Nederland en de Oorlog. N°. 16766 Donderdag 22 October. A". 1914. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. UIT 0HS LAND. Uit de Omstreken. PRIJS DER iDVERTENTIENs Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17£. G-rootere letters Daar plaatsruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAJXTl Voor Leiden per 3 maanden 1.30per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per week. f 0.10. Franco per post 1.65. LEIDES, 22 OCTOBER. ,,'t Posthof" is voornemens voortaan [eenmaal. per week, behalve de traditioneel© L Zondagavond-amusementen, een concert avond te geven, wanneer ten minste blijkt, dab heb publiek er voldoende belang in 6belt. Het plan bestaat dan meer dan ge wone krachten te doen optreden. Gisteravond werd do eerste proeve ge nomen. Deze is zeer goed geslaagd wat heb aangebodene betreft. De Italiaansche opera zangers, do heer en mevr. Danise de xilo- phonist, de heer Gaston, en de versterkte 'r ,,Posthof"-kapel hebben uitstekend gozon- igen en gemusiceerd. Maar de opkomst waa I onvoldoende en moet veel boter worden, wil het plan slagen. Heb blijkt nu langzamerhand waar [het schieten heofb plaats gehad, dat zoo- I velen Zondag en Maandag hier en in de I omstreken hebben gehoord. Het geschiedde I bij Nieuwpoorb, waar de Engelsche sche- pen bijstand verleenden aan de geallieer- I den, om de Duibsclierg aldaar tegen te K houden. Do diaines A. J. Brink en M. E. J, I Keuls, alhier, zijn te Amsterdam geslaagd) Ivoor de vrije- en orde-oefeningen. Do „Stis.-Crfe." bevat de gewijzigde I statuten van <len Prov. Z.-H. Boei'e-nbond [alhier, en van ,,De Ambachtsschool", vroe- gor genaamd ,,De Practische Ambaclïte- school". Een diienstboclo van die familie De W. liet gisteren op heb Levendaal alhier, terwijl zij een boodschap deed in den spek slagers winkel van den heer Voorham, den leinoterwagem met eon kind er in voor de fdeur Btaan. De wagen ging aan het rollen en kwam al heel gauw, voordat iemand het verhoeden kon, in licb watier terecht. Direct snelde de slager naar buiten, sprong te water en Icon het kind redden en ook den wagen in veiligheid brengen. Bij den dienst der Posterijen en Te legrafie is benoemd bot assistent alhier de brievenbesteller G. Rie-broek, be 's-Gra ve, nh ago. LIJST van geheel en gedeeltelijk Werkloözen, die zich aangemeld heb ben hij dc Arbeidsbeurs. H®t Steun-Comltó elscht als voorwaardo voor steun aanmelding bij de Beurs, zoodat dit Staatje wal oen Juist beeld zal govon van de Werkloosheid. Ook Werkloozen uit de Omstreken zijn hieronder begrepen, (Dit aantal vrij gering). G.ondwerkers6 Overige vakarbeiders bij de bouw vakken in ruimstcn zin 109 lit Mannel. vaklieden in andere vakken (voor een groot deel gedeeltelijk werkloos)92 Vrouwelijke vaklieden (waaronder dienstboden, naaisters, werksters) 09 Losse Werklieden 65 Gedeeltelijk Werkloozen. Mannen allerlei vakken (veelal weekloon)150 Vrouwen allerlei vakken (veelal tfc weekloon) 150 Jongens voor allerlei23 Totaal 063 Leiden- 22 October 1914 AGENDA VAN DE WEEK. Donderdag: Oosterkerk Zendinpsbidslond. Spreker: Da. 8. v. Dorp. Halfacht-. I Katoor Geueral Trading Company. Jaarl. H Aitfeui. Vergadering. 8 uur. Vrijdag: I liöidsohe Schouwburg. Vlaamsohe Uoderavond I door Era lel Hullebroeck. 8 uur. Zondag: t Poalkof. Duo Patlié uit Antwerpen. B uur. Dagelijks: Bioscope Variété Théater. Stationsweg. T uur. (Zaterdag- en Woensdagmiddag. Matinee 2 uurb GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Geopend 1 's morgens van 9—1£ en 'e middaga van 2—6 uur. AANVRAAC VAN WERKZOEKENDEN. HA 1 Kler,c (Vrouwelijke), 1 Reiziger. rimmt-rhedon. 