voor het verkeer. VOORSCHOTEN. Na gehouden examen is als assistente aan - het Postkantoor, standplaats Voor schoten, benoemd mej. H. C. Kwak, te De- demsvaart. Ka t w ij k-a aii-Z e e Te ÏJmuiden Icwam binriym de logger ..Holland I" K AV 133 met 11 last pekel haring. -=» Bloemenkeuring. Bij de gisteren te Haarlem.' gehouden bloe- menkeuring vanwege de Algern. Vereeniging voor Bloembollencultuur werden de volgende bekroningen toegekend: zilveren medaille aan een verzameling Gladiolus ter opluiste ring door de firma E. H. Hrelage eii Zoon te Haarlem; getuigschrift van verdienste aan Gladiolus primulinus hybr. .Vanessa en Gladiolus prim. hybr. No. 309 door de firma Krelage; aan Gladiolus Mirillo door den heer K. Velfchuys te ,H i 11 eg o m; idem aan Gladiolus Nora door den heer. N. Dames te L i s s e. BURGERLIJKE STAND-OMSTREKEN. schepen van Amsterdam/Rotterdam, door, het Panauia-kanaal, naar de AVestkust van Zuid-Amerika, met Callao en .Valparaiso als voornaamste aanloophavens. („N. R. Ct») I)c Steen van het Ministerie van Binnenlandschc Zaken. In het ons gezonden verslag over het ge bouw van het ministerie van Biunenland- sche Zaken, staat-: „De voorgevel is opge trokken uit Duitscho, uit de hand vervaar digde, baksteen", enz. De N.V. Steenfa briek „Ouderzorg", te Leiderdorp, meldt ons thans, dat zij al het baksteenmaterdaal aan dit gebouw leverde. Het kan zijn nut hebben, schrijft ons cle directie deze' sl^e>n- fa.bries, dat het publiek weet, dat aan alle eischen op het gebied der kleidndustrio door de binneïilandsche nijverheid wordt voldaan. Cricket. De geïnterneerde Engejscke officieren, i Het is den Engelschen officieren, gein. terneerd te Wierickerschans, toegestaan, Zon dag 8 dezer een wedstrijd te komen spelen tegen de „Hilversumsche Cricket-Club". Da wedstrijd wordt op het veld der ,,'s-Gr. <j. C." aan de Groene Laan gehouden en begint om halfelf. Om halféén biedt de „H. 0. O/' den offioieren in het clubhuis een. noen- rr.aaj aan. Luchtvaart. Een Ongeval. I Gistermorgen is de heer, Bikbergen met een eendekker bij Ermelo opgestegen. Hp "kwam daarbjj tot een hoogte van 3800 tot 3900 M., maakte eenige rondvluchten en zette koers iu Z.-Wl richting. Ter hoogte van Maarsbergen, weigerde plotseling zijn motor, zoodat hij zich genood zaakt zag te dalen, wat door de hoogte, zoowel als door do kleinheid van het toestel bezwaarlik ging. Hij moest toen gebruik maken van zijn nieuwste vinding, het para- chutedek, waarmede hij thans proeven doet, en waarmede het hem mogelijk is in de lucht boven een bepaald punt op de aarde te blgven, waarbij hij dan in loodrechte ljjn daalt, verder is het paraohutedek daarop ingericht, dat bp mcgelpke ongevallen de vlieger kan dalen onverschillig van welke hoogte, doordat het geheele vliegtuig blijft hangen in een parachute, waarbij het zwaar tepunt door een baculeinrichitng eeniga- zins naar het midden wordt verplaatst. Zoo ook nu, de heer Bikbergen daalde, do.ch een loodrechte daling was door den wind niet mogelijk, zoodat het toestel terecht kwant in een bosch. Het toestel is gehool vernield. De heer Bikbergen werd ernstig gewond. Troepen van Oosten naar Westen. De correspondent te Luxemburg mn ,,Do Tijd-" meldt d.d. 30 Juld, dat in ver-t loop van 10 dagen 140,000 mam door Luxem-< burg naar Frankrijk en België zijn get-rana-. porteerd. Het waren geen frissohe reserve^ soldaten, doch hoofdzakelijk manschappen, die, naar hun uiterlijk te oordeelen, de ont beringen en ellende in den oorlog in Rut land hodden beleefd. Een lichtgewond Duitsch soldaat, ddö weder naar het front ging, vertelde, da/tl hij reeds driemalen zulk oen tocht van 't oosten naar 't westen had meegemaakt. De" oorr. vond, dat de uitrusting der soldaten er erbarmelijk uitzag. De