Gemengd Nieuws. LAATSTE BERICHTEN. Advertentiên. Tulegrajriij'sch Weerbericht, Verwachting tot den avond van 23 April: (Meest "matige noordoostelijke tot ooslelijken £in<i Waarschijnlijk lichte tot halfbewolkio lucht. Droog weer. Overdag iets warmer. 8P0R 1. Wielrennen. 24-u u r r i t 1915. Van de 230 deelnemers verwierven 118 een medaille, en wel 10S die geen straf- uunten kregen, een verguld zilveren me daille o.a. de lieeren: G. Slappendel, Voor burg;' L. 0. E. v. Ghesel Grotte, Haarlem- irermeer; P. Hulleman, Gouda. Voorts verkregen 7 deelnemers, die wel strafpunten hadden, ieder een zilveren me daille, oa.. Simon Bizot, Leiden; en drie anderen ontgingen ecu bronzen medaille. BINNENLAND. I>c Duitsche keizer heeft den heer von Muller, bij diens aftreden als gezant van het Duitsche Rijk bij het Nederlandsche Hof, onderscheiden met de vcrlecning van do Ster bij de Koninklijke kroonorde 2dè klasse. Beroepen is bij de. Ncd.-Herv. Gem. te Amsterdam (vac.-Lammerts van Bueren) ds. B. J. C. Rijnders, te Doorn Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot professor in het kerke lijk recht aan het Groot-Seminarie te War mond den zcereerw. zecrgel. heer J. H. Vis ser; tot leeraar aan het Seminarie „Hage- vcld", te Voorhout, den weleerw. heer .f. P. Verhaartot kapelaan te Medemblik den weleerw. heer Th. W. Taman en tot ka pelaan te Hoek-van-Holland den weleerw. lieer J. H. Koelman (priester van het Aarts bisdom Utrecht). - Te Willemsoord is, in den ouderdom van 99 jaar en 8 maanden, overleden de oud-strijder J. Huizen. 15 jaar oud maak te hij als tamboer den Tiendaagschen Veldtocht mee. Uit een verslag van do gisteravond gehouden vergadering van aandeelhouders van het Kon. Zool. Bot. Genootschap in Den Haag blijkt, dat in dio vergadering do bekende zaak-Bouwman is besproken, waarbij, naclat het bestuur zijn houding en zienswijze had uiteengezet, eon poging van een dor inleiders,om in dozo zaak tot een vergelijk te komen, geen succes kon vin den. Do directeur deelde op een desbetreffen de vraag mede, dat de zomerconcertcn niet door de Kon. Militaire Kapel zullen worden gegeven, doch deels door do staf- niuziek van het Korps Kon. Scherpschut ters, voormalige dienstdoende schutterij, to Rotterdam, directeur Bart Verhallen, anderdeels door do concertvereeniging Haarlem's Muziekkorps, directeur Ch. Krions, te Haarlem. Gisterochtend is een 80-j a r i g o dame in haar woning aan dc Plamtage- Muidergracht to Amsterdam dood to bed gevonden. De dood is te wijten aan gasver- stikking. De gasslang were! n.l. los van do 'cachel gevonden. De expeditie knechts P. B. en P. L. en de sleeper M. B., te Rotterdam, zjjn aangehouden als verdacht schuldig te zijn aan den diefstal van een belangrijke partij glacé-handschoenen. Deze handschoe nen die een handelswaarde van f500 heb ben, zrjn gestolen, tijdens het vervoer, uit twee kisten, die met eenige andere kisten vervoerd werden naar de Batavierboot aan do Boompjes te Rotterdam. Op de gestolen handschoenen was reeds eer beslag gelegd. Een goede uitwerking! Do heer X., zoo vertelt „Het N. v. d. D.", maakte zijn morgenwandeling op den dijk, niet ver van zijn woning waar hij een ruim uitzicht had over velden en wegen, wel kg thans wegens het uitvoeren van een gre j werk op een woestenij gelijken; even- \veJ. genoot hij van 'de verkwikkende, heer lijke zonnewarmte. Op eenigen afstand vóór hem liep een ongeveer 12-jarige knaap, die