N®. 16680 ï>insdag 14: Juli. A°. 1914. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uiigegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Dit da Omstreken De Staking van het Haagsche Trampersoneel. PRIJS »KR ADYERTENTIKN: Yjjj i_6 regels /"1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar laaternimte. Kleine edyertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cent3.-Voor het incasseeren wordt/"O.OB berekend. PRIJS DEZK11 COURANT: Voor Lelden per 3 maanden 1.30; per week. f 0.09. Buiten Leiden en waar agenten gevestigd zijn per wook. 0.10, Franco per post1.65. STREMMINC SCHEEPVAART St. JANSBRUC. „ter cu Wethouileru van Leiden brengen JfflfcmN.no kenm». dat de scheepvaart door de VI JansbrUB over den Ouden Kun. tor verbinding van do Hoogstraat met do Donkorsteeg. van at beden tot nadere aankondiging zal zijn ges.remd. TCnrKcmeester en Wethouders voornoemd, 1.^ J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burgomcester. VAN STBIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juli 1914. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lo alinea, der Hinderwot; Brengen bij deze tor algemoene kennis, dat door hon op heden vergunning is verleend aan J. DOMPELING en rechl erkrijgendon tot het op- ïiohten van een zuivelinrichtiug in het perceel Wagenstraat no. t 8eetle A no. 940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Lo.-Burgemeester. VAN STItlJEN, Secretaris. Leiden, den 13den Juli 1914. LEIDEN, 14 JULI. Vergadering van Onderwijzers en Onderwijzeressen in het Arrondissement Alkemade. De vergadering ia Zomer zorg," welke zieer druk bezocht was, werd lieden geopend door den, aïroudisscments-sohoolopzicner mr, S. A. d'Engolbronner, die allen hartelijk welkom heette, en meedeelde,, dat verschillende om standigheden hebben samengewerkt, om de- zo vergadering later dan gewoonlijk uit te schrijven. Herdacht werden de heetten Van Bommel, van Noordw ijk-aan-Zee en Van Dcbbelcd, van Voorhout, die beiden liet on derwijs hebben verlaten. Een warm woord van hulde werd, onderapplaus van de ver gadering, gebracht aan deze beide oud-hoof den van scholen, voor alles, wat zij ten dien ste van liet oudorwijs en ook als bestuurs lede n van do arrondissements- Vereeniging, hebben verricht. Onder de mededeelingén, welke de school opziener ld eed, was zeker a an belang de volgende: Het was hem gebleken, uit de lijs ten, aan hem in Januari -door de besturen der bijzondere scholen gezonden, dat het aan tal toegelaten kinderen tot die scholen beno den de zes jaren, toeneemt. Zelfs was er een kind toegelaten van pas vier jaar. Of dat nu in het belang van het onderwijs is en of de Staat daarvoor zijn geld geeft, is niet allefen twijfelachtig", maar beslist ontkennend te beantwoorden. Van belang was ook de herin nering aan de circulaire door de Re-ge?ring aan alle hoofden van scholen gezonden, om |clete leerlingen, die den leerplicht)'gen leef tijd voorbij zijn, en nog géén 12* jaar zijn, gelegenheid tot voortgezet onderwijs te ge ven en dat onder dat voortgezet onderwijs ook wordt verstaan het nog eens doorloopen van de hoogste klasse. Een hartelijke ge- lukwensch werd door den voorzitter, namens do gelicele vergadering, gebracht aan den heer -Steenwinkel, hoofd ©ener bijzondere school te Lisse, die heden zijn vijf en-twin- tigjarig ambtsfeest viert, en toch ter ver gadering .aanwezig is. Hierna _ga.f de voorzitter het woord aan den heer R. M. O. d'Engelbronner, kapitein der infanterie van bet N.