f buitenlandsghe berichten. LAATSTE BERICHTEN. Uit de Omstreken. Advertentiën. jacobus fles. anna maria harte'/eld, wilhelmus wetemans, TELEPBAPilISCH ffEERBEfilCïlT) waarn. in den morgen van 23 Juli. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Inst, to Do Eilt Uoogsto barometerstand 76-1.9 te Mun- ïihrn. Laagste stand 755.1 te Bode. Verwachting tot den avond van 29 Juli: atige tot krachtigen, later tijdelijk afne- onden westelijken tot zuidelijken wind, jjdelijk opklarend. Later weer kans op egen of onweer; 's ochtends iete warmer. De rairip van do „Eastland". De ramp van do „Eastland" heeft, vol gens de bladen te Chicago, aan 1810 mou se hen li et loven gekost. Van de 2572 'personen, die zich aan boord bevonden, zjjn en- 762 gered. Tot dusver zijn 885 lijken geborgen, voor het meerendeel van vrou wen en kinderen. Het door de autoritei ten begonnen onderzoek heeft tot dertig arrestaties aanleiding gegeven. De Engelsche regeering heeft het wets ontwerp tot uitstel van de invoering van do wet op de scheiding van kerk en staat in .Wales tot 6 maanden na den oorlog, inge trokken, waardoor de scheiding bij konink lijk besluit tot aan het einde van den oorlog zal worden uitgesteld. 'Minister Asquith heeft een stormachtig debat bijtijds weten te voorkomen door een beroep op "de belang, hebbende partijen te doen. MARKTBERICHTEN. "WOERDEN. Aanvoer 403 Raaspartijen. Prijs 10 kw. 51—52, 2c kw. 48—51, zwaardere 52—55, Bijksmerk 51—54, Varkens 28—30. Handel stup. AAISTERDA1T. Veemarkt. 176 vetto kalveren, lo kw. 1.14—1.16, 2o kw. 1.10, 3e kw. 1 05, 69 nuch tere kalveren 14—18, 450 vetto varkens Holl. lo kw. 94—96, 2o en 3e kw. 70—88. Geon Ovorz.. geen Geld. TBR AAR, 27 Juli. Aanvoer 1554 manden van 25 K.G. Prijzen: Fijn f 6.60—6.25, fijnbasterd I f 3.15—3.75. II f 2.90—2.95, basterd I f 2.80—3.55, n f 2.30—3, grof I f 1.80—2, groot grof f 1.60— 1.70, stek f 1.45-2.25. katwijk-AAN-DEN-RIJN. 27 Juli. Veiling der Tuinb.-Vor. Katwijk en O. Aardappelen Duke of York per mand f 150 tot 1.70, dito kleinen por halve H.L. f 1— tot 1.05. Aardappelen ronden per mand f 1.50 tot 2 dito kleinen per halvo H.L. 1— tot 1.10, Bloemkool N. H. I f 8.— tot 9.50, dito II f 4.— tot 5.—. Peen per 100 bos f 4.50 tot 5. Weinig aanvoer van aardappelen. SNEEK, 27 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 248 koeien f 170 a 340, 23 kalveren f 30 a 60. 205 nuehtero kalveren 10 a 18, 349 sohapen f 28 a 45, 102 lammeren f 13 20. 363 varkons f. 60 a 110. 171 biggen f 13 a 20, 86 graskalveren f 30 a 55. Vetlo koeien 44 a 46 et-, vette kalveren 45 a 55 ot.. Varkens 41 a 43 ot. por pond, Zouters 36 a 11 ot. por pond. Handel in melke en kallkoeien en sohapen ge wild, vette koeien, kalveren, lammeren en biggen prijshoudend, varkens vlug en nuohtero kalve ren traag. MAASTRICHT, 27 Juli. Aan de Botcrmijn al hier zijn aangevoerd 44425 K.G. Middenprijs bui tenland f 1.89, prijs binnenland f 1.40, algemeenen middenprijs f 1.72. MAASTRICHT. 27 Juli. Eicreu. Aangevoerd 317900 stuks. Hooesto prijs 6.90 middenprijs t 0. laagste prijs j 6 per 100 stuks. SCHIEDAM. 27 Juli. Spiritus, Petroleum, enz. Botcering van den „Bond van Distillateurs". 11 vjljn f 21 Joucver f 25.per H.L. zonder lost en zonder belasting. Noteering vau do Bcurscommissicn. Moutwijn 20.