Be EüropeescSie Beriep. 408e Staatsloterij. JNZE NEUTRALITEIT MISBRUIKT? Naar de „Secoio" .mededeelt, betreft het geval to Napels een barkschip uit Rotter- gam, dat, volgens do verklaring van den kapitein, benzine en spiritus naar Tanger vervoerde, waar de Spaansche autoriteiten do lossing dezer lading verboden, liet schip ging daarop naar Napels. Den 19den Mei 's avonds vertrok het schip plotseling, na- de t de kapitein verklaard had 's nachts to zullen uitloopen. De commandant van de tav en liet het schip nazetten. Het schip Ifcrd den 20sten Mei 's avonds bij Kaap Vaticano in Calabrië ingehaald en naar Na pels teruggevoerd. Do „Secoio" gelooft, dat de lading, van het barkschip geen Nedexlandsche, doch een Duitsche is en bestemd voor de onderzee- booten in de Middellandsche Zee. DE OORLOGSTiBKNING. Do Minister van Financiën maakt bekend, dat op do Staatsleening 1914 is gestort een bedrag van f272.212.200. DE HARWICHEOOT CROMER'1 jgj gj AANGEVALLEN. De gisteren t9 Rotterdam1 binnengekomen Harwich boot Cromer", is op ongeveer 4 mijl ten noorden van het lichtschip „Noord- Hinder" door een Duitsche duikboot aange vallen. Kapitein- Barren, die op de brug was, vertelde van het voorval aan de „N. R. Ct" het volgende: Gisterochtend om* halfacht gaf plotseling de uitkijk op: „een voorwerp aan stuur boordsboeg". Ik zag in die richting en ont dekte de periscoop van een duikboot. Da delijk daarop zagen wijt het spoor van een torpedo, die, naar ik schat met een snelheid van 40 mijl in bet uur op ons aankwam en VI M. voor den boeg van het schip ons voorbij ging. Ik liet onmiddellijk sturen in de richting, waar ik de duikboot had gezien, want dat is de beste manier van handelen, maar zij moet dadelijk na het schot zijn onderge doken, want niemand van ons heeft ze weer gezien. Wij hebben daarop de reis naar Rotterdam ongehinderd voortgezet. De Duitschers hebben slecht gemikt, want op den betrekkelijk kleinen afstand, die ons van hen scheidde, hadden zij ons kunnen .treffen. Kapitein Barren heeft al tweemaal eerder du:!.'. -Oten gezien, maar dit was de .eerste dat zijn schip is aangevallen. VERBOD VAN VERBLIJF OP TEXEL VOOR NIET-NEDERLANDERS. De commandant der troepen op Texel verbiedt met ingang van 1 Juni den toegang tot de gemeente Texel aan alle niet-Neder- landers; onverschillig van welko nationali teit, geslacht of leeftijd. Van dit verbod zijn uitgezonderd: lo. alle niet-Nederlanders als bovenbedoeld, welke op heden reeds in genoemd gebied zijn ge domicilieerd; 2o. niet-Nederlanders aan wie, op schriftelijke tot hem gerichte, duidelijk gemotiveerde aanvrage, door hem een bij zondere vergunning tot verbljjf in bovenge noemde gemeente is verleend, aan welke vergunning dcor hem- bijzondere voorwaar den zullen verbonden worden. Overtreding van dit verbod wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste 3 maanden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. Geboren: Christoffel Salomon Z. van W. A. vaai der Kwast en J. Taverne. Francis ca D. van A. A. Roman e-n A. Kas- teele. Maria Margaretha D. van H. Re- dogeld en J. C. de Bolster. Alexander Maxi mi liaan Gerardus Z. van M. J. H. Ber nard en M. Alders. Hendrik Z. van IT. Stoute en M. O. F. Ramak. Willem Z. van N. van Putten en J. V/. M Looman. Hendrik Z. van G. Mieremot en M. Wasse naar. Josephiua Frederika