N®. 16773 Tweede Blad. A®. 1914. Onder oqzs Vroede Vaderen. Gemeenteraad van Leiden. Uit de Omstreken. Trfldiag SO October. LEIISCH DAGBLAD De behandeling der begrooting, die een langen namiddag en eon korte avondzitting ia beslag heeft genomen, droeg weder haar gewoon gemoedelijk karakter. Wel sprong de heer Fokker wel eens even uit den band en kon mr. Van der Lip zijn ouden lust om eons een aardigheid in het debat te werpen, niet geheel bedwingen; wel had er een enkele maal eeu mondgemeen plaats tusschen cle hoeren Pera en Sijtsma, doch ieen.cn ander leidde eer tot eenige opvroo- Ilijking dan dat het kwalijk werd genomen. Slechts één wanklank werd er vernomen en deze kwam nog wel uit den mond van deu wethouder, den heer Van Hamel. Deze j noemde de 60, te besteden als presentie geld voor een avondvergadering, kortweg ■nweggeworpen geld", niettegenstaande 15 leden daartegen geen bezwaar hadden f Geen wonder, dat deze woorden den iVoor/.itter het hoofd deden schudden. I De heer Fokker gaven zij aanleiding tot een felle interruptie, terwijl de heeren Sijtsma en Bosch er op waardige wijze te gen protesteerden. Vooraf ging het bekende voorstel om van de aflossingen der Lichtfabrieken een bedrag van 00.000 onder cle gewone ont vangsten te brengen, ter verruiming van de financiën in 1915 en de verhuring van een perceel teelland onder Oegstgeest, wel ke voorstellen de vorige zitting waren ver- daagd. Over het laatste voorstel werd het misverstand opgehelderd. De heer Fischer vertoonde een kaart, waarop het land in grauwe teelland- en groene weiland-kleur was afgebeeld, en nu [bleek, dat het grootste deel grauw en het kleinste groen was Geen der partijen had dus feitelijk ongelijk. Verder deelde hij mede, dat de toekomstige pachter inder daad op eigen risico het land, voor dat de verpachting een voldongen feit was, was begonnen te bewerken en te bepoten, in het vertrouwen, dat de Baad wel met B. en W. mee zou gaan. Aldus geschiedde ook. Wat hoeft zoo'n Oegstgeester bollenkwee- ker toch een goeden kijk op -den Leidschen Baad I Ook het andere voorstel, dat men even goed eon week vroeger had kunnen aan nemen, ging er, ondanks het unaniem ver zet. var. de Commisie van Financiën, met groote meerderheid door. Wï] hadden niets anders verwacht engehoopt. Zelfs de tegenstanders van dezen finan- cieelen stap konden dien~ goedkeuren als noodmaatregel. En wanneer ooit een nood maatregel recht had te worden aanvaard, dan 13 het wel in dezen zeldzaam ernstigen tijd. Behalve een formeele toast op B. en W. voor hot samenstellen van deze begroo ting door den heer Pera en een korte ver klaring namens de Unie-liberale en Vrij zinnig-democratische Baadsfracties door prof. Hceres, dat zij in dit kalenderjaar nog met een voorstel tot een progressieve belastingheffing hoopten tc komen, en een verzoek om meer licht inzake de gevoerde onderhandelingen met hoogere autoritei- L ten over de voorgenomen grensuitbreiding, i dat B. en W. in een openbare zitting moei- tlijk lcotiden geven, werden eigenlijke alge- Fmeene beschouwingen gehouden door de heeren Van dor Eist, Sytsma en Vergou wen. Er was, zooals cle laatste spr. het met een herinnering aan bekende dichtregelen van Bilderdijk uitdrukte, een climax in de speeches dezer heeren. De eerste behandel de het