28 Metselaars. 4 Voegers. 1 Wa- «eiauaker 4 Behangers, 18 Sohildera. 14 Meubel- m.** Stokers, 12 Smeden, 1 Opzichter-teeke- "er* Loodgieters, 25 Typografen, 3 Bakkers, 1 Schipper, 13 Sigaren- Söm e' A Motor-schipper, 2 BloemiUeu, 3 Warmoe- <iS?rl«nGrondwerkers, 10 Loopknechts. 23 Jongens 65 1o2,JV ^''v/lelrepara leur, 1 Babbelaarskoker, vmwln 2» M.£im£u (allerIed' 3 Wasoh- hodorT 2* wini i ,n« 23 VerWeta. 10 Dienst- »on (afieS) fr°UWen' 2 Stll,kdterd' 150 Vr<™' IN ONZE STAD. Comité voor Belgische en andere Vluchtelingen. Het Comité tot steun van Belgische en andere sla-chtoffers maakt bekend, dat de uitdeeling van kleedingstukken gestaakt wordt, behoudens in dringende gevallen, ter beoordeeling van de sub-comités. Rogge in de provincie Groningen. Minister Tre-ub heeft) den burgemees ters in de provincie Groningen in een cir culaire in overweging gegeven, liefst voor gemeenterekening, en anders voor rijks rekening, alle partijen rogge binnen hun gemeente, voor zoover voor de provincie geschikt, aan te koopen tegen 40 cent per 100 K. G. beneden den maximum-prijs voor eerste qualiteit rogge andere rogge naar verhouding. Professor Gustavo C-oheu. Te Amsterdam is bericht ontvangen dat prof. Gustavo Cohen, hoogleeraar in de Franseko taal en letterkunde aan de Am- sterdainsche Universiteit, thans te Evreux (dep. ée l'Eure), wordt opgeleid tot reser ve-of fioier. Na voltooiing van zijn oplei ding zal hij naar het front gezonden wor den. Nederlands houding. De bijzondere correspondent van de Daily Chronicle" had een onderhoud met den Britschen gezant in Den Haag. Deze verklaarde, dat Nederland te midden van allerlei moeilijkheden loyaal jegens Enge land zijn houding als neutrale natie hand haafde. Nederland toonde jegens de zeelie den van de vernietigde kruisers der Cres- sy-klasse een vriendelijkheid en zorg als nauwelijks verwacht mocht worden en wel dra zullen den te Groningen geinterneerden Britsehen soldaten verbeteringen in hun lot worden aangebracht. De gezant keurde hoogolijk het artikel van de „Saturday Re- view" af. En als een voorbeeld van de loyauteit van Nederland wees de gezant op de correspondentie tussclien Nederland en Duitschland over de quaestie van het le vensmiddelengebrek in België. De Geïnterneerden. Men meldt uit Harderwijk aan de ,,Zw. Ct.": Uit de spoorwegbaan Amersfoort—Zwolle zal een zijlijn worden aangelegd naar het militaire (thans interneerings-)kamp te Har derwijk. Een detachement genietroepen is ter uit voering van dat werk aangekomen. Heb kamp zal door middel van electriciteit wor den verlicht. In plaats van de tenten, waar de geintor- neerden thans nog in gelegerd zijn, worden binnenkort houten barakken gebouwd. Dezer dagen moeten wederom 700 man bewakingstroepen verwacht worden. Van do geïnterneerde officieren en man schappen zijn reeds vele families hier aan gekomen, die óf leegstaande huizen hebben gehuurd, óf bij particulieren in pension zijn gegaan. Iiitcrnceriiigsdepöts. Met betrekking tot de interneering is met wijziging in zooverre van het bepaalde in de beschikking van 28 Augustus 1914 nader het navolgende vastgesteld lo. Te Bergen, bij Alkmaar, is een depót gevestigd voor geïnterneerden van Duit- 8che, te Groningen voor geïnterneerden van Engelsche en te Gaasterland, Leeuwar den, Ivampen, Zwolle, Amersfoort en Har derwijk zijn depóts gevestigd voor geïnter neerden van Belgische nationaliteit. Geïnterneerden moeten, in verband met hun landaard, naar bovengenoemde depóts worden gedirigeerd, mot dien verstande, dab eventueel verder te interneeren Belgen voorloopig alleen voor Harderwijk worden bestemd. Te