©PUtjaHfliü® Agenda van de week: De Staking van het 'Haagsche Trampersoneel. Gemengd Nieuws. Do lieer Heemskerk antwoordt, dat we dat later wel zullen zien. De heer Balvers meent, dat met een over haast besluit de gemeente er in zal vliegen. Dit voorstel gaat boven de draagkracht der gemeente. Ook de heeren H. V. van Zanten, Nie- berding, Lammérse en Heemskerk waar schuwden voor te groot-e haast. 3t Mocht niet baten. Met 7 tegen 4 stemmen ging de Raad met het voorstel der commissie mede. Vóór stemden de heeren Heemskerk, Top per, Vooren, Van der Schoot, Guldemond, Van Waveren en Van Til. Tegen de hee ren R. -V. van Zanten, Balvers, Lammerse en Niebcrding. Buiten stemming de heeren H. V. van Zanten en Jonkheer. Weer staken de stemmen over het voor stel van de commissie tot wering van schoolverzuim presentiegeld te geven, zoo dat het verworpen is. Tegen stemden de heeren Heemskerk, R. V. van Zanten, Topper, Van Til en Jonkheer. Buiten stemming de heeren Van der Schoot, H. V. van Zanten en Lommerse. Het tweede kwartaalskohier schoolgeld wordt vastgesteld en ten slotte besloten aan de Oranjevereeniging een subsidie te verleenen ad 500 voor baar kinder- en volksfeesten op 9 en 10 September a.s. De heeren Van der Schoot en Van Wa veren waren eerst tegen, doch ten slotte gingen ze mede. Alléén de heer Topper stemde tegen. Aan B. en W. zal overgela ten worden of het feest 1 of 2 dagen zal duren. De vergadering wordt hierop gesloten. BIHNEGSLAfttt. Dr. J. H. Gunning J.H.zn predikant- directeur van het Kaarlemsche Diakones- senhuis, wien op verzoek eervol ontslag is verleend, is buitenslands. Dr. A. W. Bronsveld, te Utrecht, heeft tegen 1 Januari 1915 zijn emeritaat als pre dikant der Ned.-Herv. Gem. aldaar aan gevraagd. Dr. Bronsveld werd in .1862 predikant te Ophemert, in Gelderland, vertrok in 1S66 naar Ciiarlois, in 1S68 naar Haarlem en in Juni 1888 naar Utrecht. Het pantserschip „Noordbrabant", voor een tocht op de Noordzee vertrokken, komt 8 Augustus weer terug. In het laatst van Augustus wordeD de' oorlog-schepen gereed gemaakt voor het houden van gezamenlijke oefeningen in de tweede helft van September op de kust. Het pantserschip „Heemskerck" heeft or der gekregen, van Curasao naar Havanna te vertrekken, ten einde ,de „Kortenaeri' te ontmoeten, die dan naar Nederland zal te- rugkeeren. Zoo noodig zal de „Heemskerek" in de Mexicaansche wateren ter vervanging van de „Kortena-e-r" st-ationneeren. In het eerste halfjaar van 1914 zijn 1165 nieuwe leden tot den Bond „Vrede door Recht" toegetreden. Het ledental bedroeg thans op 1 Juli méér dan 5000. De plannen voor het Nederlandse!) IviiiderheiTtellingsoord van het Hoefijzer- verbond zijn gereed. De bedoeling is, om, wanneer de hoefijzer week aan de verwach ting beantwoordt en nog voldoende geld in komt, reeds begin September tot de aanbe- stiding over te gaan. Tot 20 Juli kwam een totaal bedrag in van 70,301.434. H. M. de Koningin-Moeder bracht gis termiddag een bezoek aan het militair hos pitaal te Amersfoort. Naar „De Tijd" verneemt, zal de bis schopswijding van Mgr. Hopmans plaats hebben den 24sten Augustus (St-.