Telegrammen. GEBB. PALi t Tweede Kamer. Eerste Kamer. Oil dö Omstreken. Een Jojigedains OemeubsleertTe Kamsrs OEZOCHTs iArüllt Bilrfüi, Gerookte Paling. SCoopen we^er geil <!e officieren terug op hun paard en reden in volle vaart terug van waar ze gekomen waren. De berichtgever legt dit geval zoo uit: dat in de groep een lid der keizerlijke fa milie aanwezig was en de Zeppelin opge dragen was, hem het gevaar van zijn uit stapje te laten inzien en hem van hooger- hand bevel te geven om terug te keereo. I)e YisselieriJ in de Noordzee. De beperkingen van het visschen in de Noordzee schijnen in die mate te zullen worden opgeheven, dat een grooter gebied voor do visschers zal openstaan. Een ambtenaar van het bestuur der visscherij deelde aan een vertegenwoordiger van de .Daily News" mede, dat de gewone ha- ringvisscherij reeds weer gaande is en de gelegenheid voor de visscherij waarschijn lijk zal worden uitgebreid. Wat echter noodig geacht werd, is het vinden van een nieuwe markt of nieuwe markten, want Duitschland en Rusland waren de beste klanten. Korte Mededeel in gen. Keizer Frans Jozef heeft aan prins Pe dro en prins Lodewijk van Orleans en Braganza veroorloofd om uit het Oosten- rijksche leger te treden. Tal van Polen, werkzaam in de mijnea un Atrecht en in de fabrieken van het Koorden van Frankrijk, hebben aan dpn prefect vergunning-gevraagd om onder het Fransche vaandel te mogen vechten. Niet echter in Marokko, maar in de oos telijke legers tegen Duitschland. Het St.-Petersburgsche telegraaf agent schap spreekt de berichten uit Duitsche bron over een opstand in den Kaukasus tegen. In geheel Kaukasië heerscht rust en geestdrift voor den oorlog. Er melden zich zooveel vrijwilligers aan voor het Rus sische leger, dat men er heeft moeten af wijzen. Het ondersteuningsfonds, op Initiatief van den prins van Wales gevormd ter le niging van de door den oorlog ontstane nooden, bereikte Zaterdag alreeds een be drag van ruim 1.6 millioen p.st. Te Kaïro zou de Jong-Turksche partij een opstand voorbereid hebben. Er zijn glechts weinig Engelsche regimenten in Egypte, maar er zijn Indische troepen on der weg ter beveiliging van het Suez- kanaal. Hertsiet, de Engelsche consul, heeft aan Engelsche vaartuigen verboden, tot nader order de haven van Antwerpen te verla ten. Dit verbod is gebaseerd op een nota van de Engelsche admiraliteit, die ver klaart, dat het gevaarlijk is de Noordzee over te steken, daar de Duitschers in het wilde mijnen hebben gelegd. Ambtelijk wordt uit St.-Petersburg* ge meld, dat er van het bericht uit Oosten- rijksche bron, volgens hetwelk de Russi sche regeering de Porte gevraagd zou hebben, om de Dardanellen voor Russi sche oorlogsschepen onverwijld open te stellen niets waar is. Havas meldt uit Antivari, dat bij de be schieting van die plaats door de Oosten rijksche vloot schade aan de gebouwen van Italiaa-nsche ondernemingen is coege- bnaeht. FAILLISSEMENTEN. A. C. Prins, Brood- en Banketbakker, te Amsterdam, H. V. OntvaDg en Botealkantoor, gevestigd to Rot terdam. kantoor houdondo Middensteiger Cb, mede kan- toor houdondo to Dordrocbt en Naaldwijk. P. Buyzo, vlashandelaar -en landbouwer, te Axel. J. Woll, kassier, te Stcenwijk, P. Pastoors Jr., handolende 'onder de firma J.H. Huls- man, likeurstoker, te Amstordam. P. Kwik, te Amsterdam. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 25 Aug Ter veemarkt waren heden aangevoe d 86 paarden, 780 magere runderen,495 vette dito, 352 vette kalv., 160 nuchtere kalv., 1 varken, 77 biggeD. Meu bes'eedde voor koeien lste kw. ƒ0.80, 2de kw. 0.74, 3de kw. <0.70, ossen 1ste kw <0.80, 2de kw. <0.74, 3do kw. '0.08, stieren 1ste kw. <0.72, 2de kw. <0.68, 3de kw <0.64, kalveren lste kw. 0.85, 2de kw. 0.75,3de kw. 0.70 alles p. KG. Handel matig Melkkoeien <150 a 280, kalfkoeien <165 a 295, stieren f 125 a 330, pinkeu 90 a 1.0, graskalvoren <35 n 55, vaarzen 100 a 160, slacht paarden f 75 a 220, nuchtere kalveren 9 a 16, voor de fok 18 a 23. bh gen 8 a 13. Hnndel matig. I'u merend, 25 Aug. Kaas. Aangev. 100 stapels. Kieioe <23 a 24 per 50 KG. Boter. Aangevoerd i960 KG. Prijs f 1.20 a 1.30, gemiddeld 1.25 per KG. Kipeieren 4.50 a5.50. Vee. 586 ruudeien waaronder zijn 416 vetto en 48 etieien, 42 paarden f 70 a 40', 153 vette kalve; en <0.70 a 0.90 perkg handel matig,313 nuohtei e dito <8 a 22 per stuk. 744 vette varkens 0.39 a 0.43 per kg., 23 magere dito f 12 a Is per stuk, 292 biggen r 4. a 10 per stuk 2075 schapen en lamineren. Vette koeien prij9b.. haudol vlug, <0.63 a 0-84 por kg., ge'den koeien prij;houdend, handel stug, 120 a <180 per stuk, melkkoeien prijshoudend, handel stug, 160 a <250 per stuk, nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig, vette varkens prijs- houdoud, b uidel vlug, magere varkens en biggen prijshoudend, h ndel stug, vette schapen prijs houdend, handel eiug, <23 a f 80, lammeren lnger enjirrjshoudend stug, 10 a f 13. Snoek, 25 Au?. Op de botermijn alhier waren aangevoerd 2/2 en 0/8 vd. Prijs 44. Piijs dei Voioeniging <44. Fabiieksboter aange voerd 6 8 en 0/16 vaten. Prijs <43 a 45.50. Com missie <48. Ka s. Aangev. 172 KG Prijs r 48 per 50 KG. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN. GEBORENPaulus, Z. van W. Haiteyelt en T. Be-lier. Oatliarina, D. van II. Boij en M. Brou wer. TJieodorus, Z. van Th. Warxnordam en A. 8ijzenaar. Hendrika, I), von K. Boehlee en L, de Bruin. Geertrui, D. van A. Brakhoven en G. Sasburg. Johannes Hermanns, Z. van J. EL Macco en C. W. Devileo. Antje, I>. van P, Ar- nolduö en H. Buitendijk. Christina, I>. van I. Boon en F. Zwart. Maria, D. van P. van Hel den en G. Cbaritó. Jnooba Elisaboth, D. van A. Blok en J. E. de Fey. Suzauua, D. van A. Beekman en S. Klinkhamer. Aivtonius Ma ria. Z. van W. H. Vreeburg en J. Roeloven. Anna Maria, D. van K. G. van der Hoeven en O. W. van der Zanden Gerrit Johannes, Z. van F. W. van Houten en F. W. van den Oever. GEHUWD: J. Guldemond, jm., on A. Groen, jd. P. Verhoogt, jm., on M. O. van Evert, jd. J. van den Burg, jm., en W. Koole, jd. F. Mieremet, jm., en M. O. van Dijl, jd. N. Te Water", jm., en A. J. O. Langen, jd. J. J. Zaal berg. jm en E. Sollie, jd. M. J. H. Gouw. jm., en E. de GriiaL w. J. A. van d;r Hoeven, jm., en J. Ohaudron, jd. OYERLEDRN: J. O. van der Tuin. D. 3 j. - G. J. M. Wijtcnburg geb. Van don Bosoh, V. 65 j. P. DlkBhoQJ'n, M. 78 j. M. A. Sohrama, D. 15 j. A. Hounict geb. Zwarts, V. 63 j. O. J. Riis- bergen, Z. 3 j. J. M. O. Bommozijn, ongeh, 3. II. J. Pbilippo, Z. 7 m. H. Ecttenis, 2. 6 w. r- H. HendrikB, W. 62 j. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen ln den morgen van 26 Aug. Medegedeeld door het Kon. Ned. Metoor. Instituut te Do Bildt. Hoogste barometerstand 763.4 te Neufahrwasser. Laagste stand 765.7 te Laha-gue. Verwnohting tot den avond van 27 Aug.i Meest matige zuidelijke tot westelijken wind. Zwaarbewolkte luoht met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer. Koeler. Zittingvan hedenmiddag. De VOORZITTER herdenkt, terwijl alle leden zicih1 van hun zietels verheffen, het overlijden van Z. H. Paus Pius X. Spreker zegt: De Paus heeft gebeden en geijverd voor den vrede. Hij is er evenwel niet in geslaagd den vrede te bewaren. Men zegt, dat bezorgdheid en bedroefdheid daarover zijn dood hebben verhaast. De voor den vrede biddende Paus heeft veler harten hier ge wonnen, en ook die van millioenen anderen. Diep treurig en tragisch is het, dat juist in idiozen tijd zoovele Vredesapostelen ons ontvallen. Als aanhanger van den it ede zal deze grijze Kerkvorst in gezegend aanden ken blijven. Minister CORT VAN DER LINDEN zegt, dat het vreedzaam verscheiden van dezen grijzen Kerkvorst niet nalaten kan diepen indruk te maken in dit tijdsgewricht, waarin Christenvolken op slagvelden elkaar bestrij den. Ook de Regeering wil niet nalaten een blijk van deelneming te geven in den rouw waarin een groot deel van ons volk is go stort. Het ideaal, door dezen Kerkvorst hoog gehouden, het „Vrede op Aarde'', zal een maal worden verwezenlijkt. De hoer NOLENS zegt Voorzitter en Reu gcering dank voor hun sympathieke woor den namens zijn part-ijgenooten in de Kamer, het gebeele Katholieke volk in óns land, dat zich thans vooral zoo één voelt met andere partijen, en het Katholieke volk der gekeele wereld. Besloten wordt de ingediende spoedwets- ontwerpen in de afdeelingen te onderzoeken en om halfvier, zoo noodig ook hedenavond, in openbare vergadering bijeen te komen. Te halfeen wordt de vergadering ver daagd. Zittiug van heden. De VOORZITTER zegt: Terwijl de oorlogslakkei bijna de geheele wereld in brand heelt gestoken, overleed, ua korte ongesteldheid, Z. H. Paus Pius X, die zooveel mogelijk beeft ^getracht dui zenden en duizenden voor een geweldda- digen dood te behoeden. Toen zijn po fingen tevergeefs bleken, heeft hij het moede hoofd nedergelegd. Onverwelk baar blijft de krans, dien de wereld hem moet toekennen. Hij had den moed en 'de overtuiging den machthebbers den oor log te ontraden. Spr. brengt daarom hulde en dank bij het niet gesloten graf. Spr. herdenkt hierna het overlijden van jhr. Bosch van Drakestein, die 13 jaar de provincie Utrecht vertegenwoor digde. Besloten werd geen nieuwe afdeelin gen te trekken en met het oog op de tijdsomstandigheden de uitgetrokken f 8000 voor verlichting en meubileering der Kamer terug te nemen van de huis houdelijke begrooting. De vergadering wordt verdaagd tot morgen te elf uren. BOSKOOP. Te Arnhem ïb voor de hoofdakte ge slaagd mej. E. A. R. Feltz van der Sloot, alhier. H A A RLEiMMEK MEER In deze gemeente heeft de aardappel ziekte zich op de velden vertoond. Het is jammer, daar de opbrengst zeer goed was, terwijl de kwaliteit niets te wenschien overliet. In verband met de slechte verbinding per spoortrein van Alkmaar en Hoofddorp naar Haarlem en Amsterdam, wordt er zeer dank gebruik gemaakt van de stoomboot diensten van Aalsmeer naar Amsterdam, vice, versa. Naar wjj vernemen heeft de Maat schappij in verband hiermede tijdelijk haar diensten uitgebreid. Vooral des Zondags is het druk door het bezoek, dat de militairen küjjgen van familieleden. KATWIJK-AAN-ZEE. !:|-| i