Telegrammen; Haagsohe Rechtbank. Tweede Kamer. LAATSTE BERICHTEN. -'ZnwV?g Tciographisch Weerbericht, naar waarn. in den morgen van 7 Juni. Medegedeeld d. h. Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste baroraetersftand 707.4 Swine- oiuende', laagste stend 756.0. Tèrwarihtteg tot den avond van 8 Juni Zwakke tot matige veranderlijke wind, meest liolit tob lialfbowolkt. Droog weor behoudens kans op plaatselijk onweer. Overdag warm. Deze rechtbank vvercordeclde heden: N. M. W., te Noor d wijker h on t, ter, zake diefstal van aardappelen en kippen, tot één jpar gevangenisstraf. X®sch één jaar). J. L. A. M., smid te Leiden, ter zaka beleediging van een buurman-apotheker to§ [15 bo-ete, subs. 10 d. hechtenis. (Eisch, ook f 15 of 10 dagen). Imk v. L., Dirk van L., Willem1 M., Pié- ter M., Jacobus v. A. en Joh. Mar. v. E. P.r allen jongelieden te Benthuizen, teïj öke mishandeling resp. do eerste vier ton f 14 of 14 dagen hechtenis of tuchtschool, je laatste tot f10 of 10 dagen. (Eisch voor de eerste vier f 15 subs. 10 d. hech tenis of 14 d. tuchtschool en voor de laat ste f8 of 14 d. tuchtschool). Pieter de R., te Leiden, ter zake bet. feetliging van de politie tot een week ge. vangenisstraf. (Eisch ook een week). W. P. Fl., te Leiden, terzake mis- handelfsisf van de politie, overeenkomstig den A»h. tot drie maanden. A. van B., te Sassenheim', ten laste gelegd, diefstal van een fietslantaarn, werd van het ten laste gelegde vrijgospro- ken. I Mis' andclnig te Leiden. Dvarvoor moest terecht staan G. E.,, huts vrouw van K. W., te Leiden, die ech ter niet was verschenen., Haar was ton laste geiegd, dat zij mej. jVan Kampen, huis vrouw van Van Kerckhoff, een oude vrien din van haar, had geslagen. Deze vrouw, na gehoord, verklaarde dat vrouw W. bp haar in huis was gekomen en had gezegd, dat mej. Van Kerckhoff haar, had nageroepen: „zie ze sjokken", wat niet vaar was. Meteen gaf beklaagde haar een vuistslag, 'die raak was. Dit wilde de pre sident wei gelooven. Vrouwenklappcn ko men gewoonlijk nogal aan. Voorts had zjj buurvrouw gescholden. Nadat een andere buurvrouw, vrouw v. d. Weyde, was gehoord, die de verklarin gen van de vorige getuige bevestigde, eisch- (o de sub3t.-officier, mr. Del Campo, £51 of 5 dagen. Verduistering van een geweer te Noord- wijkerhout. Daarvoor werden opgeroepen Gerardua H. es Nis. D., beiden to Noordwijkerhout, die echter ook niet waren verschenen. Uit let getuigenverhoor bleek, dat do eerste beklaagde in December 1914 van Hendrik van Leeuwen een gewoer had geleend om er, konijnen mee te schieten. Hij zou het ge weer den volgenden dag weder terugbrengen, doch deed het niet. Het was een goed wa pen, dat bjj hom en zjjn vriend Nicolaas da begeerte wakker maakte, om het te behou den. Zij gingen er samen mee uit stroopen. Later verkocht Nicolaas het editor aan Pe trus Vaa den Berg voor f6, zeggende, dat het door hen aan het strand van een onbe kends vu» gekocht. Nadat als getuigen wa ren giehoord genoemde Van Leeuwen gn v. d. Berg, eischte het O. M. tegen elk der, tel langdon brj verstek een 'maand gevan genisstraf. Onder één dak ofmishandeling te Voorhout. Do 39-jarigo werkman Corn, van W., te Voerhout, »oont gescheiden door een half steens muur onder één dak met een twee tal reeds bejaarde mannen, die samenwonen. Nu wil het geval, dat bet gezin van Van ,W. groot is. Er zjjn elf kinderen. Deze trjn natuurlijk niet altijd ais muisjes zoo ttil en daar kunnen de twee oude vrij gezellen niet al te best tegen. Dit geeft dan aanleiding tot ruzie, die op 20 April zéé hoog liep, dat er klappen violen'. Van W. gaf den 53-jarigen Noor- derstrand een gevoeligen .slag op het hoofd, nadat