-Bartholo- meus). In druk is verschenen het verslag van den Ncderlandschen Barbiers- en Kappers- bond (Patroonsorganisatie). De bond telt than9 1719 leden. Ook zijn verslagen der plaatselijke afdeelingcn opgenomen. Uit Oost-lndiö Hospitaal afgebrand. De correspondent van de „N. R. Ct." te li at©, via seint: Den 20sten dezer is het hospitaal te Sa- blimbingan (Borneo) van de gouvernemente- iteenkoolontginning, tengevolge van de ont ploffing van een kooktoestel, afgebrand. De zieken konden in veiligheid gebracht wor den. Op Borneo worden van Regeeringswege ontgonnen de op Poeloc Laoet gelegen steenkolenmijnen. Het afgebrande hospitaal zal dus tot deze ontginning bchooren. Slof- en Vilthoedsn. Nieuwe Rf]n 46, iIDi0" U. A. TIMMIORWAN, Hofl. Telef. 142. Zondag: 't Posthof. Wee van Eunen. 8 u u r. Woensdag, Zaterdag, Zondag: Bioscope Théatre Imperial", Stationsweg. 8 uur. (Woensdag en Zaterdagmiddag ook 2 uur). Dagelijks (behalve Zaterdags): Bij Posthol. Tentzending, 'eMiddags 3 uur en 'bavonds 8 uur. M E N U. Varkenslappen - Bloemkool Beschuit met Bessensap. KUNST, LETTEREN, ENZ. „Dc Bederijkers" van Jan Steen In „De Lakenhal". Eenigesn tijd geleden deelden wij reeds mede dat de heer A. Philips te Eindhoven op een veiling tegen een bedarag van 13.000 eigenaar was geworden van een der meest interessante en typische schilderijen van den schilder Jan Steen en dat hij dit stuk voor eenigen tijd in bruikleen had afgestaan aan het Stedelijk Museum „De Lakenhal". Daar is het doek „De Rederijkers" thans Cot einde Augustus tentoongesteld. Onge twijfeld zullen velen het stuk, dat een drie tal rederijkers voorstelt, die op een boeren kermis voor een raam zitten zingeri, willen zien. Het Einde nabij? Ten einde de oplossing te bevorderen van het arbeidsconflict bij de Haagsche Tramweg-Maatschappij en, voor zooveel noodig, nog waarborg te bieden voor het welslagen van de door den raad van be heer dier maatschappij toegezegde regeling van de arbeidsvoorwaarden van het perso neel, hebben B. en W. het wenschelijk geoordeeld en besloten een commissie in het leven te roepen, welke den raad van beheer bij de samenstelling van die rege ling zal bijstaan en van advies dienen. De heeren mr. dr. Ant. van Gijn, thesau- rier-geüeraal aan het departement van fi nanciën, dr .W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer, cn dr. J. B. Peyrot, lid van den raad van toezicht op de spoorweg diensten, hebben zich een benoeming tot lid dier commissie laten -welgevallen. In overeenstemming met het door de Haagsche Tramweg-Maatschappij ingeno men standpunt, dat de regeling van de arbeidsvoorwaarden van het personeel aan B en W. ter goedkeuring zou worden aan geboden, heeft het bestuur, ook zonder dat het bij de samenstelling van een zoodanige commissie zou worden betrokken, zich tot samenwerking daarmede bereid verklaard. B. en W. vleien zich, dat thans een be ëindiging van het conflict kan worden te gemoet gezien. „De Atondpost" wist gisteren, naar het blad schrijft uit vertrouwbare bron, mede te deelen, dat men, zoowel aan de zijde van de directie der H. T. M., als aan dïe der stakers overtuigd is, dat heden de sta king zal worden beëindigd. Nader meldt men nog, dat de raad van beheer zich nu spoedig zal gaan bezighou den met het ontwerpen van de regeling van de arbeidsvoorwaarden en dat het zich laat aanzien, dat in den loop of waarschijnlijker tegen het einde van de maand Augustus de ontwerpen aan de beoordeeling van de commissie zullen kunnen worden onder worpen. In het gebouw van den R.