Telegrammen. Laatste Berichten. Boekhouden. Italië Mobiliseert. Willi3. H. Korswapn TRUUSESSERS Kellner gevraagd, Depot „Armenzorg", De vreugde der Berlijners over de Overwinning. Kleinzoons van Garribaldi in Franschen Dienst. Advertentiën. 6. GOEKOOP, AFWEZIG. Truidia van Oulik Plantsoen 77, „Onderlinge Hulp". B. O. RHOOR, Gerecht 7. Ncdcrland's Neutraliteit. PARIJS, 21 Aug. (R. O.). De senator Gervais schrijft in de „Matin*': Wij ver langen zeer, dat Nederland zijn plechtige verklaringen, die het reeds heeft afgelegd, bevestigt, niet alleen wat zijn territorale neutraliteit betreft, maar ook zijn politie ke en economische neuraliteit. Italic Mobiliseert. PARIJS, 22 Aug. (R. O.). Dc „Éclair" erneemt, dat in Italië tot algemeen mo bilisatie besloten is. Dc nederlaag der Franschen. BERLIJN, 21 Aug. (W. B.). De groote ge nerale etaf deelt medeDe door onze troe pen tusschen Metz en de Vogezen verslagen Franscho strijdmacht werd heden achter- olgd. De terugtocht der Franschen ont aardde in een vlucht. Tot nu toe zijn meer dan 10,000 gevangen gemaakt en minstens 50 stuks geschut veroverd. De sterkte der ijandelijke verslagen strijdmacht bestond uit meer dan acht legerkorpsen. De Berlijners en do Duitsche overwinningen. BERLIJN, 22 Aug. (W. B.). Het bericht van gisteren omtrent de behaalde overwin ning, bracht hier luid gejubel teweeg. Ber lijn vlagt zooals in do groote dagen van 1870. Duizenden menschen verzamelen zich in het late middaguur in Unter den Linden en brachten de keizerin, die zich naar het Paleis der kroonprinses begaf, warme ovaties. Tot na middernacht wachtte de bevolking op het binnenkomen van berichten omtrent het ver loop van den slag van gisteren. Alle openbare lokalen zijn overvol en cfe blijde spanning wies voortdurend. Eerst tegen den ochtend echter kwam eindelijk het zoo vurig verbeide bericht. Te Brunswijk bracht de hertogin Victoria Louise persoonlijk de boodschap naar de kazernes en deelde de zegetijding staande in haar auto aan de gansche bevol king rnede. Ook uit de provincies kwamen berichten omtrent don geweldigen jubel. In geheel Duitsehland, maar vooral in he' 7 den, is men opgetogen en trots er op, dat het schitterend wapenfeit onder 1-nUiug \on den Beierschen kroonprins heeft plaats gehad. De Duitschers In België. PARIJS, via "Londen, 21 Aug. (R. O.). Een officieel communiqué zegt, dat een strijdmacht, bestaande uit Duitsche ruiterij, door Brussel is getrokken in westelijke rich ting, later gevolgd door een legerkorps. Namen is gedeeltelijk geblokkeerd. He denmiddag word het zware geschutvuur op Namen geopend. Het optrekken naar het westen door Duit echo colonne-s gaat geregeld voort langs de beide Maasoevers, doch buiten het bereik van de kanonnen van Namen. LONDEN, 22 Aug. (R. O.). Do „Daily Express" meldt uit Ostende d.d. 21 Aug. Een ontmoeting had hedenochtend plaats tusschen do bondgenooten en de Duitschers op een punt, waarschijnlijk ten Z.-W. van Brussel. Het resultaat was gunstig voor de bondgenooten. Er zijn ook te Waterloo uhlanen gezien. Officieel wordt gemeld, dat het te Brus sel volkomen kalm is. De Duitschers naar het Zuiden. TERNEUZEN, 22 Aug. (Part.). In de Bel gische gemeenten langs de grens van Zeeuwsch-Vlaanderen is de Witte Vlag uit gestoken. De Duitsche troepen zijn van Aalst in Zuidwestelijke richting vertrokken, dus niet naar Gent, maar in de richting Kort rijk. De Russen in Oostenrijk en hoven Oost-Pruisen. ST.