Woensdag SS April. Tweede Blad. fto 19j5. Officieele Kennisgeving. Persoverzicht. Ingezonden. Uit de Omstreken. M<». 16922 KOSTELOOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP. burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van hen, die 7-ich daartoe hebben aangemeld, dat de kaarten Iter bekoming van kostel ooze Genees- en Heelkundige Hulp, voor het tijd vak 1 Mei 19151 Mei 1916 verkrijgbaar 'ajju ten Raadhuize in het lokaal naast de binnentrap (Trouwkamer), op Donderdag en Vrijdag 29 en 30 April a.s., van de3 voor middags half el f tot dra namiddags drie uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN STEIJEN, Secretaris. Leiden, 24 April 1915. Ta jeen driestar E i n d e 1 ij k zegt „1)15 STANDAARD": Aan de Leidsche Universiteit sproot dan toch eindelijk weer een entssl van Scholten uit, en nu in historische kwa liteit. Scholten had het in de vijftiger jart>n der vorige eeuw aangedurfd, toen in Gro ningen en Utrecht schier alles met de Duit- sche Yermittlungötheologio afzwierf, de leer onzer Calvinisten weed: in eere te bren gen. Hij moderniseerde hun levensbeschou wing, dit mag geen oogenblik verheeld, maar in zijn afbeelding van het vroegere leven was hij treffend juist. Hij liet onze vaderen- zien zooals zo geweest waren. En juist dit deed men te Utrooht en te Gro ningen niet. Daar was 't al wierook voor de Duitsche theologen, met name voor Schleiermacher. Alleen Doedes bleef nuch terder. Alleen maar, met Êkholtens verscheiden stierf deze slechts oven ontloken theologi sche plant weer bijna weg. Zij beschimmel de althans. Men kan zich daarom onze ingenomen heid er mee voorstellen, dat thans in p r o f. dr. E e k h o f, vrij onverwachts, een man aan het woord is gekomen, dde aan de Duit sche theologie den rug toekeerde, en zich levenselixer indronk in Amerika. Zijn eer ste optreden was dan ook een roepen voor de. Gereformeerde theologie. Hij voegde er wel bij Geref.-P rotestant- sche theologie, wat beter weg ware geble ven, maar het onderscheiden karakter van bet Gereformeerde trok hem dan toch aan. Zijn bedoeling was dan ook om nu te doen uitkomen, hoe het Protestantisme zich in twee vertakkingen splitste, de ééne Duitsch en Lutherscb, en de andere Amerikaans-ch en Gereformeerd, doch vanzelf bleef hij in zijp. optreden den nadruk leggen op de qualificatie van Gereformeerd. Dit is een werkelijke schrede vooruit. Het Calvinisme is zelfs in ons land niet tot zijn volle ontwikkeling kunnen karnen daardoor verstijfde het hier zoo spoedig. Ia Engeland heeft de Episcopal Church het Calvinisme in fluweel gehuld, en zijn strakke doortastendheid verbloemd. Al leen in Amerika is het tot vollere on lioo- gere ontwikkeling gekomen. En in Amerika heeft nu ook dr. Eekhof met het Gerefor meerde leven kennis gemaakt. Zijn collega ia de Tweede Kamer zal het nu hebben aan te staren. Ook hier weer ziet men, wat we steeds voorspeld hebben. Het Calvinisme leeft weer op en heeft een geheel nieuwe toe komst voor zich. Men zag het bij CaTvijn's vierde eeuw feest. In Duitsehland zelf ging toen meer dan één stem op, die aan Calvijn boven de Luthersche firma de eerepositio toekende. Denk slechts aan wat Ernst Troeltsch uitriep: ,,Het is het Calvinisme, dat heden ten dage als de eigenlijke hoofdmacht van het Protestantisme te. beschouwen