FEUILLETON. Isa eer hersteld. Vragen en Antwoorden. beschadigd. Een patrouille zeesoldaten be waakt dc ruïne, welke niet dan met een speciale pas te bezichtigen is. Yan Lier rijdt men via Duffel naar Mechelen. Duffel heeft ook veel geleden. Langs de zen weg zag ik ook veel dood voe liggen. De vele loopgraven rondom deze plaats, bewijzen dat er heftig gevochten is. Merk waardig is wel de aanwezigheid van ontel bare ledige wijn- en champagneflesschen in de loopgraven, hetgeen me hier en meer nog in dc buurt van Mechelen opviel. Wat ik in Mechelen vond, viel me gewel dig mee. Hetgeen in de couranten van de verwoesting dezer plaats gezegd is, lijkt me overdreven. Wel zijn er eenige straten ge heel uitgebrand en is de mooie hoofdkerk zwaar beschadigd, doch verreweg het groot ste gedeelte van Mechelen bleef ongedeerd. De pas naar Leuven had ik gelukkig in een half uurtje veroverd. Op dit papier stond uitdrukkelijk vermeld,,mit Fahr- rad" zonder welke bijvoeging beslist op mijn rijwiel te Leuven beslag zou gelegd zijn. De weg van Mechelen naar Leuven, 23 kilometer lang, geeft een beeld van de meest volmaakte verwoesting. Bijna alle huizen, hoofdzakelijk arbeiderswoningen en kleine boerderijtjes waren verbrand. Een heele, enkele waarop nog triestig een klein wit vlaggetje wapperde, bleef ongedeerd. Ook hier was de grond ter zijde van den weg doorsneden met loopgraven, waarin nog ontelbare ledige wijnflesschen en sardi- nenbusjes lagen. Bij Haecht, een dorpje voor Leuven, vond ik bij een der loopgra ven een ledige shrapnell, welke ik als oor logsbuit heb meegevoerd Bij Leuven aan gekomen, viel me direct op, dat hier een veel strenger régime werd toegepast. De wachten waren hier veel sterker dan in andere plaatsen. Op den straatweg bij cte stad waren drie posten geplaatst op één kilometer afstand van elkaar. Door alle drie werd ik aangehouden om mijn passen te toonen. Daar ik tegen den avond aan kwam, moest ik voor nachtverblijf gaan zor gen. Alle hotels waren echter uitgebrand, zoodat ik me ten slotte tevreden moest stel len met ec-n klein vertrekje in een volks- herberg. In Leuven moeten de bewoners 's avonds na 8 uur binnen blijven. Straat verlichting is er niet. De ramen aan de straatzijde moeten na dien tijd gesloten blij ven en mogen niet verlicht zijn Ik bracht den avond door in gesprek met een inwo ner van Leuven, wiens huis verbrand was cn die met zijn vrouw een onderdak had ge vonden in dc estaminet, waar ik logeerde. De man vertelde me verschillende bijzon derheden over de verschrikkingen, die hij hij den brand van zijn woonplaats had door leefd. Ook hij ontkende beslist, dat door de inwoners geschoten was, maar dat de Duit- sche troepen op elkander hadden gevuurd, beide denkende den vijand voor zich te heb ben. Na dit gevecht staken de Duitschers de huizen in brand en schoten de inwoners, mannen, vrouwen en kinderen, welke op straat vluchtten, neer. Zoodoende kwamen honderden onschuldigen om 't leven. Ver volgens werden talrijke mannen, waaronder ook mijn zegsman gevangen genomen, aan handen en voeten geboeid en naar het sta tion .gebracht, waar zij den nacht in de grootste onrust doorbrachten, ieder oogen- blik verwachtende, gefusilleerd te worden. Den volgenden morgen werd bekend ge maakt, dat de vrouwen baar mannen of zoons konden terugkrijgen tegen inwisse ling van levensmiddelen, zooals koeien, kippen, etc. Mijn zegsman werd op deze wijze inge ruild voor een paar konijnen. Over de ver woesting van Leuven is reeds veel bekend geworden, zoodat ik daarover niet verder uit zal wijden. Wat me in Antwerpen cn Mechelen niet was