-PETERSBURG, 22 Aug. (R. O.). (Of ficieel). De Russische troepen zijn de Zbrucz-rivier over en het Oostenrijksche grondgebied binnengetrokken. In Oost-Prui sen hebben Russische vliegers bommen op militaire gebouwen geworpen. ANTWERPEN, 22 Aug. (R. O.). Volgens een communiqué der Russische legatie in Oost-Pruisen is 'n gevecht geleverd bij Bil- dervelde.De Russen hebben veel gevangenen gemaakt en een batterij veroverd. In Gal- licië werden do Oostenrijkers bij Krasnick met ernstige verliezen teruggeslagen. Zes officieren en twaalf honderdvijftig soldaten berden gevangen genomen. Aan de Oostcnrijksch-Russiseke grens. EEMBERY, 22 Aug. (W. B.). Przegled Ldowskï meldtNabij Radziechow aan de OostenrijkschRussische grens kwam het gisteren tot een ernstig treffen tusschen 660 sterke afdecling Russische infanterie, en cavallerie met de Oostenrijksche troe pen, bestaande uit eonige compagnies in fanterie, die door huzaren gesteund wer den. Een dappere aanval der Oostenrijkere dunde in korten tijd de rijen der vijanden. Le Russen werden door een paniek aan gegrepen en sloegen op de vlucht met. achterlating an talrijke dooden en i^- ^'onden. De Oostenrijkers streden met buitengewonen moe en verloren geen en kel man, terwijl het aantal hunner dooden eveneens gering is. Een Servische overwinning. ROME, via Londen. 22 Aug. (R. O.). De bladen melden, d.d. 21 dezer uit Nisj: Ons kwartier bericht een volledige Servische over winning in oen gevecht, hetwelk vier dagen duurde bij Loznitra. Aan beide zijden ston den 1 millioen 500,000 man. Het Oosten rijksche leger, dat de Drina was overgetrok ken, .werd overvleugeld. Do verliezen aan beide zijden zijn enorm. De overwinnaars ver meesterden een grootei» buit en maakten versoheidene Duitsche gevangenen. (Dit bericht is onduidelijk geworden door het noomen der troepenmachten. Dit cijfer komt ons zeer twijfelachtig voor. Red. „L. D.") WEENEN, 22 Aug (W. B.). Het Corr.- bureau is gemachtigd de voortdurend door het Servische Persbureau verspreide, uit den duim gezogen mededeelingen omtrent gevechten tusschen Servische en Oosten- rijksch-Hongaar8che troepen, waarbij laatst genoemde groote verliezen aan manschap pen en krijgstuig geleden zouden hebben, ten stelligste tegen te spreken. ST.-PETERSBURG, 22 Aug. (R. O.). Na de schitterende overwinning der Serviërs bij Matschiva waren de Oostenrijkers ge heel uiteengeslagen en vluchtten naar de Drina.-bruggen, over de geheel© lijn door de overwinnaars gevolgd. De Serviërs namen veertig kanonnen, ammunitie, paarden, enz. Twee Duitsche Schepen genomen. PARIJS, 22 Aug. (R.O.). De „Gaulois" ver neemt uit Venetië, dat een oude Engelsche kanonneerboot aan den ingaög der Rood© Zee twee groot© Duitsche sohepen genomen heeft. Italië tegen Oostenrijk. PARIJS, 22 Aug. (R, O.) De „Excelsior" verneemt) uit Rome, dat de openbare mee rling in Italië ig voor een aanvallende in terventie tegen Oostenrijk. Italianen in Franschen