is", Wachten wc af, of dit ook in prof. Eek hof waarheid zal blijken. In hot orgaan der Rernohstrantsch-Gerof. Gem. te 's-Gravenhage „VAN M A AND TOT MAAND" schrijft ds. J. C. Wannée o.a. hot volgende over het vóórgebed: „Van eenigo zijde is mij gevraagd: Waarom laat gij hot gebed aan den aan vang dor godsdienstoefening weg? Hu grijp ik gaarne do gelegenheid aan, die mij geboden worclt, om mij omtrent dit punt nader to verklaren. Om twee redenen meen ik dat te moe ten doen. Het gebed moet m. i. zijn het hoogte punt van onzen eeredienst en alles zij -er °P gericht ,dat diit hoogtepunt bereikt worde, dat de gemeente kome in de waar achtig© gebedsstemming, zonder welke h-l'k gebed slechts een aaneenschakeling van woorden is. Dat difc hoogtepunt twee maal bereikt zou kunnen worden, lijkt mij onwaarschijnlijk, en uit een liturgisch oog punt. acht ik hot onjuist er naar té st-re- j>0Tl' Vooral bij het begin omdat, en zie- *par mijn tweedo reden bij de meest en dan do gpbedsstemming -ontbreekt.. Het or gelspel vóór den dienst beschouwen som- mtgen als een welkome begeleiding van un allesbehalve fluisterend gevoerde ge sprekken (over welke onderwerpen dik- 'dajiwelNiet, alleen, dat hun zelf d® gewenschte stemming ontbreekt, maar zij brengen anderen er uit boven dien. Het innemen der vrijgebleven zit plaatsen, wanneer de predikant op den ■kansel komt, met al het geschuifel, het ver zetten. der stoven, enz. is natuurlijk ook niet bevorderlijk, dat de stille stemming komen of bewaard blijve. En dan in deze stemming een gebed "Waartoe ik - zelf evenmin gestemd ben als do meesten met mij Ik heb het eerlijker gevonden om in de- zén met de traditie te breken en liet ge meenschappelijk gebed bij den aanvang weg te laten". Een landarbeider schrijft over de 1 a n «cl- bouw verloven in „PATRIMO NIUM": Dat de vier verlofdagen, die ieder mili tair in de maand April kan ontvangen, vol doende zouden zijn voor hen, die 1 H.A. en minder grond te bewerken hebben, is een meening, die, behalve dan op het betrokken departement, door n i c m a n d, die met het landbouwbedrijf op de hoogte is, wordt ge deeld. Ik ban mij zoo forsch uitdrukken, omdat ik alle landbouwers en landbouwkundigen op mijn rijde weet te hebben. Ten bewijze daarvoor verwijs ik naar de nrbikeien, verschenen in het „ALGEMEEN LxVNDBOUWBLAD'' onder redactie van den heer Joh. Obbink, en op het adres van den Utrechtschen Boerenbond, over deze zaak aan den Minister gezonden. Ook ik deel deze ineening van bet Depar tement niet Wat toch is heb geval? Een landbouwer, die bijv. 10 Hoct. grond bezit of in gebruik heeft, heeft daarbij een gedeelte heide (de zandgrond-boeren ton minste). Daaraan behoeft al heelemaal geen arbeid verricht te worden. Dan een gedeelte winterkoren, dat ook in" dezen tijd geen werik vereischt. Yerder eenige H.A. wei land, waaraan ook al niets behoeft te wor den verricht. Zoodat van die 10 H.A. maar eon klein gedeelte overblijft, dat nu moet worden bewerkt. Geheel anders is het met de arbeiders en boerendagloonors, die V£ of% H.A. bebou wen. Die hebben geen heide, geen weiland en slechts heel weinig winterkoren. Zij telen voornamelijk aardappelen en groente, wel ke grond veel werk vordert, en dat werk moet juist op dezen tijd worden verricht. Dezulken kunnen onmogelijk met die -vier dogen toe I ik