jjo, 16918 Trijdag SS ^pril. Tweede TBIad. ïö'io. Uit de Omstreken. SPORT. Oemengd Nieuws. FEUILLETON. Be Weldoenster. LEIDSGl DAGBLAD 11. jïaarwaiermebr. De^heer B. P. v. d. Ban, alhier, is he Haarlem <als onderwijzer. HILLEÖÖM. 1 i Bij «ondershandsche aanbesteding on der den architect C. Verkoren is het bott een van oen woonhuis voor rekening van 'den heer fj. Heemskerk, alhier, opgedrar wen aan de laagste inschrijvers, de hee- ren v. d. Pol en Leliveld, voor f2190. LEIDERDORP. 1 1 Gisteren werd alhier door de troepen •in Achthovenerwijk over den Rjjn een brug •geslagen. Onverwacht kwam H. M. de Ko- tnir.gin, per auto aan den Hoogen Rijndjjk, 1 jonder Zoeterwoude, aan en liet zich per roeibootje overzetten. <Na een inspectie ge houden te hebben, keerde H. M. weder per roeiboot naar. den Hoogen Rijndijk terug. h LISSE. j 1 Helii magazijn van de Rijkstelegraaf, 'dat thans gevestigd is in een der gebou wen van hotel „De Witte Zwaan", zal eer- 'lang worden «overgebracht naar het ter rein van den voormaligen Rjjkhtel, waar, 'voor' dit doel door het Rijk een groot ge bouw zal worden opgetrokken. STOMPWIJK. Bij den landbouwer P. K. ïs onder het vee mond- en klauwzeer geconstateerd. De noodige maatregelen zijn getroffen; een 80-tal runderen is afgemaakt. VOORSCHOTEN. 1 1Ten huize van den heer Th'. J. Broers Vergaderde gisteravond de Herv. Zendings- vereeniging. Met gebed en het lezen van Psalm 146 opende de voorzitter, ds. C. van Wijngaarden, de vergadering. Als hoofd schotel stond op de agenda: Het Zending3- feest, dat dit jaar weer op Tweeden Pink^ sterdag zal gehouden worden. De secre taris deelde mede, dat zich als sprekers beschikbaar hadden gesteld, behalve de voorz., ds. v. d. Brugghen, em.-pr. der Bel gische Zendingskerk, ds. Mooy, te Ermeloo, on de lieer Van ös, zendeling onder 'Israël. Het 'bestuur zal trachten hieraan nog een [tweetal sprekers 'toe te voegen. Als plaats, waar het Zendingsfeest zou gehouden worden, zou de vergadering weer gaarne het Benvenuto-park zien aangewezen. De secretaris deelde mede, dat de heer J. M. van Kempen bereids zijn toestemming hiervoor had verleend. Aan mej. Broers werd verzocht de zorg voor de cantine op zich te nemen, terwijl oen commissie benoemd werd om den se cretaris in de voorbereiding van het feest ter zijde te staan. Daar „Benvenuto", dat reeds enkele ma- 'fen op het Zendingsfeest speelde, nu niet kon Spelen, daar met het oog op de mobili satie niet gerepeteerd werd, zal het be- sxuur naar' een andere muziekvereniging uitzien. KERKELIJKE BERICHTEN. 1 K a t w jj k-a a n-Z e e. N ed.-Herv. Gem. Zondagmorgen te kwart yoor tienen, in de zaal, ds. A. J. Ruys, van Oegstgeest. Oegstgeest. Ned.-Herv. ,Gem. Zondag morgen te tien uren, ds. J. J. van Noort, .van Amsterdam; 's avonds geen dienst. Oudewetering. Rem.