u Openbare Vergadering H.H. Cantinehouders. 500 RIJWIELEN CADEAU. COHEN'S Rijwiel-Comp., Prima Dames-Coöpeur W. F. KQRS KUNSTGESCHIEDENIS H. A. TIMMERMAN. H. JL THERM. iff et Hallo! Hflijiiheei1. JQHsa DEKKER' H. A. TIINER1AN DAMES VOORJAARSHOEDEN. en Ciiapeïlei.'ies. A. W. WEISSMAN. Koorts Binnenkoorts. Militairen Petten, Boorden, Handschoenen en Équipementen. op Donderdag 18 Maart e.k„ des avonds te Halfnegen (precies), in de G-ROOTE NTJTSZAAL, Steenschuur No. 21. Een pond Thee van fl,25 Mjjnheer. Van Thueré, Mevrouw? Ja, natuurlijk, die heb ik immers Xiamsvleesck. A. MAASTRICHT. Vrouwesteeg 5. Slechts deze maand leveren wij nog voor dezen prijs. GEEN GRIJS HAAR MEER! H. A. TIRKRIAR. Heeren Fantasie Voorjaarshoeden en -Petten. Modemagazijn „DE PAUW" Groote sorteering Dames- en Hinderhoeden Fijn gegarneerde Aanneemhoeden 0 te Bijzonder maken wij U attent, dat aan onze Zaak een Haarl.straat 172. Tel. Int. 442. TIJDGEEST OBLIGATIEN werkzaam is, speciaal voor Taillen.r-ltostiB.mes ©is Mantels naar snaat. Stofjassen Coiffeursjassen Operatie- of Doktersjassen Hoeren Dassen, Parapluies, Stokken en Plaids. FEUILLETON. Hofleverancier van H.M. de Koningin. Nienwe Rijn 46. Int. Tel. 142. Ontvangen de nieuwste 2324 16 Schets van een Kunstge schiedenis van af de oudste tijden tot op heden naar Dr. W. LÜBKE en JOH. GRAM, 4de vermeerderde en ver beterde druk; rijk geïllustreerd met. 112 Piaten. Royale nieuwe uitgave voor slechts f 2.40of in keurigen Prachtband voor slechts f 2.90. Inhoud: 1ste Afd. De Bouw kunst 2de Afd. De Beeld houwkunst 3de Afd. De Schilderkunst 4de Afd. De Toonkunst Sde Afd. Over zicht der verschiliende Tijd vakken en Stijlen. Is een buitenkansje dit flinke, mooie Boek vol afbeeldingen van be roemde Meesterwerken en geschreven door één der voormannen op kunst historisch gebied voor slecht f2.40 of 12.90 in bezit te kunnen krij gen. Het is voor ieder, die in de Schoone Kunsten belang stelt en wat meer er van we ten wil een onwaardeerbaar bezit gedurende zijn geheele leven. Uitgave van Firma D. BOLLE, Hang No. 98 te Rotterdam en alom in den Boekhandel verkrijg baar. Toezending geschiedt franco door de Uitgevers na ontvangst van Postwissel f2.40 of ff 2.90, waarop meldenKunstge schiedenis. 2329 41 De Kina Koortsdroppels van Apo theker BOOM, bereid uit do Kinabast, genezen spoedig Koorts, Binnenkoorts, Malaria en gevatte koude. Deze Kina droppels zijn eetlustopwekkond. Prijs per flacon 60 Cts. Uitsluitend echt met den naam BOOM. Verkrijgbaar In de meeste Apotheken en Drogist- winkels. "Waar niet verkrijgbaar, wordt een flacon franco gezonden door Firma A. M. BOOM, Arnhem, na ontvangst van 75 Cts. 2334 14 den Sckcermessclierper „Succes", maakt ieder in enkele seconden zijn Scheermes vlijmscherp. Prijs f 3.50 (naar buiten f 1.65). Fa. SCHRAVEN- DIJK Breestraat 55, Leiden. 2335 7 Hofleverancier. Nieuwe Rijn 46. Int. Tel. 142 =2324 16 1 Teresn jing van den Handeldrjjvenden en IndnstrlSelen Middenstand voor Lelden en Omstreken. Goedgekeurd b(J Koninklijk Besluit van 8 Novembof 1914. Spreker: de Heer J. FRIJDA Lzn., Lid der Utreohtsche Wissel- en Effeotenbank te Utreoht, met het Onderwerp: „Het chèque* en giroverkeer voor den Handel en Nijverheid. 