ken een arbeider, die pi.mi Heet. be bouwt co die behalve het'werk, dat hij in zijn verlofdagen op het land verricht, ge durende de maanden Maart-en April al tien dagen een ander heeft moeten huren, En nog is zijn grond niet geheel bewerkt Bedoelde landweerpliclitige krijgt ƒ1 ver goeding, maar moést aan dien werkman per dag ƒ1.20 betalen. Hij moest er dus in die tien dagen nog 2 bijpasseri. Bovendien is de bepaling, dat alleen zij, diè'meer dan 1 Hectare bewerken, voor ver lof in aanmerking komen, voor de arbei ders een bron van 'ergernis, 'omdat nu de meer gegoeden alleen worden geholpen, en io arbeiders niet. Terwijl de eersten juist het best zich van hulp kunnen voorzien, uit financieel oogpunt SPORT. Zwemmen. Het Kampioenschap van Nederland voor Waterpolo Isto -klasse 1914. Op de jaarvergadering van den N. Z. B. is het kampioenschap voor waterpolo 1ste klasse toegekend aan de Arnsfcerdamsche vereeniging „IJ". Deze vereeniging behaalde dit kampioenschap eveneens in de jaren 1911, 1912 en 1913. Voor dien tijd waren dragers van dezen titel: H. V. Gr. B. in 1901 en D. J. K. van 1902 tot 1909. In 1910 was geen 1ste klasse waterpolo ingesteld en werd „De Maas" kampioen der 2de klasse. STANDEN. Korfbal. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Kampioenschap van Nederland. Voreonigir.gon gosr. gew. gel. verl. pt voor togen gom D. V. D. (Noord) 4 8 - 1 Q 29 11 1.50 Vitesse (H.) (Zuid) 4 3 - 1 0 26 10 1.50 O. O. (Oost) 4 4 - 830 - Nog kans. op de eorsto plaats Nos 1 cn 2. Voetbal. LEIDSCHE VOETBALBOND. Eorsto Klasse. Borostoyn 10 6 2 - 18 S2 6 1.90 ~j. F. C. 9 G 3 1 13 23 10 1 41 Aj*X It 9 0-311 31 1G 133 D. L. V. 9 5 4 10 23 19 1 1L Lugdunum 11 4 1 0 9 24 30 0.81 I,. V. V. 11 1 2 8 4 34 41 0.36 Lojdon 9 2 7 2 7 33 0.22 De .wedstrijden Borostoyn—D. L. V. en D. I. V.— Bensteyn worden niot gespoeld. Kampioen: Borostoyn (Voorschoten) Nog kans op de laatsto plaats Nos. G on 7. Kampioenschap Twoodo Klasso. Alphon II 1 1 - - 2 3 0 2.- De Sportman III— 1— 03 Tweedo Klasse B, Eindstand. De Sportman II 8 7 1 14 40 12 1.75 Lisso 8 0 - 2 12 16 10 1.60 Korvlcus 8 8 G 6 18 20 0.75 D. L V. II 8 2 - 0 4 13 2/ 0.53 L. V. V. II 8 2 - C i 8 31 0 GO Oerdo Klasee. Eindstand. De Sportman III 0 G - l 10 35 G l.GC Norviciis II 6 5 1 10 22 12 3.60 Lisso II 6 1 1 4 9 11 21 0.50 L. F. C. III 6 - 1 1 8 38 0.10 Werkloozen en Arbeidsbeurs. Geachte Redactie! Beleefd verzoeken wij U eenige plaats ruimte voor het volgende. Brj voorbaat on zen dank. Het praeadvies van B. en WT. op het adres van den L. B. B., inzake de .dage lijksche aanmelding der werkloozen aan de Arbeidsbeurs, is verschenen. Naar aanleiding van de adviezen van de besturen van het Werkloozenfonds en van de Arbeidsbeurs wordt gepraeadviseerd af wijzend op het verzoek, om voor de vak vereenigingen art. 8 der verordening te schrappen, te beschikken. Wij weten niet of door deze besturen meerdere argumenten zijn aangevoerd dan door B. en W. in haar praeadvies worden weergegeven; alleen dit laatste is gepubliceerd en staat dus te onzer beschikking. En dan moeten wij cons lateer en, dat do argumentèn weinig" steekhoudend" zijn. Met geen enkel woord wordt getracht de motie ven, in de toelichting bij het adres aange voerd, en welke zijn getoetst aan het belang der vakvereeniging, te weerleggen. In de toelichting bij