interneeren paarden moeten worden opgezonden naar het Algemeen Paarden- depót te Utrechtde rijpaarden met even tueel daarbij behoorend harnacheraent. Naar door den directeur van het remonte wezen te verstrekken aanwijzingen zullen door den commandant voor voornoemd de pót de rijpaarden worden gezonden naar door den directeur op te geven depóts dor bereden wapens wat stalling betreft wor den zij aldaar voor zooveel noodig inge kwartierd. De geïnterneerde Duiteohera te Bergen. De Allan. Ot.bevat een verslag van de laatste vergadering van den gemeente raad van Bergen, in welke vergadering ook de Duitsche geinterneerden zijn ter sprake gebracht. De discussie, waartoe zij aanleiding gaven, laten we hieronder vol gen De heer Baltus wees er op, dat de ge- interneerde Duitschers zich niet aan het tusschen Bergen en Schoorl geplaatst bordje met het opschrift „rayon"' hou den. Spreker ontmoette zo veel in de staatsduinen- in gezelschap van dames en meisjes en wilde daarom het bordje op den hoek bij het café „Duinvermaak" plaatsen. Er kon dan wat meer op gelet worden. De voorzitter merkte op, dat deze zaak bij den kolonel van het intovneeringsdepót thuis behoort. De heer Oldenburg hield zich overtuigd, dat heb van invloed zou zijn, indien de voorzitter tot de verplaatsing medewerkte. De heer Maschmeijer vindt het met het oog op de vernieling niet bezwarend als de geïnterneerden wat verder wandelen, wanneer ze verkeerde dingen doen, dan is het echter wat anders. De heer Oldenburg achtte het verkeer l, dat ze meer vrijheid dan de eigen soldaten genieten. Niemand let op hen. Ook het feestvieren in het café van Berkhout vonj spreker verkeerd. De heer Baltus zei een bezoek aan den oommandant te zullen brengen.. Een Marker Visscher in het vuur. Men meldt uit Edam aan de „Tel.": De 19-jange Marker visscher P. Zeeman, was bij het begin van den oorlog van de Noordzee-visscherij teruggekeerd. Hij was bevreesd voor een oorlog op zee en nam zich voor, op Marken te 'blijven tot rustiger fijd zou zijn aangebroken. Zijn minder vrees achtige kameraden vertelden hem echter van do goede vangsten, die zij maakten, en daardoor liet Zeeman zich verlokken om het oorlogsgevaar te trotseeren. Vrijdag j.l. ging hij, aan boord van den IJmuider stoomtrawler „(Jathanno", er op uit. Slechts eenige minuten van de Neder- landsche kust bevond hij zich, tot zijn groote schrik, reeds Zaterdagochtend geheel on verwacht te midden van het door hem zoo zeer gevreesde oorlogsvuur. De granaten vlogen over het schip en in zijn onmiddellij ke nabijheid dook telkens een onderzeeër op. Die onderzeeër werd geweldig bescho ten, en werkelijk verkeerde de stoomtraw ler, waarop onze Marker zich bevond, in groot gevaar. Engelsche matrozen wenkten de bemanning van de „Catharina", om te rug te koeren. Met opgestoken handen ga ven zij te kennen, dat het er geducht span de. De visschers zagen eën schip branden en meenden, dat twee andere schepen zonken. Thans op zijn eiland teruggekeerd, hui vert Zeeman nog van hetgeen hij zag, doch heeft zich vast voorgenomen, zich voorloopig niet meer op de JN oordzee te wagen. Dc Machinist van de. „Ilogiie" overleden. In het St. Elisabethsgasthuis te Haarlem is aan de gevolgen van de bekomen verwon dingen overleden de hoofdmachinist van den Britschen kruiser „Hogue", Walter Stokes. Zooals men weet, behoorde de „Hogue" tot de drie Engelsche kruisers, die eenige weken geleden in de Noordzee door Duit sche onderzeeërs getorpilleerd worden. Omtrent dit. overlijden wordt nog mee gedeeld, dat daarbij de vrouw en de doch ter van den heer Stokes tegenwoordig wa ren. De overledene was 40 jaar. De Engelsche gezant toonde zijn belang stelling door persoonlijk bezoek aan het St.