N». 16836 "Vrijdag 15 Januari A0. 1915. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. 1 Onder onze Vroede Vaderen. PRIJS DER ADVERTEKTIKN; Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Kleine advertentiën yan 30 woorden 40 Oents oontant; elk tiental woorden meer 10 Cents, Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend, Bewijsnummer 6 Oonta. TRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar ageutea gevestigd ziju per week. f 0.10. Franco per postB 1.65. VERKIEZINC KAMER VAM KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. 'r Burgemeester oil "Wethouders van Leiden; I Gelet op de artikelen 10 en 14 van het Koninklijk «eelait van 4 ilei 1896 (Staatsblad No. 76). tot vaststelling van een algemeen reglement voor do Knmers van Koophandel en Fabrieken. I Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat Op Olnsdag, 23 Februari 1915, des namiddags van fwco tot vier uren, ten liaadhulze de verklezin- Reu zullen plnats hebben van vijf leden, van Kamer van Koophandel en Fabrieken in dezo fccmeiinte. om af te treden op 1 Januari 1917. en tan tweo leden dier Kamer, om af te treden op 1 Januari 1919. zulks ter voorziening in de vaoa- r tures, ontstaan door het bedanken voor hun be- flooding door do heeren A. Couvée l'.Jzn,, A. de ïoatcr Jr.. A. L. Reimeringor, M. H. W. A. van Kosstim du Chattel, W. F. Verhey van Wijk, B. J II. Haitink en M. IT. van Waveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR. Burgemeester. YAN 8TRIJEN, Secretaris. Leiden. 15 Januari 1915. H Do uitvoerig© rede, waarmede de bur gemeester gisteren de eerste Raadsvcrgade- in dit jaar heeft geopend, werd reeds in extenso opgenomen. Wie haar heeft gc- I lezen, zal erkennen, dat. het een goed ge- ptyleerd en welverzorgd stuk is. Do buiten gewone» tijdsomstandigheden, die voor gele genheidstoespraken thans de stof plegen te loveren, namen in deze beschouwingen na tuurlijk ook eon ruime plaats in. Als een lichtpunt in iheze donkere tijden werd de gfootrekkolijk geringe werkloosheid in deze ge meente genoemd. Inderdaad is dit nreegc- Hvallen, waar men in den aanvang vreesde, ["plat verscheideno fabrieken zouden worden fttopgezet, maar ©en vergelijking mtet vorige jaren gaat toch niet geheel op. Wanneer .-de talrijk© gemobiliseerden op het oogenblik ■terugkeorden, zouden zij ongetwijfeld het 'leger der werkloozen zeer vergrooten, en Kan eerst zou do vergelijking zuiver zijn. Welverdiend was de hulde, aan de inge zetenen gebracht voor den steun, aa.n nood lijdenden in verschillenden voTm verleend. iVanneer men vergelijkt-, wat voor de Bel- ■iselio vluchtelingen werd gedaan en wat ot Steuncomité Oorlogstoestand 1914 in ifciat was te doen en nog doet, om van de 'Ycde andere comité'3 te zwijgen, met wat blders gedaan werd, dan maakt Leiden geen ileclit figuur. Maar en ook hieraan heeft le burgemeester herinnerd tal van fabri ekanten hebben, ondanks der tijden nood, ook Hgoed© zaken gemaakt. En juist in tijden, slwannecr het anderen niet goed gaat, voelen ïnenschen, die prr/ifceerén, meer voor de Bioodon en behoeften hunner medomenschen SMan anders. En zoo behoort het ook. I' Dat do burgemeester met eenige voldoening 'er aan herinnerde, dat do groots leening Pjvan ruim tweo millioen nog bijtijds en op woordoelige voorwaard-én werd aangegaan, is ^begrijpelijk. Hijzelf heeft daartoe voorna- Sgfcnolijk medegewerkt. Het