verleden, de tweede het heden, de derde richtte zicli voornamelijk op de toe komst. Worden niet reeds volgens de Mozaïsche wet de zonden dor vaderen bezocht aan de kinderen Welnu, zegt oir. Van der E. ,,Onze Vroede Vaderen" voor 10 20 jaar, hebben grovelijk gezondigd door alleen maar de bölasting laag tc houden en om de toe komst zich niet te bekommeren. Daarvoor moeten wij nu boeten enbloeden. Do klacht bevat veel waarheid. Wij zouden liet zondenregister nog wel met I groote en ernstige fouten kunnen vermeer deren. maar wat baat het En zullen die I ons komen, ook niet weer zondige da den van het huidig vroede-vaderen-geslachb kunnen registreeren Ons heden staat in het icekcn der be zuiniging, zcide-de heer Sijtsma, en i» vele toonaarden ia het na hem nog eens gezegd. Hij wilde het snoeimes hanteeren en nog meerdere bezuinigingen aanbrengen. Zijn pogingen, om bij posten ten behoeve van feestelijkheden geschrapt of vermin derd te zien, Jeden echter schipbreuk. Men moet met een pretje den lust er in houden, meende de heer Pera, en do meer derheid deelde steeds zijn gevoelen. Do heer Vergouwen wil ook, en voorna melijk op het onderwijs, bezuinigen. Hot herlialiugsonderwijs is te duur, de bouw onzer scholen idem en een billijke en even redige schoolgeld-regeling wordt aan don kapstok der ondocwijs-cornniissie opgehan gen. enz. Aldoor verschil. De hoer Van Hamel I ftoenif de hér vormingen, die de heeren jBijtsma en Vergouwen willen, liet berijden .van stokpaardjes. Deze hoeren zien er toe komst-idealen in, die verwezenlijkt zullen worden, als er een frissche wind in het departement van onderwijs in Leiden waait. In den loop der vergadering werd door B. en W. de toezegging gedaan, dat de nota van den heer Vergouwen over de af schaffing van standenscholen, die al een heelen tijd in de Leeskamer ligt, met een praeadvies van B. en W. zal worden ge publiceerd. Er komt dan op dit gebied eenig leven in de brouwerij. Bij de beantwoording der verschillende sprekers heeft de oud-webhouder, de heer Korevaar, het College, waarvan hij tot voor betrekkelijk korten tijd lid was, uit nemend- ter zijde getsaan. Ook ditmaal muntte zijn sober betoog weer door zake lijkheid uit. Hij betoogde met nadruk, dat de gemeente geen duurdere scholen bouwt dan de besturen der Vereen, voor bijzon der onderwijs, zooals de heer V. had be weerd, hoewel dit niet vreemd zou zijn, omdat door de overheid aan de ge bouwen voor openbaar onderwijs zwaardere eischen worden gesteld dan aan de bijzon dere scholen. Den heer Sijtsma legde hij uit, dat het aan de Lichtfabrieken gevolg de systeem van veel tijdelijke werkkrachten juist economisch werkte. De Voorzitter vatte ten slotte het debat samen en voegde er slechts enkele opmer kingen aan toe. Door hem werd ditmaal zeer de kortheid betracht. Vermoedelijk heeft het hem bevreemd, dat zijn uitvoerige becijferingen over een progressieve belastingheffing en do daaraan vastgeknoopte conclusie, dat deze voor Lei den in de practijk weinig aanbevelingswaar dig zou zijn, niet meer indruk op de heeren Heeres en Sijtsma had gemaakt. De korte beschouwingen, die dezo heeren er aan had den gewijd, leenden zich echter niet tot een bestrijding. Indien aan de toezegging, na mens anderen door prof. Heeres gedaan, wordt gevolg gegeven, zullen we na