Telegrammen. Uit de Omstreken. Laatste Berichten. AdYertsntièn. Telegrafisch weerbericht, near waarnemingen in don morgen Tan 26 Sopt. Kedegedoeld door het Kon. Meteor. Inrtituut to De Bildt. Hoogste barometerstand 771.7 to BroBlau. Laag- fte stand 751.2 to Haparanda. Verwachting tot den avond van 27 Sept.*: Aanhankelijk matigen, zuidelijken tot zuidwes- tehjlcen wind. Toenemende bewolking. Waar schijnlijk nog droog weer. 'a Ochtends ieta zachter. ALLERLEI KORTE BERICHTEN, Sommigen oorlogscorrespondenten, de beste niet uitgesloten, schijnt de suggestie of de fantasie? wel eens parten te spelen. Wat bijvoorbeeld te denken van een slagveldimpressje, gelijk Luigi Barzini in de Corriere della Sera geeft: Terwijl de Franschen nog in den dood den indruk maken van ongebreideld voorwa&rtsstormen, bieden de Duitsche lij ken een beeld van orde en tucht." De „Times" bevat een uittreksel uit een brief van een Engelsche dame te Ostende aan een kennis in Engeland. Zij schrijft, dat een van de Engelsche solda ten zeide, dat de Duitschers blijkbaar be vel hebben om de Engelsche gewonden met grootefc'zorg te behandelen. De Duitsche dokters hebben in elk geval veel voor de Engelsche gewonden gedaan. Dezen zei ven zeggen, dat na Bergen al de Engel sche gewonden bezweken zouden zijn, als de Duitsche dokters er niet geweest wa ren. De constructeurs der firma Krupp, die de 42 c.M.houwitsers, de z.g. „Brummer", hebben vervaardigd, hebben het ijzeren kruis gekregen het zijn het lid van de di rectie der firma Krupp, prof. Rausenber- ger, die kapitein der landAveer bij de veld artillerie is, kapitein Wesener en hoofd ingenieur Kolb. Duitsche bladen ontleenen aan het „No- woje Wremja" dat do gearresteerde plun deraars van het Duitsche gezantschap te St.-Petersburg weder op vrije voeten zijn gesteld, op grond, dat zij niet uit lust tot plunderen, doch uit edele vaderlandslieven de beweegredenen hadden gehandeld. Te Brunn, in Oostenrijk, is een geval van cholera asiatica bacteriologisch vast gesteld. De zieke is een militair, die van het noordelijke oorlogstooneel is aangeko men en terstond in het hospitaal werd op genomen. De Indische vorst Ranjitsinghj e, die eeni- ge jaren geleden in Engeland groote ver maardheid verwierf als cricquetspeler, heeft aangeboden aan Engeland te leveren 1000 man infanterie, 2 eskadrons lanciers, 200 paarden en 15 auto's. Een ander treffend voorbeeld van de geestdriftige aanhankelijkheid, welke het geheele Britsche rijk beheerscht, is de bij drage der kleine kolonie Gambia (op de westkust van Afrika) van 10,000 pond ster ling in het Nationale Ondersteuningsfonds. De Belgische missie naar Amerika is te Montreal geestdriftig ontvangen. Duizen den zongen bij haar aankomst de Braban- oonne en de Marseillaise. Uit Maastricht wordt aan de „Tijd" geseind, dat op het oogenblik ontzaglijke troepenmassa's naar Frankrijk vervoerd worden ter deelneming aan den slag bij de Aisne. Eenige dagen lang rollen weer de zware oorlogstreinen over de lijn München GladbaohAken. Soms duurt het voorbij rijden een half uur zonder onderbreking. Gedurende de dagen van transport is het heen en weer gaan over de grens ten strengste verboden. Niet minder dan aoht Engelsche krui sers zoeken langs de kust van Zuid-Ame- rika naar de Duitsche kruisers Dresden, Karlsruhe en Bremen. De verbinding met Antwerpen wordt zeer moeilijk. Sedert eenige dagen wordt nie mand meer binnen den kring der forten toegelaten, tenzij hij voorzien is van een pas, afgegeven door den bevelhebber der