Nederland en de Oorlog. flo. 16966 Maandag SI .TTaiaïi. A°. 1915. geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. tDi: nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. UIT ONS LAND. SPORT. LEILSCH DAGBLAD PBIJ8 DEB ADVERTENTIES: Van 16 regel» Jl.05. Iedere regel meer 0.17j. Elaine adTertentiën »on 30 woorden 40 Oente oontanti elk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het inoaaaeeren wordt JO.OÖ berekend. BewijBnnmmer 6 Oenta. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1.30; per weefc. 0,09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. a 0.10. France per po3t1.66, LEIDEN, 21 JUNI. Dc Opvoering van „Koning Lcnr" in het Volkshuis. I In hot Volkshuis word gisteravond Sha kespeare's meesterstuk „Koning Leurop gevoerd. De spelers waren jonge jnenschen, lie, in clubs en lessen, jarenlang het Volkshuis bezoeken. Het meerendeel hunner Leeft, verleden j3ar, onder dezelfde leiding, do „Julius Cesar" ingestudeerd en uitge voerd. De resultaten verrassen alleen hen, die Jceenen, dat groots kunst, welke het alge meen menscheljjke tot onderwerp heeft, ad- leen bedoeld is voor of gewaardeerd wordt door de „beschaafde koningen."- Liefde, Stouw, oprechtheid, rechtschapenheid, haid- heid, haat, afgunst, zelfzucht, zij worden doorleefd en doorvoeld in alle jrringen van SMnschen, en ook de kunst van uitbeelding bepaalt zich niet tot dezen of dien nuaat- johappelijken kring. De waardigheid e:i zeg gingskracht van koning Lear, de lenigheid en levendigheid van Kent, de ooljjkheid en 'tumor van den nar in houding en uitdruk king, de typeering van de nijdigheid en hard- fed van Goneul en Regan, zij waren zoo- iVels bewijzen van de geschiktheid der spe lers om uit t8 beelden wat zij voelden. Zij doorleefden hun rol on velen hadden zich er onder vereenzelvigd. De voorbereiding ging gepaard met groote bijkomstigs moeilijkheden: nachtwerk, over werk, die geregelde bijwoning der recepties Onmogelijk maakten en in enkele gevallen, verandering van medespelers, waren hinder palen, die echter overwonnen werden. IVie ziet wat het volk, onder goede leiding, in dezen 'bereiken kan, verbaast zich, dat nog steeds, op bruiloften en jaarfeesten, stuk ken worden opgevoerd, ver beneden het zede lijk gehalte en het kunstgevoel van de uit voerenden zeiven. Wat zou, onder deugdelijke leiding, in dezen veel te bereiken zijn. Het publiek, dat gisteren de zaal geheel vulde, bestond alleen uit de gewone Volks huis-bezoekers en ouders en vrienden der spelers. Een tweede uitvoering, tegen entrée, wordt in uitzicht gesteld. Dit jaar worden twintig plaatsen als surnumerair der Posterijen en Telegrafie, waaronder ten hoogste twee voor vrouwe lijke candidaten beschikbaar gesteld, voor hen, die in 't bezit zjjn van een einddiploma van oen Heogere Burgerschool, Gymnasium of daarmede gelijkgestelde inrichting van onderwijs. Aanmelding behoort te g.schieden bij het Hoofdbestuuur dor Posterijen en Telegrafie te 's-Gravenhage, vóór 16 Augustus e. k. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den directeur van het postkantoor en bij den directeur van het Telegraafkantoor alhier. Gisteren, 20 Juni, opende de Leidsche Bestuurdersbcnd zijn nieuw ingericht kan toor, in het perceel 3-Octoberstraat, hoek Schelpenkade. Bij de opening deed de voorzitter uitko ken, dat de toestand, waaronder de admi nistratie werd gevoerd, wegens gestadige Uitbreiding harer bemoeiingen, onhoudbaar was geworden. Het Bureau voor Arbeidsrecht, welk on derdeel van den Leidschen Bestuurdersbond eveneens steeds grooter vlucht neemt, kon evenmin langer toe met de huisvesting, haar door de Coöp. „Vooruit" verleend, zooiat ook daarvoor een kantoorlokaal met wacht kamer dringend noodig was. Het bestuur heeft nu het perceel 3-Oc- ïcberstraati hoek Schelpenkade, vcor de ad ministratie van den Ij. B. B. en voor het Bureau voor Arbeidsrecht ingericht. De voorkamer is tot kantoor ingericht, de ach terkamer tot wachtkamer. Een kamer is be stemt voor archief, twee andere kamers om aan de organisaties te verhuren voor be stuursvergaderingen, cursussen of bureau. Van een vriend wis een gelukwe sok, ver gezeld van bloemen, ingekomen, we'ke at tentie zeer werd op prijs gesteld. Nadat nog door anderen de L. B. B was gelukgewenscht met de uitstekende inrichting en de wensch was uitgesproken, dat het nieuwe bureau mocht strekken tot bloei en vooruitgang der Leidscho vakbeweging, werd het Bureau voor geopen" verklaard. In de te Deventer gohouden vergade ring voor Vrijz. Dem. Gemeenteraadsleden in Nodcrland werd tot bestuurslid herbe noemd mr. A. J. Fokker, alhier, die deze be noeming aanvaardde. In de stedelijke werkinrichting zijn van 13 tot 19 Juni opgenomen 288 volwassen per sonen, 75 kindoren; totaal 363 personen. De alhier tot semi-arts bevorderde stu dent C. E. Leman is bestomd tot officier van gezondheid bij hot loger h. t. 1. Mej. G. do Vos, alhier, is te Haarlem al» onderwijzeres geslaagd. x DIT ONZE STAD. STEUNCOMITÉ LEIDEN. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meld de zich om steun aan 1 pers. Maakt met het totaal der vorige week ad f. 3194 3195 pers. Tot 12 Juni waren behandeld 2436 aanvr. In de afgeloopen week kwa men in behandeling t 3 2439 Buitendien waren op eerste aanvrage afgewazen 694 pers. In de afgeloopen week 1 695 pers. NEDERLANDERS EN VT.A ANDEREN". De algemeene vergadering van de Ut/reohtaohe Studenten-Afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond van den lOden Juni j.l. heeft met algemeene stem men besloten heb volgende ter kennis te brengen van het hoofdbestuur „De Utrechtsche Studenten-Afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Verbond, met de Vlaamsche leden in algemeene ver gadering. vereendgd op Donderdag den lOden Juni 1915, overtuigd, dat de opbloei van den Ne- derlandsohen stam in Vlaanderen levens voorwaarde is voor het geheel© Hol- landsohe, Vlaamsohe en Zuid-Afrikaansohe Nederlandsche volksbestaan spreekt haar afkeuring uit over het niet opnemen in 'het orgaan van het Verbond van de motie op 18 April 1915 aangenomen door die afdoeling Lier van het Algemeen Nederlandscih Verbond, waarin uiting ge geven wordt aan den edsoh, dat bij den ko menden vrede voor Vlaanderen de vor men geschapen zullen worden om zich on der eigen Nederlandsch bestuur, in eigen Nederlandsche taal, te kunnen ontwikko len naar eigenNederlandsc'hen aard, tot eigen Nederïandsche beschaving, tot eigen Nederlandsch volksbestaan j oisoht, dat het hoofdbestuur van het Al gemeen Nederlandsch Verbond, met be trachting van stipte onzijdigheid tegenover de internationale aangelegenheden van d'en Belgischen Staat, krachtiger dan tot nu geschied is, de staimibelangen zal beharti gen va:i het Vlaamsoho deel van het Ne- derlandsehe volk. HET LANDSTORM-ONTWERP EN DE PARTIJRAAD DER S. D. A. P. Gisteren is de Partgraad der S. D. A. P. bijeen geweest, om1 te beraadslagen over het landstorm-ontwerp der