S. KIRT. OEM NSEüWEN WINKEL" Mare 70 ©«sart Zomerzorg, van liet Opera SoHstea-Esisemble. Vragen en Antwoorden. J. VAN DER STOK. G. 35. BRINK. heerschende zeemogendheid, maar wij hebben hierop niet gewacht. Wij plukken vlug de vruchten van de boomen". Al dus merkt de maritieme medewerker van do Daily Chron." op, naar aanleiding A an den val van Tsingtau. Deze druif ech ter zal den Engelschen, dunkt ons, toch wel wat zuur zijn, maar het is waar, an dere vruchten van den kolonialen toom zijn door de Engelschen zelf geplukt. In samenwerking 'met de Fratnchen verd reeds op 26 Augustus Togo, do eerste verloren gegane Duitsehe kolonie, ver- mr-esterd. In September bezette een En - ge!sch:Fransche strijdkracht Duala, de hoofdstad van Kameroen. In Duitsch Oost- Afrika, waar in Augustus eenige Bntsche ooi logsschepen een bezcek brachten aan Dar-es-Salaam, welke plaats door dc Duitschers verlaten was, schijnen de ope raties wat te blijven rusten, zooals ook in Zuid-West-Afrika, vaar wel Luderitz- kaai is bezet, maa- waar de operaties nu door de opstandsbewreing in het U.iiege- bied zelf worden belet. De Duitsehe bezit tingen in den Sti'ien Oceaan zijn echter \oor het Duitsehe rijk toorloopig verharen. Op 11 September heeft een landingsiivi- sie Aan de Australische marine de Britsche vlag geheschen te Herl.ertshóhe in Nieuw- Pommeren, de hoofdplaats van den Bis- marck-Archipel. Op 24 September bezette een af deeling Australische troepen onder bevel van vice-admiraal sir George Patey het Duitsehe deel van Nieuw-Guinea, Kaiser Wilhelmsland, terwijl op 29 Augus tus een Nieuw-Zeelandsche expeditie macht Samoa bezette. Wat er nog in den Stillen Oceaan over was aan Duitsehe be zittingen is door de Japanners, „tijdelijk en om strategische redenen" bezet: de Marschall-eilanden, de Jaluit-eilanden (ge deeltelijk zijn de Carolinen door een Australische macht bezet). De afloop van den oorlog in Europa zal natuurlijk over het definitieve bezit dezer voorloopig voor Duitschland verloren ko loniën de beslissing brengen. In de vorige maand hebben Fransche troepen, onder bevel van generaal Ayme rich, do Duitschers verdreven uit het groot ste gedeelte van de Congo, dat Frankrijk in November 1911 aan Duitschland moest afstaan na de Agadir-quaestie. De Duit sche post Nzimou, welke sterk bevestigd was, werd einde October na een twee daags verbitterd gevecht veroverd. De Belgische autoriteiten hebben ter beschik king van de Fransche strijdkrachten een stoomboot en honderdvijftig man gesteld Den 22en October veroverde een kolon ne onder kolonel Hutin Nola, waar ver schillende officieren en soldaten krijgsge vangen werden gemaakt. Vier mitrail leurs, een kanon en een groote hoeveel heid levensmiddelen en munitie vielen den Franschen in handen. De verliezen van de Duitschers waren zwaar. De operaties, al dus luidt het officieelo Fransche bericht, verzekeren het veilig bezit van Bemon, Sangha, Congo en Oebanghi. Met een Legertrein. Aan een. verhaal van een correspondent bij het Oostënrijksch.Hongaarsche leger, die met -een legertrein meeging, is h et volgende ontleend: Hagel klettert neer. Het is bijna don ker, Ia oewel nog maar 2 nur ,s middags. De raderen \aa onze wagens spetteren een vuile sneeuwachtige brij omhoog en het eind van den weg is nog lang niet te zien. Een ellendig gehucht wordt door getrokken. Vriendelijk schijnen te midden van het droeve, grauwe donker, de hel gele lichten van een veldpostwagen. Daar staat opeens alles stil, aan klei ne halten zijn wij reeds gewoon, maar, nu duurt het zoo lang, dat wij half be vroren van het lange zitten in den sneir- pend' kouden Avind afstappen, om naait de oorzaak onderzoek te doen. Een scher pe brandlucht slaat ons tegen; zij komt van teen brug, die door dc Russen ver nield en in brand gestoken