in de eene hand een hengel en ander visch- gerei Ji'ield, terwijl hij in de andere hand ren emmertje met den gevangen visch droeg. Bij een bocht van den dijk, waar vele mannen bezig waren met het wegrijden van uitgegraven grond, kwam plotseling één hun ner snel de helling oploopen, liep naar den knaap, hield dezen staandde en ontnam hem het emmertje, waarin de verrassing voor vader, moeder, broers en zusjes z'.ch be vond. De knaap begon te schreeuwen, maar do wandelaar, dio alles gezien had, riep den arbeider toe: „Waarom doet ge dat?" waarop deze niet weinig ruw antwoordde: „Wat gaat jou dat an? Waar bemoei jij je mee?" De heer, naderbij gekomen, zeide bijzonder kalm: „Ik bemoei mij met u, die niet alleen een onrechtmatige, maar tevens een laffe daad verricht, want als het een groot© man ware geweest, dan hadt u dien ongemoeid gelaten, doch nu het een wcer- 'ooze knaap is, durft ge hem de vangst ont nemen." „Wat dacht je anders?. Als 't een vent was geweest, dan had ik gedacht, dat net voor zijn huis volk was; maar zoo'n jon-, gen vjscht voor de pret." »Gij vergist u," zei de ander; „ik weef, dat zijn vader ziek te bed ligt en sinds geruimen tijd' niets verdient en de arme moedor met groot gezin in behoeftigen toe- mand verkeert; „dus een maaltje visch zou -> ij zonder welkom zijn, en 'gij zelf verdient och göld voor viscli te kunnen koopen." 1V r*eP arbeider, als ik dat geweten mu on van onder zijn werkkiel haalde hij ecp Aderen zakje, waaruit hij eenig gelei nam en dit den van den schrik bekomen Band stellende, zei do hij: Jongen, geer dit aan je moeder, om boter en brood der dan. smaakt dc visch nog lekker- En ten slotte bedankte hij den ander og. voor de les. AMSTERDAM,SCIIE BEURS. In Oliewaarden was de opening kalm en zwakker, doch ontspon zich later meer beweging tot klimmende prijzen, in 't bij zonder was de aandacht op Perlak geves tigd. Geconsolideerde Hollandsche Rub ber iets beter. Tabakken vrij vast. Ame- rikaansche fondsen waren, in tegenstel ling met gisteren, flauw, vooral Steels en Missouri Kansas Texas, doch liepen later iets op, zoowel Steels als andere soorten. Voor Hollandsche fondsen 2% a 3 pCt. schuld was de stemming iets aangenamer, evenwel met weinig handel. In de 5 pOfc. Staatsleening en Indische leening gfng bij na niets om. Russen waren tamelijk vast. Officieel 5 pCt. Staatsleening, groote 997/j„ Integralen 63, Certif. VU/2, Oblig. *71%, Indische leening 97%, Car Foundry 53%, Hides 34%, Coal 21%, Niet offic. Rusland I860 72n/lc, 1906 80, Consols 72, Hope 72, Vorstenlanden 1779, Actions 158, 50 Koninklijke 550, Geoons. 194, Perlak 50, Astras 188, Zuid-Perlak 61, Orion 88, Topeka 102%, Rio 9%, Missouri's 127/,G, Eries 27%, Ontario 29%, Southern 92%, Rails 17%, Union 131, Steel 55%, Wabash 1%, Pref. 4%, Marine 6%, Gulf 25, Pref. 57%, Deli-Mij. 454, Senembah 446, Deli- Cultuur 130, Prol. 5, A'dam Rubber 131. Conpon-Koerscn. Amerikaansche f2 49*4- Engelsche, met affid. f 11.75. Engelsche zonder affid. (nieuwe tax) f 10.24. Zwitsersche f45.50. Marken f51.90. Oostenrijksehe, papier f38.70. Ocstenrijksche, zilver f 39-35. Dc Strijd in het Westen. PARIJS, 26 April. (R. 0.) Het avondcom- muniqué luidt: „Ten noorden van Yperen hebben wij vrij belangrijke vorderingen gemaakt op onzen linkervleugel. Wij dreven den vijand terug en brachten hem zware verliezen toe. De Duitschers maakten wederom gebruik van verstikkende gassen, maar wij hadden