-Elisabeth's Gasthuis, van welk gebouw gedurende de verpleging van de gewon den do Roode-Kruis-vlag woei Omtrent de begrafenis worden schikkin gen getroffen met de Néderlandsche re geering en den' Engelschen gezant. Geen Nederlandse!» Stoomschip op ecu Mijn geloopcn. Naar Reuter ons thans seint, is zijn be richt, dat de Potsdam, van de Holland- Amerika-lijn, op een mijn zou zijn geloo- pen, een vergissing, en tevens meldt Reu ter. dat niets bekend is van eenig ander stoomschip, dat op een mijn zou zijn ge- loopen. De Belgische Vluchtelingen. Terugkeer der Vluchtelingen. Uit Roosendaal seint een bijzondere corres pondent van de J}N. R. Ct.'- over den terug keer der vluchtelingen Hot aantel naar België terugkoeïende vluchtelingen neemt toé. De aoht treinen, dra hietr vandaan dagelijks naar Merxem yört.rökkjSn, gaan ¥01101' en voller weg'. Het gevolg is, dat de overbevolking in, Roosen daal telkens wëtèr toendemt, door olie men- eohtein, die hier ntófc huil bagage Vah Verdei? uit Eet land aankomen. Als om drie uur do laatste trein is vertrokken, zit het station weer vol uitgewekenen, die met hun pakken eg zakken in de 0verkropte stad niet onder dak kunnen komen. Men moet trouwens niet te vlug zijn met zijn conclusies uit dien terugkeer. Zij, die kaartjes koopen voor de reis zijn nu in de minderheid. De moesten zijn van gratis bons voorzien en de meerderheid van hen zijn mannen, die hun huisraad hier achterlaten, om in Antwerpen eens poolshoogte te nemen ..alvorens zij hun familie laten komen. En kele honderden komen dan weer uit Merxem terug. Da reis is nog kosteloos, omdat er aan het goederenstation niets dan een sein huis is, zoodat liet tot heden onmogelijk was daar kaartjes te verknopen. Wie uit gewekenen maken van deze gelegenheid ge bruik om eenvoudig uit hun woningen in Autwerpen nog oen en ander te halen, dat zij in de haast Van de vlucht vergeten heb ben, en nu hier missen. Zij keeren dus te rugalleen om zich in hun vaak wel zeer primitieve Nederlandsche kwartieren wat heter te installecren. Met. dit al slinkt- het aantal, maar toch zijn hier alle nood- asylen en zolders nog geregeld 's nachts over vol en worden er nog steeds dagelijks acht tienduizend vluchtelingen gevoed van de levensmiddelen, die per treinen door cle Ne- derlandsclie regeering aangevoerd worden. De vrees voor de Duitschers is onuitroei baar. Inlichtingen voor Belgische VInehtelingen. Het. Antwerpsch centraal-biuvel voor in lichtingen aan vluchtelingen, Kunsblei 64. te Antwerpen, stelt zich voor, inlichtingen te verschaffen aan achtergebleven familieleden te Antwerpen en opsporingen te doen naar vluchtelingen, wier verblijf hun onbekend is. Door bemiddeling van liet filiaal, Brug straat 51, to Itosendaal, kunncu clo comité's in Nederland en allen, die vluchtelingen in hun huis opgenomen hebben, gratis lijsten ter invulling bekomen, die zij ingevuld naar Rosen daal moeten terugzenden. Deze lijsten mogen niet door do vl neh telingen zelf wor den ingevuld. Een koerier-auto brengt ze daarop naar hot centraal-bureeL te Antwer pen, waai- de wijkcommissies van den vei ligheidsdienst onder senator Van der Molen de opsporingen doen eu de inlichtingen gevm. Do antwoorden zullen zoo spoedig mogelijk worden toegezonden. Wensehelijk is, bij oan- vragon een zeker beclrag ie voegen, daar som mige nasponngen niet alleen zeer lijdroownd zijn (b.v. als leden van eenzelfde gezin ver van elkaar verwijderd zyu), maar er ook kosten van telegrammen, huur van auto's, hulp van tusselrenpersonen, soms