N®. 16902 TTweede E&!»cl. 1915. Uit de Gmsheken. EE^ KINDERDROOM. SZtrtei'dla-jó- 55 Akjps'il. SSfi^3ST dAZBRSWOUDE. Da gewone ledenvergadering van „Trouw Schoolbezoek", werd, ook in ver band me- ds tijdsomstandigheden, later ge houden dan gewoonlijk, maar was niet min der druk bezocht. De secretaris, de heer N. Abspoel bracht een schoon ver slag uit over het afgeloopen vereenigings- jaar en oogstte van verschillende kanten een welverdienden lof 'daarvoor in. Bestuurs la commissieleden, die aan de beurt van aftreden waren, werden met zoo goed als algemeene stemmen herkozen. De penning meester, de heer J. Dekker, deed rekening cn verantwoording cn werd door den voor zitter, den heer A. Fortgens, met vleiende bewoordingen gedechargeerd over het jaar .1914, nadat zijn administratie, als steeds, nauwkeurig in orde was bevonden. De huldiging vam mevrouw de Douairière .Visser van Hazerswoude, b\j haar gewaar deerd bezoek aan deze gemeente, zoowel \!s op haar SOsten verjaardag, in sa menwerking met 16 andere vereenigingen, op do villa „Karmel," werd door den voor zitter in den breede gememoreerd. Besloten werd, de contributie, die in 1914 niet werd geïnd, met het oog op den toe stand der kas, alsnog tot een bedrag van oO pCt. te voegen bij die over 1915. Do voorzitter bracht hulde en dank aan de heeren, die hun hout- en schilderwerk, bloemen en planten, benovens hun arbeid en tijd gratis beschikbaar hadden gesteld, om de Ambachtsvrouwe op waardige wijze te ontvangen. Met een opwekkend woord, waarin de groote waarde der Vereeniging voor het openbaar onderwijs in deze ge meente werd aangestipt, sloot hij deze ge animeerde vergadering. HAARLEMMERMEER. --De heer Barrevoets, hoofd der open bare school te Niéuw-Vennep, maakte met do leerlingen der hoogste klasse een uit stapje naar do boterfabriek „Holland" te lioimuiden. Reeds vertrokken ze des mor gens om half acht per spoor van N.-Ven- nep, zoodat ze vroeg genoeg aan de fa briek 'waren om het volle bedrijf in wer king te kunnen zien. Allerwelwillendst wer den zo 'door den heer App-elmelk ontvan gen. Deze liet hun alles zien en gaf de noodige toelichting en uitleg. Vooral de se parator, die 100-maal per seconde rond ging, trok de verklaarbare aandacht. De groote karn werd in beweging gezien en later zagen ze de boter a's een rcuzenkluit cn hoe ze gekneed werd. Ook werd gelegen heid gegeven tot het bezichtigen der stoom machine, die alles in beweging bracht cn de clectrischo installatie. Geen wonder, dat men meer dan voldaan de fabriek, na een harte lijk woord van dank aan den heer Appel- melk, verliet. Als we nu nog meededen, dat nog een kijkje genomen werd in do gasfabriek te Leimuiden, waar lichtgas wordt verkregen uit petroleum, en dat men nog een kleine wandeling maakte in het dorp, dan zal men begrijpen, dat de jeugdige deelnemers en deelneemsters, die wandelend huiswaarts keerden, wel wat vermoeid en bestoven wa ren, toen zq klokke 12 te N.-Vennep arri veerden, doch dat ze heel wat hadden ge noten en geleerd: theorie en praktijk had den elkaar de hand gereikt. HILLEGOM. Men schrijft ons uit de Bollenstreek: Hoewel liet ecnigszins verleidelijk is voor een bewoner van do Bloembollenstreek, om te berichten, dat er op do a.s. feestdagen bier veel moois te zien zal zijn en daar door tot een druk bezoek op te wekken, moet ter wille van do waarheid erkend worden, dat er op de beide Paaschdagen niet veel bloemen in bloei zullen staan. Cro- cussen zullen dan nog wel bloeien, en nar cissen komen druk aan, maar de hyacinten beginnen pas kleur te bekennen, terwijl de tulpen nog niet ver zijn. En dan zjjn het slechts de vroegste hyacinten, die hun bloem tros vertoonen. Het donkere weer van de vorige weken en 'de strenge nachtvorsten van de laatste dagen hielden de vlugge ontwikkeling