-I. Legér, leeraar in de Indologische vakken, aan de Kon. Mi litaire Academie tc Breda, die sprak: ,.Over het leven van den inlander op Java," en het gesprokeno toeliohtte met lichtbeelden. Do talrijke volken van Insulinde zijn stamver want. Het geboorteland van hen ligt dicht bij dat der Ariërs, waar ook de Indo-Euro peanen hot stamland moeten zoo ken. De Ja vanen hebben sterk don invloed ondergaan van een invasie der Hindoes en laber van de Mohammedanen. Alleen de Badoeïs hebben I1m^aa^'s^11 ^liv^06li idöt ondergaan en ook de Tcnggereeaen niet. Het, oude vors ton bos tuur is alleen nog gedeeltelijk overgebleven in Djokja ou Solo. bprekcr vortelt vorder op onderhouden do wij- zo over do samensbcLlirh; van het Indische bestuur, over de zeden en gewoonten dor In landers on vertoont daarbij telkens keurige lichtbeelden. Zoo werd een interessante vooistelling ge geven van hot loven in de Kampongs, van Sg»irjjstbouw, onderwijs, het vervoer, >nz. Na de pauze werden eenige prachtige p ms vertoond, welwillend afgestaan door net Koloniaal Instituut te Amsterdam. De erste film was ,,Een reisje met de tand- Jf. .r.am van illom I over Magelang naar jokjo." De tweede ,,Het leven van'den In- an er m de Dcssa en de derde „Huis- oudachool voor Iulandscho meisjes te oandoêng." Met een .opwekking tot meerdere waar- eermg van den Inlandschen medeinénsch eindigde de spreker zijn leerrijke voordracht met de woorden: Bedenkt, dat uwe ge voelens jegens het tropisch gedeelte van root-Nederland van grooten invloed zijn op de wijze, waarop hier te lande de jeugd omtrent Indio wordt ingelicht. Ruim 150 onderwijzers en onderwijzeres sen waren opgekomen. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heer H. de Boer, hoofd eener bijzondere school te Noordwijk-aan-Zee, mej. A. J. de Grave, onderwijzeres aan de openbare school te Noordwijk-aan-Zee en de heer J. O. Matze, hoofd cler R.-K. Jongensschool te Sassenheim. De vier leerlingen vau de school voor AI. U. L. O. aan de Hooglandsche Kerk- graoht alhier, (hoofd de heer W. Vro®), drio zich onderwierpen aan het toelatings examen voor het gymnasium, alhier, slang- den allen. De ,,Sts.-Crt." bevat de gewijzigde statuten van de Leidsche Maatschappij van verzekering op het Leven, alhier. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van Schlatmann's Damesconfectie- en manu- facfcuurhandel ,,De Faam", alhier. Doel: Do handel in confectiegoederen en manu facturen. Kapitaal f 100,000, verdeeld in 100 aandeelen van f 1000, waarvan ge plaatst 75 aandeelen. Directeur de heer G. B. Z. Schlatmann. Commissarissen de hee- ren G. C. A. M. Schlatmann en H. A. Schlatmann. De naam J. A. v. d. Zaan, voorko mende in de bevorderingslijst der H. B.-S. in ons vorig blad, moet zijn J. A. v. d. Laan (van de 1st© naar de 2de klasse). BODEGRAVEN. In do Meije zijn oeu hooiberg en de woning van den heer Verburg" afgebrand. De vermoedelijke oorzaak van den brand lis het sjielen van een kind met lucifers. IIA ARLEM MERMEER Benoemd is tot griffier bij bet kanton gerecht, alhier, mr. J. G. A. Kattenburch, advocaat on procureur te Utrecht. Het bollen-Tooien in zoo goed als a.f- geloopcn in onzen polder. Algienteon is men Zeer tevreden over den gToei van dit gewas. Vele partijen hebben zich buitengewoon goed ontwikkeld. Ook de partij hyacinten, die men voor het eerst bij don landbouwer K. aan den IJweg, heeft uitgezet, heeft zich best ontwikkeld, tot flinke gezonde bollen. Hot blijkt steeds moor, dat de Meer zich uitstekend loont tot het telen van bollen en steeds meer grond doet dan ook voor dio teelt dienst. Bij Ploofddorp is een flink© bol lenschuur gezet door de firma Konijnen burg, op 20 H. A. land. Daar ziet men de bollendrlikte in vollen gang. Voor deze streek n u nog een eigenaardig gezicht, doch wij vermoeden, dat het niet lang durern zal of ér zullen meer z.g.n. bollenschuren verrij zen. Velen zijn reeds begonnen met eigen teelt, zij het dan nog op bescheiden sohaul. Do bollenteelt hooft in onzen polder wel écu toekomst. KATWIJK-AAN-ZEE. Zechospitiuni. Heden word alhier geopend hot nieuwe paviljoou van het Zeehospitium. Door oen koninklijke gift van f250.000 door mevr. de douairière jlir. mr. J. C. van Inspon tot PqjuiOrden, gob. Blankenhoijm, te Rot terdam, vorm.aa.kt aan do tubcroulosevleroe- niging to dior plaatse, daartoe in staat ge steld, werd dit gebouw, dat den naam diaa^gt van „MariaX'aToLina-BJankenheijm.