Neeltjo D. van G. W. F. A. de Man en M. H. J. Stap per. Come-lis Z. van A. M. Stuivenberg cn F. vau G'eelen. Henri Z. van P. N. van Egmond en M. Marijt. Hendrika D. van H. J. van der Weijden en J. C. Car ton. Mina, D. van G. Ravenbergon en P. G. Faaseur. Pieter Abraham Z. van P. Esderte en C. Verhoeven. Reinier Jaco bus Z. van G. van den Broek en EI- van Oosten. Hendrika Johanna Willi el min a D. van E. H. F. Passier en J. Tegelaar. Jan Z. van W. Smit en M. M. Arbouw. Johannes Z. van P. Plomp en A. W. Buur man. Fo-lkert Z. van J. G. Doeve en D. J. Tofy. Helena Cornelia Maria D. van J3. Singeling en A. J. M. Kriek. Jannetjo ^uzaarna Pebronella D. van W. Rietbergen en S. Crania. Willem Z. van W. Pikaar én M. O. Kop. Pieter Z. van K. W. P. Krom en C. Schenk. Nico laas Chris tian us Z. van N. Op dam en M. A. A. Hereur. Hendrik Z. van H. Otgaar en W. Kling. Abraham Z. vau H. Slijkhuis en J. Oambier. Elisabeth D. van N. den Hoed en E. Stokkel. Johannes Pieter Z. van J. de Wit en 6. S. Sjardin. Johan Anton Z. van J. A. van der Zeeuw en A. Choufoer. Martha Maria D. van Th. Kramp en M. P. Kettenis. Maria Catha rine, D. van N. Laanan en J. M. van d!er Linden. Difk Jam Z. van D. J. van Koo- ten en O. die Bruin. Gehuwd: J. Schroei jm'. eh EL M. de, Jong jd. H. J. Zalm© w. en G. M. Chris- tiaanse Id, A. J. Holm1 jm. enM. M. Miecgj jd. D. H. de Nle jm. en B. C. Botermans jd. H. W. Keereweer jm1. en M. C. Brands jd. CL Wrjnnobel jm. en S. van der Pompe jd. S. Arnoldus jm. en H. van Erkel jd. A. C. Tel eng jm. en H. W. M. Neuteboom' jd. H. J. M. A. van Ber- k'el jm. en El Montanus jd. Overleden: J. M. Termolen wed. J. Olivier 17 j. D. Heemskerk aid. J. Planjer geb. de Wekker 95 j. P. Smit nr. 66 j. P. van Staaldurjnen m. 57 j„ P. van Haarlem w. 92 j. J. Hartovelt m. 78 j. M. M. Brittijn geb. Bonarius 42 jr H. Th. Spies 2. 10 w. A. P. Rans- dorp a. 4 m. Ij. H. Keereweer gèb. van Velzen 65 j. HAZERSWOUDE. Op de hoeve Westburg", bewoond door den landbouwer W. B. Bontje, is on der het veo het mond- en klauwzeer uit gebroken. Ongeveer 80 stuks vee zal worden afgemaakt. Bij den op den Tweeden Pinksterdag te Helmond gehouden koppelwedatrijd be haald© onze dorpsgenoot de heer Corn. Er- kelens over een afstand van 50 K. M. den eersten prijs. HILLEGOM. Gisteravond is bij het rangeeren van de tram op Weerestein, alhier, een onge luk gebeurd. J. C., een trambeambte, ge raakte tusschen twee rijtuigen gekneld, toen hij -deze ann elkaar zou koppelen. Met inwendige blessuren werd hij opgenomen en dn de remise gedragen. Daar werd hem ojv- middell ijk geneeskundige hulp verleend. De getroffene had veel pijn te lijden. NIEUWKOOP. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. alhier door den heer II. •do Haan, cand. te Groningen. OEGSTGEEST. Een veertigjarig jubileum. Gisteren was het veertig jaar geleden, dat mej. C. M. Huge, hoofd der GcSrs- Deutz-Bewaarsehool, als zoodanig in dienst trad. Men heeft dezen dag niet onopgemerkt laten vuorbijgaan. Om half elf begaven leer lingen en oud-leerlingen zioh naar de keurig versierde school, waar de commissie van vrienden en oud-leerlingen reeds tegenwoor dig waren. Bij het binnenkomen zongen do kinderen moj. Huge toe de zegenbede ,,Do Heere zeeg'ne en behoede U", waarna Ds. Ruys het woord nam. Spr. sprak uit naam van do ouders woorden van vriendschap