"Vrijdag 1® Juni» Tweede lÜtadL o 1915 Onder onze Vroede Vaderen. Gemeenteraad van Leiden. Eerste Kamer. Ingezonden. Binnenland. K®. T6S64 CH DAGBLA Het bleek gisteren in de .Raadszaal ook, dab wij den stillen tijd ingaan. Hoewel er tusschen deze en de vorige zitting niet min der dan vier weken waren verloopen, was het aantal ingekomen stukken bijster klein en van wenig beteekenis. JDe agenda was lang genoeg. l>e oorspronkelijk o lijst van 28 punten werd later nog mot 2 aangevuld. Wanneer er tegen het einde echter geen ge heime vergadering tusschen beide was geko men, zou men zich er in een uur tijds door heen geslagen hebben, spijt de vrij talrijke benoemingen, die uiteraard nogal wat tijd vorderen, ook al loop en zij, zoo als gisteren, vlot van stapel. Een lange lijst van voorzit ters, leden en plaatsvervanger 0 leden der stemburoaux voor de stemming en eventuee- le herstemming ter benoeming van leden van den Gemeenteraad werden weer aangewezen. Er is wel een compromis gesloten tusschen de kerkelijke en vrijzinnige kiesyereemgin- gen, waarbij men elkanders candidaten zal aanvaarden, maar de S.-JD. A.-P. en de 8. D. P. staan buiten het bestand en zorgen er alzoo voor, dat er toch gestemd zal mcoten worden, wat de gemeentekas de ge meente zal bezwaren met een bedrag van minstens f 1000 en heel wat tijds verzuim kos ten aan de personen, die zitting hebben 111 de verschillende bureaux. Tenzij do socialis tische partijen de actio willen bepalen tot een enkel district, waar zij de kansen het best achten, wat met het oog op üe beperkt heid van het aantal candidaten, door hen gesteld, zeer goed mogelijk is. Wij zullen dus moeten afwachten. Met betrekking tot het voorstel om niet over te gaan tot do verhoogmg van het uur loon der steenhouwers in bestekken van gemeenteworken waarover in de vorige ver gadering de stemmen hadden gestaakt, heb ben B. en W. hun zin gekregen. Het werd, dank zij de onvoltallige vergadering, met 14 tegen 11 stemmen aangenomen, Eenige leden, die de vorige maal voor verhooging hebben gestemd', waren nu afwezig. De 'heer Heeres, dde den vorigen keer er niet was, stemde tegen. Hij kon diitmaal eobter do sohaal niet naar de zijde van do voorstanders der verhooging cfocn over slaan, wat bij e>en voltallige vergadenng wel had kunnen geschieden. Hoe vergankelijk aardsehe dingen zijn, bewees wel do ondershandseho verkoop van do installatie in hot Lienvurgebouw. Het Lirenurstelsel, eenmaal als een zeer verdienstelijke wijze van gemoentereini- ging aangeprezen, heeft liool wat geld ge kost, doch vermocht niet aan zijn doel te beanbwoordeai. E:i nu werd de geheels in stallatie, bestaande uit een stoommachine, twee stoomketels, een pomp, vier reser voirs en verschillende kranen, verkoent voor 365.15. Oud roest dus en niets meer. Over het voorstel van B. on Wom aan heb Rijk ten behoeve van de alhier geves tigde Postschool ©enige lokalen van do oude H. B. S. af te staan, gaf de heer Hoogen- boom aanleiding tot een paar speechjes, die goed in elkaar zaten, doch geen bijzon- dier aangenaanen indruk maakten. Do heer H. is bestuurslid van het Genootschap „M. S. G.", dat zijn school ook in deze H. B. S. heeft gevesbigd. En nu had men on getwijfeld gedacht, dat het gebouw, na opening der nieuwe H. B. S. aan den Hoo- gen Rijndijk, geheel en ai ter beschikking van Mathesis" zou komen. Vooral als de reorganisatieplannen omtrent de inrichting tot verwezenlijking komen, zou men graag alle looaliteiton te zijner beschikking heb ben. Deze plannen zullen echter veel geld vorderen en wie weet, wanneer gemeente on Rijk daarvoor de beurs zullen openen. En dan kunnen wc al weer zien. De heer Fischer heeft in een vlotte bestrijding van den heer H. genoeg doen uitkomen, dat Bbeecfe op de belangen van ,,M. S. G." zal Worden gelet. Inderdaad is er ook geen reden daaraan te twijfelen. Wij hoorden zelfs wel cods, dat „M. S. G." het troetel kind der gemeente is. Daaruit zou dan de houding van den heer H., die den oerwaar- digen leeftijd van het Genootschap in het 'geding bracht, tegenover de prille jeugd van do Postochool het best te verklaren zijn. We achten het een niet onbelangrijke aan winst voor Leiden, dat deze nieuwe school, dio reeds 80 leerlingen telt en er 120 zal kunnen opnemen, hier is gevestigd. Er wa ren onder de zustersteden genoeg, die haar een goede lokaliteit wilden aanbieden. De heer Fischer deed uitkomen, dat leeraren en leerlingen jaarlijks in de stad minstens 100 duizend gulden zullen verteren. En dat is nog niet het eenige voordeel. Ouders, die voor hun kinderen een opleiding voor den Indischen post-, telegraaf- en telefoondienst wenschen, zullen daarin allicht aanleiding vinden, zich in deze gemeente te komen ves tigen. Zelfs, al moest „Mathesis" daardoor z'ch ietwat behelpen, dan zouden wij het verzoek van het Rijk niet hebben willen af wijzen. Maar we zjjn er van overtuigd, dat er ook nog wel op behoorlijke wijze voor die school zal worden gezorgd. Wat z\j trouwens ook wel verdient. Noordwijk, dat reeds eer, bij den Leid- echen Keuringsdienst van eet- en drinkwa ren was aangesloten, doch in verband met de dure tijden, na 1 jaar 't contract niet meer jwenschte te verlengen, is nu eenigo maan den daarop terug gekomen. De ervaring leerde, dat hier de zuinigheid bezig was, de wijsheid te bedriegen, waarvan de weinig consciëntieuze leveranciers profiteerden en de burgerij het slachtoffer dreigde te wor den. Noordwijk heeft zich nu op de oude, billijke voorwaarden weder aangesloten. Mooier aanbeveling voor den gemeentelijken keuringsdienst is er moeilijk te "denken. Dat de exploitatie der Electriciteitsfa- briek in 1914 een nadeelig saldo aanwijst, van een kleine halve ton, is geen aangename (gewaarwording. De slechte tijden hebben daartoe zeker het hunne bijgedragen, doch voor een deel is dit ook een gevolg van den grootschen opzet der inrichting, waarmede 200 onmiddellijk de afzet van electrischen stroom geen gelijken tred houdt. Men be hoeft zich .echter voor de toekomst vau dit gemeentebedrijf niet ongerust te maken. Wanneer het straks 't zal door den oor logstoestand misschien een beetje langer du ren dan anders tot volle ontplooiing is gekomen, dan halen we dit verlies dubbel en dwars in. De heeren Enderle c.s., die groenten- en coflmarkten gaarne vau Bloemmarkt en Apo- thrkersdrjk verwijderd zouden zien. hebben nul op hun request gekregen, zooals te ver wachten was. De plaats is er, dat zullen adressanten zelfs gaarne erkennen, zeer ge schikt voor. Wanneer men Aeze markten ging verleggen, zou het" terwille van de omwo nenden moeten geschieden.Men zou dan ech ter een andere groep bewoners den last weer moeten bezorgen en nieuwe klachten kragen. Het gemeentebestuur heeft bij de bepaling der plaats voor markten, enz., der halve in hoofdzaak te letten op de geschikt heid van het terrein, wat bij het overbren gen van die markt naar deze plaats ook is geschied. Men zal zoo lang geduld moeten oefenen, totdat het ideaal is bereikt, wat ons dezer dagen een geacht ingezetene heeft voorge spiegeld: een groot plein in het centrum der stad, waar alle markten kunnen gehou den worden. Wie het denkbeeld heeft gele zen, zal erkennen, dat het niet een onbe reikbaar ideaal is. Het zal alleen geld kosten. En geld? Met het gisteren vastgesteld ko hier der plaatselijke directe belasting voor ocgen zal men wel willen gelooven, dat B. c-n W. niet zoo onmiddellijk mat zulk een plan zullen komen. Men heeft er even met gesloten deuren over vergaderd. Veel wij ziging is echter niet in het