Nederland en de Oorlog. De Europeesche Oorlog. A0. 1514. 16762 Zaterdag IT October. (§eze iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van Son- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgevingen. UIT ONZE STAD. UIT ONS LAND. Binnenland. Hoe het er in Antwerpen uitziet en hoe het er toegaat. PRIJS DER ADVERTENTIENI Vwi 1—8 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17{. Grootere lettere naar iplaaternimte. - Kleine advertentién ran 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta.-Joor het inoaeoeeren wordt^O-Oö berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 1.30; per week. a 0.09. Buiten Leiden en waar agentQD gevestigd zijn per weok. o 9 0.10. Franco per post9 1.65. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lelden Gelet op de artt. 12 en 37 der Drauliwet; Brengen ter algemeene Lennis, dat door A. VAN DER HELM. wonende te Leiden, een ver zoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alooholhoudenden. anderen dan ster ken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de groote zaal en de gelagkamer van het per ceel Haarlemmerstraat no. 52. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GTJSEL AAR, Burgemeester. YAN STELTEN. Secretaris. Lelden, 17 October 1914. JACHT. Do Commissaris der Koningin iu de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten Hier provinoio dd. 12 October 11.no. 4; Gelet op art. 11 der Wot van 15 Juni 1857 (Staatsblad no. 611; Brengt ter kennis van belanghebbenden: ie. dat bij voormeld bestuit voor het gebied tusschen de Merwede te Gorinohoiu. het Morvrede- kanaal, de Lek tot Everdingeu, do Poldersteeg, den Kortgereohtsokon weg, den Soliaiksoben dijk, den Schoonrowoerdsohen weg en den rechter- Llngedijk tot de Merwede, bepaald is, dat worden opengesteld a. de Jacht op klein wild van 31 Ootober tot en met 7 November, van 28 Nowmber tot on met 6 December en. van 22 December tot oa met 31 December a.s. b. de jacht op waterwild gedurendo dezoiide tijdvakken en bovendien van 9 tot en met IS Ja nuari en van 6 tot en met 13 Februari a.s. 2e dat in de geheele provincie het vangen van waterwild met slagnetten en het vangen van eendvogels in een eendenkooi of daarmede gelljk- etaanden toestel voortdurend geoorloofd blijven tot den dag. mot ingang van welken de jacht Op waterwild zal worden gesloteu. Deze kennisgeving zal. in plano gedrukt, v/or- den afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk i3, alsmede in hot „Provinciaal Blad" en in de „Nederlaudsohe Staatsoouraut" worden geplaatst. De Commissaris der Koningin voornoemd, SWEERTS. VGravenhage, 15 October 1914. LEIDEN, 17 OCTOBER. Ter-narde-bcstclling dr. A. W. Kroon Jr. Onder groofco belangstelling, zoowel van luer als van elders, voornamelijk uio Den Haa-g, bad hedenmiddag op de begraaf plaats „Rhijnhof" c|e ter-aarde-bestelling plaats van onzen stadgènoot wijlen dr. A. W. Kroon Jr. Onder de talrijke aanwezigen waren ook liet College van Burgemeester en Wethou der» Curatoren van het Gymnasium, de be sturen van het Stedelijk Museum ,,De La kenhal", de Leidselie Maatschappij van Weldadigheid, de Leidselie. Broodfabriek, de Kon. Ned. Grofsmederij, de Leidselie Bouw- vereeniging en andere corporaties vertegen woordigd benevens vele vrienden van den overledene. Een viertal kransen dekte de kist. Jttin het graf werd niet gesproken, doch voor de kist in de groeve daalde, dankte do zoon, dr. J. E. Kroon, uit Groningen, mede namens zijn moeder en de verdere familie leden, voor de laatste eer, aan deu over ledene bewezen. Hierna strooide do aanwezigen levende bloemen in het graf, waarmede de droeve plechtigheid eindigde. Het gjminasium, waarvan de overledene president-curator was, was vandaag in rouw. De gordijnen waren neergelaten en met de lessen werd vroeger geëindigd dan gewoonlijk. Gisteravond is aan het politiebureau gedeponeerd een vermoedelijk valschen rijksdaalder. Hot geldstuk draagt den beel denaar van Z. M. Milleui III en het jaar tal 1870. De „Sts.