en dankbaarheid. De gansche gemeente Oegst- geest heeft juffrouw Hugo lief en zal haar blijven liefhebben, en al hebben de jaren hun i lief en leed meegebracht, toch moot er groo- te dankbaarheid zijn. Groote dankbaarheid bij ons allen, die altijd met zoo groote be wondering gezien hebben den tact, waarmee heb onderwijs werd gegevc-D. En al beeft U misaohien niet vele boeken gelezen ovor opvoedkunde, hot was ook niet noodig, God heeft U singuliere gaven geschonken, die U in dienst gesteld hebt van de jeugd. Ook uit naam van do Zondagsschool, waar gij, sa men met mej. v. Zijdveld, gewerkt hebt om het zaad van frissche godsvrueht in hot kin derhart te zaaien, wensch ik U hartelijk ge luk. Ten slotte Avcnschte spr. de „juffrouw" ge luk uit naam van de regenten der school. De- school werd1 gesticht door mevrouw Go- vers van Endegeert Deutz van Assendelft, maar wat do school geworden is, dat heb ben wij te danken aan juffrouw Huge.- Spr. sloot met den wensck. „Blijf nog wat", want al is hot oog wat donker geworden, het hart blijft jeugdig en frisch, God zeegne U tot in lengte van dagen. Hierna bood mevr. Do JongDo Kies na mens vrienden de jubilaresse een prachtigen stoel aan. Mej. G. M. Ruys dankto namens leerlin gen en oud-leerlingen voor al do moeit© en zorg, aan hen besteed. Ook zij wilden zich niet onbetuigd laten en boden een keurige lamp en kick aan. Namens regenten bood ds. Ruys een bi jouteriedoosje van oud-zilver en een enve loppe met inhoud aan. Do familio schonk een tuin-ameublement. Ds heer P. W. do Jong sprak, namens do onderwijzers en wees er op, dat in deze school do beginselen zco goed worden ge leerd, waardoor voortbouwen zoo gemakke lijk wordt gemaakt "Getroffen door zooveel bewijzen van vriendschap en liefde dankte mej. Huge al len, die dezen dag haar tot 'n onvergetelijken deden worden, en sprak den wensch uit, dat God haar nog vele jaren in staat moge stel len met haar werk voort te gaan tot heil van de jeugd. Nadat de kinderen nog gezongen hadden en hun versnaperingen werden aangeboden, was do plechtigheid geëindigd. Van de gelegenheid, geboden om mej. Hugo geluk te wenschen, werd den ge-heelen dag gretig on druk gebruik gemaakt, 'a Avonds kwam de Chr. Zangvere.eniging ,.De- bora'' een serenade brengen, zong mej. Hu- ge een feestlied toe cn overhandigde een plant. Hot glanspunt van den avond was zeer zeker, toen mevr. douairière Gevers van Kethel en Spaland haar hartelijke ge- lukwensch kwam voegen bij do vele, die dezen dag waren uitgesproken. Op haar ver zoek werd do jubilaresse toegezongen. Het wa3 een schoone» dag buiten en bin nen en zeker zal ook deze dag met gulden letters geschreven staan in de geschiedenis der school, in de herinnering van allen, die dozen dag hebben gemaakt tot een waren feestdag, maar ook in het hart van mej. Hu- ge, die ondervonden heeft, de belangstel ling, do vriendschap, de liefde van heel Oegstgeest. De school was versierd door Het comité van oud-leerlingen en den heer Hakkenberg, bloemist alhier, waarbij het meest ons trof, dat het portret van de stichtster dor school, wijlen mevrouw Gevers van Endegeest Deutz van Assendelft op zoo smaakvolle wijze ver sierd was met blauwe vergeet-mij-nietjes. Van den landbouwer Bakker, aan de Kwaak, alhier, zijn 50 koeien, dio lijdende waren aan mond- en klauwzeer, afge