N®. 16724- Donderdag 3 September. Tweede iBlacl. A°. 1914. Uit de Omstreken. LEIDSCH DAGBLAD A A15 LAX DER VEEN. Gemeenteraad. De gemeentcrekening is door den Raad vastgesteld in ontvangst tot een bedrag van f 68,811.10% en in uitgaaf tot een bedrag van f 67,236.67V& en met een batig, saldo van 1573.43. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad tot het aanbrengen van een kleine wijziging in de onlangs vastgestelde wijziging en aan vulling van de bouw- en woning-verorde- ning. Voorlezing werd gedaan van een bnet van Ged. Staten, houdende verzoek namens Z. Exc. den minister van Binnenlandsche Zaken het Raadsbesluit van 12 Mei j.l. tot aanvulling en wijziging van het algemeen politiereglcment in te trekken, omdat dit besluit, naar het oordeel van dien Minister, in strijd met de wet is. De Voorzitter zegt, dat over de bewuste verordening, regelende het voetballen op Zondag, in den Raad al zooveel is gesproken, dat hij van oordeel is, dat zonder nadere besprekingen onmiddellijk tot stemming over het verzoek van den Minister kan worden overgegaan. De Voorzitter is persoonlijk van meening, dat aan het verzoek van den Minister dient te worden voldaan en vraagt stemming over het verzoek. Met. meerderheid van stemmen wordt evenwel besloten de verordening te hand haven en een beslissing van H. M. de Ko ningin uit te lokken. Op voorstel van B .en W. wordt besloten tot aanvulling van liet algemeen politie reglcment, dat het aan motorbooten verbo den is haar motor in beweging te houden gedurende den tijd, dat. wordt aangelegd. HAARLEMMERMEER. (ie meent era ad. Voorzitter de burgemeesterafwezig de Iieeren. Bus, Kistcmaker en Los. Thans blijkt 2080 H.L. tarwe aangekocht te zijn voor geineenterekening tegen f 8.25 tot f 8.40 per H.L. De financieele commissie adviseerde de gemeenterekening 1913 goed te keuren. Al dus besloten. De heer B. Biesheuvel werd tot .wethou der herbenoemd, doch vroeg vier en twintig .uren beraad. 'De samenstelling der raadscommissies is thans als volgt Financieele commissie de hoeren Jb. van Reeuwijk, Jb. van.-Zijverden, A. Rombout, G. A. A. Knaap en J. A. Over- meercommissie voor de gemeentewerken de heeren J. Kooy, K. Kistemaker, Jb. Suid- geest, Joh. Verkuyl en L. van Andel. Gevolg gevende aan een wensch van vroe ger om jonger bloed in die commissiën had de heer G. B. 't Hooft bedankt. De benoemden namen hun benoeming aan1 en. de Voorzitter complimenteerde ze, na den heer 't Hooft bedankt te hebben, voor wat hij voor do gemeente deed. Als leden van het armbestuur werden benoemdde heeren B. Th. de Koning voor wijk 3, C. J. Verbeek voor 13, W. Mulder voor 13, M. W. van der Schans voor 16, H. C. van Sta veren voor 20 en C. van der Spek voor 23. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan voor 12 maanden ad f 10,000 tegen hoogstens 6 pCt. De nutosnelheidsborden komen eerst daags cn ook komt eerstdaags een plan tot vergvooting van school 9. HILLEGOM. Gemeenteraad. Voorzitter dc burgemeester. Do heeren Guldemond en Jonkheer wa ren afwezig. Goedgekeurd werden: betaling voor on voorziene uitgaven op den dienst 1914 ad f134.83, af- en overschrijving dienst 1914 ad f 183.23 en wijziging begrooting van den dienst 1914 ad f 15,450. Do heer H. Veldhuyzcn van Zanten werd herbenoemd als wethouder. De rekening over 1913 werd op voorstel der commissie van onderzoek goedgekeurd. Dc gomeentebegrooting dienst 1913 en de begrooting voor het gasbedrijf zal door de zelfde commissie onderzocht worden. Goedgekeurd werd een voorstel tot wijzi ging van-art. 75 der bouw- en woningveror- dening. waarbij geregeld is het afvoeren van huishoudu ater. Een periodieke verhooging van jaarwedde werd toegekend aan den onderwijzer Hoe- sen, in verband met zijn dienstjaren, **rd f 50 toegestaan. De jaarwedde