een niet te lang tijdsverloop daarover een meer zakelijk debat krijgen, vermoedelijk over een bepaald door de heeren voorgesteld systeem. Wat de artikelsgewijzo behandeling be treft, daarvoor moeten wij hier verwijzen naar het Baadsveralag. Al de pogingen, uit den Baad aangewend, om meerdere bezuinigingen aan te brengen, hebben op één na gefaald. De heer Botermans smaakte de voldoe ning een voorstel tot schrapping van een post van 2800 voor het herstellen van een gedeelte walmuur aan de Langegraöht er door to krijgen, zij het dan ook met slechts één stem meerderheid. Volgens den heer Fischer is het echter lang niet zeker, dat de wal het nog een jaar uithoudt. We zullen zien Ton slotte werd de geheele begrooting vastgesteld in inkomsten cn uitgaven op een bedrag van 2,390,83-1, terwijl het oorspron kelijk cijfer was ƒ2,480,834. Het bedrag dér gezamenlijke bezuiniging is in dezo vermin dering niet begrepen, omdat dezo onderge bracht zijn op den post onvoorziene uitga ven, die daardoor is gestegen van ƒ20,650 tot ƒ51,072, zoodat men ditmaal veel groo- ter appeltje voor den dorst over heeft dan andere jaren, wanneer deze pest meestal op 12,000 wordt uitgetrokken. Ongeacht de f 17,000, die B. en W. wen- schen te bestemmen voor een salarisvorhoo- ging der leeraren van het gymnasium en de H. B.-Scholen, waarover later nog zal moe ten worden beslist, zullen er vermoedelijk nog wel meerdere uitgaven moeten worden gedaan. Voor subsidie aan „Schoolkindervoeding" is bijv. uitgetrokken ƒ1500, maar reeds is door B. en W. de toezegging gedaan, dat. als de omstandigheden het noodig maicen, men dit bedrag zal kunnen suppleoren. En wie weet voor welke uitgaven we nog meer komen te staan Juist was de begrooting in veilige haven, of de bij deze gelegenheid gebruikelijke wijn werd binnen gedragen. De heeren bleven toen na het sluiten der vergadering nog even bijeen en dronken een glas op de valreep. AGENDA VAN l)E WEEK. Vrijdag: Leidsehe Schouwburg. Lieder- en "Voordracht avond Dr. Ludwig Wiilliicr. 8 uur. Zatcrilag: Doji Haag. Kantoor N V. „Algreiu. Jlendal- muat«<-!iappü v. Onroerende Goederen". Buiten gewone Algeiu. "Verga dor ing Aandeel!) oude ra. Zondag: Leidsolie Schouwburg. ..Kast Moaael of Oranje boven". Hilt. Blijspel. 8 uur. 'fc Posthof. Duo Van Laar, Concert KMC. 8 uur. Dagelijks: Bioscope Variété Tnéater. Stationsweg:. 7 uur. Fajailie Bioscoop. Haarlemmerstraat 52. 8 uur. (Zaterdagmiddag. Mntinée. 2 uur). BEZORGING „LEIDSOU DAGBLAD". Wij zijn er natuurlijk zeer op gesteld, dat al onze abonnés het „Leidsch Dag blad" des avonds op tijd en geregeld ontvangen. Laat men vooral direct klagen^ indien dit niet het geval ia. Gisteravond 8 uur kwam de Raad dezer gemeente weer bijeen. Voorzitter de burgemeester, jhr. mr. dr. N. O. de Gijselaar. Aanwezig 27 ledenafwezig de heeren Oarpentier Alting, Corts, Boem en Timp. Begrooting. Aan de orde zijn de Uitgaven. Post 153, kosten voor de schoolbibliothe ken. De heer BOSCH wil voor ditmaal deD post verminderen met ƒ500 en stellen op ƒ100, ter bekostiging van ee-nigo periodieken. Do heer VAN HAMEL, wethouder, vindt j dat wel wat radicaal bezuinigen. Hij stelt do waarde der bibliotheken in het licht. 