oorspronkelijk door B. en W. voorgesteld kohier gebracht. Volgens dit voorstel is het totaal bedrag van het belastbaar inkomen f9,745,230. Het werd gisteren vastgesteld op f9,748.230. Na heropening der vergadering wordt het kohier der plaatselijke directe belastingen vastgesteld op f 9.748.230. Het vermenigvuldigingsoijfer, bedoeld in art. 9 der Verord., regelende de heffing van die bolasting, wordt bepaald op 6.35. Op de bozwaarschriftcn tegen aanslagen in de pi. dir. belastingen, dienst 1914 wordt conform de voorstellen beslist. Daar geen der leden iets-in het uelang der gemeente in het midden heeft te brengen, wordt de vergadering gesloten. Zitting van gisteren. Intcrpellalie-Van Nier op. Aan' de orde is de Interpellatie van don heer Van Nierop omtrent de toepassing van art. 13 der wet tot heffing eener inkom stenbelasting op dividenden en andere winstuit keeringen van naamlooze vennootschappen. Spr. wijst er op, dat er omtrent art. 13 groote onzekerheid heersoht in het land. Wat beteekenfc: winsten, enz., die het laatste kalenderjaar heeft opgeleverd?" Do Minister hoef dat in een circulaire in de dagbladen gepubliceerd, op ver schillende gronden uiteengezet. Die gron den aoht spr. aannemelijk. Echter heeft hij bezwaar, dab verschil gemaakt wordt tusschen dividenden en tantièmes en wel omdat deze laatsten verband houden met zekere diensten. Waarop steunt dat? Art. 13 drukt slechts een algemeen begin sel uit. Dikwijls wordt de balans van naamlooze vennootschappen per jaar opgemaakt na 1 Mei. Men zal dus zijn inkomsten s hat- ten on dat geschiedt in den regel niet te hoog. Het kan tegenvallen, zoo zal men vaak redeneeren, en met allerlei mogelijk heden wordt dan rekening gehouden. Moet men nu opgeven hoeveel men teno- tcn heeft over het afgeloopen jaar, dan kan hot .-ntwoord in zoo'n geval luiden: „niets". Hoeveel het nog ze' opleveren, daarnaar wordt niet gevraagd. En het volgend belastingbiljet vraagt alleon naar een volgend jaar. De Minister van Financiën, de heer TREUB, erkent, dat het artikel niet zeer duidelijk is. Spr. meent, dab uit het. be wuste artikel duidelijk blijkt, dat inkom sten uit vermogen berekend worden over het kalenderjaar, uit arbeid over het boekjaar. Spr. moent, dat de opgaaf van inkom sten over een bepaald boekjaar geen moeilijkheden kunnen opleveren. Men heeft te veel willen samenvatten en is daardoor onduidelijk geworden. Spr. wil gaarne een redactiewijziging voorstellen. Hem treft heelemaad geen schuld, wantr toen de wet werd samengesteld, was hij nog geen minister. De heer VAN HOLTHe TOT ECHTEN is het met den Minister eens, dat de be lastingbetaler zich eenvoudig heeft af te vragen wat een bepaald aandeel hem in het afgeloopen jaar heeft opgeleverd, on verschillig uit welk boekjaar. Z. i. diende niet in do wet te staan wat een bepaald jaar oplevert, doch wat in een bepaald jaar is genoten. De heer CItEMER is het geiieel met den vorigen spr. eens. Onjuist is het, dat de wet spreekt van „zuiver heeft opgele verd", want verschillende inkomsten moe ten worden vastgesteld bij taxatie. Na dupliek van den MINISTER en tri- pliek van den heer VAN NIEROP komt aan de orde Dc Oneerlijke Mededinging. Ontwerp tot aanvulling van liet Wetboek van Strafrecht met een nieuw artikel tot bestrijding van de oneerlijke mededinging. De heer Aalberse, lxl der Tweede Ka mer, door den voorzitter van het college aangewezen om het ontwerp te verdedi gen, wordt de vergadering binnengeleid. De heer LAAN wijst er op, dat op den duur nog altijd waar blijkt, dat honesty is the best policy. Die tegen dit ontwerp partij kiest, laadt den schijn op zich, on eerlijken wandel t- drijven. Spr. klaagt voorts over het Hollaudscho publiek, dat vaak eerst koopt Hol land sche artikelen, die langs een grooten