van de concierge van het raadhuis, dc wed. Cinjée., werd van f 230 op f 300 en vrij wonen gebracht als vergoeding voor het afleveren van ijs. Ingetrokken werd de toegestane subsidie 7an /T)00 aan dcv Oranje vereeniging en de uitvoering van alle buitengewone werken en dc niet dringend noodig zijnde onder houdswerken, werd opgeschort. In verband met de verplaatsing van het Rijksbelastingkantoor van Lisse naar Hil- legom met- 1 Oct. a.s. werd besloten daar voor de oude secretarie in te richten (kosten pl.ni. f SO) en deze aan het Rijk te verhu ren voor f 100 per jaar; mits het Rijk zelf zorge voor vuur cn licht. Bij de rondvraag werd besloten nog een 300 H.L. tarwe aan te koopen cn daarvoor nog f 3000 uit te trekken. Een voorstel R. V. van Zanten, om gos- cokes voor verlaagden prijs te leveren aan werklieden, ging om ad\ies naar de. gas- LISSE. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig: de heeren Van der Veld en Warmerdam. Er zijn twee vacatures. Ingevolge den wensch van Ged. Staten, werden eenige redactie-wijzigingen aange bracht in het havenreglement, en werd be paald, dat het in werking zal treden op den dag der afkondiging. Daarna werd, eveneens ingevolge den wensch \an Ged. Staten, besloten, om de bepaling, in de gewijzigde veror lening op de heffing van de belasting op de honden, dat minvermogenden ontheven kunnen worden van den vollen aanslag, te schrap pen, zoodat ook de werklieden voor hun honden een bedrag van 5 per jaar zullen moeten betalen. Besloten werd deze veror dening in werking te doen treden op 1 Jan. 1915. In verband met een af- en overschrijving op de begrooting 1914, tot een bedrag van J 561, o.a. voor de betaling van de kosten der bestrating tusschen de tramrails van af de R.-K. Kerk tot de Poellaan, werd op voorstel van den heer Lefeber besloten, te trachten de kosten van bestrating van het Rijk terugbetaald te krijgen. De heer J. Biggel, die als wethouder periodiek moest aftreden, werd herkozen. In verband met de verkiezing van twee leden voor den Raad, waarvan de aftre ding op twee verschillende tijdstippen valt, hadden B. en W. voorgesteld, deze te doen plaats hebben op twee achtereenvolgende dagen, en hadden dientengevolge de vor ming van de stembureaux aan den Raad tor vaststelling voorgeleg L De Raad maakte echter bezwaar om hiervoor twee dagen te gebruiken, en wil de dit doen plaats hebben op één dag, met een dubbel aantal stembureaux in de bei le districten. Hiertoe werd besloten, en de samenstelling der stembureaux aangehou den tot de volgende vergadering. Vervolgens kwam aan de orde de benoe ming van een onderwijzeres aan de open bare school. Op de voordrachten kwamen voor: mej. A. P. van Vliet, te Haarlem; mej. B. A. Klok, te Haarlem, en mej. L. Visser, te Vlaardingen. Met 6 van dc 7 stemmen werd benoemd mej. L. Visser. Daarna werd, op voorstel van B. en W., besloten, om de kermis voor dit jaar te schorsen. Alsnu kwam aan de orde een request van de heeren Gebroeders Moolenaar, alhier, houdende verzoek om het in een der vorige a ergaderingen gelegde bouwverbod op dat gedeelte van het uitbreidingsplan, waarin ook de Meer- en Duinstraat is begrepen, zoodanig te wijzigen, dat de bestaan ye tuintjes voor de huizen dier straat buiten dit bouwverbod komen te vallen. Op dit verzoek werd met algemeene stemmen af wijzend beschikt. Bij de rondvraag vraagt de heer Lefeber of het mogelijk is om de uitkeeringen aan de gezinnen van de in actievcn dienst zijn de militairen te verhoogen. De Voorzitter deelt hieromtrent me 1e, dat. hier wordt uitgekeerd aan de vrouwen 0.60 per dag en ƒ0.10 voor elk kind tot een maximum van 1 per dag voor vrou wen van miliciens en tot een maximum van 1.50 per dag voor vrouwen van landweer mannen. Hij meent, dat dit het maximum is, hetgeen