van advo caten. blijken noodig te zijn. Tot 1111 toe zijn do kosten grootcndeels gedragen door de coniitéledeu, die bovendien hun tijd en krach ten geven voor de zware taak, die zij op zich genomen hebben. Het comité hoopt, dat de waardeering hier van in Nederland zich uite in milde bij dragen en dat men bedenke, dat vele vluch telingen, die niot durfden terugkeeren, om dat. zij niet. wisten of het raadzaam was, weer naar Antwerpeu zullen gaan, hetgeen de kosten van onderhoud aanmerkelijk zal verlichten. KRIJGSRAAD TE 'S-GRA VENHAGE. De auditeur-militair heeft geëischt te gen L. B., soldaat 1ste comp. depót 4de infanterie-brigade te Leiden, wegens derde desertie, gevolgd door vrijwillige terugkomst, 5 maanden militaire gevange nisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. Bekl. heeft, met politickamer gestraft zijnde, zijn korps verlaten, zooals hij thans beweerde, omdat hij onschuldig gestraft werd. Tegen N. G., soldaat 1ste comp. 2de bat. 4de reg. infanterie te Leiden, wegens tweede desertie met vrijwillige terug komst, 2 maanden militaire detentie met aftrek der preventieve hechtenis. Stoomschepen. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. ..Flores" (thuisreis) vertrok 19 Oct. van Padan?; „Kangeun" (uitreis) arriv. 20 Oot. te Padangr: Koningin der Nederlanden" (thuisreis) verlrok 20 Oct. van Sabnng..Radja" (thuisreis) vertrolc 20 Oct. van Gibraltar; „Rotti" (uitreis) arriv. 20 Oct. to Port-Said; „Vondel" (thuisreis) vertrok 20 Oct. van Port-Said; „Prinses Jnliana" (uitreis) passeerde 20 Oct. Periru..Sumatra" (thuisreis) vertrok 21 Oct. van Port-Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. „Meuado" (uitreis) vertrok 21 Oct- van STiez „Merauke" (uitreis) passeerde 21 Oct. Finisterre; „Gorontalo" (thuisreis) passeerde 20 Oct. Sazres; „Tabanan" (thuisreis) passeerde 20 Oct. Gibraltar. KON. WEST-IND. MAILDIENST. „Prins der Nederlanden" (thuisreis) is 21 Oct. Lizard gepasseerd. HOLLAND-AMER1KA LIJN. „Dubhe" vertrok 20 Oct. van Ncw-York naar Botterdaift; „Eibergen", van Rotterdam naar New- York, passeerde 21 Oct. Wight: „Leto" arriv. 20 Oct. van Rotterdam te New-York; „Maartensdijk", van New-Orleans naar Rotterdam, passeerde 21 Oot- Dover; „Oostdijk" verlrok 20 Oct. van New- York naar Rotterdam; „Themielo" van Savannah naar Rotterdam, passeerde 20 Oct. Dover: „Arun- do" vertrok 21 Oct. van Rotterdam naar New- York; „Nieuw Amsterdam" vexArok 21 Oct. van Rotterdam naar Now-Yoxk„Oosterdijk" vertrok 21 Oot. van Rotterdam naar New-York; „Veen- dijk" arriv. 20 Oct. van Rotterdam tc New-Yorlc. KON. HOLL. LLOYD. Auistellaild" (thuisreis) is 20 Oct. Teneriffc ge passeerd; „Delfland" (uitreis) passeerde 21 Oot. Mftderaj „Friaia" vertrok 21 Oct- van Amsterdam aaar Buenos-Ayres; „Zaanland" (uitreis) arriv. 1 Oot. be Pernambueo. KATWIJK. Gemeenteraad. Voorzitterdo heer D. Ouwehaud, waarn. burgemeester, oudste wethouder. Afwezig wegens dicnstjilicht, de hoer PeTk, De notulen van oen drietal vergaderiu gen worden onveranderd vastgesteld. Daarna doet de Voorzitter mededeeling van oen aantal ingekomen stukken, waar onder een schrijven van den heer li. Ouwe hand, waarbij hij zijn benoeming tot wet houder aanneemt. (Applaus).d Verzoek van don heer Kre-s, to Oegst- geest, om do straatbelasting in Katwijk af te schaffen. Verzoek van het bestuur der VisscheriJ- school, om verhooging dor gciueentesubsidïa met f 125. Beido verzoeken zullen worden behandeld bij do betreffende punten van do begroo ting. Aan mej- C. P. Veenenbas werd op haar verzoek eervol ontslag verleent als onder wijzeres aan de school I to Katwijk-aan- Zee, wegens