12 6oholen maken gebruik van dezo biblio- 1 theken. Spr. komt er ten sterkste tegen op. Waar de Raad pas ƒ60 weggooit aan pre- sentiegeld, is deze bezuiniging minder ge past. De hoer VERGOUWEN acht dit betoog geheel er naast. Heb nut der schoolbiblio- theken mag als vaststaand worden aange- 'i nomen. Er ia toch geen bezwaar om de bibliotheek eens één jaar niet aan te vul len. Daarom vindt hij 500 bezuiniging zeer rationeel. De heer ZWIERS heeft juist verwonderd gestaan over het voorstel tot vermindering. Spr. weet uit ervaring wat- onderhoud van gelezen boeken kost. Daarvoor acht epr. 't overblijvend bedrag te gering. Een bedrag van 450 had spr. zich nog kunnen begrij pen. De heer SIJTSMA acht. de uitdrukking van den heer Van Hamel te kras. Spr. ziet er ook geen bezwaar in om ditmaal eens ferm te bezuinigen. Hij kan met het voor stel meegaan. Do heer BOSCH zegt, dat het zijn bedoe ling is geweest dit jaar niet aan to vullen. Hij kan zich de bezwaren van den heer Zwiera indenken en wil 300 bezuinigen. Het voorstel-Bosch- wordt verworpen met 17 tegen 10 stemmen, i Post 162, kosten middelbare scholen, wordt verminderd met 1295. Post 163, kosten voor vakscholen. Do heer VERGOUWEN stelt voor den post van 300 voor de volkszangschool te schrappen. Bij een vorige subsidie over zangonderwijs hoeft spr. dit- amendement reeds aangekondigd. Veel hieraan toe te voegen acht spr. overbodig. Het antwoord van B. en W. is het krachtigste wapen tegen subsidie. De gemeente moet het zaakje op de been houden, wijl particulieren tc wei nig geven. De inrichting wordt kunstmatig in stand gehouden en daar i3 spr. legen. De heer VAN DER ELST kan deze argu mentatie over heb algemeen wel onder schrijven. Dit jaar acht. spr. inhouden on billijk. Met de kans o-p verlies der subsidie kan cr in dit -jaar waarschijnlijk particu liere steun worden verkregen. Verdwijnt een inrichting als deze, dan zal ze wel weg blijven. De heer SIJTSMA wil de subsidie niet schrappen. Hij was indertijd voorstander om do subsidie te verdeden tusschen dezo vercenjging en dio voor den Volkszang. I De heer KORFF sluit zich bij den heer j Van der Eist aan. Spr. wijst op het 6ucces j der school, wat blijkt uit het verslag. Oolc. j de heer Korff vindt 't een heel onaangenn- me manier om deze subsidie, die sedert 1373 is gegeven, eensklaps in te houden. De heer VERGOUWEN heeft op de waarde van dit onderwijs niets af te din gen. Hij komt cr tegen op dat deze oursus kunstmatig, alleen met gemeentesubsidie in het loven wordt, gehouden. Hij «gevoelt voor de aangevoerde bezwaren en zal zijn voorstel ditmaal intrekkeu, doch hij behoudt zich voor een volgend jaar er mee terug te komen. Post- 168, kosten bewaarscholen, wordt verminderd met. ƒ209. Post 169, subsidie aan de vereeoiging School voeding. De heer DE BOER geeft namens heb be stuur dier vereeniging te kennen, dat dit bestuur verzoekt het gezonden adres als niet gezonden te besohouweu. Getracht zal Worden cle middelen te versterken. Mocht de vereeniging te kort hebben dan hoopt ze later op een extra-subsidie. De VOORZITTER zegt. dat het praead vies alleen betrekking heeft op buitenge wone omstandigheden. Post 177, uitgaven voor volksfeesten, enz. Do heer SIJTSMA gelooft, dat hier nu eens bezuinigd kan worden. Hij gelooft, dat voor de 3-October-verceniging wel 500 kan worden bezuinigd, de post. voor kinder feesten, 1000, zou hij geheel