2336 60 JOEGANG VRIJ. Namens het Bestuurt W. VAN EOSSUM DU CHATTEL, Voorzitter. M. H. VAN HOOFF, Seoretaris. Van af heden wederom verkrijg baar: 6431a 15 Lamsvleesch p. 5 ons f 0.45 Lamsbout per 5 ons „0.60 Coteletten per stuk0.30 Vet per 5 ons0.50 Aanbevelend, •FOnder leiding van leerarïn II.B.S. d e. 2. organisecrc.it wij 112 SCHRIF TELIJKE CURSUSSEN in: AHor-/4M Handelscorrespondentie nanaei. in 7 uien, Boekhouden, Administratie-technici;, Eedr'.jlsrcclame. Typen, Stenografie, eni. Opleiding voor de practljk-dlplomo's. R Talon» Fransch.Oultscti. Engelsen, D. tdlcll. lliiluansch, Spaansch, Deensch, Noorscli, Zwecdsch, Russisch, Malclsch, Latijn, Esperanlo. Opleiding voor het Stcalsexnmen. C. Mathesis en Techniek: Wiskunde, Scheikunde, Weer- en Slerrc- kundc, Werktuigkunde, Electro-tochnlek, LIJntcckenen, Meten en Teckenen, enz. D. Algemeene Ontwikkeling: Algcmeer.c beschaving. Logica (kunst van het denken), Rhetorics (kunst om zich uit te drukken). Harmonieleer, Schrijven zon der fouten, Goeden stijl, Verbetering hand schrift, Vlug en"goed rekenen, enz. E. Cursussen v". e. acte L. O. Frcnsch, Dultscb, Engclsch, Wiskunde. F. Cursussen v. e. acte M. O. Geschiedenis, Staatsinrichting, Staathuis houdkunde, Boekhouden, Schoonschrijven. O. Cursussen v. d. vrouw: Hulshouding, Kookkunst,' Voedingsleer, Llnncnnaoien, Klndcrkleedlog, Cosluum- kolppen, Fröbelen, enr Menvrage het gratis-prospectus Bureau tot Publiciteit van Weten- schappelijk Nieuws, Singel 276, ^Amsterdam, tel. N. 10789, 10148 2236 29 AAN DENIÏANÖEL, Ambtenaren en Particu- liereu wordt geld verstrekt op billy k 0 voorwaarden met en zonder borg, géén kor ting of kosten vooruit. Br. Bur. v. d. Blad No. 2868. 8 Het BESTE ADRES voor U ia: 719 20 Pijpenbazar, Haarlemmerstraat 332. Telefoonn. 431. De meest bekende merken Sigaren, Sigaretten en Tabak Wy geven voor Reclame i>8JS zoo goed als Cadeau 500 SSij- wieïen. Om U op geen dwaalspoor te laten brengen, maken wjj er op attent dat het de welbekende Itoger-ISijwieioii z(jn. Do workelyke waarde dezer Rytvielen is f 57.50, nu kosten ze voor Reclame nietshaast, want wjj garandeeren zo schriftelijk en wel voor 30 maanden, zeer sierlijk, prachtig gelakt, bies over het geheole rijwiel, allo deolen op koper vernikkeld, dus roesten geheel uitgesloten, trapas stofvrij gemaakt; dit rijwiel behoeft U slechts éénmaal per jaar schoon te maken; waarde f 57.50 nu f 28.50, jaar garantie. Verder vindt U by ons de grootste en mooiste sorteering in alle soorten Rijwielen. Mandeiaars korting. 2340 60 De NIEUWE LONDON, doet de grjjze haren binnen enkele dagen verdwijnen, maakt ze glans rijk en zaoht en ia onschadelijk voor de huid. 1634 17 Prfls per flacon f 0.85. dubbole flacon f 1.50. BAABDTINCTCUB geeft baard en knevel de oorspronke lijke kleur terug. Prijs per flacon f 1.25. Verkrijgbaar bijI. WIJN BEEK, Haarlemmerstraat. Hofleverancier. Nieuwe Rijn 46. Int. Tel. 142. NIEUWSTE 2324 16 H W P w N Haarlemmerstraat 229. tegen ongekend lage prijzen. van al 2 Stalden. Speciaal adres vooi het VERANDEREN en VERVORMEN van Hoeden. N K te 8 H 2333 40 2331 80 Premietrekkingen volgens aanwijzing der Nederl. Staatsloterij f2.50, f5.—, f 10,—f20.—, f25,—. Volgestort (wettig gcooE'loofd.) Verkrijgbaar a. h. Hoofdkantoor Wijnhaven 15 te Rotterdam en bij H.H. Agenten. 2092 20 f 2.50 3— 3.50 f 2.75 2327 17 f 3.50 Haven 22. Teief. 151. Hofleverancier. Nieuwe Rijn 46 Int. Tel. 142. NIEUWSTE 2324 16 jD@ Weldoenster. 25) Zij had Letty en miss Leech dien eigen morgen graag mjee naar huis willen nemen en Anna straffen door ,haar geheel alleen te laten; maar dat durfde zij niet om Peter. Peter was altijd op Anna's hand, als er ver schil van meening was, en hij zou stellig iets vreeselijks doen, als hij er van hoorde misschien ook wel hier gaan wonen en nooit bij zijn vrouw terugkomen. O, die hal ve Duitschers! .Waarom was zij getrouwd in een famjlie met zulk een smet in het bloed? „Je zult iemand bij 'je moeten ne men hier," zei ze, zich tot Anna wendende, die nog op den grond bij de sofa zat, met een uitdrukking op haar gezicht van veront schuldiging en bp^te, gemengd niet een stand vastigheid, die Susie maar al te wel