deze allerlei onaangename dingen tot zjjn 15-jarigen zoon had gezegd. Do andero vrjjgezel, de nog eenige jaren oudero Gerard v. d. Moy, was van de mis handeling getuige geweest en nu was Van W. er bij. Do politie werd er ingehaald, pre ces-verbaal opgemaakt, en zoo kwam de werkman, die nog nooit met do politie en justitie in aanraking was geweest, vandaag voor do rechtbank. Beklaagde zeide, dat hij nu tien jaar ttet do vrijgezellen onder één dak heeft gewoond. De eerste zeven jaar ging het goed, maar de laatste drie jaar ging het slecht. Do president kon het begrijpen. Het gezin werd grooter en drukker en de huur lieden ouder. Noorderstrand deed daarvan een boekje open, maar de president dacht, dat hij zich ai te druk maakte. De heeren moeten elkaar wat toegeven. Van der Mey vulde do klaagtonen van zijn vriend-huisgenoot nog aan, waarna be klaagde zelf met tranen in de oogen ver zekerde, dat de schuld bjj de oude buurtjes lag. De officier liet dit in het midden, maar beklaagde bad in ieder geval tooh niet ir.oe- ter, slaan en eischte daa-om f5 of 5 dagen. Na de pauze lcw.siK n g do minderjarige D. M-, uit Leiden, voor, die diefstal had genleegd. In deze zaak, die met gesloten deuren word behandeld, trad als pleiter op, mr. Bolsius. Uitspraak in al deze zaken Maandag 14 Jtini. ACADFMTENIEÜWS. Amsterdam: Tot arts is bevorderd de heer F. O. Spierings, geb. te Bjxteï. De Europsesclie Oorlog. De duikboot-oorlog. D-en 4den Juni heeft een Duitsche duik boot een Russischen mijnenlegger van de Amur "-klasse bój Baltischport tot zinken gebracht. De Engelsche trawlers „Enamay" en „Stvatbraw" zijn den *3den en den 4den Juni in de Noordzee getorpedeerd. De beman ningen zijn gered. DuiCecho onderzeeërs hebben verder bij de Oekney-eiland en nog 4 trawlers tot zinken gebracht. De bemanningen zijn gered. Twee andere yisschersvaa-rtuigen zijn bij Lowest door duikbooten tot zinken gebracht. Dc Italiaanselie vloot in actie. Een communiqué van de Italiaansche ad miraliteit luidt, dat de Italiaansche vloot Zaterdag in het middelste en zuidelijk deel v&u de Adriatisohe kust bombardeerde en den kabel naar de Dalmatische eilanden doorsneed. Zij verwoestte alle vuurtorens en signaalstations op deze eilanden en be schoot den spoorweg Catt-aro Ragusa, die ernstig beschadigd werd. In het noordelijk deel van de Adriatische Zee beschoten Italiaansche torpedo-jagers, ondanks een aanval dor Oostenrijkgche vliegmachines Monfalcone en braohten ver scheidene vaartuigen met goederen tot zin ken. Er vertoonden zich geen vijandelijke oorlogsschepen. Amerika en Duitschlanrt. Uit Berlijn wordt aan Parijsche bladen ge meld, dat de Amerikaanscho colonio aldaar officieus gewaarschuwd werd dat haar leden zich klaar moesten houden om te vertrek ken. De diplomatieke betrekkingen tussohen de Vereenigde Staten en Dnitschland kun nen binnen acht en veertig uren afgebro ken worden. Vele Amerikaansche onderdo nen zijn reeds in Zwitserland aangekomen. jZij vorklaren dat zij overal in Duitsohland in het openbaar beschimpt worden, wel in het bijzonder in de Rijnlansche steden. Generaal Radko Dimitrief. Het Bulgaarsche blad „Kambana" verze kert, dat het een feit is, dat generaal Radko Dimitrief, oud-chef van het Bulgaarsche leger wegens de nederlagen in Galicië bij het Russische hof in ongenade is gevallen en niet belast 2al worden met de leiding der operaties tegen Turkijo. Het Gezantschap bij den Paus. Memorie van Antwoord. In zijn Memorie van Antwoord op het af- cBeeHngeverslag der Tweede Kamer nopens de suppletoire buitenlandSahe begrooting voor een tijdelijke vertegenwoordiging bij, Z. H. den Paus, verklaart de Minister van Buitenlandsohe