N<\ 16767 Vrijdag 23 October. Tweede Blad. A0. 1914. Onder onze Vroede Vaderen. Gemeenteraad van Leiden. Uit de Omstreken. FEUILLETON. WAC HTE ÜV. bl$tn Het eerste punt op 'a Raads agenda 'niecledeelingen en ingekomen stukken Was gisteren een wonderlijk allegaartje. Ook het lachwekkend element ontbrak niet. Het bestuur der Rotterdamsche Watergeu zen had een hooggestemde felicitatie aan den Edel Achtbaren Raad gezonden op den 3dcSi October, den dag, die hier schier on- grmerkt voorbij ging, en een andero mijn- Jieer uit Rotterdam, die al meer adressen over diverse onderwerpen zond, vergastte den Raad thans op beschouwingen over conige der Tien "Geboden. Als er kleine theoloogjes schuilen onder do Raadsleden, kunnen zij in de leeskamer aan dezo be- schouwingen smullen, want daar werd het neergelegd, tegelijk o. a. met een adres [van de afd. Leiden van den Ned. Ambt.- Bond, waarin zij hun teleurstelling uitspre ken, dat er nu toch geen haast wordt ge maakt met de regeling der rechtspositie van de ambtenaren der gemeente. De Raad liad gemeend, dat het thans, nu in bijna ge heel Europa de rechtspositie van landen u volken wankelt, daarvoor geen tijd was n blijft voorloopig in deze uiee>ning vol- arden. Van meer bet eekenis waren de adhaesie- betuigingen op het adres van de Leidsche aannemers, om van gemeentewege werken te doen uitvoeren. Uit de korte discussies, over deze adressen gevoerd, bleek, dat er inderdaad eenigo beweging in deze riohting komt-, zoodat in de bouwvakken, voor zoo ver de gemeente daartoe kan bijdragen, cenige meerdere levendigheid zal komen. De aanvraag van de Verceniging tot bevor dering van den Bouw van Werkmanswo ningen om een voorschot, van f5000 voor de ophooging van een bouwterrein aan de vooilaan, dat ongetwijfeld zal worden vcr- Jlcend, wijst ook op werkverschaffing. Het [Steuncomité zal, zooals wij reeds eenigen [tijd geleden meedeelden, bijpassen wat het werk. wellicht mede door ongeoefende werkkrachten uitgevoerd, meer zal kosten dan in normale tijden. Wij juichen dit be sluit zeer toe. De agenda zelf was kort en het voor naamste punt er van is niet- eens in behan deling gekomen. Er kwam eerst- ecnige godochtonwisseling an beteekenis bij het voorstel om een per- Ceel tcelland onder Oegstgeest te verhuren. Mr. Fokker vond den prijs te laag, maai B. en W. hadden met het oog op de voor bollenkweekers bijzonder ongunstige tijds omstandigheden geen hooger bedrag kunnen bedingen. Dit laatste werd weder zeer be twijfeld door den heer Sïjtsma, die het land bijzonder goed gelegen achtte voor het ver huren in kleine perceeltjes aan werklieden, waarmede men in Leiden zooveel succes hoeft. Terwijl hier nauwelijks één cent per M\ pacht werd bedongen, wordt met graag te ruim 5 ets. per M£. voor de volkstuintjes betaald. Do heer Korff opperde tegen dit plan bezwaren, doch het debat er over verliep op allerlei misverstanden. Do heer Sijtsma had evenals de heer Boternxa-ns oen on derzoek in looo ingesteld en deelde onder eenigo verbazing van den Raad mode, dat het te verhuren land reeds door den toe- komstigen huurder was bewerkt en voor een doel bepoot. Had hij op eigen risico gehandeld? De Voorzitter vermoedde het. Een andere vraag was of het land oor spronkelijk weiland dan wel t-eolland was. Do Voorzitter meende het. laatste, met het oog in het huurcontract, dat hij voor zich had. De twee heeren, die de moeite had den genomen een onderzoek in te stellen, verzekordeD op grond van wat hun daar was meegedeeld, dat het ,,omgebroken" weiland was. Do wethouder Fischer kon ook al geen nadere verklaring geven en op het gezag van den heer Vergouwen, die zich nog uit de kaart van dit grondoomplex, welke indertijd aan den wand in de Raad zaal had gehangen, meende te kunnen we ten, dat het