middelen tot bescherming, die uitstekend werkten. Er is een hevig gevecht geleverd hij Fay, ten noorden van Chaulnes, om het bezit van den krater, gevormd door een Duitsche mijn. Wij verjoegen den vijand daaruit en behiel den het terrein ondanks twee tegenaanval len. Hevige aanvallen der Duitschers aan do hoogten van de Maas aan het front Les EpargesSt. Rémy, werden totaal afgesla gen. Wrj blijven meester van de gehecle stel ling van Les Eparges, welker hellingen be dekt zijn met lijken van Duitschers. Na een zeer hevig gevecht hebben de Duitschers voet gekregen op den Hartmanns- weilerkopf in de Vogezen. Onze stelling blijft op honderd yards afstands daarvan." BERLIJN, 27 April. (W. B.) (Officieel). Het hoofdkwartier meldt heden van het wes telijk oorlogsterrein: In Vlaanderen vielen de Engelschen met zeer sterko krijgsmach ten de nieuwe liniën onzer stellingen aan, noordelijk en noordoostelijk van Yperen, die tob vier K.M. zuidelijk van die, welke wij tot nu toe bezetten, en verder noordelijk van de Houdthoeve, aan het Yserkanaal over St.-Juliën in de richting van Grabentafel loopen. De aanvallen van de vijandelijke ar tillerie zuidelijk van Yperen mislukte on der zeer zwaro verliezen volkomen door ons vuur. Do door de vijandelijke artillerie ge heel in elkander geschoten huizen van Li- zerno, werden door ons in den afgeloopen nacht ontruimd. Het in de onmiddellijke nabij heid oostelijk daarvan, op den linker-kanaal- oever gelegen bruggehoofd wordt nog door ons bezet gehouden. In de tot nu toe bij Yperen geleverde gevechten maakten onze troepen 50 machine-geweren buit. Het belangrijke spoorwegknooppur.t en de hoofdplaats der etappen Poperinghe, onge veer 10 K.M. westelijk van Yperen zijn wij met zichtbaar succes begonnen te be schieten. In het Argonnenwoud, zuid-ooste lijk van Vienne-le-Chateau, werd een nach telijke aanval des vijands afgeslagen. Op de Maashoogten behaalden wij ook gisteren ver der voordeel, hoewel de Franschen nieuwe strijdkrachten aanvoeren. Vijandelqko aan vallen tegen onze Coinbres-stellingen mis lukten. Een heftige aanval in het Ailly- bcsck werd door ons met zware vijande lijke verliezen afgeslagen. Ook verder oos telijk won de vijand geen terrein. Bij een nacht-handgemeen gevecht drong de vijand in het Priester woud met succe3 vooruit. Tegen onze stellingen op 'den Hartmanns- weilerkopf deed de vijand gisteravond aan vallen, die echter alle inislukten. LONDEN, 26 April. (R. O.). Veldmaar schalk French bericht, dat het hevig ge vecht nog voortduurt en dat do toestand onveranderd blijft. De Engelsche linker vleugel moest bij het veranderen der linie wegens do gewijzigde situatio tengevolge van den aa.n vankei ijken geforceerden te rugtocht der Franschen zich gaan uit strekken naar het west-en voorbij St.-Ju li en. Deze uitbreiding verzwakte do En gelsche linie. Na een dappore verdediging door do Canadeezen tegen een grooto overmacht werd St. Julien door den vij and genomen. De Engelsche linies loopen nu van bezuiden St.