De EurepcesGlie Oorlog. Uit d3 Omstreken, Binnenland. AARLANDERVEEN. Bij het gisteren te Zeist vanwege de Ned. Vereeniging van Gemeentebelangen gehouden examen voor Gemeentesecretaris en ambtenaar ter Secretarie slaagde de heer NE. Henriquez, volontair ter Secreta rie alhier. ALPHEN. Thans is het officieel, dat de lyn Uit hoornAlphen met 1 Aug. zal worden ge opend. Maandag en Dinsdag is reeds proef gereden. HILLEGOM. De aid. vain ,,De Hanze", alhier, heeft in een ledenvergadering besloten geen plaatselijke volksbank op te rich ton. De agenda van de Centrale vergadering werd voorts behandeld en aangewezen tot afgevaardigden werden de heeren J. W. Kroon en P. Klaver. By de rondvraag spoorde de heer J. Krol aan. om lid t: worden van hei fonds U. B. 0. (uitkeering bij overlijden.) Tot 1 Juli a.s. kunnen leden zich opgeven tol 55-jarigen leeftijd. Na dien datum wordt de leeftijds grens 45 jaar. De heer Krol wees op do grocte voordeelen aan het lidmaatschap ver bonden. Bij den voorzitter, dea heer C. G. J. Alkemade, zijn formulieren verkrijgbaar. VOORSCHOTEN. In de ledenvergadering der Chr.-Hist. kiesvereeniging is besloten, zich aan het po litiek accoord ten opzichte van de a.s. Ge meenteraadsverkiezing te houden en de af tredende leden weder candidaat te stellen, uitgezonderd de heer Overkleeft. tegenover wien een candidaat der Liberale Kiesvereeni ging zal gesteund worden. De heer Over kleeft is door geen der aangesloten kiesver- eenigingen in den Raad gebracht. Als afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering werd gekozen de heer Th. J. Broers, en als secundus de heer A. \Y. Kwak. TvARMOND. de staat van oninbare posten. By de rondvraag, vroeg de heer^Bonda naar den stand van het proces van den grindschip-per. De Voorz. verklaarde er niet» van te weten. De vergadering werd hierop gesloten. Mond- en Klauwzeer. Wekelijksche mededeeling betreffende 't mond- en klauwzeer: Sedert de vorige opgave d.d. 16 Juni 1915 werden gevallen van mond- en klauw zeer geconstateerd: In Zuid-Holland: 4 gevallen te Stomp- wyk, 2 gevallen in elk der gemeenten: Hof- van-Delft en Voorschoten, 1 geval in elk' der gemeenten Zoeterwoude, Kethel en Spa- land en Voorburg. In Limburg: 14 gevallen te Vaals, 7 go- vallen te Wittem, 4 gevallen te Ubach o. Worms; 2 gevallen te Bocholta en 1 geval in elk der gemeenten Gulpen, Kerkrade en Nienwenhagen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter veroordeelde Wegens loopou op verboden grond P. v. d. B. tot 3 of 3 d.I- v. d. B. tot f 3 of 3 d.. beiden te WarmondA. A. J. v. d. Tzonder domicilie, tot 3 of 3 d. Wegens het verwekken van burengerucht waar door de nar htrust kon -rden verstoord Jao. E... to Leiden, tot 3 of 3 d.J. K., to Voor schoten, tot 3 of 3 d.A. Z. (Irf. School Oude Vest) tot f 3 of 3 d.; Joh. F. v. d. B., te Noord- •wijkorhout, tot 5 of 3 d. Wegens overtreding politie-vorord^-ing Joh. H. v. D.. to Leiden, tot 6 of 3 d. en 1 of 1 d. Wegens valsohc naam opjreven en rijden zon der licht H. V., te Alkemado, tot f 10 of 3 d. en 3 of 3 d. "Wegens dronkenschap H. v. d. E. toi. f 2 of 2 d.; J. P. v. d. Z. tot f 2 of 2 d.J. A. V. W. tot f 2 of 2 d.O. P. L. tot f 1 of 1 d.W. K. tot f 2 of 2 d.; A. S. tot 2-maal 3 of 2-maal 3d.; C. J. T. v. d. H. tot f 2 of 2 d; W. K. tot 2 of 2 d.W. S. H. tot f 2 of 2 d.J. w W. tot f 2 of 2 d.A. B. tot f 2 of 2 d.K. Y. tot f 2 of 2 d.; ,r A. do M. tot f 2 of 2 d.; J. J. W. tot f 2 of 2 d.G. J. van S. tot 2 of 2 d. A. L. tot 2 of 2 d.; G. C. f 2 of 2 