- paviljoen, op eon terrein aan zee gebouwd. Hot gebouw hoeft eon T-Vorm, terwijl liet hoofdgebouw een U-vorm hooft. Dadelijk wanneer men don hoofdingang binnentreedt, komt men in éen ruirnp .Vesti bule, van prachtig marmer opgetrokken, waarin oen grooto marmeren steen don naam van vereoniging en schenkster vérmeldt. Links en reohts Van de breed© gang bevin den zioh wachtkamers voor publiek en hoofd verpleegsters, alsmede schoollokaal, spreek kamer, dokters- en verband- en onderzoekko- mor. Op do zijgangen bevinden zioli 4 zalen, olk met 12 bedden en de daaraau verbonden li gh all en. Do zalen, zoowel als de hallen kunnen verwarmd worden. Er is dus plaats voor -13 kinderen van 414 jaar van allerlei gezindten. Aan do uiteinden der zalen be vinden zioh do badinrichtingen, zoowel voor voet- als zitbaden. Ook treft men beneden nog aan 2 isoleerkamers, voor 1 of 2 kindo ren. .Een ruime gang voert naar de eerste ver dieping, waar zioh de kamers van de dok ters bevinden, alsmede voor het verplegend en dienstpersoneel. Voor allen zijn ook badka mers aanwezig. Boven bevinden zich de reservoirs voor warm en koud water. Het geheel© gebouw heeft electrisohe verlichting en oentrale ver warming. Vorder heeft men oen stooinkou- Lpn, prachtige koolkamer, en verder alles wat voor 'n dergelijke grootsche inrichting wen- echelijk en noodig is. Het- terrein, waarop 't gebouw is verrezen, is ruitn, 12 H.A. groot en heerlijk g-elegem aan zoo op het Z/Wl De ontwerper en arohitcct ervan is do heor A. Nolen, ingenieur te Rotterdam en de bouwer is de Lieer S. A. StoLk, wannemer te Rotterdam. Aan het lioofd van deze in richting staat mevr. dr. Van Dorp, en voor de huishouding bijgestaan door mej. R. de Joode, terwijl als asaistente-arts optreedt mej. Molenaar. Hoofdverpleegster is zuster Book- loch, bijgestaan door 5 verpleegsters. Ovéral in het gebouw kan warm en kond zeewater en gewoon water worden getapt. Nog kan vermeld worden, dat patiënten, lijdende aan prae-tuberculose, aan serophu- loso en chirurgische tuberculose worden op genomen, maar niet die met open long-tu- be'rculose. De verpleegprija per dag is f 1.50. Indien dit niet betaald kan worden, wordt met min der genoegen genomen, z>elfs tot fl a f2 per week. Hetgeen dan aap f 1.50 per dag wordt bijgepast, 1. uit het exploitatiefonda 2e. door de Rotterdamsche vereeniging tot bestrijding van tubcroulose; 3e. uit het Rijks subsidie en ton 4e. ,uit de opbrengst en verkoop van de tuberculosebloem. Over de officieel© opening doelen we mor gen wat mede. NOORDWIJKERHOUT. Dinsdagavond bleef het dorp in duis ternis .«gehuld. Er was geen electrisohe stroom. Vooral voor de winkeliers en oafé- houders was het een. lastig geval. Gistermiddag ontstond wegens de droogte een bosehbrand in de bosschen langs den 's-Gravendamsclien weg. Gelukkig kon men bijtijds den brand blusschen, daar men hem spoedig bemerkte. Thans hebben een viertal inwoners zich een maaimaohine aangeschaft, waarmee zij bij de boeten het gre^ gaan maaien. Die bekende Duitsche maaiers,- die liter gere geld kwamen, hebben thans overal hun con gé gekregen. OEGSTGEEST. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van. de Naaml. Venn, fabriek van Rollend Mate- rioel, voorheen H. \V*. Ruben kamp Go., alhier. Doel: Heb fabriceeren van en den handel in rollend materieel, het uitvoeren van met-aal- en constructiewerken en den handel in huishoudelijke artikelen. Kapitaal f 100.000, verdeeld in 100 aand. van f 1000, waarvan 65 annd. geplaatst. Directeur de heer H. W:. Rübenkamp, onder-directeur de lieer A. J. Jelgersma. SASSENHEIM. De Raadsvergadering is uitgesteld tot Vrijdag 17 Juli. VALKENBURG. Bijna een slachtoffer van. de warmte! Of het kwam, doordat Zondag het Haagje wegens do staking van het trampersoneel to doodsch zou zijn, dan wel, of de begeerte een dag buiten te wezen, de drijfveer was, genoeg, een dame en een lieer maakten op de fiets.een uitstapje en namen hun trouwen hond, een Ulmerdog, mee. Even na kerktijd kwamen zij hier aan en ontwaarden tot schrik, dat de viervoeter zóó oververmoeid was, dat in allen ernst voor zijn leven werd gevreesd. Het dier lag geruimen tijd als zieltoogend en werd door zijn meester met de hand gelaafd, niet in staat als het was, zelf te drinken. Voorzichtig met water be sprenkeld, deed het pogingen om op te staan, aanvankelijk vruchteloos, maar toen het eindelijk gelukte en het zou gaan loo- pen, ging dit slechts even en wankelend en liep weer op vallen uit. In een schuur van den heer P. gebracht, duurde het enkele uren eer de toestand dermate was verbe terd, dat de terugreis, althans tot Leiden, kon worden aanvaard. Van daar zou men per trein gaan. Heb was den eigenaar onbe grijpelijk, daar mot opzet zóó langzaam ge trapt was, dat er bijna twee uren mee ge moeid geweest waren van de Residentie naar hier. Natuurlijk getuigen te over van dit schouwspel, waarvan enkelen 't heel goed begrepen: „De hond was te vet en dan mot zoo'n hitte!" WARMOND. Gisteravond vergaderde alhier de com missie voor volksvermaken, ter bespreking van de feestelijke viering van Koninginne- dag. Een rijk programma is voorloopig vast gesteld: kinder- en voLlcsspelen, wedstrijd voor honden in sncïloopcn met hindernis sen, in den vorm van begeerlijke hapjes; rond gang met versierde handwagens, kinder- en sportwagens, kruiwagens, bokkenwagens en hondenkarrenringrijden met versierde rijtui gen; spoedig zal een lijst aan. do ingezetenen worden a,ongeboden, teneinde de onmisbare bijdragen voor do feestviering te bekomen. ZOETERWOUDE. Het "electrisch licht aa.n den Hoogen Rijndijk, weigerde gisteravond zijn dienst. Volslagen duisternis heerschtc er; noch do straatverlichting, noch dat in do woningen •wilde branden. Spoedige kennisgeving aan de Eteotrische Centrale to Leidon mocht niet baten. Den geheel-en nacht is met een jdoeg gewerkt, om de storing te vinden, doch tot dusverre is zij nog niet gevonden, zoodat de bedrijven er on dei' lijden. Dc dag van gisteren is verre van kalm voorbijgegaan. Op verschillende punten kwam het tob Ongerogoldhedoii. Om één uur gistermiddag werd het Plein door de politio ontruimd. Omstreeks twaalf uur hadden zich daar groote groepen nieuwsgierigen verzameld, die de enkele aankomende trams van lijn 8 met gejoel en gefluit begroetten. De op 't Plein aanwe zige politie-agenten er werd daar „gewo ne dienst" gedaan bleken totaal machte loos. Toen versterking in den vorm van een half dozijn bereden politic-agenten aanruk te werd het Plein schoongeveegd. De mare chaussees werden spoedig verwacht om het Plein af te zetten. De Lange Poten is in de tramsporen opengebroken cn voor het verkeer met voer tuigen afgesloten. Te omstreeks twee uur werd het Plein door bereden marechaussees met getrok ken sabels schoongeveegd. De mensehen werden van alle kanten opgejaagd. Tegen halftwee ging het zeer rumoerig toe. Het gedrang werd zoo groot, dat de trams verhinderd werden te rijden. Bij een opstopping in do Lange Houtstraat werden van een tram van lijn 3 do ruiten ingeworpen, waarop een Schevcning- sche vrouw, die zioh in de tram bevond angstig begon te gillen en niet meer in de tram wilde