-Geref. Gem1. Zondagmorgen te halftien, de heer L. B. Houtgast, prop. te Groningen. KANTONGERECHT TE HAARLEMMERMEER. Nadab als gewoonlijk een paar kinder zaken waren behanded, kwamen het eerst de uitgestelde zaakjes aan de orde. W. J. O., te Hi 11 egom, zou te Lisse oen postbode hebben aangereden met zijn motor, doordat hij den verkeerden kant van den weg hield. G. zegt, zich niet meer te kunnen herinneren of hij op den ge noemden tijd te Lisse was. Hij houdt een breedvoerig betoog, waarbij hij o. m. wil doen uitkomen, dat de veldwachter en do postbode, die hem niet kenden, zich zeer goed in den persoon kurmen vergissen. Hij herinnert zich althans niets van hetgeen hem ten laste wordt gelegd. De postbode, die de dupe was van de historie, is evenwel thans als getuige gedagvaard, om met den beklaagde te worden geconfronteerd, en hij zegt, dat het dezelfde persoon wel is. Ook do veldwachter Kaas geeft* de verzeke ring, dat hij zich niet vergist. Do eisch luidt ƒ5 of 3 dagen. P. H. M., timmerman te Oudewefce- r i n g, heeft een overtreding begaan van de ongevallenwet, door de loonlijst niet bij te houden. Do knecht van M., B. v. d. Yoet, die als getuige wordt gehoord, weet er niet veel van, doch do dienstdoende ambtenaar heeft de overtreding geconsta teerd en dat is voldoende. Eisch ƒ5 of 3 dagem Corn. K., te Haarlemmermeer, had bij zijn timmermansaffaire een verlof- zaakje overgenomen en stilzwijgend tapte hij maar door, niettegenstaande de waar schuwing van den rijksveldwachter, dat een verlof persoonlijk is, en dat K. dus eerst, dat van zijn voorganger moest laten royeeren cn daarna zelf verlof moest trachten te bekomen, alvorens zijn zaakje te kunnen voortzetten. Het gevolg, dat hij niet naar die waarschuwing geluisterd had, was, tweemaal een proces-verbaal, n.l. op 19 en 30 Januari. Toen heeft hij het zaakje maar gesloten. Eisch voor beide bekeuringen ieder 5 of 3 dagen. Hierna kwamen in behandeling weder eenige processen-verbaal betreffende het varen in de Lcidsche vaart met een sleep boot met zandbakken i|;or de Zandleveran- tiemaatschappij. De heer De Geus v. d. Heuvel, direoteur van die Maatschappij, hield als gevolmachtigde een pleidooi voor de verbaliseerde sleepbootkapiteins. Breed voerig deelde hij mede, hoe hij van Bijn- land vergunning had kunnen verkrijgen voor het varen door de Leidsche vaart, echter op voorwaarden, welke onmogelijk waren na te komen, en hoe hij nochtans om verschillende motieven zich genood zaakt achtte, met de werkzaamheden voort te gaan. Hij trachtte uiteen te zett-en, dat Her geen moedwillige tegenwerking in 'het spel was, maar werkelijk force majeure en dat hij niet andeTs heeft kunnen han delen. De ambtenaar van het O. M. meent even wel, dat de zaak van twee kanten moet worden bekeken. Hij heeft zich derhalve ook gewend tob het Hoogheemraadschap Rijnland, waarvan hij den indruk heeft gekregen, dat deze zaak toch niet zoo on schuldig is als de 'heer De Geus v. d Heu vel het wil doen voorkomen. Hij vraagt voor alle overtredingen, deze zaak betref fende, 5 of 3 dagen. Uitgeroepen worden nu de namen P. K., P. N., en De W. met getuige Tijn. De drie beklaagden, roch de getuige zijn verschenen. Togen N wordt geëischt £0 of 8 d. en tegen de beide anderen ƒ5 of 3 dagen, terwijl tegen den getuige 'een ver volging zal worden ingesteld. Lena Markwat, zij woont aan den Huig- sloterdijk, schijnt nog wel eens het doel te zijn van baldadügen. Op den avond van 10 Maart werden bij haar plotseling de rui ten ingegooid. In haar