d., allen to LeidenE. Y., to Oegstgeost, tot f 2 of 2 d J. K., to Noordwijk, tot 3 of 3 d.A. F tot 2-maal f 2 of 2-maal 2d.: G. v. N. tot 2 of 2 <1. J. Y. tot f 2 of 2 d.; P J. C. B. tot 4-maal 1 3 of 4- laai 3 d allen zonder domicilie. "Wegens rookeu in een afd. spoorwegri Vuig dat daarvoor niet is aangewezen A van T te Lei den, tot 1 3 of d. "Wegens ovortreding arbeidswet ,T. v. d. W. tot 3 of 2 d., tc Leiden. H. E.. te Leiderdorp, tot 2 of 2 d. Wegens eieren van bescherm ie vogels rapen D. de Y., to Valkenburg, tot f 0.50 of 1 d. Wegens overtreding der voorschriften en vie ren van do Christ, feestdagen H. D. tot f 0.60 of ld.; M. S. tot f 0.60 of 1 d.beiden to 'r ei- derdorp. Wegens overtreding der jachtwet N. O to Val kenburg, tot 1 2 of 2 d.; H. E. tot f 3 of 3 d. Wegens snel varen P. O. tot f 3 of 2 d., beiden to Katwijk aan Zee. Wegens overtreding jachtwet W. P tot f 2 of 1 maand t.-'chtsohool; W. S. tot. f 3 of 1 d. "Wegens overtreding visscherijv/et P. P. tot t 1 of 1 d„ verbeurd verklaren der in beslag genomen vischtuigen, allen to Noordwijk; J. P.. to Zwart sluis, tot f 3 of 2 d., verbeurd verklaren der in be ".g genomen vischtnig. Wegens ove. 'ing leerplichtwet J. T. tot f 2 of 2 d.J. S. tot 7 2 of 2 d.II. S. tot f 2 Of 2 d.. allen to Leiden; J de M., to Itijnsburg, tot f 1 of 1 d.A. D., te Katwijk aan dep Rijn, tot f 2 of 2 d.; J. S. tot f 3 of 2d.; J. D. tot 7 3 of 2 d beiden te Katwijk aan Zee; W. v. K. te Sa8senheim, tot 7 3 of 3 d.A. v. d. Z. tot 7 2 of 2d.; O. H. tot 7 0.50 of 1 d J. v. B. tot f 1 of 1 dag, allen te Noordwijk aan Zee. Wegens overtredi - motor- en rij wiel reglement Joh. Jao. J. D. tot 2-maal f 0.50 of 2-maal 1 maand tuchtschool P G. v. d. tot f 1 of 1 d.; C. J. L. tot M of 1 d P. L. J. tot 7 2 of 2 d.G. N. if. tot f 3 of 3 d.A. W. Y tot 7 0.50 of 1 d. A. J. v. d. W. tot M of 2 d.; A. Z. tot 7 0 50 of 1 maand tuchtschool; J. O. v. d. E. tot 7 0.50 of 1 maand tuchtschool; J. "W. O. tot 7 0 50 of 1 maand tuchtschool; A. tot 7 2 of 2 d.P. J. M. tot f 2 of 2 d.T. M. tot f2 of 2 d.: A. W. de H. W. tot f 3 of 3 d ff. E. tot 7 3 of 3d; P. den U. tot 3 of 3 d T. - T. tot 7 3 of 2 d., allen te Leiden; J. V., to Rijnsburg,, tot 7 3 of 3d.: H. Y., te Sassenheim. tot f 3 of 3 d.; J. D., te Boskoop, tot f 3 of 3 d.P. F. II., te Gouda, tot 7 1 of 1 d.H. de W. tot 2 of 2 d.P. Y tot 7 1 of 1 d., allen te Leiden. Wegens te snél varen N. D., Oude Niedorp (N.-EL), tot 10 of 5 d 0. G. Y., to Leiden, tot f 3 of 2 d.G. B., tc Gouda, tot 7 10 of 5 d; O. B., te Ter Aar, tot f 3 of 3 d Wegens overtreding dor Algemeene keur van Rijnland J. N., to Leiderdorp, tot 7 1 of 1 d D. v. d. M., te Amsterdam, tot 7 3 of 2 - A. V„ to WoerdeD, tot H of 2 d.; v N., to 's-Gra- venhage, tot 7 3 of 2 d. Wegens de openbare weg tot werkplaats bezi gen F. 0. tot 7 0 50 of 1 d.; J. Z. tot 0.50 of 1 d.; O. D. Z. tot 7 10 of 2 d. Wegens zonder vergunning met een ijswagen een standplaats innemen S. S. tot 7 0.50 of 1 d. Wegens vuilnis in bet water wer- .n A. M. v. V., M. M. v. Y.. ieder tot 7 0.50 of 1 d„ allen to Leiden. Wegens een paard laten berijdc*- door een min derjarig persoon D. T.f to "oeterwoude, tot 7 1 of 1 d. Wegens met een tweewielige wagen de hcUing der Yischbrug afrijden W. A. D. de K. tot 7 1 of 1 d. Wegens met een tweewielige wragen rijden door de Brandewijnstceg J. v. A. tot 7 1 of 1 d.voor idem door de Maarsmansteog rijden J. J. S. tot f 0.50 of 1 d.; W. T. v. d. H. tot 7 1 of 1 d.; voor idem door do Hoogl.K.Choorstec- H. F. G. v. O. tot 