HERBESTEDING Pakhuisknecht. Kunsttanden, Openbare Aanbesteding. üfleikssaian 18, Hout- 6tl SoO!3S83l- Vorkooping. HEBBESTEED Zeldzaam aanbod. S@ Huur: Huis niet Tuin, FEUILLETON. Hef fSenersraeisJe. Zadeimakersknecfii. Leidsche Begrafsnis-Ondsroeniiog „Piëtas". Directeur: H. KEEREWEER. 103120 Kantoor Aalmarkt 16. Vast tarief. Telefoonn. 861. Chat. Couteau Paillet a f 28.25 p. 48 fl. j CruVertheuilnu32. -o Margaux39*25 n» Horman F. A. Damen ZnBy Ovkk de kwaliteit aeowel als dc hoeveel heid van liet eten wordt zeer geklaagd. Het is in de laatste dagen me el-malen voorge komen dat ev voor groot© groeiden personen geen warm eten meer was. Het drinkwater is aóó sterk ijzerhoudend, dat tal van personen er ingewands-aAndoe- ningv-ii van kregen. Hu tracht men door koken en filtreeren de schadelijke gevolgen te voor komen Vrijheid van hewegung is er niet. Het ksjnp is afgesloten met een dubbele haag van prikkeldraad, die bovendien militair bewaakt weidt. Niemand mag zich buiten het prik keldraad bewegen. De vluchtelingen worden vclkomen als gevangenen behandeld. De zorg voor de zieken laat veel te wen- schen over. De leiding van den geneeskun digen dienst- is in handen van dr. Schut, die te Nunspeet ook nog een sanatorium heeft te leiden. De polikliniek wordt zóó druk be zocht, dat het is voorgekomen, dut personen twee volle dagen moesten wachten alvorens zij aan de beurt kwamen. Tien pleegzusters beulen zich dag en nacht af, maar kunnen het werk niet baas worden. Er zijn minstens twintig zusters meer noodig. In den nacht van Woensdag op Donder dag is zonder deskundige hulp een vrouw in het stroo bevallen. Van 's nachts drie uur tot 's morgens negen uur bleef zij van hulp verstoken. In den loop van den dag- stierf zij. Dienzelfden dag is in de ziekenbarak een kind gestorven, zouder dat men de ouders gewaarschuwd had. Men wist niet eens meer van wio het kind was. Er zijn veel zieken, vooral kinderen, omdat de slaaploodsen niet, de eetloodsen zeer on voldoende verwarmd worden. Voor de zuigelingen wordt niet gezorgd zcoals het behoort. Er is lang niet altijd genoeg molk en pap. Vrijdag werd uit Am sterdam een aantal kleine kinderen verzon den, die in de gasthuizen waren verpleegd en nu genezen naar' hun oudere te Nunspeet werden gebracht. Hoewel men telegrafisch gewaarschuwd had, waren er aan den trein goen voertuigen voor de kleuters aanwezig en later bleek er in het kamp ook geen voed sel meer voo^ken te zijn. In heel het vluchtoord zijo slechts twee burgerbewakers aangesteld. De bewaking geschiedt overigens dag en nacht door mili tairen, rueest door huzaren. Wij weten niet of dat avel do juiste menschen zijn om toe zicht iiit te oefenen op een bevolking, die in meerderheid "uit vrouwen, meisjes en kinderen bestaat. Het regime as er buitengewoon streng. Ko men er nieuwe groepen vluchtelingen aan, dan worden zij aan hot station ontvangen dcor den heer Muller, die lien te paard naar hot kamp voorgaat. Daar houdt hij dan van zijn paard af een redevoering, waar van do inhoud is: „Ik zal een vader voor u zijn, maar gij moot u als gehoorzame kinde ren gedragen. Wie niet gehoorzaam is gaat de provoost in." Dat is geen I009 dreigement. Een dezer dagen klaagde een mannetje van 16 jaar, dat hij zand in do koffie had. Een militair wilde hem daarvoor naar de wacht brengeu. Zijn lotgenoot-en verzetten zich daartegen. Toen werd er met de sabel op los geslagen. In één woord: het deugt daar niet in Nun- spect. En er inoet spoedig iu elk opzicht ver andering komen, willen niet betreurenswaar dige voorvallen zich voordoen. Wij waarschuwen regeering en volksverte genwoordiging voor het te laat is! VISCHRIJKOOM DOOR OEN OOSLOC. ,,Do Scheepvaart" schrijft: Meermalen heeft men zich afgevraagd of do viechstand van de Noordzee niet achter uit zou gaan door het steeds grooter wor dende aantal stoomtrawlers in de omlig gende landen. Zoo ja, dan moest de viscbrijkdom door het opleggen van de meeste stoomtrawlers in Duitgeld and en aan de Oostkust van Engeland weer toenemen. Naar onze berichtgever te IJinuaden ver neemt, ie uit officieele statistieken gebleken, dat do Nederlandjsche stoomtrawlers werke lijk thans gemiddeld per week meer vasch aanbrengen dan in vorige jaren. Onze Nederlamdsche vissclierjj profiteert dus door do gedwongen werkloosheid van twee ooncurreerendo vischvloten. DE BECRAFENI3 VAN DE CEDOODE CE1NTEBNEEROEN. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur had op de E.-K. begraafplaats te. Soesterberg, mot militaire eer dc ter aarde-baetelling plaats van acht g*e-ïntemeerdc Belgen, die bij het velzet in het kamp Donderdag gedood waren. In den ochtend had een deputatie van cte Belgische Igeïnterneerd-mace man uit iedere barak, gedefileerd, daarna werd een korte lijkdienst gehouden door den Belgischen aal moezenier. De stoet bestond uit een deta chement geleide met omfloerste trommel, on der commando van luitenant "Valkhof, vier lijkkoetsen met elk twee kisten, bedekt mot kransen van Belgische officier-en en soldaten, een palmtak van Hollandsche officieren on een krans van de ouders van een dor dooden, die uit Botterdam overgekomen waren. Oude Gebitton, Uank-v.-Loening- briefjos, Oud Goud en Zilver koopt tegen «1e hoogste wanrdo 93S 6 H. J. V. AMERONGEN, Haarl.slr. 233 Aan de WAAG ligt een Volendammcr Schuitje raet groote LEVENDE SPIERING. 1723a 5 k@©p Wortelen, pl.tn. 1000 balen h 50 kilo. Adres: J. v. IiIERÖP Jzn., Heerstraat 19, Hillegom. 3211 6 BURGEMEESTER en WETHOU DERS van LEIDEN zullen op Maan dag 14 December 1914, des voormidda^s te elf nreu, ten Raadhuize aldaar, in het openbaar Aanbesteden: De levering van Scliool- belioeiten ten dienste van Openbare Lagere Scholen gednreade de jaren 1915 en 1916. De Voorwaarden liggen ter Ge meentesecretarie, afd. Financiën ter lezing op eiken werkdag van 9 4 uren. 3318 19 Bezoekt het BOEBHAAVESTBAAT 11, Hoekhuis. Gosde Consumptie Goedkoope Prijzen. 2902 10 Aanbevelend, llej. SLINGERLAND. D. R. U..?annïn. NS. LAHGEZftftL fit Zoon, Hooigracht UO. 3406 6 De Notaris C. JA. DOOM te Voorschoten, zal op Dinsdag December 1914, 's voor middag^ ÏO nren, in het Hotel „Deurloo" te Voorschoten, in het openbaar verkoopen: Een aanzienlijke party gewaterde Ëikeboomen en Falen en eenig llakliont, op en nabfj het Landgoed „Duivenvoorde" onder Voor schoten, benevens 11 Fopuliere- boomen, geschikt voor Elompen- makershout, staande aan den Veur- «chen Achterweg. S408 23 NotitiBn verkrijgbaar b\1 den tuin baas GUSSEKLOO op Duivenvoorde en ten kantore van Notaris BOOM. A. BOAS, Kon. GobrÓY. Pédicure, Oosterpark 29, Amsterdam, zal a. s. Woensdag:-zijn geachte Abonnés te Beiden bezoeken. Brieven uitsluitend aan bovenstaand adres. 7298 8 Op Vrijdag den llden Decern ber 1914, des voormiddags te elf uren, zal in het gebouw der Kweek school voor Zeevaart, aan het Noordeindo te Deiden woiden Het bouwen van een Exercitiegebouw metCan- tine enz., en van een Leer school met Gymnastiek lokaal enz op het terrein der Kweokschool voor noemd. Aanwijzing ter plaatse op Dins dag: den 8sten December 5914, dos voormiddags te elf uren. Bestek. met 6 teokeningen zijn, voor zoover dB voorraad strekt, te verkrij gen ten kantore van ondergeteekeode k f 2.50 per stel. 3369 31 W. C. MULDER, Architect.' Leidjen, Decomber 1914. De sergeant-, met de visitatie beiast, deel de mij mede, dat er een marechaussee (een gendarm, verbeterde de schildwacht) zou komen, die de