vesting zelf. O De Duitschers hebben in Brussel den Duitsoheoi tijd ingevoerd. Ex-Sultan Abdul Hamid heeft het Jong- Turksche Oomité gewaarschuwd dab Tur kije verloren is, wanneer het een oorlog tegen Rusland begint. ALKEMADE. De h'eer F. H. van Wie hen. wil van een herdenking van zijn 25-jarig burgemees terschap onder de tegenwoordige omstandig heden niet© weten. HAARLEMMERMEER. Thans, nu de bietenoogst in vollen gang is, blijkt het, dat de oogst erg zal meevallen. Do opbrbhgst is over het alge- "meen bevredigend, terwijl hot gehalte ver boven het vastgesteld© minimum, komt, zoa dat er verhoogde parijzen worden uitgekeerd. 'Alleen de later© oveTgezaaj.de bieten zullen geen groot© opbrengst geven, $och dit zijn ter niet zoo heel véél. KATWIJK-AAN-ZEE. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. EVVester is benoemd tot hoofd der bijz. school tbs Stavoren'. Het dak' van dé Ned.-Herv. Kérk, dab Van een nieuW> ledendak moest voorzien wor den, nadert zoo langzamerhand zijn vol tooiing. Nog slechts korten tijd en het zal gereed zjjn. NOORDWJJK. Méde (én gerieVe van de landweerman- b&n, die in hun burgerleven bij den land. to tuinbouw werkzaam zijn, is de afd. Nootd- V'ijk van de Algcm. Vereeniging van Bloem- bolloncultu,vu; bezig, een rijkstuinbouwwin- tercursus voor volwassenen tot stand te brengen. -t Aan onzen plaatsgenoot, den heer H. Reekers, -die reeds vele boringen ver. richtte voor het Rijk tot opsporing van delfstoffen, is door het legerbestuur op. gedragen het maken van een aantal borin gen jn !e'n ten behoeve van de stelling Amsterdam. RIJNSEüRG. Door den heer P. Brusse© J.Dz. is als ouderling bij de Ned.-Herv. Gem bedankt. WOUBRUGGE. Met het afbreken van de molens van den Oudendijkschen polder is heden een aanvang gemaakt. De Raad is opgeroepen tegen Woens dag a.s., des voormiddags te ©lf uren. ZWAMMERDAM. De beroepen predikant bij de Rem. Gem. alhier, ds. W. Mackenzie, te Briel- le, hoopt moTgen zijn intrede te houden na voorafgaande bevestiging door prof. IJ. Groenewegen, te Leiden. De Amsterdamsche Padvinders-afdee- ling gaf aan het Militair 'tehuis ter uit- deeling ten geschenkezeep (van Bol- doot), sigaren, tabak en pijpen (van de firma Goedewaagen. Met grootc ingenomenheid zijn deze ge schenken aanvaard. Woensdagavond houdt dr. Oort, van Amsterdam, in de Herv. Kerk een lezing over „Een Landsbelang", Don derdag geeft het Amsterdamsche Mannen koor „Preciosa" een uitvoering, mede in de Herv. Kerk. De Amsterdamsche Padvin ders zorgen voor 5 auto's om de zangers te vervoeren en 't drukwerk wordt gratis ge leverd door de firma Yan Mantgem te Am sterdam. Ratuijk-aan-Zee. Te IJmuiden kwamen binnen: K.W. 139, „Vriendschap", met 80 kantjes; bomschuit K.W. 27, „Cornelia", met 50 kantjes. BURGERLIJKE STAND.-OMSTREKEN. WASSENAAB. Ondertrouwd: J. Cokehoorn en M. Noordoven. Overledon: M. J. O. van der Zalm, Jd. 37 j. J. van Bobemen, Vr. 63 j. M. Sohippor. M. AS j. Geboren: Bernardus Anthonlne Nioolaas, Z. van W. Slata en O. Th. Eijmer. Anthoniue Gerardue Theodoras. Z. van P. P. Zonneveld en P. G. Th. Roodakker. Dina Johanna, D. van E. W. B. Knook en J. Gebraad. Pietcr, Z. van F. van Leeuwen en G. van der Hen6t. Theodora Louisa, D. van J. L.' Voorham en M. J. 0, Bel- lekom. Engelina Wijnnnda, D. van G. P. C. de Smit en G. E. Noordholl. MARKTBERICHTEN. Leiden, 26 Sept. Graanmarkt- De handel in lnlandscbe Granen ib door het gedeeltelijk ont breken van bet tot-ial benoodigde buitenlandscbe giaan nog steeds geanimeerd en vindt een en ander tot boogen prys koopers. Te no'e^ren zijn Tarwe vau 9.20 tot f 9 90 per 80 KG. liogge van 8.75 tot 9.30 per 75 KG. Gerst van 7.75 tot 8.20 per 65 KG. llavor van 10.70 tot 11.30 per 100 K9. Erwten van 10.50 tot f 11.50 per HL Leiden, 26 Sept. Botermarkt. Prima fabriekaboter (controle) van f 60.tot /62.Goede fabrieks- boter (corfft-Öle) van 55. tot ƒ59.Prima boeronboter van 62.tot ƒ65.Goede boeren- boter van 58.tot ƒ61.