-Crt." bevat de gewijzigde sta tuten van de Ned. Fabriek van Vorduur- eaamde Levensmiddelen, voorheen \V. Hoo- genstraaten en Co., alhier. Te ruim één uur vanmiddag brak van een bestelwagen met paard van Van Gend en Loos bij het oprijden van uio Blauw- poortsbrug vanaf de Steenstraat een achter wiel, waardoor de wagen zakte en de in- höSftl over den grond verspreid werd. Men deed een anderen wagen aanrukken, die de vracht overnam en verder vervoerde. Gisteravond om negen uren reed -J. K. met zijn rijwiel nogal roekeloos op de Hooglandsche Korkgracht. Hij viel en kwam deerlijk met zijn hoofd op de straatsteenon terecht. Hij werd bewusteloos liet. gebouw van „Patrimonium" binnengebraoht. Dr. Boonacker, aldaar ontboden, vond het raadzaam hem per politiebrancard naar k-w ^on,mg *'6 vervoeren, hoewel hem geen «tnstig letsel was overkomen. f™, iV°0r clen dienst in Nod.-Indiö io be- °S\t0, ,worclon bonoemd tob onder- 3de kl. bij het openb. Eur. loger «"lei'wys m6J. Kr. Revst, alhier. Afil. Leitien van lie Holl. Mij. van Landbouw. In de groote zaal van Zomerzorg" had gisteravond een ledenvergadering plaats van de afd. Leiden van de Holl. Mij. van Landbouw. Do goed bezochte vergadering werd geleid door den heer B. van Dorsten. Onder de ingekomen stukken werd ver meld een schrijven van do afd. Oegstgeest dezer Maatschappij, om bij een eventueel in April a.s. te houden tentoonstelling ook rekening te houden met de melkstaten. De voorzitter zegt, dat het bestuur onder deze omstandigheden er niet aan denkt a.s. voorjaar een veetentoonstelling te houden. Bij gelegenheid zal echter met de wenschcn der afdeeling rekening worden gehouden. Ingekomen was ook de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, op 4 Nov. a.s. te Amsterdam te houden. De punten, er te behandelen, werden van weinig belang geacht en daarom werd besloten in verband met do kosten, daaruit voortvloeiend, geen afgevaardigde voor deze vergadering te be noemen. Ter tafel kwam vervolgens een circulaire van het hoofdbostuur voor de plaatsing van een dekbeer in het district Leiden, waar voor het hoofdbestuur aan 8 afd. een subsi die van f 50 wil verleenen. Wanneer er meer afd. zich aanbieden, zal er om geloot moeten worden. Men heeft de leeus uit drie rassen. Het bestuur, dat deze zaak reeds had overwogen en als het meest, daarvoor aan gewezen er besprekingen over had gehou den met de firma Nieuwenhuizen Segaar, voelde voor het denkbeeld niet veel, aan de uitvoering waarvan trouwens ook voor do afdeeling nogal eenigo risico zou verbonden zijn. Na eenige gedachtenwisseling werd be sloten deze zaak aan het bestuur over te laten. Hierna deed de voorzitter eenige mede- deelingen uit de vergadering met den Di recteur-Generaal van den Landbouw en ver schillende belanghebbenden op het gebied van den landbouw te Amsterdam gehouden, ter bespreking van de wijze, waarop de <loor de Regeering beschikbaar gestelde maïs, gerst en lijnkoek zal worden verdeeld en door de landbouwers aangekocht. De voorzitter, die met den heer Nieuwen huizen Segaar deze bijeenkomst had bijge woond, deelde- mede, dat er een zeer vriend schappelijke toon heerschte en dat de Re- geeringsvertegenwoordiger blijk gaf, dat de Regeering de landbouwers zooveel rao- golijk te gemoet wil komen. Do prijs, waar voor do door de Regeering aangekochte „gezonde maïs voor de landbouwers ver krijgbaar wordt gesteld, is f 100 per 2000 K.G. Voor de gerst en de lijnkoeken is nog geen prijs vastgesteld, doch