zou er voor de ge meente leelijk uitgezien hebben wanneer wij nu nog met een groote vlottende-schuld had- den gezelen. De burgerij1 is vaak geneigd H>P dingen te wijzen, die volgens haaf oordeel I^^iiot goed gedaan zijn door het gemeente pestuur, de billijkheid eischfc echter ook het goede te waardeeren. Op mindere inkom sten uit verschillende heffingen, heeft do ^burgemeester, die dit nu al weten kan, ons hlvast voorbereid. Het lag trouwens voor de hand, dat het zoo komen zou. Dit geld -r-'feal op een andere wijze on wel uit do be- ^Baslingcn moeten verkregen worden. En Waar het inkomen van menigeen ook ver minderd zal zijn en vele kleiner© aanslagen feullcn moeten vervallen, zal er niets anders ï>pzitten, clan het percentage te verhoogen. Gelukkig, dat ook op lichtpunten de aan- ^- ht gevestigd kon worden. Met den bouw Yan het nieuwe Academisch Ziekenhuis werd ^Btegonnen^een nieuwe onderwijsinrichting tot .opleiding voor ambtenaren der posterijen faerd geopend en een opleidingsschool .Voor leerlingen-onderofficieren in de Kweek school voor Zeevaart staat eerlang geopend te worden Do twee laatste inrichtingen zijn 'geheel nieuw voor Leiden en zullen hun goeden invloed op de stad blijven uitoefe nen lang nadat de oorlog is geëindigd, en de naweeën niet meer worden gevoeld. In ieder geval, ook het gemeentebestuur mag biet bij de pakken gaan neerzitten, doch ïnoet moed houden en daartoe heeft de Voor zitter dan ook aangespoord. Wat er in de harten der vroede mannen omging, toen zij" in zeer onderscheiden hou ding, doch a.llep met dezelfde aandacht de Nieuwjaarsrede aanhoorden, blijft een psy- chologisoh raadsel, doch afgaande op hot- geen in deze eerste vergadering werd be sloten, mogen wij aannemen, dat de moesten «hot hierin met hun voorzitter eens zijn, dat, #ij .het ook met de'betrachting van gepaste futinigheid- alles zijn geregelden 'gang be- £9*4 te g<,n. i i i Een lange reeks van ingekomen stukken ging ide behandeling der gedrukte agenda vooraf. We willen op slechts één er van de aan dacht vestigenhet verzoek n.l. van de bouwvereeniging ,,De Eendracht", om wij ziging te brengen in art. 7 der verorde ning, betreffende de levering van electri- citeit. Het bestuur wilde naast het munt- gas voor de keuken nog laten aanleggen een electrische installatie bij wijze van abonnement (munt-electr.), doch dit laat de genoemde verordening thans niet toe. De Voorzitter deelde mede, dat er bij zoo danige dubbele levering voor de gemeente geld bij moest en dat ging toch niet. De Raad was het daarmede eens. Men zal zich in de nieuwe ,,Eendracht-woningen" nu óf de weelde moeten veroorloven gas bij gewonen meter aan te schaffen óf zich de weelde van het electrisch licht moeten ontzeggen. In het belang der toekomsti ge bewoners lijkt het ons toe, dat men verstandig doet zich met enkel gas te vreden tc stellen. Gasverlichting is toch ook niet kwaad en gas en electriciteit al lebei, maakt het ook voor de bewoners toch weer duurder en bedriegen wij ons niet, dan moet om de rekening sluitend te krijgen, de huurprijs toch al niet laag zijn. Dat B. en W. ook nog niet aan een spoedige beëindiging der buitengewone tijdsomstandigheden denken, bleek wel uit de aanvraag, om daarvoor voor dit jaar voorloopig een bedrag van 70.000 te hun ner beschikking te stellen. In Nov. van het vorig jaar werd ook reeds een som van 