— per h.l. zond.r fu-r on belasting. Stem ming traag. Spoeling f 1.30. Spiritus. Graanspiritus 7* 32 a 34. Melasse id. 1 29. Ruwe id. f 16.24 a 16.60. OPGAVE VAN PERSONEN, DIE ZICH TE LEIDEN HEBBEN GEVESTIGD. C. O. Meesters, dienstb. Haarl.str. 100. Mej. J. van Kan, Langebrug 45a. Mej. N. van den Berge, Valdezstr. 4. P. van Duyn, kek, Breestr. 4&50. Mej. E. de Vos, Magdalena Moonstr. 19a. Moj. M. Th. Lubach, Hoogewoerd 74a. - 4- Zwarts, opperman, Fred. Cdulphushof 8. üej. C. A. Segaar, Hooigracht 58a. Th. van der Sandt, dienstb. Hoogew. 18. Mej. W. Watzema, II.. Rapenburg 6. E. Stadelhoffer, modiste, Steenstr. 6a. Mej. 3. 0. E. Godin, Plantsoen B3. Mej. P. van der Reydën. N. Rijn 43. L. Kikltel t sigaremn.. Janvossenstoeg 7a. G. M. Verhoek, rtrijkster, v. d. Helms r. 25 C. M. Smazen, dienstb. GarenmarUt 15. G. L. Mouwen, onderwijzeres, Hoogew. 46. Mej. J. Morra, Kaiserstr. 47. P. Beets, kantoorbed., Groenesteeg 2. H. v. Mierlo, leerlooier, P. \Vilb.str. 41. 0. J. de Jeu., chauffeur, K. Galgewater 18. II. R. van Taalingen, Rapenburg 127. W. N. Kunz, en gez., bediende, Lokhorst- straat 19a, W. Koreman en gez., kellner, N. Rijn 6. Mej. M. v. der Meer, P. Krugerstraat 31a. I. Barmhartigheid en gez., Haarl.weg 13. J. Bosman, Bakkerkorfstraat 18. Mej. H. J. M. v. Gurp, W. Rozenstr. 45a'. ,W. A. Affourtit, directeur, Hoogew. 135. J. J. Liman, kruidenier, Haarl.str. 188. W. Th. de Graaff en gez., instrument!»., Kaizerstraat 57. W. v. Dalen, teekenaar, Zoeterw.singel 45. Mej. Jf. Jansen, Driftlaau 5. öe aardappeluitvoer. In verband met het to verwachten verbod vau uitvoer was do handel in aardappelen voor Duitschland den laatsten tijd reus achtig. Maandag werden alleen vanuit Rot terdam ruim 250 wagons naar Duitschland vorzonden. PROF. MAGNUS. »Vqss. Ztg." meldt, d&ti prof. R. Magnus to Utrecht, benoemd is tot buiten gewoon hoogleeraar en directeur van, het Pharmacol ogdsch instituut te Hall© in plaats van der. overleden prof. Hamaak. Moord. Uit Heerlen moldt men ons, dat vrouw lusters aldaar gisteravond do wed. Maïzer 'n mos heeft doodgestoken. De oorzaak minnenijd. Beiden Btaan ongunstig be- ond. De moordenares is gearresteerd. Dc .'Strijd in het Weslcn. PARIJS, 27 Juld. (R. O.) Communiqué: Hevig artillerie-vuur in den sector Souchez. De stad Atreoht werd tweemaal gebom bardeerd, er ontstond brand, maar deze was spoedig gebluscht. Hevige kanonnade in geheel Argonne. D'e Eransöhen hebben' in den Elzas die verovering ten -einde gebracht van d'o ver sterkte heuvels, 200 M. hoog en zich uit strekkende over twee K.M., die de hoofd- v al lei van de Eeoht beheersohen. Er werden meer dan 100 krijgsgevange nen gemaakt. BERLIJN, 28 Juli. (W. B.) Het hoofdkwar tier meldt van het westelijk oorlogslooneel: Noordwestelijk van Souchez werden enkele uit vroegere gevechten, zich nog in handen der Franschen bevindende gedeelten van onze stelling in den nacht door onze Silezi- sche troepen in storm veroverd, waarbij 4 machinegeweren werden veroverd. in -d'e Vogezen hadden o-p -die linie Ldnge- kopJiBambopf verbitterde. gevechten plaats. Do Fransohe aanvallen wercten door een tegenaanval], waarbij het gedurende vier uren tot handgemeengeveohten kwam, plaats. Daarbij zijn ook do eergisteravond verloren ge.gano loopgraven aan den Ldm- gekopf tot op een klein stuk na heroverd. Be gedenkdag' van den oorlog. BERLIJN, 28 Juli. (Part.). De „Berliner, Neueste Nachrichten" verneemt dat de Rijks- regeering den