Zaken, dat de opdracht waarmede dr. Nolens zich welwillend heeft belast, geenerlei officieel karakter had. Ten betooge, dlat do aanstelling van een tijdelijken gezant bij den Paus in 's lands be lang is te achten, merkt de Minister oqp, dat uit Nederlands internationale positie volgt, dat zijn belangen betrokken zijn bij het sluiten van den vrede .en het derhalve van groot nut is, dat Nederland kennis dra- ge van iedere voorbereidende vredesaotie en mitsdien ook van die, welke uitgaat van het Vaticaan. Zeer jui^t noe^nt de Minister do op merking in het verslag, dat de Paus in alle landen relaties heeft, welke hem grooten in vloed verschaffen, en hem in staat stellen meer te dien dan door bepaalde feiten is te bewijzen. Het samengaan met den Paus kan, zegt de Minister, naar terecht werd gezegd, onze positie als kleine, onzijdige, maar op inter nationaal gebied op den voorgrond treden de natie schragen en bevestigen. Wegens het vertrouwelijk karakter van het schrgven van den kardinaal-staatssecre taris en het daarop door den Minister ge geven antwoord, niet aan de Kamer worden overgelegd. Intusschen verklaart de Minister: uitdrukkelijk, dat in geen dier heide brieven iets voorkomt, wat de vraag of wellicht te eeniger tijd een permanente missie bij het Vaticaan zou worden gevestigd, in het minst zou praejudiceeren. De aanneming van het wetsontwerp zal niets veranderen aan Nederlands houding tegenover de kwestie der Pauselgko souvereiniteit- Dat daar de indiening van het wetsont werp gevoeligheden in Nederland zijn opge werkt, betreurt de Regeering. Aan het wets ontwerp is veel grooter e beteekenis ge hecht dan daarin lag opgesloten. Ondanks het geopenbaarde meenmgsverschil ver trouwt de Minister, dat de Kamer het een- voudigo doel, dat do Regeering voor oogen heeft, zal billijken cn steunen. Op de vraag óf tot instelling van een per manent gezantschap bjj den Paus' de Re geering in geen geval haar medewerking zal verleenen, aarzelt do Minister niet ont kennend te antwoorden, omdat z. i. de Re geering niet mag vooruitloopen op hetgeen 's lands belang in de toekomst zou kunnen eiscken. EEN ZEPPELIN BIJ GENT DOOR ENGELSCHE AVIATEURS VERNIELD, TERNEUZEN, 7 Juni. (Part.) Reizigers uit Gent (loeien mede, dat hedenmorgen bij die stad te St. Aniandbcrg bij het Begijnen- klooster oei. gevecht plaats had tussohen Engelsche vliegtnigen en een Zeppelin met het gevolg, dat het luchtschip vernield werd. Het vloog In brand. Er zijn 28 slacht offers. In het klooster werden twee rellgieu- sen gedood. De Belgen, clie naar Nederland wilden vrfcrekkei), konden hedenmorgen vergun ning daartoe bekomen, doch hun werd mee gedeeld, dat zij 8 dagen moesten wegblijven. Do Strijd in bet Westen. PARIJS, 6 Juni. (R. O.) Het cqnimüniqiré luidt: De slag ten noorden van Atrecht ia nog hevig g&ande en heeft een voor ons gunstig verloop. Door verpohillende goedge slaagde aanvallen gingen wij belangrijk vooruit. Wij hebben wederom loopgraven genomen in het Labyrinth; het gevecht daar duurt thans onafgebroken gedurende acht dagen voort. Wij hebben nu twee derden van het Labyrinth in ons bezit. Ton noorden van de Aisne en ten oosten van Tracy-le-Mont namen wij na een hevige beschieting twee linies loopgraven over een lengte van een K.M. Bij één enkele bestor ming namen wij 200 man gevangen en maak ten wij drie veldstukken buit. BERLIJN, 6 Juni. (W. B.). Het hoofd kwartier meldt van heb westelijk oorlogs- toon-eelDo aanvallen op onze stelling aan de oostelijke helling der Lorette-hoogte werd onder zware verliezen voor dien vij and afgeslagen. Slechts om enkele vooruit springende gedeelten van de loopgraven wordt nog gestreden. Hetgeen van de sui kerfabriek van Soucher nog Overgebleven is is nog in het brezit der Franschen In het dorp Neuvillo gingen twee huizengroepen verloren. In Champagne liet de vijand zon der resultaat eenigo mijnen springen. Wij wierpen gisteren bommen op do vesting Galais en op het vliegveld St.