70.000 voor dit doel uitgetrokken, waarvan 45.400 is uitgegeven, terwijl nog verschillende rekeningen moeten inkomen Daarop kan men dus niet heel lang meer teren. Deze hooge cijfers, mogen ons ech ter niet al te veel verontrusten. Er valt onder deze uitgaven heel wat, dat de ge meente slechts aan het Rijk voorschiet en dat dus later in de gemeentekas terug komt. Het voorstel tot verlenging van de over eenkomsten met de gemeenten Voorscho ten, Warmond en Valkenburg, inzake de uitbreiding van den Leidschen Keurings dienst van eet- en drinkwaren over die ge meenten ging er vlot door. De uitkomst over liet eerste jaar had geleerd, dat een vergoeding van 10 ets. per inwoner en per jaar voldoende is om de kosten te dekken, en meer eischt onze gemeente niet. De overeenkomst met Wassenaar werd niet weder verlengd, Den Haag heeft daar op beslag gelegd voor een nog geringere vergoeding. Daara-an valt niets te doen, maar dat de gemeenten Noordwijk en Sas- senheim do overeenkomst met het oog op do buitengewone tijdsomstandigheden niet weder hebben verlengd, is te betreuren. Wij vreezen, dat het hier een zuinigheid zal blijken te zijn,' die de wijsheid bedriegt.. Juist in dure tijden trachten vervalschers hun slag te slaan en deze zullen zich in die gemeenten nu weer vrijer gevoelen en niet verzuimen de schade in te halen. Laat het bestuur dezer gemeenten er spoe dig weer een eind aan maken Dat zóó spoedig na de opening uitbrei ding der school voor zwakzinnigen reeds noodig bleek, is het beste bewijs, dat de inrichting in een behoefte voorziet. Nie mand maakte dan ook bezwaar tegen de uitbreiding met twee leervertrekken en een tweede slöjdlokaal en tegen aanstel ling van een tweeden onderwijzer. Wie heeft gadegeslagen, hoe men hier door een bijzondere methode en met veel zorg nog bruikbare leden der maatschappij tracht te maken van kinderen, die in de gewone lagere school in de massa ondergaan, zal ook moeilijk togen zoodanige 6chool zijn, al brengt zij eenige extra-kosten mee. Niet zoo vlot ging het met een voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor den bovenbouw der te stichten zwem inrichting aan het nieuwe Rijn-Sohieka- naal. Dc heer Reimeringer kwam in een zui nigheidsbevlieging er zelfs toe een zwem inrichting als een luxe-ding te beschou wen en diende een motie in om den bouw uit te stellen. De Voorzitter stond er paf van. Hij had den heer Reimeringer hier wel eens plan nen hooren verdedigen, die millioenen zouden kosten en die haast deden denken aan Parijs. En nu zóó. Ook van andere zijden kreeg de voor steller der motie den wind van voren. Hij vergat dan ook, dat het bassin met heel den onderbouw, dat meer dan ƒ11.000 heeft gekost, reeds kant en klaar is. Een ander bezwaar bracht do heer Sijtsma naar voren, dat meer weerklank vond. Toen men in 1913 het besluit tot den bouw van een zweminrichting nam, werd den Raad een plan voorgelegd, dat 16.500 zou kosten, en nu is het ineens 25.000 geworden. Dat is een methode, die hij not stork genoeg meende tc kunnen veroordeelon. De 1 roeren Roem. en Vergou wen vielen hein daarin bij. Wij moeten, zei-de de laatste, als ons voorloopige ploair nen worden aangeboden, alvast er een sommetje op te leggen. De lieer Fischer verdedigde de verhooging, die hij feitelijk tot f4000 terugbracht. In de vorige raming waren niet begrepen geweest de bedragen voor den aanleg