gedenkdag van het uitbreken van den oorlog niet onopgemerkt voorbij zal laten gaan, doch eenig© woorden tot aan vuring en nopens het gerechtvaardigde van den oorlog tot het volk zal richten. Indien het blad goed is ingelicht, zal de keizer zich zelf tot het Duitéche volk wenden. Het lorpedeeren van een Amerikaansch schip. ABERDEEN, 28 Juli. (R.O.) De kapitein en 32 leden van de bemanning van de „Lee- lanaw", (een Amerikaansch schip, dat ge torpedeerd is. lied), kwamen hier gister avond aan. De kapitein verklaarde, dat het schip, komende van Archangel, bestemd was naar Belfast met een lading vlas en touw. Zondagmiddag, 65 miji noord-v estehjk yan Kirkwall, werden twee stoomschepen gozien in noordelijke richting varende. Hij hoorde een schot afvuren en zag toen een onderzeeer van een dier schepen afva ren. Direct daarna zag hij een der stoom- booten zinken. De onderzeeër vuurde nog een schot af en begon toen de „Leelanaw" te vervolgen. De kapitein veranderde vau koers en besloot den onderzeeër te ont vluchten. De onderzeeër echter ging snel vooruit cn deed nog een schot, dat 300 me ter te voel achterwaarts viel. De kapitein liet wenden en ging op den onderzeeer af, die hem beval, de scheepspapieren af te geven, waaraan hij voldeed. De kapitein en de bemanning gingen in de booten waarna de onderzeeër vijf scho- te deed zonder resultaat en allo boven de waterlijn. Daarna torpedeerde hij de stoomboot midscheeps; onmiddellijk begon het schip te zinkon. Twee verdere schoten m bakboordzijde hielpen om het schip in brand to steken. Op ongeveer 8 mijl van do Orkney-eilan- d'en werd aan de bemanning, die aan boord van den onderzeeër was opgenomen, bevo len in do eigen booten te gaan en werd hun vergund zich te verwijderen. Nog een Noorsck schip In brand geschoten. LONDEN, 28 Juli. (R. 0.). Het Deensche stoomschip „Els©" heeft te Tinemouth de be manning aan land gezet van de Noorsche bark „G. P. Har bite", welke Zondag in de Noordzee door ©en Duitsch© duikboot in brand geschoten is. Aan <le Oost'cnrükseh—Italiannsehc grens- ROME, 28 Juli. (R. 0.) (Officieel) In het dal der Daone hebben wij de hoogten aan de rechterzijde thans geheel in ons bezit, door do bezetting van Monte Lawaneh en de Cima Pïssola. .In de streek van Montenero duurt' oen verbitterde strijd voort. Op het Karst- plateau wordt eveneens hardnekkig gevoch ten. Onzo troepen slaagden er in om een sterke stelling op de San Michel te nemem. die een groot gedeelte van hot plateau be- heerscht, maar wjj moesten een weinig te- rugtrekkeiT wegens het hevig artillerievuur van den vijand. Wij hebben vorderingen ge maakt aan de hoogte van San Martino en verdreven den vijand uit de loopgraven door een bajonetgevecht. W\j hebben een stelling aan de Monte Seibus genomen. Daarbij maak ten wij 32 officieren en 3200 man ge vangen en 5 machinegeweren, twee bommen werpers, een groot aantal geweren, munitie en levensmiddelen buit. INSBRUOK, 28 Juli. (W. B.) Nadat tot nu toe bijna allo dagen zich in de nabij heid van Riva vijandelijke vliegtuigen ver toond hadden, volgde op 23 Juli des avonds een gelijktijdige aanval op de stad door drie tvlijandeljj'k© vliegers. Zij wierpen acht bommen, zonder echter noemenswaardige schade aan te richten. De vliegers werden heftig beschoten doch konden ontkomen. De Strijd in het Oosten. PETROGRAD, 28 Juli. (P. T. A.). Rap port van