dienst. LONDEN, 22 Aug. (R. O.). De Parijsche „Figaro" verneemt uit Rome: In ©en telegram uit Triest wordt gezegd, dat in den naokt van 20 Augustus de Oostenrijksche oorlogs schepen een hevige slag hebben geleverd tegen een denkbeeldigen vijand. Volgens de „Pctit Parisien" zijn drie klein zoons van Garibaldi, waaronder generaal Joseph Garibaldi, uit Mexico te Parijs aan gekomen. Zij boden hun diensten aan Frank rijk aan en zijn voornemens een .vrijwilligers legioen te vormen. Zo verklaren .een leger van 50,000 man op den been te kunnen brengen. Zij hebben auto's, motorfietsen eai zelfs aeroplanes. Russische Officieren bij de Serviërs. WEENEN, 22 Aug. (W. B.). De „Süd- Slavische Correspondenz" meldt: Naar uit goede bron verluidt, werden de door Oostenrijksche troepen geslagen Servi sche afdeelingen door Russische officieren gecommandeerd, die vrijwillig bij het Ser vische leger dienst hebben genomen. De verklaring van Londen. LONDEN, 22 Aug. (R. O.). De „Staats courant" bericht: Daar Engeland bij de tegenwoordige vijandelijkheden samenwerkt met Frankrijk en Rusland en deze beide Sta- ten het voornemen hebben be kennen gegeven om zich te houden aan de verklaring van Londen, zal d© Britsche regeering eveneens handelen overeenkomstig dez© verklaring, echter met enkele aanvullingen en wijzigin gen. De Russische Keizerlijke Familie. MOSKOU, 22 Aug. (R. O.) De keizerlijke familie is naar Tsarskoje Selo vertrokken. Bulgaarsohe Havens. SOFIA, 22 Aug. (W. B.) Op bevel van den Minister van Oorlog is de haven van Burgas gesloten verklaard voor den handel en de scheepvaart. In de haven van Varna mogen alleen tusschen zonsu i dergang en zonsopgang schepen binnen loopen, en nogwel enkel als zij loodsen aan boord hebben. Het aanstaande Conclave. ROME, 22 Aug. (R. O.) D© „Tribuna" zegt dat de kansen van den kardinaal Do- imtiico Ferrata om tot Paus te worden go- kozen zeer groot zijn. MARKTBERICHTEN. Leiden,22 Au.', botermarkt. Prima fabrieksboter (contrOle) van /"4S.tot <52.Goede fabrieks boter (controle) van 44.— tot 47.Prima boeroubotor van f 43.tot <54.Goede boeren- boter van 41.tot 47.—. Weibofer van tot Aangevoerd 435/8, 31/16 vaten, wegende 9010 KG. üandel vrij vlug. Lange Zwarte i'urf, 360,000 atuks, f 4 50 a M.75 p. duizend. Korte turf f a f per duizend. Leiden, '22 Aug. Kieren veiling. Da eiereu zijn gesienipcM L. E. V. Aanvoer 57:8 stuks. Prijzen waren: Kipeiereu van <4.S0 tot <5.50. Eenden eieren 4.80 tot 5 20. Kalkoeneieren f 7.a f 8. per 100 Ptuks. Handel zeer vlug. Katwijk, 21 Aug. Menden ronden aardappelen 1.1 a1.30,dilo kiemen a f —.Eigenheimers per HL. 2.20 a f'l 60, Uien per baal 1 85 af 195, Peen 12 50 >i f 2 75, Bloemkool I 5 a Z7 7, dito II ƒ2.25 a '2.75, dito III 0.50 a 1.25. Alkmaar, '21 Aug. Kaas. Aangevoerd 200 stapels wegende 120,000 KG. Prijs voor kleine fabrieks kaas <26.50, k-eine boerenkaas 26.—commissie fabrieksbaas 22.—, oommissie boereukaas <25. middelbare fabrieksbaas 23.middelbare boeren kaas '24.—. Leeuwarden, 21 Aug. Boter. Aangevoerd 8/4 vn., 5/2 vn. en U/16 vn. Prijs boerenboter <41.50. Fabrieksboter aangevoerd 30/3 vn 120/6 vn./16 vn. Prijs 44 50 a 45.50. Per kg. 1.25. Handel 4S. Kaas. 25357 kg. Boerenkaas <4i. Fabnekskaas 10a27 Pluimveemarkt. Aangevoerd 600 slachtkippen fO.oO a 0.80, 500 ïonge banen f 0.08 a Ü.20, 150 phokuiken9 0.40 a 0.80. alles por stak. Zwolle, 21 Aug Boter. 