—. Weiboter van/ tot Aangevoerd 313/8, 17/16 vaten, wegende 6480 KG. Handel matig. Lange Zwarte Turf, 360,000 stuks, f 4.25 a f 4.60 p. duizend. Korte turf f a f per duizend. Leiden, 26 Sept. Eierenveilinff. Do eieren zyu gestempeld L. E. V. Aanvoer 5320 «tuks. Prijzen warenKipeieren van f 5.80 tot 6.70. Eenden eieren 5.80 tot 5 80. Kalkoeneieren 8.— a 9. per 100 stuks. Handel matig. Katwijk. Veiling Tumbouwver. K. en O. Manden ronden aardappelen /l a ƒ1.05, Eigeu- heimers klei a f.dito zand a .Peen ƒ1.60 a 2 per 100 bos Uien per baal 1 60 a f 1.80. Bloemkool 1 ƒ4.50 a 7 50, dito II f 2 a 2.75, dito III 1 a 1.50. R-oodo kool 4 50 a 5. Savoye kool ƒ6 50 a f 7.25 Aangevoerd 16,000 bloemkoolen, 300 baleo uien. Handel bloemkool matig. Uien oploopend. Alkmaar, 25Sept. Kaas Aangevoerd 390 stapels wegende 225,000 KG. Prijs voor kleine fabriek •- kaas ƒ31.—, kleine boerenkaas ƒ84..commissie fabriekskaas f 30.commissie boerenkaas 31.50, middelbare fabriekskaas 31.middelbare boeren kaas 32. Zwolle, 25 Sept. Aangevoerd ter veemarkt 2132 stuks als: 411 runderon, 78 kalveren, 619 schapen on lammeren, 55 varkens en 969 biggen. Haudel iets beter. Men besteedde voor neurende en versoh gekalfde koeien f 140 a 240, dito vaarzen en schotten 125 a 210, gustekoeien voor de vetweide a dito vaarzen a voorjaarskalvende koeien a ossen voor de vetweide a lVajarigespringstieren ƒ50 a 120, U/r jarige pinken 45 a 100, jonge fokkalveren ƒ28 a 40, nuchtere kalveren 6 a 10, vette koeien en ossen aan bouten 62 a 78 c., dito stieren 50 a 66 o., dito kalveren 60 a 74 c., dito schapen 40 a 70 o. per kilo, lammeren ƒ12 a 21. 6-weeksche biggen ƒ3 a 7, 10-weeksche dito 10 a 17, drachtige varkens ƒ30 a 50, magere dito 20 a 40 por stuk; vette dito 44 a 48 c., dito voor Londen 36 a 38 o. per kilo. Aaidappelen a per H.L. Boter. Aanvoer 9790 ICG., prijs 1.30 a 1.45 per kilo, per 1/8 vat van 20 kilo, prima 28.a 29.afwijkende ƒ27.50 a 2S.25,2de soort f 27.a 27-50, per 1/16 vat van 10 kilo 18.25 a 14.25, gTasboter naar qual. Handel zeer willig. Kipeieren a per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 26 a 28 c., pinkeuvellen 28 a 30 c., stieren vellen 23 a 25 c., vette kalfsvellen a c. per kg., nuchtere kalfsvellen a paardevellen {met haar) a ,geitevellen a lamsvellen a f per stuk. Handel staat stil. Leeuwarden, 25 Sept. T. veemarkt waren aange voerd 320 stieren f 50 a 250, 65 ossen 1180 a 250, 375 vette koeien ƒ170 a 270, per kilo 33 a 35 c., 776 melk en kalfkoeien ƒ180 a 260,80 pinken f 60 a 100, 185 yette kal/., ƒ30 a 50, per poDd 30 a32 c., 1847 graskalveren ƒ35 a 65,80nucht. dito 6 a 10,1054 vette schapen f 20 a 24,243 weideschapen ƒ14 a 13, 159 lamineren, ƒ12 a 18, 312 vette varkens 50 a 60, por kilo 24 a 26 c., 245 magere varkens 30 a 35. 2421 vette biggen ƒ80 a 50, per kilo 19 a 20 c., 311 speenvarkens 3 a 7, paaiden f a - Molke- en kalve koeion vlugger, vette koeien flauwer, 9tieren vlug, kalveren traag, exportvar- kens kalm, vette varkei.-s vlug, wolvee vlugger. Kaas. 26175 KG Boerenkaas a Fabriekskaas ƒ15.a M5.