1 of 1 d. Wegens zonder "odzaak een linkerpad borij- den Jac. E. tot 7 0.50 o? 1 maand tuchtschool; A. A. tot 7 1 of 1 d.P. K. tot 7 0.50 of 1 maand tuchtschool; H. v. d. 7 tot 7 1 of 1 d.; O. J. S. tot 1 of 1 d., aUen to Leiden; C. if., to War mond, tot 7 1 of 1 d.H. de V., te Zoeter woude, tot f 0.50 of 1 d. Wegens overtreding politie-verordeng P. J., zonder domicilie, tot f 0.50 of 1 d. Wegens rijden met rijwiel door de Ifaarsmans- steog W. van R.. to Leiden, tot f of 1 d.door de Watcrsteeg F B„ te 's Dage, tot '1 of 1 door de Donkersteeg W. to Alphen p d. Rijn. tot f 1 of 1 d.door de Maarsmanstceg 8. H. tot f 1 of 1 d.door de Ketclboetersteeg J. v. A. tot f 1 of 1 d.idem B. if. tot M of 1 d.; door de Donkersteeg D. v. L. tot f 1 of 1 d. Wegens als bestuurder vr~< een mef een hond bespannen wagen daarop plas is nemen Joh. B. tot f 1 of 1 d.H. B. tot 2-maal t 0.50 of 2-maal 1 maand tuchtschool. Wegens een. éón-persoons rijwiel berijden en daar nog een persoon o-" laten plaats nemen E. v. K. tot M of 1 d.; D. II. tot f 1 of 1 d. Wegens op een met. oen hond "bsspannen wagon plaats nemen v. d". K. tot f 1 of 1 d. Wegens een één-persoons9 rijwiel berijden en daar nog oen persoon op laten plaats nemen G. A. v. d. S.. tot f 1 of 1 d. Wegens vuilnis te water gocien J. v. d. W. tot f 0 50 of 1 d. Wegens to samen en in vereeniging deel nemon aan een 6pel met cent-en J. J. P. 8. tot- f 1 of 1 maand tuchtschoolJ. P. H. tot M of 1 maand tuchtsobool. Wegens deelnemen aan een voetbalspel J. F. A. tot f 0.50 of 1 maand tuchtschool; J. A. tot 1 0.50 of 1 maand t-uohtschool. Wegens ovortroding politïe-vorcrdening A. J. 8. tot f 0.60 of 1 d.: A. N. R. tof f 0.50 of 1 d.f J. D. T. tot f 0.50 of 1 d.; A. 8. tot 1 0.50 of 1 d.; A. T. tot f 0.50 of 1 d. j K. v. d. M. tot f 0.50 of 1 d., allen to Leiden; 8. K. tot f 0.50 of 1 d.; 0. A. tot f 0 50 of 1 d., beiden zonder domioilie. Teruggegeven werden aan do ouders J. v. R., II. v. R. en C. B., to Kawijk aan Zee, beklaagd van straatschenderij. Do kantonrecMsprak vrij: H. J. de II., te Voorschoten, beklaagd van overtredin- der wot voeartsonijkundig Staatstoezicht. BURGERLIJKE STARTD.-OMSTREKEN. KATWIJK. Geboren: Arendje Adriana, D. van D. O. de Vreugd en L. K. Kretzschmar. Jacobus "^ngolbcrt-, Z. van Jao. van Beelen en J. M. Muggo. lierman Hendrik, Z. van Jao. van Beelen en J. M. Mugge. Leuntje, D. van N. Kuijt en H. Hartevold. Arie, Z. van A. Dubbeldam en A. van dor Plas. Overleden: Petrus Jambus v Rijn, 4 w.. Z. van. P. en W. Paardokooper. Jacob Snijor, 1 j.. Z. van D. en K. van der Plas. WASSENAAR. Geboren: Helena Johanna, D. van A. J. Eeijersbergen en F W. Zandvliet. Cornelis Jacobus Mario, 7 van J. 0. van der Kroft en M. Kortekaas. Johanna Jacoba, D. van Th. de Boer cn 0. Smoor Henricus Antonins Amoldue, Z. van H. D-- on en M. E. van dcr Kleij. Cornelia, D. van A van Biezen en Q. Barnhoorn. Overleden: J. van Tol, Y. 69 j. GEMEENTELIJKF ARBEIDSBEURS. AANVRAAG VAN WERKZOEKENDEN. 5 Kantoorbedienden, 1 "Uitvoerder, 6 Timmer lieden, 18 Metselaars, 6 Steenhouwers, 4 Opper lieden. 9 Stucadoor9, 1 M< vbelmakor, 2 Stokers, 2 Smeden, 1 Koperslager, 11 Typografen, 2 Koet siers, 4 Grondwerkers, 7 Loopknechten, 3 Loop jongens, 30 losse Werklieden. AFDEELINC VROUWEN. Volkshuls. Tolephoon No. 1477. Qcopond; van 9—10 uur. 2 Dienstboden. 