tegen. Bij blijvend mooi weer duurt het nog minstens een week vóór hier de groote bloemenpracht is te bewonderen, en dan zal er ook een ontzettend greote boeveelheid bloemen zrjn, want verleden jaar is er zeer veel uitgeplant. De vorst kan wat schade aan de bollen- gewassen berokkend hebben, doch het staat nog te bezien of dat van beteekenis is. In elk geval bemerkt de gewone bloemenkijker, leek in liet vak, daar niets van. Dat is zeker, dat op de Paaschdagen in deze om geving veel meer grosn en bloemen zijn dan waar ook in ons land, want het is hier eenmaal do streek van d9 echte voorjaars bloemen. De vereeniging „Middenstand" heeft volgens het jaarverslag, dat op de jaar vergadering werd uitgebracht, enkele le den door niet-betaling van de contributie moeten verliezen. In dat jaarverslag, het vijfde, werd voorts herinnerd aan de adres sen, die verzonden zijn aan H. M. de Ko ningin over het Ontvangkantoor van Rijks belastingen, en aan het Gemeentebestuur over de straatverlichting. De oprichting van de Hillegomsche Midden tinds-C.eliettank en het vijf-jarig bestaan werden eveneens gememoreerd. Tot eersten voorzitter be noemde do vergadering den heer A. J. Som- sen en tot bestuurslid den lieer A. van El. In 'de rondvraag werden slechts huis houdelijke zaken besproken. KATWIJK. Bij Kon. besluit is aan d?ze gemeente verleend een voorschot uit 's Rijks kas, tot een-bedrag van ten hoogste f2S0,0C0, ten einde haar in staat to stellen een voorschot van gelijk bedr.i y te verleenen aan de Kat- wijksche Bouwvereonigiag, ten behoeve van den aankoop van grond voor en den bouw van 140 arbeiderswoningen. K ATYv I.JK-A AN-ZEF. Van de teawlendo loggers kwamen op 2 April aan den afslag: IC.W. 52, „Her man," met f117, cn K.W. 33 „Francina II'' met f156 besomming. NOORD WIJK. In een lokaal van de R.-K. Jongens school, waarin den afgeloopen winter ook de lessen zijn gegeven, had de laatste les plaats van het eerste deel van den twee jarigen rijkstuinbouw-wintercurar, opge richt door de aid. Noordwijk van de algem. Ver. voor Bloembollencultuur. Van de 18 leerlingen, waarmee de cursus in Oct. 1914 aanving, zijn er 12 „standvastigen" overge- gebleven, van wie er één onder de wapenen moest. Alles wijst er op, dat de 11 overge blevenen den cursus wel trouw zullen blij ven, als de lessen ia October van dit jaar hervat worden, 'fc Zijn ijverige jongelui, die blijkens de eindles hun tijd goed besteed heb ben en weinig lessen verzuimden. Do heeren J. Beumer, hoofd van den cursus, die.scheikunde onderwijst, A. Ende- ma, die plantkunde geeft, cn W. v. d. Laan, die les geeft in de practijk van het bollen- kweekei's'ak, stelden ieder gedurende 20 minuten verschillende vragen aan de leer lingen, en de eerlijkheid gebiedt, te erken nen, dat we nog zelden op een eindles van een dergelrjken cursus zulke goede ant woorden hoorden en „zagen" geven, want sommige leerlingen hadden ook bedrevenheid in liet samenstellen en ontbinden van schei kundige formules. De heer N. N. Alkemade, voorzitter van bovengenoemde afdeeling, snrak de jongelui in bemoedigende woorden toe, hen aansporende, om ook het 2de deel van den cursus trouw te volgen. Do leerling P. Smit. dankte de leeraren voor de genoten lessen. Dat doet sympathiek aan, als zoo'n jongeman zich dankbaar toont. Ce heer J. Beumer stelde nog een kleine excursie in het vooruitzicht. ALKEMADE—NIEUWE-WETERING. 