Regeering. Het partijbestuur heeft n.l. aan dit col lege advies gevraagd, omtrent gencemd ont werp. Wat de functie is van dit nieuwe lichaam in de Sociaal-Democratische Arb:iiersi;ar- tij, deelt „Het Volk" mede. Bij den groei der partij schrijft het blad is het on mogelijk geworden, allerlei kwesties van pro- pagandistischen en organisatorischen aard, die voor het inwendige leven en ook voor de gezonde ontwikkeling en de werfkracht der partij van groote beteekenls zijn, t? be handelen op het congres, of de beslissing ervan over te laten aan den uiteraard be perkten kring van het partijb:stuur. Daarom is als schakel tusscehn partij en partijbestuur do Partijraad in het leven ge roepen. Ook in de politieke leiding der partij heeft do Partijraad een rol te vervullen. Het be stuur is bevoegd den Partijraad bijeen te roepen om te dienen van arlvies, en tot het vervullen van deze functie met betrekking tot het landstorm-ontwerp heeft de Partg raad gisteren vergaderd. UJTVOERVERrOD VAN ZAKT A~\TA\RN£>. Bij Kon. besluit van 19 dezer is de uit voer van electrische zaklantaarns, van on- derdeelen en grondstoffen tot het vervaar digen daarvan, verboden van den dag der afkondiging van dit Besluit. DE PRIJS VOOR VARKENS. Do directeur van het Rijks Centraal Bur. tot regeling van den afzet van varkens en varkensvleesch, brengt ter algemeene ken lis, dat hij, met betrekking tot de leveringen, welke na 19 Juni 1915 zullen geschieden, het navolgende heeft vastgesteld: Do prgs van '80 cent per K. G. voor fllachtgewicht: lo. voor varkens met een slachtgewicht van 90 tot beneden 125 K.G., en 2o. voor varkens met een Slachtgewicht van 70 tot 90 K. G., wanneer, op verzoek van de des betreffende slagers, varkens -van dat gewicht geleverd worden. Voor varkens met een slachtgewicht van 125 K. G. en daarboven is 83 cent per K.G. slachtgewicht verschuldigd. Indien een exporteur varkens levert van een lichter slachtgewicht dan hem is opge dragen, is do prijs per IC. G. slachtgewicht evenveel centen beneden den vcstgestelden prijs als het aantal geheele kilogrammen blijft beneden het hoogst toegelaten gewicht der categorie, waarvan hij moest leveren. Dit laagst toegelaten gewicht is vcor ca tegorie a. 90 K. G., voor categorie b. 70 Kilogram. OORLOGSTOESTAND EN WERK- LOOSHEID. In de „Vakbeweging", het orgaan van het Ned. Verbond van Vakvereenigmgen, komt voor 'n staat betreffende de werkloosheid in de bij het N. V. V. aangesloten bonden op 1 Mei 1915-. Daaruit blijkt, dat van de 90.832 leden on der de wapenen waren 12.357 en werkloos 10.815. Op 1 Mei werkten minder dan drie dagen per week 313, drie dagen per week, doch korter dan gewoonlijk 3515, terwijl den gebruikelijken tijd werkten 63.890. Van 33 van de 35 aangesloten vereenigin- gen worden gegevens ontvangen betreffende den stand der werkloosheid op 1 Mei. Ver geleken bij de cijfers van de vorige maand is de werkloosheid in vele bonden heel wat verminderd. In den Schildersgezellenbond en den Bond in de Kloedingindustrie was de daling van het aantal werkloozon zelfs betrekkelijk groot. Van het totaal werkloozen, dat op 1 Mei 10815 bedroeg, kwamen voor rekening van den A. N. D. B. alleen 6354 of 53.7%. Daar op volgt de Havenarbeidersbond met 1274 werkloozen of 11.7 van het totaal. De ander werkloozen kwamen voor reke ning van de 31 andere vereenigingen. De verbetering, welke over het algemeen in den bedrijfstoestand is ingetreden, blijkt uit onderstaand staatje, dat den stand der werkloosheid aangeeft op 1 Mei: Aantal leden Aantal van wie gegevens Aantal gedeeltcl. waren verstrekt werkl. werkl. 