13 Werksters, 6 Naaistors, 2 Waech- vrouwen, 1 Winkeljuffrouw, 1 Kantoorbediende, 27 Teitielarheidsters, 3 Yrouwen (allerlei). Lloyd George eii de Munitie-Wet. Bij de indiening in het Lagerhuis van het wetsontwerp op de maatregelen tot ver meerdering van de productie van oorlogs munitie, ziedde minister Lloyd George, dat het tekort aan munitie, ten gevolge van het in dezen oorlog nood/lg gebleken verbruik, den vijand evengoed bekend is als den Engelsehen zelf en -dat de duur van don oorlog, do verliezen aan monschonlevens en ton slotte ook overwinning of nederlaag afhangen van do vraag of in die behoefte aan munitie op afdoend© wijue kan worden voorzien. De geallieerden zijn in de meerderheid, zoowel wat het aantal manschappen als wat hun kwaliteit betreft, die niet alleen gelijk staat met die van den vijand, maar deze zelfs, als het er op aankomt, over treft. Do productie van projectielen bij de Centraal-Europeesohe mogendheden be draagt, volgens zijn inlichtingen, 250.000 stuks per cfiag. Het bezoek aan Frankrijk hoeft Lloyd George zeer gerustgesteld ten opzielite van do vraag, wat Frankrijk heeft gediaan en zal kunnen doen. ,,Als wij in de eerstkomende maanden evenveel zullen kunnen doen als den Fran- solien inrichtingen waarschijn li jk zal moge lijk zijn, dan kunnen de geallieerden een overweldigende aneerdbrheid hebben van datgene, wat het meest noodog is, om de overwinning te behalen." Alle technische cn scheikundige hulpbron nen van het land on van het Rijk moeten tot dit doel georganiseerd worden. Sedert hot ministerie van munitie is in gesteld, hooft Lloyd George reeds grootö bestellingen van granaten gedaan. Lloyd George verklaarde vorder, dat do productie van sommige fabrieken zou kun nen worden verdubbeld, wanneer de beper kende reglementen der vakvereenigingen tijdelijk buiten werking werden gestold en cr geen werkstakingen of uitsluitingen plaats hadden. De werklieden in de munitie-industrie en de dokwerkers hebben er in toegestemd om allo geschillen aan een scheidsrechterlijke uitspraak te onderwerpen en de patroons zijn bereid gevonden om geen misbruik te maken van de verslapping der actie vaai de vak vereesnigdngen Lloyd George verklaarde, dat Duitsch- land steeds oorlogsmateriaal had opge gaard en met iedereen goede vrienden was gebleven tot het met zijn toebereidselen gercecl was. Tijdens de Balkan-orisds had DuitsohLand zich zoo bescheiden en pretentieloos voor gedaan, als maar «mogelijk is. Het had voor Frankrijk zijn welwi 1 lendsten glimlach over gehad, Rusland behandeld als een vriend en was gearmd met Engeland door de kanselarijen van Europa gewandeld. Wij waren toen werkelijk van meening, dat een tijdperk van vrede en vriendschap was aangeboden, maar op dat o ogenblik fabriceerde en verborg Duitschland reeds enorme voorraden oorlogsmateriaal, om zijn buren daarmee in den slaap te over vallen en te vermoorden. Indien zulk een soort misleiding tussohen do volkeren onderling succes heeft, dan zal in de toekomst iedere grondslag voor vriendschappelijke internationale verhou dingen inéén storten. Het ós voor den we reldvrede noodzakelijk, dat die. opzet mis lukt en het is onze plicht te zorgen, dat die mislukt.", (luide toejuiohingen). Tegen ancxatie plannen. De leden der besturen van de sociaal democratische partij en van de sociaal-de mocratische fractie in d'en Rijksdag protes teeren nu, naar het correspcmdenriebureaji Norden meldt, in de „Vorwarts" tegen den voorzitter der partij en der fractie, Hugo Haase, daar hij te zamen met Edward Bem- steki en Karl Ka-utsky in het „Volksblad" van Leipzig een oproeping gepubliceerd heeft, waarin onder verwijzing naai' ver- ovoTingsbedoelingen