1 Als gevolg van hot heerschen van mond- cn klauwzeer, onder de koeien, zgn do boeren gisteren, aangezien zij de melk niet meer kwijt kunnen, begonnen niet de kaasmakerij. WOUBRUGGE. In het stembureau van het 8e district van 't Hoogheemraadschap Rijnland, hoofd plaats Woubrugge, hadden ditmaal zitting de heeren W. den Hertog, voorzitter en A. J. Heenk en C. Kammeraat, leden. De uitslag 'der gtemming was als volgt: Jhr. mr. J. A. de Ranitz, te 's-Graveuhage 188, J. II. Wijdung, to Zoeterwoude 136, Th. Noord- man, to Woubrugge 74, W. den Hertog te Oudshoorn (die zich niet weder herkiesbaar had gesteld) 4 stemmen, terwijl 13 stem men blanco waren uitgebracht. Herstemming tusschen do heeren jhr. mr. de Ranitz en J. H. Wijdung. Voor Hoofd ingeland-plaatsvervanger, aftreding de heer Wijdung, H. Straathof 221, M. C. Piek 143, J. H. Wijdung 27 stemmen en nog op enkele andere personen één stem en twee blanco. Gekozen de heer H. Straathof van Rijp- wé'tering. ZOETERWOUDE. Drie en twintig kerkschepen der Ned.- I Ier vormde Gem- alhier, brachten te zamen f S94 op. OEGSTGEEST. Ondertrouwd: L. van Leeuwen 28 j., Ocgstgeest c-n T. Geusjes 20 j. Leiden. Gehuwd E. J. Fontein en A. M. van Ingen Sclienau. Geboren: Cornelia D. van J. Ver haar en A. Boon. Nicolaa Dirk Z. van J. Struykenkamp cn C. M. J. Schilp. Picter Z. van A. Zwanenburg en N. Ver beek. Cornelis Z. van C. Kuypcrs cn A. do Wit Cornelis Z. van J. van lvossum on J. van Duijn. Overleden: Lecndert van Vlijmen 82 j. wedr. van L. van der Weiden te Lek- kerkork. Jacob Kroeftuin 33 j. te Bcrg- Ambacht. Jan Gravekamp 33 j. geh. met A. W. do Roode. Carolus Leonar- dus Janssen 20 j. te Leiden. Balthazar van Leeuwen 81 j. wedr. van W. van der Grijp. Lena Ahrcns 18 j. te Rotterdam. Adrianus Franciscus van Delft 21 md. Geertrui Jannetje van Klaveren 72 j. wed. van A. Dirkzwager. Maria de Haas 82 j. wed. van D. van Leeuwen te Leiden. Alida Ravensbergen 43 j. ëohtg. van C. de Vries te Valkenburg. Anna Agatha Alders 27 j. te Noordwijk Hele na Waagenaar 78 j. wed. van J. J. Gimmc- likhuyscn te 's-Hage. Margaretha Ma ria Boterman 68 j. geh. met J. Laman te Leiden. Lcvenl. tweeling van C. van Klaveren en D. Hogewoning. OU DS HO O RN. Bevallen; J. van Meent gcb'. van der Meer, D. L. de Jong geb. Schaap, l>. 'tls hier als overal: aan de mobilisatiq aan den oorlogstoestand is men gaan go- wennen, en do crisis in tuin- en bloembollen- vak begint men nu eens nader to beschou wen. Er zijn er ten minste, cüie daartoe vol doende op de hoogte blijken en als hun meening te kennen geven, dat het bezwaar lijk zal gaan, zoo er geen handje toegesto ken wordt, voor velen om op do been te blijven. Voor de in het bloembollenbedrijf hun brood vindenden is vanwege de leiden de organisaties al wat voorgeslagen, wat beproefd, en nog meer, doeii alles met een zeer negatief resultaat. Of zij ten slotte tot een zichzelf helpen veroordeeld zullen wor den weten wij niet, doch dan is het nief twijfelachtig of er zullen slachtoffers vallcrf op liet indirecte oorlogsveld. 't Is in dat bedrijf ook neg maar lang niet zoo gemakk-eiijk <.m het rechte spoor to wij zen ,al is een vroeger voorgestelde wette lijke regeling, zooals ook in het „Leidsch Dagblad" duidelijk werd omschreven en toe gelicht, ons nog altijd als de beste oplossiüg voorgekomen. Er ïs echter nog een andere categorie van personen, voor-wie hulp wenschelijk ie, en dat zijn de tuinders, die -oonen en erw ten telen, en die er hier ook nogal heel wat wonen. Het noordelijk gedeelte onzer ge meente, grenzende aan Noordwijkerhout, vormt met het zuidelijk deel der gemeente Noordwijkerhout een aaneenliggend, onover zienbaar boonenland, en heel wat bunders teelland zijn daarvoor in gereedheid ge bracht. Bij het station f iet-Gijzcnbrug is een heel comfortabel veilingsgebouw, waarin een elecirische afslag-TTIstallatie, opgericht, zeer gunstig gelegen aan spoor en groot vaarwa ter. Het verëenigen van de belanghebbenden: heeft dezer onderneming mogelijk gemaakt, en zij floreerdo werkelijk. Behalve dat in de Augustusdagen die on zalige oorlog uitbrak, moesten de tuinders tot hun schade ervaren, dat de oogst zóó slecht was, dat van een misgewas gesproken kon worden, en daardoor