omweg weder in Holland terug komen. Wat de reclame betreft, de wereld wil bedrogen worden. Met wetten komt men niet ver der de slimmen kruipen door de mazen der web heen. Kokadorus heeft in Holland nog altijd een grooten naam. Spr. gelooft, dat wet telijke bepalingen voor het publiek weinig nut hebben. Wat val sche reclame (eti- quetten, merken) betreft, gaan we door gemeentelijke en staatscontrole belangrijk vooruit. Den middenstand en de tusschen- handel, van vele zijden bestookt, noemt spr. onmisbaar. Velen heeft spr. klein zien beginnen en een reuzensucces zien be reiken. Spr. is tegen strafbepalingen en noemt verbieden een slechte methode van opvoeden. Door keuren trachtte de over heid in vorige eeuwen in alles te voorzien. Het gaf echter niets. Strafbepalingen mogen z. i. slechts gesteld worden in het belang van den Staat. Nog noemt spr. het onpractisch, als voorgeschreven zou worden batte waren per maat on droge per gewicht verkoopen. De heer AALBERSE dankt deze Kamer voor de vriendelijke ontvangst van het ontwerp. Dat hier te lande Hollandsoh fabrikaat nog niet tot zijn recht komt, is spr. met den heer Laan eens, en eerlijke reclame acht hij alleszins geoorloofd. Als advocaat moest spr. viermaal naar het buitenland schrijven, dat tegen zekere praktijken niets is te doen in ons land, waarop in arrenmoede die firma schreef: „Wat moet men dan in Nederland doen, om in de gevangenis te komen?" Wil men zich op het standpunt plaatsen, dat de wereld bedrogen wil zijn, dan kan men ook de wettelijke bepalingen tegen bedrog wel afschaffen. Dit ontwerp zal mede werken, om den naam van Nederland in het buitenland hoog te houden. In Duitschland heeft een dergelijke wet zeer goed gewerkt. Veel verwaelL spr. reeds van de prophylactische werking van het ontwerp. Het ontwerp wil de eerlijke concurrentie beschermen tegen de oneerlijke. De ge noemde keuren gingen tegen concurren tie; dit ontwerp alleen tegen oneerlijke concurrentie. Heb o-ntwerp generaliseert, doch vaag is het zeker niet. Het crite rium„misleiding" is duidelijk genoeg. liet ontwerp werd zonder hoofdelijke stemming «aangenomen. De vergadering wordt vervolgens ver daagd tot Vrijdagochtend elf uren. RECLAMES k 40 Ct. per regel. Bond van Christen-Socialisten. Gisteravond had de afdeeling Leiden van den Bond van Ohristen-Sooialosten een ver gadering belegd in het Nutsgebouw. Het bozoekersbal was niet groot, toen do voor zitter om half negen met een kort woord opende Als eerste spreker trad op ds. B. de Ligt, van Nunen, met het onderwerp „Het anti christelijk karakter van het moderne poli- hiek-eoanomnsohe leven". Hij schetste eerst het christelijk leven en het modern econo misch systeem. Arbeid adelt thans niet, arbeid vermoordt. In steeds sneller tempo, steeds grooter mate eischfc hot kapitaal de krachten op. En tegenover die meerde re prestaties staat, dat de arbeiders zich met hst slechtsto voedsel moeten tevre den stellen. Hot volk blijft arm niettegen staande de toeneming van kapitaal. Het volk lijdt aan werkloosheid omdat het te voel produceert. Het wezen van den klassenstrijd ziet spr. hierop nader onder oogen. Het produc tie-systeem deugt niet. Dat hebben velen altijd wel geweten, maar nobit is dat zoo duidelijk geworden als nu de oorlog ons deed verschrikken. De kapitalisten zoeken nieuwe invloed- Bfeeren. Ook de zoogenaamd© christenen doen daaraan mee. „De Standaard" bijv. heeft do Nederlandsohe kapitaal mannen China nog als terrein aangewezen. En do zakenman roept den krijgsman, want zooals cok in de middeleeuwen is nog de staat op geweld gebouwd. In den breede demon stroerde spr. dit met aanhalingen van verschillende politici en schrijvers van naam. Hij verklaarde ook liet ontstaan van den hui dig en wereld brand. Het groote beginsel