12405 KG. w.iarvan 550/8 vaten, 110/10 vaten en 610 stukken van Va KG. Prijs 1.20 a 1 35 per KG. Per 1/5 vat van 20 KG prima <24 a 24.50, afwijkende <23.50 a '24, 2de .soo.t <22 50 a '23. Per 1/16 vat van 10 KG. 11 a 1'2. Handel eenigszins traag. Vee. Op de he en gehouden veemarkt bestond de aanvoer ui' 1000 stuks, als: 142 rundei en, 67 kalveren, 129 schapen en lammeren, 40 varkens en 652 biggen. Handel in allea traag. Geen bemiddeling der Nederlandsche Regeering. ■Naar aanleiding van de mcdedeeling der Belgische legatie, dat door bemiddeling eener neutrale mogendheid dpor de Belgi sche regeering een protest tot de Duitsche regeering werd gericht, kunnen wij mede- deelen, in tegenspraak met desbetreffende geruchten, dat tot dusverre de bemiddeling onzer Regeering door geen der oorlogvoe rende partijen werd ingeroepen en ook niet werd verleend. Mr. L. W. van Gigch t. Te Amsterdam is bet gemeenteraadslid mr. L. W. van Gigch overleden. Een onderhoud niet Belgen. Men schrijft ons uit Katwijk Ook hier zijn ©enige Belgen aangekomen, die tijdelijk hier zullen verblijven, totdat ook zij zullen worden opgeroepen om dienst te doen. Zij meldden zich reeds bij den con sul. In een onderhoud, dat wij met hen had den, ontkenden zij pertinent, dat de forten van Luik in het bezit van de Duitschers wa ren. Toen zij Vrijdagmiddag om één uur 's na-- middags uit Antwerpen vertrokken, waren de poorten nog geenszins gesloten. Men kon zich zelfs vrij zonder identiteitskaarten in en uit de stad begeven tot aan de fortenli nie. Ook de spoorwegverbindingen naar ge heel Vlaanderen, Nederland en Mechelen, Varen in orde. Naar Nederland vertrekt maar één trein per dag. Een geheele trein, in Antwerpen samengesteld, voerde niets dan Antwerpenaren naar Rotterdam, Den Haag en andere plaatsen. Toen wij vroe gen of veel inwoners van Antwerpen de stad verlaten, antwoordde men ons, dat zeer veel vrouwen en kinderen heengaan. Maar ook veel bewoners van omliggende dorpen komen naar Antwerpen. Zij worden daar echter niet toegelaten, wanneer zij geen familieleden in de stad hebben. Achten de Belgische legerautoriteiten het echter noodig huizen of klein© dorpen soms te verwijderen, dan worden de bewoners op Staatskosten naar Antwerpen gebracht en daar zoo goed mogelijk ondergebracht en gevoed. In Antwerpen zelf houdt men eiken dag in de scholen uitdeelingen van soep fcn brood. Voor dit doel was in Antwerpen alleen ruim een half millioen francs bijeengebracht. Alle bedrijven liggen stil of zoo goed als stil. Het aantal werkloozen is legio, maar de geest, die er heerscht, is kalm. Wel zijn er berichten, die het tegenovergestelde be weren, maar die zijn onjuist. Op onze vraag, hoe men in Antwerpen er onder was, nu het Belgisch© leger zoo'n gevoeligen slag had gekregen, zeide men, dat er geen sprake was Vrijdagmorgen van een slag, maar dat het leger terugtrok om den vijand in den val te- lokken. Toen wij meedeelden, dat d© bevolking ontevreden was over d© Regeering, omdat deze den waren