willen schrap pen en tevens ƒ500 op den po6t uitsteken vlaggen etc., welke laatste post- reeds door B. ou W. met 500 wordt verminderd. De heer FOKKER zou dit als drie voor stellen willen beschouwen. De heer VAN DER LIP, wethouder, be strijdt. het voorstel. Laten we hopen het volgend jaar feest te kunnen vieren. Kan het niet, dnn wordt, het toch uitgegeven. Do heer VERGOUWEN sluit zich bij den heer Sijtsma aan. Hij wil ƒ500 voor de 3-Oo- tober-vereeniging vaststellen. Dezo vereent- gnig toch had dit jaar geen uitgaven. Ook is spr. roor vermindering."voor den post vlaggen, met ƒ500. De heer KORFF ziet evenals de heer Van der Lip geen reden voor vermindering. De heer PERA komt op tegen verminde ring der subsidie voor de 3-October-vereeni- ging. Spr. brengt in herinnering dat heb bestuur der vereeniging een groot deel van de gelden 'aan het Steuncomité afstond. Bovendien was er nog een schuld van de feestviering voor een paar jaar. Er moet in het leven ook nog wat lust overblijven. Men mag niet al te pessimistisch zijn. Wat de bezuiniging op het uitsteken van de vlag gen, enz. aangaat aoht epr. de door B. en W. voorgestelde vermindering van ƒ500 voldoende. De heer FOKKER vraagt den heer Pera, welken eisch hij stelt a-an feestviering ca wat hij wil zeggen met: een goed figuur ma ken. De heer SIJTSMA is niet tegen feestvie ren, maar het welslagen hangt er toch niet af hoe een optocht er precies uitziet. De 3-October-vereeniging staat er beter voor dan ooit. Als de 6chuld betaald is, is er nog geld over. Spr. verdedigt ook nog eens de verdediging van ƒ500 schrapping op den post van 2000. Wanneer het stadhuis nu eens niet verlioht is, zal de verjaardag van de Koningin toch niet minder waardig ge vierd zijn. De heer PERA bestrijdt nogmaals den heer Sijtsma. Feestvieren kost. geld. De VOORZITTER is met het geheele voorstel-Sijtsma bitter weinig ingenomen. Formeel heeft het geen nut, want wordt er feest gevierd dan wordt het bedrag toch uitgegeven. Wordt er het volgend jaar geen 3 October-feeat gevierd dan krijgt de ver eeniging geen subsidie. Zet men dit bedrag bij „onvoorzien" dan blijft 't toch beschik baar. Spr. vindt, goen reden om nu al te oordeelen over komende feestviering. Zijn do tijden ellendig dan wordt er immers ge heel geen feest gevierd en het geld niet uitgegeven. Het pessimisme, dat hier tot uiting komt, stemt niet aangenaam. De heer SIJTSMA zegt, dat de ƒ1000 voor de 3-October-vereeniging geen formee le kwestie is, want het geraamde bedrag is altijd uitgegeven. De gemeente zit niet royaal in do financiën en daarom wil spr. ƒ500 maximaal geven. De VOORZITTER bestrijdt nogmaals deze voorstellen. Spr. acht 't dan gewenscht om heb raadsbesluit, van December 1898 in te trekken. Hiermee is heb voorstel-Sijtsma in strijd. De heer AATJBERSE onderschrijft, deze meening niet. Het voorstel om de subsidie voor de 3-Oc tober-vereeniging te verminderen tob 500 wordt verworpen met 17 tegen 10 stemmen. Het voorstel om de subsidie voor het. kin derfeest niet uit te keeren wordt niet ge- steuud. Het voorstel om den post vlaggen, enz. to verminderen tot 1500, vermindering dus met ƒ500, wordt verworpen met 19 tegen 8 stemmen. De geheele post moet dus verminderd met 2500. Post 178, subsidie schouwburg, enzGwordt verminderd met. f 1000. Post 