velen ternauwer nood aan hun verplichtingen konden vol doen. Dit veroorzaakte bij velen zoo'n geld- scliaarschte, dat het hun met mog?ojk was vcor voldoende bemesting te zorgen en zaad aan te koopen vereischten, waaraan voldaan moet worden, wil men redelijk kans hebben te oogsten. - Door do Vereeniging werd het gemeente bestuur van Noordwijkerhout aangesproken, en dit bleek genegen om een 7000 gulden be schikbaar te stellen of er goed voor to spre ken, doch alleen zouden d i e leden er ge bruik van mogen maken, die tevens ingeze tenen waren van die gemeente. Nu zijn er, als reeds gezegd, nogal heel wat leden dier Vereeniging dio inwoners zijn van Voorhout, en om zich daar een goed denkbeeld van te kunnen vormen, behoeft men in den. pluktijd maar eens tegen het veilingsuur den 's-Gravendamschcnweg te passeeren, om te zien, wat van uit onze ge meente per schuit of as naar Piet-Gijzenbrug vervoerd worcJfc van de boon en-en erwten akkers, die men links en rechts zoo ver het cog reikt aan éénrijend ontwaart. Al deze lieden komen nu door het besluit van Noordwijkerhout'3 gemeenteraad, waar op principieel niets te zeggen valt, in veel ongunstiger conditio dan die tuinders; doch er was nog uitkomst. Waarom Voorhout's vroedschap niet ter hulp geroepen? Jawel, dat kon gedaan en heb is gedaan; maar die wilde er heel niet aan. Een schredo links, een hortje rechts, een rukje achterwaarts, een stap vooruit, een aanloopje en de vragende monden waren in eens gestopt met een paar groote proppen, waarop heel mooi geschilderd waren de woorden; „Rcgeering" en „Nationaal Steuncomité", En al was er nu een der leden, die in allen ernst en terdege goed uitgerust de zaak verdedigde, de geschiedenis van den dag leert ook nu nog steeds: voor overmacht moet geweken worden. Wat of nu toch die eigenlijke tuinders, waar het over gaat, voor menschen zijn? 't Zou anderen misschien beter afgaan hier- over iets naders te vertellen, want in je da- gelijksche omgeving, ontgaat je veel van het dagelijkschc, omdat- het te dagelijks is. Hen vergelijken bij de nijvere bijenfami- lie, kan bet slechtste nog niet zijn. Als pas de eerste stralen van de zon het aardrijk komen koesteren, dan is reeds het huisgezin van den tuinder gereed voor den arbeid, om, ah de oogsttijd is aangekomen, voor de vruchten des velds hun arbeidsvruchten mee te dragen naar den korf. 't Zijn voor het meerendeel zeer werkzak- me, eerlijke en tevreden mensehen, vrede lievende burgers, en door hun middenstands- positie niet te ontberen steunpilaren dei maatschappij. En al helpt vaak ook het vrouwelijk deel der huisgenooten mede, zij hebben veelal werkzaamheden, waarin jon gens en meisjes behulpzaam kunnen zijn, en wijl zij den arbeid gaarne naar waarde betalen, is er voor menig ander gezin door hen nog weleens, iets bij te verdienen, wab zoo vaak zoo goed gebruikt kan worden. 't Is dan ook werkelijk om je te verbazen, dat zoo iets met zulk een. verwijzing ia af gewezen. Zoo menig eerlijk werkman zegt nu Le ver raij liever goedkooper meel en brood cn spek, dat ik zélf kan koopen en betalen, dan het Steuncomité te moeten aanspreken, om verhongeren te voorkomen; en zóó ook zelfstandig staande middenstander. Je hoort hen er van gruwen. Wij herinneren ons nog zoo goed, dat het voornemen bestaan heeft, indien de ge meente Noordwijkerhout eens op het ver zoek afwijzend had beschikt (dus daar vrees de men nog voor) een zeer bemiddeld per- soo op te zoeken, die het gevraagde bedrag voorschieten wilde. Dadr is het niet noodig gebleken, hier wel. Dan kon het aanbeveling verdieneu nu maar eens de particuliere hulp te pro beeren, want meerderen met ons zullen van hetzelfde gevoelen zijn als wij en oordee- len, dat hier hulp bieden, in welken vorm ook. gebiedend n-odig is, en dat alles er op wijst, dat het