door invloedrijke krin gen, een wijziging van de houding der par tij, zoowel in als buiten den Rijksdag ge- ëischt wordt. De cm derteekenaren van het protest, waartos Scheddemaun, Molkon- buhr, Fischer, Pfannkuch en David behoo- ren, volharden bij hun verklaring van 4 Augustus, die tegen allo veroveringsbedoe- lingen gekant is, en alleen vredssideeën' wil aanmoedigen. Duinkerken beschoten. Aan den „erl. Lok. Anz." word,t bericht, dat door de veertien zware projectieion, die bij een nachtelijke beschieting gedurende drie kwartier de stad Duinkorken en de haven troffen, grooter verwoestingen wer den aangericht in de voorname stadswijken dan bij de vijf vorige beschietingen. Het aantal dooden en gewonden onder militairen en burgers wordt op 200 geschat. De Duikbootoorlog. De te Norwich verschijnende „Eastern Daily Press" deelt mede, dat het stoomschip „Punisiana" bij Ptkefield aan den grond geraakte. Het was getorpedeerd door een Duitschen onderzeeër. De bemanning (38 man) werden geland te Lowestoft. De „Punisiana" hoorde te Londen thuis en was met con lading tarwe op" weg naar Huil. Het stoomschip „Belgrave" werd bij do kust van Pembrokeshire getorpedeerd en binnengesleept te Broadhaven met de kiel omhoog. De bemanning wordt vermist. De treiler „Nord P. O. 194" uit GeesteS munde is acht mijlen ten noorden van Hausfc, holm door een Engelsehcn onderzeeër ge torpedeerd. De Demaning werd door een andoron Duitschen treiler aan boord geno men, met uitzondering van den kapitein die &ls marino-officier door de ngelsched werd aangehouden. LEIDERDORP. De collecte voor 't fonds tot aamiKiedi- ging en ondersteuning van den Qewapenden Dienst heeft opgebracht f 13.50. LISSE. In verband met de hooge prijzen van hot zink, zijn hier ook al ee»n tweetal per sonen, <üo hun zinken dakbedekking heb ben gesloopt en door 'n andere hebben ver vangen o.a. de eigenaar van het hotel „Do Witte Zwaan". SASSENHEIM. De Raad vergadert Vrijdagnamiddag to halfzeven. TER-AAR. De heer A. S. J. J. Ddnokgreve, amb ten-aar- ter secretarie alhier, is geslaagd voor het examen van candidaat gemeente secretaris. Op Dinsdag 29 Juni a.s. zal de verkie zing plaats hebben van tweo leden van den Gemeenteraad" In deze gemeente is goedgekeurd een regeling ter verkrijging van goedkoop on- gebuild tarwebrood. Er zijn ingekomen 442 aanvragen om broodkaarten en verwacht kan worden, dat in den loop van de vol gende week een aanvang met den verkoop zal plaats hebben. NOORDWIJK. Gisteravond hield de afd. Noordwijk van de R.-K. Middenstandsvereenigiag „De Han ze" een ledenvergadering in het voorzaaltje van café ,,'t Fortuin', van de Erven Gordijn. De voorzitter, de heer C. G. J. Alke made, opende de bijeenkomst. Onder de ingekomen stukken kwam voor een schrijven van het Hoofdbestuur, betref fende het aanvragen van zakenverlof voor leden der „Hanze." De Voorz. deelde mede, dat inmiddels 5 aanvragen voor leden der afd., by dea Mi nister waren ingediend. De Voorz. deed hierna mededeeling van een vergadering, door hem als voorz'tier der afd. bijgewoond, op verzoek der afd. Lei den. Het d«>el van die vergadering was, het vormen van gewestelijke vakvereenigingen. Het resultaat was, dat ter gelegener tijd verschillende vakken uit Leiden en Omstre ken zullen worden opgeroepen. Voor de bakkers en voor de kruideniers, is reeds een dergelijke bijeenkomst gehouden. Ook werd op b.g. vergadering het plan gemaakt, dat op gezette tyden te Leiden propagandavergaderingen zouden ^gehouden worden voor