De Europeesche Oorlog. Nog iets over den Duitsch- Oostenrijkschen nederlaag in Polen. Het Optreden van Turkije tegen Rusland, Frankrijk en Engeland. Uit de Omstreken. "De Duitsche kroonprins schijnt geen ge lukkig veldheer te zijn. Men zal zich nog herinneren, dat indertijd na den terugtocht <ler Duitschers van de Marne gemeld werd, dat een nederlaag van het leger van den kroonprins de directe oorzaak was van deze débacle. Naar uit Engelsche bron wordt gemeld is 't bij "Warschau precies zoo gegaan. Ziehier de voorstelling, die de correspon dent van do „Daily Mail" te Petrograd van de jongste krijgsverrichtingen in Polen geeft „Het Duitsche krijgsplan was, den over gang over den Weichsel te foreeeren, door het Russische centrum heen te breken, de vesting lwangorod te vermeesteren en de Russische legers uiteen te slaan, voor de winter inviel. Toen de groote generale stat op 11 dezer te Radom zijn laatste beschik kingen trof, vroeg de (Duitsche) kroonprins met de taak belast te mogen worden om den vijand den doodelijken slag toe te bren gen. De Duitschers hadden zeer sterke troepen samengetrokken en rekenden op de bewe gingen van een ander Duitsch leger in de richting van Warschau, om het verzet van de Russen te fnuiken en een wig tusschen hen in te drijven. De beste Pruisische troepen werden ter beschikking van den kroonprins in het cen trum gesteld en versterkt met Oostenrijk- Bche infanterie-brigades en een groote hoe veelheid kanonnen, waaronder zware bcle- geringsartillerie, waarmee men lwangorod in een paar dagen klein hoopte te krijgen. Op den linkervleugel stond generaal Yon Hindenburg met de Beieren, en aan den rechtervleugel waren de Oostenrijkers. Het algemecne denkbeeld was, om, ter wijl het centrum lwangorod aanv'.el, beide vleugels de Russen te laten omvatten en hen geheel te verpletteren. Maar de kroon prins hield geen rekening met wat de Rus sen zouden doen. Niet alleen belettten zij den Duitschers om den Weichsel over te trekken, maar zij staken zelf die rivier over en dreven de Duitschers op de vlucht. De onverwachte en hevige tegenaanval der Russen brak allen tegenstand. Het leger van den kroonprins week in het centrum en liet veel oorlogsmaterieel achter, o. a. zes-en-dertig zware kanonnen, die diep in de modder waren weggezonken. Het Duit sche leger trachtte zich staande te honden langs een linie van stellingen, die vooraf in gereedheid waren gebracht, maar de ver volging was te hevig. Een tweede poging werd gedaaü, om de verstrooide troepen opnieuw te groepeereo met den rug naar den spoorweg toe, maar opnieuw dwong de krachtige aanval van de Russen de Duit schers tot den terugtocht. Dinsdagavond was de kroonprins te Ra- dom teruggekeerd, dat hij veertien dagen raet zoo groote verwachtingen verlaten had. Hij hoopte toen zijn leger langs de linie Edlinsk-Iga op te kunnen stellen, met Ra- dom als centrum. Maar ook dit plan werd spoedig opgegeven. De Russische ruiterij zat den Duitschers den volgenden dag op de hielen en trok Radom binnen. Tezelfdertijd werd het leger van gene raal Yon Hindenburg aan den linkervleugel te Esicn uit al zijn stellingen ten N. van de Pilitsa geworpen, ondanks dapper verweer, en was ook in vollen aftocht. De rechtervleugel van de Oostenrijkers bood minder tegenstand en werd spoedig op de vlucht gedreven. IntusscheD gaat