der waterleiding en de aanschaffing van meubilair. Maar waarom! dan niet? werd ge vraagd en de Voorzitter gaf toe, dat het beter was geweest, dat het geschied ware. Pogingen werden gedaan om nog lot be zuinigingen te komen, o. a. door mr. Van der Pot, die slechts één afdeeling' voorloopig wilde doen inrichten en de inrichting zoo lang bij afwisseling voor dames en voor heeren open wenschte te stellen, wat vol gens den heer Van Hamel, die zich als deskundige op dit gebied aanmeldde, gelijk zou staan .met een mislukking. Zoo ging ten slotte het voorstel er zelfs zonder stemming door. Als er niets in den weg komt, zal dus do zweminrichting iu den zomer van dit jaar geopend kunnen worden. Met liet oog op de werkloosheid zal de aanbesteding wel spoedig plaats hebben. De heer Van Tol schern te willen, dat men nu eens niet van machinaal bewerkt hout gebruik zou maken, maar het de werklieden te laten bewerken. Dan zou bet eerst recht werkversohaffing zijn. meende hij Deskundigen, als de heeren Roem en Botermans, meenden, dat dit niet aanging. Het Jcomt ons echter voor, dat men wol kan bepalen, dat de aannemer zooveel mo gelijk met Leidsche werkkrachten het werk uitvoeren, moet. Nog meer discussie heeft het voorstel tot het doen rooien en veTkoopcn van boomen uitgelokt, B. en Wi als het ware ingegeven door een deskundig rapport, waarin wordt gezegd, dat do boomen in Lèiden veel te dicht op elkaar staan. Do heeren deskundigen wilden nu maar radicaal to werk gaan en om den anderen boom er een rooien, en zelfs enkele rijen geheel wegnemen. B. en W. was dat wel een beetje erg, doch wat zij voorstolden was den heer Sijtsma nog weer veel te bar, die daartegen dan ook met kracht opkwam. Van verschillende zijden viel men hem bij en zelfs wethouder mr. Van dei* Lip, die ook hier weer een zelfstandig stand punt tegenover de ander© leden van het College van B. en Wi innam, was het met hem eens, als hij voorstelde slechts een be scheiden proef met het systeem der deskun digen te nemen. Het regende haast voorstel len en moties, welke do Voorzitter echter handig wist weg to werken, om eindelijk straats- of singelsgewijze te laten stemmen. Uit do herhaalde stemmingen bleek wel, dat do meerderheid van den Raad huiverig was op het deskundig voetspoor met B. en ,Wi taco to gaan. Wij moeten van de regis tree- ring, waar boomen zullen vallen en waai* ze nog bewaard zullen blijven, naar het verslag Sn dit blad verwijzen. Alleen vermelden w© nog, dat er in het geheel 177 boomen zullen vallen, waarvan .50 in het Plantsoen en in het Park, waaronder echter 88 volgens deskundig© verklaring in slechte conditie zijn123, waaronder de middenrij op do Jan-Vat-Hout-kade, die ook op nominatie stonden om geveld te worden, zullen dank zij do meerderheid van den Raad, blijven staan. Over de verscherpt© verordening op de keuring van eot- en drinkwaren en andere waren, werd geen principieel debat gevoerd. Het bepaalde zich tot enkele juridische op merkingen. De verscherping betreft voor namelijk twee punten: „voortaan zal het ook verboden zijn cot- en drinkwaren te ver- koopen met onjuist© opgave van hun aard hun hoedanigheid of. liun hoeveelheid, terwijl eveneens gelet zal worden op de zindelijkheid der inrichtingen, waarin eet- en drinkwaren worden bereid, bewerkt of verkocht; een maatregel, geïnspireerd door do beruchte zuurkool fabriek op do