Jlaringvlsscherij. Niettegenstaande de Regeering gewei gerd heeft het molestrisiéo' te dragen, zullen toch reeds vaartuigen van de ha ringvloot uitgaan. De visscherij is te mooi. Ook de Engelschen beginnen weer te visschen. Voor ons echter zullen de resultaten winstgevender zijn, want wij kunnen do haring uitvoeren naar Duitsch land en Rusland, groote afnemers, ter wijl Engeland naar anflcrc markten moet omzien, aangezien Rusland en Duitsch- lancl niet betrekken van Engeland. Van de Katwijksche vloot zullen 4 vaartuigen vandaag uitgaan. De Noorsche regeerihg heeft voor een 150-tal visschersvaartuigen voor vier vijfde het molestrisico op zich genomen, terwijl de reeders 20 pCt. moeten dra gen. Van Engelsche zijde werd ook het visscherijgebied uitgebreid, zoodat de visschers zich vrijer kunnen bewegen. Nu een begin gemaakt is met uitgaan, zullen ook spoedig anderen volgen en naar we hopen, zal de vloot binnenkort weer in 'zoo zim. Heden vertrokken reeds de K.W. 110, schipper P. van Duyvenbode, de K.W, 151, schipper L. v. d. Plas en dó K.W: 143, schipper C. Schaap, allen van de' ïeederij N. Parlevliet. Ook om andere vaartuigen uit te laten gaan, ia men druk bezig. KntwIjk-aan-Zee. Te IJmuiden kwamen binnen: de log gers „Huberta Gerard»" K. W. V, met ïf> last; „Gcertruida" K. W. 83, met 18 laat. De gevechten tusschen Duitschers en Bondgenooten. "ANTWERPEN, 26 Aug. (R. O.). Een communiqué van den Minister van Oorlog van gisteravond elf uren zegt: Westelijk van de Maas ten gevolge van de eergis teren gegeven bevelen hebben de troe pen, die op de dekkingslinie in opletten de defensie moeten blijven, zich op de vol gende wijze opgesteld: De Fransch—En gelsche troepen bezetten de linie in de buurt van Chiffet, door hen al vechtende en den tegenstander in bedwang houden de, bereikt. Het offensief van den tegen stander werd daarbij gestuit. Oostelijk vaji de Maas hebben de troe pen hun oorspronkelijke plaatsen weder ingenomen en zij beheerschen de toegan gen tot het groote bosch der Ardennen. Op den rechtervleugel traden wij krachtig offensief op en dreven den vijand terug. Op last van den opperbevelhebber werd de /vervolging gestaakt, ten einde het ge- -ichtsfront op de eergisteren aangegeven linie te herstellen Dë Fransche troepen gaven bij het offensief blijk van een be wonderenswaardig entrain vooral het zes de corps bracht den vijand naar de zijde van Yirton aanzienlijke verl'ezen too. In de Vogezen is de to?s-.',..d onveran derd. De gevechten in de streek van Lune- ville duren voort en de Fransche troepen rukken daar vooruit. Op cle Luxemburgse-ha grens en de Sarnbre- slreek kwamen vele kleine gevechten voor. In (het noorden is de toestand niet veront rustend; geen enkele Duit-schei* is er gezien inde omstreken van Rijscl en Tourcoing. al waar, met het oog op een latere operatie, maatregelen genomen zijn. De eergisteren in de streek v.nn Rijs el, Roubaix en Tourcoing Verschenen cavalorie-afdeelingen vertoonden zich gisteren in do streek van Doué. Zij kun nen echter niet verier voorwaarts, zonder zich bloot te stellen aan het gevaar in de Engelsche linies te vallen. Het moreel dor troepen blijft uitnemend. De Algerijnsche en Senagaleesche troepen hebben in de ontmoeting met de Pruisische garde een onuitsprekelijke woestheid aan den dag gelegd in het handgemeen. Prins A del bert gedood. ANTWERPEN, 26 Aug. (li. O)- Prins