de vervolging van het Duitsche leger, dat van voor Warschau te ruggedreven is, voort. Op het oostelijke front is het Duitsche opperbevel in nog geen drie maanden vijf maal veranderd. Het ziet er naar uit, of cr weer een verandering in gebracht zal wordcD." Aldus de oorrespondent van de „Daily Mail". Er wordt in die buurt bij voortduring ge vochten met welk resultaat is echter niet nauwkeurig bekend, want de berichten spre ken elkaar nogal tegen. Zoo is er een En- gelsch bericht, dat de Russen Czernowitz voor den tweeden keer hebben genomen, maar van Oostenrijksche zijde komt de tij ding. dat met succes Czernowitz wordt ver dedigd. Beide partijen beweren succes te hebben en we zullen dus maar afwacht-en tot meer der resultaat bekend is. Zoo is 't voor Polen en ook voor de Oost- Pruisische grens. Daar zijn volgens de be lichten uit Petrograd alle Duitsche aan vallen met enorme verliezen voor de aan vallers mislukt. Het Duitsche officieel© bericht deelt alleen mee, dat Duitschers cn Russen daar t-er plaatse met elkaar in ge vecht gewikkeld zijn. Pc Japanners bij Tsingtau. De „Exchange Telegraph Company" meldt, dat de Japanners er in geslaagd zijn een groot deel van den spoorweg te horstel- Jen en er reeds gebruik van te maken. De val van Tsingtau zal waarschijnlijk spoedig plaats vinden, ofschoon do regen de operaties belemmert en de koude nij pend wordt. Hetgeen te Shantoeng tegen le Japan- sche legers ingebracht wordt-, is, naar thans met- zekerheid blijkt-, begaan door stnartloo- ze Ohineezen, in Japanschc uniformen. Ook is het stellige bewijs geleverd, dat de Duit- Bclio militaire officieren, die uit Tsingtau ontsnapten, de Chineesche soldateïi te Rh an to eng opzetten tot oorlogszuchtige da den tegen de Japannera Een merkwaardig feit is 't, dat de Turk- sche gezanten aan de verschillende hoven officieel niets weten van de Turksche oor logsdaden. Via Washington meldt Reuter, dat de Turksche minister van financiën zelfs aan den Franschen gezant heeft ver klaard, dat de Turksche regeering van de daden van de vloot niets afwist. Heel aan nemelijk klinkt dit niet. Intusschen zal er wel geen verandering ten goede komen, al zijn er na de door ons reeds gemelde gevechten geen verdere oorlogsdaden bedreven. Reuter verneemt uit diplomatieke krin gen, dat er gisteren een nota aan de Porte zou worden aangeboden, waarin gevraagd wordt lo. Verklaring van de aanvallen in de Zwarte zee; 2o. Verwijdering van de Duitsche manschappen en officieren van de -Turksche oorlogsschepen en 3o. Ontwa pening van de „Göben" en de „Breslau". Indien geen voldoening gegeven wordt-, zonden de relaties met de geallieerde mo gendheden afgebroken moeten worden. Het Turksche antwoord is nog niet ont vangen, maar men koestert te Londen de oprechte hoop, dat het van dien aard zal zijn, dat de vijandelijkheden niet zullen worden voortgezet. We kunnen die hoop niet deelen. Naar verluidt, heeft de Russische ge zant reeds zijn pas aangevraagd. Des na middags had hij een onderhoud met den groot-vizier in diens zomer-verblijf te Yenikoi. De Italiaansche gezant heeft de verte genwoordiging der Russische belangen op zich genomen. De Russische tolk bevindt zich reeds in het Italiaansche gezantschaps gebouw te Konstantinopel. De Engelsche en Fransche a-mbassa-dcurs zullen weldra eveneens vertrekken. De Bulgaarsche