Spaanselie Intellectueelen en do Entente. Uit Madrid wordt bericht, dat een; groot aantal Spaansche intellectueelen', professoren, Componisten, schilders, schrij vers e. a., van elke politieke kleur, op nieuw een manifest verspreid hebben', waaiv. in zij zeggen, dat er niet in de historie van! Spanje opgeteekend mag worden, dlat dit onverschillig de gebeurtenissen van de grootste crisis uit de wereldgeschiedenis heeft bijgewoond en dat hot toekomst, ze den ©n moraal den rug heeft toegekeerd!. De Spaansche intellectueelen verblaren dan verder, dat zij zich beraden aan die rij de dier bondgenooton sobaren, „die hef) ideaal van vrijheid en rechtvaardigheid vertegenwoordigen en -wier zaak daarom samenhangt met do hoogste belangen van de Spaansche natie." Ter Zee. Verschillende der oorlogvoerenden heb ben hun vloot weer met één schip zien ver minderen. De Fransohe admiraliteit is een tijdje zonder bericht van de onderzeeër „Mar riette" geweest. Vermoed wordt dat het vaartuigje gezonken is, wat klopt met d'é Turksche mededooling, dat de 31 opvaren den gevangen zijn genomen. De Turken beweren nog dat de Russische torpedojager „Sekile" in de Zwarte Zee gezonken is. De Eugelsoho admiraliteit meldt, dat een Duitsche torpedojager clen 26stcn Juli door een duikboot tot zinken is gebracht-. De Duitsclie Verliezen. De laatste 20 Pruisische verlieslijsten (264—283) bevatten do namen van 112.528 of ficieren on manschappen gedood, gewond of vermist. Er zijn 5 generaals gedood, 2 gewond, 17, vliegers gedood, 25 gewond, 5 vermist en 4 door den vijand gevangen genomen. De gezamenlijke verliezen van Pruisen ba* dragen nu 1.616.761. Beieren heeft 260 verlieslijsten uitgegevqpj, Saksen 174, Wurtemberg 228, de Duitscho vloot 40. WASSENAAR. Onze plaatsgenoot de heer J. C. Bark is te 's-Gravenhage geslaagd voor he di ploma viool (lager onderwijs) van de Ne der landsche Toonkunstenaarsvoreeniging. AVARMOND. Ter gelegenheid van de verjaring vaji H. M. de Koningin-Moeder, gaf „De Harmo nie van Warmond" gisteravond onder groote belangstelling een buitenconcert op het ter rein bij Iiotel „De Stad Rome". Een uitge zocht programma van een negental num mers werden op onberispelijke wijze ten 'ge- hoore gebracht. Niet het minst hiervan ge noot het groot aantal aanwezige water sport liefhebbers van heinde en ver. Jam mer dat 't in den loop van den avond begon te regenen, zoodat de groote massa binnen moest gaan zitten of naar huis trok. De 16-jarige A. B. dochter van het echtpaar B alhier, die door den voogdij raad is besteed in het Vincentiusgesticht te Lisse, was dit gesticht j.l. Zaterdag ont loop en en huiswaarts gekomen. Dit kwam de politie al spoedig ter oore. Niettegen staande tegenstand van de zijde der ouders werd zij uit de woning gehaald en door den Rijksveldwachter alhier weder overgebracht naar Lisse. De levering van de brandstoffen voor het a.s. winterseizoen, benoodigd voor de gemeentegebouwen alhier, ig gegund aan den' heer J. Juffermans alhier. WARMOND. .7! Gemeenteraad. Voorzitter, de burgemeester, de heer A. J. Schölvinck. Tegenwoordig alle leden* Na opening der vergadering worden door het nieuwgekozen raadslid, den heer Kru- seman, de vereischte eeden afgelegd, waarnat hij tot de vergadering wordt toegelaten. De Voorzitter wenscht den heer Kruse man geluk, en spr'eekt den wensch uitv dat h£ ais van 1906 tot 1913 wederom de be langen van de gemeente zal helpen bevor deren. De heer Kruseman, den Voorzatter met een dankwoord beantwoordend, belooft zrj'n beste krachten la*an te wenden omi zonder bijbedoelingen van welken aard ook, nuttig werkzaam te zijn. Verder deelt de Voorzatter inede, dat hem van 10 Aug. a.s. tot 2 Sept. verlof is ver leend, en dat do oudste wethouder geduren de dien tjjd in zajn