gelukt, gelukte me hier, namelijk het bekomen van postzegels. Na veel moeite mocht i' aan het station, waar ic een der wachtkamers de veldpost is gevestigd, de wachten passeeren, om de begeerde nieuwe Belgische postzegels te bemachtigen. De posterijen zijn in België nog niet in functie 3 alleen met Duitschland bestaat er postver keer. Terwijl ik mij op het perron van bet Leuvenscbe station bevond, passeerde rne toevallig een trein, welke nieuwe troepen naar bet front voerde. De trein was ver sierd met dennengroen en vlaggedoek en bevatte natuurlijk weer 't opschrift „nacb Paris In Leuven beerscht enorme schaarschte aan klein geld, zoodat door het gemeente bestuur zelfs papierengeld van 25 centimes, is uitgegeven. Het is ten strengste verbo den ansichten van de verwoeste straten te verkoopen. De Duitschers namen spoedig, na de uitgifte der eerste prentkaart-en, dezo in beslag. Na lang zoeken vond ik nog een serie bij een fotograaf, die me dringend ver zocht, zijn naam niet bekend te maken. In Jlot) Vader!" riep ik, „zeg mij wie deze «•enige is, ik wil naar hem toegaan, zijn knieën omvatten, ten einde hem te vra gen, neen te smeeken voor jou, voor mij, Toor onze kinderen, voor ons allenzeg ynij, wie het is, die alle leed nit den weg zou kunnen ruimenzeg, wie is het?" Nu wees je oude vader met zijn rechter hand op het groote portret van den Keizer, dat oDzen jeugdigen gebieder, streng en ernstig, maar tevens vriendelijk en zacht, voorstelt. ,,De Keizer", klonk het van mijn lippen en bet besluit stond bij mij vast, mij tot hem te wenden, hem te smeeken, jou je schuld te vergeven, jou zijn keizerlijke ge- na-de deelachtig te doen worden Dat wilde ik doen, maar vader hield mij terug ,,Dat nooit)" riep bij mij toe, „zoolang gij nog in mijn buis zijt ."Wie onrecht doet, moet de gevolgen dragen; om genade verzoeken is lafheid". En zóó streng, zóó ernstig klonk vaders de straten van Leuven mag niet gefietst wordenalle rijwielen worden in beslag ge nomen. Het leven is er over bet algemeen zeer gedrukt, bet régime is streng. Eenig oorlogsnieuws bereikt den inwoners slechts door gesprekken met vreemdelingen. In deze ongelukkige stad moest ik mijn tocht van een 4-tal da gen .eindigen en aanvaardde ik den terugtocht naar 't vaderland, waar ik behouden aankwam, gelukkiger dan velen na mij, die bun fiets of auto in banden der Duitschers moesten achterlaten. Belasting op Passen, Een Hollander, die juist teruggekeerd is van zijü reis naar Lier, vertelde, dat sinds Vrijdagmorgen iedereen, die van Merxem naar Antwerpen gaat, 25 centimes moet betalen, teneinde op het gemeentehuis te Merxem zijn pas afgestempeld te krijgen. Om uit Brussel verder België in te ko men, moet men sinds Vrijdag 15 francs per persoon voor zijn pas betalen. De Keizer Bidder van het IJzeren Kruis. Koning Lodewijk van Beieren heeft-, in de vaste overtuiging de meening uit te spre ken van alle Duitsche bondsvorsten, den Keizer verzocht het IJzeren Kruis, 2de en lsto kl. als opperste bondsbevqlhebber te willen dragen ter eere van het roemrijke Duitsche leger. De Keizer bracht in een telegram uit bet hoofdkwartier zijn dank aan den Koning en de bondsvorsten cn verklaarde, dat hij het kruis van ijzer zou dragen als aandenken aan de vastberadenheid en dapperheid, die alle Duitsche stammen iu den strijd voor Duitschlands eer aan den dag leggen. De Keizerin in het Lazaret. In de „Berl. Bürs. Ztg." lezen we: De deur. mot het ontmoedigende bord Ernstige zieken, toegang verboden", wordt vaker dan anders opengerukt. De sergeant in een nieuwe uniform met glimmend ge poetste knoopen komt de kamer