regeering heeft een extra-trein ter beschikking gesteld van den Engelschen gezant te Konstantinopel, op dat deze met zijn personeel over Dede Agatsj naar Saloniki zal kunnen reizen. De „Tribuna" gelooft niet, dat door bet optreden van Turkije de Mohammedaan- sche volksstammen in de Fransche en t En gelsche koloniën in opstand zullen komen Men moest er echter rekening mede hou den, dat Roemenië, Bulgarije en Grieken land opnieuw van leer zullen trekken. De „Giornale d'Italia" schrijft: „Tur kije kon men beschouwen als de reserve van de Centraal-Europeescbe mogendhe den. Rusland zal gedwongen zijn om een deel van zijn leger naar de Zwarte Zee te verplaatsen. Ook de Italiaansche belan gen kon-den in het gedrang komen, zoowel in den Balkan als in Noord-Afrika. Zorg vuldiger dan ooit-, moest Italië in volle wa penrusting de komende gebeurtenissen af wachten. De „Idea Nazionale" verwacht in tegen stelling van de „Tribuna" een zichtbare uitwerking op het Mohammedaansche ele ment- in de Fransch-Engelsche en Italiaan sche koloniën. De te Milaan verschijnende „Secoio" meent-, dat eerst de andere Balkanstaten, daarna ook Italië in den krijg verwikkeld zullen worden. De „Sera" schrijft-, dat deze nieuwe oorlogsph&se van enorme beteekenis voor Italië is en dat het land zich geluk kan wenscben, zijn kruit droog te hebben ge bonden. De „Giornale d'Italia" acht een onmid dellijke actie van de Engelsche vloot in den Egeïsoken archipel of tegen de Dardanel- len voor waarschijnlijk. Het „Berliner Tageblatfc" verneemt uit Milaan, dat de correspondent van de „Ulro Rosia" een onderhoud heeft gehad met den Russischen gezant- Sawinsky te Sofia. Deze verklaarde, dat de houding van Bulgarije nu volkomen anti-Russisch is. „Geen mijner vriendschappelijke pogin gen", zeide deze, „heeft succes geha Slechts verblinden kunnen aan de Bul gaarsche vriendschapsbetuigingen aan Rus land waarde hechten". Strijd aan de Noordzeekust. Bij voort-during dondert nog het geschut bij -de Noordzeekust in België. Eenig resul taat heeft de slag nog niet opgeleverd. De Duitechcrs vallen nog herhaaldelijk aan en ook van de andere zijde gaat men dik wijls tot het offensief over, maai' overal met slechts gedeeltelijk gevolg: hier iets vooruit, daaïr wat achteruit. .Wel kan als vaststaand worden aangenomen, dat de Duit schers, nadat do Belgen de omstreken van de Yser ondër water hebben gezet zich ach ter die rivier hebben tsruggetrokken. Een terugtocht, die hun veel menschénlevens heeft gekost. Do Duitschers zouden in deze buurt ook veel krijgsgevangenen hebben verloren. Bij Zee brugge en verder langs de geheele kust worden vele versterkingen aangelegd door de Duitschers. Ze concentreeren in die omgeving volgens de berichten uit Zeeuwsck- Vlaajideren veel troepen. Men brengt dit in verband mot een vermoedelijke landing der Engelsehen in Zee brugge, wat hierdoor on mogelijk is gemaakt. De „Daily Mail"- meldt een aanval van Fransche vliegers op het Duitsche hoofdkwar tier, dat bij Dixmuiden in een villa was gevestigd. Acht vliegtuigen, 6 twee. en 2 ëfeh}- dekkers, gewapend met 240 bommen, trokken er op uit. Tok®, zij' ze>s bommen op de villa hadden geworpen, raakte deze in brand. De generale staf zocht een goed heenkomen in 't aangrenzende bo&cjh. j _j Desertic onder de Dnltsehers in België. Men meldt uit Roosendaal