-K. Volksbond is gisteravond een conferentie gehonden van de hoofdbesturen der Nederl. Yereeni- ging van Spoor- en Tramwegpersoneel, St. Raphael en den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Trampersoneel, ton einde over leg te plegen naar aanleiding van mede- deelingen van den burgemeester. Ook de heer Hoejenbos woonde deze vergadering bij. De elders wonende hoofdbestuursle den waren telegrafisch naar Den Haag ontboden. De heer Braambeek, van Zut- phen, werd niet vóór haltelf in Den Haag verwacht. De besturen der arbeidersorganisaties hebben gisteren een conferentie gehad met eenige notabelen, onder wie de leden der Tweede Kamer, de heeren Van der Voort van Zijp en Duymaer van Twist, en ge meenteraadsleden. He Tramdienst. Gister is geen uitbreiding aan den dienst gegeven. De directie krijgt steeds meer vrij willigers. Zoo deed gisteren een zoon van een oud-minister als conducteur dienst. De stakers blijven volharden in hun strijd. Op lijn 3 zal vandaag worden gereden van Ovc-rbosch naar de Zoutmanstraat. Het lijntje OverboschPlein, van lijn 4, komt daarmee te vervallen. Botsingen. Een tweetal botsingen hadden plaats. De eene heeft plaats gehad op den hoek van de Laan van Meerdervoort en de Anna Paulownastraat. Een auto H. 3092, komen de uit do Zeestraat, hield op dit puDt halt, op last van den daar geposteerden verkeers agent. Een wagen van lijn 13, door een oud man bestuurd, reed van achteren op de auto in en beschadigde die. Ernstige onge lukken werden voorkomen, doordat juist op hetzelfde moment de auto zich in bewegipg 6telde. Van het geval is proces-verbaal op gemaakt. De tweede botsing heeft als volgt plaats gehad. Een wagen van lijn 8 komende uit de Bad huisstraat (Soheveningen), reed midden in op een anderen wagen van lijn 8, komende van Den Haag. Beide wagens werden be schadigd. De passagiers gaven er voor het meerendeel de voorkeur aan om de reis te voet te vervolgen. Pcr.soneeiwerving. Men meldt aan het „Yad.": Een man, die zich bij de directie vaji de H. T. M. aanmeldde om werk, werd buiten gewoon vriendelijk ontvangen. Hij kreeg een glas bier en een sigaar en aanvankelijk werd over koetjes en kalfjes gepraat. Toen de sigaar op wa-s, kwam men eindelijk tot de zaak waar het om ging. De a. s. onderkrui per vroeg of hij er zeker van kon zijn, dat hij, was de staking eenmaal voorbij, in dienst zou blijven. Eerst werd daarover heen gepraat, maar toen de sollicitant aan hield, kreeg hij ten antwoord, dat men hem die zekerheid niet kon geven, kwa-m het oude, geoefende personeel weer in dienst dan De man. die geen zin had, de H. T. M. alleen in tijd van nood te dienen, vertrok daarop. Particulier Bedrijf of Gemeente- Exploitatie. In liet „Vad." lezen we het volgende: „Niet onmogelijk is het, dat het bestaand© conflict tusschen de H. T. M.en ha-ar personeel ten gevolge zal hebben een civiel proces tnssehen genoemde maatschappij en de gemeente 's-Gravenhage, gegrond op w anpr aestatie. „Nu mag het niet dn het algemeen wen schelijk worden geacht op de beslissing dee