is, aldus spr., dat iedere staat roove voor de bezittende klasse, wat hij kan. Zelfs do socialisten en christenen zijn thans verblind en aange grepen door nationale leuzen. Heb kapitaal heeft belang bij do bewa pening en men is gekomen tot dienstplicht, die de mannen overlevert om zioh op te offoren voor het kapitaal-belang, waarvoor een geheime diplomatie werkzaam is. Dat is niet alleen zoo met de groote staten, ook met de kleine. België bijvoor beeld. Dat was niet neutraal, want het stond in nauw economisch verband met En geland, Frankrijk en Rusland. Hun belan gen waren één en daarom zou Engeland Frankrijk den oorlog niet hebben ver klaard, wanneer dlit door België Duitsch land was binnengebroken. En Nederland? Welke is zijn plaats? Dat weet niemand. Waarom mobiliseeren wij? Dat weet niemand. Wat zal de re geering doen? Dat weet niemand, ook zij zelf niet. De politiek is zoo te reilen en te zeilen, dat Indië voor ons behouden blijft. Indië moeten* de gemobiliseerden verdedigen. Indië, waarin ze niets heb ben te vertellen. Ook in ons lanj bloeit het imperialisme. De parlementen verliezen hun kracht. De beslissingen zullen niet daar vallen, doch in 'e Kabinetten e- de kantoren der banken. Ook hier gaat het die rich ting uit. Men heeft immers reeds te kennen gegeven bij de vredesonderhande lingen eon woordje te willen meespreken. Tot oorlog wordt men opgevoed. En daaraan doen predikanten en socialiste 1 mee. Tegenover dit alles stelde spr. de chris ten-socialisten en hij eindigde met een-op wekking aan hun strijd deel te nemen. Na ds. De Ligt trad op ds. A. R. de Jong, van Helmond. Welk een ontzetting te leven in 1915, begon spr. Om der wille van het belang wordt than» alles aan vaard. Men is oorlogsgezind c' vredelie vend, naar het uitkomt, naar het belang ■dit eischt. Er is geen moed om anders op te treden. Als tegenstelling haalde spr. aan het ver haal van Paulus' optrede:, te Efeze. La ten wij, aldus ds. De Jong, als hij zeggen we wagen het er op. Spr. ging in den breede na, hoe de kerk de dienares van den staat geworden is. De kerk moet dienen, ze heeft niets meer te beschikken over do vrije kracht van den geest. Ons christendom is verslapt, ons officieel christendom is verkocht. Men bidt en zegent er op commando. De kerk heeft zich het recht van het vrije woord Kten ontnemen en wordt slechts beschouwd als een middel om het volk zoet te hou den. Als Paulus, zullen we het er op moeten wagen, zeide spr„ om daartegen in te gaan. «De ganschc samenleving moet men omkeeren, want deze maatschappij is slechts gebaseerd op de ondeugd van het eigenbelang. Wanneer het zoogenaamde christendom zich in dezen tijd verontwaardigd toont, is dat niet echt. Wanneer men daar zegt, dat het zoo niet gaat, meent men dat niet, want wanneer het imperialisme roept, gaat men tooh in den krijg. We zullen moeten komen tot een regeling, waarbij de socialiseering jegiond is >p bet chris telijk beginsel. Spr. ging daarop na, wat het begrip va derland wil zeggon. Doch boven hot va derland staat de menscliheid. Daarom willen de christen-socialisten geen oorlog, daarom eische.x zij ontwapening. Ds. De Jong keur'e af de houding van den Leidsdhen proffessor, die wcnscht,. dat zij de wapenen zullen opnemen, die geestesmacht moeten uitoefenen. De Bond van Christen Socialisten zal het moeten wagen in zijn isolement, want wie zal met haar dit standpunt durven innemen De toekomst, eindigde spr., mag men niet overlaten aan militaristen en imperia listen. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Met een kort woord van dank aan de sprekers, sloot de voor zitter de vergadering. Da Hansensiï-aaisoho Pluizenfcoom. Mijnheer 'de Redacteur! Verzoeke 'beleefd plaatsing van onder staand. Op een land In de onmiddellijke nabijheid van de Hansenat-aat 'bevindt zich een b:orn, aan W eiken ieder jaar gedurende eenigen tijd 'een zeker soort pluisjes komt. Dit is op zichzelf natuurlijk nog zoo erg niet, ware 'het niet, dat, als het eenigszins waait, de bewoners der omgeving veel last hier van ondervinden, daar genoemde pluisjes door den wind van den boom loslaten, zich verspreiden 'en z;ch zelfs de brutaliteit ver oorloven, om, zoerdra zjj hiertoe de go'e- genheid schoon zien, binnen ie dringen lot in de buizen, Wat natuurlijk niet zoo bij zonder pleizierig is voor de bewoners. W£ vestigen bier,op de aandacht van hen, die 'bij machte zijn hierin verbetering te brengen, Welke slechts bestaat in rooiing van genoemden boom, vooral waar nu brj 't warme weer, de omwonenden gaarne eens de ramen openzetten, wat zij nu, dank zij den 'pluizenboom, moeten nalaten. U 'bjj voorbaat dankend voor de plaatsing, noemen Wrj on3, Hoogachtend, Een ige 'Hansensfraters. Leiden, Juni 1915. Dc Herstelling van hot Koninklijk Palcis. Maandag heeft men eindelijk een aanvang gemaakt mot de werkzaamheden voor do herstelling van hot tympan aan de Damzijde van het Koninklijk Paleis te Am sterdam. Eemige werklieden zijn daarmede begonnen, onder leiding van prof. Aerst. Voor dit herstellingswerk wordt een soort marrne ree ment gebezigd op de Staatsbe- grootine voor 1915 zijn de gelden hiervoor toegestaan. Met- de werkzaamheden zullen vermoede lijk wol eenige maanden gemoeid zijn.' Daarna is het tympan aan de zijde van den N. Z. Voorburgwal aan de beurt. Woensdag heeft Z. K. H. Prins Hen drik dor Nederlanden, naar „De Tijd" meldt een bezoek gebracht aan de familiën Van Aefferden, to Roermond. Na eenigen tijd bij jhr. mr. E. van Aefferden vertoefd te heb ben, begaf Z. K. H. zich naar hot kasteel „Sclionlein", van burggraaf C. van Aeffer den, waar hij in don familiekring de lunch gebruikte. In den namiddag vertrok tih Prins naar het kasteel te Amstelrade, waar Z. K. H. do gast waren van graaf Marahant d'Ansembourg. Donderdag bezocht Z. K. H. te Geulle burggraaf A. van Aefferden. Nader meldt men uit Maastricht, dat daar gisteravond te 7 u. Z. K. H. Prins Hendrik vau zijn bezoek aan de Limburgsche buitens jS aangekomen. Te 8 uren gebruikte hij don maaltijd bij den Commissaris der Koningin, waar hij blijft overnachten. Hedenochtend vroeg vertrekt Prins Hendrik weor. Door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden had gisternamiddag een droevig ongeval plaats te Valkenburg. Op oen kruispunt van wegen kwam uit een huis een drietal kinderen geloopen. Het voorste kind liep onder hot voorwiel der auto van Z. K. H. don Prins dor Nederlanden op het oogenblik, dat de chauffeur al zijn aan dacht geconcentreerd had op te maken bocht en het kind pas opmerkte, nadat het ongoluk was gebeurd. In verband met do te maken wonding reed de auto zeer langzaam. Z. K. H. de Prins zou hedenochtend van uit Maastricht over Valkonburg dc terug reis naar Den Haag aanvaarden, ten einde een bezoek to brengen aan de ouders van het slachtoffer, die op dat- oogenblik niet in de gemeente aanwezig waren. Aan het lid der Eerste Kamer voor Noord-Holland luit.-generaal Staal, die gis teren zijn 70stsn verjaardag vierde, is een gezamenlijk telegram van gelukwensching gezonden door don voorzitter, dc leden en de griffiers der Kamer. Men meldt uit Amsterdam Op den beschrijvingsbrief van het a.s. Con gres der S. D. P., dat 26 on 27 Juni te Utrecht wordt gehouden, komt o.a. voor een voorstel betreffende het oprichen van een dagblad. "ailmssÉmentèn. M. Broeders, schoenhandelaar, te Rotter dam. M. Henckenbach, weduwe van mr. E. Th* Clausing, te Amsterdam. P. A. van der Zwaan, stalhouder te Amersfoort. A. J. Snaphaan, koopman* .te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5