plaats optreedt Hierop volgde de wethoudersbenoeming. Uitgebracht werden 5 stemmen op den heer L. 0. J. Pa pot, 1 op den heer J. H. Kruseman en 1 blanco. De heer Papófc neemt de benoeming aan, en dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. De rekening, dienst 1914, wordt hierop voorloopig vastgesteld, waarna men na eenige bespreking overging tot den aan koop van een controleklokje voor den nachtwacht. De heer Van Stijn oordeelde minstens, zoo niet meer, noodig een chronometer, en zou ook die aangeschaft willen zien. Te hard rijden of varen onder deze ge meente is nu niet te oonstateeren door de politie, wat de verordening alle waarde ontneemt. De Voorzitter wil, om de grootere kos ten die de aankoop daarvan medebrengt, nog wachten, om eerst van vertrouwbare en degelijke soorten prijzen te vragen, en dit tevens op den dienst van het volgend jaar te brengen. Dit wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag brengt de heer Van Stijn het ontslag van den ambtenaar ter sprake, die op 14 dagen plus een maand salaris is vertrokken, met een zeer goed getuigschrift, 't Komt hem vreemd voor. De Voora zegt, dat B. en AV. hebben ge oordeeld, dat 't niet in het belang van den gemeente en het ambt zelf was, wanneer de ambtenaar zijn woonplaats naar 's-Gravenhage had verplaatst; bovendien had die ambtenaar hier geen vooruitzich ten, en de tijd- "Toor een andere betrek king nu gunstig#?, zoodat ook het belang van dien ambtenaar zelf heeft voorgeze ten. Ook over de meelkaarten richtte de heer Van Stijn een vraag tot den voorzitter. Do winkeliers hebben groote schade nu enkel broodkaarten worden uitgegeven. De Voorzatter zegt hot wel in overwe ging te willen nemen, doch is van meening dat niet goedkooper kan geleverd worden dan gebakken zooals nu. Verschillende leden spreken dit tegen, al erkennen zij, dat het wel weinig maar toch voordecldger is. Do Voorzitter heeft uit naburige plaat sen vernomen, dat heel weinig meelkaar ten worden gevraagd, en op enkele plaat sen zelf het voornemen bestaat tot in trekking der meelkaarten. De Voorzitter ziet weinig in de meel knar ten-geschiedenis, en belooft alleen op aandringen van den Raad, het onderwerp eens in overweging te zullen nemen, waar op de vergadering in geheime zitting over ging. ALPHEI*. Bevallen: P. W. v. d. Zon geb. Strijk, D. A. J. van "Weeren geb. Pont, Z. G. Koemans geb. Koning, Z. N. B. Kotel geb. Bijl, D. J. O. Zijlstra geb. De Voe, Z. J4. J. A. Bahlman peb. Toor, Z. Getrouwd: W. v. d. Schee mot J. Koorn. Overleden: A. H. Bons, jm. 1 j. ALKE1TADE. Geboren: Adrianne Jacobus, Z. van H. Disseldorp on M. Atteveld; Cornells, Z. v. A. Los en G. Leef lang: Gerardus, Petrus, Z. v. P. van Meer en A. v. d. Zwet: Theodorus Jacobus, Z. van J. Tromp en IT. Hoedjes. Overleden: L. Rodenburg, eoht-g. van O. Vorduijn, 41 j.; W. Meijer, weduwnaar van A. Drieman, 80 j. BODEGRAVEN. Bevallen: H. Gielen geb. Van Onck, Z. H. Verbeek geb. Spaargaren. Z. T. van Heijningen geb. Van Os, Z. G. Bun- nik geb. Van Rijn, Z. Overleden: 0. P. Boonzaaijer, 27 j. A. J. Ram, 1 j. Gehuwd G. do Ruijtcr. 28 i., en O. A. Scboo, 24 i. Z. Hendriks, 29 en G. Voorn, 20 i. M. van der Panne, 20 j., en J. van der Hee, 22 j. BOSKOOP. Geboren: Nicolaas Potrus, Z. van N. Groenendijk en O. van der Laan. KATWIJK. G o b o r e nJanno Barbara Cor nelia. D. van G. Vordoes eu ÏL van R' Ame- rik, Z. van O. van Duijvenbode en T. van Velzen. Pietje, D. van O. van Duijvenbode en O. de Mol. Alida Johanna, D. van P. de Vries en G. Ravonsbergen. Overleden: Jaantio Houwer, 69 j., cchtg. van O. van Ros.sum. Jan de Vreu d, oud 6 m., Z. van Jac. en van M. E. do Groot. Gehuwd: W. J. Rietveld im. en O. Uiten- daal id. Ondertrouwd: «7. van Dreumen. jm.. en J. Koele wijn jd. O. Driebergen jm. en M. Zaal berg jd. LEIDERDORP^ O n d 4 r t r o u w -1 W. Van Alphen. 