1 Sept. 87678 19387 11843 1 Oct. 87695 17947 11914 1 Nov. 87626 16392 8816 1 Dec. 87366 16078 7686 1 Jan. 86899 15961 6794 1 Febr. 88524 14814 6521 1 Maart 89029 13478 5663 1 April 83784 118/4 4352 1 Mei 90S32 10815 3823 Do werkloosheid nam, vergeleken bij de vorigo maand, eenigszins toe in den Haven arbeiders- en Slagersgezellenbond. INLIJVING LICHTING'1915. In het tijdvak van 1620 Juli a.s. worden ingelijfd van de dienstplichtigen der lich ting 1915, toegewezen aan hot regiment ge nietroepen en bestemd voor opleiding tot milicien-telegrafist of -telephonist a. zij, die niet werkzaam zijn bij de poste rijen en telegraphie of bij de spoorwegmaat schappijen b. zij, die wèl werkzaam zijn bij de onder a vermelde diensten, doch die voor inlijving in genoemd tijdvak met name zullen worden aangewezen. Alleen om zeer gewichtige redenen 7 waaronder in dit geval ook studiebelangen kunnen worden gerekend kan aan deze in te lijven dienstplichtigen uitstel van eer- ste-oefening worden verleend, indien zij daartoe alsnog ten spoedigste zelf hun ver langen bij (ongezegeld1) verzoekschrift aan den minister van oorlog te kennen geven, met overlegging van een deugdelijk bewijsstuk omtrent het werkelijk bestaan van de reden der aanvrage. De dienstplichtigen zullen echter rekening moeten houden met de mo gelijkheid, dat het uitstelsel wordt ingetrok ken, zoodra de omstandigheden daartoe aan leiding mochten geven. DEKKING VAN DE CRISISUITGAVEN DOOR DE GEMEENTEN. De commissie ter bestudeering van de wijze van dekking van de crisisuitgaven door de gemeenten, ingesteld door de Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten, heeft dezer dagen in Den Haag vergaderd, onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn, burgemeester van Veen- dam. Tot secretaris werd benoemd mr. Ph. B. Libourel, te Leiden. Besloten werd een vragenlijst te zenden aan de bij de vereeniging aangesloten ge meenten en aan eenige andere grootore en kleinere gemeenten in de verschillende pro vincies, daar het ondoenlijk is. de gegevens van alle gemeenten in te winnen. Aan gemeentebesturen, d'.e geen vragen lijst ontvangen en er prijs op stellen, hun gegevens to verschaffen, zullen gaarne vra genlijsten worden toegezonden, na aanvrage liage, Mauritskade 15a. De antwoorden wor den zoo spoedig mogelijk, liefst vóór 1 Juli, ingewacht. HET POSTVERKEER TUSSCHEN. NEDERLAND EN BELGIË. Het Duitsche bestuur in België jnaakt be kend: Voortaan is het postverkeer met Neder land voor mededeelingen van persoonlijken aard alleen op briefkaarten toegelaten. Zooals vroeger werd vastgesteld, zijn vcor dat ver keer toegelaten de plaatsen: Brussel, Luik en Venders met voorsteden en omliggende, ook Antwerpen, Hasselt en Welkenraedt. Zakelijke mededeelingen mogen onder briefvorm verzonden worden. De brieven mo gen echter niet meer dan twee bladzijden van gewone grootte beslaan en moeten dui delijk geschreven zijn. Onder dezelfde voor waarden is van 16 dezer af ook de brief wisseling vcor bovengenoemde plaat en met de in Nederland geïnterneerde soldaten of aldaar verblijvende burgers toegestaan. Van beide zijden mogen er ook postwissels ge stuurd worden. De brieven vcor de Belgische soldaten zijn vrijgesteld van port. Brieven, welke aan deze voorwaarden niet voldoen, zullen niet besteld werden. Overzicht. Het debuut van „Die Ley