leende. „Je kunt hier toch niet alleen blijven? Ik zal miss Leech' hier laten tot het eind van de vacantie, ofschoon ik mij volstrekt niet den schijn wil geven je aan te moedigen; maar dan zie je, dat ik' mijn plicht doe en altijd gedaan heb, ofscjioon ik er niet over praat Als ik thuis kom1, zal ik uitzien naar een oude dame, die er geen bezwaar te gen heeft hier te Wonen en die kan toe zien, dat je je niet maakt tot de risée van de heele wereld Op den dag, dat zij komt,, zendt je mij mijn kind terug." „Het is vriendelijk van 'je, dat je Letty hier wilt latein, lieve S,u,sie-_ „Lieve Susie!" - „Maar ik ben niet van plan de risée te warden, zoo-als je het lioetmt," ging Anna voort, terwijl eeh flauwe glimlach in haar haar oogen schitterde, „en ik heb geen! Engelsche yioodig. .Waai' zou ziji hier voor .dienen? Ik had er. over gedacht aan den idcniinee te vragen friSj* liever een Duitsche Idaime te zenden, een ernstige, eenvoudige vrouw, van gevorderden leeftijd, zooals com Joachim schreef." „O, oom Joachim!-" Susie kon dien naaami iniet uitstaan. H^fe was die hatelijke, oude man, die Anna's hoofd met die denkbeeelden had vervuld. Haar g^eld nalaten was prach tig, maar zijn invloed te gebruiken om1 op het. gemoed van een zwak, jong meisje te werken, met zijn slappe Duitsche philoj- sofie omtrc-nt een beter leven en zulk een Onzin, zooals hijl blijkbaar, gedaan had op zijn tochten met haar, dat wals zoo schande lijk, dat zij géén woorden kon vinden, sterk genoeg om haar meening uit te drukken. IedOereejn zpu haar de schuld geven van hetgeen er gèfoeur-l was; iedereen zou haar bespotten en zeggen, dat, zoodra zich maar leen ^gelegenheid had voorgedaan, om te ont snappen, Anna er gebruik van gemaakt had en een leveln van eenzoómheid en ontbering ieder andefc levèb' verkoos boven al dei genoegens van een leven in de beschaafde maatschappij! in Susie's gezelschap. Peter zou zeker heel boos op haar zijn en haar (Verwijten, dat zij Anna niet gelukkig gei- Üioeg 'gemaakt had. Niet gelukkig genoeg! Het meisje had haar op zijn minst driehonr derd pond 'sjaars gekost met de kostbare opvoeding, die zij genoten had, en al haar toiletten, toén zij uitging; en als driehon derd pond 'sjaars, dio je voor een meisje uitgeeft, hajajr. niet gelukkig konden maken, dan wou' zij wel eens ewteh wjat dan wel. En niehmnd geen enkele van die ake lige mensöhesi in London, die zij haatte* al .wou ze h'et niet weten zou een enkel (Woord van afkeuring over hebben voor Anna. Dat had nooit iemand gedaan. Al haar ku- |ren en grillen do laatste jaren, toen zij '4>x> lastig was mem* lachte er om Susie wist lieel goed, dat zij toegeschre ven werden aan de .manier, waarop zij Anna behandelde. De manier, waarop zij haar, bo (handelde, ja! De gedachte' aan die dingen maakte Spzie razend. Zij had zich veel voor gesteld van de volgende .season, haar knap fechconzusje bij zich te hebben in de ge lukkige stemming, waarin zij verkeerde na de erfenis, en| zij had niets dan voordeel verwacht van Anna's tegenwoordigheid in haar huis een Anna, die zelf geld ver teerde en waarvoor men niets behoefde uit te geven. En zonder twijfel zou zij overge haald kunnen worden de kosten voor de huishouding te deelem En nu moest zij alleen naar huis en men zou haar berispen en uitlachen. Het vooruit zicht was bijna meer .dau zij verdragen kon. Zij ging naar de deur, deed die open, en, naar Anna gekeerd, loste zij een laatste schot. „Laat nooit iemand," zei ze met een stem, die trilde van de diepste verachting en walging, „laat nooit iemand, die geluk kig wil zijn, een cent uitgeven voor de familiebetrekkingen van haar man." En toen riep zij Hilton; en zij bleef Hil ton