Langegracht, zaliger. Eindelijk heeft de voorgestelde verordening betreffende het toelaten van kinderen tot lichtbeelden-vertooningen oen geruimen tijd de heeren bezig gehouden. Het was bekend, dat ©r in de Commissie voor de Strafver ordeningen, bestaande uit de Heeren jlir. mr. De Gijselaar, prof. Carpentier Alting en mr. Fokker, een minderheid was, die rich niet met zulk een regeling kon vereenigen. Als zoodanig liet rich nu de Voorzitter ken nen. Hij zag er in een vrijheidsbeperking, waartoe hij noode overgaat. Natuurlijk denkt ieder er zoo over. Maar de een acht dc noodzakelijkheid eerder gekomen, dan de -ander. De .Voorzitter, die meedeelde, dat hier feitelijk slechts één bioscoop is, die zonder toezicht voorstellingen geeft, achtte den toestand allerminst zóó erg, dat ingrijpen noodig was. Er zijn, volgens hem, wei erger lijker dingen, die vrijgelaten worden. De .heer Carpentier Alting en met hem' de hoeren Van der Eist en Sijtsma, stelden rich op ruimer standpunt. Een voorstelling behoeft nog niet onzedelijk te zijn, oni op het kindergemoed slecht te werken, on schro melijke gevolgen te hebban. En dat er meer ergelijks is te zien en te hooren, behoeft een maatregel als deze niet in ongenade te brengen. Men "kan het eene doen en liet andere niet nalaten. Het moest uitvoerig en het meest zakelijk, maar pok het moest aar zelend, vraa de heer Aaibar». De grond- gedoph&j d&r verordening^ was hem. eympa^ thick, maar ook h'ij had tal van bezwaren van materieelen en principieelcn aard. Hij vond aanstooteLijke voorstellingen, voor de ramen of op straat uitgestald, waarvan men de kinderen niet af kan houden minstens zoo erg. Waarom dan ook daar geen maat regelen tegen genomen? zoo vroeg hij, waarop hem terecht geantwoord werd, dat hij, hetzij bij afzonderlijk voorstel, hetzij bijwijze van amendement, kan trachten deze toegepast te krijgen. Men wist waarlijk aan het eind niet of deze spreker vóór of tegen pon stemmen. Hij heeft zich onder de voorstem mers geschaard, en de verordening is ten slotte ongewijzigd met 15 tegen 12 stemmen aangenomen. De tegenstemmers vormden, evenals de voorstemmers, een bont allegaartje. Van do anti-revolutionnairen stemden do heer Bosch tegen, van do vrij zin nig-doruo- craten do heer Botermans, van de unie- liberalen de heer Van Gruting, van do Katholieken de heeren Jl°t3, Dricssen en Timp, van jde oud-liberalen de heeren Fi scher, Haxtevelt, Korff en Reimeringer en van do Christ.-Historischen de heeren Corts en Van der Lip. Bij de rondvraag deed de heer Van der Eist beklag over het lange uitblijven van het praeadvic3 op zijn voorstel inzake hot geneeskundig en hygiënisch toezicht, op do scholen, door hem reeds 8 Maart 1913 in gediend. Deze zaak moet vóór Maart haai' beslag hebben, omdat dan bij bestendiging van den bestaanden toestand de fimction- nocrende schoolartsen weer moeten worden herbenoemd. .Waar de gevraagde adviezen reeds drie vierendeels jaars binnen waren, had ook o. i. met ecnigcu goeden wil dit praeadvies wel vroeger kunnen zijn uitge bracht, to meer waar de meening van het College van B. en W. vooraf vrijwel vast stond. Nu blijft er weinig tijd voor openbare behandeling over, tenzij de voorsteller kon besluiten zijn voorstel op ie bergen tot latere tijden. Men zou dan de schoolartsen weer voor drie jaar kunnen benoemen. Op het oogen blik heeft zijn voorstel