aan de „N. R. Ct." d.d. 31 Oct.: Een Ant-werpsch dokter deelde ons me de, dat zich gisteren drie Duitsche officieren bij hem vervoegden met verzoek om burger- kleeren, om op deze wijze de Nederlandsche grens over te komen. Vanmorgen ontbraken er op het appèl van dc bezettingstroepen te Antwerpen 900 Duitsche soldaten, die naar men vermoedt allen gevlucht zijn. Een Engelsch Schip in den grond geboord. Een torpedo gelanceerd door een Duitsch onderzeëer, bracht Zaterdag in het Kanaal den ouden kruiser „Hermes", die van Duin kerken terugkeerde, tot zinken. Bijna alle officieren en matrozen werden gered. Het verlies is volgens de Engelschen zonder groo te militaire beteekenis. De Engelsche kruiser „Hermes" was ge bouwd in 1898. Het schip had een inhoud van 5SCO ton en 450 man aan boord. Het is een vaartuig van betzelfde type als de „Highflyer", die de „Wilhelm der Grosse" in den grond boorde. Dc Opstand in Zuid-Afrika. Het voornaamste blad der Boeren zegt, dat de opstand van Maritz geëindigd en Beyers overwonnen is. De regeering zal zeker in staat zijn den opstand te loeali- seeren, die hoegenaamd geen moreelen steun heeft ontvangen. Kolonel Van Deventer maakt, naar uit Kaapstad wordt gemeld, nog 50 opstande lingen krijgsgevang-enen, van wie één ern stig gewond was, n.l. de aide-de-camp van Maritz. Do volkomen nederlaag der Trans- vaalsche opstandelingen, is over geheel Zuid-Afrika met voldoening begroet. In de Hollandsche districten worden nog steeds protest-meetings tegen de opstandelingen gehouden. Overal spraken redenaars er schande van en werden er dagorders in d-enzelfden geest aangenomen, dat de Wet, Beyers en Maritz den goeden naam der Hollanders bezoedeld en do handteekening door hen onder het verdrag van Vereeni- ging geplaatst, verloochend hadden. De meetings boden de regeering alle mogelijke hulp aan. Deze persoonlijke aanvallen op twee mannen, die tot nog toe als helden werden beschouwd, zijn bijzonder opmerke lijk. Tripolis. Sedert het uitbreken van den Europee- schen oorlog aldus wordt uit Rome aan de ,?Voss. Zbg." gemeld is ook in Tripo lis weder een weinig opwinlling merkbaar. Nadat er verscheidene maanden rust heeft geheerscht, hebben er in den laatsten tijd weder vijf aanvallen op Italianen plaats gevonden. Den öden September werd een transport, die 2 officieren, 3 onderofficte^n en 60 Askaris begeleidde en 300.000 francs zilver met zich voerde, in de pan gehakt. Dèn Sst-en September drongen Arabische bonden tot aan dc in de onmiddellijke nabij heid der zee gelegen Italiaansche verschan singen en roofden vee. Bij de vervolging werden twee Italianen gedood. Vijf dagen later verloren de Italianen bij een overval op een karavaan, één officier, 26 manschap pen en 3 inlandsche soldaten, terwijl 25 man gewond werden. Bij een nieuwen aan val op 21 October, werden 6 Italianen ge dood. Staatsloterij. Het aantal loten van de Staatsloterij zal niet worden uitgebreid. Een zoodanige uit breiding is niet to wachten van den tegen- woordigen minister van Financiën. Oorlogsteen ing. De nieuwe uit te schrijven leening op het oorspronkelijk daarvoor aangenome be drag blijft op ƒ.250.000,000 bepaald. Het ontwerp zal waarschijnlijk ongeveer in de helft van deze maand de Kamer bereiken- KATWIJK. Installatie van den lieer De Waal Malefijt als Burgemeester. Hedennamiddag had