roepen, totdat deze kwam1, en verhin derde Anna zoodoende een woord meer te- spreken. HOOFDSTUK yjll. Susie's woede was zóó vr.eeselijk, dat zij weigerde van Anna afscheid te nemen, en zij maakte miés Leech doodelijk verschrikt door duistere toespelingen, op dwangbuizen te maken, terwijl zij in de hal op het^ rij tuig stonden te wachten. Maar toen de predikant den. volgenden avond na tafel in Anna's vertrouwen genomen werd, kende zijn verrukking geen grenzen. „Liebes, edel- denkendes Fraulein!" riep hij, terwijl hij 'de handen samenvouwde en deze jeugdige spruit van vroomheid met vochtige, verrukte oogen aanzag. Ilij was een goed man, niet zeer Igeleerd, niet zeer beschaafd, uiterst ge voelig en zeer geneigd welsprekend te wor den en tot tranen' toe bewogen over onder werpen als die lieben kleinen Kinder, die herrliche Natur, die Fxau als Schutzengel en do heiligheid van das Familieleben. Anna begreep, dat hij do eenige beschik bare persoon was, die haar misschien hel pen kon twaalf terneergeslagen dames to zoeken, die bereid waren zich gelukkig to laten #maken. Zij had hem1 haar plan zoo beknopt mogelijk ontvouwd in haar gebrek kig Duitsch, zonder een van die uitweidin gen, die door Susie met den naam- van ■gewauwel bestempeld werden. Zij zat vrij somber tegenover hem; terwijl hij haar over laadde met eindelooze loftuitingen over haar goedheid en edelmoedigheid. Het is moei lijk er niet sullig uit te zien, wanneer iemand luide uw deugden verkondigt, en zy Icon er niets ,aanv doen, dat zij dwaas keek en zich dwaas voelde gedurende deze overdre ven verheerlijking. Zij twijfelde niet aan zijn .oprechtheid en hij was inderdaad volkomen oprecht: maar zij wilde, dat hij wat minder bloemrijk en wat minder langdradig was, over zijn verrukking heenstapte en tot het belangrijkste van het onderwerp overging, dat wil zeggen, tot een practischén raad. Zij had de eenvoudige, witte japon aan, dio zulk een opschudding verwekt had in de buurt, een gewaad, dat in lange, zachtó plooien neerhing- en haar slanke gestalte deed uitkomen. Haar glanzend haar was in het midden gescheiden en achter de ooren opgestoken. Alles, wat aan haar was, getuigde van volkomen gebrek aan zelfbe- wust-zyn en ijdelheid. Toch was zij mooi, en de goede man, die haar schoonheid aan schouwde en uit hetgeen zij hem zooeven verteld had, een daaraan geëvenaarde schoonheid van karakter veronderstelde, be kleedde sedert dat oogenblik in zyn ge dachte de engelen met een gewaad zooals Anna dien avond droeg, wanneer hy op kalme Zondagavonden in zijn tuin zat te mijmeren. Hij deinsde zelfs niet terug voor de mooie schouders en armen met korte mouwen, maar aanschouwde ze met 'n moed, een man waardig- Zijn vrouw, in haar beste japon, die ook haar nauwste was, zat op de punt van haar stoel op eenigen afstand, en verbaasde zich zeer over vele dingen. Zij kon niet hooren wat Anna tot haar man gezegd had, behalve de uitroepen, daar de gouvernante voortdu rend trachtte Duitsch met haar te spreken, en zich niet tevreden stelde met vage ant woorden. Het was een teleurstelling voor haar, dat (le schoonzuster zoo plotseling verdwenen was vertrokken vóórdat zij zich aan iemand ter wereld vertoond had; het verbaasde haar, dat haar niet verzocht werd op de canapé plaats te nemen, op welke eereplaats do jonge Fraulein bijna languit was gaan liggen, "ftoodat zij haar kleeren zeker verkreukelde. Zij was veront waardigd, dat men haar aan tafel niet had geanimeerd zelfs niet gevraagd een tweede maal van ieder gerecht le nemen; neen. niemand scheen er zelfs op te letten, of zij in 't geheel wel at, ja dan neen. Dat waren vreemde manieren. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 6