den general en staf: In den toestand op het gevechtsterrein tugschen Drina' en Njemen is geen wijziging gekomen. De gevechten tusschen cavalerie en voorhoeden duren voort. Ten zuidwesten van Koroinoi werd cl©: vfl- and in den nacht van 2-5 op 26 Juli 'terug geslagen over de rivier, de Jessia. Op het Nareffront ontwikkelde de strijd zich op 25 en 26 Juli niOt toenemende ver bittering ïn den sector, van het dorp Dobro- lenkai tot dé omgeving van de vesting Novo Georgiewek, Hei vijandelijk offensief op don linkeroever van den Nare! is tegengehouden door onze krachtige tegenaanvallen. Vele dorpen en bosschen zijn afwisselend in han den van onze troepen en van de Duitschers. Do slag woedde bijzonder hevig in het bcscii ten oosten van Roslian. In den avond van 26 Juli wierp de vijand op die front sterke reserves in den strijd ten noorden van de ves ting Serotsk. Op beide oevers van den Naref deden wjj met succes aanvallen, waardoor wij eenige afdeelingen van den vijand tot een wanordelijken terugtocht dwrongen. Bn het dorp Zeppelin maakten wij 700 Duitschers krijgsgevangen, terwijl wij eeni ge mitrailleurs veroverden. Een tegenaanval van den vijand uit het dorp Konstantmof werd afgeslagen met behulp van gepanteerde automobielen. Aan den linker-Weichseloever wierpen wij in den vreegen mof gen van 26 Juli met do bajonet den vijand terug, die een aanval trachtte te doen op het front Nadarshin Piasetschno (ten zuidoosten van Warschau). Tusschen Weichsel en Wjepr is het rustig. Ten oosten van de Wjepr tot' den Boeg wordt dc strijd voortgezet. In de lijn Rako- loupyMaidanOstrovski deden de Duit schers in den avond van 26 Juli aanvallen met aanzienlijke strijdkrachten, waarbij zij een gedeelte van onze veldwerken namen; zij werden in een tegenaanval teruggeworpen. De aanvallen der Duitschers ten noorden van Groebeschof Worden met bijzondere hef tigheid voortgezet, "maar zij worden alle af geslagen. Bij het dorp Annopal deden onze troepen een krachtigen tegenaanval. Aan den 'Boeg wordt hevig gevochten in do lijn Sokal-Potourjitsja, waar de vijand een gedeelte van zijn troepen overbracht naar den rechteroever. Tusschen Dn jester en Proet'n deed de vijand op zichzelf staande aanvallen, welke zonder gevolg bleven. BERLIJN, 28. Juli. (W. B.) Van het ooste lijk' oorlogstooneel meldt het hoofdkwartier: Tusschen Mitau en de Njemen werden gis teren nog ongeveer duizend uit elkander go- dreven Russen krijgsgevangen genuakt. Oos telijk en zuidnoostelijk van de Rozan gaan onze aanvallen voort. Noworovo hebben wrj genomen. Noordelijk van Serosk, aan weers zijden van de Nareff en zuidelijk van Na- sielsk zetten de Russen hun tegenaanval voort, die volkomen mislukte. De vijand liet hier en bjj Rozan 2500 ge vangenen en 7 machinegeweren in onze han den. Voor Warschau werd westelijk van Plo- nie het plaatsje Pierunow door ons in storm genomen. In do streek zuidelijk van Gora Kulwarja wordt gevochten. Op het zuidoostelijk oorlogstooneel is de toestand bij de Duitsche troepen over 't algemeen onveranderd. Pierunow ligt 24 K.M. westelijk van de fortenlinie van Warschau.) In de Zwarte Zee. PETROGRAD, 28 Juli. (P. T. A.) Onze torpedobooten beschoten de havengebouwen to Samsun, Oeie en Rize en boorden aan do Anatolischo kust ruim 150 zeilschepen in den grond. Turken en Russen. PETROGRAD, 27 Juli. (P. T. A.) Rap port va.n den gene