uit de prijsop gave van maïs blijkt al hoe billijk de land bouwers terecht kunnen, daar de prijs van gezonde maïs thans reeds 225 b. f 235 is. Men moet echter vooraf betalen. Er volgden ook over dit punt eenige bo- sprekingen. Do heer Lijst ontwikkelde eeni ge bezwaren, de heer Ramp vroeg, of ook niet-]andbouwers er van konden profitee- ren, zoodat hij bijv. ook voor, zijn zoon, nict- landbouwer, kan bestellen. Medegedeeld werd, dat slechts landbou wers en veehouders voor eigen gebruik er van kunnen profiteeren. Voor het malen zal men zelf moeten zorgen. Dit zal echter geschieden vanWege do commissie, bestaan de uit de heeren Van Dorsten, Nieuwenhui zen, Segaar en den secretaris, den heer Oos- terhout-, die daarvoor een overeenkomst heeft aangegaan met den molenaar Schra- ma, te Wassenaar, op zeer billijke voor waarden. De heer S., ter vergadering aan wezig, bleek do landixnïwers in dezen zeer ter wille te kunnen en willen zijn door bijv. de maïs naar behoefte te malen. Belanghebbenden werd een invullingslijst ter hand gesteld, die ingevuld wordt te rugverwacht, uiterlijk Maandag a.s., bij denr heer Van Dorsten, Hooge Rijndijk 8G. Daar alleen leden van vereenigingon van deze levering kunnen profiteeren, werd op verlangen van den Directeur-Generaal be sloten op heel gemakkelijke wijze voor deze gelegenheid nieuwe leden aan te nemen. Tot bestuursleden werden herbenoemd mr. A. J. Fokker met 14, J. W. Nieuwen huizen Segaar met 19 en dr. H. E. Th. van Sillevoldt met 20 van de 26 uitgebrachte stemmen. Uit het uitgebracht verslag van de kan- nazieners bleek, dat het batig saldo over 1913/1914 heeft bedragen f 87.80. Daarna bracht do lieer Van Gruting ver slag uit over een door hem bijgewoonde ver gadering over de al of niet gratis levering van rijksserum voor het inent*» TTO.Tl Tn kons, Op voorstel van den heer Ramp werd daarop besloten cèn adre® aan den Leid- schen Raad to richten met het verzoek voor de z.g. dunne of wrakke koeien een afzon derlijke markt in te richten, zooals ook te Purmerend en te Rotterdam geschiedt. Eindelijk drong de heer Ramp er op aan een our sus in het melken vanwege de af deeling te doen houden, waarvoor volgens hem groote behoefto bestaat, aangezien dit vak achteruitgaat, wat ook anderen beveo- tigen. Hot bestuur zal het denkbeeld nader overwegen. Belgische Vluchtelingen. Wij ontvingen mededeel ing van de vol gende dankbetuiging Aau liet ondersteuncomiteit voor Belgi sche vluchtelingen van het huis Zaalberg en Zoon, te Leiden. Waarde Heeren en Mevrouwen. Door het droeve noodlot Iietwellc ons ge liefd Vaderland (België) komt te treffen, zie ik mij verplicht U uit naam van de Belgi sche vluchtelingen, eon woord van oplachten dank toe te sturen, voor zooveel hulp en bijstand, welke U bssteed -hebt sedmfc het uitbreken van den oorlog. Wanneer .wij dagelijks zien, met welke vaderlijke en moederlijke zorgen U onze ouderlingen en kinderen verzorgt, dat elk woord zoo vriendelijk en minzaam van Uw lippen ontglipt, dan komt in ons allen een gevoel van diepen eerbied en erkentelijkheid, hetwelk wij aan o:ize Nederlandsclw broeders en Zusters verschuldigd zijn. Moge het wezen, dat Uw geliefd Vaderland in dezen verschrikkclijken oorlog moge ge spaard blijven, dat zou onze eenige vol doening zijn. Want sedert duizenden van ons allen die milde gastvrijheid iu Uw Vaderland gevon den hebben, zoowel door soldal en als door burgel-s, kunnen wij niet anders als Neder land op dezen oogenblik ook als ons Vader land beschouwen. Ik sluit dus niet de vosje overtuiging, dat Nederland in dergelijke, gevallen ook op onze ondersteuning zal mogen rekenen. Ik roep dus uit naam van ons allen uit gansch mijn hart uit volle; borst Leve Uw Koningin Wil helm i na! Leve