-Julien af. Do aanvallen, gisteren door do Duit- sohers gedaan ten oosten van het saillant van Yperen, zijn mislukt niettegenstaan de zij opnieuw vorstikkendo gassen hebben gebruikt. ,,ïn de jongste drio dagen hebben vrij den Duitschers groote verliezen toege bracht, maar ook onze verliezen zijn zwaar. Het Duitscho bericht, dat vier stuks Engelseh zwaar gesehut zijn genomen, is o-nwaar. Een onzer vliegers heeft hedenmiddag bommen op liet station van Kortrijk gewor pen en het knooppunt van den spoorweg vernield". PARIJS, 26 April. (R. O.). De Duitsche pers heeft beweerd, dat in den loop van den winter alleen in den Argonnesector 36.000 Franschen buiten gevecht waren ge steld en dat'het tweede legercorps, dat dit front verdedigde, bijna totaal vernie tigd zou zijn. Het is juist, dat het tweede legercorps op het einde van den winter uit Argonne werd teruggetrokken, de Duitschers heb ben het echter in Champagne weder voor zich gezien, waar het krachtig medewerkte aan de successen in Januari behaald aan het front PerthesBeau Séjour, toen drie linies loo-graven werden genomen en do Franschen voortruktcn tot voorbij hoogte 190. De hevigheid dier aanvallen getuig de van de kracht van liet tweede leger corps, die de harde winter in Argonne niet had kunnen verzwakken. De keizerlijke garde deed een tegenaan val op de stellingen bij hoogte 196, maar deze mislukte ondanks de kracht van den aanval. LGJDEN, 27 April (V. D.). Naar go- meld wordt, schijnt de slag in België en Noord-Frankrijk een gunstige wending voor do geallieerden te nemen. Deze laatsten heli- ben verloren terrein herwonnen en rukken op Bixsckoote aan. Niettegenstaande den hevigen slrijd van do laatste 24 uur is de geestdrift der ver sterkingstroepen onweerstaanbaar. Taubcn boven Aiuicns. FRANKFORT A.D. MAIN. 23 April. (W. B.) Uit Londen wordt aan de „Frankf. Zeit" bericht: „Een Engelsche veldpostBrief 'deelt interessante bijzonderheden mede over den jongsten aanval van twee „Tauben" op Amiens, dio dood en verwoesting verspreid den over een groote oppervlakte. De eerste bom bewees reeds, dat de Duitschers een sterk ontploffingsmiddel van do nieuwsto vinding gebruiken. Er werden n.l. 22 huizen verwoest, 70 beschadigd en 30 menschen gewond." Tauben boven Belfort. BELFORT, 27 Aprik (W.B.) Ten gevolge va- do grooto schade, in het geheele vos- tinggebied aangericht door bommen, door Duitsche vliegers geworpen, is gelaet, dab het Parijsche veiligheidsvoorschrift, nog verscherpt, op Belfort moet worden toege past. Daartoe in het bijzonder aangewezen officieren zullen het toezicht uitoefenen op de naleving der bepalingen. Do in het zuiderfront bevelvoerende ge- generaal is ontslagen, omdat hij niet meer afboende maatregelen heeft getroffen tegen aanvallen van vliegers. Poincaré en Millerainï aan het Front. PARIJS, 2 6 April. (R. 0.). Presi dent Poincaré en minister Millerand hebben Zondag en Maandag vertoefd bij de legers tusschen de Oisne on do Aisne. In de Aisne- vallei Voerden Poincaré langdurige gesprek ken met generaals, andere officieren en manschappen en verleende hij aan verschil lende personen het Legioen van Eer en do militaire medaille. in tegenwoordigheid' van den opper bevef- lieóber Jbffre reikte hij" aan de nieuw ge vormde regimenten vaandels uit. Daarbij zeido hij: „Officieren, onderofficieren en soldaten! Uit naam van het ondeelbare en onsterfelijke Frankrijk, dat velen uwer rcoas zco dapper hebben verdedigd, stel ik m uw handen de vaandels, die m het ver volg een teeken van samenhoorighei.ï zullen zijn en die zij Veld ra tot een schitterende overwinning zult leiden. Het leger, waarin gij plaats neemt, weet dat 't strijdt voor het heil van Frankrijk en do vrijheid der wereld. Het is zich duide lijk bewust van die edelo taak, die het zulke krachtige trouw inboezemde en tot zoo schitterend élan leidde." President Poincaré kwam Maandag te Compiègno terug en bezocht met Milierar.d de verdedigingslinies aan beide oevers van do Aisne te Coirpiègne en Soissons. 