Adelbert, een oom van den keizer, is bij de gevechten in zuidelijk België gedoo De Duitschers in Noowl-België. PARIJS (via Londen; ,25 Aug. R. O.). Een communiqué van 2 u. 45 m. meldt; In het noorden schijnen de Duitsohers ham offen sieve beweging, die gisteren tegengehouden werd, to hebben horvat. Zij worden ook thans door ouzo troepsin in samenwerking met de Engelsche troepen tegengehouden. Het Belgische leger deed bij verrassing een uitval uit Antwerpen en dreef de Duit schers tot voorbij Meckel en terug. Dc opmarseh der Duitschers. WEENEN, 26 Aug. (W. B.) De Spaansche gezant alhier verklaarde in een gesprek met den redacteur van het ,,Neue Wiener bAendbl.", dat hem niets bekend was van onlusten to Parijs, hoewel hij den toestand van Frankrijk hoogst ernstig acht. Volgens de berichten van den Duitschen generalen staf is het Fransche leger in het centrum gebroken, zoodat de Duitschers binnenkort naar Parijs kunnen opmarchee- Slaehting onder do Duitschers. PARIJS, 26 Aug. (R. O.) Naar de „Pe tit Parisie-n" meldt hebben de bondgenoo ten, volgens verhalen van gewonde En- geflsche soldaten, bij Bergen een ware slach ting onder de Duitschers aangericht Dc gevechten bij de Maas. LONDEN, 26 Aug. (R. O.) Bijzonderhe den over de gevechten bij de Maas laten gee>n twijfel of de verliezen aan beide zij den zijn belangrijk. De Afrïkaansche en Britsche troepen brachten zware verliezen toe aan de Duitsche garde. De Engelsche troepen trokken alleen terug op het. be paalde commando van den opperbevelheb ber en niet onder drang van den vijand*. Kleine geruchten. OSTENDR, 26 Aug. (Part.) In de nabij heid van Ostende dwongen 190 Belgische gendarmes een Duitsc-h cavalerie-eskadron tot den terugtocht. BRUGGE 26 Aug. (Part.) 150 uhlanen, waaronder veertig wielrijders, vej'schenen Maandag te Winendale tusschen Brugge en Thouroub op de lijn Osten de-Kort rijk. De geaidarmes verrasten de Duitsche in dringers en slaagden er in na een gevecht van drie kwartier de uhlanen op de vlucht be drijven. Deze hadden verschillenge wonden, en verloren tevens eenige gevan genen, waaronder, 1 officier. DEJ^ HAAG. 26 Aug. (Part;). Omtrent den uitval van het Belgische leger uit Ant werpen, vernoëmt de Belgische legatie nader, dat deze geschiedde op den 24sten en dati den 25sten drie Duitsche divisies uit den omtrek vaïi MechëLen teruggedrongen wer den aan Vilvoorden, ten oosten van den Bpootrweg van Brussel naar .Antwerpen. Delodea 'deï Belg. legatie te 's-Graven- Eage worden persoonlijk zwaar beproefd door cle slachtoffers, "die de oorlog Ver porzaakL datErwiÖ was, Prins George de Ligno had zich als vrijwilliger •verbonden "dadelijk na het begin der vijandelijkheden. De gezant zelf hééft tot zijn droefheid voor eenige dagen de dood vernomen van zijn neef Graaf van den Burch, luitenant bij liet derde regiment Belg. lanciers; gedood bij Diest in een voorpostengevecht De toestand te Brussel. MEOHELEN, 26 Aug. (Part.). Omtrent den toestand te Brussel wordt o.a. ver klaard, dut de toegangen tot de Grand Plane verboden zijn. Alle daarop uitko mende straten zijn door' schildwachten af gezet. Van het Stadhuis wappert thans de Duitsche vlag. Schildwachten zijn voor al le openbare gebouwen, banken, enz., ge plaatst. In de buitenwijken zijn alle stra ten door ca\alerie bezet. Het is zeer moei lijk om zonder een bewijs van den Duit schen bevelhebber