is; onze ge niesoldaten hebben een stevige schraag- brug gebouwd, die men over een stukje bouwland bereiken moet. Een lastauto- mobiel is .daar nu diep ingezakt, hoe wel balken en planken als leggers ge bruikt zijn. Maar de auto. heeft ze allen versplinterd en moet nu uitgegraven wor den. Er komen nieuwe groote re balken onder, een «laagje terug en dan met e en vaartje vooruit en holderdebolder over de brug, .die zich gelukkig goed houdt. Ook wij komen aan de beurt; een on derofficier staat aan het begin van de brug en Vpopt eiken bestuurder toe: Bij de vierde schraag vaart nemen.. En waar lijk, dat is nc-odig, want |de oever4 loopt aan 'den anderen kant van <lc brug steil naait boven; dan gaat het ove'r een stuk je lieè'l zachten gbond, en goddank, wij hebben den straatweg weer. Daar zien wij trednjeïi, die apgcrcdcin zijn; verbandpkiatsafdeelmgen vliegma chine parken; munitie-coilonnes alles en al les ty111 beidd kanten van den weg. in rust. Dc geschiedenis vau de Grijze Uniform. De grijze uniform. van feldgrau" spreken de Duitschers en ,,khaki" zeg gen dc Engelschen is tegenwoordig troef. In heel Europa zijn nog maar vier staten, bij welker leger de grijze kleur nóg* niet is ingevoerd: Frankrijk, België, Denemarken en Zwitserland. De meeste legea's verkeeren jidst als het Nederland- sche, in een. overgangstoestand. Van uni form, in de beteekenis van één-vorm, kan rnen nauwelijks spreken. Het is meer een bont allegaartje. De Engelschen waren de esersten, die de strategische nadeel en van het heldere marine-blauAv inzagen. Dat was tijdens den Beteren oorlog. Van af 1900 hebben zij het khaki vëerkoozen. De Ver- eenigde Staten voerden daarop denzelf den maatregel bij hun troepen iri, Japan volgde in 1904, Duitschland en Grieken land in 1907, Italië, Oostenrijk-Hongarije cn Spanje gingen er in 1908 toe over, Rus land, Bulgarije, Servië en Turkije in 1909, Roemenië in 1911 en in 1912 werd bij ons dc eerste grijze uniform gezien. Binnen kort zal ook Frankrijk wel den tooden broek bij flen voddenkoopman brengen. Bulgarije en Servië Volgens de „Oamanische Lloyd" zou de Bulgaarsche regeering haar gezant te Nisj opgedragen bobben, aan de Servische regee- ïiaig de volgende eischen te stellen: lo. Servië ontslaat onmiddellijk de uit Maoedonië afkomstige Bulgaarsche soldaten uit zijn leger. 2o. De Servische regeering bestraft on middellijk die Serviërs, die den naar Stru- mitza gezonden Bulgaarschen afgevaardig de Georgiew vermoord hebben. 3o. De Servische regeering treft de noo- digo maatregelen om de agitatie der Ser vische autoriteiten in Macedonië tegen te gaan. 4e. De reeds gekozen Bulgaarsch-Servi- sche commissie begint in de districten Gewgheli en Isbip haar werkzaamheden. "Wij geven bovenstaand bericht slechts onder heb noodige voorbehoud. De bron is niet erg betrouwbaar. x ALLERLEI KORTE BERICHTEN. Na het vertrek der Duitschers van de bekende Achelsche Kluis, waren eenige pa ters teruggegaan. Zij werden echter ver rast door nieuwe Difitsche troepen en moes ten opnieuw vluchten. Sindsdien zijn zij niet meer teruggekeerd. Maandag j.l. zijn Avcer een 120-tal Duib- schers op de Kluis aangekomen en hebben er zich genesteld. Met een paar boeren zoons uit het naburige Borkel-en-Sckaft, hebben zjj zich onderhouden. Eenigen van hen spreken n.l. vrij goed Hollandsch. Do paters hébben besloten gedurende den oorlog niet meer op het klooster te ko men. Ze hebben op Hollandsch gebied een groote stalling gebouwd, waar de kalveren cn melkkoeien in zijn ondergebracht. 