maakt. SASSENHEIM. Onder den veestapel van den landbou wer Hartveld, van den Mennerweg, ie mond- en klauwzeer geconstateerd., VOORSCHOTEN. Het zendingsfeesfc alhier werd bezocht door ongeveer 1900 personen. WASSENAAR. Dö Raad vergadert) Vrijdag aLi., des voormiddags te tien uren. De Oostenrijksche vlootactie tegen de Italiaansche kust. Het officieel© Oostenrijksche bericht over de vlootactie in dien morgen van 24 dezer tegen de Italiaansche kust, luidt ala volgt: Heden voor zonsopgang, dus juist twaalf uren na de oorlogsverklaring van Italië, voorde de keizerlijk-koninklijk© marine tegelijkertijd een reeks welgeslaagde ver richtingen uit aan de Oostkust van Italië van Venetië tot Barletta. In Venetië wierp eon marine-vlieger veertien bommen en verwekte brand in het arsenaal. Een tor pedojager werd zwaar beschadigd. De vlie ger wierp verder bommen op het station, op een oliereservoir en loodsen aan den Lido. In het zeer enge kanaal van Porto Cor- eini drong een torpedoboot jager binnen tot hij zich plotseling vlak bij een geheel be zette loopgraaf ziag. Door do volkomen ver raste bemanning werd het grootste deel der bezetting neergeschoten, waarop echter drie verborgen strandbatterijeei een hef tig vuur uit 12 c.M.-kanonnen openden op den voor de monding van het kanaal gele gen kruiser „Novara" en op de torpedo boot „No. 80". Deze laatste kreeg een treffer in do of- ficierskamer, waarbij een man zwaarge wond werd en waardoor de boot lek word. De „Novara" opende nu het vuur om den torpedobootjager in het kanaal uit zijn on aangename positie te bevrijden en en fileer de de loopgraaf en verwoeste de kazerne. Zij kreeg eohter zelf vele treffers. Luite nant Parsich en vier man werden gedood, vier man zwaar, velen licht gewond. Maar do verliezen van de>n vijand zijn misschien tien of twintig maal zwaarder. In Rimini werden door den gepantserd en kruiser „Soaikt Georg" het station en de brug beschoten. Te Sinegaglia werden door de „Zriny" do spoorwegbrug, cle watertoren, de haven inrichtingen en het station beschoten en eon trein vernield. Het 6tation en dlo ha vengebouwen raakten in brand. Te Anccna werden door het gros van de vloot do oude versterkingen, de artillerie ën cavaleriekampen, do werven, do electri- solio centra-le, hot etatioD, de gashouder, het pefcrolcumdepöt, do semaphoor en het draadlooze station beschoten. Door ver dwaalde projectielen en door branden is een ontzaglijke schade aangericht. Twee stoombooten in do haven werden in den grond geboord. Op de werf werd een in aanbouw zijnd bijna voltooid schip vernield. Weerstand werd sl-eohts geboden, door een batterij licht geschut en eenige mitrailleurs, dio hun voor richtten, op twee torpedoboot- jagers. Eenige vliegers wierpen bommen op de ballonhal te Chiaravaïle en verschillende militaire punten. Het luchtschip „Oita di Ferrara" wierp zonder succes verschillen de bommen naar de „Zriny", trachtte ver der do aftrekkende vloot aan te vallen, maar trok spoedig terug toen twee vliegers aankwamen, welke echter trouwens al hun bommen reeds hadden uitgeworpen. Hetzelfde of een ander luchtschip was reeds oen half uur na middennacht door de vloot halverwege Pola-Ancona gezien. Blijk baar was het luchtschip op weg naar Pola. Toen echter de het begeleidende vaartui gen voor het geschutvuur de wijk namen, keerde ook het