Nederland! Aanvaart, Mijn heeren en Mevrouwen, do verzekering onzer diepe gevoelens van eer bied. Namens do Belgische vluchtelingen vau huis Zaalberg Zoon, J. CAJRELS. liet Meel-vraagstuk. Uit het bericht in ons vorig nummer over de toestemming, die de regeering binnen kort zal geven om van de beschikbare tarwe weer bloem te malen, moet men geen ver keerde conclusies trekken. Naar we nader vernemen zal het nog wel eenigen tijd du ren, voor hiertoe zal worden overgegaan. De meelkwestie is nog niet zoo gunstig 01 Den Haag en Arnhem hebben de bepaling moeten maken, dat ook daar vanaf Maan dag a.s. geen ander dan tarwebrood mag worden gebakken. Schadelijke Uihoer. Men deelt aan „Het Volk" mede, dat in de Beemster tegenwoordig vele kalf-koeien worden opgokocht om te dienen voor slacht vee. Kalfkoeien toch zijn thans veel goed- kooper dan vet slachtvee. De gevolgen van deze uitdunning onzer veestapel op grooto schaal zullen evenwel in do eerstkomende jaren sterk gevoeld worden in de schaarste van zuivelproducten, die er het gevolg van zijn, Veevoeder en Kaas. De Nederlandsche Vereeniging van Kaas handelaren heeft van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, naar aan leiding van haar missive betreffende den invoer van lijnkoeken, bericht ontvangen, dat er bij de distributie van het door de regeering aangekochte veevoeder, zooveel mogelijk naar wordt gestreefd, den in den handel gebruikelijken weg te volgen. De omstandigheden maken echter uitzonderin gen op dezen regel soms onvermijdelijk. Het bestuur van genoemde vereeniging hoeft een conferentie met den minister ge had en naar aanleiding daarvan Donderdag te Amsterdam vergaderd, om aan don mi- nistor op zijn verzoek voorstellen te doen, die zullen moeten leiden tot goedkoop ore kaasprijzen voor binnenlandsoh gebruik en de zekerheid van voldoenden voorraad. Mochten deze voorstellen naar het oor deel van den minister niet afdoende zijn, dan zal hij zich genoodzaakt zien, de gren zen voor den uitvoer van kaas te sluiten. Valedie Belgische Bankbiljetten. De Belgische regeoring heeft ter kennis gebracht van den vice-consul van België t© Maastricht, dat de in omloop zijnde Belgi sche bankbiljetten met de beeltenis van koning Leopold tot een waarde van .20-1000 francs valsoh zijn. Een groot aantal van dese biljetten U te Maas tri oh t in omloop. Een Nederlander aangehouden. Een jongeling uit Nijkerk, zekere Do Ruijter, die in Amerika vertoefde er. op weg toog om in ons leger zijn dienstplicht te gaan vervullen, is op de zeereis door Engelschen gevangen genomen en wordt nu sedert zes weken gevangen gehouden. Zijn vader, die hiervan door een vriend van zijn zoon kennis kreeg, heeft zich tot den minister gewend, die een spoedig on derzoek te Londen heeft toegezegd. Een Vliegtuig. Te Biervliet is een tweedekker, die over do Belgische grens was komen vliegen en bemand met een Franschman en een Belg, vermoedelijk militairen, wegens gebrek aan benzine, gedaald in den Helenapolcler, een halfuur van de kom der gemeente. De tweedekker was gemerkt .31 F 120" en had do kleuren blauw, wit en rood. Hij is voorloopig onder bewaking gesteld van de aanwezige politie. Muziekinstrumenten voor de Vloot. Het hoofdbestuur van de Ned. Vereeni ging „Onze Vloot", dat op zich heeft geno men, om leger en vloot van ontspannings- artikelen te voorzien, doet daar de voorraad muziekinstrumenten uitgeput is, een beroep op het publiek om harmonica's mondharmo- uica's, fluiten, enz. te zenden. Het aantal Gein tenteerden. Te bevoegdcr plaatse wordt meegedeeld, dat er interneeringsdepóts zijn of worden opgericht in Ga-asterland en te Assen, Kampen, Zwolle, Harderwijk, Amersfoort, en Loosduinen vóór geïnterneerde Belgische soldaten, en te Groningen en