het adres is aan getoond, het verschil tusschen de gemengde werkloozenkassen en de vakvèreenigingen, en daaruit geconcludeerd, dat de dagelijk- sche Arbeidsbeursaanmelding, noodig en goed voor de gemengde werkloozenkas., onnoodig en schadelijk voor de vakvereenigingen moet zijn. Ons dunkt, waar de vakvereenigingen nu reeds sinds Februari 1912, door driemaal aan den Raad te adresseeren, blijk gaven die dagelijksche aanmelding onnoodig tea h- ten, dan toch van B. en W. een ernstiger weerlegging had mogen worden verwacht dan nu in het praeadvies wordt gegeven. Wat wordt door B. en W. aangevoerd om de noodzakelijkheid der dag;Tjk:che aanmel ding te bewijzen? De argumenten, welke' we uit het praead vies kunnen opdiepen, zijn dé volgende: De dagelijksche aanmelding U noodig: a. als controle-maatregelb'. voor het vormen eener statistiek over de werkloosheid; c. als middel ter bestrijding der 'werkloosheid, omdat daardoor beter contact wordt ver kregen tusschen vraag en aanbod. De oogst is mager, de argumenten alleen berekend om aan te toonen wat in het direct belang van Gemeentefonds en Arbeidsbeurs zou kunnen zijn. Met geen enkel woord wordt overwogen of de Werkloosheidsverze kering als zoodanig, meer populair, onder de arbeiders te maken, met die aanmelding is gediend. Nog minder wórdt gevraagd wat het wel begrepen belang der vakbeweging in dit op zicht is. Dat zijn zaken, welke voor B. en W. blijken, buiten de orde te zijn. Toch willen wij de argumenten een oogen blik toetsen aan wat B. en W. zich voor stellen te bereiken. Eerst de controle. Tegenover de.ver- klaring van het fondsbestuur, dat geble ken is, dat de Arbeidsbeurs ten aaa- zien der controle een taak te ver vullen heeft, stellen we de verklaring ran allo onze vakvereenigingsbestuurders welke we er naar vroegen, „dat de con trole der Arbeidsbeurs niets geef t." Dat- iemand, die zich om tien uren ge meld hoeft, verder den geheel en dag kan werken, zonder dat de controleerende Ar beidsbeurs er iets van merkt. Het zijn de besturen der vakvereenigingen, die voor de contröle te zorgen hebben en er ook voor zorgen. En 't is juist onze grief, dat de moge lijkheid bestaat, dat, omdat de Arbeidsbeurs als controle-instelling optreedt, de contröle der vakvereenigingen zal vers'appen. Dat is geen mistrouwen in de vakvereenigingen, zooals liet fondsbestuur den L. B. B. in de schoenen wil schuiven; het is oen gevolg trekking, die ieder maken moet. Yoor ons staat vast, dat ieder vakvereeni- gingsbestuur, dat de gansche verantwoorde lijkheid op zich voelt drukken, dat zij en zij alleen verantwoordelijk is, voor do daden barer leden, met meer intensiviteit en meer energie de contröle zal uitoefenen, dan wan neer naast haar een controle-instelling door het Gemeentefonds wordt gesteld. Voor ons staat onomstootelijk vast, dat de controle van hèn, die verantwoordelijk zijn voor de door de leden bijeengebrachte penningen der vakvereenigingswerkloozen- kas, van hen, die de werkloozen persoonlijk kennen en op de hoogte zijn der werkgele- gendheid, doeltreffend kan zijn, en de con trole der Arbeidsbeurs schadelijk moet zijn, omdat zij een deel der verantwoordelijkheid afwentelt. En als het fondsbestuur zegt: Wij hebben meer vertrouwen in de vakvereenigingen dan de L. B. B. blijkt te hebben, dan kan dit slechts