's Middags inspecteerde hij een divisie territonalen, en keerde 's avonds met den minister naar Parijs terug. Meer Haiulel te Antwerpen. ANTWERPEN, 27 April (W.B.). Op de koopmansbeurs alhier heerscht reeds groote bedrijvigheidhet bezoek neemt toe. Vele groothandelaren keerden terug; er worden groote zaken gedaan. Ongeveer 17.000 Belgen keerden in April uit Neder land terug. Een Trawler in dc Lucht gevlogen. GRIMSBEY, 27 April. (R. O.) De trawler „Recola is in do Noordzee in de lucht ge vlogen. !B»Btt«Sc3§OG>F2©£. KOPENHAGEN, 27 April (W. B.). Het loslaten van de naar Sylt opgebrachte Deen- scho stoomboot „Nidaroe" wordt hier met voldoening begroet- STOCKHOLM, 27 April (W. B.). De ver nietiging van de Russische stoomboot „Frack" in de Oostzee, lieeft liet stop zetten van het Zweedsch-Russisch stoom vaartver- keer 'tengevolge gehad. Waarschijnlijk zui len "meer noordelijk nieuwe lijnen geopend- worden. Dc Strijd »n het Oosten. PETROGRAD, 26 April. (R. O.). Com muniqué van den Gamoten Generalen Staf: Aan do kuststreek bij Polapgen. (aan do Oostzee iets benoorden Memel) beschoot eoü vijandelijk kruiser Op 2ö April zonder resultaat eenige dorpen. In den vroegen oehtetnd van denzolfden dag wierp een Duitscho Zeppelin verschei den bommen op do stad Bjelostok, zonder nadeel aan te richten. In do Karpathen sloegen wij op 24 April bij Polen aanvallen van den vijand af. In do richting van Stry begon op 24 April een hevig gevecht-, da-t in den ochtend van den Sosten werd vervolgd en thans nog voortduurt. Aan de andere fronten het gewone ge- BERLTJN, 27 April. (W.B.) Officieel. Het hoofdkwartier meldt heden van het oortelijk oorlögetooneel, dat aldaar do toestand on veranderd is. HJatwassiflig van gcvaugcweii. STOCKHOLM, 27 April. (W. B.). Uit Trel a-borg wordt gemeld De-zo week be gint do uitwisseling der zwaargewonde ge vangenen tusschen Rusland en Duïtech- land. Duitsche Berichten over tien Toestand in Rus'ani MQSKAU, 27 April. (W. B.) Volgens do „Roekoje Slowo" kan dc voorraad boter hier neg slechts voor een week strekken. Uit Wilna verneemt het blad, dat wegens gebrek aan steenkolen het bedrijf aan de electri- seho centraio stop is gezet. Nog slechts en kele eenzame straten, waar het verkeer an ders gevaarlijk zou zijn, worden verlicht. PETROGRAD, 27 April. (W. B.) Over het hier heerschendo gebrek aan voedings middelen vernemen de bladen het volgende: Den 20sten April ging het in de meeste sla gerswinkels zeer roerig toe; het publiek eischte, dat do politie tusscken beide zou kc-men. Dezo constateerde, dat werkelijk geen vleesch voorhanden was en dat geen voorraden verborgen werden gehouden. Het stadsbestuur verstrekte toen het noodige uit do opgeslagen voorraden bevroren vleesch. Voor het nog voorhanden zijnde versehe vleesch, werden woekerprijzen gevraagd. De volgende dagen kwam het dientengevolge tot ernstige onlusten, waarbij verschillende winkels totaal verwoest werden. liet gelukte de politie pas na langen tijd de orde te her stellen. Het stadsbestuur zag zich genood zaakt stedelijke bakkerijen te openen. Bij dc Dardanelles K0NSTANTIN0PEL, 26 April (W. B.). Het hoofdkwartier deelt mede: De vijand poogde 25 April onder bescherming der oorlogsschepen aan vier punten der west kust van Gallipoli troepen to