blijven. Van het oponthoud maakten personen uit het publiek gebruik om eeu handkar en een glazenwasscherswagen op de rails omver te werpen. Do politie trad toen krachtdadig met de sabel op. Toch verzamelden zich weer honderden personen op het Plein op heb oogenblik, dat twee inspecteurs van politie een ar restatie deden. Daarop werd besloten met behulp van het juist aangekomen piket ma réchaussees het Plein te ontruimen. De marechaussees in samenwerking niet de politie chargeerden keer op keer. Het geheelo Plein moest schoon. In de Korte Houtstraat geraakte men eenige keeren handgemeen, waarop enkele arrestaties plaats haddon, hetgeen natuurlijk weer nieuwe ongeregeldheden ten gevolge had. Twee tramwagens van lijn 8 werden met steenen geworpen, zoodat diverse ruiten vernield worden. Het publiek drong tel kens zoo op, dat de gewapende macht her haaldelijk van do sabel gebruik moest ma ken. Ten slotte gelukte het Plein en omlig gende straten schoon te krijgen. De politie ging toen tot krachtige mid delen over. De Korte- en Lange Poten, Heerenstraat, Korte- en Lang© Houtstraat en Vijverberg werden geheel afgezet. Nie mand werd doorgelaten. Zelfs eenigo amb tenaren, die op de ministeries moesten zijn, hadden de grootste moeite hun werk te be reiken. Marechaussees te paard, bereden politie, agenten eu inspecteurs zorgden voor de afzetting. De hoofdcommissaris van politie, de heer Versteeg, was op het Plein aanwezig en leidde persoonlijk de ontruiming. Een koddig moment. Een koddig moment tusschen do overi gons weinig aanlokkelijke rumoerigheden was het, toen een marechaussee van zijn paard springend, zich hiervan vooreen oogenblik wilde ontdoen en de teugels (niet wetend wien hij voor zieh had) aan den hoofdcommissaris van politie in han den gaf. De heer Versteeg voerdo het beest zoolang aan den teugel rond, totdat de marechaussee zijn taak volbracht had. Politiohoiiden. Bij een van de relletjes op heb Plein pas seerden eenigo agenten van de politie- hondenafdeeling mot hun honden bij zich, terugkomende van een oefening. Een dei- honden sprong, toen hij groepen mensehen hard zag loopen, op een dier groepen toe eri beet een persoon in den arm. Do hoofdinspecteur, do heer Besseling, nam direct maatregelen, dat do honden het Plein verlieten. Een Onrustige Avoiul. Gisteravond hebben t-o 's-Gravenhago zeer ernstige ongeregeldheden plaats ge had, die niet het minste met de tramweg- staking to maken hadden, maar veroor zaakt werden door een bende straatslijpers. Er zijn bij deze ongeregeldheden ruim tien menschen gewond, één, naar men zegt, vrij ernstig eon diepe sabelhouw dwars over schedel en gezicht de anderen betrekke lijk onbeduidend. Al in den vroegen avond was het rumoerig op het Plein, ofschoon het tramverkeer reeds in den namiddag ge heel was stopgezet. Er stond een bende kwa jongens en andero leegloopers, die politie en marechaussee op een alleronhebbelijksto wijze door hun ellendig optreden trachtten te verbitteren. Wat verwacht kon worden, gebeurde ten slotte men moest handelend optreden. Langs Korte Poten en Hoeren- straat werd de menigte Hecrengrachtwa-arts gedreven, dc politic met getrokken sabel erop instormend, dc marechaussee in f lin ken galop. Een allerzotst optreden van een stuk of wat studenten viel in dc Lange Po ten waar te nemen. Zc zaten mal toeget-a-. keld, in een Jan Plezier grappen te verkoo- pen en snapten in het niinst niet den ernst van den toestand. Of ze wel eens hun biezen wilden pakken'! werd hun gevraagd. Wij zijn toch geen stakers'? was het antwoord. Op het Spui gingen we eerst kijken. On3 trof, dat enkele lantaarns ,,uit" waren. Ze bleken stukgegooid. Rangweer oen lantaarn stuk. Rinke lend vielen de scherven op de keien. Een hoera volgde. Nog een lantaarn