—. Leeuwarden, 25 Sept. Boter. Aar-gevoerd 6/4, 2 2 eu 0,16 vn. Boerenboter 63 a 56. F.boter Ann oor 26 3, 115,6 en /16 v. Prijo 53 a 54. Por KG. 1 S5 Handel ƒ54.-. Pluimvee. Aangevoerd 5000 slaohtkippen ƒ0.40 a 0.80, 7000 jonge hmen 0.10 a 0.30,500 piep- kuikens 20 a 70 O. De Duitschers in Frankrijk, PARIJS, 26 Sept. (R. O.). Het communi qué van gisteravond elf uren zegt: le. Op onzen linkervleugel in het gebied ten noorden en ten westen van Noyon heb- ben onz© voorst© troepen gestooten op een talrijker vijandelijke strijdmacht en zijn zij hedenochtend gedwongen geworden een weinig terrein prijs te geven. Vereenigd met versche manschappen hebben onze troepen het offensief met kracht hervat. De strijd in deze streek neemt een bijzonder heftig karakter aan; 2e. Van liet centrum is niets nieuws te vermelden. 3e. Op onzen rechtervleugel heeft de vij and tegenover de aanvallen van onze troe pen uit Nancy en Toul in Zuid-Woevre moeten beginnen met het prijsgeven van terrein en is teruggetrokken in de richting van Rupt de Mad. Onze actie duurt voort op<le hoogten van de Maas. De Duitschers hebben tot bij St.-Mihiel kunnen doordrin gen, maar zijn er niet in geslaagd om de Maas te overschrijden. LONDEN, 26 Sept. (Part. „Tel."). Te Boulogne aangekomen vluchtelingen mel den, dat Valenciennes door een Duitschen strijdmacht is bezet, die op 6000 h 12,000 man wordt geschat. Alle straten zijn gebarrica deerd en niemand mag zonder verlof de stad verlaten. De ctad is een oorlogsschat ting van anderhalf millioen franc opgelegd. Zou deze niet binnen een week betaald wor den dan zouden strenge maatregelen wor den genomen. Woensdag vloog een Duitsch luchtschip over Bethune en volgde den spoorweg van Arras naar Duinkerken. De Duitsche strijdmacht, die Kamerijk verleden week bezette, wordt op 4000 man geschat en is sedert aanzienlijk versterkt. De Kathedraal te Reims. BERLIJN, 20 Sept. (W. B.). De Duitsche pers stelt vast, dat zelfs volgens buiten landscbe bladen, die den Duitschers vijan delijk gezind zijn, de kathedraal te Reims niet ernstig beschadigd is, en de bladen be sluiten daaruit, dat Delcassé onwaarheid sprak in zijn protest-telegram aan de mo gendheden, waar hij beweerde, dat de ka thedraal nog slechts een ruïne is. Waneer Duitschlnnd den Vrede kan aanvaarden. NEW-YORK, 25 Sept. (R. O.). Een hier uit Berlijn via het station voor draadlooze telegrafie Sayville ontvangen, vermoedelijk geïnspireerd telegra|n zegt, dat wegens de enorme opofferingen, die Duitschland zich heeft getroost. Von Bethmann Holweg en Von Moltke eerst den vrede kunnen aan vaarden, wanneer de positie van Duitsch- land voor de toekomst absoluut onaantast baar ia geworden. Een blad voegt aan dat telegram toe, dat het de algemeene "opinie in Duitschland weergeeft. Een Oordeel over Duitsche Oorlogvoering. BERLIJN, 26 Sept. (W. B.) Onder den ti tel „een onpartijdig getuigenis", leest men in de<n „Lokal Anz.", dat de militaire atta ché van een Zuid-Amerikaaneckea staat, die zich in het gevolg bevindt van den Duitschen gener&len staf, aan een vriend te Berlijn schreef: Ik zend u mijn beste wenschen en groeten uit den voor Duitschland roemrij ken oorlog, dien het niet alleen van militair standpunt maar ook van humanitair stand punt op moderne wijze en schitterend voert. Aan Duitsche zijde vindt het „d la guerre comme la guerre" geen toepassing meer, dat is wat ik het meeste hefb bewonderd. De Duitsche Oorlogslcening, BERLIJN, 26 Sept. (W. B.) Nog 70 millioen nagekomen inschrijvingen voor de oorlogsleening zijn ontvangen, zoodat het totaal