-Clement bij Luneville. Do Tweede „Lusitania"-Nota. WASHINGTON, 6 Juni. (R. 0.) Ten ge volge van e^n ongesteldheid ran president Wilson, is dp voltooiing van de nota san Duitschland -vertraagd. Zjj zal nu ^érmoe- delgk door minister Bryan gerevideerd en daarna verzonden worden. Men verwacht», dat er geen verlof zal Worden gegeven om de nota vroeger dan, Dinsdag of Woensdag, mogelijk' zelfs eerst Donderdag, te pubiiceeren. .Er zijn buitengewone voorzorgsmaatrege len genomen, teneinde te zorgen, dat dei nota precies zooals zij gesteld is, zal wor den overgebracht. Zij zal' via Londen en Den Haag naar, Berlijn verzonden worden en do Amerikaan sche gezanten op elk dezer plaatsen zullen, den tekst controleeren. De Duitsche ambassadeur te Berlin zal ze niet overhandigen, voor hij zeker is, dat zij' woordelijk juist is. Bryan neemt buitengewone voorzorgs maatregelen, pm te verhinderen, dat zij ge publiceerd wordt voor minister Yon Jagow ze ontvangt. De Engelsche ambassadeur te Washington, Spring Rice heeft aan het ministerie van baiitenlandsche zaken een nota gezonden, Waarin hjj de regeering der Vereenigde! Staten verzekert, dat de „Lusitanja" niet bewapend was. Deze nota bevestigt slechts wat de autoritei-ten reeds beslist wisten. Het onderzoek in zake Guaiav Stall I, die ïn de eerste plaats de beëedigde verklaring aflegdo, dat de „Lusitania" gewapend was* brengt de bedriegingen met passen in her innering, die aanleiding gaven tot de ver-» oordeeling van Steyler. Men heeft Stahl niet kunnen vinden, uit- het pnderzoelc van het hem toefceboorende is echter gebleken, dat hij wat ander3 jsi dan een eenvoudige klerk. Niet-off.cieel wordt medegedeeld, dat het onderzoek vermoedelijk zal leiden tot ver volgingen wegens bedrog. Do Duikbootoorlog. LONDEN, 7 Juni (R. O.) Volgens Lloyds-bericht uit (Peterhead zijn do trawlers „Fazehound" en „Uurlow" Zater dag op 25 mijl afstand van Peterhead door Duitsche onderzeeërs in den grond geboord. Do bemanningen zijn gered. LONDEN, 7 Juni. (R. O.). Do Engelsche stoomtrawler „Star of A Vest" is door een Duitsche onderzeeboot in den grond ge boord. De equipage is te Aberdeen geland, LONDEN, 7 Juni. (R. O.). Do Engelsche bark „Sunlight" werd gisteravond bij de lersche kust door een Duitsch© onderzeeër getorpedeerd. De equipage word heden to Queenstown aan land gezet. De Stryd ii. het Oosten. PETROGRAD, 7 Juni. (P. T. A.). Rap port van den generalen staf: Bjj Riga (Men zie het telegram: „Duit sche vlootactie tegen Riga") en Shawh is de toestand zonder belangrijke verandering. j£én onzer vliegers wierp met succes bom men op een sfeep booten in den Weichsel; een bark zonk. Bg de Rafka beproefde do vijand den 6den, gebruik makende van het feit, dat de wind in onze richting woei, om verstik kende gassen to ontwikkelen. In Galicië maakten onze troepen aan den linkeroever .van den Beneden-San zich den 4den Juni na een gevecht meester van het dorp Grobles. Ten noorden van Lejarok zijn onze troe pen de San overgetrokken en versterken zich in het terrein niettegenstaande de vgandelgke aanvallen en een hevig vuur. De vijand zet zjjn offensief van uit Przemysl voort in do richting van Mosjiska. Na aanzienlijke strijdkrachten geconcen treerd te hebben tegen 't front Tsjisjkyj Boekhovietsjo, ging hij over tot een reeks aanvallen, daarbg gesteund door het vuur van talrijke zware batterijen. Do aanvaller, leed