164, kosten gemeente-apotheek wordt verminderd met 150. Post 192, subsidie Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis wordt verminderd met 300. Post 203, onderhoud en administratie van bezittingen niet voor den publieken dienst gebruikt, enz., wordt verminderd met ƒ1830. Post 216, pensioenen, wordt verminderd met f 2000. Post 230, aankoop van rentegevend goed, wordt verminderd met ƒ89,851. luk omstc-n. Post 2, huur of pacht van landerijen, wordt verminderd met 551. Post 23, schoolgelden, wordt verhoogd met 8T9. De heer VERGOUWEN zegt dat ge vraagd is of zijn memorie over de standen scholen niet openbaar kan worden gemaakt. Die is thans nog in den grooten doofpot, de leeskamer. Om financieele redenen zal hij thans dienaangaande geen voorstel doen, dook te zijner tijd zal hij voorstellen tot pu blicatie over. tc gaan. Do VOORZITTER zegt dat B en W., nu de voorsteller zelf geen bezwaar heeft wel tob publicatie willen overgaan. Post 26, ontvangsten ter zake van de «Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, wordt verhoogd met ƒ89,651. Een kleine discussie over de juistheid van dit bedrag wordt gevoc-rd door deu VOORZITTER en den heer BOSCH. Post 35, uitkeering aan het Rijk overeen komstig artt. 1Obis der Wet van 24 Mei 1897 wordt verhoogd met f 222. Post 48, bijdragen voor bijzondere doel einde door Rijk, Provincie, instellingen ot bijzondere personen verstrekt, wordt ver minderd met 600. Post 60, ontvangstca ter zake van aflos singen op hypotheken en obligation, wordt verminderd met 89,851. De VOORZITTER en de heer VAN DER POT voeren thans eenzelfde kort debat als tusschen den Voorzitter en den heer Bosch. Onvoorziene Uitgaven. Deze post moet nu verhoogd,worden met ƒ.21,422 (vermindering uitgavee door B. en W. voorgesteld ƒ16 622 plus ƒ8800 van het voorstel-Boter mans) eü wordt vastgesteld op fïl,07i. De heer VERGOUWEN acht ook thans met den heer Sijtsma den tijd om de sala^< rissen der leeraren to verhoogen niet gua-< stig. Hij zal het bij deze verklaring la-ten* Hoofdelijke Omslag. Het bedrag voor de plaatselijke belasting wordt vastgesteld op ƒ537,105. De bcgrooting wordt daarop vastgesteld op een bedrag van f 2,390,933 in inkomsten en uitgaven. Daar niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten. HAARLEMMERMEER. Bij een tweetal landbouwers hier ver toeven nog eenige vluchtelingen, ondanks do proclamaties van den burgemeester ea diens sommaties, door de veldwachters aan de gastheeren overgebracht. Tot dusverre weigeren beiden de vluchtelingen weg te zenden. Door eukelen wordt, ondanks het verbod, arbeid verricht. De landbouwers zeggen heu als gasten te beschouwen. Door deu burgemeester waren een zes tigtal landbouwers, die rogge verbouwd hadden tot een vergadering te Hoofddorp opgeroepen. Slechts 24 waren opgekomen. Hun werd een contract ter teekemng voor gelegd, om, indien noodig, de rogge aan de gemeente over te dragen tegen f 10.60 per 100 K. G. met bepaling, dat deze prijs ver hoogd zal worden ,als een der burgemeesters in de stelling meer geeft. De aanwezigen gingen noodgedwongen hiermede accoord, na-dat- medegedeeld was, dat, wanneer het niet vrijwillig geschiedde, de rogge in beslag zou worden genomen. Langs den Lisserweg kan men dezefi dagen aanschouwen, dat de zoon van den landbouwer