Leeuwarden voor Engelscho geïnterneerde soldaten. Heb aantal geïnterneerden bedraagt totaal on geveer 30,000. Heb transport vau geïnterneerden wordt nog voortgezet. Het blijkt, dat onder de Belgen nog groepjes Engelschen zich be vinden. Deze worden afgescheiden en naar Groningen of Leeuwarden vervoerd. Ook zijn er nog gewonde geïnterneerden, die na hun herstel naar een depót worden gezon den. Rijksbijdrage Bijzondere Scholen. Thans bevat de „Stsct." het Kon. besluit waarbij den Min. van Binuenl. Zaken mach tiging wordt gegeven aan het bestuur van de bijzondere lagere school, hetwelk heeft doen "blijken aanspraak te zullen maken op Rijksbijdrage, bedoeld in artikel 59 cler wet. over 1914 en dat, naar het oordeel van den Minister, dringend behoefte aan kasgeld heeft, een vervroegd voorschot op die Rijks bijdrage te verleenen tot een bedrag van ten hoogste 60 pCt. van do laatstelijk aan dat bestuur toegekende Rijksbijdrage, indien dat bestuur een daartoe strekkend verzoek aan dien Minister indient en zich daarbij bereid verklaart tot- terugbetaling van het geen eventueel bij voorschot te veel mocht worden genoten. Voor de nakoming van de- zo verbintenis 'behooren twee door deu Mi nister goed te keuren borgen te worden ge steld. De Vereeniging „Nationale Blinden zorg", waarvan beschermheer is de Prins, gevoelt zich in het belang van het „Tehuis voor alleenstaande Blinden", te Wolfhezen, gedwongen, steun en hulp in te roepen. Het bestuur cler Stichting doorleeft moeilijke dagen. Voor het onderhoud en de instandhouding van het „Tehuis" werd een verloting. Ko ninklijk goedgekeurd, georganiseerd a 25 cents per lot, waarvan de trekking /al plaats hebben te 's-Gravenhage op 2 Dec. Het bestuur hoopt, dat er in ons land vijf tig duizend loten zullen geplaatst worden ten bate der Stichting. Corresp. is mej. J. C. C. van Kempen, Broestraat 58, te Leiden. De Vastte Keuringscommissie der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde heeft toegekend een zilveren medail le aan een verzameling Bouvarclia-takken, welke uitmuntten door de ze^r lange tak ken en cfo frisck ontwikkelde bloemen, in gezonden door clen heer K. Tas Sr.. te Aalsmeer, en een verguld-zilveren medaille aan eem verzameling Chrysanthemums, Ro zen en Physalis-vruchten van den heer M. Jongkindti Gzn., aldaar alsmede een zil veren medaille aan een verzameling Cy clamens van den heer D. Spaargaren Mz. en Zn., aldaar, en een bronzen medaille aan een verzameling Herfst-Chrysanthen „Gloire St.-Martin", van den heer M. VI- dërden Sr., te Aalsmeer. Aan den klerk bij '3 Rijks werven C. J. van Leussen, geplaatst bij '3 Rijks werf te Amsterdam, is met ingang van 1 Nov. op zijn verzoek eorvoi ontslag verleend uit 's Rijks dienst. De toesband van den zoon van minis ter öo-rb van der Linden blijft zeer bevre digend. Een stadgenoot schrijft ons: Ik ben vanochtend Donderdag- van Ber- gon-op-Zooni, via Putten-Capelle-Alerxem, naar Antwerpen gefietst en zit daar thans in een hotel dit alles neer te pennen. Gewapend met een buitonlandsch paspoort, geviseerd door liet Duitsche consulaat tw Rotterdam, passeerde ik te twaalf uren Neer- lands grens te Putten, onderweg kwarruen nog steeds tal van vluchtelingen opzetten, doch ook giugcu reeds enkelen in de rich ting Antwerpen terug, meest werklieden en boeren, de laats ten met hun vee. Van Duitsche zijde, wordt de Belgisch? grens bewaakt door rnarinotroepen, che de mensche-n in g-cen enkel opzicht liet passeeren der grens lastig maken. Te cén uur was ik te Merxcm, alwaar honderden menschen wachtten, ten einde hun paspoorten van een Duifcsch militair stempel te do011 voorzien. Zonder dat, hebben zjj" geen toegang tot de stad. Als Nederlander waagde ik het er op zon der Duitsch