risico gering is, zoo het al bestaan mocht. Het zou ons een voldoening zijn, als wij straks, wanneer heel de omgo ving in geurigen en kleurigen bloementooi zich aan het oog ontplooit, ook de blik van den nijveren tuinman niet treurig cn mis moedig door zorgen gekweld, daaronder be hoeft te gaan. Q. en X. x Het was in den vroegen morgen van Gersten Paaschdag en over de stad galm den, met blijde klanken, de Paaschklok- kcn. Het lcntezonnctjc rcheen vroolijk. Er i'as geluk, vrede en blijdschap in dc lucht. Een helder zonnestraaltje kusto kleinen Karei wakker, dio in zijn mooi ijzeren ledi- rantjo lag t-o slapen. Karei was nog maar een klein ventje. Jen zei, dat hij zeer goedhartig was. Hij ehreide, als hij een voerman zijn paard hard zag slaan, cn deelde zijn lekkere ,oterhammctjes graag met de armste straatjongens. -Dikwijls kwam hij over al zijn leden be- vond thuis, verwijl dikke tranen van boos- Acid en verontwaardiging hem over dc wangen liepen. Wat hebben ze je gedaan? vroeg men hem dan. Mij niets, mij niets, maaren dan vertelde hij met een door snikken verstik te stom wat voor narigheid of welk on recht hij nu weer had gezien. 'i Kind is veel to overdreven, zeido dan zijn vader ongeduldig. ?/aar z6n moeder zweeg S-M was kleine Ivarcl, hel tee re jongetje met do blonde krullen en de droomerigo diep-blauwo kijkers. ..Op dezen Paasohmorgcn werd klein© Karei gewekt door het vroolijk klokgelui en het. Paasch zon netje samen. Kn kleine Karei werd schreiend wakker, ''■ijn blozend gezichtje werd vertrokken Uocr ersn droefheid, een smart, die ver bo- ven zijn jaren ging. ^yn moeder liep naar zijn bedje. Maar, Kareltjc, zei ze, terwijl ze hem teeder kuste, hoe kom je er toe om op Paasohmorgcn te schreien Wij moeten vandaag eer blij zijn, evenals op Kerst mis!... Op Kerstmis is Jezus geboren, op Pa-schcn is Hij opgestaan dat weet je im mers wel Maar toen begon het kind zóó hevig te snikken, dat zijn raceder er van schrikte en gauw de mooie, beschilderde Paasch- eieren ging halen en het aardige nestje van mos met eitjes tusschen bloemen ver soholen, waar haar jongetje zich den vori- gen dag zoo op had verheugd. Kleine Karei had nu evenwel slechts een treurigen blik voor deze schatten en keer de zijn hoofdje af, om zich weer geheel aan zijn verdriet over te geven. Toen ging moeder aan zijn bedje zit ten. Zij trok het arme kleine, hoofdje, waar to veel gedachten in waren al thans gedachten ver boven zijn leeftijd op hsar schouder cn weldra trachtte klei ne Karei zijn overvol hartje te ontlasten door te vertellen, wat hem zoo bedroefd maakte. Eerst nog zacht en klagend, verhief do stem van liet kind zich weldra en klonk als kristal zoo helder, evenals liet kleine klokje, hoog in den ouden toren. Karekjo had gedroomd. Eu het was een vreesolijke droom gowccst 't Was in den nacht vóór Pasohen, of eigenlijk was bet geen nacht meer Nog een korte jioos en do certse sche mering zou liet ochtendkrieken aankon digen. Hij bevond zich bij een spelonk, waar voor een zware steen was gewenteld dadelijk had hij er Jezus' graf in her kend. Bovendien waren er Romeinsche soldaten met helmen op en zwaarden aan hun zijde, die de wacht hielden. Eerst was Ivareltje volstrekt niet 'bang geweest; hij wist immers wel wat er zou gebeuren. Straks zouden de Engelen komen, do soldaten zouden vluchten en als een lich tende gestalte zou Christus uittreden. Het kind zat dus rustig op den grond, met zijn beentjes opgetrokken en de oogen op het graf gericht, vol vertrou wen op liet groote wonder to wachten en hij was gereed om in de handjes te klappen als de soldaten straks door schrik bevangen op do vlucht zouden gaan. Plotseling werd do stilte verbroken een hand klopte in de spelonk tegen den steen, alsof iemand begeerdo er uit te treden. Eenmaal, tweemaal, driemaal... lang