kapot, nog één en nog een. In een oogwenk was hec Spui pikdonker gehuld. Vanaf de Kapcls- brug moet het een zwart gat geschenen heb ben. In de buurt van de Bagijnestraat was heb zeer rumoerig. Aan weerszijden van dio straat stond politie opgesteld om voor het gaan door die straat te waarschuwen. Kleiiio relletjes. Bij de remise aan dc Laan van Meerder- voort heeft een Delftsch student, die er zich op beroemde werkzaam te zijn geweest als bestuurder onderhanden genomen. Al lerlei voorwerpen werden hem naar het hoofd gegooid en ijlings moest hij er van door gaan. Op de brug aan het einde van de Park straat hadden zich gistermiddag ongeveer één uur een paar honderd personen verza meld, die druk de staking bespraken. Een werkman, die openlijk partij trok voor de werkwilligen, kreeg het te kwaad met de menigte. Heb publiek nam een zeer drei gende houding aan en al spoedig klonk het „Gooit, hem te water!" en werkelijk begon men hem reeds naar de brugleuning te dringen. Zoover is het echter niet gekomen. Politie was niet aanwezig. Later kwamen een in specteur van politie cn een agent om do menigto te verspreiden. In de Parkstraat kreeg een conducteur van een tramwagen, die nagejouwd werd, het op zijn zenuwen. Het publiek in de tram gaf den man den raad, den wagen te ver laten. In triomf werd hij, door een aantal vrouwen vergezeld, naar het lokaal van het st-akingscomité begeleid. De 20-jarige W. L. C. C., wonende Twenb- straat 51, die niets met de staking te maken had, wandelde met zijn vader op het Spui bij de Turfmarkt.. Plotseling zag hij men schen hard wegloopen voor een marechaus see-charge. Hij gevoelde iets als een slag in den nek en bleek door een schampschot to zijn getroffen. Marechaussees zag hij op een afstand van naar schatting 200 M. bij de Bagijnestraat. Enkelo jongelui, dio buiten hun ouders om op verzoek van de tramdirectie als hulp- conducteurs dienst hadden gedaan, zijn door die ouders per auto naar huis gehaald. Volgens verklaring der politieautoritei ten heeft geen enkele staker aan de relle tjes deelgenomen. Zij gedragen zich zeer kalm. Kalmoorond optroden. Het raadslid Hoejcnbos reed in een auto met den lieer Middelburg, bestuurslid van de S.-D. A.-P., naar de critiekste punten en sprak daar de menigte toe, haar op het hart drukkende, kalm naar huis te gaan, daar de menschen zich zeiven in gevaar brachten en de zaak der stakers slechts schade konden doen. Op do Heerengracht gelukt© hem dit en verspreidde zich do volksmenigte. In do Wagenstraat had hij echter minder succes, hetgeen hij toe schreef aan het feit, dat juist op dat oogen blik do politie begon op te treden en do volksmenigte samengroeide doordat van al lo kanten weer meer menschen kwamen opzetten. Eon protest. Hot stakingscomité heeft geprotesteerd tegen liet optreden van een marechausseo tijdens den optocht naar het gebouw van de directie. Op den Vijverberg naderde een, tram, die met hoera's werd begroet. Zonder eenige reden zou do marechausseo toen wanorde hebben veroorzaakt. Eenigo hoofd inspecteurs traden kalmeerend op en spoe dig was de rust weer hersteld. Proclamatie van don Burgemeester. Do burgemeester heeft gisteravond de vol gende proclamatie uitgevaardigd. Waarschuwing. Do burgemeester van 's-Gravenhage, in aanmerking nemende, dat zich gevallen hebben voorgedaan van ernstige verstorin gen der openbare orde, welke niet kunnen worden toegelaten, brengt in herinnering, dat, krachtens art. 279 der Algemeen© Po litieverordening, alle deelneming aan sa- mnscholingeii en volksoploopen is erboden en doet een beroep op de burgerij om alles to vermijden, wat de politio bij liet tegen gaan van wanordelijkheden zou kunnon be lemmeren. De burgemeester, (Got.)VAN KARXEBEEIL

Leidsch Dagblad | 1914 | | pagina 1