vermoedelijk toch weinig kans van slagen; mogelijk denkt men er in normaio tijden anders over. En als we nog eens drie jaar verder zijn, zal, hopen wij, do toestand ook voor Leiden wel geheel ver helderd wezen. LEIDEN, 15 JANUARI. Veertigjarig Bestaan van het Wijkgebouw aan het Leveudaal. De Oosterkerk alhier was gisteravond geheel gevuld. Onder de in dit kerkge bouw dat zich nu ook verheugt in een nieuwe verlichting, welke zeer goed vol doet aanwezigen merkten wij o.a. op den burgemeester, den wethouder mr. Van der Lip, prof. Pijper, de predikanten Hoogenraad en Vethake en jhr. mr. Van der Goes, secretaris van den Armenraad. De groote schare was hier bijeen om te herdenken het veertigjarig bestaan van het wijkgebouw aan het Levendaal, de stichting van wijlen ds. De Wolff, waar omtrent wij in ons nummer van eergis teren een en ander hebben medegedeeld. Het bestuur der Chr. Wijkvereeniging had deze kerk als plaats voor deze openbare samenkomst gekozen, wijl het vreesde, dat, wanneer het het Wijkgebouw daarvoor had bestemd, velen teleurgesteld* zouden zijn geworden. En het had goed gezien. Met het gemeenschappelijk zingen van Psalm 1031 en 11 werd de samenkomst geopend. Daarna ging ds. Punselie, voor zitter van de Ver'eeniging, voor in gebed en vervolgons sprak deze een inleidend woord. Hij bracht dank voor de opkomst in zoo grooten getale om feest te vieren en God te danken en heette allen welkom, inzonderheid de vertegenwoordigers van het Dag. bestuur der gemeente, vertegen woordigers van den Kerkeraad en van an dere wijkvereenigingen, alsmede ds. A. W. Voörs, van Alphen, dir. der Martha- stichting, aldaar, die zoo menigmaal reeds de vertegenwoordiger was geweest van den nu ontslapen eere-voorzitter der Vereeni- ging en oprichter van het Wijkgebouw, ds. De Wolff. Spr. wees nog op de wending ten goede in deze veertig jaren wat de beoordeeling van den wijkarbeid betrefteen wending, welke de oprichters, die met zooveel te genspoed to kampen hadden gehad, zich zeker niet hadden kunnen denken. Even stond zijneerw. stil bij de velerlei bezwa ren van velen, toen deze arbeid een aan vang zou nemen. Niet vergetende de gunst, van menschcn genoten, wenschte hij toch boven de gansche historie dezer Wijk vereeniging te schrijven Soli Deo Gloria. Ook wilde hij er den nadruk op leggen, dat hier van geen reclame-zucht sprake was, maar dat het doel was te verheer lijken de eer van Gods naam, want God heeft groote dingen aan ons gedaan en dies zijn wij verblijd. Alsnu werd de gedachtenisrede door ds. Voors uitgesproken, die, om zoo te zeg gen, was opgegroeid bij dezen arbeid en zoo goed kent de liefde en de toewijding van ds. De Wolff voor deze zaakdie spreken kon uit ervaring, en wien het dan ook niet moeilijk viel met bezieling van dit werk te gewagen. Als grondslag van zijn rede had hij ge kozen uit 1 Thessalonicensen 1 3 deze woordenGedenkende den arbeid der liefde; een veelgebruikte uit'rukking van ds. De Wolff. Daarna voerde het. woord de heer Duyker, de Evangelist, die antwoord gal op do vraagWat is eigenlijk wijkarbeid en daartoe eenige grepen deed uit hel practische werk. Ten slotte dankte ds. Punselie allen, die medewerkten tot het welslagen van dezen avond; in 't bijzonder de sprekers en de leden, de directeur en de pianist van de Chr. Zangvereeniging, onderdeel van den wijkarbeid, „Zingt den Heer", die eenige liederen had ten gehoore gebracht; en do Gemeente-Commissie van het Ned.