binnen. Zijn zekerheid schijnt ietwat te lijden onder de zenuwachtigheid van het oogenblik „Binnen oen kwartier is de keizerin bier" In de lange ijzeren bedden bewegen zich dc lichamen ondeT de witte, gladgsvouwon beddekken. die zoo regelmatig schijnen als pas gevallen sneeuw. De zusters loopen met koortslherrnainetors in de hand naar de deur, om bij zonderheden te bootren. Maar de ser geant is weer weg. Do jonge, flegmatische soldaat van de wacht pakt nog eens den bezem om zijn morgenwerk af te maken. De zusters mor relen nog wat Maar veel is cr niet te doen. Want er liearschen orde en zindelijkheid in het lazaret, ook als do keizerin niet komt. Het eene kwartier voor, bet andere na, gaan voorbij. Maar het aangekondigde bezoek is er nog niet-. Van tijd tot \jj-cl kijkt een onder zoekend hoofd door een kier van dc «Leur. Een dokter of -een opzichter. „Is alles klaar?" Do zieken draaien zich nog eens recht in bun bod. Eindelijk eens oen afwisseling in deze nooit veranderde sfeer van morphine en gipsverband. De deuren gaan open. Do keizerin is midden in de kamer. Zij ziet or zoo eenvoudig uit als een der moe ders, die hier een zieken zoon komt bezoe ken. Hot witte haar schijnt door den dichten sluier. Een hofdame, en een adjudant van prins Joachim in veldgrijs niet liet IJzeren Kruis op de borst, begeleiden haar. Anders niemand. Een korte begroeting met de zus ters van bet Rood© Kruis, die bijna allen .vrouwen zijn van garde-officieren, oudsten Pruisischen adel. De keizerin kent deze dames van de hoffeesten cu de weldadigheidsbazars. Dat men elkaar zou weerzien on dei* zulke treurige omstandigheden, dat had wel geen dezer dames kunnen denken. De keizerin spreekt nog m?t een andere zuster, een middelgroot© verschijning met temperamentvolle zwarte oogen en oen goe- digen trek om den gezonden mond. Langen tijd hoeft deze zuster geschitterd op de planken, die de wereld, verbeelden. Nu heeft ze het pantser van de jonkvrouw van Orleans verwisseld voor do eenvoudige dracht van bet Rood© Kruis. Zo is gravin Mi not to, moer bekend onder baar burgerlijken naam van Agnes Sorma. De chef-arts brengt de keizerin van bed naar bod. Kort en militair zijn zijn medc- deelingen. „Schot in den hals, sbrapnelLvorwonding, trap van oen paard." Als ©en bloedverwante spreekt de keizerin, tot iedereen. Vol belangstelling en harte lijke zachtheid. Een ieder reikt zij de band, vraagt waar bij gevochten heeft en bij wrik regiment. Zij vraagt naar al de kleine din gen, die voor soldaten zoo groot zijn. Een ruiker rozen en een prent kaart laat zij overal achter. woord, dat ik niet den moed bad tegen zijn wil te handelen. Moge de Hemel jou en ons allen genadig zijn, dat bet geluk spoe dig weer bij ons inkeert". En na lange, lange weken scheen het ge luk zich eindelijk weer te willen keeren het gelukte hem op bet landgoed van een grondbezitter een betrekking le krijgen, waarin bij hoofdzakelijk den ziekelijken eigenaar bij allerlei aangelegenheden ver vangen en ook in andere opzichten in zijn plaats treden moest; hij had zeker deze aanstelling alleen aan zijn naam te dan ken. Hij reisde vooruit, om alles voor de komst der zijnen voor te bereiden en zich aan zijn nieuwen beer voor te stellen hij voelde zich voor het eerst weer geluk kig, sinds den dag, waarop hij den solda tenrok had uitgetrokken. Bij het kleine station stond een elegante jachtwagen, met twee vlugge paardjes be spannen, op hem te wachten, en in een snel tempo legde men den afstand tot aan het landgoed af. Hij werd vriendelijk wel kom geheeten en hij vond behagen in den ouden heer, die hem zeer hartelijk