inderdaad teelland was, wildo men niet afgaan en zoo zal eerst nog een nieuw onderzoek worden ingesteld. Mis schien dat de bollen met- het mooie weer der laatste dagen in dien tijd al aardig tob ontwikkeling komen. Over het voorstel inzake de regeling der jaarwedden van onderwijzers, die onder de wapenen zijn, is nogal uitvoerig van ge dachten gewisseld. Volgens do betrokken verordening ontvangen deze ambtenaren gèdurende het verblijf onder de wapenen een jaar lang het vol salaris, doch na dien tijd houdt de betaling geheel op. B. en W. stelden nu voot deze bepaling buiten wer king te stellen en met ingang van 1 Nov. aan deze onderwijzers, al naar zij gehuwd of ongehuwd zijn, 80 pCfc. of 35 pCt. van hun wedde uit te betalen, zooals ook bij andere ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente geschiedt. De onderwijzers hebben nog altijd voor bij andere ambtenaren, dab zij nu reeds drie maanden het volle salaris hebben ge nóten. Toch had de afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers een verzoek- sohrift ingediend ter handhaving van den bestaanden toestand, welk adres op den Voorzitter en ook op mr. Aalberse geen aangenamen indruk bad gemaakt, zooals zij zeiden. De heer Aalberse vergiste zioh zooals prof. Heeres met klem verzekerde, dat het adres wel indruk op dezen spre ker zou hebben gemaakt. Wanneer prof. Heeres echter niet geheel sympathiek tegenover dit voorstel 6tond, dan was dit, omdat het hem niet. wilde be vallen, dat inbreuk wordt gemaakt op ver kregen rechten. Do Voorzitter repliceerde, dat, indien de mobilisatie langer dan een jaar duurde, er ook niets meer zou worden betaald, waarop de hoogleeraar met warmte aanvoerde, dat men toch wel nooit menschen, die hun le ven wellicht zouden moeten wagen voor de verdediging van het land, broodelooa zou laten. Toen bracht de Voorzitter een nieuw ar gument in debat. Volgen3 streng recht zou den, naar hij op juridische gronden aan toonde, met de verordening in de hand, de onderwijzers niet eens aanspraak op eenige vergoeding kunnen makén, omdat de verordening doelde op een oproeping krach tens de militiewet en de landweerwet en dezo oproeping onder de wapenen plaats had krachtens art. 185 der Grondwet. Mr. Van der Eist en na hem anderen von den het niet goed, dat dit argument, eerst nu gebezigd werd, en prof. C'arpentier Al- ting vond daarin zelfs aanleiding een voor stel te doen om de beslissing aan te houden. Nadat dit was verworpen, ging het voor ebei van B. en W. er zonder stemming door. De onderwijzers worden nu geheel gelijk behandeld met de andere gemeenteambte naren, wat toch immers ook billijk is. Over heb voorstel, om een bedrag van f 90,000 voor aflossing van de Gasfabriek op te nemen onder de gewone ontvangsten, zouden wellioht nog heel wat woorden ge vallen zijn, want de Commissie van Finan cien was daarmede niet content en de heer Bosch maakte zich reeds klaar voor een bestrijding, waarbij hij de geduchte macht van den Voorzitter tegen zich wist. Het is er echter niet toegekomen. Op ver zoek vnn prof. Heeres is ook de beslissing over dit voorstel aangehouden. Dat zal Donderdag a-s. een druklce ver gadering worden, waar men ook de begroo- ling to behandelen zal krijgen. Aan het slot der vergadering drong de lieer A. Mulder, in verband met de opening van de nieuwe St.