in een daarvoor bij eengeroepen vergadering van den Gemeente raad, de installatie plaats van den nieuwen burgemeester van Katwijk, den heer J. H. de Waal Malefijt. Aanwezig .alle leden. Voorzitter de heer I>. W. Ouwehand Az., loco-burgemeester. De Voorzatter verzoekt den secretaris oor lezing te willen doen van het afschrift van dc acte van beëediging van den heer J. H. do Waal Malefijt, als burgemeester van Kat wijk en het Kon. besluit der benoeming. Nadat dc nieuwbenoemde burgemeester door de heeren Van Egmond en Van Wal- se-m met den secretaris was binnengeleid, werd hij door den Voorzitter toegesproken. Mijnheer De Waal Malefijt, aldus ving de Voorzitter aan, gij gaat de plaats in nemen van een man, die meer dan 40 jaar de teugels van het bewind over deze ge meente heeft, gevoerd op een wijze, die hem in alle opzichten tot eere strekte. Wij mo gen dat bij deze gelegenheid van hem zeg gen, want aan zijn graf waren wij, op zijn verzoek, uitgesproken nog op zijn ziek bed, niet in de gelegenheid één enkel woord te spreken. Hij was een man, die zeker in de eerste plaats het gezag hoog hield, maar daar naast klaar stond om te helpen, waar hij maar helpen kon, zonder aanzien des persoons, een stoere werkkracht met bree- den, ver vooruitzien den blik. Aan hem heeft Katwijk veel te danken, want onder zijn leiding is het geworden, wat het nu is. Toen hij zijn intrede in de gemeente deed, kon hij niet in een Gemeentehuis ontvangen worde, maar moest dit plaats vinden in een kamer in „De Roskam".. Waterverbinding was er niet, andere com municatie ontbrak schier ten eenenmalé, rioleering straten en gasverlichting, wij kenden het niet. Waterleiding en telefoon waren een ongekende luxe. Kortom, de gemeente Katwijk is onder de leiding van wijlen burgemeester De Ridder groot ge worden. Ook de samenwerking, die wij, het Dage- lijksch Bestuur der gemeente, met hem mochten hebben, was van den aangenaam ste n aard. Welnu, Mijnheer De Waal Malefijt, waar gij hier gereed staat dc leiding dezer ge meente ou U te nemen, daar wenschen wij U op dit gewichtig oogenblik van harte geluk en spreken wij den wcnsch uit, dat het Gode moge behagen U ook voor deze gemeente tot een zegen te stellen, dat wij, het Dagelijksch Bestuur der gemeente, met lust en opgewektheid mogen arbeiden en bij verschil van meening de eenheid mogen vinden, die strekken kan tot den bloei van Katwijk. Er zal, in deze gemeente, die zich steeds nog uitbreidt, veel te doen zijn Moge de Heer U gebruiken als ccd werk tuig om te arbeiden tot den voorspoed on zer gemeente. (Applaus van don R a a d). Hierna bood hij den burgemeester de ambtsketen aan en do heer De W M. nam den voorzitterszetel in. Dankbaar voor het. vereerend blijk van vertrouwen door H. M. de Koningin, mij geschonken, aldus ving de nieuwe burge meester zijn op kalme wijze uitgesproken rede aan, sta ik gereed de leiding uwer gemeente te aanvaarden. Daarna bracht ook hij van zijn kant hulde aan den vorigen burgemeester, waaraan Katwijk veel is verplicht, al had bij dezen persoonlijk niet gekend. Onder biddend opzien tot God heeft spr. dit ambt aanvaard, zich niet ontveinzend de moeilijkheid van de taak, die hem is opge legd, vooral nu, terwijl schier overal de oor log woedt. Vandaar ook, dat in overleg met. het Dag. Bestuur alles wat naar fees telijkheid zweemt