de Minister heeft bepaald, en wat dientengevolge door het Rijk zal wor den gerestitueerd. Hijzelf is er ook voor om deze uitkeeringen te verhoogen, en daarom zal hij zeer gaarne, vooral nu de Raad dit ook wenseht, bij den Minister informeeren hoever men in deze kan gaan. Aldus wordt besloten. Daarna deelde de Voorzitter mede, dat binnen eenige dagen een concept-verorde ning op de keuring van vleeschwaren den Raad zal bereiken. Vervolgens vraagt de heer Tromp of het raadzaam is, en wel in verband met de mo gelijk hooge prijzen der brandstoffen in den komenden winter, dat de door de ge meente-gasfabriek te produceerèn cokes van af heden niet meer verkocht worden aan personen, buiten de gemeente woon achtig. De Raad is het volkomen eens met den heer Tromp, en besluit om de cokes voor- loopig alléén te bestemmen voor de inge zetenen. Ten slotte vragen de heeren Van Lijn den en Van Zanten wat de reden is, dat het kantoor van den Rijksontvanger op eens is overgeplaatst naar Hillegom, ter wijl het sinds mensckenheugenis te Lisse, het centrum van de drie'gemeenten, daar onder ressorteerende, is gevestigd geweest. De Voorzitter deelde hieromtrent mede, dat hij aanvankelijk van meening was ge weest, dat de reden hiervan was gebrek aan goede woning voor een dergelijk amb tenaar, maar dat hij later tot de gevolg trekking was gekomen, dat dit niet de reden kon zijn, omdat, de vorige ontvanger niet te Hillegom, maar te Heemstede woon achtig was, en dat de nieuw benoemde functionaris ongehuwd is, zoodat. eerstge noemde dan te Hillegom had moeten wo nen en laatstgenoemde al zeer gemakkelijk een passende woning kan vinden. Besloten werd bij de betrokken autori teiten te informeeren naar de reden hier- SAÜ' KOORD WIJK. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester; afwezig de heer C. Passchier. Een verzoek van den heer P. Vink om vanwege het door den oorlog slechte sei zoen vermindering van strandpachf. werd gesteld in handen van B. en W. Daarna had de wethoudersverkiezing plaats. De aftredende wethouder, de heer C. J. L. v. d. Meer (R.-K.) verklaarde geen herbenoeming te kunnen aanvaarden. Ge kozen werd de heer W. van Beelen (niet- R.-K.) met 7 stemmen, terwijl de heer C. Passchier (niet-R.-K.) 5 stemmen kreeg. De heer Van Beelen verklaarde, de benoeming te aanvaarden. De Voorzitter bracht dank aan den heer Van der Meer en heette den heer Van Beelen welkom. De heeren C. W. Alkemade en M. Ver loop werden herkozen als leden der gas- commissie. Tot gemeentegeneesheer voor 1915 werd benoemd dr. A. Kervel, met 7 stemmen, 3 blanco, 1 onthouding en 1 op dr. Herma- nides. Voorloopig vastgesteld werd de gerneen- terekeniug over 1913. Inzake kurtaxe besloot de Raad, aan de gemeente Zandvoort te berichten, dat Noordwijk vooralsnog geen aanleiding vindt, om adhaesie te betuigen aan het door Zaud- voort verzondeu adres. De verordening op de heffing van school geld voor herhalingsonderwijs, die geldig is tot 1 Jan. 1915, werd ongewijzigd opnieuw vastgesteld. De in de vorige vergadering aangenomeu wijziging der politieverorde ning werd op advies van Ged". Staten inge trokken. Bij de rondvraag verklaarde de voorzitter op een vraag van dr. Kervel, dat de kolen- voorziening der gasfabriek vooralsnog geen zorg behoeft te baren. Daarna discussieerden de Voorzitter en de heer C'. Wassenaar over het optreden van de brandspuit bij den jongsten brand. Wie de Xoordwijksche brandbluschmiddelen kent, kan wel nagaan, waarover het ging: er was geen klok geluid, orpdat zooals de burgemeester verklaarde hij het voldoen de achtte, één spuit te mofoiliseeren, wat de heer Wassenaar niet- met spreker eens was voorts gaf de gemobiliseerde spuit om kwart over twaalven water, terwijl -de brand om kwart vóór elven begon, waarbij moet opge merkt, dat cle burgemeester de kennnisge- ving van den brand eerst kwart over elven ontving. De heer C. J. L. van der Meer drong aan op een verordening, waarbij het verboden wordt, de ,,abattoirmest", die een ondraag lijke lucht verspreidt, alleen op grooten afstand van de bebouwde kom te gebruiken. De Voorzitter, die de lucht ook had bemerkt beloofde in dien geest voorziening. NOORD WIJKEBHOUT. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester; afwezig is de heer -P". Verdegaal. De begrooting 1915 wordt den Raad aangeboden. De gemeente- rekening 1913 werd in orde bevonden; zij sluit met een batig saldo van f3011.35. De heer L. M. van Noort werd herbe noemd als wethouder. Hierna doet de Voorzitter het voorstel om dit jaar geen kermis te houden. Met algemeene stemmen wordt dit goed gevonden. Medegedeeld wordt, dat dc losplaatsen thans alle verhuurd zijn, alsook het visch- water van Schipperssloot en wel aan den Haagschen Hengelaarsbond voor tien gul den. OUDSHOORN. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester; afwezig dje heer Clajit. Een voorstel van de Commissie van Be heer van de Gasfabriek inzake regeling del' jaarwedde van den directeur wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Ingekomen zijnlo. de rekening van het Algemeen Armbestuur2o. de rekening der gemeente 3o. de begrooting der ge meente j 4o.de begrooting van het Alge meen Armbestuur5o. de begroobing v>an de Gasfabriek en het electiiciteitsbedrnf. Gesteld in handen van de Financieele Commissio ter fine van onderzoek en rapport. Wordt besloten tot Wijziging van de gemeente-begrooting in ontvang en uitgaaf met een bedrag van f 2545,46. Wordt den heer J. H. C. Kat, wegens vertrek uit de gemeenten, afschrijving van schoolgeld verleend. Komt aan de orde de in de vorige verga dering aangehouden nota vai den heer J. Hengevekl, ad f 125 voor hef maken van een uitbreidingsplan. De heeren Van Duin en de Kooij verkla ren er zich voor de nota te voldoen. Do heer Van der Burg vraagt of den heer Hengeveld het maken van genoemd plan werd opgedragen als gemeente-op zichter dan wel als deskundige, waarop dc Voorzitter antwoordt: als deskundige, waarna zonder hoofdelijke stemming be sloten wordt de nota te voldoen en de begrooting dien overeenkomstig te wijzi- Mea' VALKENBURG. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester; tegenwoor dig alle leden. De Voorzitter deelt o. a. mede, dat op het verzoek om subsidie in zake de verbouwing der O. L. School, afwijzend is beschikt. Ingekomen is een schrijven van M. Brus- see, te Rijnsburg, waarin deze voorstelt zijn alhier gelegen losplaats ter beschikking van de ingezetenen te blijven stellen tegen een jaarlijksche vergoeding van de gemeente, groot f 150, boven de bijdragen, die hij van belanghebbenden ontvangt. Namens Jb. en W. stelt de Voorzitter voor op dit voorstel niet in te gaan en eventueel den ingezetenen gelegenheid tot laden en lossen t-e geven op het Veerpad. Worden mestspeciéu, als bedoeld in art. 113 der politieverordening geladen of gelost, dan heeft men zich te houden aan de bij die verordening daar voor aangegeven uren. Dienovereenkomstig wordt besloten. Voorts wordt aangeboden de gemeente- begrooting, dienst 1915, welke ter visie zal worden gelegd. De gemeenterekening, dienst 1913, wordt, na toelichting, voorloopig vastgesteld met een -batig saldo van f 383.98L Tot wethouder wordt herbenoemd de heer A. Notenboom, die verklaarde de benoeming aan te nemen. Op een verzoek van den heer J. W. van Egruond om een gaslantaarn nabij zijn wo ning in de Sluissteeg wordt gunstig be schikt. ook omdat in die steeg het locaal is gelegen, waar de zaugvereeniging haar oefeningen houdt en binnenkort de kassier van de Boerenleenbank zijn zittingen. Do kosten van deze lantaarn met automatische lantaarnaansteker zullen ongeveer vijftig gulden bedragen. Ten slotte besluit de Raad de paarden markt dit jc.ar doen doorgaan, echter niet de daaraan verbonden kermis met het oog op de ernstige tijdsomstandigheden. De reeds betaalde staangelden zullen worden geresti tueerd. WASSENAAR. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester; afwezig de heer Burger. Tot wethouder werd de heer D. J. Baron van Pallandt herkozen. Benoemd werden in de commissie voor de Gasfabriek de aftredende leden. De gemeenterekening werd goedgekeurd. Dc eindcijfers zijn in ontvangsten gewoon 52.976.56, buitengewoon 31.533.32, to taal 84.509.88. Uitgaven f 50.805.33, bui tengewoon 31.268.98, totaal 82.074.31, batig saldo 2.435.57. Ook de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur, die bij een ontvangstcijfer van 2893,OS' en uitgaven van 2096.76, een batig saldo \an 793.321 had, werd goedge keurd. De voorzitter zegt, dat men tot verla ging van den gasprijs zou kunnen over gaan en deze weer brengen op 8 cents. Tevens stelt de voorzitter voor, ook den 12-cents-prijs niet te handhaven over de vorige maand. Hij dringt aan op zuinig heid. De heeren Wouters en Hooft Graafland wijzen er nog op om grooter bergplaatsen voor gaskolen te maken, om nog grooter voorraad in te slaan. Hieraan waren bezwaren verbonden, vol gens den voorzitter, vooral door de groote geldsom voor aankoop. Het voorstel werd met algemeene stem men aangenomen, om den prijs van gas weder op 8 cents per kub. M. voor gewoon gebruik en van 6 cents per kub. M. voor gebruik voor krachtwerktuigen te stellen. De voorzitter stelt voor het geven van voorschot voor woningbouw aan den Leid- schen straatweg voorloopig uit te steller- De tijdsomstandigheden oordeelde de voorzitter voor dit werk niet gunstig. De heer Wouters drong er op aan, dat de werkzaamheden aan de woningen aan den Oostdorperlaan zouden afgemaakt wor den. De Voorzitter zegt, dat hij daarover een voorstel heeft, naar aanleiding van een daarover ingekomen schrijven, en daar mede in verband de goedkeuring van den Raad vraagt, oma. een bedrag van 3900 aan de woningbouwvereniging voor werk. voor de gemeente te verrichten, n.l. rio- leering, terug te geven en zoolang nog niet teruggegeven 4.5 pCt. rente te vergoeden; b per ML bestrating, door die vereeniging aan te leggen, 40 cents te vergoeden c den gasthuizen-aanleg te laten uitvoe ren door de firma Wilson, Den Haag, voor 843 94 hooger dan de oorspronkelij ke opgaaf dier firma. De Raad keurde deze voorstellen goed, en ging mee met den voorzitter om zooveel mogelijk Wassenaarsche werkkrachten daarbij te laten aanstellen. De voorzitter zegt, dat, om de werkloos heid tegen te gaan, de terreinmaatschappij zal aangezocht worden om de werken, die in vereeniging met de gemeente moeten worden verricht, als slootdemping, brugge- bouw, enz., ook nu te laten uitvoeren. En dan ook zooveel mogelijk Wassenaarsche werklieden, brengt de heer Wouters in het j chidden. Zeer zeker! antwoordt de voorzitter; dat j zit hierbij wel degelijk voor. Nu Ged. Staten het terrein aan den Oostdorperlaan hebben afgekeurd voor het bouwen eencr school, en door deze op een terrein van den heer Prins is gewezen, stellen B. en W. voor, dat aan te koopen, en, ook al met het oog op werkverschaf fing, de school nog dezen winter te doen bouw en. Dc kosten voor plusminus 1500 M3. grond zijn f 2 per ML, opgehoogd 2.25 per M#. of ïuim 3000. De schoolbouw zal eenigs- zins gewijzigd worden, en ruim 13.000 koste-). Er zal met den meesten spoed ge werkt- worden. Toch zal vóór Januari de school niet klaar komen, waarin onder het vergaderen door, cle voorzitter het oude schoolgebouw van den tegenwoordigen eigenaar, het lid Hooft-Graaflan j, voor zoola.ng benoodigd, inhuurde