de afd. uit Leiden en Omstre ken. De kosten hiervan zouden door de afd. onderling worden gedragen. De vergadering nu verleende het bestuur machtiging om in die kosten hij te dragen. Door den heer J. H. v. d. Werf, werd hierna een uitgebreid verslag uitgebracht van de vergadering van den Centralen Raad, te Alkmaar gehouden. Vervolgens kwam in behandeling de agen da voor de verg. van den C. R., te hou den te Krommenie op 7 Juli a.s. Besloten werd, om wat betreft de verkiez'ng van het H. B. den afgevaardigden een vrij mandaat mede te geven. Naar aanleiding van een opmerking door een der leden, om bij de rondvraag op de verg. van den C. R. ter sprake te brengen het vergemakkelijken van het verleenen van credict aan de R.-K. Middens anders door de Coöp. Centr. Middenstar.dscredietbank,, werd door den correspondent der Bank een schrijven voorgelezen van het Baukbestuur, waaruit bleek, dat door dit bestuur wordt overwogen, om de voorwaarden van pro visie en rente geleidelijk ten voordeele van de leden te wijzigen, o.a. door verlaging van rente en provisie voor credietnemers. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den C. R. werden gekozen de heeren C. G. J. Alkemade en J. H. v. d. Werf; tot plaatsvervangers de'heeren J. Krol en W. P. de Vreede. Bij de bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren W. v. d. Holst en J. G. van Eeden, werden de aftredende leden herkozen. By afwezigheid van den secretaris (mobi lisatie) was een concept-jaarverslag, ter op zending naar het H. B., samengesteld door den voorzitter. Het verslag werd aan de vergadering voorgelegd. Op voorstel van den heer J. Krol werd besloten, namens de afdeeling een verzoek' to richten, tot den Directeur van het Post kantoor alhier, om de bestelling van de eerste post des morgens eenigszins te be spoedigen. De Voorz. deed hierna voorlezing van een formulier in te vullen door R.-K. Midden standers, die ten gevolge van den oorlogs toestand, hun zaak hebben zien verloopen of te niet gaan, en die wenschen gebruik te maken van een crediet, hun door tusschen- komst van de Coöp. Centr. Midd. Credietb. te verleen en, op gemakkelijker voorwaarden dan die, wrelke onder normale omstandig heden worden gevorderd. Belanghebbenden kunnen zdch wenden tot de Commissie \an Advies der Bank, of tot den correspondent, den beer J. A. Engelsman, De „St.-Crt." bevat de gewijzigde Sta tuten van de Ver. tot stichting en instandhou ding van een Ckr. Ned.-Herv. Bewaarschool alhier. Gisteravond vergaderde in „De Stad Rome," „Gemeentebelang." Aan de orde was de candidaatstelling van leden voor den Raad. Een der leden van het bestuur deelde mede, dat hij bespreking had gehouden met leden van het bestuur der R.-K. kiesvereeniging, die een verklaring heBben gegeven, dat zij bij de vacature J. de Vetten zullen steunen, den candidaat der Protestanten, en zulks ook in de toekomst zullen bestendigen. Besloten werd bij de eerstvolgende ver kiezing de twee aftredende leden der R.-K. te steunen en voor de vacature-J. de Vetten, den heer Krussman car.didaat te s'.ellen. Naai' aanleiding der besprekingen en besluiten werd door de vergadering de volgende mo tie gesteld. De leden der vereeniging „Gemeentebé- lang", te Warmond, by een ia hun vergade ring van den 23 Juni 1915, gehoord heb bende de besprekingen betreffende de va cature in den Gemeenteraad zijn van oor deel, dat verlriezingsstryd in dezen tijd moet voorkomen worden, en besluiten, thans de candidatuxen van de aftredende leden te steunen en den heer J. H. Kruseman can didaat te stellen voor de vacature-J. de Vet ten. Met deze motie zal de R.