rechters vooruit te loopen, maar het schijnt ons toch niet zonder belang een arrest t» vermelden, in het buitenland uitgesproken en waarin het begrip „overmacht" ter sprake komt, n.l. de volgende beslissing v^n liet Fransehc Hof van Cassatie d.d. 17 Juli 1912, dio voor onze stad niet zonucr actueel belang is en luidt als volgt: „Een werkstaking bij een spoorweg, die door haar plotseling uitbreken en door haar algemeenheid voert tot vol ledigen stilstand van het bedrijf, heeft alle ken beek-enen van overmacht. „De directie kan zich echter niet meer op overmacht beroepen van af het oogenblik, waarop de hervatting van het bedrijf bij doelmatiger optreden van liet best-uur moge lijk zou zijn geweest of wanneer de werk- _s taking door verstandiger en doelmatiger maatregelen zelve vermeden had kunnen worden of in haar gevolgen had kunnen worden beperkt." „Volgens deze beslissing heeft dus het openbaar gezag, dat heeft te zorgen voor do naleving - van de concessie door oen tramwegmaatschappd, in eerste instantie te beoordealen, niet. alleen of de door de direotie genomen maatregelen verstandig en doelmatig zijn geweest, doch ook door welke andere maatregelen de staking had kunnen wórden voorkomen. „Bij de beoordeeling van die vragen nu heeft het openbare gezag als orgaan van de burgerij zich naar veler meening te stellen op het standpunt, dat het verkeer©- bediijf feitelijk monopolistisch is en geëx ploiteerd behoort te worden in het belang van bet publiek, niet dat het publiek geëx ploiteerd wordt ten behoeve van het bedrijf en deszeifs bezitters. Niet het belang van. één der beide strijdende partijen, doch het verk eersbei ang der burgerij in wier dienst beide zijn behoort de grondslag te zijn van de overwegingen bij de beoor deeling van de vraag of werkstaking als „overmacht" is te beschouwen." l)c Chauffeurs en de Staking. De Haagsche chauffeurs hebben een zeer druk bezochte vergadering gehouden, uitge schreven door den Nèd. Bond v. Arli. in het Transportbedrijf, afd. Den Haag. In deze vergadering, waarin zich vele ongeorganiseerden bij de organisatie aanslo ten, werd met ad gemeen© stemmen, na rede- voeringen van Moltmaker en Overst., de vol gende motie aangenomen: De openbare vergadering van chauffeurs, gelet op de feiten, dat lo. de chauffeur© genoodzaakt zijn de z.g. werkwilligen naar en van het werk te rijden; 2o. de chauffeur© dus hun werk moeten verrichten, begeleid door met geladen revol ver gewapende politic-mannen, waardoor hun eigen leven in gevaar kan worden gebracht: 3o. de chauffeurs door politiemannen dik wijls wolden genoodzaakt harder te rijden, dan in normale tijden geoorloofd is, en waar door dus de veiligheid van het publiek in gevaar kan worden gebracht, draagt het be stuur op de maatregelen te treffen waardoor de chauffeurs worden gevrijwaard voor het verrichten van dergelijke gevaarlijke "en met hun arbeidsgevoeJ. strijdende werkzaamheden, spreekt hun sympathie uit voor het strij dende trampersoneel en g©eft het bestuur volmacht zoo noodig die maatregelen uifc te voeren, waardoor kan worden voorkomen, dat de strijd van het Haagsche Trampersoneel in gevaar wordt gebracht door het werk van de chauffeurs. In den loop van Augustus zal de circus Corty Albhoff in het circus-gebouw te Scheveningen voorstellingen geven. Te Nieuwveen (Z.