thans 4,46 milliard bedraagt. Prins Oscar van Pruisen. BERLIJN, 26 Sept. (W. B.) Yolgens in gekomen berichten heeft prins Oscar van Pruisen, een zoon van keizer Wilhelm, zijn regiment moeten verlaten en zich te Metz onder geneeskundige behandeling gesteld. Tengevolge van overmatige inspanning in den strijd heeft de prins een hartzwakte ge kregen, die volstrekte rust en oppassing vereischt. Bij het gezonde en krachtige ge stel van den Prins mag men hopen dat de hartspieren spoedig weer mogen aansterken en hij er geen blijvende nadeelige gevolgen gen van zal ondervinden. De Duitsche IJzerindustric. BERLIJN, 26 Sept. (Corr. Norden). Voor de Duitsche ijzerindustrie zal vermoedelijk de Duitsche spoorweg-directie degelijken ar beid hebben. Reeds moeten voor herfst en wintel! groote bestellingen zijn gedaan voor het wagenmateriaal, dat door het reus achtig vervoer natuurlijk heeft geleden. Daarnaast overweegt de directie uitbrei ding van de spoorwegen. Door deze be stellingen krijgt de ijzerindustrie natuur lijk een kraclitigen steun gedurende den herfst en den 'winter. De Duitschers iu België. LONDEN, 26 Sept. (Part. „Tel.") Een Belgisch uitgewekene die hier is aan gekomen uit Mcchclen, doet het vol gende vreeseiijke verhaal. Met twee zijner vrienden bezocht hij het slagveld bij Me- chelen, toen zij door, Duitsche soldaten werden aangehouden en gedwongen om mee te helpen bij het begraven der gesneu velden. Een oude man van 70 jaar werd op ataanden voet gefusilleerd, omdat hij zoo vermoeid was,- dat hij niet langer kon doorgraven. Op den derden dag" van hun afschuwelijken arbeid, slaagden de twee andëTö Belgen gr in,- te ontsnappen. Belgische Mededeclingcn. ANTWERPEN, 26 Sept. (Part.) Men zegt, dat de kroonprins zijn hoofdkwartier te Namen heeft gevestigd. Te Brussel wor den de levensmiddelen schaars. Te Thielt hebben Belgische vrijwilligers de Duit. schers verslagen. Onware Berichten. BRUSSEL, 25 Sopt. (W. B.) (Officieel) De in buitenlandsche bladen verspreide berichten over moord op Beiers -.e troe pen, vechtpartijen busschen Beieren en Pruisen, de ontsnapping van Fransche gevangenen zijn brutaal verzonnen leugens. Gruweldaden van de Duitschers. WASHINGTON, 25 Sept. (R. O.) De Fransche gezant publiceerde een récuiné van tien door verschillende ambtenaren opgestelde, documenten, waarin de Duit schers van gruweldaden worden besohul- digd en welke documenten zijn toegezon den aan de onderteekenaars der Haagsche conventie. Het gevecht op de Noordzee. LONDEN, 26 Sept. (Part.). Albert Dougherty chef-artillerist aan boord van de gezonken „Cressy", heeft aan een „Daily Chron."-correspondent te Harwich beslist verklaard, dat hij vijf onderzeeërs gezien heeft en dat daarop herhaaldelijk door de Engelsche schepen is geschoten. De „Cressy" werd het eerst tte 7 uur door een torpedo getroffen en zonk te 7.45. Hij zelf was vier uur te water. Yan kapitein Johnson zag hij, nadat deze op de com mandobrug zijn manschappen nog kalm en bemoedigend had toegesproken, niets meer Hij verklaarde dat één Duitsche on derzeeër beslist tot zinken was ge bracht. Een matroos van de „Cressy" redde ka pitein Michalson, commandant van de „Hogue", die o.a. ook te IJmuiden was Deze matroos had twee uren rondgezwom men, zich vasthoudende aan een stoel. Toen zag hij den kapitein, greep hem, en beiden dreven met den stoel verder. De kapitein was op het oogenblik, dat zij ge red werden, bijna bewusteloos. Hij zag eenige oogenblikken een half dozijn zee lieden, die zich aan een tafel hadden