zaam, duidelijk, als het sein van een inge sloten mijnwerker in den schoot, der aar de. En de zware steen sohudde oven, bijna onmerkbaar, begon zic-h toen zachtkens te bewegen... Tegelijkertijd ging er een lichtschijnsel uit van het graf, dat schitte rend was, maar tevens liefelijk, om aan te zien en gleed door do steeds breeder wor dende spleet Maar de Romeinsche soldaten sprongen op en wierpen zich met al hun zwaarte tegen den steen. En kleine Karei, die al op het punt was geweest om van blijd schap op te springen cn to juichen, druk te zijn gezichtje snikkend tegen do koele aarde. Want de soldaten, dio zich overwo'anon voelen, hebben om hulp geroepen cn. zij hebben ook hulp gekregen. E-?n groote, zeer groote menigte uit den hedendaagsciien tijd sommigen in ele gante toiletten, anderen daarentegen in lompen zijn komen aanstormen met den kreeft# Houdt den steen tegen! Verhindert Hem er uit to komen En allen hebben zich nu tegen den steen geworpen, duwen er uit alle macht tegen.. Zie, hoe gespannen elke spier van hun li- ohaam staat, hoe vol haat hun door in spanning opgezet gelaat is!... Dat Hij er toch maar nien uit komt! roepen zo vol woede, hijgend bij het zwa re werk. Wij zijn verloren, als Hij uittreedt! En zij duwen nóg harder. De steen is weer op zijn plaats terugge bracht; het licht is verdwenen. Nu werpen zij een berg op vóór net graf in do spelonk, een hoogen bergdaartoe wordt allerlei materiaal aangesleept, waarin het verschrikte kind gcldcassetten herkent en rollen goudstukken, massa's dikke boeken, kostbare stoffen, bijoute rieën, enorme machines, oorlogswerktui gen, kogels, gewichten en nog een menig te andere voorwerpen, wier bestemming toch zeker niet kan geweest zijn voor zulk een verfoeilijk, ten hemel schreiend werk te dienen. Kleine Karei ligt, door smart, en schaam te verpletterd, op den grond. Die onver wachte wending heeft hem geheel versla gen. -Ja, Christus leefde, ja, Hij was opgestaan, maar Hij was gevangenmen had Hem levend in het graf gemetseld En, terwijl het kind schreiend naar de spelonk kroop en toen met zijn tcerc hand jes iets poogde af te krijgen van dio hoog opgestapeldo massa, die den steen moest tegenhouden, was daar in de ochtendsche mering een andere menigte aangekomen, dio in wanhoop neerknielde en weeklaag de met een geluid als dat dor zco Do vrouwen uit do Schrift waren daar met loshangende haren, buiten zichzelf van smart. Zij wrongen de handen, ter wijl zij voortdurend riepen: Wie, wie zal den steen voor ons af wentelen En achter haar knielden al de ongeluk kige n en verachten der gansche aarde en spraken het haar na, in ontzettende?' beurtzang Wie, wie toch zal den zwarea steen voor ons afwentelen? En duizend stemmen riepen op liartvor- scheurendon toon i Vaarwel, vaarwel! Geen vertroosting meer, geen hoop, geen vergeving, vaar wel, vaarwel Klein© Karei snikte weer bij de horin- iie ring en riep, te midden van zijn tranen, op heftigen toon uit Maar wat doen do Engelen dan? Zoo moet dat tooh niet eindigen.., zóó niet... 1 Zijn vader was stil binnengekomen en had alles mee aangehoord. Ontevreden haaldo hij de schouders op en zeido wrevelig Het kind is overspannenze hebben hem op de Zondagsschool met die overdre ven verhalen geheel en al van do wijs go- bracht. Kareitje hield zijn' tranen in, beangst voor den toorn zijns vaders. Maar bij was niet getroost-, zijn verdriet drukte bem nog zwaar op zijn hartje. Toen boog zijn moeder zich naar hem toe en fluisterde: Je hebt gelijk, mijn jongen, schrei niet meer... Neon, zoo moet dat ook niet eindigen. Do Engelen komen. De berg, dien je gezien liebt-, is wel hoog en moei lijk om af te breken, maar tooh zal de steen afgewenteld worden en het graf zal opengaan 1 t

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 9