-H.) is het drie- jarig dochtertje van de wed. Yoogt, welk meisje niet tijdig voor een melkwagen kon uitwijken, door dien wagen overreden en gedood. De staking té Zaandam. De Bond van Werkgevers in het houtbedrijf heeft in antwoord op het jongste schrijven der stakers meegedeeld, dat de Bond be reid is, een commissie uit de stakers te ont vangen, hoewel, zooals in het antwoord wordt gezegd, de voorwaarden, waarop de Bond van Werkgevers bereid is het werk te doen hervatten, bekend zijn. Dit schrijven van den Bond van Werkge vers, was gericht aan den heer J. Decker, den gemachtigde van de commissie uit de burgerij. Nadat de besturen der arbeidersorgani saties door den heer Decker ten spoedigste in kennis waren gesteld met bovenstaand antwoord, is nog denzelfdcn middag een huishoudelijke vergadering door de stakers gehouden, waar dit schrijven punt van be spreking heeft uitgemaakt. Dat de B. v. W. zich eohter niet veel voorstelt van de besprekingen, blijkt uit het feit, dat 40 z. g. „stakingbrekers" zijn aan geworven in Duitsehland. Dit was gisteren al een publiek geheim, zoodat de stakers op hun post waren. Heden waren levensmiddelen door de pa troons ingeslagen en de werkplaatsen er op ingericht om deze menschen naohtlogies aan te bieden. De „Duitsehers" kwamen 's avonds halfzes aan. Het Stationsplein was geheel bezet met stakersde politie zorgde echter, dat de in- en uitgangen vrij werden gehouden. Burgemeester Ter Laan en de wethouders Kamphuys, Donia en Duys, benevens de commissaris en de inspecteur van politie, waren aanwezig. De Duitsehers werden in de 3de-klasse-wachtkamer gelaten, die daar na werd afgezet. Daarop werden de papie ren van de vreemdelingen onderzocht, die niet in ordo bleken, waarop de burgemees ter weigerde ze in de gemeente toe te la ten. Al komen deze Duitsehers oyer een paar dagen terug, wat de bedoeling schijnt te zijn, zullen de patroons, volgens de corr. van „De N. Crt." aan deze hulp weinig hebben, omdat de gemeenteverordening ver biedt, fabrieksgebouwen, keeten e. d. als slaapplaatsen in te richten. Terwijl de autoriteiten in de vestibule van het station dit geval druk bespraken, nam de drukte op het Stationsplein steeds toe. De orde scheen een oogenblik te zul len worden verstoord, toen de heerv. d. Stadt, die somwijlen de patroons bijstaat, zich over het Stationsplein begaf, wat een samendringen en demonstreeren van de stakers ten gevolge had. De heer v. d. Stadt was daarop zoo verstandig zich in het sta tion terug te trekken. Do Duitsehers keerden terug, door de politie uitgeleide gedaan. Ook door de Christelijke arbeiders-vak organisatie „Reoht en Pliaht" is j .l. Zater dag een schrijven aan den B. v. W. gericht, waarin te kennen werd gegeven, dat men steeds nog tot bemiddeling bereid is. Hier op is echter nog geen antwoord ontvangen. De afd. Zaandam van den Bond van Ned. Onderwijzers heeft met algemeene stemmen het voorstel van het hoofdbestuur, de sta kers te Zaandam en Almelo met ƒ550 te steunen, aangenomen. Een huid e-a anbieding met een e enigszins humoristisch tintje had gisteren bij heb bezoek van H. M. de Kó ningin aan den Achterhoek te Winters