luchtschip om en verdween in noordwestelijke richting zonder blijk baar zelf de vloot te hebben gezien. Do spoorwegbrug over do Potenzo werd door do „Radetzky" beschot en en bescha digd. De „Admiraal Spann" met vier torpedo- bootjagers beschoot do spoorwegbrug over de Sinarca en het station, de locomotieven- loods en h-et pompstation enz. te Campo Marmo. De semaphoor van Tremiili werd verwoest en die van Torre di Mileto be schadigd. Do „Helgoland" met drie torpedoboot- jagers beschoot Vieste en Mamfredonia. Zij stiet bij B arietta op twee Italiaansche torpedobootjage-rsdie zij dadelijk onder vuur nam en vervolgde. Een ontkwam, de tweede werd door onze jagers „Czepol" en „Tatra" in do richting van Pel-agosa terug gedrongen en door treffers in de machine kamer en een der ketels lamgesohcten. Het schip bleef brandend en zinkend liggen en gaf zich over De „Czepel", „Tatra" en „Sika" redden 35 man van do bemanning, onder wie de commandant. Het reddingswerk werd door twee van het noordoosten tot op een afstand van 9000 meter naderende slagschepen van het type „Vdttorio Emanuele" en een hulpkrui- 6cr gestoord. In het daarop volgende vuur gevecht kreeg alleen de „Czepel" een on- beteekenende treffer, waarbij een man zwaar, twee man lichtgewond werden. Het vuur werd door de „Helgoland" en de tor- pedobootjagers naar het schijnt met goed gevolg beantwoord. De kortste afstand was daarbij 8000 M. Na korten tijd waren onze schepen uit schootsbereik. De vloot had, behalve de vermelde, geen verlie zen.. De Italianen In Oorlog» Do Italiaansche gezant te Berlijn heeft zijn paspoorten gevraagd en gekregen en kan dua vertrekken. Overal is er onder de Italianen buitenge woon enthousiasme. Ook in Canada, waar er 50,000 zijn en in de Vereenigde Staten, waar niet minder dan 2 millioen vertoeven, waarvan er tweehonderd duizend onder do Italiaansche vanen zullen strijden. In Londen, In Lotharingen en in vele an dere plaateen worden betoogingen door Ita lianen gehouden voor de mogendheden der entente. De „Idea Narfonale" meldt, dat baron Sonnino opzettelijk uit het ïtaliaaneche 'Groenboek |aJle documenten weggelaten heeft, die betrekking nebben o«p de onder handelingen met de Eobente-mogendhedien. Het h echter volgens bet blad een feit, dat Italië rijn instemming betuigd heeft met de overeenkomst van Londen, waarbij de ge allieerden zich wederkeorig verbonden, geen afzonderlijken vrede te sluiten. Wat Italië zal doen is nog niet bekend. Hardnekkig blijft het bericht dat een le gercorps naar ue Dardauellen gaat. Verder moet het plan zijn in Montenegro to landen en met Servië saam te werken. Generaal Cadorna, de opperbevelhebber, is naar Bologna, waar het hoofdkwartier zal worden gevestigd, vertrokken. Uit Gcnève wordt aan de „Daily Chron." geseind, dat de eerste vijandelijke daad Maandag te twee uur 's morgens plaat© bad. Toen beschoot n.l. de Oostenrijksche artillerie de Italiaansche voortenten aan do Etsj. De Italanén antwoordden niet. De Oostenrijkers deden twee kleine bruggen over do Etsj op Italiaansch gebied in de lucht springen. De bnrgerlijko bevolking vau de Valeliïna verlaat haar haardsteden en neemt de vlucht. EBrii! Gökti liebbVsi *d)e Oostenrijkers een Italiaansch vliegtoestel met twee officieren neergeschoten Een officieel Italiaansch bericht geeft e>en overzicht van krijgsverrichtingen