namen der gezocht© Belgen zou noteeren en dezen dan ophalen. Hij kwam echter niet en is er ook niet geweest. Over d© prikkeidraadstraat heen, werden toen eenige Belgen aangeroepen en spoedig waren een groot aantal aan het zoeken en kwam ons piottek© opdagen. De gelegenheid tot bezoek is absoluut on voldoende. In regen en wind stonden de menschen opeengepakt op de heide tusschen het prikkeldraad. Eenig toezicht op het •Verwisselen van militaire voqr burgerklee- diug, was er niet. Verschillende geïnterneer den zijn in bezit van en dragen gedeeltelijk lourgerkleeding en van de tien geïnterneer den laat zich zeker één een behoorlijk burger tnaken. HET VLUCHTOORD TE NUNSPEET. „Het Volk" bevat een artikel, dut. handelt fcver misstanden in het vluchtelingenkamp ie Nunspeet. De redactie van het blad verklaart reeds 'herhaaldelijk klachten te hebben ontvangen, idrch wilde daaraan geen publiciteit verlo ïven vóór het ter plaatse zelf een onderzoek hnd ingesteld. Den der redacteuren, - daartoe afgezonden, Vroad .door den regeeringscommissaris, den heer Hendrik Muller, z-eer onlieusch ontvan gen en bejegend en kon, nadat van regee- ,5 ingswege toestemming was verkregen, tot- teen bezoek aan het kamp nog geen toe-gang krijgen. „Doch wel' aldus do redactie van „Het Volk" „kregen wij in de laatste dagen tvcor herhaaldelijk klachten en nu van tzóó [velschillende en alleszins betrouwbare zij den, dat wij ons niet gerechtigd achten lan ger te zwijgen'', -;,v Het blad publiceert dan het volgende: Omtrent de inrichting van het vluchtoord irieldt men ons dan, dat het bestaat uit lood- Ben van hout en van zgn. cxcelsior-platen. Da loodsen, waarin geslapen wordt-, zijn in gedeeld in hokjes voor 5 personen, met- gor dijnen afgesloten. Houten vloeren zijn nïe»'t aangebracht. D© menschen moeten slapen op los stroo, dat óf direct op de aarde, of op latten is uitgespreid. Vocht en tocht hebben yrijen toegang. De tusschenloop is opgevuld met. turfstrooisel. De eetzalen hebben even min oen houten vloer, ook daar bedekt, een laagje turfstrooisel den grond. Het spreekt vanzelf, dat waar zoowel in di slaap, als Sn do eetzalen liet schrobben der vloeren onmogelijk is, verontreiniging niet uit kan blijven. B6 toeval voor de helft van den kosten- den prijs over te nomen. 2 nog nieuwe 3ste klas BURGERS ItlJWfE- YiKN, Dames en Heeren-ModeJ, Luxe met nog garantie tot September 1915. Te bevragen met Blieven aan bet Bureel van dit Blad onder No 3407. 9 In de Manrïtsstraat a/d. Mare- singel, niouw gebouwde vrije woon huizen, f 3 per week. Te bevr. Drie Octoberstraat 35. 3242 6 Te Knar gevraagd: billijke bniarprijs, liefst centrum der Stad, stand bijzaak, Train hoofd zaak. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 3402. 7 c j» „En wanneer er nog niemand in is?" ,,In dat geval kom ik morgen bij u en wij bespreken wat er verder kan gedaan worden. Vaarwel, en trek u de zaak niet te erg aan zoolang gij niet weet, of gij daar toe werkelijk reden hebt". ,,Ik vrees, dat het een leelijk geval is, iWatson 1" zeide mijn metgezel, toen hij den heer Grant Munro had uitgeleide ge daan en weer teruggekomen was. Wat denkt gij er van?" ,,Het ziet er niet mooi uit", antwoordde ik „Het betreft hier afpersing, wanneer ik mij niet geheel vergis". „En wie moet dat, naar uw oordeel, doen V' ,,Nu, dat kan eenig en alleen het wezen zijn, dat in de eenig goed ingerichte ka mer daar woont en haar portret op den echoorsteenmantel heeft staan. Op mijn woordWatson, dat vale gezicht voor het raam heeft voor mij iets zeer aantrekke lijks en ik zou het geval om niets ter Wereld prijs geven". „Hebt gij een theorie?" „Ja, voor zoover mijn kennis van de Qeiten dit toelaat. Het zou mij echter