26 j. en P. Kok, 22 j., belden alhier. Geboren: Petronella, D. van P. van der Hoe ven en M. Koolmoes. LISSE. Ondertrouwd: L. J. A. van Hoerde en W. Marseille. Ovorleden: Catharina van Opzeeland, wed, van A. van Stijn. 63 j. Johannes Sohra- ma, cohtg. van O. H. van der Linden, 63 i. OUDSHOORN. Bevallen: A. M. de Jong geb. v. Vliet, Z. Overleden: W. Kraan, 3 mnd. Gehuwd: M. de Kleer, 28 J., en S. P. J. .van Winkol, 23 j. J. J. Terhorst, 24 j., on S. Vis, 20 j. RIJN8BTJRG. Geboren: ."an Pieter, Z. van N. v. Mey en O. J. v. Klaveren. Cornells, Z. van O. Vianen en A. Zandbergen. Trijntje. D. van O. Glasbergen en M. A. Maarsolialker- weerd. Pietje'Gezina, D. van H. v. d. Mey en J. P. Perfors. Trijntje. D. van L. v. Duijn en G. v. Egmond. Cornells, Z. von J. v. d. Kwaak en A. Hogowoning. Goliuwd: A. Zandbergen, im. 29 i.. en "M. Glaebergon, jd. 25 j. H Noort. im. 22 J., to Rijnsburg, en J. M. v. Klaveren, jd. 23 j., te Katwijk. H. v. d. Ham. jm. 22 j te Woorden on J. A. W. Willme, jd. 18 1* Rijnabur" TER AAR. Bevalleni W. O. van Vliet geb. Rodenburg, Z. en D. M. Hoogervorst geb. Koeleman, Z. WARMOND. Géboren: Cornelia Clazina Ber- nardina en Maria Petronella Theodora, D. van P. O. Kerkvliet en O. M. van Haastrecht. Eli sabeth, D. van H. 8ikking en A. Veraluys. Anthonia Johanna Maria, D. van G. Zoetsloot en M. Boonekamp. ZWAMMEBDAM. Overleden» 8. K. VI* eer, 69 i.. wed. van W. Snellemam. De hamer, nil voren troffel en kalkbak, met welke koning AVi'llem III in 1874 den eersten steen voor die Maasbrug (Willems brug) te Rotterdam heeft gelegd, zijn thans weder in hun gewone verblijfplaatsenhet Museum van Oudheden, terugig-ekeerd'. Zoo- als bekend is, rijn dUo voorwerpen, evenals de in 1874 gebruikte arendsveer met gou den pen, op 1B Juli j.l. bij do steenlegging van het nieuwe stadhuis door H. M. de Ko ningin weder van dienst geweest. Zij zijn thans tijdelijk tentoongiesteld in een vitrine in zaal Vdaar is tevens de door Huib Luns ontworpen oorkondle van de steenleg ging opgehangen. Ons land zal binnenkort de eenige vrouwelijke predikant, die het had, verlie zen. Mej. dr. A.' Zemi'ke, sedert 1911 predi kante bij de Doopsgezinde gemeente te Bo- venknijpe, heeft tegen 1 October ontslag aangevraagd. Zij gaat trouwen met den kunstschilder Mank es te Benedenknijpe. Onder zeer talrijke blijken van be langstelling en vriendschap herdacht de heer Aug. Belinfant Jr., adkninüstrateut van het Departement van Bdnnenlandsche Zaken, Zondag den dag waarop liij vóór vijftig jaren in ambtelijke betrekking vami genoemd Departement verbonden werd. Een groot aantal bloemstukken, van ver schillende instellingen en corporation, waarin <ïe jubilaris ritting heeft, zoomede van velen zijner vrienden en bekenden, sierden rijn vertrokken. In den loop van dien middag kwamen velen hem gelukwen- 6chc<n, terwijl hij ook tal van schriftelijke en telegrafische felicitation ontving. Giste ren had op voornoemd departement een huldiging plaats. Volgens mededeeling van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co'e Bureaux voor den Handel, zijn over de af- geloopen week, eindigende 3.Aug., in Neder land uitgesproken 25 faillissementen tegen 30 faillissementen in dezelfde week' van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met bovengenoemden datuni 809 faillissementen tegenover 1064 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. To Benthuizen is bij cle Ned.-Herv. Ge meente beroepen ds. J. Dijkshoorn te Ter Aa. Een Nieuwe NederL Steomvaartverbindiug De Koninklgke Nederlandschei Stoomboot- Maatschappij, opent, te beginnen m'et 81 Augustus e.k., een directe lijn met vracht

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2