35 koeien zijn per trein naar Diepenbeek bij Deventer gebracht. Een pater cn een broeder blijven op de hoeve om de beesten te verzorgen en ver dere Averkzaamheden te verrichten. Lord Rothschild te Londen heeft, om in den eersten nood der aldaar aangekomen Joodsche vluchtelingen uit België te voor zien, 30,000 gegeven. De joodsche gemeente te Berlijn heeft voor twee millioen mark aan de Duitscha oorlogslcening deelgenomen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat een do cument, dat in het spoorwegfort van Ant werpen is gevonden, het bewijs levert, dat aan de Belgische soldaten de ernstigste in breuk op het volkerenrecht, namelijk moord op parlementairen, regelrecht is bevolen. Het stuk is gedagtcekend Versterkte stel ling van Antwerpen, derde fortenlinie Duf- fet 28 September 1914, en draagt de onder- tcekening van luitenant-generaal De Gui se, commandant der vesting. Het is gericht aan den bevelhebber van de forten en ver sterkingen. Onder nummer 4 staat er te lezen „Het is uitdrukkelijk aan een elk, die een permanent vestingwerk bezet houdt, verboden zich in onderhandelingen met vij andelijke parlementairen te bege\Ten. Zon der uitzondering behoort op eiken parle mentair te worden gevuurd die eenig punt der omwalling van een permanent vesting werk nadert." N Een Japnnsche torpedoboot zonk voor ICiaulsjau bij het opvissehen van mijnen. Het grootste deel der bemanning werd gered. Do „Gazzctta del Popolo'' verneemt uit Porto Maurizio. dat volgens de verklaring van den kapitein van een aldaar aangeko men vaartuig. Maandag te Marseille 45,000' Indische soldaten zijn ontscheept. H Volgens een telegram uit Petrograd, is de tsaar Zondag j.l. in Oh olm (Polen; aan gekomen. Hij bezocht het hospitaal en sprak daar met verschillende geAvonden, die hij gedecoreerd heeft. De Parijsche dagbladen publiceer en een lijst van Duatsche firma's, die dooT dc Fran sche regeering in beslag genomen zijn. Daar onder vin.lt men den bekenden juwelier Julius Nachmaun, die groote winkelzaken bezat in dc Rue Rossini en in de Rue Ranelagh 54. De waarde- van de in beslag genomen kostbaarheden bedraagt, velo mil li oenen. Onder de kunstvoorwerpen be- vindt zich het beroemde brill an ten collier van Koningin Maria Pi.i, grootmoeder van den ex-koning van Portugal. Op 9 November word op 30 winkels van Oostenxijksche en Duitsehe firma's beslag gelegd, Araaronder de autcmobielen-firma „Mercedes". Uit Norfolk (Virginia) wordt gemeld, dat 800 paarden aan boord van het stoomschip „Rembrandt", die met bestemming naar Frankrijk onderweg waren, jammerlijk ver brand zijn. Dc kapitein beweert, dat Duitsehe spionnen dezen scheepsbrand hebb?n gesticht. Et waren reeds bedreigingen geuit vóór de „Rem brandt". Zaterdag 1.1. van Baltimore uitvoer. Het schip was 200 mijlen ver van deze haven toen de brand uitbrak en keerde dade lijk terug om te worden gerepareerd. Het sehip, waarop deze bijna ongeloof lijke aanslag gepleegd zou "zijn, hoort te Li verpool thuis. De bruto tonnenmaat van de „Rembrandt" bedraagt 4667 ton. Naar uit Sevilla aan dc „Times" wordt geseind, Jheeft don Jaime van Bourbon, de leider der Carlisten ;en pretendent naar den Spaanschen troon, met zijn pro- Duitsche volgelingen gebroken, door de mededeeling, dat hij met de bondgenoo- ten sympathiseert, hetgeen hij heeft be wezen, door de laatste twee maanden het Fransche Roode .Kruis metterdaad tc steunen. De Carlisten hebben daarop geantwoord door de verklaring dat zij don Jaime niet langer als hun hoofd beschouwen cn e en anderen Bourbon als zoodanig zullen er kennen. Don Jaime heeft de breuk voltooid, door ter gelegenheid van den dood van prins Maurits van Battenberg, een broer van dc koningin, eene telegram van touw be klag to richten aan koning Alfonso. Daarmede zegt de correspondent is een <ein,dc gekomen aan de langdurige veete tusschen de twee takken van het Spaan sche koninklijke huis. Te Rijssel zijn Duitsehe troepen ingekwar tierd in een verlaten meisjes-hoogerebur- gerschool met internaat. In een veldpost- brief van een landweerkapitein, in