-Jansbrug, er op aan de standplaatsen van allo vrachtwagens naar de Hooglandscho Kerkgraoht te verplaat sen en de Hoogstraat daarvan te ontlasten. Het is een oude kwestie, waarover men het niet licht eens wordt. Of echter de belan gen van den middenstand er bij in het ge drang zouden kunnen komen, waarvoor de heer Fokker scheen te vreezen, is ons, evenals blijkbaar gisteren den Raad, niet erg duidelijk. Vervolg der vergadering van gistermiddag. Bij do bespreking tot regeling der salaris sen voor onderwijzers gedurende de- mobili satie vervolgt de VOORZITTER zijn rede als volgt Dat niet eerder een dergelijk voorstel kwam, is een gevolg van.het feit, dat in de vacantia vervanging niet nooclig' was. "Waar er zooveel ongetrouwden onder deze ambtenaren waren, is een dergelijke bepa ling zeer billijk. Men h<*eft hier bovendien een zaak in het belang van alle onderwij zers. De heer VAN DER ELST wijst er op, dat deze toelichting eén geheel andere is dan de schriftelijke. De zaak zou dan veel duidelijker zijn. Waar B. en W. zich be roepen op art. 19 der verordening, was het niet gemakkelijk zich met- het voorstel te "^ereenigon. De heer VERGOUWEN heeft dc ge dachte gekregen, dot men slechts een tij delijke regeling kreeg. De heer AALBER8F is het eens met- den heer Van der Eist. Heb betoog van don Voorzitter is van dien aard, dat spr. op grond der schriftelijke toelichting con cludeert, dat die .inzichten op 15 October nog niet bestonden. Spr. is evenwel voor het voorstel, waar heb een tijdelijke maatregel is. Het -adres, heeft hem pijnlijk getroffen. De onderwijl zors zouden zich wel eens mogen vergelij ken met kleine middenstanders, wier za ken verloopen en wier inkomens niet di rect bij terugkomst op hun oude hoogte zijn. Do VOORZITTER geeft toe, dat. de toe lichting beknopt is, maar hij had tegen stand niet verwacht. Hij oordeelde, dat men algemeen de billijÜieid zou inzien. Wanneer de rechtstoestand van allo amb tenaren geregeld wordt, dan zal: ook nog worden gedacht aa-n art. 135 der Grondwet. De regeling is hier getroffen, zooals in Amsterdam. Do heer HEERES wil verklaren, dat het adres op hem geen invloed heeft ge had zijn bezwaren zijn alleen gegrond op den inhoud der verordening. Spr. komt er tegen op, dat de gemeente zich terugtrekt op een moment, dat de gunstige bepalin gen der verordening in werking treden. Spr. komt. er tegen op, dat B. en W. in de ze dagen spreken van het strenge recht- der verordening, in dagen, dat. de moge lijkheid bestaat, dat- dc milit-ieplichtigen hun leven moctea laten voor het -vader land. De heer CARP ENTIER ALTING wijst ook op het verschil tusschcn de schriftelij ke en mondelinge verdediging. Daarom wil spr. het punt voorloopig aauhoudeu. Thans kan hij geen beslissing nemen. De VOORZITTER tracht nogmaals de billijkheid der verordening aan te toonen. Voor uitstel gevoelt spreker niet. Den heer VAN DER LIP is het niet dui delijk, waarom thans uitgesteld moet worden. Het is niet noodig, want de op roep om in dienst te treden is niet krach tens de Militiewet, maar krachtens de Grondwet. En art. 19 spreekt van do Mili tiewet. Volgens de letter hebben de onder wijzers geen reoht. Voor spr. is liet de vraag of de onderwijzers billijker worden behandeld dan andere ambtenaren. De heer CARPENTIER ALTING was bij het lezen van het voorstel in de gedachten- gang van de schriftelijke toelichting. Nu is er een geheel nieuwe toelichting en daarom wil spr. het voorstel do volgende week be handelen. Dan kunnen de leden deze eerst overwegen, wat nu onmogelijk is. Dc heer FOKKER ondersteunt het voor stel van prof. Carpentier Alt.ing. Do zaak is te moeilijk en te ingewikkeld voor de gevolgen om nu direct te beslissen. De VOORZITTER verdedigt- nog eens het voorstel. Het voorstel-Carpentier Alting wordt verworpen met 14 tegen 12 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder stemming aangenomen. Bij liet voorstel om goed te keuren dat het gelieele bedrag, dab door de Lichtfabrie ken over het jaar 1915 van de haar ver strekte kapitalen aau de gemeente wordt afgelost, onder de gewone ontvangsten wordt gebracht, vraagt de heer HEERES liet woord. Hij wil dit punt bij de begroe ting bespreken. In do afdeelingen is het ampel en breed besproken. Het algemeen verslag zal daarom wel een en ander be vatten en evenzoo het autwoord van B. en W. De heer BOSC'H wilde over dit punt gaarne het woord voeren. Het. zal niet zoo kort zijn en wordt het voo?