ver- fonderen, wanneer die niet de ware bleek fe zijn. De eerste man van de vrouw be vindt zich in het huisje". „Waarom denkt gij dat?" „Hoe zouden wij anders haar waanzinni gen angst moeten verklaren, toen haar tweede man het huis wilde binnendringen? Zooals ik de zaak beschouw, zit do vork aldus in den steelDe vrouw was in Ame rika gehuwd. Zij ontdekte óf in haar man onaangename eigenschappen, óf mogelijk kreeg hij een afschuwelijke ziekte en werd melaatsch of idioot. Zij ontvluchtte hem ten slotte, keerde naar Engeland terug, nam een anderen naam aan en begon, zooals zij dacht, een nieuw leven. Zij was drie jaren gehuwd en meende buiten allo gevaar van ontdekking te zijn, daar zij haar tweeden man de akte van overlijden van iemand had getoond, wiens naam zij had aangenomen, toen plotseling haar verblijfplaats door haar eersten man of mogelijk door een gewetenlooze vrouw, die zich met den zieke had verbonden, werd ontdekt-. Zij schrijven aan de vrouw en dreigen haar, dat zij zullen komen en de waarheid aan het licht brengen. Zij laat zich honderd pond gevep en tracht hun stilzwijgen te koopen. Zij ko men toch en als haar tweede man toeval lig vermeldt, dat er nieuwe huurders in hot huisje zijn, maakt zij uit de eene of andere omstandigheid op, dat het haar vervolgers zijn. Zij wacht, totdat haar echtgenoot in slaap is, dan snelt zij er heen en wil ze overreden haar met rust te laten. Daar haar smeeken tevergeefs is, gaat zij er den volgenden morgen nog eens heen on ontmoet haar man dan juist als zij het huis wil verlaten, zooals hij ons verteld heeft. Zij belooft hem dan er niet weer heen te gaan, doch na twee dagen is haar verlangen om de vreeselijke buren kwijt te raken, haar te machtig en zij doet een nieuwe poging, waarbij zij haar por tret, hetwelk men waarschijnlijk van haar heeft verlangd, medeneemt. Terwijl zij nog samen onderhandelen, komt het dienstmeisje de kamer binnen snellen met de tijding, dat mijnheer thuis gekomen is, waarop de vrouw, die weet, dat haar man onmiddellijk zal verschijnen, den bewoners beveelt oogenblikkelijk het huis door de achterdeur te verlaten en zich in het pijnboomboschje, hetwelk er vlak bij moet zijn, te verschuilen. Al dus vindt hij het huis verlaten. Het zou mij echter zeer verwonderen, wanneer hij dat vanavond nog zoo vond. "Wat denkt gij van mijn theorie?" „Dat dit alles slechts veronderstellingen zijn". „Maar die passen toch bij de ons be kende feiten. Worden wij met nieuwe fei ten in kennis gesteld, waarmede mijn theorie niet in overeenstemming is, dan moeten wij die aan een herziening onder werpen. Wij kunnen echter niets onderne men, voordat wij van onzen vriend in Nor- bury wederom bericht krijgen". Wij behoefden niet lang te wachten. Er kwam een telegram, juist toen wij thee met een boterham hadden gebruikt. Dat luidde „De huurders zijn er weer. Ik heb het gezicht nogmaals voor het raam gezien. Verwacht u met- den trein van zeven uur en doe geen stap, vóórdat gij er zijt". Wij vonden hem op het perron, toen wij uitstapten, en konden bij het schijnsel van de stationslampen zien, dat hij zeer bleek was en van zenuwachtigheid beefde. In den stoet volgden zeer veel Belgische officieren, de deputatie van de Belgische geïnterneerden on eenige Hollandsche offi cieren. Op liet kerkhof werden de kisten in een gemeenschappelijk graf gedragen door Hollandsche soldaten. De beiarding ge schiedde door twee Belgische geestelijken en den pastoor van Soesterberg. Zondag wor den de lijkdiensten gehouden te Amersfoort en te Soesterberg. EEN ARRESTATIE. Te Rotterdam is, op last van den procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gro- venhago door ambtenaren der recherche aan- gvheuden cn