landen, n.l. aan den mond van do Sigliin Dere, aan de kuststreek v. Arie Boeroen, ten w. van Kaba Tepe aan do kust v. Teke Boeroe en in de om geving van Koem Kale'n. Do vijandelijke troepen, die aan de kuststreek van Teke Boeree landden werden door oen bajonet- aanval der Turken tot den terugtocht ge dwongen en naar de kust teruggedreven. Een deel der vijandelijke strijdkrachten meest gisternacht in allerijl op de schepen vluchten. Do Turken zetten heden hun aanvallen op al dezo punten met succes voort. Terzelfder tijd naderde de vloot de zeeëngte, om van zee uit de forceering te ondernemen en moest door ons vuur terugtrekken. Bij het gevecht werd een vijandelijke torpedoboot in den grond geboord, een andere zwaar bescha digd. Deze moest naar Tenedos gesleept werden. Heden ondernam do vijand van zeo uit geen poging tegen de Dardanelles Van het andere oorlogstooneel nog geen verandering. KONSTANTINOPEL, 27 April. (W. B.). Nader wordt gemeldDo vijandelijk© troepen, die bij Kurka-lch geland wa ren, wilden onder bescherming der oorlogs schepen oprukken, maar ook hier werd do vijand tob aan do kust teruggedrongen met een verlies van 400 dooden. Wij maak ten bovendien 200 gevangenen Onze ver liezen waren onbeduidend. Een afdeeling Muzelman-soldaten, die met do Franschen aan dez-e kuststreek gehand waren, liepen tot ons over. Op ee nandero plaats van Kaba Tepe namen wij een aantal Engel sehen -en Australiërs geoangen, waaronder een kapitein en een luitenant. ROME, 27 April. (W. B.) De „Giornale dTtalia" dreigde een lijst te zullen publi ceer en van Senatoren en algevaardigden, die ven Blilow bezoeken. Het bezoek nam daar door nog toe. Senator Santinni verklaarde het zich een eer te rekenen in Billow's villa te verkeeren. Italië. TUR-JN, 27 April. (W. B). De „Gazzeta del Popoio" meldt, dat de Kamer van Ar beid besloot tot algemeens staking, indien Italië aan den oorlog deelneemt. Het cen trale bestuur der Italiaansche arbeiderebon den besloot een. referendum te houden over do algemeene werkstaking in geval van oorlog. Ook het algemeen bestuur der socia listische zal te Milaan over hetzelfde onder werp vergaderen. GENèVE, 27 April (Part). Volgens be richten uit Turijn heeft de polilio in deze en andere steden van Noord-Italië redenen om aan te nemen, dat een groot aantal ?l'> kt toren van vreemde nationaliteit ijverig bozig zijn de arbeiderswereld en de be sturen der vakvereenigingen te bewerken ten gunste van een algemeen© staking, voor geval do Regeering to Rome het noo- dig mocht achten op krachtdadige wijze do Italiaansche belangen to behartigen. To Turijn wordt scherp toez.'cht gehouden op do alldaar vertoevende vreemdelingen; tegen velen hunner worden zeer streng© maat regelen verwacht. BERLIJN, 27 April. (W. B.) De „Lok. Anz." verneemt: De geallieerden rekenden bij' t un aanval op de Dardanellen van Sa- loniki uit op den steun van Griekenland on Bulgarije. Nu dit plan mislukt is, schijnen 20 do doorbraak nogmaals te willen be proeven. MILAAN, 27 April (W. B.). Do bijeen komst van do Kanier is opnieuw uitgesteld. Bij den ilosporus. PETROGRAD, 26 April (R. O.). Com muniqué van clen Grooten Generalen StafOp 25 April beschoot de Zwartc- zeevloofc de forten aan den Bosporus. Op een dier forten hadden, naar men kon waarnemen, hevige ontploffingen plaats. Een Turksch pantserschip, dat zich in de zeeëngto bevond, beantwoordde ons. vuur, echter zonder resultaat. Dc