is weg gelaten. Al is ons land nog bewaard gebleven voor den verschrikkelijken wereld-krijg, toch drukt ook hier de oorlogstoestand, cd ook in deze plaats worden de gevolgen daarvan ernstig gevoeld. Toch mogen wij niet versagen wetende, dat ook ons land en volk staat onder de hoede van God den Heer. Laten wij allen in deze ernstige tijden onzen plicht doen daarin op zoo schitterende wijze door H. M. onze geëerbiedigde Koningin voorgegaan, zeido spr. Spr. dankte Tervolgens den heer Ouwe hand voor de hartelijke woorden, hem, mede namens den Raad toegesproken. Hij riep de medewerking in van het Dag. Be stuur en den Gemeenteraad, alsmede van de ambtenaren der gemeente in de eerste plaats van den secretaris en den gemeente ontvanger. Spr. hoopte, dat onder Gods zegen en door aller samenwerking zijn burgemees terschap mocht strekken tot heil der ge meente Katwijk (t e e k e n van i n- stemming uit den Raad). Hierna vroeg dr. Van Walsem nog het woord. Al ben ik daartoe niet officieel aangewe zen, zoo ving hij aan, toch twijfel ik niet of gaiisch de Raad en alle ingezetenen zijn het op dit punt wel met mij eens, waw- neer ik U ook hartelijk welkom heet. U zult het mij wer niet euvel duiden, als ik op dit oogenblik en op deze plaats nog een weemoedige hulde breng aan de nage dachtenis van burg. De Ridder, van den man, die gedurende meer dan 40 jaren den zetel heeft ingenomen, thans door U bezet, ond-ÖT en door wiens leiding Kat wijk groot geworden is. Maar ook hier geldt: „Le roi eist mort, vive le roi." Met evenveel oprechtheid als we zijn heengaan hebben betreurd, verheugen wij ons thans over uw komst. Niemand had wel kunnen ermoeden, dat door een man van uwe kwaliteit de ledig- gelaten zetel zou worden ingenomen. Uwe benoeming word door ons met vreugde vernomen en wij wenschen daarmede U, maar niet minder onze gemeente van harte geluk. Wij geven u gaarne de verzekering, dat wij steeds bereid zullen zijn met u samen te werken tot verhooging van het geestelijk cn materieel welzijn der gemeente, die thans in do eerste plaats uwe gemeente is. Daar zal ook in den Raad wel eens verschil van meening zijn, maar gegeven de vaste over tuiging, dat bij alle leden het ware belang der gemeente te behartigen, hoog en heilig is, kan dit niet anders dan nuttig en heil zaam zijn. Moge 't. u gegeven zijn kracht on sterkte te ontvangen om nog vele jaren^ tot ^voldoening van uzelf tot heil der ge meente .werkzaam te zijn. Niemand meer dan de .Raad zal er zich in verheugen als het uen den uwfcn hirr wel zal gaan (A. p plau s). Hierna werd met algemeen© stemmen tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoemd de heer De Waal Malefijt. Do vergadering, die door een aantal be langstellenden werd bijgewoond, werd ver volgens gesloten. Na de vergadering werd door den nieuwen burgemeester receptie gehouden, waarvan velen gebruik maakten. Kalw ijk-aan-Zce. Te JJmuiden kwamen binnen dc loggers K.W. 160 „Handel en Zeevaart" met 27 last; K.W. 367 „Nederland I" met 23 last; K.W. 333 „Holland I" met 20 last; K.W. 143 „Claerhout" met 18 last; en K.W. 144 „Wilhelmina V" met 16 last pekelharing. LISSE. Zaterdag 11, is hier overleden, de wel- terw. heer W. H. SnethJage, predikant bij de Ned.