voor 32 per maand I)e Raar keurde het plan zooals door den voorzitter oorgesteld, in geheel goed. De heer Wouters wilde clc aanbesteding onder aani-tmers uit de gemeente doen plaats hebben om de werkzaamheden voor de gemeentenaren te verzekeren, wat, om dat er Rijkssubsidie wordt verleend, niet mogelijk is, zegt de voorzitter. De legger van wegen en voetpaden zal worden herzien, en het teekenwerk daar van opgedragen aan den heer De Boer, ambtenaar bij de terrein-maatschappij Oud-Wassenaar", waarvoor 200 werd toegestaan. Aan het slot der vergadering werd den voorzitter machtiging verleend, om in zako de politic, tengevolge van ziekte van een der veldwachters, te handelen naar z.i. het meest- in het belang van de gemeente en den persoon in kwestie. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Voorzitter: de heer G. B. Fortuvn. Door B. en W. is tot tijdelijk secretaris benoemd do heer G. B. Fortuyn, burge meester. Tot wethouder wordt herbenoemd de heer J. de Bruyn. De gemeenfcerekening over 1913 wordt a oorloopig vastgesteld in ontvangst tot» f 119,594,37, en uitgaaf f 19,229, 45ieen ba tig saldo van f 364.91^. Ingekomen is een adres van het steunco mité, alhier, houdende verzoek de Openb. School no. 1 bij noodzaak te mogen inrich ten tot Ziekenhuis voor vluchtelingen. Na ampele- bespreking toegestaan. In hetzelfde adres vraagt dat Comité om een krediet Aroor kosten, te maken voor dit ziekenhuis. Een 8-tal ledikanten met toebehooren en de noodigo verbandstoffen zijn reeds aange- goschaft. Met algemeene stemmen en na ruimo bespreking wordt een krediet van f 1000 toegestaan. De vereenigingeu, die tot nu toe het gemeentelokaal huurden, zullen e.-.i lokaal van de openbare schooi no. 1 te hunner beschikking krijgen. Rondvraag: Wethouder Van Muiswinkel wenseht te protesteeren tegen de handel wijze van de politie te Bodegraven. Deze heeft in strijd met de aanzegging om Z i- geuners in doortrek te ontvangen, deze zonder geleide, zonder kennisgeAnng aan den burgemeester alhier doorgezonden. Hij wenseht dit- protest ter kennisse te brengen van de betrokken autoriteiten. De Voorzit ter vindt mede de handelwijze van zijn ambt genoot in Bodegraven Qngepast-. Door mili taire hulp is den Darnmebuurtbewoners geen overlast aangedaan, waarvoor hij de mili taire autoriteiten dank zegt. Verder zal da Voorz. een onderzoek instellen en zoo noo dig ter bevoegder plaatse protesteeren. BINNENLAND. De Raad van Zaandam besloot aan de Tweede Kamer een verzoek te richteu om een noodwet in het leven te roepen, om to voorkomen, -dat personen, die met het oog op de tegenAVOordige omstandigheden niet op tijd hun belasting hebben betaald, of die daardoor in een lagere klasse zijn aange slagen, of onderstand hebben genoten, van de kiezerslijsten Avorden afge\roerd. Pestgcvallen op Java. Bij het Dep. van Koloniën, is ten ge volge op dat vermeld in de Staatscou rant" van 4 Augustus het A*olgende telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, d.d. 29 Augustus j.l., betreffende pestgev&llen op Java gedurende het tijdvak loopende van 29 Juli t/m. 25 Augustus j.l. ontvangen: Af deeling M a 1 a n g 525 nieuAve geval len. 416 dooden. Ngawi, Bank al an, B e r b e k, hoofdplaats S o e r a b a j a on Toe- loengagoeng respecticA-elijk 1, 7, 17 en 44 dooden.. Overig deel der afdeeling Soerabaja 47 nieuwe gevallen, 45 dooden. Maclioen 91 nieuwe gevallen, 82 dooden. Paree 234 nieuwe gevallen, 223 doo den. M age tan 101 nieuwe gevallen. 73 dooden. Lamongan 4 nieuwe gevallen, 3 dooclcn. Sidoardja en Ponorogo elk Óen geval. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze opgave thans over twee 14-daagsche tijdvakken loopt en dat do cijfers betref fende K e d i ri nog ontbreken.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 5