the" is niet schitter oud geweest, maar elk begin is moeilijk. Het begin is er, als nu de animo maar toeneemt, dan zal heb sucoes ook een maal komen. „De Kaag" trof zeer mooi weer met zijn zeilwedstrijden, hoewel er wat meer wind had kunnen zijn. We verwijzen verdor naar de uitslagen. Onze verwachting omtrent „Ajax" is uitgekomen. De Lei denaars kregen een zeer sterk elftal tegenover zich. waarin drie spelers waren, die geregeld vcor het eer ste elfbal uitkomen. Bij „Ajax' 'deed zicsh heb gemis aan een goeden wissel werper ge voelen, bovendien werden er fouten in het veld gemaakt, die duur geworden zijn. De ze nederlaag kan „Ajax" het kampioen schap kosten, tenzij men de volgende week van „V. O. C." wint. ZeiB- en EVïoiorsjpori. Wedstrijden van „De Kaag". Do onderlinge zeil- en mofcorwedstrijden van „De Kaag", die Zondag op de Kager- plassen zijn gehouden, zijn uitstekend ge slaagd. Het weer werkte mede en de-wind blies voldoende al waren er sommigen, die een krachtigen bries gewcnscht hadden. De regreling was in goede handen on alles liep volgens de tijden, op het programma aan gegeven. De uitslag is: Klasse I. Blotseling-keerpuntwedstrijd voor motorbooten, le prijs J. G. van ltaay, met „Anna"; 2e prijs M. D. N. van Jlest, met „Lyriewil". Hierbij valt op te merken, da-t, indien er in den carburator van Wil ly", van mevr. Dieben-Honings, geen nick gekomen was, deze stellig den eersten prijs zou hebben gewonnen. Klasse II. Ronde en platbodemjachten, groot tot 4 W .M. 1. L. Sollaert, Den Haag, met „Aeolus" in 2 u. 22 m. 41i s.A. A. Visser, te Leiden, met „Blondine" in 2 u. 23 m. 44 s. Klasse III. Schouwen. 1. W. F. Einthoven, te Leiden, met „Louise" in 3 u. 42 m. 8 sec. 2. C. Bader, Warmond, met „Dolfijn", in 3 u. 50 m. 50 s.J. J. Koppesciiaar te Lei den, met „Doanhi" gaf den strijd op. Klasse IV. Ronde- en platbodemjachten, groot tot en met 5 W. M. 1. J. Sleyser to Leiden, met „Sorella" in 2 u. 30 m. o s. E. Ekker, Den Haa-g, met „Meeuw" zag men gedwongen den strijd op te geven. Klasse V. Rondo en platbodemj achten, groot boven 5 W.M. 1. „Bernard" J. M. Bo- the, Amsterdam met „Bencor II", in 2 u. 48 m. 30 s.2. Prof. dr. C. Th. L. Kan, te Lei den, met „Marie" in 2 u. 57 m. 35 s. 3. N. P. van de Laai', Den Haag, met „Amalia", in 3 u. 13 m. 55 s. A. G. M. Dieben, te Lei den, met „Geevtruida gaf tien strijd op. Klasse VI. Sloepen en dergelijke. 1. T. J. Huij, Leiden, met „Liobe", in 2 u. 10 m. 18% s.2. G. Krul, Den Haag, met „Antoinette" in 2 u. 26 m. 37 s.3. G. J. Biesiot, Leiden, met „Trijntje" in 2 u. 36 m.4. J. B. van der Waa-I, Den Haag, met „Wilhelmina", in 2 u. 52 m. 16 s. Klasse VII. Niet-overdskte kiel- cn mïd- denzwaardj achten. l.i Th. Fontein en. A. A. Wijnnobel, Leiden, met „Ingeborg" in 2 u. 27 m. en 3Gi s.2. R. C. Schouten, Alfon (Gouwsluis), met „Rijnstroom", in 2 u. 38 m. 49% s.P. A. Wernink te Leiden, met „Atina", gaf den strijd op: 3 deel nemers waren niet opgekomen. Klasse VIII. Overdekte kiel- en midden- zwaardjachten. 1. H. B. Gescher en J. A. C. van Haa-gen, met „Woelwater", in 1 u. 49 m. 4% s.; 2. M. C. F. J. Cosijn en M. Sanders, te Leiden, met „Willy", in l u. m, 12 s.; 3. M. de With, Zaanoam, met „Utah II", in 2 u. 0 m, 40£ s.4. Joh. Speelman, Sassenlieim, met „Anna Marga-< retha", in 2 u. 1 m. 2 s.5. Mr. E. Menten, Den Haag, met „Zomerland", in 2 u. 7 m. 74 s.J. O. van Hooiwerff en J. F. La Ki- vière, te Leiden, met „Waterrot", moesten wegens hulpverleening bij een ongeval den strijd opgeven. Klasse IX. Nationale klasse. Prijs zilve ren wisselbeker. Houder J. R. Garp, Bloe- mendaal. 