-Her v. Gom. De ovorledene was sedert 1895 alhier predikant. OUDEWETERING. Het postkantoor is voortaan geopend 's morgens van 7 u. t-ot 9 u„ 's middags van 12 tot 3 en 's avonds van 6 tot 7. Bestellin gen na aankomst treinen 6.13 en 7.47, 12.57, 7 36. Verzendingen met dezelfde treinen. Na drie maanden is de dienst weer bijna normaal. VOORHOUT. Aanranding cn Verwonding, Bij heb station Fiet-Gijzenbrug, op den Gravendamschen weg, is Zaterdagavond ongeveer half acht den faloemistwerkman N. Warmerdam een steekwond in de zijde toe gebracht. Hij is, hevig bloedend, de woning van de familie Warmenhoven binnengeJoo- pen, waar hij neerviel. Door dr. Quant, van Sassenheim, die telephonisch ontboden was, werd de gewonde behandeld, die daar- op op geneeskundig advies per auto van do firma H., te öassenheim, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. Als vermoedelijken dader is nog laat op last van den burgemeester de onder deze gemeente ter hoogte van de Teylingerlaan wonende bloemistwerkman K. gearresteerd, en nog dicnzelfden avond door dc beide veldwachters Van W. en Van der L. in ver zekerde bewaring gesteld. De gewonde is ongehuwd cn 27 jaar oud, en moet even te voren een woordenwisseling gehad hebben de met den gearresteerde, die nog geen bekentenis aflegde. K. is gehuwd, ongeveer 40 jaar oud, vader van vijf kinderen en staat in zijn omgeviDg niet ongunstig bekend. 406<le STAATSLOTKItlJ. Trekking van Maandag 2 Nov, 5de Klasse ödo L\)6L No. s833 ƒ5000. Nob. 12620, 13309, 14679, j 4789 ƒ1000. Noa. 4284, 8898, 9483, 10206, 14962, 16276 f 400. Nos. 2484, 2713, 8474,9487, 11408,12246, 14210, 14838, 20534 /£00. Nos. 2721, 3629, 4326, 8632, 9401, 9582, 10428, 10996, 14431, 14641 100. l'rijacen van 70. 181 2776 5240 7666 9?6D 12250 14704 18410 1S3 2849 5242 7702 9866 12265 *4933 18470 231 2858 5243 7842 IC022 12276 14985 18554 241 2878 5274 78S0 10068 12408 150S2 ii56iS 247 288^ 5465 7987 10154 12478 15172 18743 296 2982 5595 8164 10312 12869 15321 1SS53 377 30JS 5757 10336 12958 15390 18877 462 3135 5SC0 8384 10340 12966 155S4 18983 767 *3171 5829 8430 10371 13049 iS°6ó 19076 792 3246 5847 8486 loóic 13208 15741 19114 799 3277 5SS5 8558 10654 13340 15752 19152 827 3322 5S95 S67S 1070s 13365 15757 19334 917 3504 59'7 8692 10717 13414 16362 19375 938 3588 5965 8795 10771 13631 16396 19454 993 3652 5971 8921 «0954 13681 1G62Ó 19456 1135 379' 6092 S947 11004 13719 16675 19475 1232 3-c6 6ioj 8977 nou 13733 16725 19548 1320 3901 O200 9013 11040 13765 16732 15689 1532 3973 0248 9061 11199 13812 16819 19714. 1659 4004 6;6S 909S 11213 13846 17021 19721 1678 4017 6382 9121 11229 13947 17049 «9764 1979 4027 0450 9384 1131c 13999 '7'58 «y777 1002 4139 668; 9389 11432 14001 17219 198ÓJ 1823 4168 6741 9121 11480 14085 17268 19948 2176 4218 700.1 9526 11508 14089 17370 20037 2223 4592 7296 9511 "°7* 14«S9 *75*3 203-4 2249 4623 7304 9592 1*739 *4258 17527 20423 2382 4625 7US 9593 "7*3 '429* 1764» 20464 2403 4 22 7342 9024 11815 14361 17810 20517 2456 4802 7476 9700 11908 I444S 17948 20533 249' 4959 75*9 97*9 "938 144 6 17992 20721 2497 5034 7559 973- 1205Ó 1464S 18121 20818 2697 5050 7574 9748 12004 14655 18204 nieten. 