ontving en hem, 11a het een en ander met hem be sproken te hebben, bij zijn gemalin bracht, om haar met den nieuwen huisbewoner in kennis te stellen. ALLERLEI KORTE BERICHTEN* De recrut-eering voor de Iersche divisie, heeft een zeer bevredigend verloop. Twee brigades zijn reeds compleet met kader en manschappen, uitsluitend Ieren, uitgerust en van alles voorzien. Al het benoodigdo kwam uit Ierland zelf. Parijsche bladen melden, dat prins Eitel Frit-z een waggonlading kostbare meubelen van het kasteel Vivier, bij Ohoisy-au-Bac, heeft doen verzenden. Dit bericht wordt thans te Bordeaux bevestigd. Naar aanleiding van het aftreden van den minister van Financiën Kubini heeft het Itaiiaansche ministerie besloten zijn ont slag aan te bieden. Salandra, de minister president-, heeft hedenmiddag dit besluit medegedeeld aan den koning, die zich een beslissing voorbehield. Na langdurige onderhandelingen is de Brussclsche oorlogsschatting op 45 millioen francs vastgesteld. Dit beteckent een ver mindering met 5 millioen. Wekelijks moet 12millioen worden afbetaald. De namen van keizer Wilhelm en keizer Frans Jozef zijn geschrapt van de lijst van Engelfiche veldmaarschalken. Volgens een telling van het Fransche mi nisterie van oorlog, bedraagt het aantal van de naar Frankrijk gevluchte Belgen 400,000. De „Daily Mail" meldt, dat twee Duit sche vliegtuigen op Béthune bommen heb ben geworpen. Dc eerste bom ont plofte niet, maar de tweede viel te midden van een groep vrouwen op de markt, van wie er 19 gedood en 40 gewond werden. Ook op Duinkerken is Woensdag een bom gevallen in de rue de Fauloonnier en de rue du College. Een vrouw en een kind van tien jaar kwamen om In beide straten bleef geen ruit heel. Zeven of acht Fransche vlieg- tuigon zetten de Taube na, maar keerden onverrichter zake terug. Spoedig ging men aan tafel en aan den maaltijd nam nog een neef van den heer des huizes, een luitenant Von Unstrut, deel, die bij een voornaam cavalerie-regi- ment stond en nu, om aan de jachten op verschillende landgoederen deel te nemen, „in de weide liep", zooals hij het uit drukte. Het discours was levendig en geani meerdmen vertelde Koeber van de bu ren, die hij nu immers ook spoedig zou leeren kennen, totdat men plotseling bij het kapittel der gemeenschappelijke ken nissen kwam. „Zeg eens, mijnheer Von Koeber", v roeg plotseling de neef van den heer des buizes, „is u familie van den vroegeren luitenant Von Koeber, die in het vorige jaar zoo plotseling zijn ontslag kreeg men vertelde elkaar indertijd de ongeloof lijkste verhalenweet u daaromtrent iets na'ers Bij deze weinig tactvolle vraag gevoelde Koeber voor het eerst, dat hij een onder geschikte betrekking bekleedde. Een scherp antwoord zweefde hem op de t-ong; zoo hij de woorden had gesproken, die zich aan hem opdrongen, zou zijn verblijf daar in huis van zeer korten duur zijn geweest, want in den neef zou hij den heer des Vraag: Zou u mij s. v. p. naam en vol ledig adres kunnen opgeven van den Ne- derlandschen consul te Zweden Antwoord: Er zijn in verschillende plaatsen in Zweden vanwege ons land con suls geplaatst. Wij noemen hier alleen den consul-generaal van de hoofdstad des lands StockholmG. M. E. Immink, die in het Nederland8ch kan worden geschreven. Vraag: Als een winkelier bonnetjes uitgeeft tegen 20 ct. voor 10 gulden, is heb dan rechtvaardig, wanneer een arm huis gezin, dat bonnen komt inruilen, om dan de kinderen 5- of 6-maal tc laten loopen, soms nog 14 dagen te laten wachten Antwoord: Het is nooit rechtvaardig onderscheid te maken tusschen rijke .en arme klanten, ook in dit geval