1. H. W. de Voogt, te Haarlem', met „Inge", in 2 u. 40 m. 16^ 3; 2. J. R. Carp, Bloemendaal, met „Schelm", in 2 u. 47 m. 37 s.3. W. Kervel, Amsterdam, met „Brunhilde", in 3 u. 9' m. o. Dit jaar is dus de heer Voogt houder van den wisselbeker. Klasse X. Jachten der A, B, G-klasse. I. C. D. SchudcTeboom, Zaandam, met „Loja" in 2 u. 9 m. 32 s.2. W. JPluygers, Rot terdam, met „Jux II", in 2 u. 15 m. 294 0. Ph. de Kanter, met „Dux", Delft, in 2 15 m. 43 s. Klasso XI. Larks. 1. G. Bruinzeel, Den Haag, met „Spin", in 3 u. 15 m. 174 seo.; 2 J. Blank, Den Haag, met „Snip", in 3 u. 19 m. 59 s. Klasso XII. Jollen. 1. H. B. «-cscher en J. A. O. van Kampen, Den Haag, met „Woelwatertje" in lu. 3 m. 12 s.mr. E. Menten, Den Haag, met „Zomerkind" moest den strijd opgeven om tijdig aan een andere kla-sse deel te nemen. JNa afloop heeft de vice-voorzitter, de heer P. Lentsvelt te 's-Gravenhage, met een har telijke toespraak te prijzen uitgereikt. Roeien. De Wedstrijden van de Koninklijke, Oudo Twee: 1. Nautilus. Jonge Vier: 1. Laga, 2 Laak, 3 Nautilus. Ovcraaadsohe Twee, voor beginnelingen 1 De Hoop, 2 Die Ley the (ver achter). „Die Lcythe" bestond uit E. R. A. Luyke Rcokott (boeg), N. A. C. Slotemaiker (slag) on dr. C. J. A. van Iterson (stuurman). Jonge Sciff1 K. M. de Haas (Amstel), 2 E. van Vloten (Laga). Oude Acht1 Laga, 2 Nereus. Laga wint den Koninginineprijs, een zil veren beker, uitgeloofddoor H. M. de Koningin. Oucöo Scifflsto afdeeling1. K. M. de Haas, 2 dr. Henny. 2de afdeeling1 Bodssevain, 2 v. Vloten. Beslissing: 1 Boissevain, 2 De Haas. Jonge Twee1 Laak, 2 Amstel. Oude Vier1 Nautilus, 2 Nereus 3 Laga). 2de kl. Vieren 1 Laga, 2 Nautilus. Overnaadscho Vier1 Laak, 2 Hoop, 3 Laga. Dames Vier (te beoordeel en naar stijl) 1 Nereus (24 punten), 2 Hunze (23 pt.), 3 Viking (20 pt.). Jonge Acht: 1 Nereus 2 Laga Twee zonder stuurmanNautilus kwam het eerst aan, maar word gediskwalifi ceerd wogens het nemen van een verkeerde boei, zoodat Amstel eerste werd verklaard. Waterpolo. Eerste Klasse. AmersfoortA. Z. en P. C.R. Z. C. 2 AmsterdamD. J. K.Maas 70. Cricket. Eerste Klasse. „Hilversum"„V. R. A." te Hilversum:' „V. R. A." wint met 1 spel en 113 punten. „Rood en Wit"—„Hermes" te Haarlem:' Rood en Wit354 voor 5 man. Mesman 170 niet uit. Hermes197 voor 5 man. J. Offerman 101 niét uit. Daar do speeltijd verstreken was, zal de wedstrijd opnieuw gespoeld moeten wor den. Tweede Klasse Zuid. ,,'s-Gr. C. C .II"—„Ajax". Den Haag:' ,,'s-Gr. C. C. II" 202 en 53 voor twee. „Ajax": 142; L. Gunning 33, G. Gun ning 16 en mr. G. v. d. Kouden 25 niet uit. „Ajax" verliest op het eersto spel met 60 punten. „H. B. S."„V. O. C." Den Haag: „V. O. C." wint met 25 punten. STAND. Voetbal. LEIDSCltE VOETBALBOND, Eerste Klasso. Eindstand. Voreonigingon gesp. gow.gel. vorl. pt. voor togen gem Borestoyn 10 8 2 18 82 6 3.S0 L. F. 0. 12 9 2 1 20 87 10 1 63 D. L. V. 10 6 - 4 12 27 20 1.20 Lugdunum 12 6 2 5 12 23 29 1 Ajax II 12 6 1 G 11 80 25 091 L. V. V. 12 1 2 9 4 11 42 0.33 Leiden 12 3 9 8 10 47 0.25 Do wodstrUdon Boresteyn—D. L. V. en D. L. V.— Borosteyn worden niot gespoeld. ACADEMIENIEUWS. Leiden. Geslaagd zijn voor het docto raal examen in de medicijnen do heerea M. A. Roegholt en W. B. Doorenbos; voor liet theoretisch geneeskundig examen de heao IJ. Ph. A. Smit.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1