den „Lokal-Anzeiger" afgedrukt, lezen wij, dat de Duitschers er hun uitersten best doen om aan de Rijsselsche kostschool jongedames een goeden indruk achter te laten. Er J9 o. a. order gegeven om do natuurkunde- zaal, waarin een opgezette aap, een schild pad en een papegaai tot de leermiddelen behoorep, te ontzien op do deur is nu ge schreven „.Schonen, Gute Leute". Een Engelschman die getuige is geweest van den aanslag in October op de luchtschip- loods te Dusseidorf, deelt aan de „Times" mede, dat de in de loods liggende Zeppelin geheel vernield is en dat vier officieren ge dood en verscheidene gewond zijn door de ontploffing van het gas. Volgens het Turksche blad „Tanin" z.jn er te Konstantinopel 2000 Mohamme^aan- scbe krijgsgevangenen uit Duitschland aan gekomen. Het zijn hoofdzakelijk voormalige Fransche troepen uit Algiers en Tunis, die thans iu de gelederen der Turksche troepen zullen vechten. Volgens een telegram uit Ziirich aan de „Köln. Ztg." moet onlangs te Bazel opnieuw een geval van spionage ten jiadeele van Duitschland zijn geconstateerd. De belemme ring van het grensverkeer tusschen Baden en Zwitserland is daarop opnieuw verscherpt cn hei gelieelc Rijn.-la! is militair afgesloten. Drie Turksche prinsen zijn onder geleide Aan «len Turk-chen ambassadeur Ie JBorliin, naar liet hoofdkwartier van den Keizer ver trekken. H De „Deutsche Juristen-Zeitung" maakt lijsten openbaar van in den krijg gevalle nen, behoorende tot den rechtsgeleerden stand en de administratieve ambtenaren. Een tweede lijst komt voor in het nummer van 1 November. Tot dusver zijn gesneu veld 529 rechtsgeleerden en hoogere amb tenaren en wel 3 hoogleeraren, 97 rechter lijke ambtenaren, 85 advocaten en notaris sen, 107 Gerichtsassossore, 12 Rechtsprakti- kante, 155 Rcferendare, 70 administratieve ambtenaren. Droevige cijfers. En hoevelen zullen nog volgen? In Duitschland en in andere landen Dinsdag heeft de werving te Londen het hoogste cijfer bereikt, sedert de eerste we ken van den oorlog. Alle werfkantoreft heb ben hulp van het Hoofdkwartier moeten aanvragen om aan den grooten toevloed van recruten het hoofd te bieden. Milaansche bladen deelen mede, dat eerlang in een encycliek van den Paus de bijeenroeping van een vredesconferentie io overweging zal worden gegeven. In de Belgische gemeente Deuroe waren twee Duitsehe soldaten bezig een niet ontplofte granaat-kartets onschadelijk te maken, terwijl een knaap van 10 jaar in de nabijheid er naar stond te kijken. Plot seling ontplofte het projectiel en alle drie werden op slag gedood. De Mikado heeft 100,000 yen 125,000) geschonken aan het fonds voor het inter nationale hospitaal St. Lucas, dat op ini tiatief van de Episcopale Zending te To kio zal worden opgericht. In Amerika heeft het plan veel instemming gevonden. Ame rikanen en Japanners zullen gelijkelijk bij dragen in de kosten van dit hospitaal, dat het. best uitgeruste in 't heele Verre Oosten belooft te Avorden. De „Köln. Volksztg." vertelt van een onderofficier, Arrnin Krause genaamd, in het Duitsehe leger, die ternauwernood veer tien en een halfjaar oud is. Hij is de zoon A'an een slager, en heeft sedert do eerste dagen van den oorlog als padvinder in het leger zeer belangrijke diensten bewezen. Thans staat hij als onderofficier in een Ba- densch infaDterieregiment. Het jonge rnensch is uit Metz afkomstig. Van den tweeden mobilisatiedag af heeft hij dienst gedaan bij een vesting-tclefoon-eompagnic, later als wielrijder op het fort Haeseler. Hij kreeg de vuurdoop bij de bestorming van heb dorp Meussen en nam later deel aan do gevechten ten noorden van Verdun, en wel met zooveel moed en volharding, dat hij eenigo malen voorgedragen werd voor het ijzeren kruis. Met het oog op zijn jeugd werd hem ctit nog niet gegeven, maar