wijk plaats. Een boerenmeisje dat voor zich een bouquet van allerhande bloemen geplukt had, zwaaide daarmede, toen de Koningin voorbijreed. De chauffeur, mee- nend<e, dat hot een bouquet was, voor H. M. bestemd, stopte en nam de bloemen in ontvangst. Het meisje had bij het plukken niet gedacht, dat haar eenvoudigon bloemen zulk een eer te beurt zou vallen. Een brutaal stukje is in Santpoort afgespeeld. Uit een weiland nabij Meerenberg werd eon koe gebaald, geslacht en de beste stukkken meegenomen. De overblijfselen waren neergeworpen in de boschjes aan den Zwarten Weg. Een ou den-zoek wordt ingesteld. Yermoed wordt dat bewoners van kermiswagens niet vreemd zullen zijn aan deze laffe daad. („O. H Crfl") „M'n kind m'n kindIn den nacht surveilleerde een tweetal agenten uit Den Helder op den grens van Den Helder en CaJlantsoog, bij eenige woonwa gens van een Zigeunertroep, waarvan de mannen geregeld hier als paardenkoopers de markt bezoeken. Een tweetal vrouwen zaten breed nedergehurkt en werden verzocht te gaan staan. De vrouwen volde den niet dadelijk aan dit verzoek. Toen een der agenten de een tot spoed aanzette, riep ze angstig: „M'n kindM'n kindl" Evenwel een vijftal kippen kwamen dra van onder haar rokken tJe voorschijn De in de nabijheid wonende boer Zander bleek deze kippen te vermissen, doch deed hiervan geen aangifte, omdat de troep hem er 20 vergoeding voor betaalde. De vrouw is echter desniettegenstaande teT beschik king van de justitie gesteld. Zij beweert echter deze kippen van een andere vrouw gekregen te hebben. Yoorloopig blijft ze in voorarrest. („Alk. Ot.") UKCLAMES, 98 10 h 40 Cen!;s per regel. Jn den Vergulden Hoed", hoek Janvossensteeg. Vele koopjes, ook PARAPLUIES. 80 80 FAILLISSEMENTEN. O. Pak, kaashandelaar en H. Pak, xonder be roep, beiden te Bodegraven. M. N. van den Boezem, broodslijter, te Breda. P. J. Vonk, winkelier en koopman, to WUchen. Wie Koopt nog Amerlkaansche Sporen! De New-Yorkscho correspondent van Je ,,Fr. Zt.g." deelt enkele bijzonderheden mede uit het rapport der Interstate Com merce Commission in zake de New-Haven. Sinds 1903 is de kapitalisatie der Maat schappij van 93 millioen tot 417 millioen gestegen. Van het nieuw opgenomen geld is slechts 120 millioen voor het bedrijf der Maatschappij aangewend. De rest dien de voor verwerving van contröle over stoomvaartmaatschappijen, tramwegen, etc., tegen phantastische prijzen. Van de hiervoor gebruikte 204 millioen zijn 6090 millioen verloren gegaan door wan beheer en verkwisting. Bij het onderzoek werd vastgesteld, dat in het geheel 336 onder-maatschappijen zijn opgericht, waar van vele met geen enkel ander doel dan transacties, die het daglicht niet konden verdragen, buiten de boeken der moeder maatschappij te houden. Hiertoe behoorde het uitgeven van gelden tot het bedriegen of omkoopen van personen in publieken dienst. „Uit het onderzoek, aldus de Int, - state Commerce Commission is duidelijk gebleken hoe de openbare meening werd beïnvloed, hoe ambtenaren werden omge kocht, couranten werden gesubsidieerd, hoe een hoogleeraar-journalist werd gecorrum peerd, hoe personen, die zich voor vrienden des volks uitgaven, in het geheim de be langen van het publiek aan de directie der