die op 24 Mei hebben plaatsgevonden bij Carnia en Friuli (bij Udïne). Bij Carnia aan de grens opende dc Oostenrijksche artillerie om 7 uur 's avonds op 23. Mei het vuur tegen onze stellingen, echter zonder gevolg. Op 23 Mei beschoot onze a-rtil'erie de stellingen die doo-r do vijandelijke artillerie waren inge nomen. Langs de grens bij Friuli zijn onze troepen overal op vijandelijk gebied door gedrongen en hebben slechts zwakken te genstand ontmoet. De hoogten van Capo Petta, tusschen de Indrio en de Isonza, zijn door de onzen bezet. De vijand trok zich terug na de bruggen te hebben vernietigd en do huizen in brand te hebben gestoken. Italiaansche torpedobootcn hebben het vuur geopend op een vijandelijke afdeeling" te Porto Buso. Ze hebben troepen aan waf gezet en 70 Oostenrijkers gevangen geno men en naar Yenötië gebracht. Do Italiaan sche verliezen bedragen één dood© en enkele" gewonden. Duitecho ambtenaren in België. Do lust om in vijandelijk gebied dienst te moeten doen, schijnt er bij cle Duitsche amb tenaren niet op vooruit te gaan. In den laatsten tijd komen er zeer vee! verzoeken in, om weer naar Duitschland te ruggeplaatst te mogen worden. Geen dezer verzoeken wordt echter door de militaire autoriteiten die biertoe hun toestemming moeten verleenen goedgekeurd. De Koninklijke Spoorwegdirectie te Mün- ster heeft thans haar in België gedetacheerd personeel medegedeeld, dat het overbodig is voortaan dergelijke verzoeken om overplaat. sing nog in te dienen. Het gebrek aan petroleum in Duitschland. Hot gebrek aan petroleum in Duitschland dto-t zioh thans ook bij do spoorwegen gevoe len. Wegens de grootere lichtsterkte werden tot nu toe evenals dat in NedorlancT ge schied alle treinen verlicht met petro- leumgas (zoogenaamd vetgas)- Dit ga<3 wordt bij de spoorwegmaatschappijen in afzonder lijke gasfabrieken gefabriceerd. Met ingang van 27 dezer zal op alle lijnen der Pruisische Staatsspoorwegen deze ver lichting worden vervangen door die mot stcenkolengas, waardoor een belangrijke be sparing in het petrolcumvorbruik wordt ver kregen. Op de Beiersche Staatsspoorwegen zal voorloopig nog vetgas worden gebruikt, clat echter vermengd wordt met 20 acetyleen- gas. Do „Triumph" getorpedeerd. Hert Turksche hoofdkwartier meldt, dat gi stern amid dag het Engelsche slagschip „Triumph" in de Golf van Saros voor Ari Burnu getorpedeerd is en tot zinken go- braclrö. De „Triu,mf)h" waï een in 1903 voor re kening van Chili gebouwd slagschip van 11.800 ton. De bewapening bestond uit vier 25 c.M. kanonnen en veertien 19 c.M. kanon nen, vorder uit veertion 14-ponders, een 12- ponder, vier 6-ponders, vier maxims en twee torpedo-lanceerbuizen van 45 o.M. De Strijd in het Oosten. Yan den strijd in het oosten is er op dit oogenblik geen ander bericht dan een of ficieel© mededeeling dor Duitsche en Oos tenrijksche staven. Volgens deze tijding rio len de Duitsche troepen aan de Dorbisse, ten oosten van Rossieni sterke Russische 8trij'dkrachten tegenover hen aan. Zij wier pen de-zo onder gevoelige verliezen over do rivier en maakten 2240 gevangenenvijf mitrailleurs werden vek-meesterfl Verder zuiuelijk' mislukten verschillende, deels zeer hevige, Russische aanvallen, uit de richting van Eiragola onder groote bloedige offers voor do Russen. Het leger van genoraal Mackensen aanvaardde