in plaats daarvan werd hij op verlangen van zijn divisie-commandant, tot onderoffi cier bevorderd, terwijl van het geval mede deeling werd gedaan aan den groothertog van Baden. Op diens bevel moest onder officier Krause naar Karlsruhe komen, Avaar hij in het paleis is ontvangen en ge schenken heeft gekregen. Een verblijdend voorbeeld van ridderlijke oorlogvoering, welke .gunstig afsteekt, bij zoo menige hardheid, ja zelfs wreedheid te genover Duitsehe krijgsgevangenen, zoo wordt uit Berlijn gemeld, is meegedeeld door den onderarts to veld© dr. Schiller van de 2de gezondheidscompagnio van het 12do legerkorps. Hij was op 10 November (October?) te Lenkarres( gevangen go- maakt. De Fransche officieren en man schappen, in wier macht hij zich bevond, hebben hem een zeer behoorlijke behande ling doen ondergaan, welke zelfs een ka- meraadschappelijken vorm aannam.... Ook tegenover Duitsehe gewonden namen do Franschen een tegemoetkomende houding aan. Dit gedrag van Fransche troepen is door do Duitsehe overheid vergolden door tegenmaatregelen. Het teruggehouden per soneel van do Fransche ambulance no. 13 is, zonder dat. men zich heeft afgevraagd of het ontbeerd kon worden, dadelijk over Gent naar Frankrijk teruggezonden, waar bij gewezen is op het goede gedrag van de ambulance tegenover Duitsehe gewonden. De „Times" deelt mede, dat de voor naamste Somalihoofden in Jubaland een verzoekschrift hebben ingediend bij den gouverneur, waarin zij vragen voor Enge land te mogen vechten. Vraag: Ik verdien 10.80 per week en ben voor den eersten keer aangeslagen voor inkomstenbelasting, dat is ƒ1.46, niet to vergeten, dat ik 5 kinderen heb waarvan de oudste 9 jaar is. Kunt u mij hierover inlichten Antwoord: Indien u te Leiden woont is uav aanslag juist, indien u op 1 Januari j.l. 4 kinderen hadt. Hadt gij op 1 Januari j.l. 5 kinderen dan had men u moeten aan slaan tegen 1.10altijd als uw opgaven juist zijn. V raag: Op hoeveel wordt het inkomen geschat als het aanslagbiljet der bedrijfs- cn andere inkomstenbelasting bepaald is op 222.72 en een dito biljet op ƒ219.84? Antwoord: Daar betrokkenen in de vermogensbelasting vallen kunnen de resp. bedragen niet worden opgegeven, tenzij opgave wordt verstrekt naar welke bedra gen zij in de vermogensbelasting zijn aan geslagen. Vraag: Hoeveel belasting moet men betalen voor een dienstbode boven de 18 jaren 1 Antwoord: Aangenomen dat u een: vrouwelijke dienstbode bedoelt, be draagt de belasting, wanneer deze op 1 Ja nuari van het belastingjaar 18 jaar oud ia doch den vollen ouderdom van 21 jaar nog niet heeft bereikt, 4 hoofdsom. Is zij op gezegd tijdstip 21 jaren oud dan 6 hoofd som. Zooals u zult opmerken wordt gesproken van hoofdsom, hierbij komen dus nog de opcenten; het aantal daarvan kunt a op uw biljet van do personeele belasting vinden. Vraag. Als men zich laat inschrijven bij de Arbeidsbeurs, kan men er dan ze-i ker van zijn na eenigen tijd werk te .zullen krijgen.? Antwoord. Dose vraag is al te naïf. Dan zou er op het laatst geen enkele werk-? loozè meer overblijven. De Arbeidsbeurs kan het werk niet scheppen. Zij beoogt, Averkgever en werkvrager tot elkaar te brengen en alleen wanneer er vraag is naar arbeidskrachten in uw vak, bestaat de kans om werk te krijgen. Vraag: Gaarne wilde ik van u welext wat verstaan wordt onder (Pruisisch) m:'i- tairismo en wat het kwaad is, dat daarin steken moet? Antwoord: Dat is een lastig geval Uw vraag is wat erg naief. Zij, die een gevaar zien in het militairisme, meenen, dat het den mensch verder afbrengt van zijn dool op deze aarde, wanneer hij, onder welkö leuze ook, medchelpt tot het in stand houden, in eere houden, een ruime plaata in de wereld verleenen en idcaliseeren van de instellingen „leger en vloot", van dé soldaterij, van het dwingen