\stcl-Heeres aan genomen, dan zou het vergeefs zijn. De VOORZITTER gevoelt weinig voor aanhouding, juist wijl het. in de afdeelingen behandeld is. Hij zal zioh toch niet tegen het voorstel verklaren en het overnemen.. De memorie van antwoord zegt over dit. punt. niets. De heer SÏJTSMA wil liever niet uitstel len. De heer AALBERSE is 't met den lieer Sijtsma eens. De zaak is in een nieuw sta dium gekomen door de niededeeling, dat de memorie Van antwoord niets bevat. De heer HF.ERES zegt, dat hij ook gewe zen heeft op hel algemeen verslag: Anders vervalt men de volgende week in herhaling bij het. bespreken van den financieelen toe stand. De heer FOKKER zegt, dat de algemeene beschouwingen zeer interessante bevatten, waarvan de leden kennis moeten nemen. Het punt wordt aangehouden. Aangenomen wordt het voorstel tot be schikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbouwing der school 3e kinase Nro. aan het Plantsoen en liet voorstel inzake do gewijzigde bestemming van de overgeble ven gelden van dc Cholera-commissio van 1866. - Bij de rondvraag geeft de heer A MUL DER in overweging of het. niet noodig is door het gereed komen van de St Jansbrug de vrachtwagen? to verplaatsen bijv. naai de Hooglandscho Kerkgraeht. Krijgen die wagens een .plaats, dan is dit voor de ne ringdoenden gemakkelijker. De heer FISCHER zegt, dat het punt in overweging zal worden genomen. De heer FOKKER vraagt rekening le houden met de middenstandebelangen. De VOORZITTERJa, zeker. De vergadering wordt daarop gesloten. AALSMEER. Het schijnt, clat oixler de bezetting van het fort Aalsmeer luitjes zijn, die al lesbehalve eerlijk zijn. De vorige week word er reeds ecu door de politie aange houden, die. een bedrag van f 100 had ont vreemd, en thans werd er bij de politie andermaal aangifte gedaan van diefstal ton nadeele van een der bezetting. HAARLEMMERMEER; Door de alhier gestationeerde mare chaussee en den rijksveldwachter Nijebocr is des avonds aangehouden en in beslag genomen een partijtje tarwe van 100 H.L. die door <le stoomboot „Pla-nje", zonder het vereischte consent naar buiten de stol ling werd vervoerd. Do tarwe is door be middeling van deze politiemannen opgesla gen op de daarvoor aangewezen plaats. KATWIJK- A AN-ZEE. Het openen van het Militair Tehuis, uitgaande van de Jon.-Ver., is door ver schillende omstandigheden voorloopig uit gesteld. Gisteravond had een afslag plaats van rog, die hier was aa-n gevoerd. Aanvanke lijk hoog, daalden de prijzen zóó, dat de laatste partijtjes bijna te geef waren. Op het oogenblik visgchcn, naar wij vernemen, verscheidene visschers met En- gelsehe netten, waarmede de va?igsten be ter ziju, dan met andere netten. -LEIDERDORP. Tot lid van het bestuur vao den Ziji- Jaan- en Meyepolder is, in stede van wijlen den heer A. van Leeuwen, gekozen de heer J. W. Koning JWz. LISSE. Do Liberale Kiesvereeniging heeft voor de a.a. Raadsverkiezing in de vaoaturo-A. vao dér Me.y, caudidaab gesteld den heer A. Verduijn Jr., voorzitter van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur hier ter plaatse. Gisteren zijn de eerste 23 Belgische vluchtelingen naar Antwerpen terugge keerd. NOORD WIJK. In de zaal van café Flora" werd een concert gegeven-door de eerste Leidsche harmonïea-vereoniging „Ouderling Kunst genot.. De stukken, die de- 15 executanten te zamen speelden, waren zuiver en onberis pelijk in de maat. Voorts kregen we ver schillende solo's, duo's, trio's en ook een kwintet té hooren. Het jongste lil eoa knaapje van een jaar of tien gaf ee# nummer