zijn, een argument voor de con trole der vakvereeniging en tegen de Con trole der Arbeidsbeurs. En we komen dan tot het 2e argument „de Statistiek". In het adres van den L. B. B. wordt verwezen naar de Memorie van Toelichting. Daarin wordt in liet belang der werkloozenstatistiek aanbevolen, den be sturen der aangesloten vereeriigingen de ver plichting to leggen, op gezette, door. het fondsbestuur vast to stellen lyden, hun werk- loozenleden collectief te melden. We meenen, dat bij het Gemeentefonds is aangesloten „De Vereeniging" en niet do leden individueel. Het argument, dat de da gelijksche persoonlijke aanmelding voor het vormen eener statistiek, waarvan liet be- lang geenszins wordt onderschat, is door liet adres van den L. B. B. ondervangen. Blijft .over de aanmelding als middel van contact tusschen vraag en aanbod als bestrij ding der werkloosheid. We zouden kunnen volstaan met te betoogen, dat het contact hetzelfde blijft of de leden individueel of de besturen collectief hun werkloozen mel den. Er kan niet het minste bezwaar zijn voor hen, die niet persé willen ingaan te gen datgene, wat de vakbeweging voor haar ontwikkeling noodzaakt, dat de Arbeidsbeurs de werkgelegenheid meldt aan de organisatie in plaats aan haar werkloozen leden zelf. Het bestuur der vakvereeniging hééft min stens, ja meer belang bij liet spoedig aan het werk gaan harer leden als het fondsbe stuur. Het contact blijft dus hetzelfde. Er zit echter voor 'de vakvereeniging een te groot belang aan vast-, om te verzwijgen, waarom de vakvereeniging verplicht is met alle kracht er voor te ijveren, dat bij het me- dedcelen van werkgelegenheid de besturen niet worden uitgeschakeld. En juist hierin zit de reden, waarom de gemengde werk loozenkassen warme voorstanders en de vak vereenigingen tegenstanders der Arbeids beursaanmelding zijn. Het eerste belang der gemengde werkloozenkassen is, de werkloo- ze leden aan het werk te hebbenj onver schillig op welke voorwaarden. De eerste vraag der vakvereenigingen is juist, op welke voorwaarde werk wordt aangeboden. Iedere werklocsheidperiode is voor de vakvereeniging een gevaar voor het neerdrukken der loonen, het moeizaam ver- kregene weer ongedaan t'e zien gemaakt. Twee voorbeelden van recenten datum mo gen illustreeren, da t zelfs bij volkomen goe de trouw van Arbeidsbeurs en Gemeente fonds, loondrukking kan worden in de hand gewerkt. Een werklooze," door de Arbeids beurs naar een patroon gezonden, kan het aangeboden stukloon niet aanvaarden, omdat het gaat. tegen het vastgestelde tarief. Eenvoudig pp een door den patroon ge zonden briefje aan de Arbeidsbeurs, wat dcor diens ambtenaar aan de gemengde werkloozenkas wordt gemeld, wordt de man geroyeerd, als werkweigeraar, terwijl hij als lid zijner 'vakvereeniging het werk voor het bedongen loon niet mocht aanvaarden. Dat dat royement na een maand is ingetrokken en den man alsnog is uitgekeerd, doet aan het feit niets af, dan arbeidsbemiddeling word verleend beneden de markt. Een ander geval. Een schilder wordt door do Arbeidsbeurs gezonden naar een patroon om te gaan werken, beneden het overeenge komen standaavdloon. De-man moest liet wc-rk weige-ren,. tenzij het uurloon wordt betaald. De vakvereeniging kreeg de opdracht, op advies van de Arbeidsbeurs, den man niet meer uit te keeren, omdat