buiten Brussel te ko men. De Oorlogsschatting. ANTWERPEN, 26 Aug. (Part.). Behalve de oorlogsschatting van 200 millioen franc, welke Brussel werd opgelgd, moet de provincie Brabant 450 millioen francs be talen. Geheel West-Vlaanderen is tot in de kleinste plaatsjes door uhlanen over stroomd. Een Inschrijving voor België. GENT, 26 Aug. (Part.) de „Flandre Liberal" meldt, dat professor Sarolea to Edinburgh, tevens Belgisch consul aldaar, de Engelsche bladen aangespoord heeft om een inschrijving voor België te openen. De Duitsche Gezant te Rome. ROME, 26 Aug. (Part.) De Duitsche ge zant rs naar Berlijn gereisd. Een Overwinning der Oostenrijkers. WEENEN, 26 Aug. (W. B.) Het hoofd kwartier meldt, dat de chdedaagsche veld slag hij Krasni eindigde met een volkomen zege der O oston rijksche troepen. De Rus sen werden uit hun geheele, bijna 70 K. M. breede front geworpen. De terugtocht naar Lublin nam het ka rakter eener vlucht aan. Oostenrijkschc verliezen. NISJ, 26 Aug. (R. O.) In de veldslagen aan do Drina, waaraan van Ooetenrijksehe zijde 300.000 man deelnamen, leden dezen een verlies van 15,000 clooclen, 30,000 ge kwetsten en verloren 15,000 krijgsgevange nen en 75 kanonnen. De Turken verlaten Frankrijk. PARIJS, 26 Aug. (R. O.). Eet Turksehe gezantschap te Parijs heeft maatregele.i genomen om de thuisreis der Turken te verzekeren. Bijna alle Turksehe studenten hebben Frankrijk verlaten. AdyertentiSn. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een lang durig doch geduldig Hjden, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader, Broeder en Oom, de Heer FRANC-KOUS VAN DER LEEUW, in den oueerdom van ruim 67 jaren. Wed. F. v. d. LEEUW— HOSBKN. J. P. v. d. LEEUW. A. H. v. d. LEEUW. J. M. v. d. LEEUW. W. E. v. ih LEEUW. Leiden, 25 Augustus 1914. (Nieuwe ltyn 88) 727 24 LAATSTE BERICHTEN. Loealiteitcn voor Militairen of ten .behoeve van het Onderwijs. Nog altijd zijn de scholen niet begon nen en huisvesten de schoolgebouwen militairen. Autoriteiten en hoofden 'der scholen zijn echter voortdurend in actie, zegt men, om liet moeilijk probleem op fe lossen de militairen niet van onder dak Ie beroowen en het onderwijs aan den gang te zetten. Vreeselijk moeilijk schijnt ons de oplossing toch niet, als men maar localïteiten heeft. Wij noem den er reeds een aantal en nn werd ons er van bevoegde zijde op gewezen, dat het eroote gebouw van het herbarium aan liet Rapenburg en het Academisch, gebouw in de Kloksleeg ook nog wel ruimte bieden, die in de eerste tijden voor andere doeleinden niet gebruikt worden. Steun verleen ing. Het bestuur van den Leidschen Bestuur- dersbond meldt ons, dat het lo. na eenige correspondentie een verzoek richtte tot 't bestuur van het Burgemeester-Was-fonds, om uit dit fonds a.s. Vrijdag den geheel en gedeeltelijk werkloozen textielarbeiders eenige ondersteuning te verstrekken, waar er zeer velen reeds twee weken bijna ge heel werkloos zijn en het Comité nog niet kan uitkeeren. 2o. dat het met- het Steuncomité Leiden druk correspondeert om mogelijk te ma ken, dat in Leiden dezelfde weg wordt gevolgd als te Amsterdam, Rotterdam, Leeuwarden en andere voorname gemeen ten, waarbij aanmelding, controleering en uitkeering door de besturen der verschil lende vakvereenigingen geschiedt voor zoo ver het hun eigen leden betreft. 