niet. Maar 11 straft uw winkelier het best door voortaan een anderen te zoeken, die mensc-helijker optreedt. Vraag: Gaarne zou ik een cursus wil len meemaken om bij het Roode Kruis te kunnen komen. Daar ik dienstmeisje ben, v rees ik, dat daartegen bezwaar is. Zou u zoo beleefd willen zijn mij inlichtingen te willen geven, waar ik mij moet vervoegen, om tot dien cursus te worden toegelaten 1 Antwoord: Wij gelooven, dat bij u over dezo cursussen een misverstand heerscht. De deelneemsters worden niet geplaatst bij het Roodo Kruis, zij kunnen in geval van nood echter gevraagd worden en staan dan niet met verkeerde handen. De meeste cursussen zijn echter al voorbij. Mogelijk, dat er in de Zitavcreeniging, Noordeinde, nog een gegeven wordt-. Daar naar kunt u informeeren. Vraag. Daar mijn haar erg kort en dun is en ik er al zooveel aan gedaan heb om het wat langer te krijgen, maar geen baat bij gevonden, zoo vraag ik of u er ook een middel voor weet Antwoord. Een huismiddeltje, dat, in dien het niet baat, evenmin schaadt, is: het haar inwrijven met een mengsel van ri cinusolie en goeden Franschen brandewijn, half om half en goed dooreen geschud. Beter nog is naar een specialiteit in huidziekten te gaan. huizes en diens echtgenoot© doodelijk be- leedigd hebben. Hij zeide dus slechts": „Ik weet van na bij, waarin het vergrijp van den heer Von Koeber bestaat; hij heeft misdreven, maar geloof mij, hij heeft er ook zwaar voor ge boet". „Ja, ik heb ook zoo iets gehoord", ant woordde de luitenant Von Unstrut, „het verwondert mij slechts, dat zij hem nu zoo plotseling weer hebben aangesteld;t is wel is waar niet ieders zaak „kleerenfrik" te worden, maar het is toch altijd beter dan in het geheel niets; de, man ie toch ten minste gerehabiliteerd". Sprakeloos keek Koeber den spreker met zulke groote verwonderde oogen aan, dat deze er bijvoegde „Wel, dat moet u mij toch toegeven, wat heeft een van ons gelijken ten slotte nog in het leven als het met zijn eer niet in den haak is en als hij, ja, maar ik be grijp u werkelijk niet, dat moet gij echter toch inzien Koeber was opgesprongen en trad op den spreker toe: „Mijnheer de luitenant, de zaak is te ernstig, hoe weet u, dat Koe ber weer aangesteld is en dat hij dezelfde persoon is, die indertijd zïjn ontslag kreeg „Maar ik begrijp u werkelijk niet", ant Vraag. We waren gewoon, om onze* winterappelen en -peren uitgespreid opeen drogen zolder te bewaren, doch hadden.' steeds last van rimpelen en taai worden.- Weet u een middel om dit te voorkomen en ze tevens toch goed te houden, zoodat zet niet rotten? Antwoord. Behalve dat deze wijze van bewaren aanleiding tot rimpelig worden geeft, bestaat ook gevaar voor bevriezen. Aardappelen bewaart u 't best in een dro* gen frisschen kelder. Peren en appelen won den inderdaad liet best bewaard op een zolder uitgespreid. Ze zullen niet rimpelig worden als ze maar' rijp zijn geplukt. V r a a g. In een zwart lalcenschen mantel zijn doorregen vlekken ontstaan. Hoe kun-: nen die worden verwijderd Antwoord. Met lauw water met een heel klein stukje salmoniakzeep uitwas* schen. V raag. Weet iemand ook een middel om een nikkelen toestel, dat veel ondeit invloed van gas staat, goed te houden?, Antwoord. Als het nikkel good is'; kan het toestel daar wel tegen. Neem hot; zoo dikwijls het gebruikt wordt, met een droge doek, waarop een beetje vaseline; af, on laat het af en toe met een beetje nikkelpoeder wrijven. Vraag. Kunt u mij ook, behalve gas! en Verkades-blokjes, een nachtlichtje noe men, dat circa 9 uur brand en reukeloos; is? 