angst de kinde ren huilden natuurlijk van belang, be angst door het onverwacht geraas deed zij maar vlug de blinden dicht, zoo da t zij van de daders niet veel gezien heeft. De veldwachter, wien een onderzoek werd verzocht, heeft proces-verbaal opgemaakt tegen C. S., J. en M. S. en C. v. d L. Al len beweren ze echter, dat ze wel in die omgeving geweest zijn, met nog veel meer andere jongens, maar van het in gooien van de ruiten weten ze natuurlijk niets af. Lena Markwat kan niet meer me- dedeelen, dan dat ze J. S. en G. v. d. L. gezien heeft. Jan S. maakt zich kwaad over die mede- deeling en zegt, dat Lena staat te liegen. Op hoogen toon wil hij er nog een en an der aan toevoegen, doch hij wordt tot de orde geroepen en zou bijna door den briga dier verwijderd zijn. Het eind van de geschiedenis is. dat het O. M. do feiten niet voldoende bewezen acht. In de volgende zitting, op 11 Mei a.s., zal de zuster van Lena Markwat nog wor den gehoord, omdat die misschien cenig licht zal kunnen verschaffen. Verscheidene overtredingen zijn gecon stateerd te Hillegom en te Lisse we gens het stoomen in verschillende vaarten, waar zulks verboden is. O.m. F. S., W. H. v. V., G. v. d. G. en J. C. de K. De eisch luidt voor ieder 5 of 3 dagen. De gebroeders M. en W. v. d. H. hadden het op een Zondag in Februari den kerk gangers lastig gemaakt. Dronken als ze waren, schreeuwden ze de menschen na en hadden ze zelfs iemand de sigaar uit den mond geslagen. De veldwachter Vermeer ha.d proces-verbaal opgemaakt op verzoek van een paar personen. Hij zelf had' echter niets or van gezien. De twee getuigen, Semp en Bosman, wisten er iets van af, echter ieder van een van de gebroeders af zonderlijk en aangezien één getuigenis niet als voldoende bewijs kan worden aange nomen, meende het O.M. niet. anders dan vrijspraak te kunnen eisch. én. De uitspraak in al deze. zaken werd be paald op Dinsdag 4 Mei a.s. KUNST, LETTEREN, ENZ. Betty IIoHrop—Van Gelder. Betty HoTtropVan Gelder zal aan de Kon. Ver. ,,Het Nederlandsch Tooneel" verbonden blijven. Dit in verband met vroegere berichten als zou mevrouw Holtrop plannen koesteren, een kunsttour- née door Indië te maken. ITenri Poolman. Henri Poolman zal het volgende seizoen riet meermals regisseur werkzaam zijn aan bet gezelschap Van Eysden, waarvan, naar men weet, het volgend seizoen Verkade het- directeurschap heeft, doch alleen als acteur aan dit gezelschap verbonden blij ven. Jan C. de Vos Jr. Jan C. de Vos Jr., thans verbonden aan de Kon. Ver. ,,Het Nederlaudsche Tooneel", is voor twee jaar geëngageerd door Willem Royaards, directeur van de N. V. ,,Het Tooneel". Voor Zondag staan op dc Agenda: De Voetbalwedstrijden (L. V. B.): BeresteynL. F. O., te Voorschoten. Ajax IILugdunum, te Leiden. L. V. V.-Leiden,, te Leiden (1 uur). Alphen IIDe Sportman II, te Alplien. NorvicusD. L. V. II, te Leiden (3 uur). L. F. C. III—Lisse II, te Leiden. De Korf bal wedstrijd Vitesse (H.)D. V. D., Den Haag. Cricket. De samensmelting van „A.C.C." en „V.R.C." De „Tel." herinnert aan het feit, dat het Donderdag 30 jaar geleden was, dat de A. C. C. werd opgericht. Het blad meldt daarbij, dat binnen enkele dagen deze zeer oude cricketclub op zal gaan in de „Vol- harding-R. A. P.