toestand verzweeg, antwoord de onzjo zegsman, dat daarvan in Antwerpen niets gemerkt werd. Men hield koning Albert en zijn Gemalin, alsmede de Regeering hoog en men was zeer tevreden. Boe is de stemming der Belgen tegenover ons, Nederlanders De Regeering goed, maar het volk ver trouwt Nederland niet. Het vooroordeel is zoo diep geworteld, dat, wat de autori teiten ook doen, dit niet weggenomen kan worden. Zelfs zijn hooggeplaatste mannen in ons land te Rotterdam, Den Haag en andere groote steden geweest om er de volksstem ming waar te nemen. 't Is zelfs zoo erg, dat Donderdag voor waar in Antwerpen werd verteld, dat on ze Koningin haar gemaal Prins Hendrik, als Duitscher zijnde, militair liet bewaken, opdat hij geen spiondienst kon doen Toen wij daarover onze verwondering te kennen gaven, noemde men ons nog meer voorbeelden van wantrouwen op. Deze Antwerpenaren verwachten ook niet, dat de Duitschers naar Antwerpen zouden komen. De stad eischt te veel solda ten om te belegeren en er is ruim voldoende voedsel aanwezig. Toen wij onzen twijfel uitspraken over het aanwezig zijn van Engelschen in België, doelde men ons mede, dat dit zeer vast stond, maar dat elk gegeven daaromtrent werd stil gehouden. Kon. PetrolcunrMaatsehapplj. De Kon. Petr.-Maatschappij heeft, naar wij vernemen, van den oorlog geen noe- r menswaar digen last. Een 30-tal boormees ters hebben het werk moeten verlaten, daar zij als Duitscher of Oostenrijker dienstplich tig waren. Eenige exploraties zijn opgege ven moeten worden, maar daarbij is het ge bleven. In verband met de bijzondere tijdsom standigheden acht het hoofdbestuur van „Volksonderwijs" het zijn plicht, de voor genomen algemeen© vergadering, op 6 en 6 Sept. a. s. t>6 Breda te houden, tot lateren datum uit te stellen. HAZERSWOUDE. Ook in doze gemeente heeft ach aan den Rijndijk een sub-comité gevormd van het Zeister Dames-comité, dat zich ten doel stelt het verschaffen van onderklee- ren en wel in de eersto plaats sakken, voor het leger. Hiervoor zal een collecte worden gehouden op Woensdag 26 Augustus a.s. De collecte voor het „Roode Kruis alhier heeft in haar geheel opgebrac1 t 264.27i/a. HOOGMADE. Do collecte voor het „Roode Kruis" Reeft hier opgebracht f 136.86. NOORDWIJK. De bloemistwerkliedenveroeniging „Door Eendracht Verbonden", heeft be sloten om te trachten een conferentie te houden van de patroons met de besturen van „D. E.V." en „St. Hyacinthus," ver- eeniging van bloemislarbeiders, leden van cien R.-K. Volksbond, en om zoo dit dringend noodig blijkt een bedrag uit het ziekenfonds te nemen voor onder steuning. OEGSTGEEST. Voor de kinderen der R.-K. School is ook gezorgd dat zij onderwijs kunnen ont vangen. Het zoogenaamde bisschopshuis is thans voor school ingericht, terwijl de kinderen der openbare school intrek zullen nemen in de zaal van den heer P. de Groot aan het einde der Lage Voort. Ook ODze burgera hebben gezorgd, dat de soldaten na gedane dagtaak een rustig plekje vinden. Op het land tegenover „En- degeest" is een teat verrezen. Door lijsten heeft men gelden hiervoor bij elkaar gekre gen. Jhr. Six als woordvoerder der gevers heeft deze tent aan de militaire autoritei ten