echter door ons vuur zulke zware ver liezen, dat hij niet er in slaagde tot onze loopgraven door te dringen. Aan het Dnjesterfront had tussohen Tgamenitsja en Sirka in den .avond van 4 Juni en den volgenden morgen geen enkel belangrijk gevecht plaats. Aan do Proeth trokken onze troepen tus sohen Delatgn 'en Kolomea de rivier over en sloegen 'op den rechteroever den 4den Juni in den daaropvolgenden nacht talrjjko tegenaanvallen van sterke Oostenrijksche re servetroepen af. Duitsche vlootactie tegen Riga. PETROGRAD, 7 Juni (P. T. A.) Van be voegde "zijde wórdt meegedeeld, dat de kustwachten en op verkenning zijnde duik booten op 3 Juni bedrijvigheid van den vijand bij onze kust en vooral voor den in gang tot de Golf van Riga rapporteerden. To zelfder tijd naderden vijandelijke tor pedobooten, die groote sche-pen vooraf gin gen clen ingang va-n do Golf. maar keerden terug toen zij onze naderende strijdkrachten ontdekten. Kort daarop zofld de vijand war tervliegtuigen af die onze schepen aanvie len, nochtans zonder succes. Alle projectie len misten onze schepen, terwijl onze artil lerie de vliegmachines verjoeg. Den 4den beproefde de vijand nogmaals onze kust te naderen, maar trok zich terug, toon onze duikbooten aanvielen. In de Oostzee werd ons transportschip .„Vienisssey^ door ;e<$n Duitsche duikboot aangevallen en in den grond geboord. Twee en dertig man werden gered. Volgens de rapporten der kustwachten en duikbooten van 6 Juni zijn, als gevolg van do op den weg van den vijand gelegde mij nen en door aanvallen van duikbooten, drie vijandelijke schepen in den grond geboord of beschadigd. Libau geen vesting meer. PETROGRAD, 7 Juni. (P. T. A.) De me- dedeeling in Duitsche bladen, dat Libau een vesting en versterkte marinebasis zou zijn, vereiecht besliste tegenspraak. Reeds in 1310 werd Libau als vesting op geheven en geheel ontmanteld. Het is thans een open havenstad. De Duitscliers waren vast overtuigd er groote voorraden en krijgsbuit te vinden, getuige do stoomschepen, welke zij gereed hielden om den buit te vervoeren. Maar zij werden teleurgesteld, want reeds bij de mobilisatie baalden wij alle krijgsmateriaa! en4 weg. Wij wilden Libau versterken, toen onze vloot daar nog de overhand had. Maar nu de Duitsche marine een onbetwistbaar nu merieke meerderheid heeft, zou iedere po ging om ons in Libau, dat buiten het gebied ligt waar enzo zee- en landmacht ageert, te handhaven, een gevaarlijke en niet gerecht vaardigde verrsnippering van krachten zijn. Aan (lo Oosttënrijkseh—Italiaansche grens. WEENEN, 7 Juni. (W. B Uit het oor- logspersbu re au Op het Zuid-Westelijk oorlogsterrein gelukte het een klein Oosten- rijksch. detachement op 2 Juni den vijand in de buurt van FHiöch onbemerkt in den rug aan te vallen en belangrijke sehacl'e toe te brengen. Hierbij werd een vijandelijke tredn, een tentenkamp en een blokhuis vernield/ Do rij and had 50 dooden en ge raakte in groote verwarring. Wel kwamen van alle rijden versterkte geil naderbij, maar ons detachement ton voor een meer voudige overmacht in goede orde terugtrek ken. BERLIJN, 7 Juni. (W. B.). Do „Deutsche Tagesztg." verneemt uit het oorlogspersbu reau: Dq Italianen hadden bij hun aanvallen op de Oostehrjjksehe grens tot dusver nau welijks noemenswaardig succes, maar hun verliezen waren reeds belangrijk. Vooral in het kustenland moesten zij de pogingen, om do Oostenrijkscho stellingen op de Krakel ingen te nemen, duur betalen. Italiaansche vlootactie. WEENEN, 7 Juni. (Korr. Ber.) Uit het oorlogspersbureau wordt gemeld Op 5 Juni versoheen eenige Italiaansche kruisers en torpedo-jagers in dc wateren van Dalriia- tië. Het doel der vijan lelijke