-K. Kiesver eeniging worden in kennis gesteld. WASSENAAR. Met ingang van heden, Donderdag 2-1 Juni, is het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens ver boden uit, naar of binnen een kring, om vattende het gedeelte der gemeente Was senaar, begrensd ten noordoosten en zuid oosten door de gemeente Voorschoten, ten noordwesten door den Rijksstraatweg Den HaagLeiden, en ten Zuidwesten den Pa pen weg, omvattende den Stevenshofjespol- der, den Zuidwijksohen polder en den Paapwegsohen polder. Wanneer bijzondere redenen afwijking van dit verbod noodzakelijk maken, kan door hem zoodanige afwijking worden toe gestaan als onder de door den districts vee arts aan te geven voorwaarden. ZWA MMERD AM. Gekozen is tot afgevaardigde naar do Algemeene Vergadering van .het Nederl. Ond. Genootschap (N. O. G.) de heer J. do Voogd, hoofd der Op. Sch. no. 1. alhier tot plaatsvervanger de heer P. de Graaf, hoofd der O. S. te Nieuwkoop. Het stationsgebouw zal alhier inwen dig veranderd worden. Het bureau, dat aan de achterzijde lag, komt aan de voorzijde, waar thans de wachtkamer lsto en 2de klas is, en omgekeerd. Door deze verandering wordt het bureau geriefelijker en kan beter toezicht oefenen op perron en lijn. ALKEMADE. QUI i 1 Gemeenteraad. Aan „De Hanze" werd over 19141915 f 25 :subsidie ^egekend. Drinkwaterrappor ten van den Mm. van Binnen!. Zaken werden voor kennisg. aangenomen. Bij de begroo ting zal behandeld worden een aanbod van „Het Groene Kruis", om schoolboeken te ontsmetten. Niet ingegaan werd voorloopig op een adres om aansluiting op een adres van de Vereen, van Ned. Gemeenten. Aan den heer Hendrix werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als hoofd der school te Roelofarendsveen tegen 15 Sept. a.s. Afgewezen werd een verzoek van mej. Fontane om verhooging liarer jaarwedde ais tijd. -onderwijzeres in de handwerken. Het percentage van den hoofd, omslag werd op 2!/i bepaald. Tot lid der Commissie tot wering van schoolverznim in de vacature- Wezenhagen werd benoemd de heer Klees. Het batig saldo van het armbestuur van do Vrije en Lage Boekhorst ad f388.87 W' erd in zijn geheel toegewezen aan het R,-K. Par. Armbestuur van Oud-Ade. Irzake brug bij Oudewetering, werd be sloten de declaratie van den architect Mul der ad f419.50 te voldoen. Alkeniade moet daarvan I2S4.21 dragen, Leimuiden f 101.24 en Rijnzaterw oude f34.05. Van Leimuiden en Rijnzaterwoude zijn toezeggingen ontvan gen, dat zij hun deel van de oouwkosten naar gelang van het zielental willen dragen. Deze kosten werden ger. op ruim f40000. De bepaling is echter gemaakt, dat Rijk en Provincie f20,000 van de f40,000 moe ten bijdragen. De heer Bonda stelde voor, dat Rijk en Provincie 2/3 der bouwkosten op zich zul len nemen en de drie gemeenten 1/3. Dit voorstel werd aangenomen en de verdere werkzaamheden aan B. en W. opgedragen. Wyziging begrootingen 1914 en 1915, werden goedgekeurd. Vastgesteld werden: de 'instructie voor het onderwijzend personeel, de verordening op publieke voorstellingen, en die op de heffing van staangelden. Aangehouden werden: de verordening op den broodverkoop, de polit'e-verordening en In do algemeene vergadering der Ne- derlaudsche Centrale Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose, welke onder voorzit terschap van jhr. S. M. S. de Ranitz gebon den werd in Hotel Victoria in Den Haag, werd o.m. de rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester goedge keurd. ï>eze rekening sluit met een batig saldo van f 1457.62^. Het aantal leden onderging dit jaar we derom "cn verhindering. Op 1 Jan. bedroeg het ledental 6941, waarvan 6578 particulie ren en 263 vereeniging en; op 31 December waren deze cijfers 5669, 5285 en 384. De verkoop der Emmabloem bracht op f 58.598.05^, tegen f 57.514.96$ in 1913 en f 56.576.28$ in 1912. Van dit bedrag kwam aan de sanatoria en hospitia 8042.01, aan de Centrale Vereeniging f 160S.41 ten goede. Do bruto-opbrengst was nagenoeg 25 pCt. hooger dan do netto-opbrengst. Ds. A. D-. Wempe, die Zondag afsch-edd nam van de Ev.-Luth. Gem. te 's-Graven- bage, hoopt a.s. Zondiagmorgen in <le Ev. Luth. Kerk te Amsterdam door ds. P. van der Veen bevestigd te worden en dan 'a avonds zijn intrede te doen. nAAGSCÜ GERECHTSHOF. Aanslag op ecu Vice-Consul. bisteren werd voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage behandeld het hooger beroep, tegen een vonnis van de Rotterdamsche rechtbank, waarbij een matroos te Helder werd veroordeeld tot 4 jaren gevangenis straf ter zake van poging tot moord op den Noorschen vice-consul te Rotterdam op 27 Maart j.l. Het O. M. had veroordeeling gevorderd tot 5 jaren gevangenisstraf. Bekl. heeft op genoemden datum uit een met scherpe patronen geladen revolver eeni- ge schoten gelost op den vice-consul, waar door deze aan bovenarm en hals bloedend verwond word- Bekl. was herhaaldelijk aan het consulaat geweest om te vragen om zijn gage voor een af geloop en reis. De consul wilde hem echter niet het volle bedrag uitbetalen en hem 1/4 maand inhouden wegens het zich ongeoor loofd verwijderen van boord. Bekl., hierover morrende, kocht daarop een revolver, met het doel zich op den con sul te wreken. Dezo had z. i. geen recht iets van zijn gage in te houden. Gok kocht bekl. nog een dolkmes voor het zelfde doel. Na aan verschillende adressen geinfor- meerd te hebben of er voor hem geen recht te krijgen was en hij nergens hulp kon krij gen, besloot hij eigen rechter te zijn, daar hij stellig in de meening verkeerde, dat hij na binnenkomst te Rotterdam van boord mocht. De kapitein van zijn schip had na advies van genoemden consul tot inhouding beslo- ton. De advocaat-generaal vorderde vernieti ging van het vonnis, alleen voor wat de straf betreft, en requireerde tot veroordeeling tot 5 jaar gevangenisstraf. ïïr. Grüber, te 's-Gravenhage, riep de clementie voor bekl. in en vroeg oplegging van een lichtere straf. Uitspraak 30 dezer. r\p HTD Panamahoeden van af f 10. C/bil 1 D H. A. TIMMERMAN, Hofleverancier, Nieuwe Rjjn 46, Telef. 142. AGENDA VAN DE WEEK. Donderdag; Lokaal V©rhuurclersbond, Hoogl. Kerk- graoht. Openb. Yorgadi. „I. A. M. V.". In- ledderC. J. Akkerman, Halfnegen. Vrijdag; „Zomerzorg". Bal Champêtra, Zaterdag: Santuoort. Park Duin en Kruidberjr. Groo- te Openluchtmeeting. Sprekers mevr. Bois- sevainPijnappel, mr. H. Smeenge e.a. Zondag: „Zomerzorg". Jaarfeestviering Muziek- en Tooneelvereeniging „Nut en .Vermaak". 8 uur. N utsgebooiw. Religieue-Social. lujeen- komst. Spreker: Ds. B. de Ligt (Nunen). Zeven uur. FAILLISSEMENTEN. J. Zegerius, koopman in tabak, te Am sterdam. W. Speelman, diamantslijper, Amster dam. I. Bolle, koopman in tabak, te Amster dam. H. Kamp or dijk, koffi ohudsh oudeT, te Am- sten: dam. W. Mooy, assuradeur, laatstelijk ge woond hcibbetrwle te Arnaterdam, M. M. van Kreveldi, broodbezorger, te Hilversum.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2