raden staf van het Kau- kasischo leger Den 25sten aan de kust artillerie vuur een Russische motorboot boorde een gela den Turksohen koopvaarder in den gronck In do richtmng van Monch blijft de vij and weerstand biedën, daar hij aanzienlij ke versterkingen heeft gekregen. Een onzer cavalerieregimenten chargeerde op den vijand en sabelde twee Turksché compag nieën neer, waarna de rest van de vijan delijke strijdmacht op den rechteroever van den Euphraat werd geworpen. Elders geen gevechten. KONSTANTINOPEL, 28 Juli. (W. B.) Vol gens geloofwaardige particuliere berichten uit Erzeroem, verdreven de Turksche troe pen gisteren den vijand voor den Turkschen rechtervleugel, uit zijn laatste stellingen. De vijand moest mot groote verliezen vluch ten. Do Turkischo troepen bezetten hierop verscheidene strategisch zeer belangrijk© punten. De vrjand trok in wanorde terug, achtervolgd door de Turksche troepen. Het Afrikaansclie expeditielede? en generaei Botha. LONDEN, 28 Juli. (R. 0.) Sir Lewis Michell, directeur der „British South-Africa Company," die juist te Londen is terugge keerd uit Zuid-Afrika'. deelde aan een ver tegenwoordiger van de „Times" mede, dat vrijwilligers voor het Zuid-Afrikaansche ex- pedïtieleger voor Europa uit alle deelen der Unie aankomen, maar dat het meeren deel der vrijwilligers Afrikanders zal wezen. Een aantal dier mannen, die gediend had den in het leger, dat tegen Duifcsch-Zuid- West-Afrika streed, dat onlangs werd ont bonden, wilde niet wachten totdat het expe- ditieleger feitelijk gereed was. Zij namen de eerste de beste hoot, die naar Engeland vertrok, landden gisteren en zullen vermoe delijk nog eenige dagen wachten, om te 2ien of er i ets definitiefs geregeld wordt in zake het expeditieleger. Wanneer clit niet het geval is, zullen zij bij de hier gevormde regimenten dienst nemeu. Het is onwaarschijnlijk^ dat generaal Botha; het expeditieleger zal aanvoeren. Het is moeilijk om eerste-minister in Afrika1 en tegelijk opperbevelhebber van een leger in Europa te zijn. Het is echter vrij zeker, dat, hoewel er dit jaar geen koloniale conferentie zal zijn, igeneraal Botha toch een kort be zoek aan Engeland zal brengen. De gouverneur van Cuba by een muiterij vermoord. PORT AU PRINCE, 27 Juli. (R.O.) Mui tende regeeringetroepen vielen het paleis van den president aan en staken dat in brand. De president vluohtte naar het Fran- sche gozantschap en de gouverneur zocht oen schuilplaats bij den gezant van San Do mingo. De gouverneur had op heden <Je executie gelast van allo politike gevangenen, ten ge tal* van 160, die, bij het uitbreken van de revolutionaire beweging, in handen van de regeering waron. Tot de slachtoffers be- hoorde ook de ex-president Zamor. Toen het volk van den moord hoorde was hefc uiterst verontwaardigd. Het gepeupel d het verblijf van den gezant van San Do mingo binnen, greep den gouverneur en sleepte hem buiten de deur, waarna hij ge fusilleerd werd. Daarna ging de menigte, in een vreeselijke staat van opwinding naar het Fransohe gezantschap en dreigde ook dat binnen te gaan en den president te dooden. KATWIJK. De beproeving der brandblusohmid- delen dezer gemeente, zal hedenavond to Katwijk aan den Rijn en morgenavond, Donderdag te Katwijk aan Zee plaats hebben. KATWIJK-AAN-ZEE. In verband met het ruwe weder en de hooge zee, werd vanwege B. en W. het baden hedenmorgen