gevankelijk naar 's-Gravenhage ovei gebracht mr. C. P. van Rassem, advo caat te Rotterdam, op grond van art. 100 .W. v. S. Reeds gcruimen tijd geleden was door justitie en politie een ernstig en geheim onderzoek ingesteld naar aanleiding van een in schandelijke termen gesteld pamflet, ten nadeele van het Dufteche Rijk, hetwelk in het buitenland werd verspreid. Verscheidene personen zijn van het uitge ven en verspreiden van dit pamflet verdacht geweest. Mr. 0. P. van Rossom te Rotterdam, die Zaterdag is in hechtenis genomen op ver denking van het schrijven en rond zenden van dit pamflet, is een slechts weinige jaren geleden gepromoveerd jurist, die eenig© let terkundige bekendheid hoeft verworven door de uitgave van een paar boeiend geschreven historisch essays over figuren in Frankrijk uit den tijd, die aan de Revolutie van 1789 vcoiufging, het leven in de gevangenissen e-ndeT de Terreur en laatstelijk over den „beau Brummell" en Casanova,. Hij schreef ook een toonoclstuk. Het pamflet bevatte een opwekking om teen bond of een vereeniging te stichten, die overal in ons land en elders Duitschere, Duiteche producten op welk gebied ook, Duitsche firma's enz. zou boycotten en in zeer heftige termen werd dit plan toegelicht. Eigenaardig was, dat, hoewel het plan door den schrijver bestemd scheen om vooralsnog to worden geheim gehouden, het pamflet was toegezonden o.a. aan eenige Dultschers, die ambtelijke betrekkingen bekleeden en van wi© dus waarlijk niet verondersteld kon wor den, dat zij tot geheimhouding zouden mede werken EMIEL HULLEBROECK EN DE CE INTERNEERDEN. Wij ontmoetten Vrijdagavond den Vlaam- schen zangor Hullebroeck, schrijft het „Zij zijn er nog, mijnheer Holmes 1" zeid© hij, terwijl hij zijn hand op de mouw van mijn vriend legde. „Ik heb licht in het huis gezien, toen ik er langs ging. Wij moeten nu achter het geheim zien te komen' „Hoe is dus uw plan?" vroeg Holmes, toen wij over de duistere, met boomen beplante straat liepen. „Ik wil mij met geweld toegang ver sohaffen en zelf zien, wie er in dat huis is. Ik wensch u beiden daarbij als getui gen te hebben". „Zijt gij daartoe besloten, ondanks de waarschuwing uwer vrouw, dat het beter is, dat gij u niet in het geheim dringt?" „Ja, ik ben daartoe besloten'". „Goed. Ik geloof; dat gij gelijk hebt. Elke waarheid is beter dan kwellende, eindelooze twijfel. Het lijkt mij het beste, dat wij dadelijk aan 't werk gaan. Wij zullen dan wel tegen de wet handelen. Maar mij dunkt, wij moeten het onder de gegeven omstandigheden wagen". Het was een donkere avond en het be gon zacht tc regenen, toen wij den straat weg verlieten en het zanderige pad tus- schen de hagen, met zijn diepe wagen sporen, insloegen. De heer Grant Munro drong echter ongeduldig voorwaarts en wij strompelden, zoo goed als het ging, achter hem aan. „Daar zijn de lichten van mijn huis", mompelde hij, op een schijnsel tusschen de boomen wijzend, „en dit hier is de vil la, welke, ik wil binnendringen" Terwijl hij dit zeide, maakte de weg een bocht cn het gebouwtje lag nu vlak voor ons. Uit een gele streep licht, welke over ,,Vad. Zaterdag moest hij, samen mot ztya vriend dr. Frans van Cauwelaort, ccïi be zoek brengen aan het intameeringskamp te Zeist en er voor zijn laudgenootcn zijn heer lijk® liederen voordragen, terwijl Van Cau welaort de mannen zou toespreken. Hij ont ving echter een telegram, zeggende, dat do generaal het ongewenscht vond, na het be treurenswaardig incident, dat deze week in het kamp van Zeist plaats had. Hullebroeck vond het echt jammer: ,,De goeden moeten het nu met de kwaden bekoopen", zeide hij treurig, en de maand December bad hij zóó druk bezet, dat hij thans waarschijnlijk zijn bezoek te