hij werk gewei gerd had. Dat, nadat de vakvereeniging zich met hand en tand daartegen had verzet, kwam deze zaak in het veine en bleef do loonstandaard gehandhaafd; doch moet wor den geconstateerd, dat door de individueel© bemiddeling liet eenmaal verkregen loon was in gevaar gebracht. We meenen het bij deze voorbeelden te kunnen laten. Ieder zal toestemmen, dat, als de Arbeidsbeurs de werkgelegenheid aan de vakvereeniging meldt, het contact tus schen vraag en aanbod hetzelfde blijft, en dus dat geen argument kan zijn, dat steek houdend moet worden genoemd. En als nu ten slotte B. en W. zeggen, dat een scheiding maken tusschen gemengde werkloozenkassen en de vakvereenigingen een willekeurige daad zou zgn, dan veroor loven we ons, het volgende op te merken: De gemengde werkloozenkassen stellen prijs op de aanmelding hunner leden aan do Arbeidsbeurs, terwijl het hun totaal on verschillig laat, op welke voorwaarden ar beid wordt aangeboden. Zij moeten daarop prijs stellen, omdat zij absoluut niet voor do controle kunnen zorgen, omdat zij noch met de leden, noch met de omstandigheden op de hoogte zijn. Als nu ter wille der gemengde werkloozenkassen de dagelijksche aanmelding wordt ingevoerd, en we stem men de noodzakelijkheid daarvan toe, om dat er anders van contröle absoluut geen sprake is, moeten dan de vakvereenigingen, tegen hun belangen in, daaraan ook onder worpen worden? Het fondsbestuur verklaart, zelf vertrou wen te hebben in de vakvereenigingen, vol gens haar zeggen zelfs meer dan de L. B. B., waarom hen dan een maatregel opgelegd, welke ongewenscht, onnoodig en niet in haar belang is, alleen ©müaf er nu eenmaal ge mengde kassen zijn, welke niet voor hun taak zijn berekend? Wat ten slotte het argument van liet fonds bestuur, dat gedurende do noodniaatregel- Treub, het prijsgeven der aanmelding niet gewenscht is, betreft, we meenen, dat dit weer in strijd is met het vertrouwen in de vakvereenigingen, door het fondsbestuur uit gesproken. Laten we hopen, dat onder do Raadsleden nog enkelen zullen gevonden worden, bereid de werkelijke belangen der vakbeweging voor te staan en te verdedigen. P. J. BOMLI, _Leiden, 28 April 1915. Secr. L.B.B. LISSE. De gisteren gehouden bloenibollenvei- lingen ten b3te der R.-K. Kerk, R.-K. Armen en St.-Elisabethsvereeniging liebben opge bracht respectievelijk f774, f603 en f225. Gisteravond werd in Hotel „'De Witte Zwaan" een liederavond gegeven door den bekenden pcpulairen Belgischen zanger J03. Ariën, niet pianobegeleiding door den heer Corn. A. Bonten, van Trriden. De zaai was tan.eljjk goed bezet. SASSENHEIM. Hyacinten-Syndicaat. Au de hyaciritonprijzen zoozeer zijn 'ge daald, dat zij de teeikosten bijna niet meer g-oed kunnen maken, hebben enkele liyacin- tenkweékers, cn wel de heereii baron Wan Itersum, vertegenwoordigende de Genera! Bull Company, gebrs. Bijvoet, Th. van Wa- veren, vertegenwoordigende de firma M. van Waveren en Zonen, P. van Deursen, C. J. Speelman en Zonen, W. Lefeber, gebrs. Koolhoven, Ruysenaars, "firma Jonkheer, *W. Veldhuyzen en Zonen en N. Dames, een vergadering belegd, om' een syndicaat te vormen, met het doel de overproductie van hyacinten tegen te gaan. Het resultaat der besprekingen is geweest, dat alle heeren het eens waren, om met elkaar samen te werken. Eerstdaags zullen in elke plaats, waar hyacinten worden geteeld, lezingen worden gehouden, ten einde te trachten alle hyacin tenkweekers aan het syndicaat te verbiu- den. Na de lezing wordt een contract ter teekening aangeboden. 