-combinatie". Wielrijdcn. De 24 uur-rit. Voor deze rit hebben ingeschreven: Uit Leiden: jhr. W. W. Feith, P. J. van Ham, Simon Bisot, J. Iluigsloot en Tj. Se- gaar; uit Woerden: H. J. Groeneveld; uit Bodegraven: J. D. Schouten; uit Haarlem mermeer: L. C. E. van Ghesel; uit Kat- wijk-Binnen: C. A. Kraay, F. v. Putten, E. R. Ric-hers Rollandet en v. Holthe; uit Kat wijk-Zee: G. Th. Bruin en uit Zwammerdam W. C. v. d. .Wol. STANDEN. Voetbal. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Westelijke AfdeeJIng D. Eindstand. Voreonigingon gosj>. gew. gol. vorl. pt. voor togon gom Ajax (Loideti) 14 9 2 3 20 86 17 1.42 H. V. V. II 14 7 3 4 17 25 16 1.21 Do Sportman 14 7 3 4 17 26 27 12L II. B. S. II 14 G 2 G 14 24 24 1.— Quick II 14 G 2 G 14 £0 24 1 V, U. C. 34 5 3 6 13 32 28 0.92 Concordia 14 G 8 12 24 29 0.85 D. V. V. 14 1 3 10 5 10 32 G.35 LEIDSCITE VOETBALBOND. Eerste Klasse. Borostoyn 9 7 2 16 23 4 1.77 L. F. C. S 5 3 13 21 G L62 Ajax II S 5 3 10 25 14 125 D. L. V. 9 5 4 10 23 19 1.1L Lugdunum 10 4 1 6 9 23 24 0.90 Leidon 8 2 G 2 6 29 6 25 L. V. V. 10 - 2 8 2 10 40 0.20 Nog kans op do eorsto plaats Nos. 1 en 2. Nog kans op de laatste plaats Nos. 6 en 7. Kampioenschap Tweede Klasse. AJphon II 1 1 - - 2 3 0 2.- De Sportman lil— 1— 03 Tweede Klasse B. De Sportman II 8 7 1 14 40 12 1.75 Lisse 8 6 2 12 1G 10 1.60 Norvicus 7 2 6 4 14 17 0.57 D, L. V. II 7 2 6 4 15 23 0.57 L. V. V. II 8 2 6 4 8 31 060 Kampioen: Do Sportman II (Loidon). Nog kans op do laatsto plaats Nos 3, -1 ep 5. Derde Klasse. Do Sportman III G 1 10 35 5 1 .GG Norvicus II 6 5 1 10 22 12 1.66 L. F. C. III 5 1 4 1 8 32 0.20 Llsso II 6 - 1 4 1 5 2L 0.20 Kampioen: De Sportman IU (Leiden). Nog kans op de laatsto plaats Nos. 3 on 4. Korfbal. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Kampioenschap van Nederland. D. V. D. (Noord) 3 3 - - 0 24 4 2.- Vitosso(ff.) (Zuid) 3 2 - 1 4 19 11 1.33 O. O. (Oost) 4 4 - 8 36 Nog kans op do eerste plaats Nos 1 en 2, Hevige brand teNieuwendijk. Gister namiddag verspreidde zich te Gor- kum liet gerucht, dat er een hevige brandt woedde aan de overzijde van de rivier. Ve len, die zich de Merwede lieten overzetten zagen drié kwartier rijdens van S^euwijk zware rookkolommen in Nieuw en dijtc, tus- schen de Dakkerskil en Fort Altena in do Nieuwe Ilollandsche Waterlinie. Het plaatsjo telt ongeveer 2000 zielen en is een tamelijk welvarend landbouwdorp. De brand ontstond te haiftwee, vermoe delijk door het aanmaken van een kachel, ten huize van landbouwer Jan Verschoor. Dra stond de boerderij, met riet gedekt, in brand. Door den flinken noordenwind vat ten weldra links en rechts meer huizen vlam en gauw stond het oude gedeelte van bet dorp, de kom, geheel in brand. Het vuur breidde zich uit in zuidelijke richting, doch het nieuwe gedeelte, waar de kerk en de school staan, bleef gespaard. Hefc eerste water werd gegeven door de spuit van de militaire wacht, maar bij den om vang van den brand konden de handspui ten weinig hutfp bieden. Om 3 uren «ont ving het gemeentebestuur van Gorkum ver zoek de stoombrandspuit ter beschikking te stellen. Deze