verboden. Lie badkoetsjes werden tot aan den voet van den dumreep opgetrokken. De minderjarige B. v. G., uit Leiden, die op verzoek van haar grootmoeciep, og' de fam. Do Kleer alhier, voor eenige nren was onderdak gebracht, had men bljjkbaar vergeten af te halen. Men toog daarop op onderzoek, wat tot resultaat had, dat het kind aan de grootmoeder, die reeds te kat wijk aan den Rijn vertoefde, kon worden teruggegeven. Dat de kleine B. verheugd1 was, laat zich denken. i ALPHEN. Gemeenteraad. Voorzitterdo burgemeester. Aanwezigalle leden. Ds notulen der beide vorigo Raadsverga deringen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken Missive van Ged. Staten, inhoudende hun goedkeuring over de gemeentehegroo- ting. Een schrijven van de Vereeniging ,,Het Groene Kruis", waarin zij dank zegt voor den ontvangen steun. Verslag van de Commissie der Am- baohtteekensckool over den cursus 1914 1915. Komt ter behandeling: 1. Herstemming over het voorstel-Hern- gieen om uit te stellen het nemen eener be slissing ten aanzien van het voorstel van B. en W. om van L. H. Brijnen, te Lei den, kosteloos in eigendom te aanvaarden een gedeelte der Oranjestraat met aan grenzende halve sloot, met bijbetaling door Brijnen van f 100 als bijdrage in de kosten van demping en rioleering. Bij stemming staken de stommen weder, met 5 tegen 5, zoodot het voorstel van den heer Hem green verworpen wordt. Hierna komt het voorstel van B. en W. in stemming, dat aangenomen wordt met' 8 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Bes en Van Leeuwen. 2. Vcorstel van B. en W. met betrekking tot het adres van den gemeente-werkman H. Bauwer, houdende verzoek om loonsver- hooging. B. en W. stellen voor om hem, met het oog op zijn langen, diensttijd thans f25 gratificatie te geven en zijn loonsver- hooging te bespreken bij de behandeling der begreoting. Alzco wordt zonder hoofd, stemming be sloten. 3. Circulaire van de Vereeniging van Ne- dexlandsche Gemeenten over aansluiting bij die Vereeniging met voorstel van B. en W. de beslissing te verdagen totdat het de finitief besluit zal gevallen zijn tot vereeni ging der drie gem*. Dit wordt z. h. stem ming aangenomen. 4. Verzoek van de Commissio van Beheer van hert Gas- en Electriciteitsbeclrijf om goedkeuring van eëïiïge wijzigingen in do be- grooting van hot gasbedrijf voor 1915. Het voorstel dier commissie houdt in, de posten steenkolen, gas en cokes te verhoogen. Op voorstel van B. en W. wordt ook dit aange nomen. 5. Voorstel van dezelfde Commissie tot wij ziging van art. 7 der verordening als be doel d'bij art. 114 bis de Gemeentewet voor die bedrijven, met preadlyies van B. en W. -de aangebrachte wijziging goed te keuren1. Al zoo wordt bes-loten. 6- Verzoek van dezelfde commissie, om goedkeuring van 'haar besluit in zake be stemming van de gelden, aanwezig in het reservefonds dier bedrijven. Het verzoek houdt in, om de gelden van het reservefonds, die thans op de Rijkspost spaarbank staan zelf te mogen gebruiken. Dit voorstel wordt aangenomen. 7. Aanbieding gemeente-rekening, dienst 1914. Door de drukte op de secretarie. - is de rekening niet geheel afgewerkt, zoodat zjj bij een volgende raadsvergadering zal worden aangeboden. 