Zeist niet zal kunnen doorzet ten. Hij had voor „zijn jongens" eenige dui zenden sigaren en sigaretten besteld en ook "n nieuwe speciale uitgave zijner liederen laten drukken. Zijn plan was, den soldaten eenige zijner wijsjes aan-te leeren. Nu zal hij alles schenken aan de andere intemoe- ringskampen, welke hij in den loop dezer maand zal bezoeken. Hij zei, niet te begrijpen, waarom de Bel gische officieren niet meer bij de imvmsa waren. Men had hem gezegd, dat zij „bande k part" maakten en zulks kon hij niet goed keuren. Misschien is daar wel een der oor zaken van het misverstand to zoeken, me Wi de bij. Het leven moet er familiaar biijvoö en ijzeren discipline is voor de Belgen niet geschikt. Men zou de mannen van tijd tot tijd een van hun Belgische redenaar» moeten zenden, om hen het vertrouwen ötö' den moed in te spréken, waar zij zoozeer hoefte aan hebben. Hullebroeck wenschte van harte, dat alle misverstand zal worden uit d*n weg geruimd, teneinde te beletten, dat die treurige incidenten zich herbalen. AGENDA VAN DE WEEK. Maandag: Oosterkerk. Zendiiurssamenkonist. EpT"-:k8l©Y| Mevr. Hofman—-Stolk. 8 uur. Dinsdag: Leidsohe Schouwburg. Buitengewoon Ooncórt ..Sempre Orcsoendo". Halfaeht. Sa9senheim. Ned -Hcrv. Kerk. Ohr. JongcJi Verecnifrin? ..Volfr Mij". Spreker: WelEerw. 2mm B-el. Heer Dr. P. J. Krop (Rotterdam). Halleev»# Donderdag: Oosterkerk. ZendingsbidstoncL Spreker: jydj Ecrw. Heer A. J. v. Wijngaarden (Kalwijk-a.-ZO^h Halfaeht. Dagelijks: Bioscope Variété Théater. Stationsweg, f uur. Familie Bioscoop, Haarlemmerstraat 52. 8 WA (Zatordagirdddag. Matinéo. 2 nur). den donkeren voorgrond viel, bleek, dat de deur niet geheel gesloten was, en een raam op de bovenverdieping was helder verlicht. Toen wij omhoog keken, zagen wij door de blinden, dat zich daar een zwarte vlek bewoog. „Dat is het wezen 1" riep Grant Mun- rp. „U kan zelf zien, dat zich daar iemand Bevindt. Nu mij na, en wij zullen spoe-J dig alles weten Wij naderden de deur, doch plotseling trad uit de schaduw een vrouw te voor schijn en stond voor ons in het heldere schijnsel van het licht. Ik kon haar vanv het licht afgewend gelaat niet zien, maar wel zag ik, dat zij haar armen smeekend omhoog hief. „Om 's hemelswil, Jack, doe het nietl" riep zij op angstigen toon. „Laat mij gaan. Ik moet voorbij. Mijn vrienden en ik willen aan deze geschiede nis voorgoed een eind maken". Hij duwde haar op zijde en wij volgden hem onmid dellijk. Toen hij de deur wijd openrukte, versperde een bejaard vrouwspersoon hem den weg, doch hij stiet haar achteruit en een oogenblik later waren wij allen op de trap. Grant Munro snelde de verlichte ka mer op de bovenverdieping binnen en wij volgden hem op de hielen. Het was een gezellig, fraai gemeubeld vertrek, hetwelk door twee kaarsen op de tafel en twee andere op den schoorsteen mantel werd verlicht. In een hoek zat, over een schrijftafel gebogen, oogenschijn- lijk een jong meisje. Zij hield haar gelaat van ons af, toen wij binnentraden, maar wij konden zien, dat zij een rooden rok aan had en lange, witte handschoenen droeg. (Slot volgt). In een Kruidenierszaak alhier wordt voor directe indienst treding, voor noodhulp of voor vast gevraagd: een flink Persoon, by voorkeur ongehuwd, goed met 't werk bekend en van goede getuigen voorzlon. Aanvangssalaris /"10.per week. Brieven onder No. 3399 Bureel van dit Blad. 12 Wordt gevraagd: een flinke ZADELMAKKRSKNEOKT of flink Ualiwas, om zoo spoedig mogelijk In dienst te treden, by T. VAK WIJNGAARDEN. Koudekerk a/d. Bya. 3877 10 liet ilinke korting voor contante betaling. AANBEVOLEN DOOR 2612 32 Wijnitandeiapen - Hofleveranciers - Burchsieeg.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 6