-IIerv. Kerkgenootschap alhier, voor het welwil lend afstaan van de Oosterkerk. Gedenkende aan Vinets „Dit leven is geen feestdag, maar een werkdag", wekte spr. op weer aan den arbeid te- gaan, bemoedigd en versterkt door het pas door leefde, en deed hij een beroep op den blijvenden steun van alle belangstellenden in dit ongetwijfeld nuttige en kennelijk van God gezegende werk. Ds. Punselie eindigde met dankgebed. Gezongen werd nog Gezang 77:1 en 4. Op aandrang uit de vergadering werd aan de deur voor den wijkarbeid een in zameling gehouden. De examens, voor krankzinnigenver pleging, ingesteld vanwege de Ned. Ver- eoniging voor Psychiatrie en Neurologie, hebben -een aanvang genomen met de 'can didaten uit de gestichten „End'egeost" en „R-hijngeest", te Oegstgoest. De uitslag is als volgt-Eerste gedeelte, 14 candidaten. Afgewezen 10. Geslaagd do zusters G. Vissche-r, J. Volker en S. M. A. Zegwaard en broeder A. C. Niemeijcr. Tweede gedeelte. 10 candidaten. Afge wezen 4, Geslaagd do zusters G. de Boer, C'. Franssen, M. J. Gorren, E. M. Harte- veld, R. Kuipers, M. van Leeuwen, E. van Putten, H. Schreuder, S. Stollinga, W. F. J. M. Wijting en J. van Zomeren en broe der J. D. Lindeman. Derde gedeelte, 4 candidaten, dio allen afgewezen zijn. Deze examens worden elders voortge zet. Gisteravond sprong do 17-jarige De Grauw alhier uit den nog in volle bewe ging rijndon trein van het Staatsspoor en viel op den grond, ten gevolge waarvan hij oen hersenschudding bekwam. In ernstigeA toestand werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Mej. A. de Loos, alhier, is tijdelijk beslast met het onderwijs is de Engelscha taal aan de H. B. S. voor meisjes met» 5-jarigen cursus to Rotterdam. Onzo stadgenoot J. Veerman, die 25 jaar werkzaam was bij de firma P Fon- teijn Zn., alhier, ontving zoowel van pa troon als van kameraden gelukwenschen on stoffelijke blijken van belangstelling. Gisteravond laat werd de politie er mede in kennis gesteld, dat een viertal jongens zich op hielden in een veewagen van het Staatsspoor. Zij hadden een aan tal artikelen, als sigaren, sigaretten en chocolade, ontvreemd. De voorwerpen, voor zoover nog aanwezig, werden in besla-g genomen en tegen het viertal zal vermoe delijk proces-verbaal worden opgemaakt. SPORT. Voor Zonilag staan op de Agendas DE KORFBAL-WEDSTP.IJDEN: FluksH. S. V. te Leiden. Swift—Vitesse II te Gouda. DE VOETBAL-WEDSTRIJDEN (L. V. B.)| LugduniunAjax II te Leiden. LeidenBeresteyn te Voorschoten. O. N. I.-D. L. V. te Leiden. Ajax IIIAlphen II (1 uur), to Leiden. Betesteyn IILugdunum II (10\ uur) ta Voorschoten. L. V. V. IIDe Sportman II te Leiden. LissoD. L. V. II te Leiden. L. F. C. Ill—Norvicus II (12 uur) te Lei den. O. N. I. IIDe Sportman III (12 uur) t© Leiden, Voetbal. Do Bestuursvergadering van den „L. V. B.'\ Heb bestuur bepaalde, dat de buitenge wone algemeen© vergadering ter benoe ming van een secretaris-penningmeester en oompetitieloider zal gehouden werden op 23 Januari. De uitslag van den wedstrijd~Alphen H Beresteyn II werd nu eindelijk vasfcge* steld op 3—0 voor Alphen II. Een verzoek van Ajax tot ongeldig a er» klaring van den wedstrijd Alphen II— Ajax III werd afgewezen. Het bestuur behandeldo verder nog een!» ge huishoudelijke aangelegenheden.

Leidsch Dagblad | 1915 | | pagina 1