't Is voor een patiente op slaapkamer. Antwoord, Ons niet beleend. Misschien kan een onzer lezers u helpen. Vraag. Kunt u mij ook een middel gëi ven tot het verwijderen van tatoueeringen uit de menschelijke huid? Antwoord. Alleen langs operaticven weg cn cLe operatie is nogal eenigszinfij pijnlijk. Vraag. Van de lichting 1908 ben ild onder de wapenen geroepenen Ik wil over, drie weken trouwen. Krijgt nu mijn vrouw,» zoo ik getrouwd ben, ook vergoeding van het Rijk Antwoord. Als uw verdiensten gro<v tendeels verloren gaan, zeker. Loop maar. eens op het stadhuis aan. Daar zal men u wel inlichten. j woord-de de luitenant, „ik kan mij uw ge drag niet verklaren. Van waar ik mijn wijsheid heb? Uit de courant, uil het laat ste nummer van het militaire weekblad. Ik heb het pas van morgen gelezen wacht, ik geloof zelfs, dat ik de courant bij mij heb". Hij greep in zijn zak en een paar mini\- ten later las Koeber „Von Koeber, laatstelijk eerste luitenant bij het x-ste infanterie-regiment, is weder om als eerste luitenant bij de afdeeling kleeding van het y-de legercorps aange steld". Hij staarde op het papier, hij kon liet onbegrijpelijke niet vatten. Hoe was het mogelijk, hoe was dat alles gebeurd 1 Had zijn vrouw, zonder acht te slaan op zijns vaders woorden, den Keizer toch om ge nade gesmeekt cn had dc Keizer tegenover hem van zijn mooiste recht en wel genade te kunnen schenken, gebruik gemaakt? En plotseling doortintelde hem nieuwe levensmoed, nieuwe hoop, hij voelde zich' als herboren, het leven lag rooskleurig, voor hem, hij had weer verkregen, wat hij had verloren, voor altijd was de vlok van zijn eer weggewischt: hij was gerehabili teerde x Dienstregeling van de HOLLA(ÜD§®HE gJIEREÜ SPOORWEGMAATSCHAPPIJ. Aangsvangen Zondag I November 1314. Van Rotterdam naar Amsterdam. Rolt. Delft. L)en Haag Leiden Haarl. Amsl. (4 49 5 54 (0 38 7 48 (7 52 8 30 8 34 (9 34 (10 12 11 45 (12 44 1 32 2 33 (3 20 4 07 (4 43 5 05 5 15 (5 48 (6 42 7 10 (8- (8 43 9 43 (10 10 11 5 13 6 18 7 02 8 11 8 58 9 59 10 31 12 01 1 09 1 54 (2 51 3 42 (4 35 5 07 (5 34 6 10 7 07 8 25 9 05 (10 07 10 32 11 18 5 31 6 30 7 19 8 12 8 23 8 53 9 08 10 16 10 44 12 12 1 24 2 08 3 04 3 57 4 29 4 48 5 16) 5 27 5 47 6 25 7 25 7 40 8 43 9 18 10 08 10 21 10 41) 11 31 6 03 6 46 (7 26 7 39) 8 40) (8 45 9 30 10 38) 11 02) 12 28 (12 38 1 44) 2 26 3 19) 4 16) (4 26 5 43 6 06) 6 48 7 48) 7 58 (8 13 9 05) 9 37) 10 42 11 48 7 26 7 12 8 07 (9 09 9 47) (9 59 11 32 (12 53 1 15) 2 56 (4 46 5 40 6 27) 6 36 7 20 8 26 9 15 (10 07 10 47 11 17) (12 15 7 46) 7 30 8 26) 9 02 9 28) 10 06) 9 43 10 19) 11 52) 1 10) 3 15 5 06) 5 59) 5 17 6 15 6 55 7 40) 8 45 9 36) 10 27) 11 05 12 34) Van Amsterdam naar Rotterdam. Amsl. llaarl. Leiden Hen Haas Delft Roti. (4 40° (7 8 (8 06 8 5-2 9 02 (9 43 (10 51 (12 25 (12 46 (3 4 15 (4 19 5 15 (5 39 (6 49 8 9 10 30 5 21 7 20) (7 24- 8 27 9 27 (9 31c 10 06) 11 14) 12 54 109) 321) 4 40) (4 4G" 6 01 7 09 (7 14 8 20 9 20 (9 25 10 50 (10 54c 0 26c 6 59 7 50 8 10 8 58 9 55 10 07) (10 33 (1144 (12 41 1 29) (1 38 (2 34 3 49 (4 24 (5 07 5 33 6 36 (7 04 7 35 815 (9 47 10 16 11 16 11 29) Buurtverkeer. c. Stopt aan alls Stations. e. Stopt te Hillegom. 6 59 7 27 8 14 8 30 8 50 9 20 9 44 10 14 10 53 12 04 102 157 3 (4 07 4 47 5 05 5 25 5 53) 6 09 6 59 7 29) 7 54 (8- 8 40) 8 58 (9 02 10 06 10 36) (10 52 11 35 (11 45 7 15 7 38 8 25 8 44 9 32 10 25 11 04 12 15 7 40) 7 58 3 42 901) 9 10 9 50) 10 04 10 41 11 22) 12 37) 1 15 1 36) 2 08) 3 16 4 17) 5 02 5 46 7 10 8 16 9 19 10 17 11 06 11 56 2 26 3 39) 4 32 5 20) 5 25 6 05) 6 30 7 30) 8 15) 8 33) 9 19 941) 10 36) 11 31) 11 57 12 16)

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 6