vast geklampt. Deze zongen voortdurend „Nearer My God to Thee". Een kwar tier daarna zag hij weer dien groep, maar toen waren er nog maar drie personen boven water. Ook luitenant Harrisson van de „Cressy" heeft gezien, dat er meerdere onderzeeërs waren en dat er een daarvan tot zinken is gebracht. Yele adere geredden stemmen met die verklaringen overeen. Vele mee- nen'ook, dat juist door de reddingspogin gen de Engelsche schepen zich als 't ware als schietschijven vertoonden aan de on derzeeërs, omdat zij zich nauwelijks be wogen- De taak van Ierland. LONDEN, 26 Sept. (R. O.). In een red©, te Dublin gehouden, vroeg minister Asqui-fch: Hoe zou Ierland, hebben kunnen achterblij ven om hulp te verkenen in den strijd voor de vrijheid van de kleinere naties, waarbij" het beste deel van het Rijk was voorgegaan? Hij verzocht den Ierschen nationalen vrij willigers met geestdrift en in grooten ge tale deel te nemen aan de recruteering voor Kitcheners tweede legér. Ook Redmond voer de 'het woord en zeide, dat de democratic in Groot-Britannié aan Ierland het recht van autonomie had verschaft en Ierland dus verplicht is om aan de zijde te staan van de andere autonome deelen van '0 Ko- nings dominiën. Indien de bolwerken van leger en vloot van Engeland zouden worden opgeheven, zou het in 48 uur gedaan zijn met de vrijheden van Ierland. Ecu Ziekentransport overvallen. BERLIJN, 25 Sept. (W. B.). (Officieel). Volgens een bericht van den chef van djen gezondheidsdienst te velde, is in het étaj>- pengebied een ziekentransport met gewon de Eranschen, onderweg in den ochtend van 23 dezer door Fransche frand-tireurs overvallen, waarbij aan gewonden en doo- den een officier van gezondheid en zeven vrijwillige verplegers werden verloren. Yan de Russische grens. BERLIJN, 26 Sept. (W. B.). De „Nordd. Allg. Ztg." schrijft naar aanleiding van hetgeen de „Daily Mail" over de overwin ningen Von Hindenburg 6chreefIn de wereldgeschiedenis eenig staande Duitsche overwinningen worden hier door een groot Engelsch blad veranderd (umgelogen) in een schitterende strategische verrichting van den Russischen aanvoerder. Een Heldendaad. BERLIJN, 26 Sept. (W. B.). (Officieel). Het legerbestuur deelt mede Bij een ver kenningstocht per locomotief naar Russisch Polen waarbij de op de locomotief staande kapitein Bader den heldendood stierf, heeft de machinist Beek, uit Tarnowitz, zich voor treffelijk gedragen. Beek kreeg behalve ver wondingen door ijzersplinters een schot door de long. Ondanks deze zware verwon ding heeft Beek nog vier uur op zijn post doorgebracht en de locomotief veilig naar het station van vertrek gebracht, waar Beek bij aankomst in elkander zonk. Op do terugreis heeft hij de locomotief, die door vijandelijke schoten beschadigd was, nog moeten repareeren. De keizer heeft zijn dapperheid met het ijzeren kruis 2de klasse beloond. De Russen in Galicic. ROME, 26 Sept. (Part.) Een telegram uit Petrograde meldt, dat de Russen de bezetting van geheel Galicië hebben voot- bereid en thans meester zijn van de pas sen in de Karpaten. Hoe de stemming in Servië zijn zon. WEEN EN, 25 Sept. (W. B.) De „Südsla- vische Korrespondenz" meldt uit Sofia: Aan de Bulgoarsclie bladen wordt uit Sofia gemeld, dat de gebeurtenissen op het Oos ten rijksch-Servische oorlogstooneel in alle Servische kringen de grootste ontsteltenis wekken. Het mislukken von het aanvallend- optreden heeft alle hoop op een gunstigeii afloop van den oorlog vernietigd. De „Kam- bana" meldt, dat na de vernietiging der