8. Onderzoek geloofsbrieven benoemde Raadsleden. Tot leden der commissie wor den benoemd de heeren .Vlasman, Boot en Van der Linden. De vergadering werdt geschorst. Na heropening brengt de commissie, bij monde van don heer Vlasman ter kennis, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden. Na de rondvraag gedaan te hebben, gaat men over tot 9. Vaststelling kohieren hoofdeljjken om slag en hondenbelasting, dienst 1915, in geh heime ritting. GEMENGD NIEUWS. HedenontspoordeindeVrou- wenstraat te Naardcn de locomotief van do Gooiscbe stoomtram, komende uit Amster dam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Êen klasse schoolkinderen, die een reisje per tram maakte, kon de reis niet voortzetten. Bij onderzoek bleek, dat de wis sel met een jutezak zoodanig was vastgepersfc dat die niet anders d&n door verbranding er, uit te verwijderen was. De dader is nog niet bekend. AMSTERDAMSCHE BEURS. Hollandsche 3 pCt. opnieuw hooger^ Russen een kleinigheid zwakker.Konv- Petroleum opende zwak, doch liepen daar> na op, dooh de overige soorten waren meets en meer zwakker. Amerikaansehe fonds* sen prijshoudend, doch meerendeels ieta zwakker. Southern williger Ook Max wells waren beter. Locale fondsen zwak ker voor Ned. Amer. Vaart en andere scheepvaar ta andeelen Officieel 5 pCt. St-aatsleening, grootel 101*4, Integralen 63*4, Oblig. 74, Ind. lee ning 101*4, Smelting 77, Vorstenlanden' 194, Actions 159%, Kon. 508, Cigars 45%, Periak 35%, Zuid-Perlak 50, Amer. Vaart 247%, Nieuwe Aand. 245, Topeka 99%, Car Foundry 55%, Ex Rio 4%. Missouri3 415/ic> Eries 24%, Can 66, Hido 33%',; Rails 12%, Union 126, Steel 64% Amals 73, Marine pref. 4*4, Bouds o2%, Cert'.: 52*4, Gulf 21%, A'dam Rubber 132, Ned:.: 38, Holl. Lloyd 126, Kon. Boot 134%; Niet-offic. Rusland 1880 64%, Consols 64%, Hope 64%, Seneinbah 445, Prol. 2%.; Den loden Aug. hopen onze geliefde Ouders LEENDERT VAN DUYN eh 1964 14 CORNELIA ELISABETII BLOOT hun 50-jarigs Echlver- eeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Katwijk a. Zee, 28 Juli 1915 K-. lê- IC. 8- 16-, 16- !6- K- 16- 16- 16- Ondertrouwd A. BOODEÏÏ E. I. Ingenieur b./dN. V, Heemaf, en 2023a 8 ROELFINA J. C. GRÜPPELAAÉ Hengelo, Lansinkweg 23. Zeist, Heerenstraat 42. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een gedul dig lijden, zacht en kalm, onze innig geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 74 I jaar. Wed. S. FLES— v. Biemen. PETRONELLA FLES. JOH. FLES. SUZE FLES. JACOBUS FLES Jr. E. FLES—Segaar, en Kinderen. HENDRIK FLES. LAOOB FLES. Leiden, 26 Juli 1915. (Rapenburg 102.) F.euigc en algemeene ken nisgeving. Verzoeke beleefd van rouw beklag verschoond te blijven. 6592 28 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze innig geliefde en zorg zame Echtgenoote, Moeder, Behuwdmoeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder, Mejuffr. geb. DE L'ECLUSE, in den ouderdom van 79 jaren. Mede namens de Familie: A. HARTEVELD. Leiden, '27 Juli 1915. 3e Binnenvcstgraeht 9. Eenige kennisgeving. 6640 17 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zyn van de H. H. Sacra menten der stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot en Oom, in leven Directeur der Poste rijen en Telegrafie te Sassen- heim, in den ouderdom van 58 jaar. Mevr. Wed. J. H. WETEMANS— Fooy. CATO MALIE. Sassenheim, 27 Juli 1915. Do plechtige uitvaartdienst en de ter-aarde-hestelliug zullen plaats hebben Zaterdag 31 Juli te Apeldoorn. 6661 '23

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3