Maandag weer hot offensief ten noorden van Przemysl. Do aan val voerde die volgens de Duitsche mede- doeling tot volledig succes. De sterk beves tigde plaatsen Drobojof, Ostrof, Radymos, Wysocko Wietlin, Makowisko en de hoogten ten noordwesten van Bobrowka en ten zui den van Cetula zijn in storm genomen. Tot dusver vielen 153 officieren en meer dan 21.000 Russen als gevangenen in Duit sche en Oostenrijksche handen; 39 kanonnen, waaronder 9 zware en ten minste veertig mitrailleurs werden door hen buitgemaakt. De Russen leden buitengewoon zware ver liezen. Het Engelsche persbureau deelt over de operaties aan do Dardanellen mede, dat de eerste Franscbe divisie den 21stem Mei aan merkelijk vorderingen maakte en is thans dicht bij de Turksch© loopgraven. Do vijand deed een krachtigen aanval en verkroeg tij delijk vasten voet. Bij een tegenaanval wer den de Turken onmiddellijk teruggedreven met een verlies van vijfhonderd man. Er is eon wapenstilstand toegestaan om de dooden te begraven^ van welke er meer dan VIJFDE KLASSE. Trekking van 26 Mei 1915, X03 5/5, 12302, v 17142 'ieder loon Mos. lübl, 2319, 15543 ieder S4(in Es. 20217- f200. E03 199, 190, 1308, 3277, 4152 4S7t 8873, 12425, 15500, 18921, 19101, '>0273 'oder 1100. Prijzen van f70. 14 30 33 140 160 270 275 312 411 45., 522 582 590 628 772 1013 1027 1023 ug" 3153 1176 1273 1275 1953 1392 11471431 I486 1539 1673 1677 1741 ÏWI 1870 1923 2026 '2138 2272 2375 2381 '23912121 2133 2596 278-1 2795 2880 3109 312 1 3452 3472 3502 3571 3530 3589 3640 3616 3710 3711 3863. 3389 3903 4037 4150 4251 42614313 4353 4575 4666 4670 4697 4802 4806 4831 4384 4903 4914 4971 5119 5141 5294 5357 5514 5557 5682 5856 60-16 6232 6367 6585. 6678 6926 7049 7109 7123 7156 7272 7357 7392 7-150 7486 7703 7771 7796 7902 8153 8116 8123 8152 8211 8253 8319 8498 8593 8701 8721 8731 8875 8877 8899 8903-9047 9081 0143 9294 9310 9458 9473 9342 9608 9692 9711 9734 9791 9821 10037 10053 10112 1015010288 10300 10315 1035810361 10485 10-186 1055S 10568 10641 1066110683 10723 10757 10759 10788 11042 11041 11112 11141 1115111152 11216 11219 11221 llfflï 11291 11657 11697 11811 11882 11885 11915 12071 12160 12294 12359 12540 12569-1262» 12700 12705 12737 12759 13273 13280 13336 13342 13414 13-U9 13464 13620 1369113114 13S43 13765 13994 1418014209 14350 14472 14175 14749 14812 14899 14911 14988 15039 15113 15589 15611 15712 15729 1578915850 15863 16258 16278 16367 16479 16526 16627 16815 16SS0 16882 17208 17227 17313 17340 17398 17473 17548 17758 17781 17838 17814 17867 17901 17966 18041 18277 18-103 18550 18704 18762 18778 19133 19210 19506 19584 19824 19979 20004 20017 20019 20107 20151 20189 20245 20463 20679 20717 20728 20163 20916 20833 20954 Nieten. 2 71 144 149 192 229 266 278 298 37a 371 398 418 463 532 621 627 698 715 747 fCO 78J 905 969 1025 1033 1037 1042 1060 1667 "1069 1089 1145 1108 1175 1184 1221 1223 1238 1280 1306 1313 1416 1419 1536 1562 1563 1595 1601 1602 1023 1640 1664 1G84 1730 1763 1S16 1828 1848 1857 1S83 1944 1965 19S9 2045 2091 2092 2181 2194 2202 2209 2220 2229 2255 2281 23SS 2410 2467 2500 '2548 2550 2G58 2732 2734 2738 2768 2775 27S7 28S1 2SS3 2887 2896 2945 3030 3070 3081 3101 3141 31S3 3222 3259 3322 3376 3398 3402 3417 3-130 3516 3534 3556 3587 3612 3622 3673 3763 3781 3802 3820 3836 3931 3955 3976 1)81 4129 4151 4150 4216 4220 4296 4309 4334 4344 4351 -1402 4455 4461 4524 4538 4551 4574 ■1599 4625 4646 470O 4747 -1773 4837 4893 4U0G 4907 4927 4943 -19G3 5037 5052 5086 5088 6120 5184 5307 53)0 5338 5340 5353. 