Engelsche Havens gesloten. DEN HAAG, 27 April (Part,). Het En gelsche consulaat doelt mede, dat alle En gelsche havens tot nader order gesloten zijn voor Engelsche en vreemde schepen. Turken ei! Russen. PETROGRAD, 27 April. (R.O.) De ge nerale staf van 't Katikasische leg-r meldt In den loop van 23 en 24 April werden ontmoetingen van weinig belang gerappor teerd in de richting Artwin en de Ala-sjkert- vallei. Er is geen wijziging in den toestand. Dc „Kronprinz Wilhelm" geïnterneerd. WASHINGTON, 26 April. (R. O.). De commandant van do „Kronprinz Wilhelm'' heeft besloten zich te Newport News te laten interneeren. Spoorwegongeluk. PETROGRAD, 27 April. (W. B.). De „Retsj" meldt, dat op de lijn P©trograd Moskou, bij hot station Kolpino, twee trei nen op elkaar zijn geloopen. Twaal wa gens werden vernield, verschillende perso nen gedood. De baan is zoo geheel en al versperd en voorloopig onbruikbaar ge worden, dat men een hulplijn heeft moeten aanleggen. Yoor den cïenst in Ned.-Indië is be stemd mej. C. W. de Nooy, alhier, voor tijdelijk gouvernementsarts bij de pestbe» strijding. Dc Levensmiddelen-Circulaire. Uit Den Haag meldt men ons, dat heden morgen ton stadhuize alchar overleg go* pleegd is tussehen de Gemeentebesturen" van Amsterdam, Rotterdam, Leiden en Den Haag over de mogelijkheid van uit voering van do laatste levensmiddelen-' circulaire van den Minister van Landbouw. Dc Noordzec-Yisschcrij. Do stoomtrawler-kwestie to IJmuiden is tot een oplossing gekomen. In de heden gehouden vergadering van de onderling© corlogs-risicomaatschappij is besloien de op heffing van de molestverzekering in te trek ken. In een daarop gevolgde ver gade ring- van do vereenigde reekers werd besloten de! stoomtrawlers weder in de vaart te bren gen en te bunkeren tegen de door het kolen- bureau van het Kon. Nat. Steuncomité, voor 5 maanden gestelde contracprijs van f 13.40 per ton. OEGSTGEEST. Yoor den dienst in Ned,-Inclië is be stemd mej. dr. E. A. van Teutem, alhier, vcor tijdelijk gouvemementsa-rts bij dei pestbestrij'ding. De Heer en Mevrouw RIEDEL- Van Driel geven kennis van do geboorte van een 3693 6 DOCHTER. Leidex, 27 April 1915. (Boomrnarkt 2C.) Heden bereikte ons tele grafisch het droevig bericht j van het overlijden op 23-jarigen l leeftijd, van onzen geliefden f Kleinzoon en Neef, HENRI CHRISTIAAN PRINS, in leven Controleur B.B. te Matarain (Lombok). H. C. VAN DER HEYDE. Wed. H. T. DE HAAS— Van der Heyde en Kinderen. Leiden, 25 April 1915. 3715 15 Heden ontsliep, onverwacht tot onze diepe droefheid, na een kortstondig, doch smar telijk lijden, onze geliefde Vader, Broeder en Behuwd- broeder HENDRIK H0GEND00RN, Weduwnaar van F. J. A. J. VAN BEUSEKOM, in den ouderdom van 47 jaren. LEENTJE HOGENDOOEN. Familie HOGENDOORN. Familie VAN BEUSEKOM. Leiden, 25 April 1915. (Nieuivc llijn 45). De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donderdag 29 April te 12 uur op do begraaf plaats „Rhijnhof." Geen Bloemen. 3706 24 Tot ons groot leedwezen overleed heden onze beminde Patroon, de Heer E. HOGENDOORN. HET PERSONEEL. Leiden, 25 April 1915. 3707 8 Hiermede vervullen wij den trcurigen plicht, U kennis te geven, van liet overlijden van ons hooggeacht Bestuurslid tien Heer H. HOGENDOORN, Secretaris der Behangers enz. Patroons-Vereeniging alhier. Namens het Bestuur D. PANDER, Yoorz. G. SPLINTER, 2e Secret. 3719 12

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 3