op zijn eentje. De voorzitter gai een fluitsolo gewoon fluiten met doe mond begeleid door harmonica. De Tentoonstelling van getrokken bloemen, die ongeveer half Februari at. gehouden zou worden, gaat. niet door, rnet het oog op de tijdsomstandigheden. SASSENHEIM. De zaal van ,,Heb Bruine Paard'', Lort na het uitbreken van den oorlog door den lieer Schipper afgestaan aan ,,Heb Roo.de Kruis", zal niet langer voor dat doel gebruikt worden Ledikanten met toebehoor^n, enz., worden aan de verschil lende eigenaars teruggebracht. Ook hier hebben de Belgische, vluch telingen nog niet veel zin om naar hun land terug te keeren. Zij vertrouwen d« zaak slecht. Een paar slechts zijn vertrok ken. (Nadruk verboden). 1) Dit is de Schotsche gesehiedeliis van een witgepleisterd huisje op het hoogste ge- ;deelt.e van den heuvelrug gebouwd, onge veer een mijl, voordat ge Cairn Edward binnenkomt. H Ret is een een\oudige liefdesgeschiede- H®1?. die heel gauw verteld is. sta huisje ziet er niet moer uit, zooals «öl placht te doen, ik durf haast niet zeg- hoeveel jaar het .geleden is, toen ik op Zondagen in dc roode kar naar cle kerk Op den heuvel reed. Toen koek niet aileen ik, maar iedereen naar liet blauwe rook- Vk'olkje., dat we reeds uit de verte boven !«öt schuine dak zagen opstijgen. „Het huisje van Anjelier!" noemden wij j«et; en zelfs mijn vader, niettegenstaande hij ouderling was van de kerk op den hcu- Ve', gHrrïlachte als hij er naar keek. Het weid zoo genoemd, omdat er eco meisje woonde, dat. wijd en zijd beroemd was om haar schoonheid en braafheid. Zij tie et te Anjelier May bald, een naam, die dadelijk bewees, dat' zij niet van ouder tot ouder in deze streek thuis behoorde. De vader van Anjelier was een spoorweg-in- genier, die uit Engeland was gekomen en oen boerendochter van een naburig ■«^pel had getrouwd. Toen de moeder bij Anjeliers geboorte was gestorven, had de vacier - 1 zijn dochterlja niiar ei.- ii'oveli.igs- vaa zijn vrouw genoemd. Waarom noemt ge haar niet Jessie, evenals haar moeder?" vroeg de oude vrouw, die zijn huishouden was komen be- Bbieren. „Omdat ik dien naam nooit weer wil hooren", zeide de ingenier, die zielsveel van zijn vrouw had gehouden. Anjelier Maybald verloor haar vader, toen zij dertien jaar werd. Zij was toen een slank, lang meisje met een gezicht als een bloem en wangen, die reeds den blos van haar naam droegen. Oude Tibbie Lockhart. woonde bij haar en verdedigde het weesje, alsof zij een stad was, omring 1 door muren. Het meisje liep een mijl om te Cairn Edward hét gymnasium te be zoeken, waar zij reeds in de eerste meis jesklasse zat; John Charles Morrison droeg de groene tasoh, waarin haar boe- kén zaten. Bovendien, daar hij sterk ge bouwd was, gaf hij iedcren jongen klop, die er hem om uitlachte. John Charles was drje jaar ouder dan zijn vriendin en begon reeds de beginselen van een snor te vertoonen, toen Anjelier nog een lange vlecht op haar rug droeg; want vlechten zooals Gretehen ze had, waren teen in de mode. Het. is zonderling, als men het. nog eens bedenkt, dat Anjelier May balds voornaam geen verkleinwoord kreeg, terwijl al de andere meisjes Megs en Katies, Madges en Jennies waren. Zij was en is altijd ge bleven, eenvoudig Anjelier. Dat was vol doende. Zij was vijftien jaar, toen John Charles naar de hoogeschool werd gezon- den. Daarna droeg zij haar boeken zelf; verschillende jongens boden haar aan. i die taak op zich te nemen, maar zij wei- j gerde ze allen. Bovendien begon zij er aan te denken beur haar op te steken. Toen John Charles op een stormachligen dag in het laatst van Maart thuiskwam, stak hij dadelijk het doosje, dat zijn eere- medaille van de hoogeschool bevatte, in zijn zak, en ging den weg op om Anjelier te ontmoeten. Zijn vader was naar de