aangeboden, welke met veel dapk aan vaard werd. Hier vinden de militairen, wat van hun gading isboeken, tijdschriften, couranten, benevens twee sjoelbakken. Gisteravond hield dr. Simons een lezing. Met aandacht werd epr. door een groot ge tal belangstellenden gevolgd. SASSENHEIM. De uitvoer van bloembollen naar Amerika gaat in de bloembollenstreek on gehinderd zijn gang, maar zij", die alleen in Europa hun afnemers hebben zijn er slecht aan toe. Wat Sassenheim betreft, dit verkeert in bijzonder gunstige conditie. Van al de han delaars hier, zijn de meeste geïnteresseerd bij Amerika. Hierbij komt nog, dat de ex porteurs, zoo het er op het oogenblik voor 6taat, grootere winsten zullen makeD, juist als gevolg van den oorlog, omdat de bloem bollen enorm in waarüe zijn gedaald, 't Is daarom te hopen, dat geen enkel© firma misbruik zal maken van den oorlogstoestand en haar leveranciers ten volle zal uitbetalen. WASSENAAR. Een onzer bloembollenkweekere toon de ons een exemplaar Colvili, waar zich uit eenzelfden bol stengels met roode en witte bloemen hebben ontwikkeld. WOUBRUGGE. De Raad komt bijeen Maandag a. s. 'e morgen8s te elf uren. Katwijk-aan-Zee. Te IJmuiden kwamen binnen: K.W. 21 „Twee Gebroeders" met 6$ laat. K.W. 101 „Wilholmina VI" met 11 last. K. W. 33 „Michiel" met 16 last. Alle loggers. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen Tan 22 Aug. Medegedeeld door het Kon. Nod. Meteor. Instituut te De Bildt- Hoogste barometerstand 767.0 te Biarrit». Laag ste stand 760.3 te 8kagen en Haparanda- Verwaohting tot den avond van 23 Aug. i Zwakko tot matige winden uit westelijke rich tingen. Meest zwaarbewolkte luoht. Wellicht «eni ge regen met kans op onweer. Dezelfde tempera tuur. Thermometerstand. Gisteravond om 8 uren 17.6° C. =63.6° F. Hedenmorgen 8 uren 17 O. «62.6° F. 's Middags om 12 uren 19.6° O. =67.1° F. 's Middags om 4 uren 20 °0.=68 °F. Agenda van de week: Dinsdag Locaal Verhuurderebond. Buitengewone "Verga dering Huiseigenaren. Buur. Woensdag Wijkgebouw Langestroat. Vergadering Voreenl- ging „Onze Hulp". Halfnegen. Vrijdag: Zomcrzorg. Buitengewone Ledenvergadering. Halfnegen. Dagelijks: Bioscope Variété Tliéater. Stationsweg. uur. (Zaterdag- en Woensdagmiddag. Matlnée s uur.) Zomerzorg. Voorstelling N. V. „Leliebioscoop". 8 u ur. GEMEENTELIJKE AKBEIDSBEOR8. Geopend's morgens van 9—12 en 'emiddag8 van 2—6 uur. AANVRAAC VAN WERKZOEKENDEN. 4 Klerken. 3 Beizigera. 27 Timmerlieden. 1 Mach. Houtbewerker, 1 Steenhouwer. 14 Metselaars, 13 Schilders, 9 Meubelmakers. 1 Goudsmid. 10 Tto- kers, 11 Smeden. 2 Elcotriciens, 3 Blikslagers, 1 Hulp-Monteur, 14 Bakkers, 33 Veldarbeiders, 16 Grondwerkers. 17 Kleermakers, 9 Loopknechts, 30 Loopjongens. 28 Naaisters. 7 r chippers, 23 Si garenmakers. 13 Typografen. 