3o. dat naar aanleiding van bet afwij zend praeadvies van B. en W. op de bei de aan den Raad gezonden adressen, nog een toelichtend adres aan den Raad werd gezonden 4o. dat het Bureau voor Arbeidsrecht zich geheel ter beschikking stelt van on der de wapenen opgeroepenen, wier Rijks- uitkeering te laag moeten worden geacht. Uit den Amsterdamsclicn Raad. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft B. ën W. eien crecliet van vijf ton verleend in Verband met de tijdsomstandigheden. „Prins der Nederlanden". Men seint ons uit IJmuidenHet van Ned.-Inddë komend stoomschip „Prins der Nederlanden" is met twee dagen vertra ging hedenmorgen te IJmuiden binnengo- loopen. Het stoomschip was door een Fra-nsoh oorlogsohip naar Havre opgebracht en al daar ondergebracht. Het behoefde echter niets van de lading te lossenalleen de in- riohting van de draadlooze telegrafie moest buiten werking worden gesteld. Geslaagd ia voor het examen Duitsch Lu O. de heer B. Kramer, van Leiden. De Heer en Mevr. GEliBRANDY Sikkel brengen hun harteiyken dank aan allen, die hun by de geboorte van hun* Zoon biyk gaven van hun belangstelling. 721 6 Voor de vele bewyzen van oprechte deelneming, betoond by het voor ons zoo smarteiyk verlies van onzen lieven Zoon JACOB JOZUA, betuigen wy, ook namens Zusters, Broed.uq en Grootouders, onzen liartelyKen dank 726 11 W. VAN MASIJK VAN REENEN. J. E. G. VAN MASLJK VAN REENEN Vbbmu. Leiden, 26 Augustus 1914. Door de Miliciens van het Ildo Bataljon van het 15de regiment infan terie wordt harteiyk dank betuigd aan de Burgery van Oegstgoest voor alles, waardoor irati verbiyf in de gemeente zoo aangenaam tj gezellig mogelyk werd gemaakt 731 8 Leve de Oegstgeoster Burgery 1 Ieder, die iets te vor deren bedt van, of verschuldigd is aan de nalatenschap van den Weleerw. Heer Ds. R. J. W. RUDOLPH, overleden den lOden Mei 1914, wordt verzocht daarvan opgave of beta ling te doen vóór of op 10 Sep tem ber a. a. ten kantore van den Nota ris O. VERSLUYd, te Leiden. 719 10 in 't bezit van einddiploma 11. B. S. voor Meisjes, biedt zich aan om ge durende de morgenuren op kantoor of zaak werkzaam te zyn. Goed be kend met Engelsch. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 6159a. 8 mei Pension op goeilen stand. Een Heer vraagt op goeden stand omtrek Witte Singel ot Zoe terwoudsche Singel, Studeer kamer en Zitkamer, (liefst Suite) en kleine Slaapkamer met goed Pension. Brieven met prysopgaat en uit voerige inlichtingen lo zenden onder letter li aan VAN ZWICHT'b Boek handel, Breestraat 126. 728 13 een festod'. ZIT- on SLAAP- ÉL A Jfl ER, met of zondor bediening. Brieven met prysopgave aan het Bureel van dit Blad No. 6186a. 6 Ter overneming aangeboden: een bijzonder mooi oudeiwetscli met marmeren blad en schuivend opzet (niet antiek) eu dilo Mak. Lit-Jameaux, mat toebehooron, allee in uitm. staat. Brieven aan liet Bureel van dit Blad onder No. 716. 10 BRUILOFTEN. Ter verhooging van de feeststemming uitgebreidste sorteoriiig Artikelen tegen biliijksie piyze:». 725 5 ERATO, Korenbrugstesg. HEDENAVOND weder verache Gerookte Paling en Speetjes paling voorhanden tegen concur- reerende prUzen. 729 10 Aanbevelend, J. C. SPAARGAREN, Aalmarkt. Telepkoon RO. 245. Janvossensteeg 31-33. Tel. 118. Levendaai 58-60. Tel. 77. Lompen, Beenderen, Metalen, enz. 6168a 10 A. G. HOOIJER, Beóedlgd Taxatenr, Oude Vest 11. Xeleph. 57%.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 3