onderneming was do beschieting van den spoorweg bij Mihonice en van eenige vuurtorens op de eilanden Lizza-, L ago sta en Cassa. Er werd slechts lichte schade toegebracht. Bij dc Dardancllen. LONDEN, 6 Juni. (R.O.) Het „Persbu reau" deelt de volgende nadere bijzonder heden mede omtrent het succes der Engel- sohen en Franschen op het schiereiland Gallipoli: Na een hevige beschieting op Vrijdagmorgen met aUe kannonen, waarbij de vloot steun verleende, stormden de troe pen op 'n gegeven teeken vooruit en hadden onmiddellijk succes langs de geheele linie, behalve op één punt, waar de zware ijzer- draadversperring ni^t vernield was door het bombardement. Onder de gevangenen waren vijf Duit- schers, het overschot van het vijwillige machine-geweer-detachement van de „Gö- ben". Hun officier was gesneuveld en het stuk was vernield. Vrijdagavond werd bericht ontvangen, dat de vijand versterkingen had gekregen en uit de richting van Maidos oprukte naar Kritkia. Daarop gelastte generaal Bird- wood een aanval op de loopgraven. Te 10 uur 's avonds werd deze aanval met succes volbracht en werden de loopgraven gedu rende den nacht bezet gehouden. De Turken leden zwaro verliezen. In den ochtend deed de vijand een hevi- gen tegenaanval en noodzaakte onze man- s happen de voorste loopgraven te verlaten. Wij zijn echte, nog meester van de verbin- dingsloopgraven. Engelsehen en Turken. LONDEN, 0 Juni. (Reuter). Het „Pers bureau" bericht omtrent do operaties aan do TigrisEen Engelsche troepenmacht heeft op 3 Juni Amarah (aan de Tigris) be zet. De gouverneur en meer dan 700 solda ten gaven rich over. Dezen behoorden tot do voorhoede der Turken, dio terugtrok ken udt het Perzisch grondgebied en ver volgd werden door een Engelsche colonne. De hoofdtroep, dio volgde, werd in de moe rassige streek uiteengedreven. Wij namen -in het geheel 2000 man gevangen en maak ten zeven veldkanonnen, zes schcepskanon- nen op de kanonneerboot „Marmans" en vier rivier-stoomschepen buit, benevens 12 groote stalen sloepen, een aantal geweren ■en allerlei munitie. Men verwacht, dat rich nog meer troepen zullen overgeven. Van die zee Duitechers, dio zich bij de Turken bevonden, werden er drie gevangen genomen en twee gedood door de Arabie ren. Waar de zesde gebleven ia weet men! niet. De ziekte v. <1. Grieksclien Koning, ATHENE, 6 Juni. (W. B.). Hedenmiddag was de temperatuur van den koning tot 39.9 gestegen, polsslag 136, ademhaling 25. Deo avonds 8 uur was do temperatuur 40.1, de polsslag 144, ademhalang 25. Zijn toestancf is uiterst ernstig. Do bevolking is zeer oir-- gerust. Maar wij vernemen, Louden Ged. Sto ten van Zuid-Holland zich reeds sedert ge-, ruimen tjj<l bezig met de voorbereiding van een reglement voor de werklieden in dienst der provincie. Eensdeels wegens den vrij omvangrijken aard der voorbereidende werkzaamheden^ rfaar meer nog in verband met het voor hemen, dat bestaan moet. ora vooraf het oor deel der werkiiedenorganisaties te verne men over liet in to dienen reglement, zal dit laatste zeer vermoedelijk niet meer voor, behandeling in de a s. zomervergadering de? Provinciale Staten in aanmerking kunnen ko men, doch eerst in de wintervergadering een onderwerp van beraadslaging kunnen uitmaken. - Bij de heden in het gebouw van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland tel 's-Gravenhage gehouden aanbesteding, had het laagst ingeschreven voor: het uitvoeren van binr.enverfwerken ten behoeve van hef gebouw voor mechanische technologie werk", tuig- en scheepsbcuwkunde to Delft, de hees A, Biejjs, to Leiden, voor £9975. Voor dit werk waren 20 inschrijvingen! ingekomen, waarvan de hoogste bedroeg £19,975. LEIDSCHE