New-Haven verkochten, en hoe liet gift der financieel© prostitutie zich ook aan nieuws agentschappen mededeelde. Met het oog op het feit, dat vaak beweerd wordt, dat de precaire toestand van het Amerikaan- sclie spoorwegwezen aan de inmenging van regeerings-lichamen te wijten is, stelt de Commissie vast, dat de moeilijke toestand, waarin de New-Haven is geraakt, m geen enkel opzicht aan ingrijpen der Regeering te wijten is. Integendeel zijn de zwaarste verliezen* en de ergste fouten juist gemaakt in gevallen, waar de Maatschappij trachtte regeeringsvoorschriften te ontduiken. Als hoofdfiguren bij de plundering der Maatschappij wijst de commissie Morgan en Rockefeller aan. Laatstgenoemde heeft zich' aan een verhoor weten te onttrekken door zich voortdurend ziek te melden. De heer Morgan Jr., die met klem geprotesteerd had tegen de beschuldigingen aan het adres van zijn vader en die in het open-* baar had aangeboden alle boeken der fir ma ter beschikking der commissie te stei len, heeft later, toen de commissie hem aan zijn woord hield en een accountant naar zijn kantoor zond, te kennen gege ven, dat geen documenten konden worden ov ergelegd, die direct of indirect op derden betrekking hebben. Hierdoor zou het on derzoek zoodanig worden beperkt, dat het' onmogelijk zou zijn een juist beeld te ver krijgen, zoodat de commissie moest beslui ten van dit onderzoek af te zien. MARKTBERICHTEN. Leiden, 24 Jnli. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 41 «tuks f120 a r435. Kalf- en Melkkoeion 269 stuks ƒ180 a 370. Varekoeien 52 stuks f 140 a ƒ293. Vette Ossen en Koeien 223 stuks 180 a ƒ390. Graskalveren stuks a Kalveren (vette) 97 stuks/45 a 120. Kalveren (magere) 78 stuks 6 a f 10. Hamels (vette) stuks f a Hamels (magere) stuks a Schapen (vette) 809 stuks 22.a ƒ35.Schapen (weide) 122 stuks f 19.a f 32.Lammeren 522 stuks ƒ12.a ƒ15.Varkens (magore) 465 stuks 14.a 135.Varkens (vette) sinks a fVarkens (biggen) 481 stuks ƒ4 a ƒ11.—. Paarden stuks f af Veulens stuks a Bokken of Geiten 5 stuks 1-— a f4.—. Vette Ossen en Koeien ƒ0.70 a ƒ0.80. Vette Kalveren ƒ0.85 a f 1.—Vette Schapen ƒ0.62 a ƒ0.70. Magere Varkens ƒ0.37 a 0.40 per kilo. Ter markt aangevoerd 535 runderen, 175 kal veren, 431 schapen, 522 lammeren, 465 varkens, 481 biggen, 5 bokken of geiten, 0 paarden, 0 veulen. Ter wekelyksche kaasmarkt aangevoerd 162 partijen. Besteed werd voor lete soort Goudsche Kaas per 50 K.G. van ƒ31.tot f 33 50,2de soort Goudsche kaas per 50 K.G. van ƒ26.—lotƒ30. Derby-Kaas per 50 K.G. van ftot l8te soort Leidsche kaas per 50 K.G. v u /30.— tot 82.50, 2de soort Leidsche kaas per 50 K.G. van ƒ25.tot 29.—, mindere soort Leidsche kaas'per 50 KG. van flot Handel voor Goudsche kaas matig. Handel voor Leidsche kaas flauw. Aan de Stadswaag gewogen 117 partyeu, 567£ suks kaas, wegende 8 16598 KG. Haarlemmermeer. (Graonbeurate Hoofddorp^ 1 Pe noteeringen waren gisteren ais voJgt: Witte Tarwe 1ste soort 8 a 8.25. Haver f8 a ƒ8.10 Rogge ƒ625 a ƒ6.50. Gerst f 5.2$.af 5.50 Koolza& lu a 10.25. Karweizaad ƒ14,50 a M46D. Dc handel was zeer flauw. Ter Aar, 22 Juli. Ter-Aarscbe Augurkenveiling. Aanvoer 570 manden van 25 kg Fijn 11 f 4. basterd /2.45, grof I f 1.55—1.60, grof II 1.20, groot grof ƒ1—1.05 stek