vertrek uit de gemeente. Hierna kwam aan de ordo het verzoek van C. Pluimgraaf! e s., om ontheffing van do bepaling der verordening, d.d. 14 Augus tus 1914, die het verbiedt, dat winkeliers, die, behalvo kruidenierswaren, enz. ook bier verkoopen, na 7 uren den winkel mo gen geopend houden. De Voorzitter merkt op, dat deze zaak tot de competentie van clen burgemeester behoort. De heer Aan do Wiel„Dus de Ra-ad heeft daarover niets t-e zeggen 1" De heer De Ruiter Z.ijlker is het met den Voorzitter eens, dat do Ra-ad hier niet to beslissen heeft, al had hij gaarne gewenscht, dat. Ged. Staten deze verordening niet had den goedgekeurd. Hij zou don Raad willen laten uitspreken, dat dezo een milde toe passing van dit artikel wensehelijk acht. De Voorzitter is het. daarmede grooten- deels eens, maar hij vindt het moeilijk orn den een ontheffing tc verleenen en den an der niet. De heer Aan de Wiel meent ook, clat do bepaling te ver gaat. Men zoekt de schuld bij do verordening, maar spr. zou ze veel liever bij de- ouders zoeken, die de kinderen 's avond3 op straat laten loopen. De heer R. Ouwehand leest uit dc notu len der betrokken vergadering, dat de lieer Zijlker niet heeft gezegd, dat hij zou wen- schen, dat Ged. Staten de verordening zou den afkeuren, juist het tegendeel Verzoek van J. Remmerswaal, om dispen satie van art. 22 der bouwverordening: het) bouwen van een houten schuur voor een can tine. Do Voorzitter wi) heb verzoek toestaan. Do heer D. W. Ouwehaiul zegt, dat heb ge timmerte er reeds staat. De Voorzitter heeft den man al gewaar schuwd, maar deze zeide, dat er haast bij was, en daarom heeft hij toch gebouwd. Tal \an leden voeren daarover heb woord. De houding van adressant wordt alge meen veroordeeld. Toch wordt de gevraag de dispensatie verleend onder voorwaardo evenwel, dat B. en W. op eenigerleiwijzo R. voor zijn eigenmachtig handelen zullen straffen. Hierna kwam aan cl# ordo een schrijven van den heer Taat in zake de veiling van grond aan het P.-H.-Kanaal. De heer Taat acht clo voorgestelde rui ling voor hem nadeelig. Hij zou voor de 4000 M2., die cle gemeente van hem krijgt, 8000 ML van cle gemeente terug willen ont vangen. De Voorzitter stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan to nemen en te besluiten door onteigening in het bezit van den noo- cligen grond te geraken De heer Zijlker wenseht in verband met deze kwestie enkele vragen te doen, liefst echter in een geheime vergadering. Daartoe zal aan het einde der zitting ge legenheid worclen gegeven. De heer Dc Klerk zegt, clat hieruit blijkt hoe noodig het is, dat Katwijk een bergha- ven krijgt. De Voorzitter meent, dat het hier niet over gaat. Vastgesteld werd het. voorafgaand Raads besluit als bedoeld bij art. 27 der Woning wet ten behoeve der verbreeding van do Louwestraat te Katwijk-aan-Zce. Na een opmerking van den heer De Klerk wordt besloten de jaarwedde van den vo- rigen burgemeester tot 1 October aan do weduwe toe te kennen Alsnu werden mecledeelingen gedaan in zake het verkrijgen van gronden, benoodigd voor aanleg van een verbindingsweg tus schen den Wassenaarsehenwcg en clo Anna- straat. B. en W. hebben met den heer W. F. van Wijk en met Regenten van liet Wees huis der Ncd.-Hcrv. Gem. daarover onder handeld. Do heer Van Wijk heeft den grond beschikbaar willen stellen voor het bedrag, dat deze hem gekost heeftRegenten van het Weeshuis willen van geen ruil weten. B. en W', stellen voor da.n tot onteigening over .to gaan Wanneer dit/ werk dan niet bijwijze van werk verse h.i ff in g kan word ei

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1