Timok-divisie thans ook de Schurnada-divi sie groote verliezen leed. De Indische Vorsten. ADEN, 25 Sept. (R. O.). Alle sultana en sjeiks "in het protectoraat Aden boden koning George hun diensten aan, voor den tijd van den oorlog en hun wenschen voor het onafgebroken succes der verbóndeD legers. De regeering aanvaardde gaarnt. dit bewijs van loyauteit. Dc Koning van Italic. ROME, via Londen, 25 Sept. (R. O). De Koning, wiens linkerbeenwonden, be komen bij den jongsien val van het paard,- geheel genezen zijn, heeft heden de oefe ningen der troepen op den heuvel van Tivoli bijgewoond. net Zweedsclic Kabinet. STOCKHOLM, 26 Sept. (W. Het kabinet Hammarskjöld. gevormd om do defensieve kwestie op te lossen, heeft zijn mandaat ter beschikking van den koning gesteld, daar dat \raagsbuk thans gere geld is. De koning verzocht den ministers aan te blijven en zij besloten den wensch des konings te vervullen Tegen Anti-Militarism e in Noorwegen. CHRISTIAN IA,. 25 Sept. (W. B.) In een heden verschenen Koninklijk besluit worden straffen bepaald voor anti-militai- ristische daden. Buitenlanders, die xich daaraan schuldig maken, worden vit ge we zen. Voor den dienst in Ned.-Indië is be stemd mej. M. A. Francken, alhier, voor verpleegster 1ste klasse bij de militaire hos pitalen. Gisteravond is in Voorschoten plotseling overleden mr. A. \V. C. Wentholt, pTocu* reur.generaal bij het Gerechtshof aldaar. Gisteren ia in Den Haag overleden A. W. baron Schimmelpenninck van der Oye. minister-resident buiten dienst. Z. K. H. de Prins te IJmuiden. Hedënnamiddag heeft Z. K. H. de Prins der Nederlanden onverwacht een bezoek gebracht aan de geredde Engelschen in de Roode-Kruis-ambulance te IJmuiden. Z. K. H. arriveerde per auto en was gekleed in klein generaalstenue. Hij droeg den Roode- Kruis-band. Engelsche geïnterneerden. Morgen zal een gedeelte def Engelsche geïnterneerden uit Vlissingen naar Enge land vertrekken. ACADEMIENIEÜW8. Delft, pe heer J. A. G. van der Steur; B. I.; aanvaardde het ambt van buitenge,- woon hoogleeraar in de bouwkunde aan de). Technische Hoogeschool, met het uifspre-: ken eener rede, getiteld: „De opleiding van d^pi architect behoort uitsluitend tej geschieden aan de Technische Hoo^ gieschool." BEZORGING PER POST YAN HET „LEIDSCH DAGBLAD". Wij deelen hierbij nogmaals mode aan onze abonné's, die het „Leidsch Dagblad" per post- ontvangen, dat de verzending van ons blad steeds op dezelfde wijze en op het zelfde uur plaats heeft als voorheen, zooda-t onze administratie geen blaam treft, wanneer de bezorging niet dea avonds plaats heeft. Wij hebben alle ont vangen klachten aan den directeur van het postkantoor te Leiden gezonden, in hoop, dat aan deze wantoestand een ein de zal komen. Heden overleeJ, na een smarto- lyk lyden, onze lieve Zoon JAN, in den ouderdom van btyna 17 jaren. Uit aller naam, A. KLOOTWIJK. T. KLOOTWIJK, Groenenboom Veur, 24 September 1914 Eenige en cdqemcene kennisgeving 1319 13 Ondertrouwd PIETER BEIME HAGENAAR en 7857a 7 ELIZABETH HUTER. Leiden, 26 Sept. 1914. Prins Fredrikstr. 84. Huwelijksvoltrekking 7 Oct. 1914. Getrouwd J. G. A. YAN DER UPWICH, late Luit. O.-I. Leger, bk NELLIE BENJAMINS. Paramabebo, 10 Sept. 1914. Eenige kennisgeving. 7852a 7 Getrouwd: J. C. THONUS Jb, Chem. Doet®, en ANNIE ARENTSEN. De Heer en Mevrouw THONUS— Abentsbn danken, ook namens weder- EUdöche Familieleden, voor de belang- Btelllng by hun Huwelijk onder vonden. 1372 11 Leidbn, 26 September 1914.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 3