markt. Zijn moeder (een zeurige, kribbige vrouw) lag met hoofdpijn te bed en mocht niet gestoord worden. Maar Anjelier was er nog, en de thuiskomende student ver langde niets meer. Het hart- van John Charles klopte, toen hij die zijden van de bochten in den weg nam, waar hij haar het eerst zou kunnen zien. Zij was nog maar een schoolmeisje en hij -en arm student en toch klopte zijn hart- Had hij haar lief? Neen, hij wist zeker, dat. hij het woord nooit, in haar bijzijn had uitgesproken, en al had hij het gedaan, zou zij het toch niet hebben begrepen. Zij was nu eenmaal Anj'elier en en, o, hoe klopte zijn hart. De boomen stonden in hun win terkleed spookachtig groot langs den weg. Hij ging ze als in een droom voorbij, zijn oog ge vestigd op de volgende bocht van den weg, die zich door de weilanden kron kelde. Daar was zij, langer en slanker dan ooit zij zwaaide haar groene tasch in haar hand en een vroolijk liedje klonk van haar lippen. „Anjelier 1" Zij antwoordde hem niet geen enkel woord, maar bleef plotseling stilstaan het deuntje verstomde halverwege op haar lippen. Toen- hij naderde, glimlachte zij gelukkig. „Anjelier riep hij nog eens en er glin sterde iets in de oog'en van den jongen man, dat zij er vroeger noon in had ont dekt- Zij reikte hem de groene tasch toe: „Hier John Charles, neem mijn boeken", zei ze, alsof hij in het geheel niet weg was geweest, En zonder meer liepen zij samen naar huis. „Ben je niet blij mij te zien?" vroeg hij heel gauw. „G, ja zeker, heel blij", zei ze, steeds naar den grond ziende, „zie je, nu kan je mijn boeken weer dragen". „Wie heeft ze gedragen, terwijl ik weg wa-s?" „Ikzelf". „Heusch waar?" „Op mijn woord". John Charles haalde diep adem, zoodat het. wel op een zucht geleek. Anjelier zag hom nieuwsgierig aan. „Wel, je hebt een snor gekregen", zei zij, terwijl een vroolijke lacb snel haar gelaat overtoog. „En jij, je bent. ook veranderd. Wat is het?" antwoordde hij, haar onderzoekend aanziende, zooals hij eigenlijk voortduren1 oncler het loopen had gedaan. Zij keek hem schalksch aanhaar gezicht geleek op een bloem. ,.Ik heb in ieder geval geen snor ge kregen", zei Anjelier 'n beetje ondeugend terwijl zij een denkbeeldige snor opdraai de. „Laai mij eens kijken", zei John Char les, wat naderkotnend'- om het geval te onderzoeken. „O, neen", zei Anjelier, mol een blik hem afwerende, „ik ben nu volwassen, en alles is anders! BovendienZij zag achter zich naar den langen, stofflgea weg, waar niets anders te zien va? doe stofwolkjes, die door den MaatVchen wind werden opgezweept. „Waarom is alles anders?" vroeg John Charles, zijn handén diep in zijn zakken stekend. „Wel, domoor, zie je dat niet?" zei t9 met een klein, coquet knikje. „Ik heb mijn haar opgestoken I" Hierna liepen zij een beetje'neerslachtig verder. De jonge man was ten minste beetje stil Anjelier glimlachte voor zich., heen, en iets, misschien wel de scheupe wind, deed haar wangen nog meer op :-eo bloem gelijken. „Anjelier", zei hij eindelijk, „waarom zijn we geen vrienden meer? Waarom ben je van mij vervreemd? Je bent drie jaar jonger en toch lijk je vandaag ouder jaren en jaren ouder". „Wel, wat verlang je dan nog meer, je draagt toch mijn tasch „Vertel me van je zelf. Wat heb je al dien tijd gedaan?" vroeg hij, van gesprek veranderend. „Naar school gegaan, laat mij eens zien, zesmaal twintig keer, dat is honderd en twintig keer, twee honderd maal heen en terug, terwijl de tasch steeds zvaar- der werd. Het werd hoog tijd, dat je tcr^- I kwam, John Charles", zei zc. i „Lieve. Anjelier", met beving waagde hij J zich aan het bijvoeglijk naamwoord, „ik 1 heb wat om je tc laten zien. Wat geef j® me, als ik het je laat kijken?" (Word t ver v ol gd

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5