vertrok per boot en met be- diening naar de plaats des onheüs. Te kwart voor vijven kwam men te Nieu- wendijk aan. Toen vroeg de burgemeester van Almkerk, wie de stoomspuit gerequi- reerd had, daar de gemeente de kosten niet betaalt; maar de overste der genie, de heer Verhoef, gelastte dat de stoomspuit in wer king zou worden gesteld en zoo noodig van hooger hand do kosten zouden worden vergoed. Onmiddellijk werd toen de stoom spuit in gang gebracht. Ofschoon het ge vaar voor uitbreiding van den brand ver minderde, was de hulp van de spuit onont beerlijk. Behalve de door waterschade en lichte brand- en schroeischade getroffen perceelen zijn zeventien hqizen geheel afge brand, w.o. flinke boerenstellingen, n.l. vaa de landbouwers Jan Verschoor, C. de Bok, Arie v. d. Stelt, Adriaan v. d. Stelt, Dirk Leuwijk, wed. Brandenhorst, C. de Jong, wed. Bax, G. Heybloem, W. Heybloem, An- dries Middelkoop, Gerrit Pruissen, Johs. Co ign, van de winkeliers G. Kersbergen en D. Hagoord, de bakkers Moree en Smid, en den manufacturier Corn, van Helden. In 'een der huizen is veel en kostbaar an tiek porselein verloren gegaan. Behalve dat van Colijn, waren de huizen met riet gedekt. Allen waren tegen brand schade verzekerd, behalve Pruissen. Een der militairen heeft brandwonden aan de hand bekomen. De burgers deden niet veel moeite om don fciand te blusschen; het optreden der mi litairen was kranig. Gisteravond had aan den Harstenhoekweg te Sdieveningen een ern- stig ongeluk plaats. De 14-jarige Arie Spaans, gezeten op een nettenwagen, viel daar af, met het gevolg, dat zijn hoofd door het. voorwiel verpletterd werd. Hij was bijna onmiddellijk dood. De weduwe Spaans, zijn moeder, ver lies in korten tijd haar tweeden zoon. De andere behoorde tot de bemanning van de ,,Sch. 292", den logger, die spoorloos verdwenen is cn waarvan men vermoeit, dat hij op een mijn is geloopen en met man en muis vergaan is. Werkstaking van Werkloo- zen. Men meldt ons uit Almelo, d.d. 22 dezer Een zestigtal werkloozen, die 5-oor re kening der gemeente Almelo bezig zijn een perceel heidegrond in het Maatveld, gele- 56) „Hij ziet er kaap uit, nietwaar, mijn Karlchen?" „.Ta," zei 2lnna, die uniform staat goed." „Goed! J'.ij ziet er heerlijk in uit. Vooral als hij Je paard zit. Het was bepaald mijn vensch, dat hij bij d.e huzaren kwam, alleen oin do prachtige uniform. Eu het staat hem zoo goed, hij heeft er zoo'n goed figuur voor, .zoo slank gebouwd, zoo gracieus! Hij struikelt nooit over.iemands voeten. Mijn heer Lcihm heeft mijn armen voet gister avond bijna verpletterd. Ik schreeuwde het bijna uit. Ik heb nooit bewondering lcun- hen hebben voor die lange mannen, die nren wel bij de el kan uitmeten en die er uitzien alsof ze steeds grooter zouden wor den, als er geen plafonds waren." „•Ja, hij is nogal lang," stemde Anna glimlachend toe. „Haar hart is vrij," dacht mevrouw von Treu ïr.ann. „Zeg eens, lieve freule Estcourt zei ze en ze legde haar hand op die van Anna. „O, noem mij geen freule Estcourt." „Maar hoe dan?" >A u moet me Anna' noemen; wij zullen drivers zusters van elkaar wezen? Wilt u ttij ook Anna noemen?" zei ze tot de barones. _„U