f 1.20. Bariieveld, 23 Juli. Eieren Aangevoerd 250,000 stuks. Piij8 f 4 50—5.75 per luO stuks. Handei niet vlug. Katwijk, 23 Juli. Veilïog Tuinbouw Ver. K. en O. Balen aardappelen a manden dito ronden ƒ1.40 a ƒ1.00, manden di'o klr.iuen ƒ0.55 ƒ0.70, manden Due ƒ1.40 a ƒ1.50, dito kleiner 0.55 a ƒ0.65, poen f2.50 a ƒ3 per 100 bos Bloem» kool I 11 a 11.50. di i o II 4 a /4.50 per 100. MpppeJ, 28 Juli. Vette varkens per KG. 41 a 45 ot., biggen voor Londen zware 42 a ot., biggen voor Londen lichte 36 a ct., dracht, varkon» 46 a 65, magore id. ƒ35 a 50 per stuk. kleine biggen 0.60 a ƒ0.80 per week, Friescbe schapen f 16 a 25. Versche boter per Vi vat late soort f 24, 2dd soort ƒ23, 3de soort ƒ22. Per 14 KG. 1.90 a 2.15. Aangevoerd 1000 KG. Hoorn, 23 Juli Ter kaasmarkt gewogen 165 stapels, wegende 6-3223 KG. Prys kleine ƒ34» commissie f 34, fabriekskans ƒ30.50. Handel vlag. Gouda, 23 Juli. Chevaliergerst 7—7.50. Haver per HL. 4.50—4.75. Erwten 8.10—8.20. Haver per 100 KG. 88.50. Maïs Odes-ia per 100 KG. 7.75—8. Bruine boonen 1517. Kaas. Aangevoerd 122 partijen, handel vrijwel, lste kw. 82—34, 2de kw. 28—32. Zwaardere 34. Boter weinig aanvoer, handel vlug. Goeboter 1.401.50. Weiboter 1.301.35» Veemarkt. Melkvee ruime aanvoer, handel matig, pryzen blijven hoog. Vette varkens goede aanvoer» haDdel matig. 2123 per 4 KG. Biggen voor Enge* land ruime aanvoer, handel traag, 17—19 per i KG.# prijzen miodor. Magere biggen goede aanvoer, handel traag, 1.20—1.40 per we&k. Schapen en lammeren geen aanvoer. Nuchtere kalveren ruim© aanvoer, handel matig, 814. Fok kal veren 18—30. Eieren per 100 4—5, mime aanvoer, handel vlug. Utrecht, 24 Juli. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 151 wagens, te zaraen wagende 39864 kilo. De pryzen waren voor 1ste q ual. f 30.— a f32.50, 2de qu i. f26.a f "29.zwaarder© a fRjjks merkkaas '27.— a /"S2.— per 50 kilo. Handel Todelijk. L euwarden, 24 Jnli. Fabrieksboter prys 48. Fabrioksboter prijs 52. Aanvoer 39 3,93/6. De com- m'ssie noteert per KG. 1.31. Boereboler 48. 500 slachtkippen 0.60 a 1. 5000 jonge haantjes. 1000 piepkuikens 0.40 a 1-50. Stoomschepen. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. „Kralcatau" (thuisreis) arriveerde 23 Juli te Suez„Koningin der Nederlanden" (thuisreis) veis trok 22 Juli van Algiers; „Lombok" arnv. 23 Juli van Hamburg te Amsterdam; „Radja" (uitrein)' arriv. 22 Juli te Padang; „Banka" (thulereis), arriv. 23 Juli te Saigon; „Oranje" (uitreis) arriv* 23 Juli te Singapore; „Roepat" arriv. 23 Juli va Java te Amsterdam. ROTTERDAMSCHI LLOYD. „Arakan" arriv. 23 Juli van Antwerpen te RoL. terdam; „Kediri" (uitreis) arriv. 22 Juli to Porte Said; „Insulinde" (uitreis) vertrok 23 Juli vaal Marseille. HOLLAND-AMERIKA LIJN. „Nieuw Amsterdam" arriv. 23 Juli van New-Yorltf te Rotterdam. KON. WEST-IND. MAILDIENST. „Prins der Nederlanden" (uitreis) vertrok 22 Juli van Madera. KON. HOLL. LLOYD. „Frisia" (thuisreis) vertrok 22 Jnli van Lissabon j „Tubantia" (thuisreis) vertrok 22 Juli van Ri© Janeiro; „Zeelandia" (uitreis) arriv. 23 Juli t© Montevideo; „Gooiland" vertrok 23 Jnli van AnW sterdam naar BuenoB-Ayros; „Rijnlaad" ftrfiv. R Jail van Buenos-Ayres te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 8