't Is ook te hopen, dat alle hyacinten- kweekers zich verbinden, om het groote doel te bereiken. Dit toch zal de streek ten goede komen. Juist het artikel hyacinten leent zich er goed voor om de kweekers daarvan tot elkaar te brengen, omdat de teelt zich beperkt tot de streek Haarlem' Leiden, waar niet minder, dan 500,000 R.R, geteeld wordt. Door B. en W. zal in de eerstvolgende' Raadsvergadering een conceptverordening worden ïtangeboden, regelende de vergoe ding in de kosten voor reiniging en ont smetting na besmettelijke ziekten. B. en W. achten regeling van deze zaak beslist noodig, omdat nu. ter -wille van de zuinigheid, meermalen piet ontsmet wordt. WARMOND. De vereeniging ,-,Kcith. Leven"' hield gisteravond haar jaarvergadering in „De Zon". Dcor den heer Jos. Kouwenlioven werd de vergadering geopend en geleid. Door den secretaris, den heer Jac. Zwetsloot, werd een keurig jaarverslag gegeven, en door den lieer B. van Stijn, als penningmeester, reke ning en verantwoording gedaan. De inkom sten hadden bedragen f 132.25, de uitgaven f 128.74, saldo f3.51. Als leden van het bestuur werden de twee aftredenden, de heeren C. Zwetsloot en J. van Egmond, herkozen. Uit- het jaarverslag bleek nog, dat het ledental tot bijna hon derd was gestegen, en de Vereeniging in blncienden toestand verkeert. WASSENAAR. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening dor vergadering worden do notulen der drie laatste vergaderingen, goedgekeurd. Verscheidene ingekomen stukken, wor den voorgelezen, waaronder goedgekeurde Raadsbesluiten Van eenige bewoners van den Leidsckon straatweg is een adres ingekomen, waarin het verzoek gedaan wordt, dat de kring, waarin de vuilnis wordt opgehaald, zou worden uitgebreid ook tot den Loidsehen straatweg. De Voorzitter zegt, dat dc kom van het dorp voor drie werkzaamheden reeds zoo ruim mogelijk is uitgebreid, en, bij inwilli ging van het verzoek, er spoedig weer der gelijke verzoeken zouden inkomen, waar aan toch bezwaarlijk kon worden voldaan. Het voorgestelde afwijzend beschikken daarop werd door den Raad goedgekeurd. Het suppl. kohier H. O. werd hierop eveneens goedgekeurd met een eindcijfer groot 914. De Voorzitter deelt hierop mede, dat den eigenaar van ,,Den Nieuwen Deijl" is aan gezegd dat do vergunning, hem verleend om ten koste van het voetpad een warande te bouwen, met 1 Mei a.s. zal worden inge trokken. De eigenaar heeft, nadat hem deze ken nisgeving is geworden, verklaard, dat een vroeger voorgestelde overeenkomst door hem niet is begrepen, en daarop nu wenschte in te gaan als B. en W. zulks ver langden. Do Voorzitter licht hierbij toe, dat be doelde eigenaar met. den heer Prins eon overeenkomst wensohte aau te gaan in be trekking tot een stratenplan op fta gron den van den heer Prins, die in verbinding zouden komen te staan met den Leidschon straatweg, over de terreinen van „Den Nieuwen. Deijl." Daarop was een verbindingsweg gepro jecteerd van 8 M., wat B. en W. te smal vonden en minstens 10 M. eischten, welke strook van 2 M geweigerd werd, ook in

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5