militair stempel en ondervond bij het binnenkomen der stad geen last. De indruk, dien men van het straatleven midden op den dag te Antwerpen krijgt, ik niet beter schetsen dan dooreen vergo lijki,ug le maken. n.l. Leideti, vougo^t mttn oia .een nachtelijke fuif zoo om een uur «af zes 's morgans huiswaarts keert, en m!en ziet dam slechts menschen. die. naar hun werk of de kerk gaart. Het is -er som her in de stad. Df berichten over de beschadiging der si ad door het bombardement, zijn sterk over dreven; wel zijn cr enkele stadsgedeelten zwaar getroffen, doch veel van de verhalen der vluchtelingen bleek slechts fantasie Zwaar getroffen is vooral do Schoenmarkt, waai- een blok van minstens 40 huizon go- In. 1 Vomietigd is. Opgebouwd zal dit ge deelte wel .niet meer worden, want juist (tnar was een broedere verkeersweg hoogst moodig. van dien kant bekeken dus nog oen. buitenkansje. Iu do Braed.estra.afc is «een rij huizen ge heel door bra-nd verwoest, het gemis aan water belette .hier de blussching. Verder is in hoofdzaak liet stadsgedeelte bij hét Palcds van Justitie getroffen en liggen in tal van straten huizen, geheel of gedeeltelijk in puin. Als de bewoners terug zijn, zullen er wel meer getroffen blijken, dan thans te zie is, waait er zijn huizen, waarvan men aan den voorgevel niets merkt, en die aan den achterkajut bijna geheel weggeslagen zijn Vooral do Zeppelin-bommen schijnen een reusachtige uitwerking te hebben gehad; ik zag gaten in den groncl van wel 2 meter diep. Ook liet Elisabeth-gasthuis was door zoo,n bom getroffen. Overal in de stad is de straat bezana-1 met glas; werklieden zijn druk doende all* puin en glas weg te voeren. Van do voor steden moet vooral Berchem het meest ge leden hebben. Deze plants heb ik echter no, niet bezocht. Er liggen thans een 15 duizend Duitsche soldaten in de stad, in hoofd/aak matrozen en zeesoldaten. D-.-ze zullen waarschijnlijk morgen of overmorgen vertrekken en ver- vangen worden door de oudste landstorm- lichtingen. Voor zoo ver ikzelf ondervond er zag. gedroegen soldaten en officieren zich zeer beleefd en waren zij de nog in Ant werpen vertoevende bevolking in alle op zicht en behulpzaam en betaalden zij alles met klinkende munt. Ik heb het oordeel van verschillende menschen over liet gedrag der Duitsche soldaten i n Antwerpen gevraagd. Menschen uit het volk waren vol lof over hön en gaven uiting aan hun verontwaar diging. dat in Hollandsche bladen zon ge staan hebben, flat Antwerpen geheel ver woest e.u liet bloed op straat gestroomd zou heb beu. Alen wist mij niet. te vertellen in welke bladen; ook dit zal dus wel weer ge heel op fantasie berusten, Een dienstdoend politie-agent verklaarde mij, dat het gros der soldaten zicli netjes gedroeg, doch dat er enkelen, ook officieren, hadden geplun derd. Dit wordt echter onmiddellijk en ern stig bestraft, zoodat daar thans geen sprake meer van is. Iemand uit den groothandel vertelde mij zijn wedervaren in een hotel-restaurant, waar hem bij izijn binnenkomen door een luite nant. op onhebbelijk© wijze werd medege deeld, dat in dat hotel-restaurant alleen. Duitsche officieren toegang hadden. Hij deed in dat hotel-restaurant onmiddellijk zijn be klag bij een aldaar aanwezig liooger officier,- wat ten gevolge had, dat de luitenant hem' 'zijn verontschuldiging' aanbood. Ontactisch' en provoceetend optreden van enkele Duit» sche militairen is en blijft, gezien den io- vialen, doch driftigen aard der Vlamingen, een groot gevaar voor Antwerpen. In de stad waren op tal van plaatsen ppoola. ma.ties in het Duitsch, Nederlandsoli en Fransch aangeplakt. Ten einde de bevolking gerust be gaven de militaire fanfare-korpsen o\\ \tp*

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1