van een vrij mensch, om niet zoodra hij het oogenblilc gekomen aebt zelfs zijn leven voor zijn geboortegrond te geven, maar om getraind1 te worden, om op een gegeven oogenblik zijn medcmensch te moeten vernietigen, ook een willoos tegen hem opgedreven medw schepsel. Wanneer men deze bestrijders van het militairisme aan het woord liet, waar voor in deze rubriek de plaats niet be schikbaar kan worden gesteld, zouden zij u o. m. verder vertellen, dat in Pruisen vooral de vereenng van dat stelsel hoogtij viert-, en dat het in verval geraken daaa>. van, nu met dezen wereldoorlog, een zegen voor de menschheid zal blijken. Men schrijft ons: Naar aanleiding van de vrdag: Hoeveel plaatsen in Nederland steden genoemd kunnen worden? hadt U kunnen antwoor den slechts één. De wet kent geen steden slechts o-p één plaats wordt niet van ge meente gesproken, n m. in art. 51 det grondwet: „De Koning, de regeering aaiw vaard hebbende, wordt zoodra mogelijk plegtig beëedigd en ingehuldigd binnen dë Stad Amsterdam enz." Men schrijft ons: Er bestaat nog een nachtlichtje, genaamd „The Luxol'; het kan zelfs dienen als theelicht e n voedselw arm; r. Het Luxol-licht verbrandt, met petroleum! gevuld, 5 cents bij 180 uur branden, met luxol-oli© 30 cents bij 260 uur branden* Het lichtje kost 35 cents per stuk. FAILLISSEMENTEN. A. Heijtcl, to Amsterdam. L. Moes. tc Amsterdam. B. Gerritsen timmornian c-n aannemer, te Ambt- Doetinchcm. B. A. Paardekooper Overman, koopman in brand kasten en meubelen, te Botterdam. H. A. A Hisscliemöller, te Botterdam. ,T. van ÏIccke. caféhouder, te Botterdam. Do Handelsvennootschap onder do firma Van den Berg- A Vuttts, kantoorbandel drijvende, ge vestigd to Botterdam. Ïï'gf DIERSTHtlSJE voor «üroct gevraagd, in klein gezin, voor dag of voor dag en nacht. Leoltüd boven 16 jaren, P G. Brieven Bur. v. d. BI. No. 25SG. 7 (PC !PC «.I Sei-seSSeti „Princess Chic". Elegant. Modern. Spncialo Modellen. Voorts diverse Modellen en Kwaliteiten. RZictiieridinn oj aaaiias-]. f 702 21 'A'eleioon J2!>0. BEZOEKT GROOTE KEUZE Eiken llloonipottnfels met Majolika, Koperon en Kunststoenen Bloempotten. Eiken Zuiltjes met do nieuwste soorten Kunstbeelden en groepen. Eiken Theetafels inot do nieuwste soorten gekleurdo en Japansche Theeserviezen. Eiken Vogelkooi-Standaards met koporen-, houten- en andere Vogelkooien. Eiken Standaards mot fraaie koperon Lampen met echt zjjden Kappen. Eiken Kapstokken, Boekenkasten, Parapluiobabkcu. Eiken Portemnteaux, Muziek-Standaards. Eilcon Kumer-Seliermen, Sigaren kasten. Eiken I'yponrekken, Briovenhangers, Courantenhangers. («roote kenze: Spreuken cn Tegels in lijst en Fantasie-Schilderijen. Brooto keuze: Kinderwagens, Kinderstoelen en Euiermandjes. Groote kenze: Iiieton Stoelen, Tuin- en Serremeubolen. Groote keuzo: Papiermanden, Fietsmandjes en vele andere artikelen in lijn Mandowerk. Klokgarnituren, Keukengarnituren. 2694 68 Fraaie Bloemen en Planten. Barometers, Kralen Handen en vele andere nieuwe Artikelen, enz. Beleefd aanbevelend, Gevraagd s een BANKETBAKKER, van gooda getuigon voorzien. 2600 6 Aan te melden: Bareht^tecg;7. iflotorvlet. Te huur off ie koop aangeboden: een open ijzeren VLET, draagver mogen 20 tonnen, voorzien van nieuwe „Industrie" Z. AV. Motor S—10 E P. K., zeer zuinig werkend en gemakke lijk één of twee vletten sleepen d. 2591 21 Te bevragen bij JOH. BOOT, Motorenfabriek „De Industrie", Alphen a/a. Rijn Donderdag IS Novsmbsr, 8 uren, EV3ARI NAGEL, Dram. Sopraan. J0S. Wi. MASTENBROEK, Ie Tanor. ANTON DIRKS, Ie Bariton, i. v. SCHAiK, Accompagnateur. Allen van Je Opera te Gent. BI.BI. Leden der Aboisnenientycoijcorten lieblrcn reclit van toegang op vertoon van IMplomn. Entrée 50 Cts. per per&ooii. 2596 66 De Exploitant,

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 6