is heel vriendelijk," antwoordde deze. „Welnu, zusje," zei mevrouw von Treu- SKmlachend, „mijn kleine zusje '„Klein zusje!" dacht de barones, „uit stekend Treumann." U weet.'dat een oude vrouw van mijn leeftijd niet een zuster zou kunnen hebben zoo oud als u." „Jawel, best; niet een lieele zuster misschien, maar een halve." „Nu, goed dan. Ik vind het een li eel lief idee van u. Ik wou vragen die brief van Karlchen is zoo aandoenlijk, werkelijk, zulko lieve gedachten, zulke liooge idealen En zij sloeg de drie blaadjes om- en be gon haar neus te snuiten. „Hij lieeft een langen brief geschreven," zei Anna vriendelijk; het geluid van het harde neussnuiten begon haar te hindpren. Was er reden om te schreien? „Is u verkouden, lieve mevrouw von Treu mann?" vroeg de barones vol zorg. „Ach nein doch nein," fluisterde me vrouw von Treumann, de blaadjes om slaande.'En zjj snoot haar neus nog harder dan ooit. „De neus gaat er af," dacht Letty, die ongemerkt de kamer was binnengekomen en aan het eind van de tafel haar boter ham zat te eten. „Arme wouw!" dacht Anna. „Zij is dol op dien Karlchen." Er werd een poosje gezwegen. In dien tijd werd de neus voortdurend gesnoten. „Zijn brief is heerljjk, maar droevig zeer droevig," zei mevrouw von Treumann, terwijl zij droevig het hoofd schudde. „Arme jongen lieve, arme jongen hij mist zijn moeder, dat spreekt. Be wist wel, dat hij mti missen zou, maar ik dacht toch niet, dat het zoo erg zou zijn. O, lieve freule Est court, o neen, Anna," dit met een flauw lachje „ik kaft u niet beschrijven hoe erg het was, hoe vreeselrjk erg hem te moeten verlaten; hij, die vijf jaar lang ik ben nu vijf jaar weduwe alles voor mij geweest is." „Het moet wel vreeselrjk geweest zijn," fluisterde Anna met medegevoel. De barones zat kaarsrecht en onbeweeg lijk op haar stoel en keek mevrouw von Treumann onafgebroken aan. „Wanneer zal ik u weerzien, liefste moe der," waren zijn laatste woorden. En ik kon hem geen hoop, geen antwoord geven." De zakdoek ging naar haar oogen. „Waar wauwelt ze toch over?" dacht Letty. „ik zie hem nog staan op het perron, al flauwer en flauwer, naarmate de trein mij meevoerde naar het onbekende leven. Een eenige zoon de eenige zoon van een weduwe is alles, alles voor zijn moeder." „Dat zal Vrel zoo wezen," zei Anna'. Weder een pauze. Toen veegde mevrouw von Treumann haar oogen af en nam' den brief weder 'op. „Nu schrijft hij, dat, hoe wel ik pas twee 'dagen van Rislar vandaan ben, dat is de plaats, waar hij in garni zoen is. het reeds jaren lykt- Arme jongen! Hij is bepaald wanhopig luister even arme jongen. Zjj glimlachte en las hardop: „Ik moet u van tijd tot tijd zien, liebste, beste Mama. Ik had geen idee, dat do scheiding zoo vreeselijk zou wezen, an ders had ïk u nooit latein gaan. Vraag aan freule Estcourt „Aha!" dacht de barones. Of zij mij wil permitteeren mijn moe der nu en dan te komen zien. Er is zeker wel een logement in het dorp. Zoo niet, dan kan ik in Straalsond logeeren; ik wil haar in geen geval lastig vallen. Maar ik moe'i mijn liefste moedertje zien, de vrouw, waar ik over gewaakt heb en opgepast sederb den dood van mijn vader." Ann® lieve, dwaze