5429 5495 550G 5507 5547 5570 5541 5623 5647 565 57039 5743 5771 5870 5899 5901 5921 5925 5941 5SSD 5057 6959 5970 6020 6039 60S8 G099 0150 6160 6185 6191 6241 0276 6306 6331 6430 643:) 6113 6161 6471 6482 6483 6622 6528 6503 0571 0594 6CC1 6640 GG51 A357 6659 0560 61-73 670 1 6855 6860 6883 6943 6958 6350 70-18 7069 7151 7189 7207 7240 7344 7J55 7377 7418 7453 7510 7545 76S0 7725 7818 7829 7873 7956 7979 8023 8056 8105 S16S 8192 8214 8239 8276 8304 8313 8324 8376 8456 3170 8490 8518 8582 8599 S618 8625 8074 S6S8 8691 8700 8703 8704 871)6 8735 8716 SS46 8S6I 8889 8931 8964 8979 S98G 9107 3117 9139 9179 9186 9193 9202 9231 9346 9356 9391 9432 9478 9537 9553 9579 9042 9653 9055 9G65 9671 9749 9752 5771 9817 9S25 9837, 9S59 9S96 9933 99S9 9996 10003 10006 1C024 10083 10092 10097 10135 10153 10173 10226 10246 10254 102S9 1Q321 10322 10362 10392 10413 10426 104S2 10480 10531 10535 10547 10506 10597 10G71 10711 10736 10138 10773 10795 10906 10995 110C1 11048 111.14 1112-1 11132 111-10 11173 11179 11190 11207 11223 11315 11347 11351 11377 11391 11-IOS 11465 11479 11-181 11501 11535 11589 11594 11627 11643 11683 11693 11737 1173S 11766 11205 11925 1J8GS 11977 11994 12041 12067 12092 12127 121S2 12188 12198 12207 12208 12228 12382 11389 12390 12442 12-171 124S2 12522 12527 12552 12580 12604 12607 12630 12679 12704 12707 12749 12S13 12S51 12S90 12929 12937 I2949- 13005 13040 13120 13180 13191 13203 13482 13512 13514 13547 13534 13672 13630 13692 137CS 13756 13819 13850 13913 13923 13996 14098 14151 141G7 14224 14229 142G2 ,•4271 1212 1244S0 14282 11293 11347 14362 14388 14397 1-1423 14436 14517 14653 1472G 14753 I 14786 14832 14852 11860 11831 14885 14947; 14073 14992 15007 15010 15016 15047 15082 15105 1510ri5139 151ö3 15234 15269 15274 15330 15336 1543S 15549 15632 15659 15701 15740 15741 15797 15349 15371 15330 15888 15904 15907 15951 15996 16024 lGOOl 10065 16080 16243 16260 16200 16316 16331 10378 16379 16417 16452 16159 16473 1G527 1661S 36623 16741 16745 16843 J.6S9 1 687 3 1 0899 16539 16954 16982 16991 17096 17145 17184 11216 17218 17314 17334 17351 17470 17)75 17509 17565 17616 17775 17796 17S03 17862 17919 17928 71950 17955 18220 -18223 18233 18287 18293 18313 16316 18320 1833U 18341 18375 183S2 18401 18-102 18469 18471 14880 18474 18526 18538 18548 18581 18596 1S604 18027 1860 1866 18684-14 18/22 18737 1S73JI 18915 1893-1 18938 18990 19005 1 9027 19031 19043 19047 19055 19073 19123 19137 19161 19167 19184 19206 1920? 19227 19247 19243 19253 19290 19333 19353 19333 19364 19370 10405 19119 19420 19-121 19-133 19482 194M 19547 19561 19562 19577 IDOOL 19637 19fWj 19672 19729 19733 19794 19829 19926 3992-1 19935 19944 20056 20Ü31 200/9 20191 2020? 22022 20240 20244 20290 20331 20324 20320 20-103 2004 20424 20171 2045S 20-195 20o21 f.0526 20527 20543 20561 21)696 20713 20714 20727 20773 20787 20827 20843 2084/ -W» 3000 dicht bij onze loopgraven liggcn- Fransche en Engelsche vloot-divisib maakt0® in don nacht van dien 24en Mei verliezen aanmerkelijko vorderingen. De t ritoriale divisie kwam ook vooruit en bee oen nieuwe linie bezet.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 2