8 Waschvronwon, 14 Werksters, 200 losse Werklieden, 25 Dag- en Loopmeisjes, 49 Vrouwen voor Kokerijen, enz., plm. 40O Mannen verschillende vakken. Haarlemschc Rechtbank. Bankbreuk. De officier van justitie der rechtbank te Haarlem vroeg veroordeeling tot gevan genisstraf voor den tijd van een jaar tegen den aannemer E. J. de G., uit Schoten, die zich een paar dagen voor het uitspreken van zijn faillissement met de gelden, tot zijn boedel behoorende, naar Amerika had begeven, doch was teruggezonden als minder gewenscht emigrant. Kantongerecht te Utrecht. Weigering van Inkwartiering. Het kantongerecht te Utrecht heeft, overeenkomstig den eisch van het O. M., A. L. T. wegens weigering van inkwartie ring van een soldaat, veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis. GEMENGD NIEUWS. To Rotterdam is aangehou den een pakhuisknecht, die verdacht wordt, goederen, ter waarde van f 1500, uit het pakhuis vin zijn patroon, den beer van E handelaar in bakkersartikelen, te hebben verduisterd. Balen, die specerijen, enz. moesten inhouden, bleken eerst geledigd en daarna met rommel gevuld te zijn. Heden overleed mtyn lieve Tante, Mejuffrouw J. M. Ch. BOMMEZIJN, in den ouderdom van 82 jaren. ANNIE BOMMEZIJN. Leidsm, 21 Aug. 1914. (Hooge Rijnd^k 88). 677 9 Getroffen door de talrijke bewijzen van hartelijke deelneming, tijdens de ziekte ön na het overlijden van ons Innig geliefd Dochtertje JOHANNA, betuigen wtf hiermede onzen op- reobten dank. 6028a 9 A. DAM. J. DAMKraan. Staal wijkstraat 7. Yoor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden tjjdena de ziekte en na heb overlijden van onze lieve Moeder, betuigen wij onzen harte- 1 ijken dank. 664 8 Namens de Familie, J. VAN DER WEL. Nooiïdwukebhoüt, 20 Aug. 1914. Voor de vele bewijzen van deel neming tijdens de ziekte en na bet overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader den Heer JOHANNES VAN ROSSÜM oudervon den, betuigen wü onzen oprechten dank. 6024a 11 J. M. VAN ROSSUM. H. C. VAN ROSSUM-Klein. Leiden, 22 Augustus 1914. (Van der-Ta«8traat 2.) Voor de vele blaken vao belang stelling ondervonden, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Vrouw, betuig ik mede namens weder- zijdeche familie, mijn hartel(jken dank. 6064a 8 A. RODENBURG. Rijn8Bubg, Augustus 1914 Oogarts, van at 23 Augustus tot nader aankondiging >150 8 Voor gezelschap en conversatie biedt zich aan als 673 7 LECTR1CE, JONGE^AHE, Fransohe Taal machtig, ook bekend met Engelsch en Duitsch. Br. fr. 1863 Bureel Avondpost", 's-Gravenhag". gedipt. Leerares voor Solo-, Koorzang en Methodisch Spreken, HERVAT haar Lessen Dinsdag 25 Augustus. 5998a 8 Oude Rijn 194. Gedipl. Piano-Onderwijzeres, hervat haar Dessen Maandag 24 Ang. AdresPieterskerkhof 19. 6056a 7 Leernrea voor Viool. Einddiploma M. v. T. en Diploma Ned. Toonk. Ver. voor Vioolspel en het geven van Onderwijs. 6042a 10 Aan da Geref. School voor M. IJ. JL. O. Hoog!. Kerkgr. 20a zijn en worden Avondcursussen geopend in Boekhouden, Oan- delsrekenen, enz., zoowol voor pas beginnenden al9 meergevorder den. Opleiding Prakrijk en Examen. Lesgeld 4£ per kwar taal Aanmelding voor I Sept. by het H. d. S. 668 15 W. VHOS. De Leden worden dringend ver zocht, a. 8. Woensdag 26 Augustus, 's avonds halfnegen, ter Ver gadering te komen in hot Wfjk- gebouw, ingang Langestraat. 6033a 8 HET BESTUUR. net Persoon, directe indienst treding. Stationsweg 19. 682 A^ent v. h. Leidsch Dagblad te Warmond, beveelt zich beleefd aan voor het Plaatsen Tan Advertentiën en bet aannemen van Abonnementen, ook voor „De Grnclease".

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 3