BEKICÏITEK. Een zilveren jubileum. Heden had in de Ambachtsschool de hul-' diging plaats van den heer G. Van Driel, die 25 jaar het bestuurslidmaatschap be kleed had. Met bet bestuur, clen directeur en de leraren der Ambachtsschool en yakavond-, school waren aanwezig do webhouder van onderwijs, de heer J. A. van Hamel, de heeren B. J. H. Ilaitink, L. van der Laan e.a., Do ondervoorzitter, de heor P. Hoogen- boonr, gaf, afs feestredenaar, een overzichtj van de geschiedenis der school, hoe zij met 34 leerlingen begon en nu ver over de 200 leerlingen telt, het gebouw is tot de nok! der school voor ondenvijs-lokalen ingericht en de onderwijsvakken zijn verdriedubbeld. Hij schetste in een geestige en histo risch getrouwe rede, hoe de heer Van Driet steeds een werkzaam1 deel aan al die ge beurtenissen gehad heeft, en hoopte, dat lijj nog vele jaren zijn beste krachten aan da de school zal geven. Daarna sprak de dirc-cteur, de lieer A', J. van Achterberg, over de moeilijkheden, die dé school in de eerste jaren te 1 bekam pen had, roerado 's heeren Van Driei's ijver, en werkkracht. Hij wenschto den jubilaris toe, dat hij nog vele jaren voor zijn ge zin. en "de school gespaard mag blijven. De heer Van Driel dankte in eenvoudige cn treffende bewoordingen. Het bestuur, de aTrectenr en ffe leeraren hebben hem ver- rast.Hetgeen hij deed, deed hij uit liefde voor do Ambachtsschool; tevens dankte hij voor. do grcotscho bloemenhulde, hem gebracht,, en ook voor het werkstuk, dat door de leer lingen der school vervaardigd, was en daf hen- steeds dierbaar zou blijven. Nadat ook de andere aanwezigen den jubilaris gecomplimenteerd hadden, werd nog een geruimen tijd gezellig samenzijn door gebracht .en werden de vervlogon jaren herdacht. De uitslag der door B. en W. alhier, heden gehouden openbare aanbesteding van het uitbreiden der buitengewone school voor Lager Onderwijs in het Caecilia-gasthuis, ia als vlogt: J. Segaar f3787. A. G. Boekwijt f3750. W. Oudshoorn f3734. P. Kooreman Jr. £3707. J. de Cler f3697. P. L. Neuteboora f3635. J. van Biet £3600. J. H. van der. Velden £3550. W. van der Hoogt f3499. H. I. Stoots f3470, J. Zitman en Zonen £3440, B. J. Huurman Dzu. £3333. H. J. en A, Planjcr f3093. A. I-Iartevelt en A. de Vrind,, allen te Leiden, £2930 en C. P. P. Smit, 's-Gravenhage, f 2865. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 7 Juni. Tor veemarkt waren lieden aangevoerd. •SOI votto kooien lsto kw. 103-110, 2de kw. 93-102, 3do kw. 91—90. 150 melk- en kalfkoeion 200—350. 1-13 nuchtere kalveren 14-18. 47 scliapon 2S—42. 359 ianuneron 12-14 102 vette varkens, Holl. lslo kw. - tot 2de kw. tot 3de kw. 70 tot 85. DELFT, G Juni Kaasmarkt. Aangevoerd S3 st.apola wegende 19721 K.G. prijs 0.59 a 10 72 per K.G' ROTTERDAM, 7 Juni. Vee. Aangevoerd: 26L votto en graslcalvoreu, 721 varkens, 1 bok of geit, 791 srliapen. Koeien /SO - f 94. Handel matig. O&son 73 - 92. Handel matig. Kalveren 105 125. Handel matig. V ark ons /"7S /"9-1 Handel redelijk. Schapen f 7S S3. Handel rodoiyk. Licht soort /71 -/98. FAILLISSEMENTEN. J. H. Ourvers, rijwielhandelaar, te Heer-1 len. B. D. J. Massen, koopman en .winkelier, to ÏJzevoordc, gemeente Ambt-Doetinchem. AMSTERDAMSCHE BEURS. Officieel 5 pet. Staatsl. 100. Iutegr. 61%. Oblig. 72%. Cigar 44%. Car Foundry 53%. Topeka 100. Bio 7%. Missouri's 11%. Eriea 26. Hides 31"/,6. Rails 16%. Union 27%. Ama-ls 72%. Niet offic. Rusland 1830 70 1906 88. Consols 70. Kon. 533. Gecons. Holl. 169. Perlak 47. Zuid-Pc-'Tak* 00%. Steel 57%. Gulf Pref. 67%. Deli-Mij. 440. Nora. Sonembah 430. Nom. HamleJsv. A'dam. 296. A'dam Rubber 125. Prol. S%.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3