jongen hjj is wanhopig En zij vouwde den brief op, schudde het hoofd, glimlachte en bedekte plotseling haar gezicht met haar zakdoek. „Uitstekend Treumann", dacht de barones, zonder de oogen neer te slaan. Anna wist niet wat te doen. Op zoons had zij niet gerekend. In de brieven, her innerde zij zich, was de zoon even ge noemd als een officier, die van zjjn trak tement moest leven en geen cent kon over houden om zijn moeder te steunen. Er was geen woord gesproken van buitengewone genegenheid tusschen het tweetaj. En nu scheen het of moeder en zoon alles voor elkaar waren. Indien dat zoo was, dan was 'de schei ding natuurjjjk heel erg. Moederliefde was een gevoel, dat Anna met diepen eerbied vervulde. Voor die ongekende diepte en hoogten stond zjj vo,l ontzag en stilzwijgen. Hoe kon zij, een ongehuwde vrouw, aj was het slechts flauw, dat heilige gevoel be grijpen? Het was een geheimzinnige en schoone ontroering, die zrj slechts uit de verte kon eerbiedigen. Het is duide.ljjk, dat zij zich niet plaatsen moest tusschen moe der en kind; en toch, toch had zij ge- wenscht meer tijd gehad te hebben om daarover na te denken. Zjj zag mevrouw von Treumann bijna wan hopig aan en drukte even haar hand. De druk werd niet beantwoord; het gezicht bleef in den zakdoek begraven. Het zou ongerijmd wezen den zoon geheel van de moeder te willen afsnijden. Het kwam er im mers zoo veel niet op aan of hjj nu en dan kwant om zijn moeder op te zoeken. Toon drukte zij de hand wat flinker en zei toet eenigen tegenzin, dien zij trachtte te verbergen: „Maar dan moet hij overkomen, als hjj kan. Het is wel een lang» reis; zei u niet, dat hij een nacht in Berlijn moest logeeren?" „O, lieve freule Estcourt, lieve Anna!" riep mevrouw von Treumann, en zrj rukte haar zakdoek van haar gezicht en greep Anna's hand in haar beide handen, „wat een pak van mijn hart wat een zwaar, zwaar pak! Den gekeejen nacht heb ik liggen denken hoe ik het zou uithouden! Ik mag hem dus schrijven en hem alletf vertellen, wat u gezegd heeft? Een lange reis? U is bang, dat hefc hem vermoeien zal? O, dafc zal Karlchen niets, niets ter wereld kunnen schelen, als hij zijn moeder toaar zien mag. Hoe kan ik u dankbaar genoeg zijn! U zult zeggen, dat mijn dank baarheid overdreven is voor zulk een klei nigheid, "maar ach, een moeder alleen kan dat begrijpen Kortom, Karlchens verschjjmng op Klein- walde w<as nu slechts een kwestie van dagen. „Unverschamt" was de opmerking, die de barones bij zichzelve maakte. HOOFDSTUK IV. "1 Anna zette haar hoed op en ging naaf buiten om er over na te denken. Juffrouw Kuhrauber scheen nog steeds te slapen.' Letty, vergezeld van miss Leech, moest naar do pastorie te Lohm, voor haar eerste les van den heer Klutz, die op zich had ge nomen haar Duitsch te leeren. Mevrouw von Treumann zei, dat ze dadelijk aan Karl chen moest schrijven en sloot zich op in haar kamer. De barones was vaag in haaf voornemens en verdween. Anna ging dus alleen uit, stak den weg over en wandelde gauw naar het bosch. „Als het haar zoo' gelukkig maakt, dan doot het mij pleizier," dacht zrj. j- (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 5