68 275S 575* 20 2766 5779 114 2780 5862 14' 2784 5>6J 170 2 J09 5886 299 2813 594' 311 3007 5909 339 3042 5975 370 3076 5993 381 3093 5997 410 5158 0001 504 3181 6016 517 3'93 6026 555 8252 °048 575 6o54 613 3454 616 3456 6:65 634 3464 b°n 661 3516 »3So 667 3524 6j95 759 356S °'12 Sol 3635 6l3° 861 3695 Ó150 868 37'6 62°3 879 3765 <?23° 80S 376S 9;6l 914 3789 6«>7 920 9282 924 3839 8305 930 3852 8 21 946 40Ó4 8.67 948 40JI 8372 1C44 4065 6,17 1049 4113 6,42 1084 4158 6,43 1088 4.62 6473 1106 4185 6508 1210 4271 6531 1298 4275 6530 1344 4j6; 6557 1353 4193 9597 1416 446) 8049 1461 4463 67,9 1529 45°4 6759 1585 4308 97,8 15S0 45 '4 6350 1591 4j 17 9855 1611 455° 63i2 1727 4553 6319 1735 4713 9936 1S21 4737 9979 1919 4/87 8959 1938 4815 7013 1947 4853 70Ó7 2011 4897 7143 2059 4807 72[I 2075 4983 721) 2101 49'4 72,4 2120 4948 7271 2214 4982 72;5 2243 S017 7 io3 2285 S"7 7314 2310 5146 7Si9 2,33 5264 7374 2447 5290 7332 2466 5391 7 lil 2303 5JS4 7480 2300 5426 73.8 2521 5,10 756S 2532 5487 792. 2540 549.8 7Ó3U 2562 5311 78ÓI 2577 55>9 7797 2590 5527 7768 2UZ2 SS47 7821 2033 55"8 7834 2644 £óji 7871 2678 5355 79l6 26S0 5669 7379 2091 57°. 6003 2710 5722 £092 2745 S7J7 8115 S43 4 8,41 8130 8211 8268 S274 8281 S2SS S490 S3"4 8337 8405 8422 8449 8457 8490 8507 S524 8351 8.62 8734 8S30 8845 8867 6S74 S914 SjSI 8953 8yby 905S 9064 9105 9'i4 9*55 9188 y'9° 926/ 92*5 933* 93 >5 938-. «J42S 9435 9S2° 932s 5640 9959 9-/80 9790 9794 9839 9869 9933 9909 998 8 9994 1-0*3 1.0036 IC04S 10099 J014Ó 1014* 10205 10303 10305 1036 2 10385 10405 'OJ44 '0403 10172 10480 10501 1052J 10556 10603. 10614 10638 10643 IOÓ83 IC745 10747 10767 13321 15962 180S8 10800 13^56 15964 10097 10828 13416 16003 iSicS 10092 13436 ibou 18122 10915 13437 16032 18125 10922 13455 10087 18166 "025 13462 ióico 18184 "035 134S5 16116 18272 "063 13503 16146 18308 "075 '3533 '*3Sa 11092 T358i 1Ó195 1844 11172 1359S 16210 1053a "233 13685 10256 18608 "243 13693 16314 'SÓ2I 11309 13704 16332 1803a 11341 13708 16434 18727 11410 13712 16377 1874S 11421 13723 16439 *8755 11428 13734 16523 10765 "435 *3737 1655 3 '878° '1477 13S08 16555 '«7*4 U502 13854 16560 18798 11516 13860 165^5 18S1I 11578 13866 16224 1884S "580 13808 10029 18917 11020 13878 16691 189^0 11640 139'6 16712 18997 1165c 1397a 16724 19058 "759 14062 10740 19072 i'795 14064 1Ó812 19096 11805 14080 16842 19130 1182b 142Ó5 16853 19151 I182S 14268 16921 19285 11836 14271 10939 19309 11852 14277 16973 *933° 11856 14288 17015 193&0 I1S57 14295 '7024 19368 11882 14378 17031 19381 US89 14450 17048 19396 11918 14458 17068 19471 U94S 14470 17099 19541 11980 14471 17100 19563 1'983 145°9 '7"7 «96**4 H904 '4553 7'49 197'6 12032 Moaj 17169 1975a 12039 14689 17187 19701 120 j 3 14698 17233 19771 *2059 147°S 17246 19783 '2069 M7°9 i72519806 '2075 «47H 17253 '9S3Ö '2105 *477 «7263 19867 i2(11 14765 17278 J 9 >77 12124 14768 17300 19893 12151 14823 173*7 '99°3 12192 14841 17340 20023 '22 |J 14S58 I73OI 2003° 12283 14877 173SÓ 20237 12528 I49O8 i7409 20249 12ÖIO 14912 17444 2038* '2ÓII 149S7 17483 2042* 12,OÖ I4964 17502 20427 1-2795 M97Ó 17504 20438 12794 14994 1754, 20471 12S50 15027 17557 2051» 12,23 15063 17S44 20550 12929 15117 17653 200(9 .12979 15295 17748 20034 12991 25329 17701 20653 13026 15363 17763 2071'J '3043 >5414 17787 2073» 13061 1542b 17839 2080° 1J077 15553 17850 20S4S '3095 25570 17871 20875 15097 ij65( 1790/ 2oyo4 15139 15712 17316 20930 i3'6i, 15735 17945 f0945 13186 15840 17940 1395° 13247 15844 18038 2095» 13277 15870 18063 20930 'J304 15913 3S077 2019 '3319 'S95o

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 2