J. Bos met twee nv-lkkoeion voor een koppelegge heb veld bearbeidde., Hot bleek, dat koeien zich daar wel voor Jeo- nen, hoewel het werk langzamer opschiefi dan met paarden. De landbouwer ging tot dezen maatregel over, omdat zijn paarden lijdende waren. K AT WIJ K-A A N.ZE E. ITot dames-comifê, dat zicli ten doel gesteld had, met hulp dcc bui-gerij, d alhiet; gelegerde militairen van sirobzaJckcn te voor zien, kan zij'n taak als beëindigd beschou wen, daar or bericht is ontvangen, dat het Rijk in die bestaande behoefte zal voorzien. Dankbaar voor de ondervonden medewerk king, heeft het Comité besloten, da door de Katwijksche Naaischool zoo welwillend vervaardigde zakken, aan de wachtposten; alhier aan t-d bieden, daar het gebleken is, dat alleen voor hen de behoefte aan stroo- zakkeii bleef bestaan. Gistermiddag trad voor militairen en burgers iu de zaal voor C'hr. Belangen op ds. Schollen, veldprediker bij de lstc divisie. Zij neer w. sprak naar aanleiding van Luk* 19 3a. De zaal was zeer goed bezet. Vod militairen volgden aandachtig de prediking. Aan het eind wees ds. Scholten d; burgerij er op, dat de soldaten zooveel mistou, op hoopte, dat, waai de winter er w&L mee gemoeid zou zijn, dat de burgerij van Kat wijk de militairen niet zou vergeten. Ook uit ons dorp vertrekken sloedn vluchtelingen. Eiken morgen ga-au er heen om him land eu stad weder op te zoeken.; Al gaat het niet- hard, langzamerhand zuL len ze weder huiswaarts koeren. Gisteren kwam op de -Voorstraat een jongen met zijn fiets ïq botsing ïnct een tweewieligen wagen, getrokken door. een paard. Gelukkig kwam de jongen niet onder den wagen te vallen, zijn fiets jwas echte® deerlijk gehavend. Van de andere zijde kwam, ook een wagen, die nog vroeg kon stoppen, anders had de jongen daaronder" terecht ge- koineu. NOORD WIJK. Gisteravond werd den landweermannen alhier een concert aangeboden in de con certzaal van het „Hof van Holland" door het Leidsehe datoêszangkoor „Maris Stel la", van wej. A. (J. de Vos, terwijl mej. Trims E&sers en de heer J. H. Fell-Kamp, resp. piano en fluit bespeelden. De heer Feit- kamp'is niettegenstaande zijn jeugd voor de Noordwijlcers een oude bekende, nu natuur lijk meer nog dan'vroeger kon men genieten van zijn heerlijk fluitspel. Na elk nummer was een dankbaar applaus een welverdiende hulde voor het schoone spel. Het pianospel van mej. Iissers was zoowel in het- accom- pagnepicnt als, wanneer zij stukken alleen speelde welverzorgd cn mooi. Mej. Do Vos, de dirigente. zong tusschen de- koor nummers een tiental kleinere liedekens, /jij heeft geen krachtige, maar een lieve, be- schaafdo stem, die zij goed onder appèl h >ft» Zij zingt zuiver en met groote toewijding. Er werd met warmte geapplaudisseerd. Het koortje zong een aantal nummertjes* waaronder alleraardigste, die de laulweer- mannon in de bekoring brachten (en rij over wonnen de bekoring niet) om mede le zin gen, tot groote pret natuurlijk van do zan geresjes, dio er hartelijk om lachten, 't Leek wel een vrooliik feest. Het driewerf hoera, dat majoor Kr«m voxvfr dé dames deed aanheffen, was welverdiend.- Dat was nu eens een echt leuke avond. OEGSTGEEST. Mej. J. G> F. de Geus, alhier, if te Utrecht geslaagd als apothekersassistent

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5